View Full Version : Dragon Ball Z Burst Limit

inoobiPL
08-06-2008, 21:47
Zastanawiam sie nad tym czy ktos zna pelną liste achievementow z najnowszego dragon balla plis to co nie jest sekretne to nawet polowa nie jest piszcie i czy je macie

Frezer
08-06-2008, 23:29
ja znam dzisiaj zaczynam w to grać potem zamieszcze linka na przetłumaczone osiagnięcia nie chce mi sie teraz szukać linka, ogólnie gierka daje rade oczywiscie jak sie lubi anime DB

pijak
09-06-2008, 13:04
http://www.xbox360achievements.org/game/dragon-ball-z-burst-limit/achievements/

inoobiPL
09-06-2008, 17:22
pijak tylko ze tu tez nie ma wszystkich po angielsku a i mala pomoc jesli chcecie wiedziec ktoryczh achievow wam brakuje do patrzcie po obrazkach achiev

mozecie do mnie pisac na live moj gamertag to CloudyBartek

WiZi
17-07-2009, 17:45
Dragon Ball z: Burst Limit jest a raczej byl dosyc fajna gierka, niestety wszystko sie zmienilo jak postanowilem zrobic w niej calaka. Nie pamietam kiedy ostatnio bylem tak wku****** na gre, wczoraj poszedl do kosza pierwszy pad, zostaly mi jeszcze dwa i martwi mnie troche ten fakt bo moze nie starczyc mi padow na ukonczenie gry. Samo przejscie gry na very hard jakos specjalnie trudne nie bylo, no moze poza trzema walkami, Goku vs Frieza, Brolly vs Vegeta i Brolly vs Goku. Teraz mam za soba dwie sagi na poziomie Z na ocene Z i to wlasnie tmnie tak frustruje. Juz dawno nie widzialem aby jakas gra tak mnie w ch*** robila, ba wogole nie przypominam sobie aby taka gra byla, przeciez ewidentnie widac ze konsola oszukuje jak moze, ale i to jestem w stanie zniesc bo jakos idzie do przodu. Po 35 walkach na Z z ocena Z jestem w stanie uwierzyc ze calak mimo wszystko jest jak najbardziej realny. Tym czasem ide walnac szklane melisy na uspokojenie bo nie chcial bym walnac padem w tv :)

brolly
17-07-2009, 20:16
Powodzenia w dalszej grze ;)

lokiGEO
19-07-2009, 16:13
Ktoś już wbił calaka ??

WiZi
19-07-2009, 17:22
W polsce chyba jeszcze nikt, sporo osob na swiecie ma lewego calaka ewentualnie lewe 995pkt. Na oryginalnym leaderboards w grze cos kolo 150 osob tylko zaliczylo survival, wiec mniej wiecej tyle legalnych calakow jest w tej grze. Ja dalej bede probowal, narazie koncze story mode na najwyzszym poziomie na ocene Z a potem wezme sie za survivale. Jestem pod wrazeniem jak czlowiek moze nabarac wprawy grajac na najwyzszym poziomie trudnosci. Przeciwnicy juz teraz nie stanowia tak wielkiego problemu a ranga Z staje sie nieprawdopodobnie latwa, pewnie namecze sie znowu na Brolly Saga, ale walka z Frezerem poszla jak maselko i to na range Z od razu. Mam nadzieje ze po przejsciu story, te wszystkie zdolnosci przydadza sie w survivalu i ten nie okaze sie juz tak ciezki jak wczesniej.

lokiGEO
19-07-2009, 17:33
mnie najbardziej rozwala stoczenie 100 walk z rzędu bez możliwości zapisu

WiZi
19-07-2009, 17:38
No mnie rowniez, tym bardziej ze trzeba to zrobic dwa razy, raz na custom i raz na default. Mozliwosc zrobienia jednego save'a byla by idealna. Jezeli gram i przegram z wlasnej winy to pal licho, ale bardzo bym sie wkur*** gdy by mi sie x0 zawiesil gdzies pod koniec albo inny zonk wyskoczyl,tym bardziej ze przejscie survival zabiera sporo czasu.

Z tego co zauwazylem to gra zmienia poziom trudnosci co 20 przeciwnikow, z wyjatkiem ostaniej 20. Od 1-20 jest na very easy, od 21-40 jest na easy, od 41-60 jest na normal, od 61 do 80 jest na hard, od 81-90 jest na very hard i od 91 -100 jest na poziomie Z.

lokiGEO
19-07-2009, 18:18
Ja max do 81 doszedłem grając Vegetą na szybkie combo to 3, ale pewnie trzeba inną postacią grać.
Odsłoniły Ci się wszystkie postacie ?? Aralka itp.

WiZi
19-07-2009, 18:23
Postacie mam wszystkie, w sumie suvival probowalem 3 razy najdalej doszedlem do 89 grajac jako Brolly, jego combo Y,Y cancel, <- ,-> ,Y,Y,Y<- +b daje rade, wiekszosc przeciwnikow po cancelu nie wie co sie dzieje i przewaznie zostaje odkryta, wtedy mozna zaladowac cale combo, jezeli masz jeszcze KI na maxa i dolozysz to na koniec to prawie 3 paski energi w jednym combo idzie :) Niestety Brolly jest strasznie slaby przeciwko malym przeciwnikom, Kid Gohan czy Krillin moga napsuc troche zdrowia :)

lokiGEO
19-07-2009, 18:36
Bardok ma interesujące combo - parę razy nim dostałem :D 1,5 paska od razu spada i ciężko go uniknąć.

WiZi
19-07-2009, 18:45
Ten achievement powinien ci sie odblokowac po pierwszej walce w Brolly Saga "The Legendary Super Saiyan".

Po przejsciu "Saiyan Saga" odblokowuje sie "Frieza Saga", po przejsciu tej odblokowuje sie "Cell Saga". Jesli ukonczysz "Cell Saga" odblokujesz "Bardock's storyline", ktore bedzie dostepne w "Frieza Saga" a gdy ukonczysz to bedziesz mial mozliwosc zagrac w "Brolly's Storyilne", ktore dostepne bedzie w "Cell Saga" i po zagraniu pierwszej walki odblokujesz Brolly i dostaniesz achievement za wszystkich wojownikow.

Co do interesujacych combosow to Frieza tez ma ladne, chyba z 18 hit combo, ktore mozesz zakonczyc specjalem albo ultra move, a jak zacznie cie lac to ni cholery nie idzie tego przerwac :)

lokiGEO
19-07-2009, 18:51
mam wszystkie sagi :P na normie ale achievementu nie ma (pewnie coś nie pykło :D ) ani wszystkich wojowników. Zacznę od nowa - sagi szybko się przechodzi

WiZi
19-07-2009, 18:54
Jezeli masz wszystkie sagi a nie masz wszystkich wojownikow to pewnie cos nie zaskoczylo, przejdz je ponownie, jesli masz je na normalu to przejdz je (jesli idziesz bo inne achievementy) na very hard (a jesli nie) to przejdz na easy, szybko pojdzie ;)

lokiGEO
19-07-2009, 18:57
oczywiście ze na very hard :D a jak nie to hard - lubię wyzwania
wszystko było by fajnie gdyby nie to, że osiągnięcia (opisy) są w kanji

WiZi
19-07-2009, 19:06
Na very hard najwiekszym wyzwaniem to jest przed ostatnia walka z Frieza, gosc naprawde zmusza do wysilku, jak to przejdziesz to reszta jest latwa, az do czasu kiedy znowu bedziesz z nim walczym na poziomie Z :) Mnie zostalo jeszcze 13 walk na poziomie Z, z czego 6 to historia Brolly, mam nadzieje ze dzis chociaz z 7 walk zaliczena Z, bo Teen Gohan vs Cell to tez nie male wyzwanie ;)

lokiGEO
19-07-2009, 19:09
kogo polecasz - postać - do grania w survivalu (oprócz wielkiego, zielonego :D bo jak dla mnie to klocek jest, za wolny)

WiZi
19-07-2009, 19:22
Wiekszosc ze 150 osob, ktore przeszlo Survival uzywalo Vegety, z tego co mi powiedzieli to przez wiekszosc czasu uzywali dwu ciosow na przemian. -> + Y (przytrzymac chwile) wtedy Vegeta robi ten Super Kick, a potem Final Flush (Ultra Move Vegety), imo najlepszy ultra w grze bo laduje sie tylko w trzy paski KI i ciezko przed tym uciec. Najlepiej uciekac do tylu niech przeciwnik za toba goni i jesli to zrobi odpalic Final Flush i nie bedzie w stanie ani uciec ani sie zablokowac, a Final Flush zabiera poltora paska energi :)

lokiGEO
19-07-2009, 19:27
Nice :D
Survivalu strzeż się bo oto nadchodzę :D

WiZi
19-07-2009, 19:29
Jak przejde Story Mode na Z to takze wezme sie za Survival, jak znajde jakies rozwiazanie to dam znac. Do 70 walki jest w miare latwo, potem zaczyna sie katorga, a powyzej 90 to juz podobno jest tragedia :)

lokiGEO
19-07-2009, 19:51
Jeszcze jedno
Ma jakieś znaczenie wybór drugiego zawodnika ?? bonusy i tak są takie same

WiZi
19-07-2009, 20:20
Znaczenia nie ma zadnego, kogo bys nie wzial to i tak bedzie zachowywal sie tak samo :)

EDIT:

Nawet niezle poszlo z Cell Saga, wszystko na Z. W sumie to zostalo mi tylko Brolly vs "Same Pojeby" (Krillin, Teen Gohan, Piccolo, Trunks, Vegeta i Goku)

lokiGEO
19-07-2009, 23:33
Dziś dwa podejścia do surviva 75 i 70
chyba czas nauczyć się więcej niż 2 kombo :D

WiZi
19-07-2009, 23:41
Chyba tak :)

ja przez 3 godziny zdazylem pokonac tylko Krillina, w sumie to poszedl gladko za pierwszym podejsciem od razy na ocene Z, ale Teen Gohan to inna historia. Ten gosc jest po prostu pier********, meczylem sie z nim 3 godziny i nadal nie mam Z, ciagle S i S. Nie byl by taki trudny gdyby nie fakt ze trzeba grac Brollym, jest cholernie duzy i polowa ciosow nie trafia Gohana. Pomecze sie jeszcze z pol godziny jak nic sie nie zmieni to zostawiam to na jutro.

EDIT 1:

W koncu kur** Gohan na ocene Z, po 6 godzinach meczarni w kocu zniszczylem, doslownie zniszczylem goscia :) Piccolo nastepny czarodziej kur**, ale tego tojuz zostawiam na jutro :)

EDIT 2:

Mysle sprobuje jeszcze walke z Trunksem i ku mojemu zdziwieniu Z za pierwszym podejsciem. No to mysle sobie zobaczmy Vegete a tu znowu Z za pierwszym podejsciem WTF? Czyzby walka z Teen Gohanem az tak podniosla skilla? Na jutro Piccolo i Goku i story mode z glowy :)

EDIT 3:

Nie moglem wytrzymac do jutra i rozprawilem sie z tymi cymbalami dzisiaj, Story Mode skonczone, jeszcze jeden trial do przejscia i dwa survivale.

WiZi
20-07-2009, 14:10
Wlasnie sprawdzilem Dragon Ball Z Burst Limit na True Achievements i okazuje sie ze jest to najwyzej punktowana gra jaka widzialem do tej pory. TA za calaka w DBZ:BL daje 8,011GS z czego kazdy z achievementow za suvival warty jest po 2,133GS, trzeba przyznac ze calkiem niezle :)

Verg
20-07-2009, 14:58
Jak zrobisz w tej grze calaka to będziesz miał zajebisty respekt u mnie :)

lokiGEO
20-07-2009, 15:04
Czemu tu się dziwić - survivale nie dość że długie to wystarczy tylko jeden błąd na 100 walk i już koniec - osobiście nie wyobrażam sobie walki np: 95 z Songo SSJ4 albo Gold Oazuru co maja po 4-5 pasków energii i latają po planszy jak psychopaci, że nawet ich trafić nie można (podobnie jak w poprzedniej części Dragonballa).

Dziś znowu poległem walka nr 55 - freezer 4 poziomowy

WiZi
20-07-2009, 20:43
Jak tu sie nie wkur**** jak wlasnie przegralem 96 walke z glupim Kirrlanem, i znowu tyle czasu psu w dupe.

lokiGEO
20-07-2009, 21:01
96 respect :D
te kombo które podałeś WheeZzyy Y,Y, stund, <-+B dobra sprawa tak do 60 walki a poźniej teleportują sie za ciebie i kontra
(http://forum.onlinecenter.pl/member.php?u=1529)

WiZi
20-07-2009, 22:30
mam nowe combo :)

-> + Y (przytrzymac az sie naladuje na maxa) Y, Y, Y RT+Y <-+RT+B, combo nie do zajechania. Jest o tyle lepsze od poprzedniegoza naladowane na maxa -> + Y nie da sie zablokowac, wiec po tym ciosie przeciwnik zostaje otwarty na wszelkie mozliwe kombinajce, trzy combo i po przeciwniku :)

Wlasnie jestem w polowie drugiego podejscia w survivalu i na 50 walk 46 Perfectow przy uzyciu tego comba

HiTMAN47
20-07-2009, 22:31
Wy na padzie gracie czy na sticku? :) A tak pozatym to w bijatykach wyzszy poziom trudnosci owocuje tym ze ai blokuje czy robi cos w momencie gdy my nacisniemy np. A czy X ;). Wiec ai jest na lepszej pozycji ;)

WiZi
20-07-2009, 22:34
W DBZ:BL nie da sie grac na AS, w sumie to sie da ale ciezko bedzie, duzo latwiej na padzie. AI na wyzszych poziomach nie to ze blokuje, AI jest walniete na maxa, unika ciosow, kontruje wszystko, z dupy zagrania, generalnie to oszukuje jak sie da. W tej grze naprawde trzeba miec oczy wszedzie i refleks jak cholera :)

---------- Wiadomość dodana 21:34 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 21:33 ----------

O kur** mac poszlo, 100 ziomkow rozlozonych, defualt survival ukonczony yeahhh. Teraz czas na custom, ale to juz nie dzis bo az mi sie w oczach mieni :)

Jakby tego bylo malo to jeszcze 10 miejsce na swiatowym leaderboards z czasem 32 minuty :D

lokiGEO
20-07-2009, 23:02
Czyli jednak da się zrobić :)
Cały czas Brollym grałeś czy może jakaś zmiana ??
Kombo wypróbuje jutro, bo dziś to już trochę za późno.

Jak będziesz miał calaka to się pochwal :D

WiZi
20-07-2009, 23:39
No zrobic sie da, z odrobina cierpliwosci i treningu ( w tym przypadku z bardzo duza iloscia jednego i drugiego) wszystko da sie zrobic :)

Co do postaci, to tak, nadal gram Brolym, uzywam tego combo co podalem wczesniej, naprawde jest cholernie skuteczne. Jak tylko wyprowadzisz ostatni kawalek czyli <-+RT+B odczekujesz doslownie sekunde, moze nawet nie cala i ladujesz juz -> +Y. W ten sposob jak tylko przeciwnik wstanie od razu zbiera liscia i ciagniesz combo. Niewiem czy grasz online, jesli tak to mozemy pograc to pokaze ci mniej wiecej jak przechodzic Survival przy uzyciu tego combo.

Jak wpadnie calak to na pewno sie pochwale, bo bedzie to najbardziej frustrujacy, meczacy i najtrudniejszy calak ale takze najbardziej satysfakcjonujacy jakiego do tej pory zrobilem. Taki Facebreaker na najwyzszym poziomie to pikus w porownaniu z DBZ.

WiZi
21-07-2009, 17:36
Pogralem troche w Custom Survival i okazuje sie ze jest jeszcze trudniejszy niz deafult, troche wstyd ale poleglem na 79 przeciwniku. Vegeta tak zaszalal ze nie bardzo wiedzialem co sie stalo :)

lokiGEO
21-07-2009, 17:57
Custom jest trudniejszy i mają inne bonusy - samemu też można wybrać inne niż te które są dla określonej postaci.
Mnie najbardziej denerwuje freezer, ma 2 obrony przed specjalami a jak jest w ostatniej fazie to ciężko go uderzyć bo jest mały :lol:

Na razie daje sobie spokój z survivalem - zbyt flustrujący, zbiorę lepiej pozostałe osiągnięcia :D

WiZi
21-07-2009, 18:44
Jakby nie te "drama pieces" to Survival byl by o wiele latwiejszy, a tak czesto przerywaja ciosy czy combo i dupa.

Nie wiem dlaczego Krillin i Vegeta sa tacy powaleni w Survivalu, nie mam problemu z nikim oprocz tych kolesi. O ile vegete jestem w stanie zrozumiec, tak Krillin, wielka ciota w anime nagle staje sie najlepszy, no prosze.

lokiGEO
21-07-2009, 18:47
Krillin ma kienzan co kosi 1500-2000 dmg. Teoretycznie Songo powinien być najlepszy :D
Da się wyłaczyć te przerywniki filmowe "drama pieces"? Mnie strasznie denerwują i rozpraszają.
Kto jest ostatnim przeciwnikiem w survivalu ??

WiZi
21-07-2009, 19:20
Przeciwnicy sa randomowi i nigdy nie wiesz na kogo trafisz, ja w Defualt mialem Ginyu i cholernie sie balem ze na koniec walnie mi specjala na zamiane cial, niezle bym sie wkur*** :)

Przerywnikow nie da sie wylaczyc i tez mi juz na nerwy dzialaja, ilez mozna ogladac i sluchac to samo?

No i zakonczylem drugie podejscie do Custom, tym razem rozwalil mnie 86 Bardock, jeszcze jedno podejscie na dzis, powoli mam dosc tej gry :)

WiZi
24-07-2009, 02:39
Pierd*** mam dosc tej gry, oficjalnie koncze z tym gownem bo szybciej osiwieje niz przejde tego jeba**** customa. Wczoraj zginolem 4 razy na 91 kolesiu za kazdym razem na Bardocku, dzis zginolem 5 razy na 91 kolesiu rowniez za kazdym razem na Bardocku. Ta gra robi wszystko abym nie przeszedl tego Survivalu, dlaczego 9 podejsc z rzedu dostaje jako 91 Bardocka?. Koles odwalal takie cuda ze glowa boli a jego oczywiscie nie szlo uderzyc bo jak to... Unikal wszystkich moich ciosow, kontrowal wszystko, wlacznie z moimi kontrami, Aura Spark nie dzialala na niego, nie wiem jakim cudem ale po prostu gra postanowila ze nie zadziala i juz. Mam dosc tej gry, nie gram w to wiecej bo naprawde nie mam juz nerwow na to gowno.

WiZi
24-07-2009, 22:40
Prawdopodobnie ostatni moj wpis w tym temacie, jak to mowia, najwazniejsze to walczyc do konca hehehe. Udalo sie w koncu przeszedlem Custom Survival z czasem 28 minut,co dalo mi 5 miejsce na swiatowym rankingu hehe. Tym samym Dragon Ball Z Burst Limit zostal scalakowany i z czystym sumieniem moge sprzedac gre.

Jesli ktos nosi sie z zamiarem calakowania tej gry to zycze powodzenia i mase cierpliwosci zaopatrzenie sie w extra pady, kilka zgrzewek melisy i cholera wie co jeszcze bo naprawde bedzie potrzebna.

brolly
24-07-2009, 23:12
gratulacje... ja bym tyle nie wytrzymał ;p

WiZi
24-07-2009, 23:28
Dzieki stary, mnie juz tez nie wiele brakowalo, wczoraj mialem taki kryzys ze myslalem ze zlamie plyte :) Obiecalem sobie ze dzis gram ostatni dzien, bo zaraz jade po KoFXII i jak do tego czasu nie zrobie calaka to wiecej nie gram i jakos poszlo hehe.

fragipl
25-07-2009, 12:08
wielki szacun za calaka :)

Verg
07-08-2009, 00:13
Tak sobie pomyślałem, żeby spróbować zrobić calaka w jakiejś trudniejszej grze, więc wybór padł na DBZ. Grałem dzisiaj chwilke, przeszedłem tylko dwie sagi na szybko i odpaliłem tego survivala, żeby sprawdzić jaki on to jest :D poległem chyba na 84 walce z głupim Krillinem, rozwalił mnie kienzanem x2... I w tym tkwi mój problem, jak unikać najlepiej tych nienormalnych ultimate attacków? Zawsze mam z tym kłopot, czasem po prostu zablokuje, czasem w bok odskocze, ale najczęściej jest tak, że rushuje na przeciwnika a on wtedy wali mi tym w pysk. Da się tego jakos uniknąć, teleportować? Z tym mam największy problem oraz z teleportem przed atakami, który mi nie zawsze wychodzi... Używać Aury Spark? dużo ona daje? i czy blokowac z RT czy tylko samym A? Grałem tylko chwile, więc narazie zasysam, ale chciałbym dostać na przyszłość jakieś wskazówki skoro mam siedzieć przy tej grze kilkadziesiąt godzin :) Na tym survivalu grałem Vegeta, bo jeszcze nie mam Brolly'iego i nie testowałem sposobu WheeZzyy'ego. Mam nadzieje, że zobaczy mojego posta i da przy okazji pare wskazówek :P pzdr.
(http://forum.onlinecenter.pl/member.php?u=1529)

WiZi
07-08-2009, 01:38
W tym przypadku sa dwa rozwiazania, jedno to uzycie bloku z RT, tylko pamietaj ze musisz miec cos KI zeby zablkowac, wtedy nie dostajesz zadnego dmg albo bardziej ryzykowna metoda ale dajaca duza przewage to uzycie teleportu. Jak widisz ze ktos odpala specjala to doslownie ulamek sekundy przd tym jak ma cie on trafic bierzesz kierunek na padzie w strone przeciwnika i wciskasz A (proponuje pocwiczyc troche w pracite mode). Ma to taka przewage ze jesli jestes w aura spark to mozesz zaraz po teleporcie wyprowadzic poscigowke z aura spark i zrobic cholernie duzy dmg albo wyprowadzic Pursuit Attack, pamietaj tylko ze w przypadku PA ilosc uderzen zalezy od ilosci posiadanych paskow KI, jeden pelny pasek to jeden cios. Blokowania przy uzyciu A wogole nie polecam bo nic nie daje, uskok na bok jest dobrym rozwiazaniem, ale w przypadku kilku specjali nic to nie daje bo maja cholerny obszar i taki Vegeta zawsze cie zlapie ze swoim Final Flush.

Verg
07-08-2009, 02:15
Ok, wieelkie dzięki. Jeszcze jedno pytanie, często używałeś aury spark? Chodzi mi tu o story mode jak i survival.

WiZi
07-08-2009, 03:24
W survivalu praktycznie wogole, strata czasu jesli mam byc szczery. Story mode to inna sprawa, tam aura spark a raczej pewny cios przy jej uzyciu jest jednym z wymogow na dostanie oceny Z :)

Verg
07-08-2009, 04:09
Aha, czyli tak jak myślałem :) Tak właśnie robie.

lokiGEO
07-08-2009, 12:20
Wg. mnie, survival zostawić najlepiej na sam koniec bo potrafi strasznie zrazić do gry

Verg
07-08-2009, 14:31
Wiem, wiem, tak tylko zagrałem, żeby sprawdzić. A właśnie, wczoraj testowałem te combo brolliego, rzeczywiście daje kopa :D początkowe walki max 20 sekund przy złych lotach :) Używałeś tylko tego comba przez cały survival?

WiZi
07-08-2009, 17:25
Na tym combie spokojnie mozesz jechac do 70 walki, potem niestety musisz dolozyc do tego troche bloku, kontr i specjali. Musisz takze uwazac na Krillina i Teen Gohana. jesli moge cos doradzic to nie uzywaj bloku na normalne ciosy, ja staralem sie tego prawie wogole nie robic. Zamiast bloku rob uniki, powinnienes wiedziec jak sie je robi, ale jesli nie to trzeba wcisnac A (bez zadnego kierunku) tuz przed kontaktem ciosu przeciwnika z nami, staraj sie unikac jak nawiecej, bo dzieki temu mozna bardzo mocne kontry wyprowadzac.

Verg
07-08-2009, 23:35
Ok, dzieki za radę. Ja się najczęściej teleportowałem w takich przypadkach, ale poćwicze teraz uniki jak mówisz, że są lepsze :) Ide kończy very hard, a na koniec walka Goku vs Frieza ta przedostatnia...potem zaczną się schody :D