View Full Version : Silent Hill: Homecoming-osiagniecia

Fighter Pl
09-02-2009, 11:18
W związku z tym, że gierka spodobała mi się na maxa i jestem na dobrej drodze po calaka, postanowiłem założyć temat achievementów:)
Giera jest jedną z lepszych w jakie ostatnio grałem i polecam ją każdemu kto lubi horrory na konsolach.

Q-Jot
09-02-2009, 11:37
Chyba w Silent Hill i SH 2 nie grałeś:nerd:

Fighter Pl
09-02-2009, 11:42
Chyba w Silent Hill i SH 2 nie grałeś:nerd:
Grałem we wszystkie części!!! I to po kilka razy bo jestem fanem serii:pwnt:.
i nie bardzo kumam o co ci chodziło w twojej odpowiedzi:nerd:

Q-Jot
09-02-2009, 11:49
Bo Homecoming jest dużo mnie straszny i klimatyczny niż wspomniane części .Ma w sobie coś tajemniczego w klimacie i ciągłe oczucie zastraszenia i wyobcowania .Zagadki też są pierwszoligoe ,nie to co od 4 począwszy .

Fighter Pl
09-02-2009, 11:54
Bo Homecoming jest dużo mnie straszny i klimatyczny niż wspomniane części .Ma w sobie coś tajemniczego w klimacie i ciągłe oczucie zastraszenia i wyobcowania .Zagadki też są pierwszoligoe ,nie to co od 4 począwszy .

Bez obrazy ale ja nadal nie rozumiem do czego zmierzasz :rofl:
Może i jest mniej straszny,ale to na prawdę dobra gra. graficznie kiepsko ale klimacik jest mega dobry.

Spootn1k
09-02-2009, 12:02
Gra wychodzi bodajże dopiero w marcu, wiec nie oczekuj ze ktoś Ci coś teraz napisze, calak jest dość prosty luknij na xbox360achievements.org po guida i wsio.

Fighter Pl
09-02-2009, 12:13
Gra wychodzi bodajże dopiero w marcu, wiec nie oczekuj ze ktoś Ci coś teraz napisze, calak jest dość prosty luknij na xbox360achievements.org po guida i wsio.

gra w usa wyszla juz dosc dawno. w europie na dniach sie pojawi 27 luty dokladnie. a ja nie potrzebuje guida bo gre zrobilem juz na 800 pkt. jesli nie masz ochoty pisac o tym watku to nikt ci nie karze.:pwnt:

SwankCzarny77
09-02-2009, 12:26
gra w usa wyszla juz dosc dawno. w europie na dniach sie pojawi 27 luty dokladnie. a ja nie potrzebuje guida bo gre zrobilem juz na 800 pkt. jesli nie masz ochoty pisac o tym watku to nikt ci nie karze.:pwnt:
No wlasnie gra wyjdzie 27 luty dopiero wersja pal narazie jest tylko wersja ntsc i nigdzie nie kupisz orginalu wersji pal bo nie ma jeszce:)wersja pal jest tylko na torrentach od paru dni :)takze spootnik mial racej ze nie ma co pisac jeszce o tej grze bo nikt w nia nie zagral ci co graja na orginalach musza czekac jeszce a ci co graja na piratach pewnie tez poczekaja do 27 lutego zeby nie wyszlo najaw ze graja na kopiach tzw:)

Spootn1k
09-02-2009, 12:28
Źle zrozumiałeś moja wypowiedz, chodzi mi o to ze właśnie przed tym 27 ciężko znaleźć Ci będzie kogoś posiadającego grę żeby Ci napisał dokładnie jak zdobyć jakiś acziw. Trzeba czekać na premiere w europie :) Btw też jestem fanem SH, każda cześć przemaglowałem na wszytkie strony :D

Fighter Pl
09-02-2009, 12:35
Spoko:) Miałem nadzieję,że ktoś już oprócz mnie pograł. Temat kopii zapasowych zostawmy na potem:) bo to temat rzeka. Jeśli chodzi o achievementy to polecam ją każdemu bo przyjemnie się gra i nie trzeba się za bardzo wysilać żeby je zdobyć.

komar
09-02-2009, 13:26
Kujot 4 część jest akurat jedną z najsłabszych - nie licząc trójki, bo ta chyba była najsłabsza. A poza tym jakie masz dobre horrory na X360?? Prócz SH Homecoming i Dead Space to panuje delikatna posucha, Condemned i FEAR to trochę inna liga gatunkowa. Fighter ma racje twierdząc że Homecoming na X360 jest wart sprawdzenia, całkiem udana gra.

FireFlow
09-02-2009, 13:36
Ja jako jeden z najwiekszych fanów Silenta na 100% sprawdze tę gre,z tego co kumpel mi mówił to ponoc jest to produkt na miare Alone in the dark 5 ,lecz dla mnie wystarczy sam klimat,resztę przebole,ale to dopiero po 27lutym do cholery ehh

Fighter Pl
09-02-2009, 13:36
Komarek grałeś już? Jeśli nie to polecam i mam fajny patencik,żeby przejście na hardzie było zajebiście łatwe:)

EDIT: dopiero teraz zauważyłem,że grałeś;)

komar
09-02-2009, 13:43
Podejrzewam o co Ci chodzi, ale nie będziemy tu spojlerować :)

Fighter Pl
09-02-2009, 13:45
Ja jako jeden z najwiekszych fanów Silenta na 100% sprawdze tę gre,z tego co kumpel mi mówił to ponoc jest to produkt na miare Alone in the dark 5 ,lecz dla mnie wystarczy sam klimat,resztę przebole,ale to dopiero po 27lutym do cholery ehh

Gra klimacik ma. Polecam grać wieczorkiem z głosem na full. Sterowanie jest o niebo lepsze niż w AITD5. choć system walki jest badziewny. zagadki są spoko i jest ich w sam raz. Gra mogła by być dłuższa ale nadrabia 5 różnymi zakończeniami. Podoba mi się dźwięk i to wrażenie ,że dziwnie się czuję poruszając się po świecie gry. Nawet w Dead Space tak nie miałem:)
Efekt zaszczucia jest i to jest to!

FireFlow
01-03-2009, 02:27
Chwała dla tej gry,chwała dla tej twórców,że jej az tak bardzo nie zjebali (byłem przekonany po recenzji w PSX'ie ,że szykuje się crap) ale gra jest super.Graficznie ehh przemilcze ,ale po dłuższej serii można tej grze to wybaczyć.Dziś zrobiłem z nowym silentem 11 godzinny maraton i jestem zadowolony.POLECAM gra świetna ,posiada drobne problemy z grafiką i oświetleniem oraz drobne ubytki kamery.

promilek
01-03-2009, 08:51
Fighter podziel się z innymi użytkownikami co trzeba zrobić, aby na hardzie było łatwo :)

ArniHell
01-03-2009, 09:15
przejść na easy z zakończeniem UFO i wziąć z domu pistolecik laserowy, nawet ostatni boss leci na 3 strzały.:D W grze jest 5 zakończeń a wystarczy w wiezieniu zapisać na dwóch slotach i zrobić wszystkie zakończenia później zostaje hard który z pistoletem laserowy jest łatwiejszy od easy.

zarzykrulezzz
01-03-2009, 09:55
To może ktos chce sie juz pozbyc nowego Silenta,skoro macie juz calaki???

ArniHell
01-03-2009, 10:08
Ja niestety nie mam calaka. Może dzisiaj wreszcie zacznę w to grać. Na hardzie z pistoletem laserowym przechodzi się to 4h. Trudniej jest na easy za pierwszym razem niż na hardzie za drugim.

curtis
01-03-2009, 14:18
Komar fighter od tego czytania az wzięła mnie ochota zagłębić się w miasteczko SH .... a fabuła jak ma jakie powiązania z poprzednich części??

P.S - grafika może i słaba ale tam dla mnie liczy się klimat a nie grafa;)

FireFlow
01-03-2009, 16:41
Fabuła jako tako nie jest powiazana z poprzednimi częsciami.Elementem łączącym wszystkie częsci jest samo miasto Silent Hill i w cutscenkach nawiązuje do częsci 1 z PSX ,SH zero czyli Origins i pare motywów wzietych z 3 i 4 częsci.Ale na samą rozgrywkę ta wiedza nie jest jakoś potrzebna

komar
01-03-2009, 17:38
No i jest mały motyw z kultowej dwójki, mianowicie scena w której pojawia się Piramidogłowy :) aż czuć w niej ciężar miecza który ciągnie.

FireFlow
01-03-2009, 17:58
0 - Travis Grady kierowca ciężarówki
1 - Wheeler wspomina podczas gdy płyną policyjną łódką o jakiejś tam koleżance która zagineła w Silent Hill (chodzi prawdopodbnie o Cybil Bennet -Policiantke z jedyneczki)
2 - Piramidogłowy jak wspomniałeś ,nazwa achievementu "Shades of James" itp
3 - Te króliczki,maskotki ,i stwór "Siam" itp podobne z trzeciej części.
4 - Drzwi okute łańcuchem,dziury w ścianach itp

Film - Zamienianie się otoczenia w czasie rzeczywistym (transformacja w mroczne SH)

0,2,3,4 - podobne rozmieszczenie elementów infrastruktury w mieście itp (szkoła ,dobrze znany szpital ,te elementy są przy tych samych ulicach jak w poprzednikach)

Fighter Pl
03-03-2009, 15:02
Poradnik do Silent Hill: Homecoming możecie znaleźć tutaj (http://fighterpl.blogspot.com/2009/03/silent-hill-homecoming.html)
:)

komar
04-03-2009, 07:46
Będziesz teraz pisywać recki do jakiejś gazetki :lol:

Fighter Pl
04-03-2009, 08:02
Będziesz teraz pisywać recki do jakiejś gazetki :lol:

To było przetarcie. Robiłem ten poradnik w pracy na szybko:P teraz czas na recenzje RE5 ale dopiero jak skończymy co-op drogi komarze:D

komar
04-03-2009, 08:10
A do 13 jeszcze tyle czasu... :(

curtis
05-03-2009, 17:29
no fighter nieźle na pewno mi się przyda ten poradniczek;)

komar
05-03-2009, 21:29
Poradnik do tej gry nie jest potrzebny, wszystkie acziwy wpadają w trakcie grania, nawet nie trzeba się spinać aby coś zaliczyć.

Curtisiku dasz sobie radę bez poradnika :)

Fighter Pl
05-03-2009, 21:31
no fighter nieźle na pewno mi się przyda ten poradniczek;)

Dzięki, dzięki :) Następny będzie RE5.A Komarek sam korzystał z poradnika a teraz się mądrzy:rofl:

Mr Jim
06-03-2009, 00:51
Silent Hill skończony .Bardzo dobra gra , lecz krótka i łatwa. Troszke grafa zawodzi ale za to gameplay bardzo dobry. Hard przeszedłem bez użycia żadnej apteczki :D

FireFlow
06-03-2009, 01:12
Silent Hill skończony .Bardzo dobra gra , lecz krótka i łatwa. Troszke grafa zawodzi ale za to gameplay bardzo dobry. Hard przeszedłem bez użycia żadnej apteczki :D

Ha Ha Ha ,zostaw pistolet i dojdź do pierwszego Bosa na Hardzie bez użycia 10 apteczek :D

Grafike można wybaczyć,stary oldschoolowy gameplay jest więc spoko

acePL
06-03-2009, 16:47
Zrobiłem zakończenie UFO i jestem w domu. Gdzie jest ten pistolet laserowy ? "Laser guna znajdziesz w domu głównego bohatera. Leży na skrzyni obok łóżka w pokoju dziecięcym." To jest ten pokój na pierwszym piętrze po lewej stronie? Tam gdzie jest piętrowe łóżko?

Fighter Pl
06-03-2009, 16:54
Zrobiłem zakończenie UFO i jestem w domu. Gdzie jest ten pistolet laserowy ? "Laser guna znajdziesz w domu głównego bohatera. Leży na skrzyni obok łóżka w pokoju dziecięcym." To jest ten pokój na pierwszym piętrze po lewej stronie? Tam gdzie jest piętrowe łóżko?
DokLadnie tak. Na tej skrzyni obok łóżka piętrowego.

acePL
06-03-2009, 18:02
To dlaczego ja go tam nie mam?

---Edit---
Podczas nowej gry przy wyborze miejsca zapisu wybrałem hdd a grę przechodziłem na karcie pamięci. Dlatego na początku nie miałem wyboru kostiumu i w domu tej broni.

Fighter Pl
06-03-2009, 19:50
To dlaczego ja go tam nie mam?

---Edit---
Podczas nowej gry przy wyborze miejsca zapisu wybrałem hdd a grę przechodziłem na karcie pamięci. Dlatego na początku nie miałem wyboru kostiumu i w domu tej broni.
No widzisz:) opis nie kłamie:D

promilek
27-03-2009, 13:22
Mam pytanie odnośnie amunicji. Czy amunicji mogę mieć tyle, ile mi się mieści w pistolecie, czy jest jakiś sposób na zabranie amunicji do ekwipunku, w momencie, gdy pisze, że nie mogę wziąć więcej i muszę ją zostawić?

Fighter Pl
27-03-2009, 13:41
Mam pytanie odnośnie amunicji. Czy amunicji mogę mieć tyle, ile mi się mieści w pistolecie, czy jest jakiś sposób na zabranie amunicji do ekwipunku, w momencie, gdy pisze, że nie mogę wziąć więcej i muszę ją zostawić?

Amunicję możesz mieć w ekwipunku ale masz limit na nią. Więc jeśli masz info, że masz full ammo to niestety musisz ją zostawić.

komar
28-03-2009, 07:32
Sposobem na noszenie większej ilości ammo jest znalezienie ulepszonych wersji podstawowych broni, mieszczą one więcej pocisków.

Frezer
10-04-2009, 21:30
Spoko:) Miałem nadzieję,że ktoś już oprócz mnie pograł. Temat kopii zapasowych zostawmy na potem:) bo to temat rzeka. Jeśli chodzi o achievementy to polecam ją każdemu bo przyjemnie się gra i nie trzeba się za bardzo wysilać żeby je zdobyć.

Ile byś dał Silentowi ?, bo właśnie sie zastanawiam czy nie zagrać ale patrzac na niektóre recki w necie troche sie boje, podobno grafika obleśna a to dla mnie duży minus ?!!!

H_Revolution
11-04-2009, 11:50
Frezer, grafika nie jest zła, więc tym bym się nie martwił.
A sama gra bardzo dobra, bardzo przyjemnie się grało, amunicji tylko troszkę mało (przy piewszym podejściu zbyt wiele jej nie znalazłem) i prawie całą grę przeszedłem nożem.

Na minus można zaliczyć, że gra jest śmiesznie krótka.. no i zagadki są banalne. Nadrabia jednak klimatem i opowiedziana historia jest dość ciekawa.

Podsumowując, za grę (używka) z przesyłką dałem 120 PLN, na bank jak wycisnę calaka sprzedam ją bez strat, więc jak wyhaczysz dobrą ofertę na allegro to warto kupić, przejść i sprzedać;)

Pozdrawiam

Frezer
12-04-2009, 14:05
No właśnie od wczoraj gram i połowa za mną, fajny klimacik zagadki mi odpowiadają z uwagi że z angielskim u mnie srednio a że SH nigdy nie był po polsku na konsolach to mi pasi, co do grafy to cieniutko ubogie tekstury spadajaca animacja i zbyt czeste loadingi mysle że pierwszy xbox by dał sobie rade, z amunicją to żeczywiscie jakos mało, a ja sie zastanawiałem czy nie grac od razu na hardzie hehe

qyk
27-05-2009, 12:03
Ano zgadzam sie grafa niezachwyca ale ogólnie to sillen hill :)