View Full Version : Ninja Gaiden 2

dmx427
16-06-2008, 09:50
Mam problem z osiągnięciami w Ninja Gaiden 2. Jest (chyba) 6 osiągnięć na przejście całej gry używając jednej broni. Raz przeszedłem grę na poziomie Uczeń i drugi raz zagrałem na tym samym savie tyle, że używałem jednej broni (dragon Sword) i mimo, że ciągle jej używałem nic na samym końcu nie dostałem, żadnego osiągnięcia. Miał już ktoś taki problem ? Może coś robię źle (trzeba grać na nowym savie jedną bronią żeby te osiągnięcia dostać)?

cyckiewicz
16-06-2008, 10:02
Bardzo możliwe, ze musisz zaczac od nowego save'a...a do tego zastanawiam się czy przypadkiem uzywanie shurikenów tez nie jest zabronione przy zdobywaniu tego achiva.

Pawlok
16-06-2008, 10:34
Można korzystać z broni dodatkowych. W grze są 3 momenty w których Ryu po wstawce sam zmienia broń na inną może tego nie zauważyłeś?

Bender
16-06-2008, 14:32
Sprawdzone jest, że na pewno dostaniejsz achieva grając "new game" z brońmi level 1, ale gadałem z Wheezy i mówił, że kontynuując grą z save'a (zachowując levele, życie i kasę) tak samo dostanie się achieva.

Jedyne tylko co trzeba wziąć pod uwagę to to, że nie możesz nawet machnąć inną bronią (nie mówiąc już o ataku na wrogu). Tak jak Pawlok wspomniał jest kilka momentów kiedy automatycznie zmienia się broń (walka z Volfem, upgrade dragon sworda, walka z Genshin i Elizabet) i możesz nieopatrznie użyć (w sensie machnąć) nowej broni. Łuk, shurikeny itd nie liczą się do achievementa - można ich używać. To samo z ninpo.

MONSTERmiki
06-07-2008, 19:05
ja to jeszcze musze pokonac genshina i elizabete oraz arcydemonka

Snake
07-07-2008, 11:46
Generalnie duzo jest achievmentów które wpadają łatwo (za nowe techniki) ale że są mało punktowane to nie co o nich pisać :) Ja narazie gryze pada na Genshinie i ani myślę przez najbliższy czas tykać płytki z NGII :)

inoobiPL
10-07-2008, 19:12
mam pytanie czy mozecie podac mi linka do strony z wszystkimi achievami bo nie wiem za co sie dostaje te tajne

Pawlok
10-07-2008, 19:46
Tajne są za likwidacje bossów, kończenie poszczególnych rozdziałów, zaliczenie testów oraz jeden za wybranie 100 razy kontynuacji po zgonie.

crazzie
10-07-2008, 20:03
google znow nie dziala czy cos?

inoobiPL
10-07-2008, 21:41
google sa wnerwiajace co ja wpisuje to wyskakuje zupelnie cos innego wiec na nie sram ale od czsu do czasu korzystam

pijak
10-07-2008, 23:18
http://www.google.pl/search?q=ninja+gaiden+2+achievements&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Pierwszy link :rolleyes:

wichor1
11-07-2008, 18:42
Dzięki za odpowiedź na wszystkie moje pytania, których nawet nie musiałem zadawać:)

Donnie
13-07-2008, 22:38
Mam pytanko odnośnie achów za 1000 przeciwników zabitych odpowiednimi dwoma technikami. Otóż czy wszystkie,hmmm,śmierci są ze sobą łączone za każdym razem,jak gra się np. na nowym poziomie trudności,czy też trzeba zabić 1000 przeciwników np. Techniką Unicestwienia(?) podczas jednego przejścia gry?

Bender
13-07-2008, 22:43
Był ten temat już poruszany, wszystko się sumuje.

Donnie
14-07-2008, 22:47
Sorry,nie doczytałem widocznie dokładnie. Dzięki

Next question- jak w rozdziale,bodajże, trzecim(miasto w deszczu) dostać się do Crystal Skull leżącej na ostatniej kondynacji wyjścia pożarowego jednego z budynków? Próbowałem na różne sposoby i za cholerę nie wiem,jak się tam dostać.

Pawlok
15-07-2008, 07:27
Podchodzisz jak najbliżej czaszki i wciskasz RB

Donnie
15-07-2008, 08:52
No way-takie to proste?:omfg: To ja tu się męczyłem,a wystarczyło podejść i wcisnąć przycisk-długie ma te ręce,nie powiem.:lol:

Pujos PL
12-09-2008, 19:42
Gra się fajnie, ale czy chcę, czy nie chcę mam nazwy aczivów po polsku. Na szczęście język w grze już zmieniłem, bo mimo wszytko nazwy technik itd. po polsku sucks ;]

Pujos PL
14-09-2008, 21:56
Czy można jakoś wrócić do chaptera? Chodzi mi o to, że jestem w 3, a nie wziąłem rod of tests i nie mogę robić tests of valor.

Pawlok
15-09-2008, 06:59
nie da się

Pujos PL
15-09-2008, 22:12
Szkoda, mam nadzieje, że 3 poziom trudności nie jest taki "mega" trudny ;]

wojtek234
04-01-2009, 21:49
Mam pytanie czy za przejście gry na wyższych poziomach trudności dostaje się też acziwy za niższe ?

Pujos PL
04-01-2009, 22:08
Tak, dostaje sie :D

MCnalep
05-01-2009, 16:11
ale jak ? przeciez zeby grac na wyzszych poziomach,najpierw musisz zaliczyc gre na nizszym....czy nie tak bylo?

Pujos PL
05-01-2009, 16:36
Tak, ale możesz np. zagrać na warriorze o dostać od razu za ten niższy :d

H_Revolution
12-01-2009, 15:17
Jest tu na forum ktoś kto ukończył NGII na Ninja Master??
Najniższy poziom jest trudny, to ciekawe co dzisje się na najwyższym.
Mógłby ktoś dać znać czy różnica jest znacząca?
Poza tym gra fajna a i te 300 GS za wyższe poziomy dobrze jak by wskoczyło.
Pozdro

Krzychoo
12-01-2009, 16:00
Skoro miałes problemy z najnizszym poziomem to odpusc te 300 GS, są łatwiejsze acziki :)

H_Revolution
13-01-2009, 09:10
Problemy były tylko przy niektórych bossach, ale to tylko kwestia taktyki i jak już poznałem przeciwnika to ubicie na jednym pasku nie było trudne;)
Teraz przejdę Drogę Wojownika samą kataną i zobaczę jak będzie.

Teraz pytania do kilku achievementów:
(zaznaczam, że grę ukończyłem dopiero raz na Drodze Ucznia biegnąc przed siebie i raczej niczego nie szukając)
* One Of White 15GS
Purified the site of the the first Test of Valor.
Chapter 3; Enemies: Ninjas
O co chodzi w tym achievemencie, jak i pozostałych Test of Valor, pojęcia nie mam na czym polega jego zdobycie..
* Four Missions Completed 30
Completed 4 Missions
Kolejne są podobne - o jakie misje chodzi, w jaki sposób je rozpocząć?

Po przejściu gry po raz pierwszy, na Drodze Ucznia, z tego co widziałem nie odblokował się żaden dodatkowy tryb.

Pozdrawiam

mefp
13-01-2009, 11:47
Teraz pytania do kilku achievementów:
(zaznaczam, że grę ukończyłem dopiero raz na Drodze Ucznia biegnąc przed siebie i raczej niczego nie szukając)
* One Of White 15GS
Purified the site of the the first Test of Valor.
Chapter 3; Enemies: Ninjas
O co chodzi w tym achievemencie, jak i pozostałych Test of Valor, pojęcia nie mam na czym polega jego zdobycie..

Achievementy "Test of Valor" otrzymujesz za wybicie przeciwników w ukrytych stage'ach. Żeby je aktywować, na początku gry (chyba 2 chapter) znajdujesz się w wiosce ninja. Musisz odnaleźć ołtarzyk i podnieść "klucz". Następnie, gdy już go masz musisz odnajdywać miejsca, które pewnie napotkałeś przechodząc grę 1 raz. Są to kamienne kręgi, tym razem dodatkowo będą świecić więc raczej ich nie przeoczysz. Wchodzisz na krąg, aktywujesz go, wybijasz wszystkich i masz achievement.

* Four Missions Completed 30
Completed 4 Missions
Kolejne są podobne - o jakie misje chodzi, w jaki sposób je rozpocząć?

Żeby zdobyć achievementy za misje musisz kupić sobie DLC warte 800 MSP.

Po przejściu gry po raz pierwszy, na Drodze Ucznia, z tego co widziałem nie odblokował się żaden dodatkowy tryb.

W grze kolejne poziomy trudności odblokowują się jeden po drugim, a jak wiesz Droga Ucznia i Wojownika dostępne są już na starcie. Dopiero po przejściu gry na poziomie Wojownika zyskasz dostęp do następnego poziomu itd.

H_Revolution
13-01-2009, 15:34
Dzięki za pomoc:)

Żeby zdobyć achievementy za misje musisz kupić sobie DLC warte 800 MSP.

No to świetnie.. No nic trzeba będzie doładować konto i kupić...

Pujos PL
13-01-2009, 20:37
Trudne są te acziwy z DLC?

H_Revolution
15-01-2009, 11:17
Gra ogólnie robi wrażenie trudnej tylko na początku;)
Na ścieżce ucznia myślałem, że jest nie do przejścia.
Teraz jak gram na ścieżce wojownika do tego samą kataną jest wręcz banalna.
Wszystko kwestia ogrania i umiejętnego korzystania z broni.

DLC jeszcze nie wykupiłem, ale poza najwyższym poziomem raczej mocno kłopotliwa nie będzie:)
Trening czyni mistrza.

Pozdrawiam

Fighter Pl
10-02-2009, 09:57
Od wczoraj gram znowu w NG2! Chce skończyć na wyższych poziomach i zrobić achievementy za bronie i kille. Pytanie czy jest możliwość podejrzenia ile mam zabitych przeciwników za pomocą UT i OT??? Z tego co pamiętam trzeba zrobić po tysiąc każdą z tych technik.

EDIT: jaka broń jest najlepsza na wyższe poziomy trudności?

Pawlok
10-02-2009, 12:03
Achievementy za UT i OT wpadną jakoś w drugi przejściu. Na wyższych poziomach trudności najlepiej korzystać ze szponów, kosy i lunara.

Fighter Pl
10-02-2009, 13:09
Achievementy za UT i OT wpadną jakoś w drugi przejściu. Na wyższych poziomach trudności najlepiej korzystać ze szponów, kosy i lunara.
dzięki za info:) zaraz po powrocie z pracy zabieram się za szatkowanie przeciwników:)

lukas_live
16-02-2009, 12:35
Da się jakoś zrestartować ostatni chapter? Troszkę mało itemków zostało mi na ostatniego bossa :moron: Chyba że jest jakaś taktyka gdzie się traci bardzo mało życia...

Fighter Pl
16-02-2009, 12:39
Da się jakoś zrestartować ostatni chapter? Troszkę mało itemków zostało mi na ostatniego bossa :moron: Chyba że jest jakaś taktyka gdzie się traci bardzo mało życia...

Jeśli o tego bosa chodzi:http://www.youtube.com/watch?v=qMw_VGsW2XU
mam nadzieje,że to pomoże:)
a tu kozak z tonfą:http://www.youtube.com/watch?v=XLjmJrmPuKo&feature=related

lukas_live
16-02-2009, 12:43
O tego wcześniejszego mi chodzi, bo tego na jednym pasku życia bym pociął, filmiki na youtubie oglądałem ale kiepsko idzie :( Można jakoś tego wcześniejszego inaczej ruszyć niż strzelając z łuku? Mam 1 ziele, 1 paczkę zdrowia tą większą i wskrzeszenie ale kiepsko idzie. A żadne nippo chyba nic mu nie robi :(

Fighter Pl
16-02-2009, 13:44
Jak wrócę z pracy to zajrzę do jakiegoś poradnika i napiszę ,o ile nie zapomnę:)

lukas_live
20-02-2009, 15:55
Poratuje ktoś z tym bossem?
http://www.youtube.com/watch?v=a09d0gq_pW8
Jest może jakaś inna, szybsza taktyka, gdzie się traci mało życia?

Fighter Pl
20-02-2009, 16:28
Nie ma. Tam masz chyba najlepszą. Jak za trudne to graj na easy:)

Pawlok
20-02-2009, 16:53
Na tego bossa to tylko łuk i częściowo fioletowe ninpo możesz jeszcze po sprawdzać filmiki z najwyższego poziomu przy tym bossie.

Snake_Doc
25-03-2009, 00:38
Witam. Jak pokonać pijawkę w Stage 9 ? Goni mnie po tym tunele, ja uciekam, odbijam się od ścian ale gdy chce ją zatakować to nie moge, ponieważ odrazu atakuje. Z góry dzieki :)

Starscream
25-03-2009, 01:26
Ładujesz sobie "Technikę ostateczną", a jak robal się zbliża (charakterystyczny dźwięk) to walisz, jeszcze łatwiej jest jak rozwalasz jaja
i wzmacniasz atak żółtymi orbami. Jak jesteś od niego daleko to najlepiej się przybliżać atakiem "Opadającej Jaskółki" (czy jakoś tak). pzdr