View Full Version : Civilization Revolution

SliverPL
25-06-2008, 15:37
Czy ktoś ma strategie jak wygrać przed rokiem 1000 AD ?? :)

slawekfcb
25-06-2008, 20:23
pytanko czy ktos wie czy civillization zostanie wydana po polsku?

SliverPL
25-06-2008, 20:44
Z tego co wiem to nie ale akurat tu nie jest to potrzebne nawet przy słabej znajomosci angielskiego dasz sobie rade :)

neo kusi pl
03-07-2008, 19:11
5 lipca PL ;) pdoobno nie jetsem pewny tak slyszalem i tak pisze na gry-online ;)

Zeratul
05-08-2008, 15:37
wrog cos sie wlecze z wrzuceniem mojego zaiebistego guida, wiec se go wrzuce tu...

Napalm in the Morning
Defeat an enemy unit.
3 Punktów

Jedyne co musisz zrobić to wygrać potyczkę z wrogą armią. Banał

Buy the Ticket, Take the Ride
Make contact with another civilization.
3 Punktów
Musisz nawiązać kontakt z inną cywilizacją. Banał

Scientia Potentia Est
Complete development of any technology.
3 Punktów

Musisz po prostu odkryć jakąś technologię. Banał

Home is Where One Starts From
Construct a special building.
3 Punktów

Wybuduj jakikolwiek budynek w swoim mieście. Banał

The Fruit of Labor
Build a second city in a game.
5 Punktów

Wybuduj settlersów i załóż nowe miasto. Banał

Before all Else, Be Armed
Earn a special unit ability in combat.
5 Punktów

Gdy twoja armia wygra 6 potyczek z rzędu będziesz mógł przyznać im special ability. Banał

Once More Unto the Breach
Combine three identical units into an army.
5 Punktów

Musisz stworzyć armię. W tym celu musisz wybudować trzy takie same jednostki a następnie sformować armię. Banał

80% of Success is Showing Up
Accumulate culture to unlock a great person.
5 Punktów

Generalnie chodzi o odkrycie great person, których to dostajemy za culture. By przyspieszyć ten proceder należy budować świątynie i katedry. Średnio na jedną grę powinniśmy dostać ich około 5 (great person). Banał

Good Afternoon, Doctor Jones.
Discover an ancient artifact.
9 Punktów

Artefakty odkrywamy podróżując po mapie, albo niszcząc barbażyńców. Naszym zadaniem jest wysłać w miejsce tego artefaktu wojsko. Banał

Culture is Worth a Little Risk
Build a Wonder of the World.
9 Punktów

Należy wybudować cud. Banał

Veni Vidi Vici
Win as a Roman civilization.
15 Punktów

Sprawdź opis One Mistress and No Master.

I Will Not Be Triumphed Over
Win as an Egyptian civilization.
15 Punktów

A Short Life of Glory
Win as a Greek civilization.
15 Punktów

Fair and Softly Goes Far
Win as a Spanish civilization.
15 Punktów

Blood and Iron
Win as a German civilization.
15 Punktów

A Great Wind is Blowing
Win as a Russian civilization.
15 Punktów

Let a Hundred Flowers Bloom
Win as a Chinese civilization.
15 Punktów

We the People
Win as an American civilization.
15 Punktów

Victory Over Lesser Men
Win as a Japanese civilization.
15 Punktów

Imagination Rules the World
Win as a French civilization.
15 Punktów

An Indomitable Will
Win as an Indian civilization.
15 Punktów

A Knight Without Fear or Blame
Win as an Arab civilization.
15 Punktów

Flower and Song
Win as an Aztec civilization.
15 Punktów

This World is a Harsh Place
Win as an African civilization.
15 Punktów

All Others Must Fail
Win as a Mongolian civilization.
15 Punktów

One Mistress and No Master
Win as an English civilization.
15 Punktów

Naszym zadaniem jest wygranie gry każdą z cywilizacji. Polecam wybrać po prostu najniższy poziom trudności i scenariusz Lightining Round. Skupiamy się na odkrywaniu nowych technologii i wygrywamy.

Have Fun Storming the Castle
Win a Domination Victory.
20 Punktów

Sprawdź Such Joy Ambition Finds

Vi Victa Vis
Win a Domination Victory on at least King difficulty.
30 Punktów

Zeratul
05-08-2008, 15:37
Such Joy Ambition Finds
Win a Domination victory on Deity difficulty.
45 Punktów

Wygranie gry na wyższych poziomach trudności odblokowuje achievementy za niższe poziomy trudności. Nie ma więc też sensu bawić się w granie na King, tylko warto od razu wskoczyć na Deity. Poniższy opis pomoże w zdobyciu achivementów za Domination, Culture i Economic podczas jednej gry. Opis częściowo wzięty z xbox360achievements.org (http://xbox360achievements.org/), został jednak przeze mnie usprawniony.
Wybieramy Amerykanów i scenariusz Beta Centauri. Szybko stawiamy miasto, fortyfikujemy moderen Infantry i zmieniamy goverment na monarchy i przestawiamy w mieście produkcje z science na gold. Zaczynamy budowac Temple, potem Cathedral. Potem Courthouse, Market i Bank. Jeżeli w miedzyczasie pojawi się great person settle them w mieście. CHYBA, że będzie to budowniczy to wtedy wybuduj Magna Carta. Następnie gdy wybudujesz te wszystkie budynki, wybuduj settlersów i załóż nowe miasto, które rozbuduj wg tego samego wzorcu, nie zapominając o modern Infantry. Do kolekcji dodaj trzecie miasto. Zacznij budować jednostki i wysylaj je w okolicach wiosek barbażyńców, ALE nie niszcz osad po prostu atakuj pojedyncze oddziały barbażyńców i zdobywaj większy poziom doświadczenia(łatwy sposób na zdobycia achievementa za 20 wygranych walk). Buduj armię. Polecam wybudować dużo artylerii, szpiegów, czołgów i bombowców. Gdy już będziesz gotowy zaatakuj i zniszcz wszystkich wrogów poza jednym. Jest to czasochłonne, ale opłaca się to zrobić dla wszystkich achievementów. Następnie zrób save. Sprawdź w mieście czy możesz wybudować cuda United Nation(musisz mieć ileś tam Great Persons) i World Bank(Musisz mieć 20k złota w skarbcu). Jeżeli możesz wybuduj jeden z nich. Gra się skończy a ty odblokujesz achievementy. Następnie wrzuć load i wybuduj drugi cud zdobędziesz kolejną porcję. Na koniec wrzuć load jeszcze raz i tym razem wykończ ostatnią cywilizację by odblokować Domination. Dzięki temu za jednym podejściem możesz odblokować conajmniej 9 achievementów.

A Revelation of Man
Win a Cultural Victory.
20 Punktów

Embiggens the Smallest Man
Win a Cultural Victory on at least King difficulty.
30 Punktów

Citizen of the World
Win a Cultural victory on Deity difficulty.
45 Punktów

A Penny Saved is a Penny Earned
Win an Economic Victory.
20 Punktów

The Guy Who Signs the Checks
Win an Economic Victory on at least King difficulty.
30 Punktów

Playing the Game
Win an Economic victory on Deity difficulty.
45 Punktów

Ideas Control the World
Win a Technology Victory.
20 Punktów

Sprawdź Indistinguishable From Magic

640K Ought to be Enough
Win a Technology Victory on at least King difficulty.
30 Punktów

Sprawdź Indistinguishable From Magic

Indistinguishable From Magic
Win a Technology victory on Deity difficulty.
45 Punktów

Wybierz Azteków i scenariusz Lightining Scenario. By wygrać technologicznie musisz dojść do modern age czyli potrzebujesz zrobić 24 research. Twoje miasta muszą być przy wodzie. Musisz wybudować jak najszybciej courthouse, library i temple. Gdy tylko odkryjesz demokrację od razu zmień rządy. Nie oddawaj swoich technolgii innym cywilizacjom.

Destroyer of Worlds
Win all types of victories (Domination, Technology, Cultural, and Economic).
30 Punktów

Sprawdź Such Joy Ambition Finds, dodatkowo by wygrać technologiczne zwycięstwo musisz zasiedlić Alpha Centauri.

Difficulties Mastered
Win a victory with each civilization.
30 Punktów

Musisz po prostu wygrać każdą cywilizacją.

Here's Looking at You, Kid
Unlock all Great Persons.
45 Punktów

By odblokować Great Persons twoja Culture musi być wysoka więc nie zapominaj budować Temple i Cathedral, a także cudów dostarczających bonusy. Cuda buduj w stolicy, gdyż dostaniesz bonus za palace.

Lista Great Persons.

Aesop
Agamemnon
Roald Amundsen
Archimedes
Aristotle
Charles Babbage
J.S. Bach
Thomas Becket
Alexander G. Bell
Cheops
Christopher Columbus
Confucius
Marie Curie
Vasco da Gama
Leonardo da Vinci
David
Fyodor Dostoevsky
Frederick Douglass
Thomas Edison
Albert Einstein
Enrico Fermi
Henry Ford
Gilgamesh
Johannes Gutenberg
W.R. Hearst
Homer
Imhotep
Lao Tzu
Otto Lilienthal
Guglielmo Marconi
Karl Marx
Nebuchadnezzar
Florence Nightingale
Plato
Marco Polo
Pythagoras
Sargon
Albert Schweitzer
Solomon
Sophocles
George Stephenson
Leopold Stokowski
Tippu Sultan
James Watt
Eli Whitney
Wilbur Wright

That We May Live in Peace
Win the game by year 1000 AD on King difficulty or higher.
25 Punktów

Wybierz Azteków. Przestaw się na produkcję nauki by jak najszybciej nauczyć się horseman. Zrób save. Odnajdź wrogie miasto. Wgraj save udaj się tam najszybciej jak się da. Zrób save. Atakuj jeżeli przegrasz wgraj save i próbuj od nowa. Po wygranej. Zrób save i odnajdź pozostałe miasta. Wgraj save i dostań się do nich najszybszą drogą. Zrób save przed atakiem.

The Will to Win is Everything
Win 20 battles with one unit.
25 Punktów

Absolute Power is Kind of Neat
Win without changing governments on King difficulty or higher.
25 Punktów

Sprawdź Power Never Takes a Back Step

Power Never Takes a Back Step
Win with only one city on at least King difficulty.
25 Punktów

Wybierz scenariusz Beta Centauri. Staraj się je postawić miasto jak najbliżesz wody, przestaw się na produkcję złota. Nie zmieniaj systemu rządzenia. Buduj Market, Bank i Courhouse. Gdy pojawi się jakaś Great Person settle ją down. Cierpliwie czekaj rozbudowując armię i miasto, aż dociągniesz do 20000 złota, wtedy pojawi się opcja wybudowania World Bank. Budujesz cud wygrywasz i zdobywasz dwa achievementy.

Zeratul
05-08-2008, 15:38
What is the City But the People?
Grow a city to size 20.
25 Punktów

Prosty achievement. Po prostu stawiaj na produkcję żywności I koniecznie wybuduj akwedukt. Trochę to trwa, możesz sobie pomóc budując settlersów w innych miastach i wysyłać je do swojego głównego.

Organized Knowledge
Develop a city to produce 200 science per turn.
25 Punktów

Sprawdź The Root of All Evil

The Root of All Evil
Develop a city to produce 200 gold per turn.
25 Punktów

Postaw miasto otoczone wodą. Wybuduj w nim library, university, bank, market, courthouse. Wszelkie możliwe Great Person osadź w nim. Zacznij budować cuda boostujące naukę. Gdy dobijesz do 200 jednostek nauki, wciśnij „Y", a zaczniesz produkować odpowiednią ilość złota i zdobywasz dwa achievementy.

Curse of the Drinking Class
Develop a city to produce 200 resources per turn.
25 Punktów

Zacznij jako Amerykanie, postaw swoje miasto na terenie górzystym. Ustaw robotników jako produkcję. Buduj budynki i cuda w tym jedynym mieście. Przestaw się na Komunizm. Zacznij budować settlersów w innych miastach i dołącz ich do twojego miasta.

The Universal Brotherhood of Man
Develop a city to produce 200 culture per turn.
25 Punktów

Możesz zacząć na dowolonym stopniu trudności, wybierz jednak Anglików jako cywilizację i zmień system rządzenia na Monarchię. W stolicy zacznij budować cuda, budynki. Po jakimś czasie wpadnie.

Tigro
18-01-2009, 11:24
Jak zrobiliście aczika "Such Joy Ambition Finds"? Stosowałem się do poradników, gram na Beta Centauri i miasta przeciwników mają obronę 144, więc są nie do ruszenia. Jak Wam się udało?

SliverPL
18-01-2009, 23:31
Spróbuj zagrać Mongołami he he

chovan
19-01-2009, 00:40
144 obrony miasta ruszysz jesli wybudujesz sobie kilka skrzydel bombowcow, miej ich minimum 5-7, dodatkowo artylerie tez kilka oddzialow, czolgi tez moga byc jako wsparcie, jednek bombowce to podstawa, nie zapomnij o wybudowaniu koszar w miescie w ktorym bedziesz budowal jednostki

robertini
07-09-2009, 20:24
Witam.
Mam problem z grą online. Nie łaczy mnie z kumplem przez net.
Po wybraniu przeciwników czakam dość długo i wywala mnie.
Może ktoś coś poradzić.
pozdrawiam.

CieniasuPRL
14-04-2010, 15:51
Co prawda gra ma już 1,5 roku i pewnie przyda się to tylko psu z kulawą nogą :) ale właśnie grałem w Civ:R, więc czemu nie - mogę coś napisać, znaczy erratę.

Najtrudniejsze osiągnięcia (patrząc po profilach graczy):

-That We May Live in Peace (1000 AD)
To jest o dziwo najtrudniejsze, choć mi się udało w 1500 BC (czyli w 25-tej na 60 tur). Banał, wystarczy przeczytać w którym scenario mamy 1000 gold i jw gramy Aztekami, wynajdujemy Horseman, baraki i wszystko kupujemy (w tym za kasę podbitych wrogów).

-Here's Looking at You, Kid Unlock all Great Persons.
Koszmar, Zeratul nie napisał bo miał farta, realnie to tak jakby wylosować wszystkie liczby w totolotka, coś wypadnie 10x a inne wcale. Można rozbudować państwo na maxa, ale każdy scenariusz się kończy, np. mi Beta w 2426 roku, więc zdobyłem ok.37 osób. Na szczęście największe szanse na osobę są po odkryciu powiązanej wiedzy, więc robiąc save w końcu wylosowałem co trzeba.

-Curse of the Drinking Class, produce 200 resources per turn.
Future Technology (+ teren górski + na koniec komunizm), dzięki temu raz miałem ~40 produkcji z każdego pola z produkcją.

-The Universal Brotherhood of Man, Develop a city to produce 200 culture per turn.
Niebezpieczne na Beta C. bo można zrobić jak ja 199 :), gdyż rywale "ukradli" mi 3 cuda (a nawet te niezwiązane z kulturą dają małe bonusy).

Dodatkowo mój autorski "Fast Run", czyli sposób jak wygrywać bardzo szybko i szybko wygrać połowę osiągnięć (oparty na niedocenianej Future Technology).
Scenariusz Beta Centrauri, Deity, Despotyzm (i najlepiej Francuzi bo mają Cathedral, a inni na Chieftain na szybko z Monarchy). Budujemy Cruisera (!) i szybko płyniemy po Artifact Lost Atlantis (jest na ciemno niebieskim więc pływamy daleko od nabrzeży), w efekcie dostajemy 3x Future Technology (naukowców też przerabiamy na FT), co daje ogromnego kopa w rozwoju.
Dalej budujemy Temple, Courthouse, Marketplace, Bank, Cathedral (część kupujemy, gratisowych settlersów trzymamy na później). Dalej gdy miasto dobije do ok.12 kupujemy Hanging Gardens, potem Magna Carta, jeśli pojawi się budowniczy to przerabiamy go na Internet. Kupujemy dalej Harbor, Akwedukt itd., miasto szybko osiąga 31 (gdy rywale mają 8-12).
Blisko 20 000 złota robimy save i wygrywamy. Dalej wgrywamy save i wygrywamy resztę (już można zmienić na Demokrację) zakładając następne 2 miasta, które błyskawicznie urosną do 31. Podbijamy tylko stolice, żeby złamać 144 obrony wystarczy 3-4 armie bombowców, najlepiej jest je wspomóc flotą battleshipów (co da 27 do ataku).

Butch
11-02-2011, 13:48
Odkopię z deka, sorry ; )

Mam mega, mega, mega noob question - mam zbudowanego Nuke'a, jak mam budować dodatkowe rakiety do niego, bo nie mam pojęcia, serio, wiem, że to jakoś max prosto zrobić, ale nie wiem jak...

Zesztą osiągnięcia tutaj niektóre wkurzają, bo są deczko randomowe i brakuje cholernej opcji "restart scenario" - za każdym razem trzeba do menu wychodzic...

[EDIT] Ok, juz wiem, że Nuke to jednorazowa zabawka, szkoda - dociorałem dzisiaj achiev za Domination victory i mam dość, strasznie mi nie wychodzi zrobienie tego za Technological win na Diety, próbuję różne sposoby, a i tak zawsze mnie wyprzedzają... Zaczynam w tego calaka wątpić szczerze, bo nie chce mi się go robić, bo na HDD jeszcze ilomilo + Greed Corps nie odpalone nawet, ale nast tydz mam luźniejszy, więc może przysiądę.

ravepl
27-02-2012, 10:05
Mam pytanko odnośnie aczika za odblokowanie wszystkich Great Persons..czy to musi być w jednej konkretnej rozgrywce?To by oznaczało że inne nacje nie mogą mieć żadnego?Bo czy nie jest tak że jak jakaś persona się pojawi u mnie to u innych już się nie pojawi?:)pzdr
ps.temat troszkę wygrzebany ale co poradzę że dorwałem się do Civki dopiero teraz:)Lepiej późno niż wcale:)

Butch
28-02-2012, 16:36
Nie musi być w jednej rozgrywce - bodajże jak skończysz potyczkę to możesz wejść w menu i tam masz na murach popiersia Great Persons ustawione - tam znajdziesz, których "dorwałeś" i których musisz jeszcze "dorwać". Z menu też chyba się jakoś dało tam wejść, ale nie mam teraz gry, ergo nie mam jak sprawdzić ; ]