View Full Version : Problemy z Xbox Live

Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7

Hosen
25-08-2008, 15:19
Zdejmij faceplat, zobacz czy masz plombe, jeśli tak to dzwoń na infolinię może to wyjaśnią. A grać będziesz mógł, bo zbanowana jest konsola, nie konto.

Bruce
26-08-2008, 18:37
Nie wiem, czy dobrze zrozumialem, ale ja mam tak polaczone, ze laptopa mam do routera wifi bezprzewodowo polaczone, a Xboxa do owego laptopa i smiga mi ok, czyli calosc tez w sumie jest wireless i nie mam oficjalnego drogiego adaptera od MS. :P
Chcialbym polaczyc w podobny sposob X360 do neta. Problem jednak w tym ze nie wiem jak to zrobic, a faq w dziale "artykuły" jest pisany pod Windows XP, a ja mam Viste. Pomoze mi ktos ? Do podłączenia Laptopa i Xboxa wystarczy zwykly kabel sieciowy ?

Joni
27-08-2008, 02:16
ta starczy zwykly kabel sieciowy, a pod viste to prawie tak samo chyba...

Bruce
27-08-2008, 09:05
U mnie jest troche inaczej jak na tych obrazkach z Faqu. Mostkuje polaczenie, a potem w wlasciwosciach mam "Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6)" a pod nim "protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)".

W wersji 4 jest miejsce na wpisanie adresu ip, maski podsieci itd. , tam tez wpisuje to wszystko. Pozniej wchodze do "opcje internetowe", wchodze w zakladke zaawansowane i mam zupelnie co innego niz na tym drugim skrinie.

Robie cos zle ?

Jupel
27-08-2008, 12:11
Mam jeszcze 1 pytanie bo jak zbanowali mnie konsolke i po zbanowaniu gralem w trybie offline zdobylem 1 k punktow i jak odbanuja mnie konsolke albo kupie nowa to punkciki sie zaktualizuja czy bede miac tyle ile mialem przed zbanowaniem ?

Majkes
28-08-2008, 00:40
probuje podłaczyc xboxa do netu, mam neostrade i modem sagema, wpinam ten kabel do peceta,podpinam do xboxa, konfiguruje wszystko wg. tego: http://www.onlinecenter.pl/index.php?optio...&Itemid=198 Ale na komputerze cały czas mi pisze ze "kabel sieciowy odłączony" na xboxie "Odłączono" wtf? mam akrte sieciową "SiS 900 PCI fast ethernet" nie mam zielonego pojecia w czym problem.

wrog
28-08-2008, 00:59
Jesteś pewny, że sieciówka i kabel są sprawne?

gerber
28-08-2008, 08:27
Mam jeszcze 1 pytanie bo jak zbanowali mnie konsolke i po zbanowaniu gralem w trybie offline zdobylem 1 k punktow i jak odbanuja mnie konsolke albo kupie nowa to punkciki sie zaktualizuja czy bede miac tyle ile mialem przed zbanowaniem ?
Bany są na same konsole nie na Gamertag, punkty się zwyczajnie zaktualizują.

Majkes
28-08-2008, 11:12
Jesteś pewny, że sieciówka i kabel są sprawne?Kabel z premium wiec powinien raczej działać, mam taki drugi wiec sprawdze dzisiaj. Co do sieciówki to własnie nie wiem, niby w Panelu sterowania pisze mi ze jest włączona i działa. Rozkręce dzisiaj i zobacze czy cos jest nie podpięte.

A i jeszcze jedno. Korzystam jeszcze z wifi do którego mam laptopa, i jak wpisuj te wszystkie IP to wyskauje komunikat ze 2 urządzenia chcą mieć to samo IP(karta sieciowa i wifi adapter) da sie jakos temu zaradzic?

Snake
28-08-2008, 11:19
Mi raz się zdarzyło że grając w jakąś grę ale nie on-line, tylko w singla (Forza 2 bodajże) pojawił mi się komunikat "Odłączono od usługi Xbox Live" i natychmiast przeszło do Dashboarda. Niby nic wielkiego ale jednak zawsze coś. Miał ktoś z was takie coś? Ciekawi mnie jedynie przez co to mogło się stać.

elsaint360
28-08-2008, 12:18
Dzisiaj miałem tak ze trzy razy :(

Jupel
28-08-2008, 13:09
Mnie rozlacza z xbox live ale gra mniesie nie wylacza do dashboarda . Mozliwe ze macie przerwe w dostarczaniu neta . Mam tak jak jest burza :)

Snake
28-08-2008, 13:21
Albo to te herby Barcy tak dzialaja :D

elsaint360
28-08-2008, 13:55
Już wszystko okiej, a u Ciebie colossus?

O co Ci chodzi z tym avatarem? :)

Joni
28-08-2008, 19:01
Mi raz się zdarzyło że grając w jakąś grę ale nie on-line, tylko w singla (Forza 2 bodajże) pojawił mi się komunikat "Odłączono od usługi Xbox Live" i natychmiast przeszło do Dashboarda. Niby nic wielkiego ale jednak zawsze coś. Miał ktoś z was takie coś? Ciekawi mnie jedynie przez co to mogło się stać.
Ile razy ja tak mialem:) czasami livie wywala bo ma taka ochote, a czasami jak ktos ci siedzi na laczu ( sciaga cos, lub wgrywa strony z duza ilosci grafiki np. zdjecia z allegro)
Czasami potrafi mnie przez 2 tyg pare razy wywalic, a czasami przez miecha nic, najgorsze jest jak wywali cie podczas mecza gdzie masz np duzo killi:). Mam neo 2 tysiaki.

Patr0l PL
30-08-2008, 23:59
Witam mam problem! chodzi o to ze podczas rejestracji xl na konsoli kolegi przez przypadek pominalem date ((to znaczy odruchowo wcisnalem ,,a,,)) przez live nie pozwala samemu zalozyc konta i musza pomoc rodzice a wiec wpisuje fikcyjnych rodzicow wszystko niby ok a tu nagle benc -numer karty kredytowej, kod weryfikacyjny o co chodzi ??? nie mam takiej a poza tym juz nawet po skasowaniu profilu i ponownych probach zalozenia livea na nowych kontach konsola jakby se wklepala ze uzytkownik ma 10 lat ((bo tyle jest domyslnie)) co mam zrobic??? bardzo prosze o rade

inoobiPL
31-08-2008, 10:31
Tez tak mialem i zrezygnowalem jeszcze nie wiedzialem ze konsola ma 3 live na 3 konta wiec zrezygnowalem bo po co tak naprawde mojemu bratu konto silver ale gdy dowiedzialem sie ze moga byc 3 to prawie odrazu zaczelem zakladac i ustawilem go doroslego nic nie wyskoczylo a on sie cieszyl minal jakis 1 miesiac a przy moim jak zakladale to ustawilem siebie jako nie doroslego (to bylo pierwsze moje konto na live) i zadne komunikaty o numerach kart nie wyskakiwaly wiec mysle ze trzeba poczekac a ile to nie wiem i wtedy nie bedzie pamietac tego wieku a z tym czekaniem to moze zapomina juz po 1 dniu

Patr0l PL
31-08-2008, 11:24
poprostu wklepalem ,,a,, i jest 1998 01 01. Potem id rodzica jest potrzebne wiec tez cos tam zmyslilem i niby juz wszystko ok a tu nagle nr konta kod karty kredytowej kod weryfikacyjny i cos chyba jeszcze... nie mam karty i nie wiem zy czyms to nie grozi jak podam czyjas...

Majkes
31-08-2008, 16:36
Kupiłem dzisiaj kabel skrosowany. Podłączam przy xboxie i pc wyłączonym, Na xboxie "odłączono," na pc "kabel sieciowy odłaczony"
http://img373.imageshack.us/img373/7456/xboxwl7.jpg
I **** wie co jest źle. Lampka "Link" mruga na czerwono i zielono, jak kabel odłączony to nie mruga w ogole wiec tak jakby widziało ten kabel ale i tak nic nie idzie -_-

wrog
31-08-2008, 16:58
Od razu jak robisz test połączenia z XBL to wywala "odłączone"? Naprawdę dziwne. Ciężko mi coś w tej chwili poradzić.

Majkes
31-08-2008, 17:06
Tak, nie ma żadnego erroru czy coś, po prostu Odłączono na xboxie i "Kabel sieciowy odłączony na pc, nic wiecej"

Patr0l PL
31-08-2008, 17:25
pomoze mi ktos???

inoobiPL
31-08-2008, 18:34
czytales mojego posta patrol?? Probowales dzis zalogowac sprobuj bo to sie przestaje pamietac po jakims czasie

elsaint360
31-08-2008, 19:56
Ja tak chyba zrobiłem podczas rejestracji (domyślny wiek) i teraz nie mogę się zalogować na xbox.com,bo wyskakuje mi błąd PEGI

Patr0l PL
31-08-2008, 19:59
pegi mozesz odblokowac w kontroli rodzicielskiej chyba. ok sprobuje jutro bo zisiaj nie mam jak...

inoobiPL
31-08-2008, 20:38
pegi jest w kontroli rodzicielskiej

elsaint360
31-08-2008, 22:48
Ale w xboxie,czy xbox.com?

inoobiPL
01-09-2008, 08:33
w xboxie w ostatniej zakladce gdzies

KURA2008
01-09-2008, 09:40
Jak to jest z tym wyrzucaniem z live'a?
Ile razy gram w Halo 3 to średnio raz na 3 mecze mnie wyrzuci. Podobnie miałem z PES 2008 - co 3-4 mecze potrafiło mnie wywalać bez powodu,.

To samo ma się w sytuacji kiedy ściągam jakiś duży plik typu demko itp.

Neta mam z TPSA po kablu z routera. Czy TPSA sama co jakiś czas resetuje połączenie? Czy nadanie static IP dla xboxa może rozwiązać ten problem?

Zaznaczam, że w teście połączenia w ustawieniach xboxa wyświetla mi NAT - Open jeśli ma to jakieś znaczenie.

Patr0l PL
01-09-2008, 15:00
ok juz wszystko w porzadku. dzieki

diabel_pl
02-09-2008, 23:52
Witam mam poważny problem z Xbox live

chodzi o karte płatniczą którą dodałem do XBOX live pozatym moje konto jest zarejestrowane na USA po skończeniu sie abonamentu z Live Microsoft probował pobrać pieniązki z mojej karty lecz im sie nie udało po kilku probach zablokowali moje konto... po wejsciu na www. zaplciłem zaległe pieniązki, i wszytko w konsoli chodziło ok, lecz nie chcem juz płacic poprzez karte ponieważ jedak nie jest to dobry pomysł co zrobic zeby oni nie probowali sciagać kasy z karty ??? nie idzie jej usunąc w zaden sposob a nie chcem zakładac nowego game tag'a nie idzie zmienic sposobu płatność bez sensu a co bedzie jeśli moja karta straci ważność a nie bede chciał dodać następnej karty ?? zablokują mnie w cholere ?

Zastanawiam sie czy jedak nie załozyć nowego Konta na UK i w przyszłosci nie mieć zadnych problemow prosze o pomoc

wrog
03-09-2008, 00:38
Niestety trzeba dzwonić na infolinię kraju rejestracji konta i w ten sposób usuwać dane karty. Jeśli przy następnym okresie rozliczeniowym znowu nie będzie mogło pobrać kasy, to zablokuje konto. Nie chcesz mieć problemów to albo telefon, albo nowy tag.

diabel_pl
03-09-2008, 00:46
No własnie!! Gdbym wiedział nigdy bym nie dodał karty całe szcześćie nie dodałem karty kredytowej tylko karte działającą na zasadach wypukłej karty na niej jest 0zł i sam doładowuje karte na potrzeby opłat on line !!!

i dlatego nie wiem czy zostać przy tym koncie czy zrezygnować z niego !!

własciwie mogł bym płacic dlaej lub kupić np kod na rok.. ale hm ciekawe co bedzie gdy skonczy sie ważnosc karty ?? co wtedy ??

Co proponujesz Wróg ? Nowe konto na USA ? Bez dodawania karty ? Duzo ni trace mam tylko 3k Game Score gram sporadycznie... To juz nie te czasy... ze czerpałem taką radość z gier.. jak za czasów Sega Genesis, Sturna czy psx i DC

wrog
03-09-2008, 00:56
Po skończeniu ważności karty jest tak samo jak przy pustej - próbuje pobrać kilka razy, a w końcu blokada. To Twoja decyzja, jak mało grasz online to szkoda wyrzucać kasę w błoto na Golda.

diabel_pl
03-09-2008, 01:03
Gram mało ale fajnie jest korzystać z opcji On-line...

gdy mam ochote zagrac odpalam konsole z NBA 2k8 i pierwsze co robie gram mecz on-line

i czekam na street fighter 4 aby grać przez sieć!!!!

czyli chyba najlpesze wyjscie załozyc nowy Game tag?

tylko co proponujesz ? UK USA ? Oczywiscie nie mam juz zamiaru dodawać karty

wrog
03-09-2008, 01:37
Nie wiem jak jest w Polsce z dostępnością zdrapek na punkty, które działają z kontami USA. Jeśli można je kupić bez problemów, to lepiej USA.

KURA2008
03-09-2008, 09:46
A nie lepiej będzie Ci doładowywać konto Live poprzez zdrapkę - kod który wpiszesz np na tydzień przed upływem bieżącego abonamentu?
W ten sposób nie będą mieli podstaw do ściągania kasy z twojej karty.

Kody na Live do kont US możesz z powodzeniem kupić w Polsce.

Psyko
07-09-2008, 15:49
Mam neta 1 mb z Dialogu (modem ADSL). Mozna spiac konsole od razu z tym urzadzeniem, bez uzycia routera. Kwestia jest taka, ze obie wtyczki mam w zasigu reki i wystarczyloby przelozyc i nie musze korzystac z neta w trakcie pobytu na Livie. Mozliwe to jest? Z gory dzieki za info.

Jaro5412
07-09-2008, 19:02
http://www.onlinecenter.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=691&Itemid=198

Tutaj popatrz

Psyko
07-09-2008, 19:36
Czyli tak jak z Chello, mozna podlaczyc z tego wynika. Powinno grac, bo Dialog nie blokuje zadnych portow. A moze sie jednak myle?

szuja
07-09-2008, 20:50
spokojnie mozesz podlaczac... sam mam net z dailogu (2mb) i konfiguracje:
net - komp - x0
net - komp - switch - x0
net - router (d-link jakis ; ) ) - x0
net - x0
dzialaja u mnie ; )

Psyko
07-09-2008, 23:56
Modem z dialogu z x360 mam laczyc kablem zwyklym czy scrossowanym?

elsaint360
08-09-2008, 19:17
Takim co miales w zestawie z konsola ;]

Psyko
08-09-2008, 19:33
okm juz wszystko smiga

Majkes
09-09-2008, 20:34
Kupiłem karte sieciową Realtek jakąś tam. Zainstalowałem ją, ale cały czas mam "Nie można uruchomić urządzenia. Kod 10" wtf? Jaki (pipi) kod 10?Karta podpięta poprawnie, 2 lampki się palą, w xboxie mi ją wykrywa(podłączono przewodowo) ale z oczywistych przyczyn nie mogę iść dalej z podłączaniem ponieważ nie mogę jej w zaden sposób skonfigurowac(nie ma jej na liście połączeń sieciowych)

O co cho?

wrog
09-09-2008, 20:53
Z Windowsem coś może.

Majkes
10-09-2008, 18:28
Też tak mysle, raz mi wykrywa ta karte, a raz nie o______O

omfg jak ja nienawidze pecetów. Muszę zrobic format, teraz juz nie ma bata -_-'

kiba01
15-09-2008, 00:15
Mam problem proszę o pomoc zrobiłem wszytko tak jak jest napisane w waszym poradniku na stronie neta w X-sie mam podłączonego pod sieciówke na płycie głównej a główny kabel idzie do sieciówki włażonej w wolny slot na płycie głównej miałem liva na x-sie ale po przeinstalowaniu systemu ma winxp z sp3 wyskakuje mi błąd DNS na konsoli i nie mogę się połączyć proszę o pomoc z góry dzięki

SzpilaPLN
25-09-2008, 11:55
Witam.
Wracam do gry po długiej przerwie.
Niestety nie pamiętam hasła( żeby zmienić dane osobowe i zobaczyć w którym regionie mamy LIVE)
jest mój email,ale nie moge sobie przypomniec hasła.
Czy jest jakiś sposób,żeby przysłali na maila?
nie chce nowego konta zakładać.
z góry dzieki za pomoc.

Sy0n
25-09-2008, 12:14
Idź tu -> http://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=10&ct=1222337574&rver=4.5.2135.0&wp=MBI&wreply=https:%2F%2Flive.xbox.com%2Fxweb%2Flive%2Fp assport%2FsetCookies.ashx%3Frru%3DhttpZ3AZ2FZ2Fwww Z2ExboxZ2EcomZ2FenZ2DUSZ2FdefaultZ2Ehtm&lc=1033&cb=B001033httpZ3AZ2FZ2FwwwZ2ExboxZ2EcomZ2FenZ2DUSZ 2FdefaultZ2Ehtm&id=66262 i pod polem wpisania hasła masz opcje przypomnienia go na maila.

gharra
30-09-2008, 00:44
witam, mam problem odnośnie MTU... kożystam z modemu multimedii, kiedy dzwoniłem się dowiedzieć u nich jak sprawa wygląda z MTU, przekonywali mnie że nie będzie problemów, oni wszystko mają na maxa żeby wszystko się mogło łaczyć.. otóż jak podłączam kabel ethernetowy do konsoli, to znajduje IP, maske itp, ale z MTU już jest problem. czy ktoś wie jak go rozwiązać i w czym tkwi problem ? podłączam konsolę bezpośrednio do modemu (jest to modem od internetu i VoIP)

MEDINA
30-09-2008, 07:59
Do gharra- prawdopodobnie jest to z powodowane że grzebali coś panowie z microsoftu w live przed jesienną aktualizacją ja też mam ten sam problem ale że przed wyłączeniem live 29 września miałem wszystko ok:rofl:

promilek
30-09-2008, 09:56
Stronka http://live.xbox.com już działa, ale niestety mam problem z MTU. Czy ktoś jest już online i działa mu XboxLive?

Sokoov
30-09-2008, 11:10
Spokojnie, ja też mam problem z MTU. Pewnie Live jeszcze całkowicie nie ruszył.

lukkPL
30-09-2008, 11:38
U mnie już smiga. Nawet update'u nie dali?:)

curtis
30-09-2008, 12:18
u mnie tez z MTU lipa;/, juz czynny live??

Sokoov
30-09-2008, 12:21
Mi też już wszystko działa :)

Update'u nie było, bo to tylko konserwacja przed jesienną aktualizacją :)

curtis
30-09-2008, 12:36
a u mnie dalej lipa;/, jak zadzwonię na infolinie to co mam powiedzieć żeby sprawdzili MTU?? czy wałczyli czy jak??:rolleyes:

elsaint360
30-09-2008, 12:43
NIe dzwoń na infolinię,bo Ci nie pomogą. Zapomniałeś,że w Polsce nie ma Live'a?No chyba,że chcesz dzwonić np. na brytyjską.

Sokoov
30-09-2008, 12:51
a u mnie dalej lipa;/, jak zadzwonię na infolinie to co mam powiedzieć żeby sprawdzili MTU?? czy wałczyli czy jak??:rolleyes:

Poczekaj jeszcze trochę. Z tego co widzę to Live nie uaktywnia się wszystkim od razu wszystkim. Kiedy ja miałem jeszcze problemy z MTU na xbox.com widziałem, że ludzie już godzinę temu w dashboardzie siedzieli. Poczekaj, na Ciebie też na pewno przyjdzie pora :)

Zwirz
01-10-2008, 08:44
Ja mam tam wszystko ok, ale... Wchodzę na Historię Pobrań i kominikat. Live jest chwilowo nie dostępny, wciskam A i co? Pojawiła się moja lista tego co pobrałem. Nie mogę pobrać filmików. Przy 99% wyskakuje mi informacja, że film nie może być pobrany ponieważ... (więcej mi się nie pojawia:/). Już nie mówiąc o tym, że chciałem sobie pograć Online trochę w FM2 a tu wielki klops :/ Ciągle nie mogę się podłączyć. Do żadnej gry... Lipa coś z ta konserwacją.

Brodacz
01-10-2008, 12:29
Juz stracilem ku*wa nerwy. Albo mnie krew zaleje albo ch*j strzeli. Ta wspaniała konserwacja spie*doliła Gearsy (ZADNE killsy się nie zaliczają), Halo 3 (wogole sie nie laczy z serwerem), R6 Vegas 2 (a tu to sie nawet ku*wa w singla nie da grać). Az sie boje odpalać inne gry. Microsoft mialem za solidna firme (no dobra, przynajmniej gwarancje przedluzyli) ale ni ch*ja nie pojmuje co oni musieli tam od*ebać ze sie w nic nie da grać!

KoBik
01-10-2008, 13:53
? dziwne u mnie wszystko śmiga jak należy.

elsaint360
01-10-2008, 14:23
Wiecie,dlaczego mam problemy z pobraniem PAC-MANa? Konto mam na USA. Czyżby było to związane z tą konwersacją?

Darko
01-10-2008, 15:37
Czyżby było to związane z tą konwersacją?
Pewnie tak :rofl:

mateuszr
01-10-2008, 18:39
Miał być COD4 multiplayer, a jest "nieudane połączenie z usługą xbox live" !!!

Krzychoo
01-10-2008, 18:55
Hehe... Z "tą konwersacją" pewnie związane ;)

elsaint360
01-10-2008, 19:26
Pomyliłem się,nie musicie od razu w każdym poście używać tego błędnego wyrażenia!
Miałem na myśli aktualizację backendu.

wichor1
01-10-2008, 20:46
Mam problem proszę o pomoc zrobiłem wszytko tak jak jest napisane w waszym poradniku na stronie neta w X-sie mam podłączonego pod sieciówke na płycie głównej a główny kabel idzie do sieciówki włażonej w wolny slot na płycie głównej miałem liva na x-sie ale po przeinstalowaniu systemu ma winxp z sp3 wyskakuje mi błąd DNS na konsoli i nie mogę się połączyć proszę o pomoc z góry dzięki
Wydaje mi się że miałem podobny problem, możesz spróbować tego sposobu, może akurat pomoże . Jak włączysz już konsole i nie zaloguje Cię do liva to weź na komputerze wejdź w Zapora Systemu Windows > w zakładkę zaawansowane > zaznacz połączenie lokalne i kliknij po prawej ustawienia > tam powinno Ci wyskoczyć kilka/ kilkanaście slotów które zaczynają się od Xbox (nr IP) UDP i jakiś tam nr - zaznacz je najlepiej wszystkie i sprawdź czy dział live już. Minusem tego jest to że zawsze jak będziesz włączał konsole to będziesz musiał powtórzyć czynnośc na komputerze (z tym że wyskoczy Ci tylko jeden slot do zaznaczenia). Ogólnie to lepszym rozwiązaniem gdy ktos sie łączy przez sieciówkę jest zzainstalowanie jakigoś centrum zabezpieczeń. ja sam używam zone alarm i gdy gram przełączam tylko czułość firewalla na medium i wszystko śmiga bez problemu:)

TroniC
01-10-2008, 21:13
No i live nie dziala... Ciekawe jak dlugo...

mateuszr
01-10-2008, 21:26
U mnie pojawia się i znika. Przed godziną było OK, a teraz DUPA. Ciekawe jak długo jeszcze?

MARRRCiN
01-10-2008, 21:29
Ja też nie mogę się zalogować. Myślałem, że to problemy z moim routerem, ale patrze na forum - u nikogo nie działa.... Może wprowadzają NXE :/

bradwitt
01-10-2008, 21:43
No ja także potwierdzam dzisiejsze kłopoty z livem. Rozłączyło mnie parę razy przez cały dzień, a teraz już kompletna klapa nie mogę się podłączyĆ nawet na "sekundę"!!!!:omfg:

MARRRCiN
01-10-2008, 21:46
Na pewno coś majstrują z tym New Xbox Experience... I po co to komu?!

curtis
01-10-2008, 22:23
no ileż można sie denerwować, normalnie dramat juz mam dosc co chiwla wywala loguje dramat, pozniej nelson bedzie przepraszał a co mnie obchodza jeo puste słowa, dramat!!!, w dupie mam jego gierki!!! darmowe!!!! fuck xbox :pwnt:

wrog
01-10-2008, 22:30
Raz czy dwa razy na rok masz zaplanowaną konserwację, po której ma prawo coś się jeszcze dziać. Sprawdzaj sobie http://www.xbox.com/en-US/support/?WT.svl=nav jak chcesz być na bieżąco.

brolly
01-10-2008, 23:19
dwa dni bez Live i co się dzieje z ludźmi xD Odpoczynek i oderwanie się od konsoli nie zaszkodzi.

Dzordz
02-10-2008, 16:59
A teraz już wam działa? Ja dzisiaj wszedłem na live zacząłem sciągać demko PESa i mnie rozłaczyło. Jak chciałem połączyć sie jeszcze raz to konsola mi sie zacieła i teraz jest tak za każdym razem ze sie zacina podczas ładowania live w dash'u (wiecie, narysowana konsola i te ładujące sie kółeczka naokoło niej). Dodam ze jak odłacze kabel ethernet to nic sie nie zacina. Czy to wina live czy konsoli?

sadorg
02-10-2008, 17:57
ta,już normalnie działa,a konsola tez mi się przez tego neta ścięła,w sensie ze wywaliło grę,blok, i ni husia do neta podłączyć ;P

Nesta93
02-10-2008, 18:00
A teraz już wam działa? Ja dzisiaj wszedłem na live zacząłem sciągać demko PESa i mnie rozłaczyło. Jak chciałem połączyć sie jeszcze raz to konsola mi sie zacieła i teraz jest tak za każdym razem ze sie zacina podczas ładowania live w dash'u (wiecie, narysowana konsola i te ładujące sie kółeczka naokoło niej). Dodam ze jak odłacze kabel ethernet to nic sie nie zacina. Czy to wina live czy konsoli?

Mam tak samo.

promilek
02-10-2008, 19:43
Sprawa wygląda tak. Mam udostępniony net w Kompie do X-a. Internet radiowy z zewnętrznym IP w którym jest spisany Mac u admina. Wszystko śmiga na x-ie mogę rozmawiać z osobami który mają umiarkowany Nat, ja mam otwarty.
Kupiłem Router Edimax BR-6214k, Admin coś tam u siebie pokonfigurował i wszystko było ok, ale do czasu. Jeśli przeglądałem stronki w kompie to było ok, ale jak już odszedłem na jakieś 5 minut od kompa, to wywalił komunikat w ramce, że internet jest nieosiągalny i 2 opcje: Pracuj w trybie Offline i Połącz ponownie, więc połączyłem i dalej śmigał, ale jak znów odszedłem na 5 minut to znów to samo itd. Na X-ie wszystko śmigało ok do momentu pojawienia się mojego znajomego i próby rozmowy z nim. Co się okazało? Osoba z którą rozmawiałem już dłuższy czas nagle nie mogła się ze mną połączyć ani ja z nią!!
Byłem w tej sprawie u Admina i mówił, że mam sklonować MAC, ale ja nie wiem jak to zrobić. Czytałem już sporo o klonowaniu, ale teraz mam Internet przypisany do karty sieciowej i w momencie gdy podepnę kabel od internetu pod wejście Wan i ze slotu 1 kabel do sieciówki z której jest spisany MAC nie mogę wejść na "stronkę" 192.168.2.1 i skonfigurować router gdyż nie mam neta.
Ma ktoś jakiś pomysł?

Dzordz
03-10-2008, 12:50
U mnie już wszystko działa. Jeżeli ktoś ma problem z zacinającą sie konsolą podczas łaczenia z live, prawdopodobnie winowajcą jest plik który ściągaliście podczas grania w demo FIFY 09 ( u mnie był to PES9). Wystarczy go usunąć i wszystko powinno być ok. Prawdopodobnie nie jest to wina PESa tylko FIFY wiec mozecie sciagnąc sobie PESa jeszce raz tylko nie właczajcie FIFY

inoobiPL
03-10-2008, 14:06
U mnie już wszystko działa. Jeżeli ktoś ma problem z zacinającą sie konsolą podczas łaczenia z live, prawdopodobnie winowajcą jest plik który ściągaliście podczas grania w demo FIFY 09 ( u mnie był to PES9). Wystarczy go usunąć i wszystko powinno być ok. Prawdopodobnie nie jest to wina PESa tylko FIFY wiec mozecie sciagnąc sobie PESa jeszce raz tylko nie właczajcie FIFY

Bardzo ci dziekuje usunelem demo fify i chula jak powinna a z demem to nic nie chcialo sie wlaczyc konsola sie cielo ale brat sie mogl logowac do liva na luzie troche dziwne

cyckiewicz
10-10-2008, 05:09
Wczoraj(a może dzis), ok północy w pewenym momencie, gdy wychodziłem z gry do dashbardu rozłaczył mnie z LIVE'm...przy testowaniu połączenia nie przechodzi mi testu MTU, podobnie było po ostatnim 24h wyłączeniu serwerów...czy ktoś może mi pomóc?

HalVa
16-10-2008, 17:12
Dostałem kod (token) ze strony www.callofduty.com ale po wpisaniu go do konsoli wyskakuj mi błąd o numerze 80153004, o co chodzi?

Hosen
16-10-2008, 17:16
O srebrne tło na Twoim GamerTagu.

HalVa
16-10-2008, 17:20
Qtwa, tak myślałem. Musze w końcu sprawić sobie Golda.

WursT
16-10-2008, 17:54
Też tak mialem, gold załatwia sprawe :-)

Artii007
17-10-2008, 00:09
Mam pytanie ponieważ nie posiadam golda , i zobaczyłem ze jest juz ta strategia ale dla posiadaczy golda , wiec pytanie się odnosi kiedy bede ja mógł pograć przy moim koncie silver ?

Hosen
17-10-2008, 00:12
Pewnie tydzień po ukazaniu się dema. Nie musiałeś zakładać nowego tematu.

octanedh
22-10-2008, 17:12
eee- czy coś się ostatnio nie pierdzieli z Livem - ot, wczoraj nie moglem nawet dołączyć do rozmowy i kilku moich kumpli z listy miało między sobą podobnie, a dziś połączenie się z Livem graniczy niemal z cudem...parę razy pokazal się komunikat ze nie mozna zalogowac a za chwilę ze mam 7 przyjaciół online - lol...konsola testy(ip,dns...) wszystkie przechodzi oprócz xboxlive właśnie...

cinku
22-10-2008, 18:38
eee- czy coś się ostatnio nie pierdzieli z Livem - ot, wczoraj nie moglem nawet dołączyć do rozmowy i kilku moich kumpli z listy miało między sobą podobnie, a dziś połączenie się z Livem graniczy niemal z cudem...parę razy pokazal się komunikat ze nie mozna zalogowac a za chwilę ze mam 7 przyjaciół online - lol...konsola testy(ip,dns...) wszystkie przechodzi oprócz xboxlive właśnie...

wiec nie wiem nic oficjalnie ale u mnie XBOXLIVE filed od 20-30min :moron:

octanedh
22-10-2008, 18:41
Dopiero co teraz zaskoczyło i w tej chwili live u mnie jest (na razie) - ale naprawdę, od paru dni nie działa to wszystko tak, jak powinno.

cinku
22-10-2008, 19:03
a ja ciagle mam filed :/

syriusz.b
22-10-2008, 19:13
a myślałem, że to tylko ja nie mogę się połączyć...

octanedh
22-10-2008, 20:06
moze znowu gre za darmo dadzą...heh

Nagash
22-10-2008, 20:53
Chyba niewielki procent graczy jest dotkniętych awarią, bo kilka osób z mojej listy jest normalnie online (sprawdzałem na stronie xbox.com) Jednym słowem- jaja :no2:

KURA2008
29-10-2008, 11:31
Czy jest jakaś możliwość skonfigurowania LIVE żeby automatycznie sam się logował jak tylko straci połączenie?

przykład - ustawiam sobie ściąganie jakiegoś demka 1GB i idę sobie. W minutę po tym zrywa połączenie i przez kolejne kilka godzin nic mi nie pobiera dopóki nie zauważę tego i znowu nie zrobię ręcznie "połącz z LIVE"

Czy zamiast eo jest jakaś opcja, żeby to robił z automatu?

Artii007
29-10-2008, 12:21
A ja mam taki problem , wszystko mi się loguje ładnie chodzi przez neta , ale mam problem jak ktoś wejdzie w mojego GameCard to zobaczy ze jestem online od 8 minut a tak naprawdę mam wyłaczona konsole ;/ Co jest nie tak .

cyckiewicz
29-10-2008, 12:28
Ja także mam taki problem jak Octanedh..przed chwilą rozłączyło mnie od Lajwa, przy tescie połączenia przechodzi wszyskie pozytywnie oprócz Xbox Live...szit, co jest Panowie?

ADRIAN COBRA
29-10-2008, 12:30
Witam.
Mam problem Dotyczacy zalogowanie sie do xbox live.
Gdy chce sie zalogowac do uslugi wszystko chodzi jak nalezy ale po 5-10 sekundach nagle mnie wyrzuca z uslugi.
Nie jest to wina mojego internetu bo sprawdzalem kable i w ogole.
prosze o pomoc pozdrawiam

Snake
29-10-2008, 12:35
A sprawdź połączenie z Xbox Live. W momencie w którym cię wyrzuca z XBL powinna wyskoczyć zakładka że połączenie przerwane albo coś takiego i powinno tam być przetestuj połączenie. Może to ci pomoże znaleźć błąd

ADRIAN COBRA
29-10-2008, 12:57
Wtedy mi pisze wszystko potwierdzone polaczenie sieciowe ale polaczenie z usluga xbl nie udane

teraz juz wszystko dziala sprawdzilem ustawienia modemu i nie wiem czemu jeden ze slotow byl zablokowany
to byl ten slot do ktorego byl podpiety moj xbox tak czy inaczej dzieki za pomoc

Artii007
29-10-2008, 17:11
To jak wie może ktoś co jest nie tak z tym GameCard , na xboxie wszystko chodzi normalnie .Wiec co się stało , bo według mnie od wczoraj się zawiesiło bez przyczyny .Według tego siedzie na necie i gram , a nie gram bo kod mi się skończył .Wiec co jest nie tak i jak to można naprawić ?

Odświeżam mój problem .

n1n3r PL
29-10-2008, 17:40
To jak wie może ktoś co jest nie tak z tym GameCard , na xboxie wszystko chodzi normalnie .Wiec co się stało , bo według mnie od wczoraj się zawiesiło bez przyczyny .Według tego siedzie na necie i gram , a nie gram bo kod mi się skończył .Wiec co jest nie tak i jak to można naprawić ?

Odświeżam mój problem .

lukk chyba gdzies pisal ze maja jakis problem i caly czas to naprawiaja

Artii007
29-10-2008, 18:06
Aha to spoko bo myślałem ze już mam jakieś problemy z kontem ;)

Sheva PL
31-10-2008, 10:13
Kupiłem dzis Wireless Adaptera i mam pytanko. Jestem podłączony do sieci za pomocą bezprzewodówki od Aster. Na laptopie wszystko śmiga elegancko, w konsoli zaś wyszukuje podłączonego adaptora, ale nie może skonfigurować sieci bezprzewodowej (w zakładce bezprzewodowe sieci znajduje ASTERa, wpisuje hasło (to sieć WAP), konsola mówi, że ASTER jest podłączony, jednak lampka świeci na czerwono). Cóż mam zrobić?

Zależy mi na tym, żeby nie musieć nic dokupowywać nowego (np. podłączenia dla nowego komputera, etc.) MAC zrobiłem alternatywny w konsoli, wpisałem ten, którego mam w laptopie. Jeśli będzie trzeba, to poświęcę połączenie z komputerem na czas korzystania z konsoli, to nie ma różnicy. Chodzi o to, aby mi Live zadziałał.

Próbowałem zarówno jak komputer był włączony, jak i wyłączony.
Help:)

Domi70
31-10-2008, 13:44
Witam.

2 lata temu dostałem bana na live'a i teraz kupuje nowego xbox'a czy będę mógł grać na starym gamertag'u ? Jedni piszą, że ban jest tylko na konsolę, a nie gamertag, znowu inni, że także na gamertag, a jaka jest prawda ?

Zakładając, że będę mógł grać na starym gamertag'u to mam jeszcze problem, bo nie wiem jak odzyskać emaila z hotmail.com ;/ wpisuje login i hasło, ale ciągle mam error, że zły. Sprawdziłem czy mój login jest zajęty i o dziwo login jest dostępny ;/ czy na hotmail.com po jakimś czasie usuwają email'a ?

Czy w ogole jest szansa grać na starym gamertagu nie pamiętając emaila ? http://forum.xboxonline.pl/images/smiles//icon_razz.gif

I ostatnie pytanie, mam dysk twardy ze zbanowanej konsoli, czy wystarczy, że podepnę go do nowej i od razu połączy mnie z live'em czy będzie jakiś error ?

Dziękuję za pomoc.

elsaint360
31-10-2008, 13:56
Bana dostałeś pewnie za piraty,więc jest to ban na konsolę.
Musisz znać e-mail, w przeciwnym razie musisz założyć nowe konto.

juve26
31-10-2008, 13:57
Jesli grales na piratach, to ban jest na konsole. Na gamertaga M$ daje bany z innych powodow, np duza ilosc complaintow na twoj profil, ale i tak rzadko jest to perma-ban. Jesli zmodyfikowales konsole ( np flash napedu ), to bana masz na 100% na xboxa, nie na swoj profil.
Nie odzyskuj profilu na nowej konsoli ( stracisz gs, ktory zdobyles bedac online, jak niedawno taki koles tutaj ;] ), tylko podepnij swoj twardy dysk ( wnioskuje, ze masz ) ze starej konsolu. Zadziala. :) Tylko oczywiscie najpierw update konsoli, podstawowe ustawienia i mozesz grac.

Domi70
31-10-2008, 14:21
Ok, dziękuję Wam za pomoc :)

koczo
01-11-2008, 12:31
Mam niecodzienny problem z grą Skate przez Xbox Livie. Mianowicie posiadam teraz 1 miesiąc abonamentu live i cały czas przy próbie gry prez internet pojawia sie napis "Conection has lost". Tydzien temu grałem na trialowej karcie 48 godzinnej i nie było zadnych problemów, o co może chodzić ?

PS. Zaraz po zalozeniu konta na live, dostalem gratis 1 miesiac Live i był ten sam problem, tak jakby ta gra nie chciala dzialac na 1 miesiecznym abonamencie...

sgk
04-11-2008, 12:24
Witam!

Po jakiś czasie chciałem "doładować" swoje konto XboxLive. Kod ze zdrapki jest OK ale system podaje informację:

"nie można pobrać informacji z rynku usług - kod stanu: 8015d080"

Loguję się przez www - login i hasło są przyjmowane, ale na wszystkich stronach mam informację "Strona niedostępna".

Z poziomu xbox'a wszystkie dane mojego profilu (savy, rank itp) są dostępne, a po zalogowaniu na stronie profil jest jakby "pusty" ("Strona niedostępna"). Sprawdzając profil z innego konta przez www - również wszystkie informacje są widoczne.

Jakiekolwiek działanie na profilu z poziomu xbox'a powoduje wyświetlanie informacji "Nie można połączyć się z usługą Xbox live. Spróbuj ponownie póxniej". Dziwne, bo mogę np ściągać dema z Live'a ...

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

leszek899
04-11-2008, 14:38
Witam.mam problem z xb.live .Nie umiem go uruchomić. Może mi ktoś pomóc i napisać jak to się robi krok po kroku .bendę wdzięczny:)

wololo360
04-11-2008, 14:57
Z poziomu xbox'a wszystkie dane mojego profilu (savy, rank itp) są dostępne, a po zalogowaniu na stronie profil jest jakby "pusty" ("Strona niedostępna"). Sprawdzając profil z innego konta przez www - również wszystkie informacje są widoczne.

Wygląda jakby twoja przeglądarka nie chciała się połączyć z tą stroną. Sprawdź może ustawienia zabezpieczeń, firewalla itd. Tym bardziej że łącząc się z innego kompa wszystko jest ok.

Witam.mam problem z xb.live .Nie umiem go uruchomić. Może mi ktoś pomóc i napisać jak to się robi krok po kroku .bendę wdzięczny:)

Bosz... poziom lenistwa jest po prostu nie do wyczerpania!
Poradnik jest... a zresztą, nie powiem gdzie, bo nawet go szukać nie trzeba dłużej niż 3 sekundy..

Ludzie nie pomagajcie takim gościom, bo odechce im się czegokolwiek i będziecie ich prywatnymi googlami i linkowaczami !

:chairhit:

leszek899
04-11-2008, 15:16
Zamiast dogryzać ,byś pomógł.Ja na tym kompletnie sie nie znam :(

wololo360
04-11-2008, 15:30
Zamiast dogryzać ,byś pomógł.Ja na tym kompletnie sie nie znam :(
To nie jest dogryzanie tylko minimalna próba zmobilizowania Cię, żebyś wysilił mózg w 1% jego możliwości i spróbował znaleźć na forum poradnik jak podłączyć XBL. Spróbuj, wierzę że ci się uda.

leszek899
05-11-2008, 10:40
Co oznacza komunikat brak kart sieciowej ??

mataman
05-11-2008, 11:18
Masakra !!!!!!!

wololo360
05-11-2008, 13:48
Co oznacza komunikat brak kart sieciowej ??

:rofl:

....ehem, ehem... a gdzie Ci sie ten komunikat wyświetla?

szuja
05-11-2008, 15:02
nie masz wpietego (albo konsola nie widzi) kabla lanowskiego

Domi70
05-11-2008, 19:20
Hello. Jeszcze jedno pytanie odnośnie xbox live gold membership. Teraz aktualnie mam nowego xbox'a arcade, podłączyłem stary dysk twardy z xbox'a premium, wszystko działa, łączy mnie z xbox live itp. i teraz chciałbym się was spytać czy mogę dostać gold'a za darmo na jeden miesiąc ? z tego co pamiętam jak kupiłem pierwszego xbox'a premium, tak było, ale czy ten darmowy gold odnosi się tylko dla nowo tworzonych kont ? czy na starym także mogę wykorzystać gold'a ? I ostatnie pytanie, czy da się zmienić emaila, jeżeli jestem podłączony do xbox live ? bo jak chce sprawdzić starszego email'a to wyskakuję błąd. Dzięki za pomoc.

pyleczko
05-11-2008, 21:15
30 dniowy trial o którego ci pewnie chodzi odnosi się tylko do nowych, które zakładasz z poziomu konsoli bądź przez xbox.com, jeżeli posiadasz konto to uruchomienie go na innej konsoli nie spowoduje otrzymania 30 dniowego triala, a jeśli chodzi o maila to nie mam pojęcia, nigdy nie próbowałem. pzdr

Domi70
06-11-2008, 15:20
Dzięki pyleczko za odpowiedź.

Może się ktoś orientuje albo powiedzcie, czy też wam wyskakuje taki sam error jak wchodzicie do windows live id, czy tam dane kontaktowe ?

"Nie można połączyć się z usługą Xbox LIVE. Spróbuje ponownie później. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do strony www.xbox.com/support."

I co teraz ? mam naprawdę spróbować później czy już w ogole nie będę miał możliwości zmiany emaila ? http://www.psxextreme.info/style_emoticons/default/confused.gif help!

Dzięki za pomoc.

Iron
06-11-2008, 20:58
Witam. Zakupiłem dzisiaj kartę sieciową do mojego xkloca, w celu połączenia się z xbox live, lecz mam problem. Robię wszystko według instrukcji, na necie nic co mogło by mi pomóc nie znalazłem, wiec już jestem w etapie załamania nerwowego, no ale przejdźmy do rzeczy. W ustawieniach mam Ip, brama, dns itd. ustawione automatycznie (z ręcznie ustawionymi też próbowałem, ale to nic nie pomogło). Po za tym mam już wszystko ustawione, Tryb bezprzewodowy 802.11g, nazwa sieci Neostrada_feba, wszystko ładnie się zrobiło, ale gdy chcę się połączyć z xbox live wyskakuje "Sieć bezprzewodowa - Brak połączenia". Z routerem jest wszystko ok, bo mam net i na psp i na kompie wiec to raczej nie jest wina liveboxa. Dokładniej to błąd: W: 0000 - 0000 X: 8000 - 0011 Y: 0000 - 0000 Z: 0000 - 0000. Czasami jak pokombinuję coś w ustawieniach ip, dns itd. to X:8000 - 0011 zmienia się na X: 8000 - 001D lub X: 8000 - 0019. Błagam was o pomoc, bo ja tu nerwicy dostaje siedząc trzecią godzinę w tym gównie http://xboxm.pl/style_emoticons/default/dry.gif.

lukas_live
06-11-2008, 21:40
Nie wiem co to za błąd, ale myślę że po prostu Livebox nie widzi tego wifi adaptera do x360. Zrób takie coś: Przed próbą połączenia wciśnij na Livebox przycisk REG (taki wystający przy kablu od zasilania) i spróbuj wtedy się połączyć. Jeśli to nie zadziała wejdź na konfiguracje Liveboxa i sprawdź czy jest tam wpisany w połączeniu bezprzewodowym adres MAC tego adaptera do Xa, jeśli go nie ma to dopisz go do listy ręcznie. Trzecim powodem nie łączenia może być to zabezpieczenie WEP, jak się łączysz na kompie bezprzewodowo to się wpisuje klucz WEP i to zabezpiecznie ewentualnie wyłącz żeby nie trzeba było tego wpisywać, może o to chodzi. Popróbuj i napisz co zrobiłeś i czy się udało połączyć

Darnok
06-11-2008, 21:46
Przypominam, że przy wyłączeniu WEP'a, sąsiad może ci podkradać kawałek twojego internetu. Zabezpieczenia powinny zostać.

lukas_live
06-11-2008, 21:56
Niekoniecznie musi podkradać, nawet jak nie ma zabezpieczeń ;) Jest taka opcja że można udostępniać neta TYLKO kompom z adresami MAC z listy. Wpisujesz adresy MAC ręcznie wszystkich swoich kart sieciowych a obcych adresów MAC już Livebox nie przyjmuje i nie daje im połączenia :D Niech się kolega spróbuje połączyć to zobaczymy czy coś zadziała

Iron
06-11-2008, 22:02
Skoro w xboksie normalnie wpisuje wep i wszystko jest rajt no to chyba nie jest tego wina. Jutro sproboje z tym regiem i mac. Konfiguracja liveboxa to jakos przez PCta niee? ^^

Ps. Dzieki za tak szybka pomoc :]

lukas_live
06-11-2008, 22:13
Skoro w xboksie normalnie wpisuje wep i wszystko jest rajt no to chyba nie jest tego wina. Jutro sproboje z tym regiem i mac. Konfiguracja liveboxa to jakos przez PCta niee? ^^

Ps. Dzieki za tak szybka pomoc :]

Tak przez PC. W przeglądarce wpisujesz 192.168.1.1, login:admin, hasło: admin i tam masz te ustawienia wszystkie

kamskow
07-11-2008, 00:03
Mam problem dotyczący podłączenia neta to mojego xbox'a. Już tłumaczę w czym rzecz. Otóż mam dostęp do internetu drogą radiową. Kabel od anteny zakończony jest końcówką RP-SMA. (zdjęcie poniżej)
http://www.macwireless.com/images/ant/connectors/RP-SMA%20Male.gif
I tutaj pojawia się mój problem. Jak i za pomocą czego najlepiej podłączyć mojego x'a.
Proszę pomóżcie.

Iron
07-11-2008, 09:28
Dobra, wielkie dzieki, udalo sie, po prostu mialem ustawiona blokade dla nieznajomych MAC czy cos w tym stylu ;P. Ale wlasnie jeszcze jedno... mam profil na xboksie ktory zrabilem przy pierwszysm wlaczeniu konsoli, mialem juz troche achivementow (przeszedlem na nim cale Fable 2 i Assassins Creed), ale zeby wejsc w xbox live musialem robic nowy profil na ktorym nie ma nic :((. Da sie jakos przeniesc te ostatnio grane, game score itd. na nowy profil? Albo uaktywnic ten pierwszy profil w xbox live? Sorry ze pisze, bo pewnie bym to znalazl w sieci ale za 12 minut musze wyjsc z domu ^^.

Edit: o cholera! Jak robilem profil na live to dalem ten sam nick i mi chyba skasowalo stary profil kurdee... to juz chyba nie odzyskam tych punktow nie? ;(

Edit: No piekniee nawet savy poszly... :(:(

wololo360
07-11-2008, 10:44
Też kiedyś miałem tak podłączony net, ale ten kabel wchodził w taki jakiś modem który dostałem od provajdera. Następnie od modemu szedł zwykły kabel ethernetowy który mogłem podłączyć do PC jak i do konsoli. U ciebie tak nie ma? Kabel radiowy podłączasz bezpośrednio do PC?

kamskow
07-11-2008, 13:57
W moim przypadku kabel bezpośrednio jes podłączony do PC, znaczy się do karty sieciowej.

I jeszcze mam jedno pytanie (żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj).
Czy można jakoś usunąć konto lub zmienić lokację na xboxlive??
Bo stworzyłem konto z moją nazwą użytkownika i niestety jako kraj podałem Polska (za bardzo się rozpędziłem) i chciałbym tą nazwę użytkownika odzyskać ale podając inną lokację.
Proszę pómóżcie.

wololo360
08-11-2008, 13:47
Z tego co pamiętam miejsca rejestracji zmienić nie można a nicka pewnie nie odzyskasz. Nie pozostaje nic innego jak założenie nowego konta z nowym nickiem i nowym mailem. (Sam przez to przeszedłem więc jestem prawie pewny że dobrze pamiętam ;) )

kamskow
08-11-2008, 14:43
Zrobiłem jak mi poradziłeś założyłem nowe konto, ale nistety cięzko mi się pogodzić z utratą starego nick'a. Dzięki za pomoc.
A co do podłączenia xboxa do mojej radiówki masz może jakieś rozwiązanie??

CieniasuPRL
08-11-2008, 18:54
...a obcych adresów MAC już Livebox nie przyjmuje i nie daje im połączenia :D Niech się kolega spróbuje połączyć to zobaczymy czy coś zadziała
Owszem, odetnie cię od netu :rofl:

Proste: podgląda jakie mac-i są podpięte do AP-ka, zmienia swojego na jeden z nich i może korzystać, a nagrodę właściciel nie może. Ponadto żadnego WEP-a. Po co to? Do złamania w 5 minut. Tylko WPA z mocnym, długim hasłem (słabe są łamalne), bez przesady bo livezłom potrafi nie łapać za długich haseł.

pyleczko
09-11-2008, 00:19
Potrzebujesz routera AP z wykręcaną anteną Wi-Fi do gniazda której podłączasz swój kabel z radiówki (rp-sma), pozniej z łącza lan do wan drugiego routera kablem. Do 2 routera podlaczasz xboxa i kompa kablem ethernet. Rozwiązanie dobre tylko kosztowne (potrzeba dwóch routerow). pzdr

kamskow
09-11-2008, 10:28
Dzięki wielkie, napewno się przyda.

MARRRCiN
09-11-2008, 11:21
Ostatecznie możesz podłączyć ten kabel do PC i potem kablem Ethernet z PC do X'a, ale to wtedy PieC musi być włączony jak chcesz grać przez neta. Kiepskie rozwiązanie, ale z braku laku..

zlomel
09-11-2008, 22:15
A ja mam problem MTU, szukałem pomocy na innych forach (xboxonline.pl itp.) i nie potrafią mi pomóc więc przyszedłem na to forum. Przy MTU mam failed, ściągłem program cmtutool, zmieniłem MTU i dalej mam failde niewiem co robić Proszę pomóżcie

Co nie potraficie mi pomóc ? :(

Domi70
10-11-2008, 23:08
A mi ktoś odpisze ? :( nie wiem co mam robić, nie mogę w ogole wejść i zmienić windows id bo ciągle ten error mam, eh.

Gromo
13-11-2008, 05:51
A ja mam problem MTU, szukałem pomocy na innych forach (xboxonline.pl itp.) i nie potrafią mi pomóc więc przyszedłem na to forum. Przy MTU mam failed, ściągłem program cmtutool, zmieniłem MTU i dalej mam failde niewiem co robić Proszę pomóżcie

co nie potraficie mi pomóc ? :(

Gdy wyskakuje failed przy MTU zapewne masz problem z bramą (routerem) Zresetuj router a gdy to nie pomoże sprawdź czy konfiguracja (ip itp) jest zgodnie wpisana w dashu i oprogramowaniu routera.

Albo masz wrednych starych i Ci blokade założli:D
Sam przez to przechodzilem:))
Pzdr

zlomel
13-11-2008, 19:54
Pytanie jak zresetować router . Ale też już chciałem Ci podziękować bo może zresetowanie tego routera coś pomoże, a długo szukałem odpowiedzi na różnych forach i dopiero widze, że tu mi pomagają

szuja
13-11-2008, 20:27
restart routera:
odepnij na chwilę zasilanie (na 5-10 sek wystarczy) i podłącz z powrotem ; )

pyleczko
13-11-2008, 22:34
Pytanie jak zresetować router . Ale też już chciałem Ci podziękować bo może zresetowanie tego routera coś pomoże, a długo szukałem odpowiedzi na różnych forach i dopiero widze, że tu mi pomagają

W menu administracyjnym routera masz taka opcje "reboot".

jasiopatryk
14-11-2008, 16:07
Przed wczoraj grałem sobie na Xboxie w sieci i było wszystko ok, a wczoraj po włączeniu konsoli nie chce mi się zalogować do Xbox Live. Przy teście pokazuje mi się błąd przy sprawdzaniu IP (a przecież nic nie zmieniałem).

Mam dwie karty sieciowe w komputerze. Jedna idzie z anteny do 1 karty a druga jest zintegrowana i to od niej idzie połączenie do X-a. Próbowałem odinstalować wszystko i zainstalować oraz skonfigurować w ten sposób poniżej, ale nadal nie chce się połączyć. Wiecie może co może być powodem ?

Neostrada TP

- Modem USB: Thomson SpeedTouch lub Sagem F@st

PC
Po podłączeniu konsoli z kartą sieciową w komputerze należy uruchomić właściwości TCP/IP połączenia lokalnego, z którego będziesz korzystał (Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> Połączenie lokalne (lub inna, nadana przez Ciebie nazwa) -> Właściwości -> Właściwości TCP/IP) i wpisać w nowym oknie poniższe ustawienia:

Adres IP: 192.168.0.1
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1
Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34
Alternatywny DNS: 217.98.63.164
Wpisanie adresów DNS nie jest konieczne.

Następnie w opcjach połączenia internetowego wchodzimy w zakładkę „Zaawansowane” i w „Udostępnianiu połączenia internetowego” zaznaczamy wszystkie dostępne opcje. Jeśli posiadasz aktywną Zaporę Windows lub korzystasz z innego firewalla, to musisz wszystko odpowiednio na własne potrzeby skonfigurować lub całkowicie wyłączyć. Przykładowo źle ustawiony firewall może spowodować, że NAT będzie ustawiony na Strict lub Moderate (szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na końcu artykułu).

Xbox 360
Konsola powinna wykryć ustawienia automatycznie. Jeśli jednak nie zadziała w ten sposób to w „Network Settings” ustawiamy wszystko ręcznie (opcja „Manual”) według następującego schematu:

IP Address: 192.168.0.2
Sunet Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1
Primary DNS Server: 194.204.152.34
Secondary DNS Server: 217.98.63.164
Jeśli w karcie sieciowej nie podawałeś adresów serwerów DNS, tutaj również tego nie rób.

wrog
14-11-2008, 16:10
Powodem jest pewnie zła konfiguracja. Na pewno masz DSL TP, że właśnie z tej części poradnika skorzystałeś?

krencio
14-11-2008, 19:51
mam problem z xbox live prubuję się zalogować ale testu nie przechodzi mi tylko live,zakupilem zdrapke na 3 miechy i mam lipe moze ktos zna odpowiedz ?

a konsole mam podłączoną za pomoca wi-fi i adaptera do x-box

jasiopatryk
14-11-2008, 19:53
Miałeś rację wrog, po prostu źle skonfigurowałem połączenie. Wielkie dzięki.

szuja
14-11-2008, 20:23
krencio, jaki błąd wywala podczas testu?
może nie masz internetu udostępnionego...

krencio
14-11-2008, 21:08
poprostu pisze nieudany-internet wydaje mi sie byc udotepniony bo x siec wykryl chaslo dostal podczas testu xbl wszystko gra do mometu testu xbl wywala nie udany taka komede daje aczkolwiek moge sie mylic i cos zle skafigurowalem robie to pierwszy raz wiec prawdopodobienstwo bledu mojego duze :(

Verg
14-11-2008, 21:19
Mam duży problem, więc tak: mam radiówke i xa podłączonego do karty sieciowej. Ustawiam w karcie IP 192.168.0.1 i ustawiam zeby zezwalal na połączenie i i jest błąd IP a w xboxie ustawiam 192.168.0.2 i brame, maske tez ustawiam tu i tu. wczesniej wyskakiwał bład dns a adresy wprowadzalem tu i tu, dawalem automatycznie itd. i dalej to samo;/ sieciowke mam adresy 192.168.101.1 itd a DNSY to
192.168.101.1
194.204.152.34

Jakie mam wprowadzic w koncu wartosci bo juz nie mam sily;/;/ Błagam o pomoc

Teraz ustawilem w kompie 192.168.101.1 brama tez maska 255.255.255.0
Dns zostawiam puste i ustawiam w xboxie 192.168.101.2 IP maske taka sama
Ip przechodzi a dns nieudane;/;/ a ustawiam takie jakie mam w ipconfig.
192.168.101.1
194.204.152.34
To normalne ze jak udostepniam polaczenie i wlaczam karte sieciowa to nie mam neta w kompie? co ustawiam zle?

szuja
14-11-2008, 21:30
a na auto próbowałeś (napisałeś trochę chaotycznie więc nie jestem pewien ; )...
a jak coś to spróbuj to:
na kompie:

Adres IP: 192.168.0.1
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.0.1
Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34
Alternatywny DNS: 217.98.63.16
na x0:

IP Address: 192.168.0.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1
Primary DNS Server: 194.204.152.34
Secondary DNS Server: 217.98.63.1

Verg
14-11-2008, 23:13
Próbowałem na auto i tak samo. Na tych DNS-ach itd co podałeś też i dalej nieudane;/ nie mam pojęcia czemu...Jakieś sugestie? Aaa... i to normalne, że net nie działa mi w kompie jak udostępniam w karcie sieciowej połączenie?

szuja
14-11-2008, 23:31
nie, nie jest to normalne ; )...
oznacza to, że coś źle zrobiłeś/skonfigurowałeś podczas ustawiania udostępniania połączenia (internetu)...

Verg
14-11-2008, 23:42
No więc tak: uruchomiłem kreatora sieci i wyłączyłem zapore bo sie włączyła po tym;p. Następnie w Połączeniu sieci bezprzewodowej pokazało sie udostępnianie którego wcześniej nie było i wszystkie testy przeszły i działa :D w lokalnym jest tylko wpisane IP i maska. Jednak napewno ma tak być, że udostępnienie ma być zaznaczone w mojej radiówce, a nie połączeniu lokalnym? Dlaczego myślałem, że ma być odwrotnie? Chyba, że tak jest...prosze o odp.

wrog
15-11-2008, 01:57
Udostępnione musi być zawsze połączenie z netem, bo chodzi w tym właśnie o to, by inne urządzenie dostało za pośrednictwem kompa dostęp do netu.

krencio
15-11-2008, 15:30
Cy ktoś ma może podłączonego Xa do internetu i XBL poprzez bezprzewodowe łącze WIFI i mógł by mi pomóc w konfiguracji bo spędziłem cały dzień na tym i nic wykosztowałem się troszkę na adapter do xa i chciałbym żeby to działało może ktoś podpowie jakąś złotą myśl prosze :(

wololo360
15-11-2008, 16:07
Ja mam i działa jak powinien. W czym dokładnie masz problem? Co już zrobiłeś?

krencio
15-11-2008, 16:36
Przy testowaniu połączenia usługą XBL wszystkie testy przechodzą pozytywnie karta sieciowa siec bezprzewodowa adres ip itd.tylko XBL wywala nieudany.i właściwie nie wiem co dalej.

Majkes
15-11-2008, 17:49
Mam dokładnie to samo, mimo ze wczoraj Live działał. W nocy kazdy miał jakies problemy, rozłaczało, teraz nie działa mi w ogóle, wszystkie testy poza tym Live'owym są ok, więc w sumie nie wiadomo ocb.

Jupel
15-11-2008, 18:40
Chyba dostaliscie po banie D: . Jak niemozesz sie polaczyc z xboxlive to zazwyczaj (czikita) ;D

wrog
15-11-2008, 18:56
Z tym rozłączaniem w nocy: http://majornelson.com/archive/2008/11/14/having-xbox-live-connection-issues.aspx

Strona supportu mówi, że problem ciągle aktualny: http://support.xbox.com/support/en/us/xbox360/xboxstatus.aspx

Ja miałem podobny problem dzisiaj - wszystko ok, tylko z XBL nie chciało się połączyć. Restart połączenia na kompie pomógł.

Majkes
15-11-2008, 19:03
Chyba dostaliscie po banie D: . Jak niemozesz sie polaczyc z xboxlive to zazwyczaj (czikita) ;D
Ta, za granie w crackdown.

Na forum xboxa w **** ludzi ma ten problem, no nic, poczekam

Assassin
15-11-2008, 22:08
Nie mogę się zalogować na windows live messenger na xboxie 360, nie wiem dlaczego. Cały czas pisze że nie udało się zalogować. Co mam zrobić?

zlomel
16-11-2008, 23:14
Pisze mi w xboxie tak : Na komputerze przejdź do strony WWW z konfiguracją routera i ustaw współczynnik MTU na opcję auto
Pytanie jak mam przejść do tej konfiguracji i ustawic MTU na opcję auto

MANDo
17-11-2008, 01:42
Może napisz jaki masz router? :) zazwyczaj jest to adres 192.168.0.1 lub 10.0.0.2

dzedi
17-11-2008, 10:10
@zlomel: jesli wczesniej dzialal Ci Live a teraz przestal to niekoniecznie musi to byc wina router`a(sproboj jednak tez adres 10.0.0.1).
Bycmoze Twoj dostawca internetu cos namieszal i tak jest(mialem tak kiedys), moze to byc tez wina samego serwisu Live, choc teraz twierdza ze problemow nie powinno juz byc.

zlomel
17-11-2008, 15:35
Modem mam Sagem fast 800-840 i ten 10.0.0.1 to mam w przegladarce wpisać czy jak ?

Snake
17-11-2008, 15:56
Ja mam pytanie dotyczące NXE. Czy w dniu pojawienia się tego programu (update`u?) będą jakieś problemy z łączeniem się do meczy? Microsoft coś o tym wspominał? Bo na ten dzień akurat mam ustaloną grę z kilkoma znajomymi i jeśli będzie jakiś problem to żebym wiedział że mogę to odwołać

dzedi
17-11-2008, 18:34
jesli sie nie myle to modemu do neostrady tak po prostu skonfigurowac sie nie da, chyba ze jest on w Access Point`cie, Routerze czy czym tam ;)
Jesli jednak masz ten modem podlaczony do np. router`a to wpisanie 192.168.0.1 lub 10.0.0.1 moze umozliwic Ci konfiguracje lacza od strony router`a(jesli dostawca cos ogranicza, to musisz sie z nim skontaktowac)

Po wpisaniu jednak 'Sagem fast 800-840 mtu' na google znalazlem w 4-tym linku nastepujace informacje:
Parametry konfiguracyjne usługi NET24

Na linii telefonicznej Netii:

* Mode: Routing (parametr dotyczy tylko niektórych modeli routerów)
* Encapsulation: PPPoE (RFC2516)
* Multiplex: LLC (Logical Link Control)
* Virtual Path ID (VPI): 8
* Virtual Circuit ID (VCI): 35
* DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode
* Maximum Transmission Unit (MTU): 1492

Na linii telefonicznej TP (Bitstream):

* Mode: Routing (parametr dotyczy tylko niektórych modeli routerów)
* Encapsulation: PPPoA (RFC2364)
* Multiplex: VC multiplexing (VCmux)
* Virtual Path ID (VPI): 0
* Virtual Circuit ID (VCI): 35
* DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode
* Maximum Transmission Unit (MTU): 1500 lub Autojesli masz wiec netie to mtu rzedu 1492 moze nie wystarczyc i nie wiem jak to bedzie.
(zaznaczam ze nie korzystalem nigdy z netii czy neostrady wiec nie wiem dokladnie jak to wyglada w przypadku tych lacz, wnioskuje tylko z informacji znalezionych w sieci)

Dzialal Ci wczesniej Live?
(narazie tyle, bo troche sie spiesze, pozniej postaram sie jeszcze czegos poszukac)

krencio
17-11-2008, 20:21
Przepraszam czy ktoś może mi pomóc jak skonfigurować Xa z netem za pomocą wi-fi w X-box bo od kilku dni borykam się z tym problemem nie mogę się zalogować do HBL kąsola jest nowka wiec o banie niema mowy dostelem do niej zdrapke z 3miesiecznym dostepem do XBL za darmo i niemam pojecia jak mam to uruchomic Testu tylko nie przechodzi XBL pozatym wszystko zalicza siec,podpiecie do sieci,ip.dns itd.przerylem juz mase stron w sieci zeby znaleść odp. i lipa moze ktoś z was miał podobny problem hmm dziekuje z góry za pomoc.:(

crazzie
17-11-2008, 21:12
a jestes zalogowany na koncie ktore teoretycznie moze miec dostep do live? czy na lokalnym?

zlomel
17-11-2008, 21:31
Ale gdzie mam wpisać to 192.168.0.1 lub 10.0.0.1 żeby to skonfigurować ?

pyleczko
17-11-2008, 21:44
To jest tj. adres strony, w przeglądarce internetowej wpisujesz

dzedi
17-11-2008, 23:05
@zlomel:
jesli masz router to powinienes miec napisane w instrukcji jaki adres wpisac w przegladarce internetowej aby dostac sie do konfiguracji. :)

@krencio:
przez kilka ostatnich dni M$ mial problem z Xbox Live i pewna czesc osob byla wywalana z sieci badz nie mogla sie wogule do niej podlaczyc, byc moze i w Twoim przypadku tak jest(choc juz powinno wszystko dzialac).

Jako, ze nie wiem jak dziala wi-fi w polaczeniu z xbox`em, to nie poradze Ci nic poza dalszym probowaniem i sprawdzeniem polaczenia po kablu.

krencio
18-11-2008, 00:27
ZIOMEL @
a jestes zalogowany na koncie ktore teoretycznie moze miec dostep do live? czy na lokalnym?
krencio@
jesli chodzi o kato XBL to takiego nie posiadam bo niemoge sie zalogowac do sieci XBL kasole mi wywala ze sa jakies problemy z siecia i zebym zrobil test sieci XBL i jak robie test to wykrywa siec lokalna loguje sie dostaje IP itd.a przy XBL pisze nieudany musze cos wykabinowac bo zwariuje a juz myslalem ze bez kabla sie uda :(

zlomel
19-11-2008, 14:04
wpisuje te 192.168.0.1 lub 10.0.0.1 i nie wchodzi mi na nic
pusta strona

pyleczko
19-11-2008, 15:05
sprawdź na spodzie routera, w niektórych modelach tam właśnie jest napisany adres do menu administracyjnego razem z loginem i passwordem do pierwszego uruchomienia, a tak propos jaki masz router?

jasiopatryk
19-11-2008, 16:30
Dobra już nieaktualne. Najprawdopodobniej to wina ze strony dostawcy.

sadorg
19-11-2008, 17:21
ej o co chodzi gdy pokazują mi się dwie czerwone lampki? te po lewej,górna i dolna. Żeby to nie było coś pod ROD bo zaczynam się cykać...

kamskow
19-11-2008, 18:02
Posiadam internet przesyłany za drogą radiową (radiówka), kabel od odbiornika na dachu bezpośrednio jest podłączony do mojej karty sieciowej.Xboxa podłączyłem do zintegrowanej karty sieciowej za pomocą kabla RJ-45 (skrętki) krosowanego.
I teraz pojawia się mój problem jak skonfigurować moje połączenie żeby wszystko działało jak należy.
Wiem że trzeba kombinować z protokołem TCP/IP.
Próbowałem już na różne sposoby ale nic z tego.
Albo wogóle nie wykrywa połączenia albo wywala błąd DNS.
Proszę o pomoc w skonfigurowaniu.
Dodam że korzystałem z poradnika zamieszczonego na:
http://www.onlinecenter.pl/Artykuly/Konfiguracje-Xbox-Live.html

Vartan
20-11-2008, 11:42
ej o co chodzi gdy pokazują mi się dwie czerwone lampki? te po lewej,górna i dolna. Żeby to nie było coś pod ROD bo zaczynam się cykać...

eee... nie pamietam 2/4 - docisnij kabel TV lub przegrzanie w **** na maxa (z tym gorzej)

Selu PL
20-11-2008, 15:26
wszystkie czerwone lampki to gdy nie widzi kabla do TV a 2... może przegrzanie albo coś się w środku poluzowało.

sadorg
20-11-2008, 16:53
raczej kabel,odłączyłem,powąchałem czy nie śmierdzi jakąś spalenizną,podłączyłem i wszystko ok ;)

Zegar996
23-11-2008, 20:16
"Wprowadzony serwer DNS nie zmienił nazwy serwerów usługi xbox live i witryny xbox.com"

?? help

żadne adresy nie działają
80.244.140.241
80.244.128.1
ani
194.204.152.24
217.98.63.164
nawet automatyczne adresy nie działają HELP!!

http://pl.youtube.com/watch?v=a5yERZHrgqA&feature=related
znalazłem taki poradnik który podobno pomaga sądząc po komentarzach ale kiedy ja wpisuje
"ipconfig/release" w cmd wyskakuje komunikat

"Konfiguracja IP systemu Windows

Operacja nie powiodła się, ponieważ żadna karta nie jest w stanie
zezwalającym na tę operację."

hakerek22
24-11-2008, 16:02
Czy macie jakieś problemy z wpisaniem kodu na 2100/4200msp na kontach europejskich ??

Zegar996
25-11-2008, 17:42
No musze powotowrzyc posta bo normalnie nikt tu nie zaglada pomorzcie mi z tym problemem bo normalnie kur*icy juz dostaje ja chce xbox live ;(

"Wprowadzony serwer DNS nie zmienił nazwy serwerów usługi xbox live i witryny xbox.com"

?? help

żadne adresy nie działają
80.244.140.241
80.244.128.1
ani
194.204.152.24
217.98.63.164
nawet automatyczne adresy nie działają HELP!!

http://pl.youtube.com/watch?v=a5yERZHrgqA&feature=related
znalazłem taki poradnik który podobno pomaga sądząc po komentarzach ale kiedy ja wpisuje
"ipconfig/release" w cmd wyskakuje komunikat

"Konfiguracja IP systemu Windows

Operacja nie powiodła się, ponieważ żadna karta nie jest w stanie
zezwalającym na tę operację."

dzedi
25-11-2008, 17:52
sproboj moze zmienic jezyk w konsoli na angielski i wtedy podac ten komunikat o bledzie, bo ja niestety zadko kiedy rozumiem polskie tlumaczenia ;p

jestes pewien ze xbox jest podlaczony do karty sieciowej i wlaczony kiedy wpisujesz ipconfig /release?
odlaczyles po tej operacji konsole i wylaczyles komputer(na okolo minute)?

Zegar996
28-11-2008, 22:05
Elo udało mi sie uborykać z wcześniejszym problemem :] ale teraz mam 2
Kiedyś ściagnalem z neta nowy dashboard... i chcialem polaczyc z netem i nie działał wiec poszłem do qmpla i u niego dzialalo wszystko i sicagnela mi sie oryginalna aktualizacja... teraz u mnie daje dolacz do xboxlive ... pisze pobieranie auktualizacji... a zaraz "logowanie do xboxlive jest teraz niedostepne sproboj pozniej " ;// o co chodzi?

Teppic
29-11-2008, 21:06
Ostatnio wyrzuciłem modem sagema od neostrady do smietnika bo zakupilem router od Linksysa. Niestety konsekwencją zakupu routera prócz wyrażniejszej wygody obsługi internetu jest także brak netu w mojej konsoli, gdyż ta była konfigurowana pod modem sagema. Ja wiem, że najprościej by było gdybym kablem połaczył xboxa do routera, ale niestety nie mam tak długiego kabla:(

Moje pytanie więc brzmi: czy da się to zrobić w starym stylu czyli poprzez połaczenie konsoli do karty sieciowej w kompie, na którym hula internet bezprzewodowy? Jesli tak to jak?

inoobiPL
11-01-2009, 20:45
mam pytanie otóż miałem router który mi padł 3 tyg temu , kupiłem nowy podłączyłem i niby na początku wszystko dobrze działało ale to tylko przez 2 dni potem zaczeły się różne dziwactwa robić i teraz mam tak że jak mam ixa do neta podłączonego to mnie rozłącza i nie moge nic zrobić oprócz testowania neta gdzie wyskakuje mi że wszystko jest dobrze i znowu od początku się dzieje i tak w kółko i nic nie da się z tym zrobić
a router który teraz posiadam to: NEATGEAR Wireless-G 54 Router WGR614

crazzie
11-01-2009, 20:56
rozlacza jak masz wlaczony i komputer ktory korzysta z netu i xboxa?

inoobiPL
11-01-2009, 21:52
rozlacza jak masz wlaczony i komputer ktory korzysta z netu i xboxa?

naczy chodzi ci o to czy wyłącza mi tylko wtedy gdy komp chodzi tak wlasnie to zaopserwowalem w piatek gdzie udalo nam sie pograc 2 h bez niczego potem brat wchodzi na najgorszy shit jaki jest czyli MMO i pada wszystko
ale gdy mam dwa kompy wlaczone to nic sie nie dzieje

a wiesz czemu tak jest???

crazzie
11-01-2009, 22:20
tez mam netgear'a i to jest norma, xbox z pc sie nie lubia, bo dwa podlaczone komputery dzialaja dobrze, gdy wlacze xboxa i przyjdzie ktos sobie usiasc na internet to nie moze w ogole sie polaczyc z jakakolwiek strona :) a gdy jest odwrotnie tj ze ktos juz siedzi sobie w necie a ja chce wlaczyc x'a to ni cholery nie chce mi podlaczyc, jesli masz u siebie (bo nie wiem wiec sprawdz) mozliwosc ustawienia przepustowosci dla konkretnych klientow (bodajze zwie sie to QoS) to pobaw sie i poprobuj

taki hint, zeby grac i korzystac z pc w jednej chwili podlacz ten drugi przez wifi

inoobiPL
12-01-2009, 10:16
mysle ze chyba router zmienie wifi nie mam kompy mam dwa moj brat katuje MMO 12h dziennie i mi nie schodzi wiec niemam chyba wyboru a takich zabaw z tymi przepustowosci sie nie bawie bo boje sie ze cos schrzanie

Brodacz
12-01-2009, 18:59
Ostatnio wyrzuciłem modem sagema od neostrady do smietnika bo zakupilem router od Linksysa. Niestety konsekwencją zakupu routera prócz wyrażniejszej wygody obsługi internetu jest także brak netu w mojej konsoli, gdyż ta była konfigurowana pod modem sagema. Ja wiem, że najprościej by było gdybym kablem połaczył xboxa do routera, ale niestety nie mam tak długiego kabla:(

Moje pytanie więc brzmi: czy da się to zrobić w starym stylu czyli poprzez połaczenie konsoli do karty sieciowej w kompie, na którym hula internet bezprzewodowy? Jesli tak to jak?

Kup na tyle długi kabel żeby nie bawić się w bezsensowne kombinowanie.;)

Vartan
14-01-2009, 02:50
do InoobiPL itp. ludzi :)

problem jest nastepujacy.
Twoj provider nie zezwala na korzystanie z wiecej niz 1 urzadzenia w sieci...
powod: kiedys starczylo zduplikowac MAC'a w boxie, ale teraz to i tak za malo, bo automat sprawdza co ok. 5-10 min. czy 2 urzadzenia o tym samym macu nie sa w sieci. gdy sa - zegna sie z jednym z nich i odcina Cie od live'a

solucja: potrzebny router z klonowaniem maca. zaloguj sie na router. sprawdz, czy posiada te opcje. jesli nie, zaopatrz sie w takowy (allegro ok. 70-80pln)

wpinasz kabel z modemu (lub skads tam) w WAN w routerze. router dostanie IP z dhcp oraz dns-y providera. w pozostale porty wpinasz kompa i boksa.
w ustawieniach routera dajesz klonowanie mac adresu dla urzadzen przylaczonych. w ten sposob provider widzi tylko 1 urzadzenie, a mozesz takowych zapiac 1000 i wiecej ;)
komp i box pobiora ip z dhcp z routera (ustaw na automatyczne pobieranie ip i dns) np. 192.168.0.101/24

teraz ew. restart i ciesz sie :) providera miej gleboko w dupie za syfne ograniczenie i zmuszanie do placenia za dodatkowe IP.

UPC tego nie robi, ale takie MultiMedia jest w epoce lat 90-tych i kombinuja.

jesli masz dalsze problemy - pisz na PM lub GG. tu moge nie zajrzec.

jesli jestes z w-wy i nadal nie potrafisz skonfigurowac sieci, przygotuj 50PLN i zapros mnie do siebie. zrobie Ci cala siec domowa wg zyczenia z zewnetrznymi IP dla kompa lub boxa (poprawne dzialanie torrentow i innych progsow P2P), lepsze hostowanie, lepsze granie. cena promocyjna dla ludzi z live ;)
normalnie za tyle mowie 'dzien dobry' i to niewyraznie...

pzdr!

inoobiPL
14-01-2009, 08:18
dzieki vartan ale to co napisales to dla mnie czarna magia dzieki tez za propozyche ale mam goscia od mojego neta ktory tez robi za 50zł ale i tak dzieki a z tego wszystkiego nic nie rozumiem

tylko mam pytanie czy jak potrafia 2 kompy naraz dzialac to czy jak ixa do kompa podlacze na neta to czy bedzie dzialal normalnie razem z tym drugim kompem czy tez odpada??

lukas_live
14-01-2009, 08:46
ale takie MultiMedia jest w epoce lat 90-tych i kombinuja.
Mam neta w Multimedia i żadnych ograniczeń nie robią przecież, do routera podpięty cały czas jest komp i X i drugi komp przez WIFI. Wszystko śmiga bez problemów ;)

dudi
14-01-2009, 14:11
POMOCY !
TEŻ MAM W MULTI MEDIA NETA tyle ze niewiem jak podlaczyc do konsoli kupic ruter i wystarczy z medemu multimedii kabel seciowy do rutera podpiac a potem 2 kabel z rutera do konsoli i net bedzie>>???

inoobiPL
14-01-2009, 14:12
to ja powtarzam swoje pytanie czy jak w mojej sytuacji podepne ixa pod kompa do neta t oczy bedzie normalniedzialal

lukas_live
14-01-2009, 15:49
POMOCY !
TEŻ MAM W MULTI MEDIA NETA tyle ze niewiem jak podlaczyc do konsoli kupic ruter i wystarczy z medemu multimedii kabel seciowy do rutera podpiac a potem 2 kabel z rutera do konsoli i net bedzie>>???
Dokładnie tak musisz podpiąć ;)

crazzie
14-01-2009, 17:11
u mnie akurat nie jest to problem z numerem mac, a z tym ze pozerane jest cale lacze przez ktores z urzadzen i bez opcji przydzielenia konkretnych predkosci dla danych urzadzen nic nie moge poradzic

inoobiPL
14-01-2009, 17:30
to ja powtarzam swoje pytanie czy jak w mojej sytuacji podepne ixa pod kompa do neta t oczy bedzie normalniedzialal

a to nie pomoze zeby dzialal x i komp naraz??

Vartan
15-01-2009, 14:24
prawde mowiac, nie wiem dokladnie jak jest w MM obecnie. kiedys mac byl na stale, teraz 1 min. restart wystarczy, aby zmienic kompa.

a lukas... moze wlasnie Twoj router klonuje :)
napisalem dokladna instrukcje co i jak trzeba zrobic. zdjec i PS nie chce mi sie robic.

crazzie - pierdolisz glupoty, tyle Ci powiem. nie ma czegos takiego, jak pozeranie calego lacza :D

inoobi - ogolnie nawet moze i auto sie to zrobi. kup router, wepnij kabel z modemu w WAN a pozostale kable w reszte portow (kompy, box). powinno pojsc. restart modemu wskazany, aby MM zlapalo nowe urzadzenie u Ciebie. kable do laczenia proste (nie crossy!).

i do lukasa - to moze i pojdzie bez konfiguracji, nie przecze. ale w ten sposob, w jaki napisalem (chociaz mozna i bez) dodatkowo mozesz sobie wyprowadzic urzadzenie zza routera, ktore bedzie mialo zew. IP.

crazzie
15-01-2009, 14:52
Vartan, tak, jestem noobem, nie wiem co to mac, a kabel z ktorego przychodzi net rozcialem na 5 rownych czesci, wmontowalem wtyki i wlozylem w rozne urzadzenia ...

lukas_live
15-01-2009, 19:00
Vartan u Inoobiego jakiś inny musi być problem, może po prostu konflikty adresów IP, może coś innego, ciężko tak na odległość powiedzieć. Mam router Netgear WNR2000 klonowanie w routerze jest ale nie włączałem, wszystko działa bez żadnych kombinacji. A co do "pożerania łącza" o czym pisze Crazzie to ja często takie coś robiłem poprzez ściąganie kontem premium na rapidshare przez Flashgeta ;) Jak takie coś zapuściłem to u kumpli podpiętych do tego samego routera ledwo co się jakieś strony chciały otwierać, więc takie "zżeranie łącza" jest możliwe.

crazzie
15-01-2009, 19:55
lukas, ja podejrzewam ze to przypadlosc routerow netgear, bo u kumpla jest to samo, to dziala tzw kto pierwszy ten lepszy

Vartan
16-01-2009, 09:57
konflikt ip - skoro macie router, do niego wpiete urzadzenia, ustawcie po prostu sobie automatyczne uzyskiwanie IP oraz DNS. konflikt IP dla 2 urzadzen wystapi tylko wtedy, gdy recznie wpiszesz identyczne IP.

a odosnie tego, kto pierwszy ten lepszy... to jest wlasnie ten problem, ktory omija klonowanie maca. router jest bramka i rozsyla dalej sygnal - i po problemie. provider nie widzi urzadzen za routerem.

crazzie - zapchac przez odpalenie flashgeta - ok, ale pozeranie po samym wlaczeniu urzadzenia - nie ma mowy o czyms takim. po prostu jedno urzadzenie jest wykluczane z sieci. router rozwiaze kazdy problem.

lukas - to co napisal inoobi - moja odpowiedz jest jak najbardziej wyczerpujaca i trafna.
skoro ma net przylaczajac kabel bezposrednio do kompa, znaczy ze sygnal idzie.
wiec wepnijmy teraz kabelek do routera (WAN). cool, dziala ;)
wepnijmy kompa i konsole w pozostale porty routera.
w opcjach sieciowych dajemy automatyczne pobieranie IP (konsola i komp)
powinno dzialac. ale zalozmy, ze provider nie zezwala na wiecej niz 1 urzadzenie. wiec wchodzimy na router przez przegladarke 192.168.1.1 (przewaznie) i zaznaczmy opcje KLONOWANIE MAC ADRESU. reeeestart wszystkiego (najlepiej router i modem z pradu off)
i to juz MUSI dzialac. nie ma mowy o konfliktach IP.
extra zabawa w tym momencie to wyprowadzenie ZEW. IP z jednego z urzadzen.

jak nie dziala, to... powiesic sie, albo poprosic kogos, kto sie zna. ew. sprawdzic kable

Adammiloszek
16-01-2009, 20:59
Zdarzyło mi się coś takiego parę razy, ale w przypadku wyłączenia kontrolera.

Z innej beczki: mam problem, mianowicie zarejestrowałem się na Amerykę na adres kolegi, dostałem z paroma grami(europejskimi) darmowego golda i .......NIE DZIAŁA!!! :( Czy da się jakoś przerejestrować na kraj europejski? Jeżeli tak to błagam o pomoc, bo nie chcę się martwić o kolejne przechodzenie tylu gier dla achievementów. Pomocy PLEASE!!!!!!

inoobiPL
16-01-2009, 21:04
Zdarzyło mi się coś takiego parę razy, ale w przypadku wyłączenia kontrolera.

Z innej beczki: mam problem, mianowicie zarejestrowałem się na Amerykę na adres kolegi, dostałem z paroma grami(europejskimi) darmowego golda i .......NIE DZIAŁA!!! :( Czy da się jakoś przerejestrować na kraj europejski? Jeżeli tak to błagam o pomoc, bo nie chcę się martwić o kolejne przechodzenie tylu gier dla achievementów. Pomocy PLEASE!!!!!!

sprzedaj stare kup nowe innego wyjscia nie ma albo wymien nie da sie przerejestrować na inny region

Adammiloszek
16-01-2009, 21:07
A na giełdzie myślicie że mają na amerykę?

I na pewno się nie da? :(

inoobiPL
16-01-2009, 21:12
xboxonline77.com tu gosciu na ameryke i europe sprzedaje

Adammiloszek
16-01-2009, 21:16
thx może coś na to poradze

buczer83
17-01-2009, 16:26
witam, mam pytanie, bo nie wiem co sie dzieje z moim xbox live? dosyc czesto ostatnio mam problemy z graniem z kumplami online. kiedy jestesmy w grupie to ciagle mnie wyrzuca , problemy z dolaczaniem, no i komunikaty "odlaczono od xbox live" co moge zrobic ?

wrog
17-01-2009, 16:31
Napisać najpierw co to za net, czy na kompie są podobne problemy, czy masz otwarty NAT. W przeciwnym razie to wróżenie z fusów.

MaKsIk PL
17-01-2009, 19:12
Witajcie!Od miesiąca mam konto Gold na xbox live mogę grać ,przeglądać i wogóle wszystko oprócz ściągania czegokolwiek,wyświetla mi sie komunikat:Nie można teraz pobrac danych z rynku uslug Xbox live Kod stanu:80072ee2 spróbuj później.Od miesiąca próbuje i niestety nic:(:(Wróg a tak wogóle wysłałem poradnik do Fifa Street 3 ,sprawdź go proszę.

buczer83
18-01-2009, 01:35
jestem z zagranicy, a dokladniej z dublina i mam neta z ntl-a z kablowki, w kompoterze nie mam problemow z internetem- a co do NAT to nie mam pojecia co to jest wiec nie powiem czy mam otwartego

Abarth
18-01-2009, 11:22
Witam.

Niedawno kupiłem Xpudło w wersji arcade. Chciałbym połączyć się z Xbox Live. Wiem że potrzebuje kabel ethernet (to nie problem). Mam internet w sieci Espol (lokalna w Szczecinie). Od razu mówię że jestem zielony w tych sprawach. Teraz przejdę do rzeczy, gdyż na forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi:

Mam kartę sieciową "Realtek rtl8139/810x Family Fast ethernet NIC" coś takiego jak tutaj--> Karta sieciowa Realtek RTL8139 Fast Ethernet, BCM! (531759715) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item531759715_karta_sieciowa_realtek_rtl8139_fast_ ethernet_bcm.html#gallery)

Do niej mam wpięty kabel od internetu. Załóżmy że mam już kabel ethernet. I stad moje pytania:

1.Jak podłączyć kabel od x'a z kartą w komputerze?
2. Czy muszę kupić drugą kartę sieciową? Jeśli tak to jaką? Po przeczytaniu forum nasuwa mi się myśl że taką---> KARTA SIECIOWA LAN RJ45 USB 2 10/100Mbps FullSpeed (528955416) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item528955416_karta_sieciowa_lan_rj45_usb_2_10_100 mbps_fullspeed.html#gallery)

Jeśli źle myśle proszę mnie nakierować.

3. Czy dobrze myślę?->Podłączam tak:---> Kabel od internetu do karty w komputerze->karta sieciowa na usb do konsoli(poprzez wejście ethernetowe).

Router i inne połączenia mnie nie interesują (komputer i tak chodzi całą dobę)

O ustawianie XBL narazie nie pytam, chodzi mi tylko o połączenie kablami tak aby działało.

Proszę o pomoc :)

xDeVilxPL
18-01-2009, 13:29
Musisz podłączyć kabel ethernet do konsoli i do komputera, więc jeśli masz zajęte wejście w kompie to raczej potrzebujesz tej przejściówki.

Ar7i
18-01-2009, 14:04
Mam giga problem...
szukalem na froum w googlach...itp
Jak podlonczyc x360+neostrade+viste
zrobilem przesiadke z xp na viste
i nie mam pojecia jak sie polonczyc z netem w X
mam modem ZTE ZXDSL 852 nie posiadam routnera tylko lonczylem sie za pomoca karty sieciowej w kompie
Help::..

MaKsIk PL
18-01-2009, 14:32
Witajcie!Od miesiąca mam konto Gold na xbox live mogę grać ,przeglądać i wogóle wszystko oprócz ściągania czegokolwiek,wyświetla mi sie komunikat:Nie można teraz pobrac danych z rynku uslug Xbox live Kod stanu:80072ee2 spróbuj później.Od miesiąca próbuje i niestety nic:(:(Wróg a tak wogóle wysłałem poradnik do Fifa Street 3 ,sprawdź go proszę.
http://forum.onlinecenter.pl/images/visions/statusicon/user_offline.gif http://forum.onlinecenter.pl/images/visions/buttons/quote.gif (http://forum.onlinecenter.pl/newreply.php?do=newreply&p=67414)

wrog
18-01-2009, 14:40
@Maksik - http://support.microsoft.com/kb/960116

@buczer - po teście połączenia z XBL wyskakuje na samym końcu jakiś błąd?

@Abarth - http://www.onlinecenter.pl/Artykuly/Konfiguracje-Xbox-Live.html

@Ar7i - czymś się różni konfigurowanie sieci od tego w XP? Jeśli nie to po prostu udostępnij połączenie (link wyżej).

MaKsIk PL
18-01-2009, 14:49
Wiecie co moj internet niechce otworzyc niektorych stron typu xbox.com,grono.net,i wrog ja na to nie zbyt moge wejsc,co napisales.

Wróg skopiuj mi proszę co jest napisane na tej stronie microsoft.

Ar7i
18-01-2009, 15:10
ale ja nie moge bo mi wywal blond
http://img2.vpx.pl/up/20090118/beztytulusa.jpg

Abarth
18-01-2009, 15:12
xDeVilixPL -> Czyli ta karta na usb z wejściem rj 45 będzie dobra?

@wrog -> Czytałem ten artykuł i wynika z niego że powinienem powiadomić ciecia od neta żeby mi skonfigurował (są opisane przypadki z modemem lub routerem, a u mnie kabel od internetu wychodzi ze ściany i jest podłączony bezpośrednio z kartą sieciową w kompie).

Dzięki za zainteresowanie moim problemem :)

xDeVilxPL
18-01-2009, 15:51
Niestety nie znam się na tym:( . Musisz popytać innych

MaKsIk PL
18-01-2009, 16:00
Wiecie co moj internet niechce otworzyc niektorych stron typu xbox.com,grono.net,i wrog ja na to nie zbyt moge wejsc,co napisales.

Wróg skopiuj mi proszę co jest napisane na tej stronie microsoft.

wrog
18-01-2009, 17:38
W takim razie nic nie zrobisz. Masz po prostu jakiegoś badziewnego dostawcę netu. No chyba, że sam sobie blokujesz dostęp do niektórych rzeczy... Poza tym nie pisz dwa razy takich samych postów.

@Ar7i - nie pomogę, nie miałem do czynienia z Vistą. Trzeba rozważnie system sobie wybierać :)

@Abarth - możesz ustawić w Xboksie adres MAC karty sieciowej PC i podłączyć konsolę bezpośrednio kablem od kompa. Z tego co wiem opisane to jest w artykule. No chyba, że chcesz mieć jednocześnie net na obu sprzętach. Wtedy bez kombinacji, a pewnie nawet powiadomienia administratora się nie obejdzie.

Abarth
19-01-2009, 12:28
Jeśli chodzi o podłączenie bezpośrednie - dzięki, spróbuję. Internetu na 2 urządzeniach nie potrzebuję jak na razie gdyż kupiłem Arcade nie dawno, a już byłem u kolegi aby zainstalować dash-a. Wtedy też zarejestrowałem konsolę wiec darmowy XBL Gold leci...gdzieś do 28 stycznia mam go (czyli do końca ferii). Jak na początek wystarczy, po feriach mogę pobawić się z kablem ethernetowym i 2 kartą sieciową. Jutro pobawie się z tym to zdam relację :)

Pozdrawiam

Wszystko działa , dzięki za pomoc :)

Rozpoczynam przygodę z XBL oraz onlinecenter.pl :)

Hosen
19-01-2009, 12:43
Nie wiem w czym problem z tą Vistą. Jak miałem ją w laptopie to po podlączeniu kablem PC wykrył mi Xboksa nawet jako konsola, a nie "jakiś tam sprzęt". Jest znacznie lepiej kompatybilny z Xem niż XP, więc ciężko powiedziec ocb. Problem z neostradą w Viscie jest taki, że stare sterowniki nie działają. W siedzibie tepsy nowych nie mają, a genialna pani z IQ saturatora, dała mi na kartce adres gdzie można ściągnąć sterowniki, co w przypadku braku neta do łatwych nie należy. Żulą nawet na czystą płytę by to nagrać... Niemniej, pomijając ten fakt, może karta sieciowa nie działa albo nie ma jakiś sterowników?

inoobiPL
19-01-2009, 19:31
haha !!! mój problem rozwiązany!!!!! wystarczyło zmienić adresy podsieci (DNS) !!!!

crazzie jednak coś pomogło spróbuj też zmienić pamiętam że mi zmienił z 1 na 100 w przed ostatnim rządku cyferek w adresie i to zadzialalo ale jak on to dokładnie zrobił to już ci nie powiem ale spróbuj może ktoś na forum będzie ci umiał to wytłumaczyć

zarzykrulezzz
20-01-2009, 14:34
Słuchajcie,mam problem z polaczeniem z xlive. podczas proby testowania połaczenia wyskakuje mi komunikat tej tresci "stosowany typ translacji NAT to Umiarkowana. Uzytkownicy sieci wykorzystujacy ten typ NAT moga nie byc w stanie łaczyc sie z niektorymi sesjami gier lub słyszec innych osob podczas grania online. Aby w pełni skorzystac z mozliwosci grania online, potrzebna jest otwarta konfiguracja NAT.

O co chodzi,co mam zrobic zeby połaczyło???

Dobra połaczyło mnie:)) tylko teraz wytłumaczcie jak zakładac konto (Na jaki kraj itd,bo słyszałem,ze po nxe sie cos pozmieniało. Dajcie jakis adresik albo cos... z gory dzieki:)

inoobiPL
20-01-2009, 16:01
z tego co wiem to już nie jest potrzebny dokładny adres a NAT i tak powinienes sobie otworzyc żeby się normalnie łączyć do serwerów

Bender
20-01-2009, 16:08
Z umiarkowanym NATem z wielu serwerów, hostów będzie Cię wyrzucało (czyt. jeśli ktoś inny będzie miał również umiarkowany NAT i niżej). Żeby otworzyć NAT, musisz otworzyć porty 88 i 3074 na routerze, ew. włączyć DMZ w opcjach.

zarzykrulezzz
20-01-2009, 17:12
Nie mam połaczenia z routerem,tylko z kartą sieciowa w pc. I co to jest DMZ??? Sorry za moja ciemnote ale jakos sie zbytnio na tym nie znam...

Brodacz
21-01-2009, 11:43
Z umiarkowanym NATem z wielu serwerów, hostów będzie Cię wyrzucało (czyt. jeśli ktoś inny będzie miał również umiarkowany NAT i niżej). Żeby otworzyć NAT, musisz otworzyć porty 88 i 3074 na routerze, ew. włączyć DMZ w opcjach.

Mógłbym się dowiedzieć jak to zrobić? Łącze kloca bezpośrednio do routera.

wrog
21-01-2009, 11:55
Wejdź do panelu routera (zwykle 191.168.1.1 w przeglądarce) i tam poszukaj odpowiedniej opcji. Instrukcja powinna pomóc.

Abarth
21-01-2009, 17:17
Mógłbym się dowiedzieć jak to zrobić? Łącze kloca bezpośrednio do routera.
Zrób tak jak wrog napisał, lub wpisz w wierszu poleceń (w uruchom wpisz "cmd") następujący ciąg:

netsh firewall add portopening ALL 3074 XBOX
netsh firewall add portopening ALL 3330 XBOX
netsh firewall add portopening ALL 88 XBOX
netsh firewall add portopening ALL 53 XBOX
netsh firewall add portopening TCP 80 XBOX

Po każdym naciśnij enter powinno pisać "ok". Zanim to zrobisz wyłącz zaporę systemową (na własną odpowiedzialność) Mi pomogło.

SHejk
06-02-2009, 11:22
Witam potrzebuję konfigurację konsoli pod względem gdzie się loguje na Live potrzebny mi adres ip. Pomoże ktoś?

HalVa
07-02-2009, 15:13
Hej, mam łącze 2MB Dialnet (DIALOG) i nie mogę za boga udostępnić internetu do X'a , komputer z konsolą widzą się bez problemu ale internet nie idzie, w sieci nie ma nic o udostępnianiu neta z Dialogu do X'a wrogu w art. o konfiguracji XBL tez o tym nie wspomniał. Poradził sobie z tym ktoś?

szuja
07-02-2009, 15:55
W XPku normalnie dawałem PPM na "Moje miejsce sieciowe" -> "Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie" ustawiałem, że komp łączy się bezpośrednio i inne komputery w sieci łączą się za pomocą tego komputera i w x0 dawałem na auto IPki itd. Jak nie będzie chciało to ustaw w kompie i w konsoli jakieś na stałe.

HalVa
07-02-2009, 16:14
Niestety x0 dalej nie chce się łączyć. Szlag mnie trafi zaraz.

kacprozo
07-02-2009, 18:54
Witam mam mały problem nie moge podłączyć mojego xboxa 360 z pc używam w tym celu kabla sieciowego ale po chwili szukania wyskakuje mi ograniczenie lub brak łączności proszę o pomoc

Bari
07-02-2009, 20:06
jesli chcesz skonfigurowac np filmy i muzyke to chyba najlepiej przez windows media player : biblioteka -> udostepnianie multimediow, tam wybierasz co chcesz udostepnic i gotowe (jesli masz viste to wejdz w panel sterowania-> centrum sieci i udostepniania i sprawdz czy masz wl udostepnianie plikow)

potem w xboxie wchodzisz np w biblioteka filmow, wybierasz z listy swoj komputer, plik ktory chcesz przestreamowac i odpalasz (jesli nie masz kompa na liscie to sprawdz polaczenie w ust sieci)

MasterkozakPL
07-02-2009, 20:16
tez mam pytanko ale nie dotyczy netu otoz mam gta od sierpnia i nie gralem w nie ze 3 miechy i przed wczoraj zaczalem grac i przechodzic od nowa i dzis pod koncem przy misji trespas wyskoczyl komunikat z konsoli zebym wyjal i przeczyscil plytke i uruchomil ponownie i mam tak za kazdym razem w tym samym momencie chyba znacie ten bug.

1. sadze ze to wina rysy ktora znajduje sie na plycie ( jest calkiem spor)

2. czy regeneracja plyty by cos dala bo szlag mnie trafi a zwlaszcza ze mialem zamiar wystawic gta na allegro. poradzcie co powinienem zrobic

MasterkozakPL
07-02-2009, 20:26
mam blue connect prosze powiedziec co po kolei ma kupic i zrobic zeby podlaczyc xboxa do swojego neta sory ze jestem kolejna osoba ktora o to pyta ale ja jestem ciemny a niedlugo bede podlaczal do neta

VikingPL
08-02-2009, 21:58
Mam pytanie nie moge grac z kumplem przez live ani dolaczyc sie do grupy ani nawet pogadac bo zawsze wywala jakis blad moze wie ktos o co chodzi ipowie co trzeba zrobic. moim zdaniem moze byc to cos z ip ja w neo a moj kumpel w astrze