View Full Version : Zamawianie z Amazon.com

Sweet Tooth PL
02-07-2006, 20:55
Zakladam ten temat bo chce sobie zamowic HSa do PSP za 19$ :D (w Zacofanej Europie oczywiscie nie do zdobycia) z Amazon.com i mam pytanie. Czy jak bede placil to musze w dolarach czy moge w zlotych i czy moge z tamtad za pobraniem zamawiac do polski?? Jak ktos wie to niech udzieli mi takich informacji. A tak aprops to ciekawe dlaczego tego HSa w EU nie ma jak w instrukcji od Socoma FTB jest o tym nabazgrane ze zalecane jest uzywanie mikrofonu ze sluchawkami i wogole z czym to sie je.

http://ec1.images-amazon.com/images/P/B000C3MKFI.01-A10ZZM8A327W38._AA220_SCLZZZZZZZ_V64374661_.jpg

Prawda ze fajnie wyglada??

Sokoov
02-07-2006, 21:08
Z tego co wiem, to jak kupujesz jakiś przedmiot z zagranicy to musisz zapłacić za przewalutowanie (chyba że wysyłasz pieniądze w kopercie, a nie przelewem). Koszt przewalutowania zależy od banku. Wiem tylko że w banku spółdzielczym I-bank ten koszt wynosi ok. 40 zł. Do tego jeszcze trzeba doliczyć koszty przesyłki kóre pewnie są o wiele wyższe. Kosztów przewalutowania nie musisz płacić tylko wtedy gdy masz konto w banku w dolarach. Co do tego czy można zamawiać za pobraniem to nie wiem. Sumując, jesli HS kosztuje 19$ ---> 60zł + ok. 40 zł za przewalutowanie + jakieś 20zł za przsyłke wychodzi że za koszty poboczne zapłacisz tyle co za HS. Dlatego ja odpuściłem sobie zakupy na Ebayu.

P.S.
Moge się mylić co do tego wszystkiego 8)

wrog
02-07-2006, 21:19
1. Nie ma czegoś takiego jak wysłanie za pobraniem w cywilizowanym świecie.
2. Płacisz kartą, bank przeliczy sam kasę po aktualnym kursie. Dolarów na koncie nie musisz mieć.
3. Radzę poszukać sklepu w Europie, wysyłka z USA będzie pewnie droga. Chociaż z tego co widzę, to wszędzie sprzedają jedynie zestaw Socom + słuchawka.

Sweet Tooth PL
03-07-2006, 10:58
Tak mozna kupic Socom + słuchawka ale nie w EU tylko w USA i wlasnie w tym problem

wrog
03-07-2006, 14:39
http://shop.gameplay.co.uk/webstore/productpage.asp?productcode=PP0173

Często w tym sklepie zakupy robiłem, porządna firma.

Sweet Tooth PL
03-07-2006, 16:39
To odpada bo socoma juz mam a drugiego nie potrzebuje. Poczekam jeszcze troche jak zaczne grac przez neta w FTB to sobie jakos skoluje tego HSa

snakemaycry
07-07-2006, 01:40
Z tego co wiem i co próbowałem to Amazon za diabła nie wyśle czegoś innego jak książka ( cena wysyłki ok 17 Euro !!! ) do Polski (i to nawet ten niemiecki), sprawdzone na sobie, bo mam full rzeczy z Amazonu, ale kupowałem wszystko podczas pobytu w Niemczech. No chyba ze się coś zmienilo, al ena Amazonie jest lista krajów do których wysyłają także idzie to szybko sprawdzić.

Sweet Tooth PL
07-07-2006, 15:29
Ten HS to juz nie wazne bo kupilem GameCuba :D i jestem splukany

Yacolek
07-07-2006, 16:28
Dla leniwych se wkleje xP
International Addresses

The following items can be shipped to destinations outside the U.S.:

* books*
* DVDs
* music
* VHS videos

Additionally, some software, tools, and kitchen items can be shipped to the following countries:

* Australia
* Austria
* Denmark
* Finland
* France
* Germany
* Japan
* Ireland
* Italy
* Netherlands
* New Zealand
* Sweden
* United Kingdom

These items can be shipped only via Priority International Shipping and are subject to an import fees deposit.

*Note: Books that require special handling because they are extremely heavy (for example, multi-volume sets) cannot be shipped outside the U.S. If this is the case, it will be noted on the product detail page.

EDIT: Na niemieckiej stronie amazony wyczytałem, że wysyłają paczki DHLem [w Polsce też działają] , więc nie rozumiem czemu z Niemiec do Polski nie przyślą... [niżej jest tabelka i pisze to samo co na stronie USA... Ze tlyko książki i cd z muzą...]

Sweet Tooth PL
07-07-2006, 19:42
E tam mam gdzies te amazonki wszystkie jak bedzie FTB 2 to pewnie w EU dadza tego HSa