View Full Version : Calaki w PSX Extreme - WTF?

lukkPL
20-11-2008, 17:56
Jako, że dziś ukazał się nowy numer PSX Extreme mam pytanie które mnie nurtuje już od dość dawna: Kto wybiera calaki do każdego numeru? Ktokolwiek by to nie był jest dosyć nierozsądną osobą (delikatnie mówiąc).

Na podstawie najnowszego numeru: calaki sa ponoć z 1 listopada (w co mozna srednio uwierzyć ale o tym później) więc jak można dać ludzi z calakami w Spyro, Fable 2 - grach które mają 10 dni od premiery światowej!! Albo Dead Space - 2 tygodnie. Ktokolwiek to daje niech się zastanowi, że tym samym "zamyka furtkę" osobom, które calaka w danej grze zrobią tydzień-dwa później. Czy to jakieś wyścigi? IMHO calaki powinny byc zamieszczane mniej więcej 2 miesiące od premiery aby każdy kto chce daną grę zcalakować miał na to troszkę czasu. Bo nie wierzę, że bedzie za 3 miechy update do Dead Space, Spyro itd.

Druga sprawa - ciekawe dlaczego akurat Fable 2 się dostało do najnowszego numeru? Pomyslmy. Hmmmm może dlatego, że wrog je zcalakował? BINGO!:D Tu akurat przykład jak wieeeeeele razy podczas publikowania grabiezców calaki były wybierane pod redaktorów itd. (choćby błyskawiczny update w zeszłym roku do PGR3 gdy zcalakował je HIV (LOL:rofl:)

I ostatnia sprawa (ta już się pojawiła w czerwcu przy okazji Alarm For Cobra). Daty przy Top 10 i calakach bierzecie z kapelusza tak? No na to wygląda. Niech za przykład posłuzy gamercard Swanka, na którym ma "niby" 1 listopada grany Madagascar 2. Tylko ciekawe że pierwszy achievement zdobyty został przez niego dopiero 2 listopada:rofl:

Na koniec powiem. Nikomu nie zazdroszcze ani nic takiego. Rubryka mi zaczyna zwisać bo widać brak profesjonalizmu. Ale musiałem napisać co mi na sercu leżało od jakiegoś czasu.

Krzychoo
20-11-2008, 18:01
Racja, racja... Powinni zlikwidowac ten dział, bo juz jego czas minął i ta jedną czy dwie strony jakoś lepiej spożytkować.. Proponuję na przykład komiks Super Cysia

MARRRCiN
20-11-2008, 18:07
Też tak właśnie patrzę na Grabieżców i te calaki mnie rozwalają. Z jednej strony - mam to gdzieś - bo nie calakuje gier, gram dla siebie. Ale z tego co napisał lukkPL rzeczywiście wynika brak profesjonalizmu...

BTW. lukk > fajny GS 145145 :)

lukkPL
20-11-2008, 18:15
Też tak właśnie patrzę na Grabieżców i te calaki mnie rozwalają. Z jednej strony - mam to gdzieś - bo nie calakuje gier, gram dla siebie. Ale z tego co napisał lukkPL rzeczywiście wynika brak profesjonalizmu...

BTW. lukk > fajny GS 145145 :)

OT - nooo hehehehe ;) Tak w ogóle jakbym robił screeny z moich GS jakie juz miewałem to byłaby niezła historia ;) Miałem już 99990, 112233, 123123, i parę innych, których juz nie pamiętam :P Jakos mam "szczęście" do ciekawego ustawiania się cyferek w GS. Może powiniennem grać częściej w Totka? ;)

QBalu
20-11-2008, 18:19
Co Fable, co Fable?! :D
Ale co racja to racja, bo przez zbyt wczesne umieszczanie scalakowanych gier robi się z tego "je@#ny wyścig"*

*uwielbiam ten zwrot

Diuk
20-11-2008, 18:33
Ty lukk, za bardzo tym rankingiem żyjesz, powiedz, w ogóle czerpiesz jeszcze jakąkolwiek przyjemność z gry? Czy tylko napierdzielasz ten gs, aby było więcej? Jakaś "mania wielkości" ?

Trufs
20-11-2008, 18:36
OMG SPISEK!!

Dzwoncie na policje, CBA, FBI :o

Zgadzam sie z lukiem, powinni zaprzestac temu niecnemu procederowi ! A w ramach przeprosin zamiescic jeszcze raz liste calakow w F2 jak lukk ukonczy go na 1k <ok>

Fighter Pl
20-11-2008, 18:45
Ten dzial to wogole jakies nieporozumienie!!! zgadzam sie z Lukkiem! Calaki wybieraja pod Wroga i Pierdziocha Pl ( przynajmniej tak bylo do tej pory) I powinien byc ranking top 10 z mygamercard.org!!! a nie z online center!!!

lukkPL
20-11-2008, 18:50
Ten dzial to wogole jakies nieporozumienie!!! zgadzam sie z Lukkiem! Calaki wybieraja pod Wroga i Pierdziocha Pl ( przynajmniej tak bylo do tej pory) I powinien byc ranking top 10 z mygamercard.org!!! a nie z online center!!!

No co do rankingu z MGC to się nie zgodzę bo wtedy byłoby konto juvego, Sektor PL (oszust) itd. Po drugie jutro może sie 100 japończyków pojawić z locale na Polske i co wtedy? :)

Fighter Pl
20-11-2008, 18:55
No co do rankingu z MGC to się nie zgodzę bo wtedy byłoby konto juvego, Sektor PL (oszust) itd. Po drugie jutro może sie 100 japończyków pojawić z locale na Polske i co wtedy? :)

to wtedy ja pojde na slowacje i bede pierwszy!!! ;) wisi mi juz to kolo d. dzis dostalem odpowiedz od M$ i jestem wsciekly na maxa!!! w dodatku stracilem prawie 1000 gs!!! normalnie w*****c sie mozna!!! a co rqankingu moze i masz racje. niech bedzie jak jest.:lol:

Mustang
20-11-2008, 19:13
Też mam wrażenie, że redaktorzy coś się często pojawiają i calaki nie są do końca losowe.

Q-Jot
20-11-2008, 20:20
Jako, że dziś ukazał się nowy numer PSX Extreme
Powiedz lukkuś co ciekawego w nowym numerze ,bo nie dostałem maila od Fenia a na stronie też nie pokazują spisu treści

lukkPL
20-11-2008, 20:25
Powiedz lukkuś co ciekawego w nowym numerze ,bo nie dostałem maila od Fenia a na stronie też nie pokazują spisu treści

Co ciekawego hmmmm...dużo recek, nawet bardzo. Pismo grube ale co chwilę reklama na 2 strony :moron: Oceny gierek bardzo dziwne (jesli widze że Gearsy 2 dostały 9+ (nie grałem jeszcze ale sam fakt), a takie Halo 3 10 to cos tu nie halo ;) ). Legendary oraz Bond 7+ (no lol po prostu - 6 to byłaby ocena w sam raz, szczególnie w przypadku Legendary), Midnight Club - 8 (z 7 to taki max). To takie gierki co pobieznie przejrzałem i ostatnio w nie grałem.

Vartan
20-11-2008, 20:26
wow ;)
co za fajt...
ta rubryka jest po ch...u...
kiedys pisano, ze beda to wartosciowe gry, a daja chlam. top10 tez mozna o kant dupy obic (aktualnosc)...

i porady do gier sprzed 2-3 miechow? lol... ktos nie potrafi uzyc netu?
dajmy sobie spokoj... ;)

co do ocen...
hehehehe... idzcie stad, PSX

MARRRCiN
20-11-2008, 20:29
Mogliby na prawdę zrezygnować z tej rubryki na rzecz np. jednego opisu jakiegoś achievementa z gry.

wrog
20-11-2008, 21:21
Jako, że dziś ukazał się nowy numer PSX Extreme mam pytanie które mnie nurtuje już od dość dawna: Kto wybiera calaki do każdego numeru? Ktokolwiek by to nie był jest dosyć nierozsądną osobą (delikatnie mówiąc).

To ja, Marcin Nierozsądny odpowiedzialny za kącik Grabieżcy w PE.

Na podstawie najnowszego numeru: calaki sa ponoć z 1 listopada (w co mozna srednio uwierzyć ale o tym później) więc jak można dać ludzi z calakami w Spyro, Fable 2 - grach które mają 10 dni od premiery światowej!! Albo Dead Space - 2 tygodnie. Ktokolwiek to daje niech się zastanowi, że tym samym "zamyka furtkę" osobom, które calaka w danej grze zrobią tydzień-dwa później. Czy to jakieś wyścigi? IMHO calaki powinny byc zamieszczane mniej więcej 2 miesiące od premiery aby każdy kto chce daną grę zcalakować miał na to troszkę czasu. Bo nie wierzę, że bedzie za 3 miechy update do Dead Space, Spyro itd.

Oto calaki z nowego numeru (jeśli nic nie zostało wycięte):
- Burnout Paradise
BaniaPL, FireFlow PL, Frezer PL, Fuji Master PL, grochu, lukkPL, Majinek, masscaPL, mattaman PL, Mr Jim PL, Pawlok PL, Pierdzioch PL, Resor POL, SwankCzarny777, wrog, Zgredziol
- Dead Space
FireFlow PL
- Devil May Cry 4
ARIzzzONa, JACA86Pl, Marciprogracz17, Skyline14, tomaj1987, Zgredziol

- Fable II
Qbalu, wrog

- Far Cry: Instincts Predator
SwankCzarny777

- FIFA 09

Bender 1988, JasioPatryk PL, SwankCzarny777
- Legend of Spyro
SwankCzarny777

- LEGO Batman
lukkPL, Pawlok PL

- Pure
FireFlow PL, lukkPL, QBalu, SwankCzarny777 

- Star Wars: The Force Unleashed
ArEs PL, ARIzzzONa, Evil Gaara PL, lukkPL, Mr Jim PL, Nightghost 84, Pawlok PL, Pokitar, Slorb, x makos pl x

- Too Human
Majinek

- Viva Pinata: Trouble in Paradise
n1n3r PL, Pawlok PL

Są tytuły ze stycznia, z lutego, sprzed roku czy dwóch nawet, kilka z września i kilka świeżych. Masz więc spory rozrzut, a podajesz oczywiście najbardziej skrajne przykłady, by uargumentować postawioną przez siebie tezę. Dlaczego są wymieniane nowe gry? Wychodzę z założenia, że osoby potrafiące zrobić maks. punktów bardzo szybko po premierze zasługują na wyróżnienie - choćby FireFlow i zrobiony przez niego w trzy dni Dead Space albo Qbalu i Fable II. W następnym numerze, jeśli będzie miejsce na Grabieżców, możesz spodziewać się Gears of War 2. Za kilka miesięcy te gry znowu się pojawią. Według mnie takie podejście jest fair. Nie wiem czemu Ciebie to zdziwiło.

I ostatnia sprawa (ta już się pojawiła w czerwcu przy okazji Alarm For Cobra). Daty przy Top 10 i calakach bierzecie z kapelusza tak? No na to wygląda. Niech za przykład posłuzy gamercard Swanka, na którym ma "niby" 1 listopada grany Madagascar 2. Tylko ciekawe że pierwszy achievement zdobyty został przez niego dopiero 2 listopada:rofl:

Musisz brać pod uwagę, że data rozliczenia się z Grabieżców przez mnie jest mocno oddalona od daty trafienia numeru do sprzedaży. Wrzuceniem rankingu zajmują się osoby składające numer i może się zdarzyć, że zrobią to kilka dni po otrzymaniu tekstu. Poza tym podany przykład jest błędy - jak dobrze pamiętam, to ranking w nowym PE jest podpisany "3 listopada".

Na koniec powiem. Nikomu nie zazdroszcze ani nic takiego. Rubryka mi zaczyna zwisać bo widać brak profesjonalizmu. Ale musiałem napisać co mi na sercu leżało od jakiegoś czasu.

Wyrażasz tak mocną opinię o czymś, o czym nie masz dużej wiedzy. Mogłeś po prostu zapytać dlaczego to funkcjonuje w taki sposób, bez niepotrzebnych emocji. Zwłaszcza jeśli oczekujesz rzeczowej dyskusji. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest dla Ciebie jasne. Możesz oczywiście nie zgadzać się z moim podejściem do wybierania calaków, ale nie wiem co ma do tego wskazany "profesjonalizm".

HiTMAN47
20-11-2008, 21:42
jesli by ci to zwisalo nie dalbys nowego temu :}

Rayne
20-11-2008, 22:36
A to ciekawe, bo swojego calaka z Paradise wysyłałam w parę dni po zrobieniu na maila i jakoś się nie załapałam...
No, ale nic, przyjdzie przeżyć ten cios w samo serce i grać dalej, heheh.

Frezer
20-11-2008, 22:42
Rayne zobacz wrog olał nasze calaki w Fable2 hehehe sram juz na tą rubryke nie wysyłam wiecej, a w ogóle po diabła zamieszczane są również jakieś mega proste crapy, komuś to imponuje ?

wrog
20-11-2008, 22:59
Ciebie to chyba z torrentów ściągnęli Frezer... Twoje Fable II zostało zgłoszone 6 listopada. Poza tym od samego zgłoszenia do wpisania do HoF też może minąć kilka dni.

@Pawlok, :P

lukkPL
20-11-2008, 23:48
Ok więc lecimy Nierozsądny Panie Naczelny ;)

- biję się w pierś - rzeczywiście ranking jest z 6 listopada, pomerdało mi się z calakami. Co nie zmienia faktu, iz dla przykładu w czerwcu/lipcu, gdy była zamieszczana Cobra powiniennem według daty byc już w PSX a mnie nie bylo (Swanka nota bene też)

- co do tytułów - dla mnie (i widze dla innych też) to żadne wytłumaczenie, że są też sprzed roku. Zrozum, iż chodzi o to, że NIE POWINNO być młodszych niż, no niech będzie ten 1 miesiąc. Wtedy zgoda. Ale 10 dni?? No bez jaj. Niektórzy nawet z torrentów zanim ściągną mijają z 3 dni:D I akurat wierzę w zapewnienia, że taki Spyro się ponownie ukaże tiaaa. No może jak sobie teraz zapiszesz aby za 3 miesiące mi dowieść że miałeś rację ;)

- brak komentarza z Twojej strony odnośnie Fable 2 (i nie tylko tej gry), w której sam/redaktorzy PSX figurują?

- co do braku profesjonalizmu - tak brakiem profesjonalizmu według mnie jest dawanie w pierwszej kolejności samych siebie do działu oraz dawanie calaków gier, które dopiero co się pojawiły parę dni temu w sklepach. Nie mówiąc o tym, że pewnie gdyby normalne aktualizacje działu Hall Of Fame, byłoby troszkę może inaczej. Zresztą, sam proponowałem (w żartach, nie żartach), że moge poprowadzić dany dział (pewnie i z 10 innych osób by mogło oprócz mnie), no został dany komus innemu i efekt jest taki, że calaków nadal nie ma.

Jak mówie naprawdę mi to zwisa, tylko męczyło mnie to od dość dawna już i dlatego zacząłem ten temat :)

Kroolik
21-11-2008, 00:03
Co ciekawego hmmmm...dużo recek, nawet bardzo. Pismo grube ale co chwilę reklama na 2 strony :moron: Oceny gierek bardzo dziwne (jesli widze że Gearsy 2 dostały 9+ (nie grałem jeszcze ale sam fakt), a takie Halo 3 10 to cos tu nie halo ;) ). Legendary oraz Bond 7+ (no lol po prostu - 6 to byłaby ocena w sam raz, szczególnie w przypadku Legendary), Midnight Club - 8 (z 7 to taki max). To takie gierki co pobieznie przejrzałem i ostatnio w nie grałem.
hmm z tego co pamiętam ocena recenzenta jest JEGO SUBIEKTYWNĄ oceną. To nie jest wyrok, pewniak, słowo Boga tylko wskazówka.
Ocen jest tyle ilu graczy grało w daną grę, każdy ma swoje widzimisię.
Zresztą i tak często wpierw demo się zasysa, trailery, gameplay'e, pyta ludzi co grali, a dopiero wtedy (ewentualnie) kupuje grę.
Na oceny nie zwracam uwagi, gdyż mam swoje zdanie i pogląd na dany tytuł (np Halo 3 - 8, nie rozumiem tego "fenomenu").

Piszecie, że macie gdzieś ten ranking itd. To po co ta "awantura" ? Ja nigdy nie wysyłałem i z reguły nie czytałem tej tabeli. Wpierw przez oszustów, potem jakoś przestała mnie ta rubryka interesować. Zresztą czy ma znaczenie ile kto ma GS? Lepszym człowiekiem się ktoś staje? I jak porównać badziewny calak w avatara czy stare nba z jakiś killerem (np gow i Seriously ...)? fajnie wymasterować jakiś tytuł, ale robić z tego "cel" w życiu? Byle więcej, nie ważne w co. Chyba zatraca się w tym idea grania, pasji, przyjemności z ciorania.

wrogu - olej to i tak robisz/cie kupę dobrej roboty (wiadomo, najwięcej krzyczą ci co nic nie robią -wiem to z doznań empirycznych)

Niech każdy pomyśli choć chwilkę "po co gram? co mi to daje? jaki rodzaj satysfakcji mi to dostarcza?". Bo jeśli ktoś gra tylko dla gs to nie jestem pewien czy może o sobie powiedzieć "prawdziwy fan konsol".

to sobie pofilozofowałem.. pozdr idę pograć... w scrabble

wrog
21-11-2008, 00:06
Według Ciebie nie powinno być takich gier, według mnie powinny być. Już pisałem, że w mojej ocenie warto wyróżnić osoby potrafiące poradzić sobie z jakąś grą błyskawicznie. Nikt nie każe Ci się ścigać, najwyżej pojawisz się za kilka miesięcy. Może być więcej niż trzy, trudno. Nazywasz brakiem profesjonalizmu inny pogląd na ten temat niż Twój własny, zastanów się.

Komentarz odnośnie Fable II masz, przyjrzyj się dokładnie. A skoro tak lubisz statystykę, to wskaż mi ile razy od maja (chyba od tego miesiąca kącik był w całości mój) w chamski sposób wymieniona była gra, w której ja zdobyłem calaka. Chyba tylko Civilization Revolution mógłbyś znaleźć, bo jakoś krótko po tym jak sam zrobiłem to się pojawiło z tego co kojarzę. Poza tym mam wykluczać pozycje, w których ja mam 1000/1000?

octanedh
21-11-2008, 00:19
hmm z tego co pamiętam ocena recenzenta jest JEGO SUBIEKTYWNĄ oceną. To nie jest wyrok, pewniak, słowo Boga tylko wskazówka.

Tak, zgadza się, ale to właśnie recenzent w pewien "magiczny" sposób manipuluje pewną grupą odbiorców i powinien być tego świadom. Obiektywizm w tym przypadku jest zatem baaardzo uzasadniony i na miejscu (chociaż starania o niego...), choć wiadomo, że każdy zawsze bierze pewne sprawy ambiwalentnie. Dlatego oceny danego recenzenta powinny być odpowiednio i KONKRETNIE uzasadniane, tak aby odbiorca miał klarowny obraz omawianego tytułu.
Mam wrażenie że często się o tym zapomina (nie tylko w PSX) i daje się często przysłowiowe minusy tak dla zasady.

Werdykt Torby ("moje 3 grosze") w sprawie GOW2- ""Produkt z najwyższej półki, w zasadzie nie mający w swojej kategorii żadnej konkurencji." I ocena 9 ????

promilek
21-11-2008, 00:20
W jaki sposób można dostać się na listę calaków w PSXExtreme? gdzie to zgłaszać,że się ma calaka w danej grze i w jaki sposób, jakaś fotka?

Szabla8
21-11-2008, 00:21
Mnie ten ranking nie interesuje bo w każdej chwili moge w necie zobaczyć na bieżąco kto co ile

P.S
lukk jak chcesz pomóc to pisz poradniki. Tyle gier juz scalakowałeś ;)

lukkPL
21-11-2008, 00:30
Według Ciebie nie powinno być takich gier, według mnie powinny być. Już pisałem, że w mojej ocenie warto wyróżnić osoby potrafiące poradzić sobie z jakąś grą błyskawicznie. Nikt nie każe Ci się ścigać, najwyżej pojawisz się za kilka miesięcy. Może być więcej niż trzy, trudno. Nazywasz brakiem profesjonalizmu inny pogląd na ten temat niż Twój własny, zastanów się.

Komentarz odnośnie Fable II masz, przyjrzyj się dokładnie. A skoro tak lubisz statystykę, to wskaż mi ile razy od maja (chyba od tego miesiąca kącik był w całości mój) w chamski sposób wymieniona była gra, w której ja zdobyłem calaka. Chyba tylko Civilization Revolution mógłbyś znaleźć, bo jakoś krótko po tym jak sam zrobiłem to się pojawiło z tego co kojarzę. Poza tym mam wykluczać pozycje, w których ja mam 1000/1000?

No tylko popatrz co lud pisze :P Mi by było głupio w tym momencie na Twoim miejscu, gdzie moja opinia byłaby odosobniona. W końcu chyba robi się kącik dla ludzi a nie dla siedzie prawda? Jeśli ludzie chcą zmian (albo co gorsza leją juz na zmiany bo i tak nie czytają już go!) to chyba można pomyslec nad zmianą "własnego widzimisie" prawda? :)

Nie wkładaj mi w usta słów, bo nie uważam, że brak profesjonalizmu to inne zdanie, tylko takie praktyki jakie są stosowane w dziale odnosnie za wczesnych publikacji niektórych calaków.

Nie wiem ile razy od maja, bo nie mam przy sobie teraz starych numerów aby je wertować. Powiem Ci tak. Były takie miesiące, że rozmawiając z pewną osobą (nie bedę mówił z kim bo i po co) 3 dni przed premierą nowego numeru strzelaliśmy jakie będą teraz calaki. Przegladaliśmy HoF i było "teraz na pewno dadzą xyx bo wrog ma 1000", "teraz dadzą zxy bo HIV ma calaka" i wiesz co? Po premierze było lanie w gacie ze smiechu i tekst "a nie mowiłem?" :D

@Kroolik - wiesz właśnie przeczytałem recke HIVa Midnight Club LA i szczerze mówiąc nie wiem co powiedzieć. Całą reckę się zachwyca jaki to MC jest super, Rockstar super, a na koniec pisze, ze nie tego oczekiwał. No LOL. Do tego "sporadyczny pop up". Tiaaaaa Ci co grali to wiedzą jak jest.

octanedh
21-11-2008, 00:33
@Kroolik - wiesz właśnie przeczytałem recke HIVa Midnight Club LA i szczerze mówiąc nie wiem co powiedzieć. Całą reckę się zachwyca jaki to MC jest super, Rockstar super, a na koniec pisze, ze nie tego oczekiwał. No LOL. Do tego "czasami doczytuje się teren". Tiaaaaa Ci co grali to wiedzą jak jest.

NO WŁAŚNIE O TO MI CHODZI!!!!!!!!!
nawet powtórzę : Werdykt Torby ("moje 3 grosze") w sprawie GOW2- ""Produkt z najwyższej półki, w zasadzie nie mający w swojej kategorii żadnej konkurencji." I ocena 9 ????

szuja
21-11-2008, 00:40
w sumie jak wam nie pasi to załóżcie własne pismo (lub zgłoście się do e..ee, no tego nowego :P) i zróbcie własny kącik...
lukk piszesz, że ciebie to nie obchodzi, więc nie wiem czemu w ogóle się czepiasz ; )
np. mnie calaki achievy i cały gs od początku nie obchodziły i wiesz co? ten kącik grabieżców widziałem z 2-3 razy, od tak wzrokiem przeleciałem, nawet nie zwróciłem uwagi kto calaki zrobił...
co do pomagania oc, to jednak myślę, że wrog woli to już robić albo samemu albo komuś z redakcji powierzyć niż potem po kimś ew. poprawiać ; )
wiesz, patrząc na to, że opinii tyle ile graczy/czytelników to ciężko być na prawdę obiektywnym, trzeba wybierać czy zamieścić gry x i y, w których calaki pozdobywało po 5 osób, czy tytuł z, w którym calak to ma 10 osób...

octan, zwykle ocena 10 jest zwykle dla gier przełomowych, które coś zmieniają/wprowadzają/definiują na nowo, najwidoczniej w jego odczuciu gra jest b.dobra, ale nie jest przełomem, taki zbiór wszystkiego co najlepsze...
zresztą, ile graczy, tyle opinii, więc nie powinno się kierować tylko cudzymi recenzjami...

wrog
21-11-2008, 00:51
Ma mi być głupio, bo trzy czy cztery osoby zgodziły się z Tobą i to jeszcze zanim rzeczowo wyjaśniłem całą sytuację? Proszę Cię, bez takich zagrywek. Jak naprawdę dużej grupce nie podoba się reprezentowany przeze mnie pogląd, to nic nie będzie stało na przeszkodzie by to zmienić. Tam e-mail do podsyłania komentarzy jest podawany od samego początku. Do tej pory żadnych skarg nie było, naprawdę. Dopiero kiedy to wskazałeś niektórzy mogli doznać olśnienia i zaczęło im to przeszkadzać.

Piszesz, że to nie jest profesjonalne żeby zamieszczać gry kiedy chociaż jednej osobie udało się zrobić calaka, co ja uważam za wystarczający powód do wyróżnienia. Ja po prostu nie rozumiem dlaczego w tym miejscu używasz słowa "profesjonalizm". To tu jest jakiś wzór, do którego można się odwoływać?

octanedh
21-11-2008, 00:57
octan, zwykle ocena 10 jest zwykle dla gier przełomowych, które coś zmieniają/wprowadzają/definiują na nowo, najwidoczniej w jego odczuciu gra jest b.dobra, ale nie jest przełomem, taki zbiór wszystkiego co najlepsze...
zresztą, ile graczy, tyle opinii, więc nie powinno się kierować tylko cudzymi recenzjami...

No i w porządku - ja jednak piję do uzasadniania ocen, a nie ocen samych w sobie. Gdyby było zaznaczone, że nie jest przełomem itp to bym się słowem nie odezwał. I tak zdanie na ten temat mam odmienne...
Zobacz też na ocenę hiva dla MC:LA - tak jak pisał Lukk - wszystko fajnie, ok, świetnie się gra, czasem tylko doczyta się obraz (LOL) i na koniec 8 i "nie tego się spodziewałem"....Żarty jakieś?

pozdr

Kroolik
21-11-2008, 07:57
Może po prostu redakcja PE doszła do wniosku, że za wysokie oceny stawiają? Zresztą gra na ocenę 8 jest wg. mnie b.dobra i warto się nią zainteresować. A Gow2 na pewno nie jest na 10. Nie jest grą przełomową tylko dużym ulepszeniem jedynki IMO.
Nie wiadomo dlaczego spodziewacie się, że jak recenzent "podnieca" się danym tytułem to od razu wystawi 9 lub 10. To że MC:LA dostał tyle i komentarz "nie tego się spodziewałem" oznacza, że gra jest b.dobra, ale nie ma tego czegoś. Pierwiastka doskonałości i rozbudowania. Zresztą który z was po kupieniu gry jest usatysfakcjonowany w 666%? Każda gra ma swoje wady i zalety.

HiTMAN47
21-11-2008, 09:12
Lepiej aby gra dostala mniejsza ocene ale bez podbijana o 1 skale bo to Halo/NFS/itp niz takie GTA czy HALO oceny bliskie 10 a gry szczerze zasluguja na 2-3 oczka w dol. Tylko sie rozczarowac, a tak widzisz Airborne ma srednia ocen chyba 7 (nie chce mi sie sprawdzac na gamerankings ;)) ale daje rade,podobnie jericho.

Tak jak wspomnial chyba Lukk a wrog to zaprzeczyl jestem na nie dla gier typu King Kong, Avatar czy stare Fify/Nby bo to zadne osiagniecia - przejsc gre ew zrobic pare pobocznych.
Lego Indiana Jones, Kung Fu Panda, COD2/4,itp to sa wymagajace gry niz tylko przejsc gre - wystarczy spojrzec ile osob ma calaka w 2 pierwszych tytulach - niby dla dzieci ale gs jest czasami trudny do zdobycia zwlaszcza w Pandzie

Snake
21-11-2008, 09:17
Najśmieszniejsza ocena w historii PE? 10 dla GTA SA. Zaprzeczyli sobie dając tej grze tą ocenę. Kiedyś podawali że gra na 10 nie może mieć za dużo błędów a w każdym bądź razie nie takie które utrudniają rozgrywkę. Nie wiem czy czasem oni grali w inną grę ale wg mnie SA zasługiwało na maksymalnie 8-. Zbugowana kompletnie i to takie błędy które strasznie denerwowały.

SliverPL
21-11-2008, 09:57
Moim skromnym zdaniem SA jak najbardziej zasługiwało na ocene 10. A co do całkowania wogule, to zaczynam mieć tego dość jak takie PANDEMIC robi tak zbugowaną i zglichowaną gre jak MERCENARIES 2 ...

Robson666
21-11-2008, 10:20
Akurat GTA SA za całokształt powinna uzyskać 11/10. Tak świetnej gry nie będzie jeszcze dłuuugo. A co do calaków - nie ma co się przejmować tymi rankingami, przecież to tylko gry...

Snake
21-11-2008, 10:22
Wiem że gra ogromna, że robiła wrażenie na początku niesamowite ale po jakimś czasie strasznie mnie denerwowały te wszystkie błędy. Widzę że na tym fourm tylko ja mam takie odczucia co do tej gry :D

lukkPL
21-11-2008, 10:52
Lego Indiana Jones, Kung Fu Panda, COD2/4,itp to sa wymagajace gry niz tylko przejsc gre - wystarczy spojrzec ile osob ma calaka w 2 pierwszych tytulach - niby dla dzieci ale gs jest czasami trudny do zdobycia zwlaszcza w Pandzie

No tu troszkę przesadzasz ;) CoD nie powiem bardzo wymagające jest, ale Panda czy też LEGO jedynie może byc czasochłonne (choć też w sumie tylko to 2). A tak to proste gierki są na 1000. Z trudnych na 1000 "dla dzieci" proponuje Madagascar 2, w który ostatnio grałem. Ok. 900GS proste, ale minigierki są przerąbane. Ile to ja się nawk...em.

HiTMAN47
21-11-2008, 11:43
no nie jest wymagajace ale tez nie jest proste jak Avatar/<gra w ktrorej dostanesz 1000 za przejscie gry) czy Bioshock, COD4 sam w sobie jest czyms wiecej. Po pierwsze fps, 2 - pad, 3 - czeste restarty ;) ale i tak milo je wspomniam, znac zycie to malo ktory gracz na PC by ukonczyl CODa na Veteranie. Niby proste te gry a w sumie calakow w Pandzie I Lego Jonesa w sumie ok 30 :). Tym samym sposobem mozna powiedziec ze Dead Space jest prosty poza przejsciem gry na Impossible ;) czy ostatni Star Wars - jakis trudnosci nie ma poza najwyzszym pozimem trudnosci (polecam omijanie wszystkiego az do bossa) czy zglitchowaniego zbierania - reszta czasochlonna.
Trudna gra to Feary...

juve26
21-11-2008, 11:50
Fir tez nie jest trudny, tylko czasochlonny.
Swoja droga, to ja sie dziwie, ze ktos jeszcze kieruje sie opinia gazet i serwisow internetowych. Przeciez wiekszosc z nich oceny daje pod publiczke - Halo3 to najlepszy tego przyklad. Nie mogli dac 8, ani nawet 9, bo by sie dzieciaki na forach rzucaly, ze za nisko i magazyn sie sprzedal :/

octanedh
21-11-2008, 12:42
Swoja droga, to ja sie dziwie, ze ktos jeszcze kieruje sie opinia gazet i serwisow internetowych. Przeciez wiekszosc z nich oceny daje pod publiczke - Halo3 to najlepszy tego przyklad. Nie mogli dac 8, ani nawet 9, bo by sie dzieciaki na forach rzucaly, ze za nisko i magazyn sie sprzedal :/

Coś w tym chyba jest... chciałoby się powiedzieć Amen :D

wrog
21-11-2008, 12:54
Skończcie tego offtopa.

inoobiPL
21-11-2008, 14:29
ja na calaki w PSX nie zwracam uwagi bo jest to bezsens lepiej brac pod uwage onlinecenter a nie gazete gdzie sie nic nie zmienia

Mustang
21-11-2008, 19:51
Oj już nie wiem, wrog chyba mnie przekonał, mam nadzieję, że nie przekonuje też samego siebie co do związku wybranych calaków z redaktorami. W każdym razie lubię tą rubrykę, jestem niezadowolony gdy jej nie ma, a co do OC to denerwuje mnie tylko opieszałość w aktualizowaniu HoF (w COD5 już były calaki tydzień temu, a gry nawet nie ma w zestawieniu).

zarzykrulezzz
22-11-2008, 09:13
Druga sprawa - ciekawe dlaczego akurat Fable 2 się dostało do najnowszego numeru? Pomyslmy. Hmmmm może dlatego, że wrog je zcalakował? BINGO!:D Tu akurat przykład jak wieeeeeele razy podczas publikowania grabiezców calaki były wybierane pod redaktorów itd. (choćby błyskawiczny update w zeszłym roku do PGR3 gdy zcalakował je HIV (LOL:rofl:)

I ostatnia sprawa (ta już się pojawiła w czerwcu przy okazji Alarm For Cobra)..
Jest dokładnie tak jak piszesz. Ciekawe czy pan Pierdzioch PL miałby taki GS gdyby nie jego "znajomosci" w branzy??? Bo cos nie chce mi sie wiezyc ze dzien po premierze kupuje takie gry jak Kung fu panda czy Avatar...;)

lukkPL
22-11-2008, 09:18
Tak troszke OT, ale odnosząc sie do recek w PSX. Naprawdę jestem ciekaw ile godzin w tych czasach redaktor musi spędzić na graniu, aby napisać reckę. Bo wydaje mi się, że niektóre sa pisane po 3h spedzonych z grą. Za przykład może posłużyć MC (doczytywanie tekstur + nuda po parudziesięciu godzin jeżdzenia tych samych wyścigów), Legendary (HIV od początku recki pisze "Dakard", gdzie imie głównego bohatera to "Deckard") itd. Niestety ale świat schodzi na psy. Najważniejsze dostać kase od klienta a potem miec go w dupie...

KoBik
22-11-2008, 10:00
Mam wrażenie, iż Ci wysoko ustawieni GS-owcy są bardzo wrażliwi na punkcie swoich punkcików. Przeczytałem ten temat i jestem w szoku. Naprawdę, ludzie wy chyba nie ma macie życia prywatnego. Dziecinada.

fragipl
22-11-2008, 11:23
Mam wrażenie, iż Ci wysoko ustawieni GS-owcy są bardzo wrażliwi na punkcie swoich punkcików. Przeczytałem ten temat i jestem w szoku. Naprawdę, ludzie wy chyba nie ma macie życia prywatnego. Dziecinada.

życie ;). Acziwowe hunterki może nie korzystają z życia tak jak inni, są nieraz lekko zacofani i może nie układa im sie w życiu prywatnym, ale GS jest bardzo przyjemny i ja np mam alternative że dniami widuje sie z dziewczynami...a w nocy gram...nieraz po 2,3 h spie ale jest dobrze. Powiem ci że całe wakacje przegrałem, tyrałem gry po 15 h dziennie, było warto dla GS, bo to taka przyjemna rzecz. Ale istnieje bariera którą niestety złamałem, coraz mniej czerpie z gier fanu, a to jest przecież najważniejsze , w większości GS sie dla mnie liczy i jak skończe gierke i wiem że więcej z niej punktów nie wyciągne odkładam na pułkę.
Są wyjątki typu GoW, Cod ;]

aNO co do calaków na oc, rzeczywiście jest z tym lekki problem ale wszystko chyba idzie ku lepszemu.

Calaki w Psx Extreme są dobre, tylko fajniej by było gdyby częściej sie pojwiały.

To tyle :)

FireFlow
22-11-2008, 16:38
Grabieżcy to dobry dział,mi się podoba.Powinni bonusowo wydruowac raz na pół roku top50-100 (nawet malutkim druczkiem na marginesie),więcej drukowac calaków ,aby nawet niedzielny gracz mniał szanse tam wbić jak się postara.Wiadome jest,ze wobecnej generacji nie da się przebić lukk'a, a takie top 100 było by usatysfakcionowaniem tych co są blizej /dalej czołówki.pozdro

Mustang
25-11-2008, 20:05
Tak jeszcze co do faworyzowania redaktorów: COD5 wreszcie pojawiło się w HoF i kto ma calaka? Tylko Pierdzioch PL, choć QBalu zrobił calaka 10 dni temu (choć nie wiem czy się zgłosił), a ja mam 1000 od tygodnia i od razu napisałem maila.
Może przypadek, ale zniesmaczyło mnie to.

elimiko
26-11-2008, 13:33
Heheh, coś w tym jest Wampis, żebyś wiedział :)

Darko
26-11-2008, 14:15
Nie wiem czemu się tak dziwicie. Ja jakbym miał własny portal internetowy albo zajmował się taką rubryką jak Grabieżcy to w pierwszej kolejności dbałbym o własny interes czyt. najpierw moje calaki, a później zajmę się resztą :)

wrog
26-11-2008, 14:29
Tak jeszcze co do faworyzowania redaktorów: COD5 wreszcie pojawiło się w HoF i kto ma calaka? Tylko Pierdzioch PL, choć QBalu zrobił calaka 10 dni temu (choć nie wiem czy się zgłosił), a ja mam 1000 od tygodnia i od razu napisałem maila.
Może przypadek, ale zniesmaczyło mnie to.
Znowu się zaczyna szukanie teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma. Nie będę się rozpisywał na jakiej zasadzie funkcjonują aktualizacje Hall of Fame, po prostu nie załapałeś się do ostatniej. Qbalu to nawet nie zgłosił swojego calaka. Powiedz mi, jaki ja mam interes w tym, by kogoś zamieścić w Hall of Fame, a kogoś nie? Albo żeby dać samego Pierdziocha i nikogo innego? Faworyzowanie redaktora PE? A po co?

elimiko
26-11-2008, 15:25
Tutaj moze nie chodzi o jakies teorie spiskowe ale o zwyczajne relacje miedzy OC i PE (wrog i Hiv), przez które Hiv znajduje się w HoF błyskawicznie, a inni gracze czekają kilka dni/tydzien.
Jesli wynika to z systemu aktualizowania HoF to czas go usprawnic, ewentualnie zatrudnic osobę ktora chetnie i rzeczowo sie tym zajmie, tak aby ludzie nie wymyslali tych dziwnych zaleznosci.

wrog
26-11-2008, 15:47
HIV znajduje się w HoF tak samo szybko, jak pozostałe osoby i nie jest w żaden sposób traktowany priorytetowo. Jeśli myślisz, że jest inaczej, to po prostu jesteś w błędzie.

Hosen
26-11-2008, 16:44
Z 2 miechy jak rozpykałem Viva Pinata, a nie ma mnie :(.

wrog
26-11-2008, 16:49
Bo nie wysłałeś zgłoszenia, poza tym zrobienie calaka pod wpływem alkoholu jest traktowane jak wgranie sejwa. Przykro mi Łukasz :(

Hosen
26-11-2008, 16:51
Widno mam słabe relacje :(. No nic, chyba sobie wejdę w panel i sam się dopiszę :slon:

Fighter Pl
26-11-2008, 20:45
a moj calak w my horse and me 2 to gdzie jest???:):) hehe

komar
26-11-2008, 22:41
JA TEŻ CHCĘ MIEĆ CALAKA W "MY HORSE AND ME2"!!!!!!!!!!!
Tylko nigdzie nie mogę znaleźć tej gry... :(

Hosen
26-11-2008, 23:47
Słabego trackera masz.

lukkPL
27-11-2008, 00:24
Jeszcze co do HoF. Po pierwsze "MadagasCar 2" a po drugie obrazek tez moglibyscie wrzucić ;)

Co co nowego CoD. Powiem Wam scenariusz na nastepne wydanie PSX. Aktualizacja HoF będzie pewnie po Mikołaju (za jakies 1,5-2 tygodnie), calaki będą brane na przełomie miesiąca. Więc w "nagrodę" za mega szybkie zcalakowanie gry Pierdzioch PL jako jedyny bedzie w nowym CoD:rofl: Tzn. pewnie tak by było gdyby ta dyskusja się tu nie wywiązała ;) Teraz aby udowodnić, że my zwykli, podrzędni gracze nie mamy racji sytuacja przeze mnie opisana nie zainstnieje ;)

wrog
27-11-2008, 00:54
Się uśmiałem. Aktualizacje HoF masz teraz raz na weekend, robi je Sokoov. A calaki będą brane do nowego numeru w najbliższy weekend.

SwankCzarny77
01-12-2008, 12:47
Wlasnie wyslalem 4 calaki w piatek i jakos nie ma ich w HoF a podobno aktualizacja jest co weekend:)ale to taka drobna uwaga pozdrawiam

Fighter Pl
01-12-2008, 23:22
JA TEŻ CHCĘ MIEĆ CALAKA W "MY HORSE AND ME2"!!!!!!!!!!!
Tylko nigdzie nie mogę znaleźć tej gry... :(

jak chcesz to ci ja wysle:) dasz 30 zl i jest twoja. zreszta oddam ja za darmo:rofl:

EDIT: nie mam pojecia dlaczego mam ukryte gry w moim profilu. na konsoli mam ustawione wszystko na dostepne a i tak nie pokazuje mi tego w moim profilu!!! ktos wie o co chodzi????

FireFlow
02-12-2008, 02:30
jak chcesz to ci ja wysle:) dasz 30 zl i jest twoja. zreszta oddam ja za darmo:rofl:

EDIT: nie mam pojecia dlaczego mam ukryte gry w moim profilu. na konsoli mam ustawione wszystko na dostepne a i tak nie pokazuje mi tego w moim profilu!!! ktos wie o co chodzi????

Taa,mniałem to samo pewnego razu,bład MS, na drugi dzieńbyło juz OK

Fighter Pl
02-12-2008, 17:54
Taa,mniałem to samo pewnego razu,bład MS, na drugi dzieńbyło juz OK
juz jest ok:)