View Full Version : Mass Effect

gerber
01-02-2008, 15:21
Mam problem z achievementami: Completionist, Krogan Ally, Quarian Ally. Od poczatku gry mialem w druzynie Kroganina i Quarianke, wykonalem z nimi 54 subqesty i nie zaliczylo mi zadnego z wyzej wymienionych. Zrobilem miedzy innymi quest ze zbroja dla Wrexa, i info na temat Gethów dla Tali. Mozliwe ze to jakis bug gry ?

--------------
Topic moze posluzyc rownierz do ogolnej dyskusji na temat achievementow w Mass Effect.

Pawlok
01-02-2008, 16:25
Z wątkiem głównym gdzie jesteś?

Zeratul
01-02-2008, 18:55
Mam problem z achievementami: Completionist, Krogan Ally, Quarian Ally. Od poczatku gry mialem w druzynie Kroganina i Quarianke, wykonalem z nimi 54 subqesty i nie zaliczylo mi zadnego z wyzej wymienionych. Zrobilem miedzy innymi quest ze zbroja dla Wrexa, i info na temat Gethów dla Tali. Mozliwe ze to jakis bug gry ?

--------------
Topic moze posluzyc rownierz do ogolnej dyskusji na temat achievementow w Mass Effect.

mialem podobnie, tez mi nie zaliczylo...

gerber
01-02-2008, 19:13
Pawlok, wątek fabularny skończony. Achievementów nie dostałem.

Mac1602
02-02-2008, 22:44
Wszystko zależy od tego ile na cytadeli zrobiłeś questów bez nich.

Grałem z tali (Quarian) i liarą (Asari), tyle że po zdobyciu pierwszej dość wcześnie, zrobiłem z nią masę misji na cytadeli, a liarę dorwałem później i w jej przypadku nie wyskoczyło.

Odwiedziłem wszystkie planety, zrobiłem chyba wszystkie questy poboczne poza metalami miękkimi i zbroją kroganina, a completionist + Quarian Ally wyskoczył nim poleciałem na Ilos.

Może coś opuściliście? Zrobiliście misje rasowe / pochodzeniowe i wszystkie zadania na cytadeli 2 i 3?
Nie sprawdzę ile misji zrobiłem, bo drugi raz nie zamierzałem w to grać (choć wątek główny jest super) i gra jest już w rękach kumpla.

gerber
03-02-2008, 10:56
Napisałem że zrobiłem 54 questy poboczne, a w sumie jest chyba około 60.

Za zadania poboczne na Citadel wziąłem się po skończeniu wątku faburalnego w tymże miejscu.

Co gorsza nie mam jakiegoś optymalnego save'a przed wkroczeniem na tą ostatnią planetę... Chyba odpuszczę te achievemnty bo nie będę robić wszystkich zadań ponownie...

SkyPawel
04-02-2008, 11:20
Cos deczko zbugowana jest ta gra pod katem achievementow. Mi niestety nie wyskoczyl krogan i turian ally. Przyznaje ze moglem nie zrobic wszystkim misji na cytadeli z nimi na poczatku ale potem reszta gry tylko z nimi.. :(

Completionist mi wyskoczyl po 3 planecie z watku main questa (noveria/feros itd) wiec cos Ci sie faktycznie zrabalo.

Tak przy okazji - achievement charismatic byl jakis bez sensu. Dostalem go za zatrzymanie wrexa w druzynie gdy chcial odejsc (ta scena na plazy co jest taki wkurzony). Tyle ze o ile pamietam nie uzylem wtedy zadnych zdolnosci - ani charm ani intimidate. Przekonalem go zwykla rozmowa. Bez sensu..

I jeszcze pytanie: czy po pokonaniu poziomu hardcore dostaje sie obrazek do gamertaga? Czy dopiero po Instanity? Pokonalem na hardcore ale cos nie moge tego znalezc?

gerber
04-02-2008, 15:24
Charismatic tez dostalem za Wrexa ale uzylem opcji "na niebiesko", moze dalo sie to zrobic normalna rozmowa tylko z odpowiednimi umiejetnosciami. :happy:

mi3key
04-02-2008, 18:45
SkyPawel za hardcore dostajesz mordke Sarena, a za Insanity logo N7,
poza tym wyskoczyły mi wszystkie achivy

Charismatic dostajesz TYLKO za niebieski lub czerwony text

wrog
04-02-2008, 18:51
archivy
Achievement, nie Archievement... Nie mogłem się powstrzymać.

mi3key
05-02-2008, 02:01
Completionist dostałem na Ilos.

lukas_live
07-02-2008, 19:37
ja Rich'a dostalem nie przy 1mln kredytow tylko troszke pozniej, a i mala porada na gorzystych planetach uwazajcie na teren ja sie akurat zablokowalem w jakims dolku przy eksploracji planety i prawie godzinke w plecy bylem :P

elimiko
07-04-2008, 03:31
Heh, mialem raz podobna sytuacje z dolkiem. Postac sie zsunela i nie dalo sie ruszyc w zadna strone. Jest na to patent: wystarczy zapisac gre i wczytac ją, a blad zniknie :)

dmx427
20-04-2008, 10:58
Witam! Mam taki dziwny problem, zostały mi jedynie 4 osiągnięcia (extreme power gamer, krogan ally, Distinguished Combat Medal i Medal of Valor) zabrałem się za przejście gry na poziomie Hardcore - ustawiłem w pierwszej misji poziom trudności Veteran i nic więcej nie zmieniałem. Przeszedłem główne wątki (tylko i wyłącznie, misje poboczne omijałem) i nic, żadnego osiągnięcia nie dostałem - miał ktoś coś takiego ? Co trzeba ustawić w opcjach jeszcze aby poprawnie zaliczyło te dwa achievementy... ?

Pawlok
20-04-2008, 11:25
Za veterana nie ma żadnego achievementa.

dmx427
20-04-2008, 11:31
To jaki poziom trudności trzeba wybrać żeby dostać Distinguished Combat Medal ?

Sokoov
20-04-2008, 11:49
Trzeba grać na Hardcore.

Polski_Kiler
20-04-2008, 12:10
Jaka klasa najlepiej zaczac grac zeby jak najszybciej zrobic calaka?

Sokoov
20-04-2008, 12:14
Nie ma takiej klasy, bo żeby zdobyć calaka musisz zagrać każdą z klas ;)

dmx427
20-04-2008, 13:12
Trzeba grać na Hardcore.

Aha ok, ale teraz mam inny problem poziom hardcore jest u mnie cały czas zablokowany - podobno wystarczy przejść grę raz i się odblokuje a ja już z 3 razy przeszedłem i nadal mam zablokowany ... Co moge zrobić ? Chyba ze źle coś robie by to odblokować...

Pawlok
20-04-2008, 13:12
Żołnierzem jest najłatwiej grać na trudniejszych poziomach.

lukas_live
20-04-2008, 13:21
Żołnierzem jest najłatwiej grać na trudniejszych poziomach.
kontynuując grę postacią z poziomu normal (chyba tak sie nazywal) na wyzszych dla mnie żadnej różnicy w trudności nie było, możliwe że było nawet prościej gdyż wiadomo że w sumie tylko przy pojedynkach z "bossami" trzeba uważać bo mogą jednym strzalem zdjąć

Saszłyk
14-02-2009, 16:50
Otóż mam pytanie dotyczące achievementa pt "Distinguished Combat Medal". Grę mam po polsku i nie wiem jak przetłumaczono nazwę tego poziomu trudności (Weteran czy Zabójca?). I jeszcze chciałbym się dowiedziec czy jak przejdę grę na najwyższym poziomie trudności odblokuje mi sie automatycznie za wczeeśniejszy?

Fighter Pl
14-02-2009, 17:37
Zabójca to najwyższy poziom trudności.

Saszłyk
11-04-2009, 14:00
Zabójca to najwyższy poziom trudności.
Nieeeeeee!:no2: Najwyższy poziom to Szalony, na 100%.Tłumacze sie popisali naprawdę. Fighter na przyszłość jak nie jesteś pewien to pisz "chyba". Z tą grą ciągle uczę się na błędach. W następne wolne dni mam nadzieję, że dobiję do 1000gs:)

Ownon
16-04-2009, 16:54
tak, walnęli sie z tym tłumaczeniem, przez co grę przechodziłem w sumie 5 razy...

Manolito
18-04-2009, 17:21
Można gdzieś sprawdzić ile razy użoło się już medi-żel? Aby mieć osiągnięcie trzeba to zrobić 150 razy, a ja przechodzę grę po raz tzreci i nadal osiągnięcia nie mam. Może nie używałem go zbyt często, ale mimo wszystko troszkę za długo czekam na to osiągnięcie. Mass Effecta przechodzić będę jeszcze minimum dwa razy, a więc nie śpieszy mi się, ale może jakiś problem jest z tym osiągnięciem i coś źle robię, a więc się pytam.

Starscream
18-04-2009, 18:18
Mnie też wpadł gdzieś w okolicach 3 podejścia, jak grasz soldierem to mało medi żelu zużywasz bo masz zbroję z mocnymi tarczami i mało życie przez to spada. Aha, nie da się tego sprawdzić. pzdr

KURA2008
22-04-2009, 09:43
Dobra siadam wreszcie do Mass Effect na hardcore i tu dwa pytania:

- czy na wyższych poziomach szybciej rośnie exp? Bo po pierwszym przejściu gdzie wykonałem wszystko mam jakieś 280k expa, a z tego co czytam to do Extreme Power Gamer czyli 60lvl potrzeba 800k

- czy żeby dostać achievy za towarzyszy muszę wykonać tak jak piszą te 50+ subquestów żeby mi zaliczyło "majority of game " z nimi? Czy wystarczy przelecieć główny wątek i też wpadnie?

lvizzz
22-04-2009, 10:37
Jak przyrasta exp to nie wiem, nie interesowalem sie-ot wpadlo.Nie martw sie, to jest akurat achiv, gdzie musisz przejsc kilka playthrought.Nie jestem pewien, czy wpadlo mi za drugim, czy trzecim razem:gralem ostatnio w czerwcu jakos.
Achivy za towarzyszy-rob wszytkie questy, jakie tylko bedziesz ogl, glowny watek Ci nic nie da.Ja za drugim przejsciem, mimo pewnosci ze zrobilem wiekszosc pobocznych watkow, wtopilem, i wychodzi na to, ze bede musial jeszcze grac ze 2 razy.

Rayne
22-04-2009, 10:39
- czy żeby dostać achievy za towarzyszy muszę wykonać tak jak piszą te 50+ subquestów żeby mi zaliczyło "majority of game " z nimi? Czy wystarczy przelecieć główny wątek i też wpadnie?

Przejście głównego wątku absolutnie Ci nie wystarczy.

Manolito
22-04-2009, 13:54
- czy na wyższych poziomach szybciej rośnie exp? Bo po pierwszym przejściu gdzie wykonałem wszystko mam jakieś 280k expa, a z tego co czytam to do Extreme Power Gamer czyli 60lvl potrzeba 800k

Aby zrobić to osiągnięcie musisz uruchomić grę od nowa i grać starą postacią, którą grałem dotychczas. Mi udało się zrobić osiągnięcie dopiero przy trzecim podejściu do gry. A jesli chodzi o exp to w menu jest dizał dodatki,a tam osiągnięcia. Opisane jest tam też jakie są nagrody za odblokowane achivementy i za awans na 50 level exp rosną troszkę szybciej.

In The End PL
22-04-2009, 15:13
czy żeby dostać achievy za towarzyszy muszę wykonać tak jak piszą te 50+ subquestów żeby mi zaliczyło "majority of game " z nimi? Czy wystarczy przelecieć główny wątek i też wpadnie?

Gdzieś kiedyś czytałem, że trzeba mieć +75% możliwych wpisów do dziennika uzyskanych przy graniu z określonym kompanem. Więc nie pozostaje nic innego jak zdobyć wpierw potrzebnych ziomków i dopiero POTEM robić sidequesty. Przed wyruszeniem na Ilos powinieneś zrobić znaczną większość sidequestów by być pewnym dostania achiva. Dodam, że zawsze pozostaje problem z Liarą, trzeba robić sidequesty na cytadeli dopiero po jej uwolnienu. Jak grałem myślałem że po jakimś czasie wpadnie osiągnięcie, dopiero potem przeczytałem, że wszystko zależy od wpisów do dzinnika i expa za misje.

Zeratul
22-04-2009, 16:18
Generalnie miej zrobione ok 70 misji (poboczne i glowne) i masz achv... olej zbierackie.

KURA2008
22-04-2009, 16:29
Dzięki wszystkim, tak właśnie zrobię. Zbieranie odpuszczę bo to zżera najwięcej czasu.

MANDo
22-04-2009, 17:24
Ja wymiękłem przy 3 podejściu, może kiedyś wrócę do gry ; -) btw. misje poboczne w 80% są na jedno kopyto, odechciewa się ich robić.

In The End PL
22-04-2009, 23:27
btw. misje poboczne w 80% są na jedno kopyto, odechciewa się ich robić.

Tak, te misje poboczne to zdecydowanie najsłabszy element gry, w dwójce muszą to zróżnicować, bo nie wyobrażam sobie, że znów będę na 20 podobnych planetach zwiedzał 20 identycznych bunkrów :P

Pawel1995k
28-04-2009, 20:29
Właśnie to jest głupie, że wszystkie planety są prawie takie same i bunkry też takie same. :P A podobno co rasa to lepsza technologia.

Zeratul
28-04-2009, 21:40
wszystkie rasy sa na podobnym poziomie technologicznym bo wszystkie czerpia swoj rozwoj od protean...

Starscream
29-04-2009, 02:51
...lecz mimo to każda ma swoją kulturę, styl architektoniczny i przed spotkaniem innej rasy na pewno budowały "bunkry" na swój sposób:D

Lukes_pl
29-04-2009, 12:53
A gral ktos w ten dodatek ??? oplaca sie go kupowac podomno w 30 min mozna go ukonczyc i tylko 50 gs ??? Oplaca sie ??? pozdro.

Starscream
29-04-2009, 13:13
Nie opłaca się, w dodatku dochodzi asteroida na której są 2 różne budynki (każdy powtarza się 3 razy), 1 główny quest i 1 poboczny polegający na odnalezieniu ciał 3 inżynierów, przedmiotów jakiś specjalnych tam nie ma, kilkunastu przeciwników, nic specjalnego, ja osobiście kupiłem go tylko dlatego, że miałem 300 MSP na koncie, a akurat grałem dużo w tę grę. pzdr

elimiko
29-04-2009, 14:27
A gral ktos w ten dodatek ??? oplaca sie go kupowac podomno w 30 min mozna go ukonczyc i tylko 50 gs ??? Oplaca sie ??? pozdro.

Z tymi 30 min to lekka przesada... Jak sie nie spieszysz i nie lecisz na pałe aby tylko przebrnać to zabawy jest na ok godzine. Niemniej tak jak napisal Starscream kupuj tylko wtedy jesli Mass Effect bardzo przypadl Ci do gustu i masz jakies wolne MSP na zbyciu. Dobrze jest tez przechodzic dodatek na jednym z wyzszych od normalnego poziomów trudnosci. Doswiadczenie ktore nabyles z glownej gry i tak sprawi ze nie bedzie to trudnoscia a nieco wydluzy czas grania.

sapinPL
29-04-2009, 21:19
zaczynam w to grac :D
jakies wskazowki? sugestie? itp?

Krzychoo
29-04-2009, 21:26
Biegaj z shotgunem i nie bierz jeńców :D

Starscream
29-04-2009, 21:29
Na pierwsze podejście polecam grać soldierem, ma mnóstwo HP które szybko się odnawia, może używać Ciężkich zbroi, a przy wybieraniu członków drużyny robić tak żeby zawsze mieć inżyniera i biotyka (ja przechodziłem tak: Wrex/Tali, Kaidan/Liara, Ashley/Garrus, przy ostatnim składzie trzeba pamiętać że Ashley jest żołnierzem), od początku faworyzować jedną kobitkę Ashley/Liara (w przypadku grania babką Kaidan/Liara) jeśli chcesz dostać achieva za wątek miłosny. Być dobrym albo złym (nie wiem czy działa wciąż glitch który pozwalał na nabicie paska renegata/paragona przy jednym podejściu), to może na początek, jeśli mi się coś przypomni to napewno napisze. pzdr

sapinPL
29-04-2009, 21:34
dzieki ;] dopiero co zainstalowalem sobie, obejze sobie szklo kontaktowe na tvn 24 i zaczynam ;]

jeszcze takie pytanie - o co chodzi z tym acziwkiem - Scholar - na xbox360...org cos tam jest napisane, ze musze ze wszystkimi gadac bo pozniej mi to przepadnie?
rozumiem, ze zrobic swojego ludka od nowa;] czyli zolnierza, ok :D

Starscream
29-04-2009, 21:37
Gadaj na cytadeli ze wszystkimi (zwłaszcza hologramy), jak koło czegoś przechodzisz i jest opcja badaj to używasz, w późniejszym etapie blokuje się dostęp do cytadeli więc trza to wcześniej zrobić.

Saszłyk
29-04-2009, 21:42
dzieki ;]jeszcze takie pytanie - o co chodzi z tym acziwkiem - Scholar - na xbox360...org cos tam jest napisane, ze musze ze wszystkimi gadac bo pozniej mi to przepadnie?
rozumiem, ze zrobic swojego ludka od nowa;] czyli zolnierza, ok :D

Musisz rozmawiąć ze wszystkimi jak najbardziej dokładnie i uważać szczegulnie na rozmowach o rasach. Mi wpadł na planecie z Matką Banezją przy rozmowie ze sprzedawcą (tym 2).

Lukes_pl
29-04-2009, 21:47
Dzieki wszystkim za odp :) A co do tego dodatku to podobala mi sie ta nowa rasa (pajeczakow) pewnie pojawia sie w 2 czesci mass effect strasznie mi sie spodobala ta gra, jedna z najlepszych gier pod wzgledem fabuly,dialogow i swiata w jakie gralem szczeze polecam i sorry za offtop :) pozdr. (Iscie fimowy klimat grania ) :)

Starscream
29-04-2009, 21:50
Dokładnie, zanim zaczniesz z kimś gadać nt. questa to wypytaj o wszystkie pierdoły (czasami po ukończonym queście osoba znika), trzeba wszystkie Holobabki w cytadeli dokładnie wypytać, przeszukać dokładnie Normandię, na x360a.org jest bodajże wyspisane co dokładnie zalicza się do tego achieva.

Ownon
30-04-2009, 12:32
sapinPL i tak nie zrobisz 100% w jednym podejściu gry, dobrze najpierw się grą podelektować, a wyciągać więcej GS w kolejnych podejsciach :]

KURA2008
01-05-2009, 10:15
Mam problem - grałem 2 raz ta samą postacią. Na Normandii oraz na Eden Prime upewniłem się, że mam poziom weteran ( zabójcy nie mogłem wybrać bo był zablokowany ) Myślałem, że weteran to hardcore, ale z tego co czytam to nie. Niestety grałem tak całą grę - skończyłem i oczywiście achiev za trudność nie wpadł, ale problem jest taki, że robiąc kolejne new game z tą samą postacią mam nadal zablokowany poziom zabójcy i nie mam pojęcia jak go odblokować.

lvizzz
01-05-2009, 11:18
Hm, Insane powinien byc teraz mozliwy do wyboru.Kombinuj cos.Jestes juz na Eden Prime?Moze dopiero tam da sie zmienic poziom trudnosci.Problem moze tkwic w tym, ze Insane odblokowuje sie po zakonczeniu gry na hardcore, a z tego co piszesz-nie udalo Ci sie tego zrobic.
Tez juz nie pamietam wszystkiego, ale ja wlasnie tak przechodzilem:najpierw jakis nizszy poziom trudnosci, pozniej hardcore, a pozniej insane, ale czy poziom ten odblokowuje sie tylko za przejscie gry na hardcore, czy w ogole za ukonczenie gry na jakimkolwiek poziomie-nie jestem pewien.Wydaje mi sie, ale tylko WYDAJE, ze musisz skonczyc hardcore.Na xbox360achiv org. nic nie pisza?

Rayne
01-05-2009, 11:23
Insane odblokowujesz za przejście Hardcore, wyłącznie tak.

W wersji PL Hardcore = Zabójca, Insane (czy tam Insanity) = Szaleniec

Starscream
02-05-2009, 00:51
Dałbym sobie łapy po ucinać, że Insanity odblokowuje sie po jednokrotnym przejściu gry. Ja pierwsze podejście zaliczyłem na Casualu, a drugie na Hardcorze.

sapinPL
02-05-2009, 04:28
hmm ten scholar to banal :D wyskoczyl mi przy 2 planecie :]

co za cholerna gra w sumie, wrocilem z imprezy i zamiast isc spac to w to gowno do 9 rano gralem ...
jak zaczalem grac to myslalem, ze ta gra kiepska jest, kurde wciaga :D .... cholernie wciaga :D

KURA2008
04-05-2009, 10:04
Ok Już sobie poradziłem - namieszali z tymi tłumaczeniami :D
Hardcore i allies zaliczeni teraz ostatnie podejście na Insane w połowie, a potem zostanie już tylko boostowanie inzyniera i biotyka.

sapinPL
05-05-2009, 01:15
Charismatic tez dostalem za Wrexa ale uzylem opcji "na niebiesko", moze dalo sie to zrobic normalna rozmowa tylko z odpowiednimi umiejetnosciami. :happy:

nie wiem czy ktos wam uswiadomil :D
do tego aczika nie trzeba uzywac zdolnosci ...
o rozmowe wlasnie chodzi - a dokladniej o bezkonfliktowe rozwiazanie problemu ... ;p

eh ot maly :D
caly czas mam wrazenie, ze ja juz gdzies to widzialem, nie wiem jakis film byl podobny do tego? jakas gra?
mam wrazenie, ze normandy juz widzialem, ze te bronie znajome, ze liare znam :D moze w jakims innym wcieleniu czy cos hehehe :D
eh super gra ...

a na temat ...
o co chodzi z tymi "czarami" - np lift master czy jakos tak
to ja musze wykonac tego lifta, ze tak powiem soba? czy moge komus z druzyny to zlecic?

edit
jak ja mam uzywac tego - ai hacking? chyba, ze musze grac inna postacia niz zolnierz ;]

- jeszcze 1 sprawa
jak zeskanowac tego keepera kolo "citadel tower" co pochodze do niego to ta babka mi mowi, ze nie da rady ;]
sprawdzalem w jakims poradniku na mapce to wlasnie tam on jest zaznaczony, ze to ten ...

edit 2

o co chodzi z tym completionist?

kurdeeeee po napisach juz nie da rady wrocic na normandy?

lvizzz
05-05-2009, 09:30
Wszystkie zdolnosci musza byc uzyte przez Ciebie, tak samo jak kille z poszczegolnych broni-licza sie tylko Twoje, nie druzyny.
Oczywiscie, ze musisz grac inna postacia, niz zolnierz.W ogole zeby wszystkie achvivy za uzywanie zdolnosci zdobyc, to musisz sie troche pobawic i inzynierem i adeptem.
Moze juz go zeskanowales?Da sie wszystkie bankowo, jesli tylko dostales quest, zeby to zrobic.

Starscream
05-05-2009, 22:46
kurdeeeee po napisach juz nie da rady wrocic na normandy?

Nie, ze wszystkim musisz się też uporać przed Ilos, bo jak tam polecisz to nigdzie juz nie wrócisz. pzdr

BrakTuSensuPL
06-07-2009, 16:03
Panowie powiedzcie mi czy weteran to hard ?
Przy poziomie zabójca mam napisane ze nalezy odblokowac ale moge wybrac ten poziom. Usunelem przed tym wszystkie savy zeby nie bylo takiej sytuacji jak kiedys gdzie po przejsciu na hardzie i zabojczym poziomie achiv nie wpadal.

Zeratul
06-07-2009, 18:30
wez ustaw sobie w konsoli locale na US albo UK, gra odpali sie po angielsku, ustaw sobie poziom trudnosci i potem wroc do dasha zmien locale na polski i bedziesz miec klopot z glowy

selene
07-07-2009, 13:36
Panowie powiedzcie mi czy weteran to hard ?
Przy poziomie zabójca mam napisane ze nalezy odblokowac ale moge wybrac ten poziom. Usunelem przed tym wszystkie savy zeby nie bylo takiej sytuacji jak kiedys gdzie po przejsciu na hardzie i zabojczym poziomie achiv nie wpadal.
Achievementy są za przejście gry na poziomie Hardcore (w pol. wersji Zabójczy) i Insane (pol. Szalony). Za Weterana nie ma achi

Manolito
27-07-2009, 22:03
Jak ktoś gra i ma problem z osiągnięciami za przejście większości gry z daną osobą w składzie to mam kilka porad jak zrobić, aby jak najwięcej questów zostało zaliczone.
1. Jeśli chcemy mieć osiągnięcie Asari Allie (czy jakoś tak) trzeba wstrzymać się z robienieć questów pobocznych do włączenia jej do składu. Jest jednak jeden quest, którzy trzeba zrobić. Polega on na dostarczeniu jednej dziennikarce jakiegoś dysku (zdobywamy go pokonując kolesia w barze). Jeśli go nie zrobimy od razu to okazja do zrobienia jego przepadnie, jeśli za to go zrobimy będziemy mogli zrobić jeszcze jedno zadanie dla pani dziennikarki (będziemy mieli już wtedy Asari w składzie).
2. Są questy, które zleca nam ktoś w Cytadeli. Często musimy wrócić do niego spowotem, aby dokończyć questa. Trzeba więc te zadania wykonać przed misją na Vimir, ponieważ po niej udajemy się na Cytadelę, a gdy z niej odlecimy nie będziemy mogli ponownie na nią wrócić.
Jeśli będzie się o tym pamiętać zwiększa się swoje szanse na zrobienie osiągnięcia związane z posiadaniem Asari w skłądzie.

selene
28-07-2009, 13:41
Jest jednak jeden quest, którzy trzeba zrobić. Polega on na dostarczeniu jednej dziennikarce jakiegoś dysku (zdobywamy go pokonując kolesia w barze). Jeśli go nie zrobimy od razu to okazja do zrobienia jego przepadnie, jeśli za to go zrobimy będziemy mogli zrobić jeszcze jedno zadanie dla pani dziennikarki (będziemy mieli już wtedy Asari w składzie).
Wystarczy po pokonaniu Pięści nie zabierać ze sobą dysku, tylko wrócić po niego gdy będziemy mieli już Asari w składzie.

Manolito
28-07-2009, 13:59
Próbowałem, ale drzwi do tego pomieszczenia są już zamknięte.

DeGrassio
28-07-2009, 16:24
Nie ma na to rady. Albo weźmiesz dysk, albo on przepadnie. Jednak polecam wziąść go, bo jakiś quest dla innej postaci się przy okazji zaliczy.

selene
29-07-2009, 11:07
Próbowałem, ale drzwi do tego pomieszczenia są już zamknięte.
Dziwne. Ja nie miałam problemu z zabraniem go później, a i na zagranicznych forach piszą, żeby go zabrać dopiero z Asari. Może zależy to od tego, kiedy wrócimy na Cytadelę? Albo w którym momencie przyjmiemy zlecenie od dziennikarki

Dany
25-08-2009, 21:52
Mam problem z osiągnięciem Sniper Expert. Zabiłem ponad 150 osób snajperką a osiągnieca jak nie było, tak nie ma. Pozostałe osiągniecia związane z innymi broniami wpadły bez problemu. W tym wypadku chodzi mi m.in o planetę Eletania na której zabijałem chodzące w stadzie małpy. Nie wiem może powinienem ulepszyć jakoś ten karabin snajperski...? Dodam tylko, że gram klasą żołnierza.

PPWojtek
25-08-2009, 22:54
No to widocznie nie ustrzeliłeś 150, no chyba, że liczyłeś mi ten achievement wypadł bo 3 godzinkach grania bez problemu :P

kostek
25-08-2009, 22:59
Dany, żadne achievy w ME nie są zglitchowane. Ulepszenie broni nic nie da. Spróbuj ponabijać jeszczę trochę killi, niekoniecznie na małpach :).

Ownon
26-08-2009, 15:44
ja bym obstawiał że tych małp to on jednak nie liczy...

Manolito
31-08-2009, 22:34
Ulepszenei broni nic nie daje. Musisz po prostu grać dalej i często używać snajperki. Może wcale nie masz już tych 150 killi. Dobrze jest nabijać sobie przeciwników snajerką przy misjach pobocznych. Często przed wejściem do bazy jest kilku strażników i spokojnie można ich wyeliminować z oddali.

shinian
10-09-2009, 19:25
Nabijam właśnie achievementy biotyka i mam pewien klopot. Na x360a.org jest napisane, że wszystkie osiagniecia za moce biotyka można nabić na czymkolwiek - sciany, wrogowie, podloza, terminale, mako.

No więc robiłem serią Lift, Throw, Warp, Singularity, Barier, Stasis. Wszystkie rzucałem na Mako. Wpadły mi achievementy za Throw, Warp, Barier i Stasis.
Wykonałem kolejne 10 Lift oraz Singularity (w sumie juz 85) a achievement nadal nie wpadł. Czy je trzeba koniecznie robic na przeciwnikach, czy cos sie zgliczowało? Wczesniej nie grałem adeptem, liczyłem ilość rzuconych mocy, wiec nie ma mowy żeby Lift, Throw, Warp oraz Stasis były zostały naliczone z poprzednich przejsc gry.

Help?

edit: Arghhhh na forum znalazłem u nich cos takiego

Lift Mastery
15Use biotic Lift 75 times
First off, make a biotic character. The following Powers can be unlocked against no targets: Barrier. Stasis, Trow, and Warp can be unlocked using them against the Mako. Lastly, lift and singularity can be used against the Citadel Transport Terminals. Don't worry, they carry over to the next game.

No nic rzuce te moce jeszcze raz na terminale. Zycie gracza jest ciezkie:P

Manolito
10-09-2009, 20:14
Używaj tych mocy na przeciwnikach. Przecież i tak i wiele łatwiej i przyjemniej się gra używając tych mocy, a więc nei widzę problemów, aby nie używać ich w czasie walki

shinian
10-09-2009, 20:54
Poprostu nie mam zamiaru przechodzić całej fabuły adeptem. Sposób używania mocy - przez Circle of Power totalnie mi nie pasuje.

Ownon
11-09-2009, 14:35
"Use the power on something that can be selected with a target marker. The Citadel Rapid Transport stations are a great place to do this. Also, make sure you have adrenaline rush. Use all the powers, adrenaline rush, repeat all powers, and wait for them to recharge. YOU must do them, allies don't count."

inaczej nie poradzę, ja przechodziłem grę adeptem też, wiec po prostu w trakcie gry to wpadło

Manolito
21-09-2009, 13:11
Mam pytanie o drugi DLC do Mass Effecta.
1. Czy osiągnięcia są tylko fabularne, czy może trzeba tam coś jeszcze zrobić.
2. Ile trwa ten dodatek oraz czy jest trudny (poziom trudności najwyższy, 37 level)
3. Tradycyjnie, czy DLC działa z polską wersją gry (czyli kupioną w Polsce). Wiem, że zpierwszym nie było problemów, ale wolę się upewnić, aby potem nei było niespodzianek. Wkońcu 400 MS Points piechotą nie chodzi, byunajmniej dla mnie.
4. Czy jakimś cudem DLC jest po polsku tak jak Bring Down the Sky?

BrakTuSensuPL
09-10-2009, 20:23
Mam pytanie o drugi DLC do Mass Effecta.
1. Czy osiągnięcia są tylko fabularne, czy może trzeba tam coś jeszcze zrobić.
2. Ile trwa ten dodatek oraz czy jest trudny (poziom trudności najwyższy, 37 level)
3. Tradycyjnie, czy DLC działa z polską wersją gry (czyli kupioną w Polsce). Wiem, że zpierwszym nie było problemów, ale wolę się upewnić, aby potem nei było niespodzianek. Wkońcu 400 MS Points piechotą nie chodzi, byunajmniej dla mnie.
4. Czy jakimś cudem DLC jest po polsku tak jak Bring Down the Sky?

Niestety dodatek nie jest przetłumaczony , działa bez zarzutów z PL wersja gry. Jeżeli chodzi o czas trwania dodatku to góra godzina jest łacznie 12 zadań które trzeba zrobic + na koniec jedno specjalne. Akcja dzieje sie na statku wiec sa to bardziej zadania zrecznosciowe niż fabularne . Polecam

Marekdob1984
20-10-2009, 17:39
ja bym obstawiał że tych małp to on jednak nie liczy...

Osiągnięcie wpada na małpach.

Osobiście pojechałem sobie do jednego stada, zapisałem grę a potem zabijałem małpy i wczytywałem grę. Kille zapisują się do konta a nie do postaci czyli trick z ładowaniem save'a działa.

QBalu
02-12-2009, 10:37
Czy konieczne jest robienie zadań ze skanowaniem metali na planetach, by zaliczyć osiągnięcia, w których trzeba trzymać towarzyszy z danej rasy przy sobie przez całą grę? Czytałem, że trzeba zrobić większość zadań, a nie uśmiecha mi się latać od planety do planety tylko po to, by zrobić skan kawałka kamienia.

Generalnie miej zrobione ok 70 misji (poboczne i glowne) i masz achv... olej zbierackie.

Aha, no tak :)

To może inaczej. Gram Soldierem i nie mogę otworzyć lepszych skrytek. Jak do cholery zmusić któregoś z towarzyszy, by otworzył to za mnie?

shinian
03-12-2009, 19:52
Jak do cholery zmusić któregoś z towarzyszy, by otworzył to za mnie?

Nie można. Ogólnie liczy sie skill drużyny. Czyli skrytke A możesz bez problemu otworzyć żołnierzem, jeżeli na planecie jest z toba Tali i Garrus. A jeżeli wyladujesz na planecie, ta sama postacia, ale zabierzesz z soba Wrex'a i Ashley to pojemnik pozostanie zamkniety.

komar
03-12-2009, 20:27
W jaki sposób odblokować poziom trudności ZABÓJCA? Ukończyłem grę juz dwukrotnie na poziomie WETERAN, a mimo to przy ZABÓJCY nadal jest napisane iż należy go odblokować????

Saszłyk
03-12-2009, 21:51
W jaki sposób odblokować poziom trudności ZABÓJCA? Ukończyłem grę juz dwukrotnie na poziomie WETERAN, a mimo to przy ZABÓJCY nadal jest napisane iż należy go odblokować????
Nie możesz nic zmieniać w ustawieniach poziomu trudności gry podczas grania. Najlepiej zacząć od nowa grę na Veteranie. Ja pprzykladowo probowałem robić tak jak było w poradniku na stronie, ale się nie udało i na darmo można powiedzieć ukończyłem grę któryś tam raz.

komar
03-12-2009, 22:17
Tyle że ja nic nie zmieniam w ustawieniach gry, ustawiłem na początku WETERANA i już dwa razy przeszedłem grę. Najdziwniejsze jest to że przy wyborze stopnia trudności można ustawić Zabójcę - choć napisane jest że należy go odblokować... nie kumam tego :\

kostek
03-12-2009, 23:28
Ustawiasz na poziom najbardziej z prawej, nie przejmuj się tym, że jest napisane 'należy odblokować'.

sapinPL
28-01-2010, 20:07
Zrobiliście misje rasowe / pochodzeniowe i wszystkie zadania na cytadeli 2 i 3?

eee
a gdzie niby masz ta 2 i 3 cytadele?

Manolito
28-01-2010, 20:26
Cytadela jest jedna, ale w czasie gry kilka razy trzeba do niej wracać i wtedy pojawiają się nwoe questy.

sapinPL
28-01-2010, 20:40
wlasnie wiem ze jest 1
ale dziwnie sformulowane to bylo ;]

Assassin
06-02-2010, 19:35
Ile calak w tej grze zajmuje? Według x360a 30-40h, mi się zdaje, że więcej i to dużo.

wrog
06-02-2010, 19:47
U mnie to było gdzieś 60-70h, ale pierwsze 25h to przejście z lizaniem ścian i ignorowaniem Osiągnięć.

CruelCrewCut
06-02-2010, 20:04
Chwilkę temu skończyłem calakowanie mam na liczniku 70h myślę, że 50-55 to minimum, jeżeli znasz już grę na pamięć.

Assassin
06-02-2010, 20:43
No też tak myślę, jak grałem to zrobiłem wszystkie misje poboczne w "pierwszej" cytadeli i trochę ruszyłem z fabułą to miałem jakiś 15h na liczniku (może trochę mniej), przestałem grać, bo gra mi do gustu nie przypadła, chyba nie lubię strzelanych rpg'ów, aczkolwiek nie wykluczam, że do niej wrócę, na półeczce cały czas leży.

EDIT: Jak jest z insane? Można w końcu zrobić myk jak z hardcore czy nie? W poradniku na głównej pisze, że nie, komarek napisał, że można, sam już nie wiem.

kostek
07-02-2010, 00:42
Można. Wybierz starą postać i na N7 zmień poziom.

sapinPL
25-03-2010, 14:27
no co za gowno!

2 miechy temu zaczalem sobie na nowo grac w me, na normandy bez problemu zmienilem poziom na hardcore [wer. angielska] - gralem dalej postacia z 1 przejscia,
pozniej skasowane sejwy, teraz przeszedlem gre 2 raz - i teraz chce przelaczyc na hardcore to nie moge tego zrobic - bo mi mowi ze must be unlocked??? no wtf?
gram dalej ta sama postacia ...

edit - hm dziwna sprawa - jest napisane,ze must be unlocked, a jak dalem zeby zapisal zmiany to mi sie zmienil na poziom hardcore ...
wiec chyba problem sie sam rozwiazal :"D

zombi282
10-04-2010, 11:09
Mam problem z osiągnięciem Scholar 25 GS rozmawiałem ze gadać wszystkimi postaciami po drodze i pytałem je o wszystko a osiągnięcia nie ma ,jest może jakaś lista osób z którymi trzeba po żeby to wpadło

wjehu
10-04-2010, 14:58
You only get ONE chance to get MOST of these.

The Council consists of: Asari, Turians, and Salarians.
The extinct Races are: Protheans, Rachni
The Non-Council races are:Batarians, Elcor, Geth, Hanar, Keepers, Krogan, Quarians, Volus

Turians:
At the very beginning of the game, talk to people about the Spectres and Saren.

Asari:
Either talk with Captain Anderson, or with Avina[The VI about the council races].

Salarians:
Talk to Captain Anderson after the first meeting with the council.

Protheans:
CAN ONLY GET WITH TALKING WITH CAPTAIN ANDERSON!

Rachni:
Talking with the VI near the Krogan Statue about the Krogans, the rebellion, and the war.

Batarians:
After acquiring the Normandy, talk with Captain Anderson. Ask him about him becoming a Specter.

Elcor
Talk to the Elcor diplomat Calyn in the embassy. The embassy is to the right of the Human Embassy.

Geth:
Ask Ashley AFTER finding her on Eden Prime.
.
Hanar
Either with the Preaching Hanar, or with the Shop Keeper that is Hanar. Ask him about his speech.

Keepers:
Ask Avina near the Citadel Tower light.

Krogan:
Automatic by watching the confrontation between Wrex and the Krogan bouncer in Chora's Den.

Quarians:
Talk to Garrus in medical center.

Volus:
Talk with Avina outside the embassies.

http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=52868

Jaskier
10-04-2010, 17:24
Dorzucę jeszcze, że wpis o Rachniach można zdobyć też na Noveri

zombi282
14-04-2010, 10:59
Dzięki panowie zaraz sie za to biorę.

Assassin
05-07-2010, 23:13
Pytanko o zadanie "Prośba reporterki" (polega na dostarczeniu dysku z siedziby Pięśći [Nora Chory] dla Emily Wong). Będę teraz grał z Liarą, a jak wiadomo, żeby dołączyła ona do naszej drużyny musimy opuścić cytadelę w celu uratowania jej. Wróćmy do sedna sprawy: nie wiem czy można wziąć dysk po zdobyciu Asari. Czytałem ten temat, niektórzy pisali, że można, ktoś pisał, że nie można, bo pomieszczenie jest zamknięte po naszym powrocie. Jak to jest? Nie chce zawalić sprawy, bo po wykonaniu tego zadania w późniejszej fazie rozgrywki odblokowuje się kolejne zadanie od tej samej osoby. Niby jeden quest, ale wolałbym mieć pewność, że dostane acziwa "Asari Ally", zwłaszcza, że mam zamiar zakończyć grę tym przejściem (później zostanie tylko boostowanie mocy biotycznych i technicznych). Jak ktoś zna odpowiedź i jest w 100% pewien to niech pomoże.

EDIT: Nieważne, sprawdziłem sam, można wziąć mając Liarę w zespole, drzwi są otwarte.

kr480ss
24-07-2010, 17:51
Mam mały problem z grą Mass Effect dokupiłem sobie dodatek Pinnacle Station i brakuje mi dwóch Achievements takich Undisputed i Best of the Best czy wie ktoś jak to zaliczyć dzięki tym dwóm będę miał calaka :(http://drh1.img.digitalriver.com/DRHM/Storefront/Company/ea/images/product/large/MassEffectPS_LB.jpg

MANDo
24-07-2010, 22:33
http://www.xbox360achievements.org/game/mass-effect/guide/

Tylko nie mów, że nie znasz angielskiego :) Achievy są proste.

kr480ss
25-07-2010, 06:12
dzięki jest już calak:)