View Full Version : Sonisphere 2012 [Metallica, BLS, Gojira, MH] + supporty

Gambas
28-04-2012, 14:41
Ktoś się wybiera? :) Rozkładówkę czasową już podali:

14:30 - Early Entrance
15:00 - Otwarcie bram

SCENA GŁÓWNA
16:15 17:00 GOJIRA
17:30 18:30 BLACK LABEL SOCIETY
19:00 20:15 MACHINE HEAD
21:00 23:00 METALLICA

SCENA ANTYRADIA
15:55 16:15 Zwycięzca ANTYFEST
17:00 17:30 LUXTORPEDA
18:30 19:00 HUNTER
20:15 21:00 ACID DRINKERS

Supporty są świetne w tym roku, szkoda tylko że poskąpili im miejsca na głównej scenie. Po doświadczeniach z zeszłego roku (kiedy Hunter grał tak jak w tym roku zagrają Acidzi) wiem, że nie ma szans się przemieścić i zdobyć dobrą miejscówkę jeśli się jest zainteresowanym koncertem supportu bezpośrednio przed "gwiazdą". Nie mówiąc już o tych co mają bilety EE albo wylosują miejsce w Snake Pit...
http://www.overkill.pl/includes/img_news/d7abf5b129ed8bfd3364.jpg

ZigHor
28-04-2012, 22:08
Dobrze że gra Black Label Society, Mashine Head,Acid'y i Hunter:gusta:, tylko dziwię się, że w tym roku nie ma Anthraxa i Lamb of God :okk:. Podobno byli na wszystkich festiwalach. W tym roku jadę z kolegą! :D \m/

Pozdrawiam i do zobaczenia na Sonisphere! Może będzie autograf od Zakka Wyde'a!

Albii
28-04-2012, 23:11
Ja jadę. Dzięki za info. Nazwę snake pit słyszałem, ale nie szukałem co to dokładnie. Teraz już wiem, że coś naprawdę zajebistego. :)
Ja chyba wchodzę wejściem dla plebsu, ale co tam, obojętnie gdzie się będzie stało, będzie zajebiście. :D

Marzę o czymś takim:
Black Label Society - In This River (Live) - YouTube

Gambas
28-04-2012, 23:39
Dobrze że gra Black Label Society, Mashine Head,Acid'y i Hunter:gusta:, tylko dziwię się, że w tym roku nie ma Anthraxa i Lamb of God :okk:. Podobno byli na wszystkich festiwalach. W tym roku jadę z kolegą! :D \m/

Pozdrawiam i do zobaczenia na Sonisphere! Może będzie autograf od Zakka Wyde'a!

1. Na wszystkich festiwalach? Anthrax był dwa lata temu w ramach Big 4 a Lamb of God to w ogóle na Soni w Polsce nie było :D

2. Autograf od Wylde'a? Powodzenia...:) No chyba, ze masz jakieś kontakty, w co wątpię.

komar
29-04-2012, 07:06
Gambas, jak myślisz, czy będzie można wnieść kamerkę cyfrową na koncert, czy ochrona będzie się czepiać?

kroolik37
29-04-2012, 11:34
komar, co sie maja czepiac :) dobrze schowasz i wchodzisz ( z aparatami bez wymiennej optyki nigdy nie ma problemów ).

btw. tez jade i mam nadzieje, ze black label society dobrze rozgrzeje publike przed metallica ;)

Gambas
29-04-2012, 12:07
Gambas, jak myślisz, czy będzie można wnieść kamerkę cyfrową na koncert, czy ochrona będzie się czepiać?

Tak jak mówi królik, grunt żebyś się z tym za bardzo nie afiszował :) W zeszłym roku to nawet nie spojrzeli dokładnie co mam w plecaku, nawet kurtki nie kazali rozwijać, która w nim była.

komar
29-04-2012, 13:09
No to dobrze, może się nagra fajny materiał. W tym roku najbardziej mnie jara występ MH, nie widziałem ich jeszcze na żywo, a słucham ich od czasów technikum :D

mataman
29-04-2012, 21:04
Same here, Rob i spółka mam nadzieje zrównają wszystko z ziemią :D

http://youtu.be/IwXwB9cY9Zo

komar
29-04-2012, 23:14
Same here, Rob i spółka mam nadzieje zrównają wszystko z ziemią :D

http://youtu.be/IwXwB9cY9Zo
Lubię to!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

evilonePL
30-04-2012, 14:46
I ja tam będę ;) może jakieś piwko z użytkownikami OC ?

komar
30-04-2012, 17:13
A gdzie my się tam znajdziemy :) dwa lata temu na Mecie było ok 100 tys. ludków, jak się z kumplami zgubiliśmy to się nie mogliśmy przez godzinę odnaleźć :D

mataman
01-05-2012, 02:47
Fuck this place out!!!

http://youtu.be/L5LFSpXzdeY

http://youtu.be/KqQik47Upg0

http://youtu.be/_98Gyg1er-k

10 maja 2012 godz. 21 !!!!
http://youtu.be/iQbJ0K1zvVY

---------- Wiadomość dodana 02:47 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 02:01 ----------

http://youtu.be/_98Gyg1er-k

Gambas
07-05-2012, 23:07
Oto i on, set Metallici z niedawno zakończonego koncertu w Pradze:
Main Set
1. Hit the Lights
2. Master of Puppets
3. The Shortest Straw
4. For Whom the Bell Tolls
5. Blackened
6. The Struggle Within
7. My Friend of Misery
8. The God That Failed
9. Of Wolf & Man
10. Nothing Else Matters
11. Through the Never
12. Don't Tread On Me
13. Wherever I May Roam
14. The Unforgiven
15. Holier Than Thou
16. Sad But True
17. Enter Sandman
Encore
18. Fuel
19. One
20. Seek & Destroy

Gdzie jest Creeping Death...reszta jak najbardziej spoko :)

kroolik37
07-05-2012, 23:09
ale rozpierdul ten Machine Head.. nieno podczas ich koncertu spadam z GC popić piwko, bo nie chcę wrócić poobijany :D

Gambas
08-05-2012, 10:20
Set Machine Head z Czech (z setlist.fm):
I Am Hell (Sonata in C#)
Be Still and Know
Imperium
Beautiful Mourning
Locust
Aesthetics of Hate
Darkness Within
Halo
Davidian

komar
08-05-2012, 11:15
Set Machine Head z Czech (z setlist.fm):
I Am Hell (Sonata in C#)
Be Still and Know
Imperium
Beautiful Mourning
Locust
Aesthetics of Hate
Darkness Within
Halo
Davidian
Mało... nie ma mojego ulubionego "Old" :/
Machine Head - Locust live in Prague 2012 HD - YouTube

evilonePL
09-05-2012, 01:35
ale rozpierdul ten Machine Head.. nieno podczas ich koncertu spadam z GC popić piwko, bo nie chcę wrócić poobijany :D

A tam pierdolisz glany i dajesz w pogo !

kubek
09-05-2012, 02:29
Królik na Sonisphere xD No beka konkret :olo: Nie zapomnij sackboyów założyć żeby ci się wygodnie w picie latało.

Gambas
09-05-2012, 10:17
Każdy się nadaję :D Gdyby to był festival tylko dla prawdziwych metali to w życiu by w PL 50 tysięcy widzów nie uzbierali. Dobrym przykładem był koncert Judas Priest, tam niedzielnych słuchaczy nie było, raczej sami "true" i jak dobrze wiadomo było...5 tys. osób mimo bardzo dogodnego terminu (sobota). Kończąc offtop...ja już się nie mogę doczekać jutra :)

komar
09-05-2012, 14:09
http://youtu.be/OxNFDHCKLSg
Jeszcze troszkę ponad doba :D

mataman
09-05-2012, 16:33
Gambas a co to jest "true" metalowiec? Judasi to z lekka nie ta kategoria co Meta :P

Gambas
09-05-2012, 16:37
True to właśnie przeciwieństwo niedzielnego słuchacza, wie więcej niż trochę o samym zespole, zna dyskografię co pozwala mu lepiej poznać samych członków zespołu. Tak porównałem do Mety, bo znaczny % Polskich fanów Metallici to pożal się Boże, denerwuje ich to że ktoś się dobrze (i kulturalnie!) bawi na koncercie itd. :)

Przy okazji, przejechałem się na Bemowo i praca idzie pełną parą. Scena stoi, ogródki piwne i ogólna gastronomia już się buduje. Za 24h już będziemy w trakcie!

evilonePL
09-05-2012, 19:07
ja zaraz idę spać bo wyjazd o 6:30 :D wstaje koło 4 hahahaha umrę ;D

komar
09-05-2012, 19:46
A czym ty jedziesz, rowerem :D Ja wyjeżdżam ok 11 i do tego bede jeszcze po nocy, ale twardym trza być :P

evilonePL
09-05-2012, 20:07
ja jadę organizowanym busem z Katowic wyjazd 6:30 :/ nie wiem po co tak wcześnie a jeszcze do kato muszę się dostać to mi zejdzie z 1h
Autem i pociągiem by mnie za drogo wyszło a tak to 80zł dwie strony :)

komar
09-05-2012, 22:44
No to jak robimy z tym wspolnym browcem, pod szyldem OC :D

Sent from my Lumia 800 using Board Express

kroolik37
09-05-2012, 23:32
ja jestem na tak :) komar ja twoj nr mam, wiec jakby co kontakt ( albo ty dzwon do mnie, jezeli zapisales ).

do spania i jutro nakurviamy!

komar
10-05-2012, 00:21
Krolas a masz telefony do innych, co beda na koncercie ?

Gambas
10-05-2012, 00:41
U mnie krucho (jeżeli jestem brany pod uwagę :D ), bo tel nie biorę z prostej przyczyny - boję się że zgubię jak mnie porwie fala ;p Czarna koszulka Ride The Lightning z facjatami zespołu na plecach, młody i średniego wzrostu, Was kojarze z forumowych fotek tak więc jest cień szansy że się odnajdziemy :)

Pozdrawiam i szczęśliwej podróży.

komar
10-05-2012, 01:23
Hehe co drugi bedzie w takiej koszulce :D zobaczymy moze sie przy browcach znajdziemy, szukaj okraglego ryja i wydziaranych rak, czyli prawie jak kazdy :D

wrog
10-05-2012, 09:14
Jak zobaczycie 13-latka w szmacianych butkach, który robi sobie fotki z piwem - to na pewno Krooliczeq.

komar
10-05-2012, 09:24
Nasza forumowa modelke to na bank poznam :D

Rayne
10-05-2012, 13:47
Jakbyście coś organizowali faktycznie, komar, to dajcie tu znać :)

mataman
11-05-2012, 02:06
Pare opini na goraco. Set lista Machine Head niestety rozczarowała ale byłem na to przygotowany. Tylko "Davidian" ze starych kawałków to zdecydowanie za mało, nic z "Burning Red"? Whyyyyy Leo, why? BLC jakoś tak bez wyrazu.

Koncert Mety i zestaw kawałków niepowtarzalny, niektóre słyszałem pierwszy raz na zywo. Powinni cześciej tak robić :) Rozczarowala troche publika. Nie wiem czy to tylko wokół mnie stały takie barany ale praktycznie zero reakcji na np. "Shortest Straw" i "Fight Fire with Fire" to jakaś porażka. Ozywiali się tylko na hiciorach. Nic to wuj dla mnie koncert zajebisty na drugim miejscu zaraz za legendarnym ze spodka z walącą się sceną :)

Jeszcze jakby nagłośnienie było lepsze było by wręcz idealnie.

Jeszcze słowo o organizacji. Pół godziny po jebane żetony a później 40 min po bro, jakaś porażka, ale to nic nowego na sonisphere :P "Dzięki" temu starciłem Acidów stojac po browar.

Ide karwa spać :D

komar
11-05-2012, 05:06
Pare opini na goraco. Set lista Machine Head niestety rozczarowała ale byłem na to przygotowany. Tylko "Davidian" ze starych kawałków to zdecydowanie za mało...
Ale za to jaki power był na Davidianie, ja po występie MH straciłem głos :D Generalnie jestem zadowolony z ich występu, gdyż po raz pierwszy miałem okazję posłuchać MH na żywo. Trochę za krótko i faktycznie za mało starszych kawałków.

Meta jak to Meta, klasa w sobie i szacun za odegranie bodajże całego czarnego albumu, moc. No i na bis Creeping Death :dance:
No nic, teraz namawiam kumpla na wypad do wiochy znanej z TEJowania ;) na koncert Faith No More.

Idę spać bom zjebany jak koń po westernie, a na 14 do tyry trza iść.

mataman
11-05-2012, 09:53
Power był zajebisty dlatego szkoda ze nie pograli wiecej dla starych fanów.

Tańce hulanki :D

www.youtube.com/watch?v=onpoumKOIpU

kroolik37
11-05-2012, 12:34
Jak się kupiło 7 żetonów o 16, to nie trzeba było potem pierdzielić się w kolejkach ;)

Mi najbardziej zależało na BLS i Metallicy ii.. nie zawiodłem się :D

*Zakk oczywiście klasa w sobie, a jego 6 minutowa była po prostu świetna! no i oczywiście "Stillborn", który zniszczył wszystko na samym końcu.

*Metallica? Po świetnym koncercie AC/DC 2 lata temu na Bemowie myślałem, że już lepszego eventu nie zobaczę, ale ***** MAĆ to było po prostu boskie!! :D

Hit the Light & Master of Puppets na samym początku bardzo fajnie rozgrzały, ale to, co działo się na Sad But True i na końcowym Seek & Destroy przechodzi ludzkie pojęcie :)

Warte "wszystkich pieniedzy" - tak pisze tvn24 i ja się zgadzam w 100%

wrog
11-05-2012, 13:07
Mówisz Zając, że machałeś piórami pod sceną?

mataman
11-05-2012, 13:37
Wiesz zajonc, 7 szt tego sikacza to ździebko mało by było :p
Poza tym to do wodopoju było w pyte barachła nie do żetonów. Za mało kranów i za mało kibli, to główne zarzuty. Opener lepiej to rob,i a dzienna dawka publiki podobna.

kroolik37
11-05-2012, 14:26
sikacz bo carlsberg, ale przecież nie jadę na koncert, żeby pić cały dzień wodę :D poza tym to "piwko" miało 3,5%, więc żeby coś poczuć trza było wypić parę z bomby ;)

korzystałeś z kibli..? przecież siatka naprzeciwko straży pożarnej to najlepszy kibel na lotnisku :D
p.s. fajnie, że wiedziałem o kranach :P

mataman
11-05-2012, 16:19
Właśnie dlatego ze miał te 3,5 vol to był sikacz. Ja jestem kulturalny i dopóki jest jasno korzystam z WC :D

Gambas
11-05-2012, 17:08
Krany? Również dobrze wiedzieć że coś takiego było :D

Ogólnie jestem zadowolony, Metallica zrobiła na mnie ogromne wrażenie i dużo lepiej zagrała niż dwa lata temu. Setlista genialna, marzyłem o Creeping Death i go dostałem, mimo że ani w Pradze ani w Belgradzie go nie grali. Czego żałuje, to miejscówki dla plebsu czyli płyty. Żeby dostać się niemalże pod barierkę kosztowało mnie to nie lada męki, momentów w których wydawało się, że łamią ci żebra itd. Wyprzedzając pytania, tak było mi to potrzebne, bo za wysoki nie jestem a powiedziałbym, że w gronie tłumu w jakim przyszło mi stać, jeden z niższych :) Co do ścisku: To nie było zwykłe skakanie i dobra zabawa, to był czyjś idiotyczny pomysł, żeby wepchnąć się jak najbliżej upychając przód. Wszystko przez część publiczności, która po prostu zachowywala się jak prostaki...Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam aktywne spędzanie koncertów, poskakać, pośpiewać, podrzeć się za zespołem. Ale ktoś przekroczył te granicę... Za rok już nie będę oszczędzał 100zł tylko pójdę do strefy, gdzie przynajmniej z daleka wyglądało to kulturalniej a bawili się świetnie z tego co słyszałem.

Dla mnie również Meta i BLS były kluczowe. Ekipa Zakka to świetni muzycy a ich piosenki Stillborn, Crazy Horse, Overlord i inne to po prostu majstersztyk! Ale nagłośnienie zostawia wiele do życzenia, IMO tylko Metallica miała na prawdę znośnie to ustawione, przy BLS wypadło to słabo.

mataman
11-05-2012, 19:03
To jest kran

http://img3.sprzedajemy.pl/540x405_kran-kranik-nalewak--343.jpg

Przydała by się ikonka facepalm :D

kubek
11-05-2012, 19:11
A BLS zagrało 'In This River'?

kroolik37
11-05-2012, 20:25
Czekałem, czekałem i się nie doczekałem.. :(

Za to Stillborn odegrali mistrzowsko:
Black Label Society - Stillborn - Sonisphere, Warsaw - 10.05.2012 - YouTube

Micro Fire
11-05-2012, 20:42
Pierwszy mój taki koncert i było genialnie! Miałem bilety na płytę, ale stałem przy samych barierkach. Konkretniej za tymi 'Tańcami i Hulankami' od matamana (btw. oni w pewnym momencie biegali po prostu w kółko xd).

Co do samych występów...

- nie za bardzo słuchałem zespołów z drugiej sceny, bo trzymałem miejsca przy głównej. Raz tylko stamtąd odszedłem, żeby kupić wodę, to prawie na BLS nie zdążyłem
- Gojira (jak to cholerstwo się czyta... godzilla...) - niezłe pier****** mieli, ale pod koniec ich występu stwierdziłem ,ze praktycznie wszystkie ich kawałki brzmią podobnie, żeby nie powiedzieć tak samo. Szczególnie podobał mi się basista, który dla mnie wyglądał jak połączenie basisty Anthraxu i Limp Bizkit. Żeby było śmiesznie, to przez pół koncertu myślałem, że na perkusji siedzi kobieta xD

- BLS... i tu się zaczęło pogo i trwało praktycznie cały czas do końca CAŁEGO festiwalu... przy Metallice zaczęło się robić nieciekawie, ale o tym potem. 'Stillborn' ofc był świetny, ale ogólnie cały ich występ nie był imo zbyt dobry, ale to bardziej była wina nagłośnienia niż samego zespołu. Wokal ledwo słyszałem (ale i tak jakoś nie podoba mi się wokal Wylde'a). No ale Zakk walnął tę paru minutową solówkę, w której był więcej dźwięków niż w całej płytotece niejednego artysty z 'list przebojów'... W sumie doszliśmy ze znajomymi do wniosku, że gdyby się pomylił, to nawet sam by się nie zorientował :D

- Machnie Head... zapomniałem wyżej wspomnieć o ludziach, których tłum co chwila nosił na rękach (crowd surfing bodajże) i przy Machine Headzie to już lecieli seriami. W pewnym momencie po 2 osoby naraz leciały i trza było się bronić, żeby nie dostać z glana w twarz ( i tak raz czymś dostałem xd). Jak pewnym momencie zaczęło się pogo, to zrobiło się dużo przestrzeni i jeden biedek, co go tłum nosił spadł na twarz :<. Co do samego zespołu, to wstyd się przyznać, ale nigdy nie słyszałem ani jednej ich piosenki. Cóż, po tym koncercie to się na pewno zmieni. Do tego tutaj czytam, że wcale nie zagrali swoich najlepszych piosenek! Ciężkie riffy, dobry wokal, dźwięczne sola... cóż mogę powiedzieć więcej?

-Metallica - no i na koniec gwiazda festiwalu... Nie ma się co okłamywać to dla nich głównie pojechałem na ten koncert. Fajnie było wrażenie jak ilość ludzi, którzy byli na Gojiry wzrosła czterokrotnie(jak nie więcej). I niestety zrobił się 'lekki' ścisk... normalnie kompresja ludzi taka, że winrar się chowa... Jeszcze jak zaczęli bujać na boki, to ze 100 osób by się wywaliło. Na szczęście gdzieś jak zaczęli grać Black Album to się troszkę rozluźniło. Setlista była świetna! Zagrali wszystkie kawałki, które chciałem ( może poza bateryjką)! Widać, że są w formie. Każdą piosenkę (nawet jeśli w wersji studyjnej jest średnia) zagrali tak, że czuć było moc. Przy Larsie trzeba o tym wspomnieć: był double bass! To co się działo na Fight Fire with Fire przechodzi ludzkie pojęcie, a i tak jest niczym w porównaniu z końcówką. Combo: Sandman+ moje ulubione Creeping Death + One + Seek nd Destroy zmiotło wszystko. Dodatkowo fajerwerki, ogień, lasery poruszające się w rytm, chyba tylko dinozaurów tam brakowało... Darłem się tak, że dzisiaj głosu pół dnia nie miałem :). Hmmm... co jeszcze... solo Kirka w którymś tam momencie chyba pierwszy raz słyszałem. Bass solo było takie, o! Ale za to rozwaliło mnie to mini drum solo, które Lars zagrał, bo mu się chyba nudziło ;D

Koncert zakończyłem na rękach tłumu pod samą końcówkę Seek 'nd Destroy!

Cóż pierwszy koncert, nie mam z niczym porównania, ale wspomnienia mam do końca życia. Za rok mam matury, to pewnie nie pojadę na sonisphere ( a idę o zakład, że będą Ironsi ;d).

I tak tego nikt nie przeczyta...

PS. Widok faceta 'tańczącego' ze słoikiem kiszonych ogórków w ręcę zapamiętam na długo :D

komar
11-05-2012, 23:28
Dość dobra jakość

http://youtu.be/JFN4s7rNilI