View Full Version : Resident Evil 5 - lista osiągnięć

Strony : [1] 2

FireFlow
03-03-2009, 16:09
Lista Trofeów jest znana od grudnia,a teraz daje liste acziwmentów z podanymi wartosciami GS

Resident Evil 5

Completed Chapter 1 - 1 15G

Completed Chapter 1 - 2 15G

Completed Chapter 2 - 1 15G

Completed Chapter 2 - 2 15G

Completed Chapter 2 - 3 15G

Completed Chapter 3 - 1 15G

Completed Chapter 3 - 2 15G

Completed Chapter 3 - 3 15G

Completed Chapter 4 - 1 15G

Completed Chapter 4 - 2 15G

Completed Chapter 5 - 1 15G

Completed Chapter 5 - 2 15G

Completed Chapter 5 - 3 15G

Completed Chapter 6 - 1 15G

Completed Chapter 6 - 2 15G

Completed Chapter 6 - 3 15G

Recruit 15G
Complete all chapters on Amateur.

Soldier 15G
Complete all chapters on Normal.

Egg Hunt 15G
Find all 4 types of eggs.

A Friend in Need 15G
Save partner 10 times when HELP is displayed.

Lifeguard 15G
Save partner 10 times when DYING is displayed.

Exploding Heads 15G
Pull off 20 headshots.

A Cut Above 15G
Defeat 5 enemies with the Knife.

Cattle Prod 15G
Defeat 30 enemies with the Stun rod.

Crowd Control 15G
Defeat 30 enemies with the Gatling gun.

Bull's-eye 15G
Defeat 30 enemies with the Longbow.

Get Physical 15G
Defeat 20 enemies with physical attacks.

The Works 15G
Chain the maximum number of combos together in one go.

Fireworks 15G
Shoot an enemy Molotov cocktail, dynamite stick, or hand grenade.

Meat Shower 15G
Defeat 3 Majini with one grenade or proximity bomb.

Go into the Light 15G
Defeat 2 enemies with one flash grenade.

Ride the Lightning 15G
Defeat a Majini using the electric current from a transformer.

Stop, Drop, & Roll 15G
Defeat 3 Majini at once by setting oil canisters on fire.

Baptism by Fire 15G
Defeat 3 Majini at once with a drum or gas tank explosion.

Masters of Removing 15G
Work together to save someone special.

Egg on Your Face 15G
Defeat a Majini with a rotten egg.

Heart Stopper 15G
Defeat a certain enemy by stabbing it in the heart.

Veteran 30G
Complete all chapters on Veteran.

All Dressed Up 30G
Purchase all available alternative costumes in Bonus Features.

Stockpile 30G
Obtain all available weapons.

Take It to the Max 30G
Completely upgrade all weapons.

They Belong in a Museum 30G
Obtain all treasures in the game.

Badge of Honor 30G
Find all the BSAA emblems.

They're ACTION Figures! 30G
Collect all the figurines.

Lead Aspirin 30G
Defeat a Majini with a headshot while it's jumping.

Be the Knife 60G
Deflect a bow gun arrow with your knife.

Drive By 30G
Stop an armored truck by taking out the driver.

Who Do You Trust? 30G

Build up a certain level of trust with your partner.

Bad Blood 15G
During the first fight with Wesker, damage him a set number of times.

War Hero 70G
Complete all chapters on Professional.

rurson
03-03-2009, 16:13
wyprzedziles mnie:)
a czemu chaptery sa dwa razy ? chyba za solo i coop
bede na livie to sie odezwe do ciebie - FireFlow

FireFlow
03-03-2009, 16:18
1-1
1-2

2 Achievementy za każdy chapter :D

rurson
03-03-2009, 16:37
w sumie racja

Frezer
03-03-2009, 18:33
Mam nadzieje że bedzie można wszystko w co-opie zaliczyć bo zamierzam przechodzić z kimś, ciekawe czy na normalu nie bedzie za łatwo w co-opie i czy bedzie można odrazu ustawić poziom Veteran, jak sie domyślam po przejściu np normal i tak trzeba bedzie wymeczyć potem Amateur ale może to i dobrze na spokojnie pozbieram duperele, gierke juz mam rzecz jasna czekam na premiere jeszcze 9 dni i lecim z koksem kurza twarz !!!

Assassin
03-03-2009, 18:48
frezer, a grales juz czy tylko sciagnales?

FireFlow
03-03-2009, 18:59
gre trzeba cisnąc 4 razy, itemy zebrane się restartują po przejsciu

inoobiPL
03-03-2009, 19:20
ale nie jest tak źle jak się przypuszczało :P ja myślałem że skoro CAPCOM to miazga jak chociażby w DMC4 a tu takie całkiem w miare achi :)

FireFlow
03-03-2009, 20:33
Resident nie jest aż tak grą skilową jak DMC bo to inny typ gry.A co mnieli innego wymyśleć?Gra jest na 7h (a wszyscy oczekiwali przynajmniej poziomu z 4 czesci ok 20h),do tego acziki na które gre trzeba przejść 4 razy.

Resident ponoć ma jakiś dodatkowy tryp jakiejś Areny z jakimiś challengami ,ludzie piszą ze pewnie wyjdzie jakis dodatek na te areny + pewnie jakieś lipne kostiumy za 800MSP

HiTMAN47
03-03-2009, 20:56
Nie sa trudne, mozna powiedzec ze w sam raz tylko troche czasu zajma. To lubie :)

Frezer
03-03-2009, 23:21
Nie sa trudne, mozna powiedzec ze w sam raz tylko troche czasu zajma. To lubie :)

a skad możesz wiedzieć np czy skończenie profesional bedzie łatwe bo ja watpie

QBalu
03-03-2009, 23:28
Dlatego dali co-op, by 2 wymiataczy poradziło sobie z pro :)

FireFlow
03-03-2009, 23:36
kumpel juz testuje ,mówi,ze na singlu na EASY jest juz ciezko, upgready są drogie ,praktycznie trzeba przechodzić 1 lvl po 3 razy aby kupić jakaś pierdółkę,sterowanie wpływa na reflex a boot ponoć jest bardzo głupi -naszczescie mamy co-op ,a jak gre przejdzie sie 3 razy to professional powinien tez jakoś pójsć ,moze nie łatwo,ale da się

Fighter Pl
04-03-2009, 10:24
RE4 był moja najlepszą grą ever i mam nadzieję,że "piątka" będzie jeszcze lepsza. W RE4 zdobyłem wszystko co tylko mozliwe na wszystkich poziomach więc nowego residenta łykam w ciemno. Achievementy bardzo łatwe.

komar
05-03-2009, 11:56
Achiwy przyjemne i dość proste, ale najważniejsze jest to że gra się REWELACYJNIE, miodność na najwyższym poziomie. Osoby które grały w 4 i podobała im się, będą zachwycone. Grafa w grze rewelacja, bez wątpienia jeden z najładniejszych tytułów.

Fighter Pl
05-03-2009, 13:18
Achiwy przyjemne i dość proste, ale najważniejsze jest to że gra się REWELACYJNIE, miodność na najwyższym poziomie. Osoby które grały w 4 i podobała im się, będą zachwycone. Grafa w grze rewelacja, bez wątpienia jeden z najładniejszych tytułów.

Jak dam radę to w tym tygodniu zabiorę się za poradnik do RE5!:)

Vartan
05-03-2009, 13:48
i zajebiscie! a ja odpalam to juz dzis :) i bede zabijal nigga-zombie! gr8!

white power, white power! :D
Mozna grac od dzisiaj, gdyz premiera japonska miala miejsce kilkanascie godzin temu (5.III). Tak wiec o bany nie trzeba sie bac. Oczywiscie robie w co-op...
It's beautiful

Oczywiscie przyszla mi paczka rano z KKW i mam konsole NTSC JAP!

komar
05-03-2009, 14:07
Oczywiście - My też :)

Fighter Pl
05-03-2009, 14:42
i zajebiscie! a ja odpalam to juz dzis :) i bede zabijal nigga-zombie! gr8!

white power, white power! :D
Mozna grac od dzisiaj, gdyz premiera japonska miala miejsce kilkanascie godzin temu (5.III). Tak wiec o bany nie trzeba sie bac. Oczywiscie robie w co-op...
It's beautiful

Oczywiscie przyszla mi paczka rano z KKW i mam konsole NTSC JAP!

A czy wersja jap jest region free? Bo z tego co wiem to chyba nie. A premiera u nas jest za 8 dni. Więc odradzam granie online.

Oczywiście - My też :)

A ty z kim robisz co-op'a kolego?:)

Skyline14
05-03-2009, 15:02
Achievementy są spoko. Ale naprawde liczyłem na długą gierke. A nie tylko 8h jedno przejście gry. W dzisiejszych czasach nie ma już gry której nie przeszło by sie w 2-3 dni.:( A czy achievy za przejście na wyższym poziomie trudności dają też te za niższe? No wiecie, przejście na Normalu daje też achieva za Easy. Jest tak?

Fighter Pl
05-03-2009, 15:07
Achievementy są spoko. Ale naprawde liczyłem na długą gierke. A nie tylko 8h jedno przejście gry. W dzisiejszych czasach nie ma już gry której nie przeszło by sie w 2-3 dni.:( A czy achievy za przejście na wyższym poziomie trudności dają też te za niższe? No wiecie, przejście na Normalu daje też achieva za Easy. Jest tak?

Wydaje mi się ,że tak! Może i nie jest za długa ale wolę intensywne 8 h niż powolne,nudne 20 godzin;) W RE5 jest mnóstwo bonusów do odkrycia,więc będzie co robić. A grywalność jest taka,że będzie się chciało grać w to kilka razy.

Vartan
05-03-2009, 17:01
REGION FREE :)
We love that!
I faktycznie seria RE jest jedna z tych, gdzie kazda czesc jest "ciosana" do bolu!

curtis
05-03-2009, 17:46
no z tego co widzę to łatwe achivy ale może to i dobrze, bo z przyjemnoscia bede Residenta przechodził kilka razy mam nadzieje;)

rurson
05-03-2009, 19:19
a czy upgrady broni zakupione np na poziomie easy beda dostepny na wyzszych poziomach czy wszystko od nowa bedzie trza kupowac ? tak samo jak znalezione rzeczy ?

Fighter Pl
05-03-2009, 19:51
a czy upgrady broni zakupione np na poziomie easy beda dostepny na wyzszych poziomach czy wszystko od nowa bedzie trza kupowac ? tak samo jak znalezione rzeczy ?

Właśnie wyczytałem tutaj, (http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=130721)że cały ekwipunek z gry zostaje.Obojętnie jaki poziom grasz:) Czyli pakujemy wszystko na easy a potem wbijamy na hard i roznosimy wszystkich. Takie coś to ja lubię. Brawo Capcom:)

QBalu
05-03-2009, 20:08
Więc przejście gry na Pro już nie będzie takie skillowe, a szkoda. Pamiętam jak to było w RE4 - jeden cenny strzał z pistoletu w nogę i ciach! ciach! ciach! nożem. Teraz wystarczy dopakować najlepszą giwerę i zabrać do niej tonę nabojów :( smutne

Skyline14
05-03-2009, 20:56
Zgadzam sie z Qbalu. Może w DMC4 takie coś pasowało, tak tutaj nie powinno tak być. Oby chociaż tych upgradów było dużo i drogo w takim razie

rurson
05-03-2009, 21:13
dzis specjalnie wybralem sie do kolegi bo juz gra w re5 i powiem ze broni jest masa.ulepszyc mozna - sile strzalu, szybkosc przeladowywania, pojemnosc magazynku i criticala. w kazdym tym ulepszeniu jest po kilka poziomow,on skonczyl juz gre na easy i ma dopiero ulepszone na full 2 bronie(cos okolo 20 chyba ich jest)wiec grania duzooo :)

na forum x360 pisze - If you upgrade a Weapon to its Maximum you can buy unlimited ammo

komar
05-03-2009, 21:35
Można też zliczać pod rząd te same rozdziały i nabijać kasę w nieskończoność, aby potem ulepszać giwery. Mimo wszystko aby ulepszyć WSZYSTKIE bronie trzeba DUŻO grać. Do tego masa bonusów tylko zachęca do ponownego męczenia gry :)

QBalu
05-03-2009, 21:35
To jeszcze niech dadzą nieśmiertelność za znalezienie wszystkich puszek fasoli, czy co to tam się zbiera i jeszcze niewidzialność za przejście gry na easy :|

komar
05-03-2009, 21:38
Jeśli ktoś lubi wyzwania to może od razu odpalić grę na Veteranie, satysfakcja gwarantowana :)

Fighter Pl
05-03-2009, 21:39
dzis specjalnie wybralem sie do kolegi bo juz gra w re5 i powiem ze broni jest masa.ulepszyc mozna - sile strzalu, szybkosc przeladowywania, pojemnosc magazynku i criticala. w kazdym tym ulepszeniu jest po kilka poziomow,on skonczyl juz gre na easy i ma dopiero ulepszone na full 2 bronie(cos okolo 20 chyba ich jest)wiec grania duzooo :)

na forum x360 pisze - If you upgrade a Weapon to its Maximum you can buy unlimited ammo

I to właśnie w tej grze jest najlepsze. Aż chce się sama przechodzić :rofl:. A co do przechodzenia na wyższych poziomach bez dopakowanych broni. Robisz new game i rozpoczynasz zabawę od początku. Nikt ,nikomu nie karze używać ekwipunku "dopakowanego";) Jeśli chodzi o tą nieskończona ilość amunicji, to traktujcie to jako bonus do odblokowania. W poprzednich częściach też to było. I znowu wybór każdego gracza:używać/nie używać unlimited ammo

Na jakim veteranie komarek?:)

komar
05-03-2009, 21:44
Eeeeee no veteranie chyba... coś jak hard. Bo po przejściu odblokowuje się ten hardest czy jakoś tak :)

Jak ktoś lubi hardkor to zawsze może opierdolic wszystko w sklepie, zakupić podstawowy ekwipunek i heja do przodu :) Powodzenia :)

FireFlow
05-03-2009, 23:59
Skoro upgready zostają to trzeba bedzie je odpowiednio wykorzystać.
Moje pytanie brzmi,czy jak zaczniemy np na normalu to wyda jednocześnie za easy?Jedynie co mi przychodzi do głowy to to,ze CAPCOM nigdy tak nie dawał.Pozdro

rurson
06-03-2009, 00:27
małe info :
do zdobycia achi za zakup wszystkich figurek trzeba kazda misje przejsc na range S ( do otrzymana jej liczy sie czas przejscia misji, ilosc smierci, celność , ilosc zabitych wrogów).figurki sa dostepne rowniez do kupienia za upgrade na maxa konkretnej broni, za zebranie jakiejs tam liczby(jest ich 30 w niektorych misjach kilka w innych wogóle) znaczków BSAA(coś jak tarcze w 50cent) tylko że dużo ciężej ukryte.ogólnie fajne statystyki w grze są.

Spootn1k
06-03-2009, 09:00
Gra w coopie daje maaase zabawy, wczoraj z kumplem przy jednym bossie była niezła jazda :lol:

rurson
06-03-2009, 09:07
ktos bedzie chetny na co-op na hardzie gdzyz dopiero po ukonczeniu harda odblokowuje sie najwyzszy poziom

Spootn1k
07-03-2009, 10:48
Przeszedłem grę, wymaxowalem statsy Lighting Hawk'a (magnum) wykupiłem sobie do niego unlimited ammo, odpalilem nowe gre i nie mam nieskonczonej amunicji :omfg:

Czy coś źle zrobilem czy gra mnie oszukała? wie coś ktoś?

ok już wiem, trzeba jeszcze wejść w specjalne opcje (obok merceneris) i tam zaznaczyć unlimited ammo :rolleyes:

Fighter Pl
09-03-2009, 08:55
W ten weekend skończyłem RE5 dopakowałem wszystkie bronie i teraz przechodzę na Vetereanie. Gra jest zajebista! Grywalna,śliczna i napakowana bonusami po brzegi:) Dawno się tak świetnie przy żadnej grze nie bawiłem(nawet KZ2 poszło w odstawkę na razie;) )

Co do achievementów to są naprawdę proste. Co może sprawić kłopot to szukanie poukrywanych znaczków BSAA.

Egg Hunt - 15
Jajka idzie bardzo łatwo znaleźć w chapterze 3-1. Na samym środku jest mała wysepka z kurnikiem. Po prawej stronie zawsze znajdziemy 2 białe jajka. Złote oraz brązowe znoszą co jakiś czas kury( gdy kogut zapieje oznacza,że kura zniosła jajko)
Rotten egg możemy znaleźć w chapterze 4-1 randomowo.
Jeśli masz 4 jajka i osiągnięcie nie wyskoczyło wejdź do menu z przedmiotami i 15 gs powinno się pojawić

Lead Aspirin - 30
W osiągnięciu tym musisz strzelić headshota przeciwnikowi Majini. Zrobić można to w chapterze 1-1 gdy w oczekiwaniu na helikopter musimy odpierać mała hordę wieśniaków. Wskocz na dachy na środku planszy i czekaj aż,któryś z przeciwników będzie próbował przeskoczyć do ciebie. Wyceluj z shotguna i walnij mu head'a podczas skoku

Egg On Your Face - 15
Gdy znajdziemy rotten egg wgrywamy level 1-2 na poziomie easy. Zaraz na początku natkniemy się na kobietę która nas zaatakuje. Strzel jej z pistoletu w nogę wyekwipuj "jajko" i rzuć w nią. Osiągnięcie wpadnie.

The Works - 15
Należy wykonać maksymalne combo między dwoma postaciami. Jak je wykonać znajdziecie tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=xSdTrsPeSm0&eurl=http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=131409)

Najlepszy sposób na szybką kasę.
Najpierw musimy zebrać kilka sztuk jajek(najlepiej złotych). Odpalamy grę a w ekwipunku Chrisa zostawiamy tylko jajka. Podłączamy drugiego pada i dołączamy się do gry(logujemy drugi profil).Oddajemy cały "nabiał" Shevie. Teraz wciskamy start i wychodzimy do menu głównego. Pamiętaj,żeby nie zapisywać stanu gry dla Chrisa a zapisać dla Shevy! Wgrywamy grę po raz kolejny i powtarzamy czynność aż Sheva będzie miała w ekwipunku 45 złotych jaj.
Gdy już ma,wgrywamy stan gry i teraz oddajemy(pamiętamy o logowaniu drugiego pada) cały zapas jajek Chrisowi.Następnie wychodzimy do menu głównego,tylko tym razem zapisujemy stan dla profilu Chrisa a nie Shevy! Krok ten powtarzamy do momentu gdy uzbieramy około 1000 jajek-tyle wystarczy by je sprzedać w sklepie i mieć kasę na wszystkie bronie i ich dopakowanie.

Jeśli ktoś ma kłopoty to proszę pisać . Pomogę lub wyjaśnie.

EDIT: Dziś napisałem poradnik do RE5. Chętnych zapraszam tutaj (http://fighterpl.blogspot.com/2009/03/resident-evil-5-poradnik.html#links)
A tu (http://www.trofeaps3.com/trophies/readarticle.php?article_id=228) poradnik do RE5 na PS3

wargod1984
09-03-2009, 14:09
Uff ja właśnie zdobyłem calaczka:) zdecydowanie bardzo dobra gra. Liczyłem jednak na bardziej wymagające achivki:)

rurson
09-03-2009, 14:40
Fighter mogłbyś to jakś tak trochu inaczej wytlumaczyc bo JA zbytnio nie kumam np jakos w podpunktach.został mi tylko aczik za bronie i veteran, chciałbym juz tą wspaniała gre skonczyc.dzieki

Fighter Pl
09-03-2009, 14:47
Fighter mogłbyś to jakś tak trochu inaczej wytlumaczyc bo JA zbytnio nie kumam np jakos w podpunktach.został mi tylko aczik za bronie i veteran, chciałbym juz tą wspaniała gre skonczyc.dzieki

Ale co mam dokładnie w podpunktach wytłumaczyć? Poradnik jest w podpunktach napisany:)

rurson
09-03-2009, 15:09
chodzi mi o ten sposob na szybka kase.
nie wyswietla mi twojego poradnika na blogu

Fighter Pl
09-03-2009, 15:14
chodzi mi o ten sposob na szybka kase.
nie wyswietla mi twojego poradnika na blogu

Dziwne bo działa normalnie:rolleyes: http://fighterpl.blogspot.com/2009/03/resident-evil-5-poradnik.html#links - spróbuj tak. Tam jest dokładnie opisane jak w poście. Jeśli to nie zrozumiałe to później postaram się to opisać dokładniej.

komar
09-03-2009, 15:15
Sposób na kasę opisany przez Fightera działa. Zobacz sobie Rurson ten filmik, może Ci pomoże

http://www.youtube.com/watch?v=lvp-ZMsypxk

Poradnik na blogu Fightera wyświetla się normalnie.
Fighter, dobra robota chłopcze :rofl:

rurson
09-03-2009, 15:18
ogladalem go juz.tylko z tym zapisywaniem nie rozumiem trochu.jak wybrac zeby na chrisa albo shevy zapisac.tym padem ktorym gramy dana postacia wychodzimy z gry i to do niej bedzie przypisany save ?
ja mam wlasnie problem z blogiem fightera bo juz kiedys chcialem wejsc na poradnik sillent hill z tego co pamietam i mi wyswietla tylko tytul gry i obrazek i dalej nie moge nigdzie wejsc.

sorki komarek tego filmiku nie widzialem :)

Fighter Pl
09-03-2009, 15:24
ogladalem go juz.tylko z tym zapisywaniem nie rozumiem trochu.jak wybrac zeby na chrisy albo sheve zapisac.tym padem ktorym gramy dana postacia wychodzimy z gry i to do niej bedzie przypisany save ?

Jednym i drugim kolego. Jak zrobisz quit to pojawi się ekran z zapytaniem czy zapisać GRĘ DLA OBU PROFILI! na jednym wciskasz A a drugim B. Jest wyraźnie opisane dla kogo i kiedy zapisujemy stan gry:)

Sposób na kasę opisany przez Fightera działa. Zobacz sobie Rurson ten filmik, może Ci pomoże

http://www.youtube.com/watch?v=lvp-ZMsypxk

Poradnik na blogu Fightera wyświetla się normalnie.
Fighter, dobra robota chłopcze :rofl:

Dzięki,nadmiar wolnego czasu w pracy:)

rurson
09-03-2009, 15:25
nie wiedziale ze tak pisze dla kogo jest zapisywane bo we dwojke jeszcze nie gralem kolego :)
dziekuje

Fighter Pl
09-03-2009, 15:27
nie wiedziale ze tak pisze dla kogo jest zapisywane bo we dwojke jeszcze nie gralem kolego :)

HEHE. Rurson możesz to zrobić na dwa pady lub online z kumplem;)

rurson
09-03-2009, 15:29
a bedziesz tym kumplem ? :D

komar
09-03-2009, 15:33
Od siebie dodam tylko że najlepiej jest użyć jajek typu ROTTEN, kosztują 2000 za szt. a złote tylko 1000 :)

Fighter Pl
09-03-2009, 15:37
Od siebie dodam tylko że najlepiej jest użyć jajek typu ROTTEN, kosztują 2000 za szt. a złote tylko 1000 :)

Wiem ale je ciężko znaleźć więc ja zrobiłem ze złotymi i szybciej mi to poszło bo ja zanim znalazłem glitch'a siedziałem z 5 godzin na tej wysepce z kurnikiem:rofl: i uzbierałem ze 200 jaj złotych i 300 białych

a bedziesz tym kumplem ? :D

Szybciej zrobisz na dwa pady chyba;) ja coopa na professionalu będę robił z Komarkiem ale jak bym grał online to chętnie pomogę

rurson
09-03-2009, 15:52
ktos by chciał w weekend przejśc profesional ?

wargod1984
09-03-2009, 18:03
jak bede to moge pomoc , ale ja preferuje speed runy:)

teraz sie bede bawil w speed runy na wszystkich poziomach:) narazie 40 na easy jestem na swiecie:P trzeba sie przylozyc:)

Assassin
09-03-2009, 18:13
Thx fighter jak bede mial Re5 to nie bede sie musial meczyc z angielskim na ach360.org. Zajebi*ty poradnik;)

FireFlow
12-03-2009, 16:52
Jakwszyscy juz wiedzą, RE5 otrzyma płatny multiplayer ,gratulowac ,kolejne krojenie kasy ,za wyciecie tego co być powinno w podstawce

lvizzz
12-03-2009, 17:32
No, ja juz gram, przyszedl dzisiaj.Grafika miazdzy, ale to juz wszyscy, co grali w demo, wiedza.W dalszym ciagu sie nie moge przyzwyczaic do controlsow.Po tylu meczach w GoW2 jakos moje rece nie moga sobie wyobrazic strzelania bez poruszania sie.Wiem, ze ten temat byl wielokrotnie poruszany, ale nic nie poradze.Dziwne sterowanie i koniec.Story niezle sie zapowiada, ale w gole nie straszny ten Resident.A powinien byc , nie?

Fighter Pl
12-03-2009, 18:09
No, ja juz gram, przyszedl dzisiaj.Grafika miazdzy, ale to juz wszyscy, co grali w demo, wiedza.W dalszym ciagu sie nie moge przyzwyczaic do controlsow.Po tylu meczach w GoW2 jakos moje rece nie moga sobie wyobrazic strzelania bez poruszania sie.Wiem, ze ten temat byl wielokrotnie poruszany, ale nic nie poradze.Dziwne sterowanie i koniec.Story niezle sie zapowiada, ale w gole nie straszny ten Resident.A powinien byc , nie?
Nie , nie powinien.Już w "czwórce" przestało straszyć. I każdy kto w nią grał o tym wie. Ja się spodziewałem,że ta część będzie podobna do poprzedniczki.I bardzo mnie to cieszy. A co do straszenia,to zacznij grę na professional bez broni i kasy,poczujesz wtedy co to strach gdy koleś z workiem na głowie będzie cię gonił z piłą łańcuchową. A ty nie będziesz wiedział gdzie spierd***ć:) Co do achievementów to mam problem z wykonaniem samemu tego max combo. Jest ktoś kto zrobił to samemu?

lvizzz
12-03-2009, 18:31
Fighter, a da sie to zrobic samemu?Chyba, ze jakos przed przypadek Shiva strzeli uppercuta i bedziesz mial mozliwosc dokonczyc.Trzeba youtube obserwowac, pewnie cos sie pojawi.

Na Professional bede gral, ale na razie pykam na normalu, ot tak, zeby przejsc, bez kolekcjonowania figurek i czego tam.Widze, ze gierka ma duze replayability, wiec o to sie nie martwie.A ustrzeliles goscia w leb w czasie skoku?Kurde, chce gry gdzie sie bede bal, a nie zastanawial gdzie spier****c.Dead Space byl czyms takim.

komar
12-03-2009, 19:54
...mam problem z wykonaniem samemu tego max combo. Jest ktoś kto zrobił to samemu?
Dziś wracam na live, więc Ci w tym pomogę "ślimoku" :rofl:

Fighter Pl
12-03-2009, 21:00
Dziś wracam na live, więc Ci w tym pomogę "ślimoku" :rofl:
hehe.ok.za 40 min wbijam;)

Qbas
14-03-2009, 12:38
co do tego max combo to sie nie da samemu, chyba ze jakims niewyobrazalnym fartem Sheva odejdzie na 3 m od ciebie XD calkiem latwo zrobic to ze znajomym :P gdzie znalesc wszystkie eggi ?

lvizzz
14-03-2009, 12:55
Na wyspie mozesz zdobyc 3, natomiast rotten egg pojawia sie losowo w rozdziale 4-1.Na razie nie udalo mi sie trafic.

promilek
14-03-2009, 13:57
małe info :
do zdobycia achi za zakup wszystkich figurek trzeba kazda misje przejsc na range S

W poradnikach nie ma nic na ten temat, że musi być ranga S, więc skąd to info?

komar
14-03-2009, 14:01
co do tego max combo to sie nie da samemu, chyba ze jakims niewyobrazalnym fartem Sheva odejdzie na 3 m od ciebie
Da się zrobić samemu, ja je zrobiłem z konsolą na tym "grubym murzynie" bez koszulki.

Spootn1k
14-03-2009, 14:07
W poradnikach nie ma nic na ten temat, że musi być ranga S, więc skąd to info?

wystarczy zrobić S'ki tylko na easy żeby dostać figurkę weskera

molin94
14-03-2009, 14:18
Panowie a ja mam takie pytanko... Gdzie ustawia się unlimited ammo ? Z upgradowałem all ale nie mam unlimited... proszę o pomoc!

Spootn1k
14-03-2009, 14:25
specjalne opcje obok merceneris

lvizzz
14-03-2009, 21:35
Hej, wlasnie znalazlem rotten egg na poziomie 6-2, tuz po time evencie, gdy zabilem kilku wrogow.Ponoc pojawia sie losowo w 4-1 ale co tam, wracam do gry....

Assassin
14-03-2009, 21:52
Czy mozna wybierac kim sie chce grac kampanie jezeli gramy sami?

lvizzz
14-03-2009, 21:57
Kuzwa, rotten egg zniknelo, po walce z wielka macka.No co za shit, i nie ma achiva.

Fighter Pl
14-03-2009, 22:37
Kuzwa, rotten egg zniknelo, po walce z wielka macka.No co za shit, i nie ma achiva.
Może zjadłeś przez przypadek? Jak chcesz to dodaj mnie do listy i dam ci te jajka:)

lvizzz
14-03-2009, 23:49
Może zjadłeś przez przypadek? Jak chcesz to dodaj mnie do listy i dam ci te jajka:)
Dzieki fighter, wlasnie probowalem, ale masz liste zapelniona i nie da rady.Moglem zjesc przez przypadek!!!!Co za wtopa.Teraz bede lazil przez level 4-1 nie wiadomo ile....

FireFlow
15-03-2009, 00:50
Wg mnie RE5 to narazie bardzo mocny kandydat na gre roku,wstawki filmowe jak i rendery robią wrażenie.potwierdzam słowa z góry,zajebista gra,polecam

lukasznorekpl
15-03-2009, 00:59
mam pytanie odnośnie grania przez link cable (na dwóch konsolach w coopa). Podobno są jakieś problemy z tym i nie można w taki sposób grać. Może ktoś zobaczyć czy naprawde się nie da?

komar
15-03-2009, 08:03
Czy mozna wybierac kim sie chce grac kampanie jezeli gramy sami?
Żeby grać laseczką musisz ukończyć raz grę.

ksips
15-03-2009, 11:24
Mam problem z Achievementem - Masters of Removing. Mianowicie przeszedłem kampanię w koopie na 2 graczy na jednej konsoli, a on nie wpadł :( Musi być to zrobione w singlu? I achiev Who Do You Trust? musi być w singlu?

Fighter Pl
15-03-2009, 11:54
Mam problem z Achievementem - Masters of Removing. Mianowicie przeszedłem kampanię w koopie na 2 graczy na jednej konsoli, a on nie wpadł :( Musi być to zrobione w singlu? I achiev Who Do You Trust? musi być w singlu?

Wszystko możesz zrobić w singlu albo w coopie.Chociaż wczoraj pomagałem znajomemu i też nie dostał.Wydaje mi się,że jest trochę zglitchowany.Kolejne osiągnięcie też łatwe. Po każdym uleczeniu cię przez Sheve wciskasz B ,by jej podziękować. Chris powie"thanx";)

lukkPL
15-03-2009, 11:58
Wszystko możesz zrobić w singlu albo w coopie.Chociaż wczoraj pomagałem znajomemu i też nie dostał.Wydaje mi się,że jest trochę zglitchowany.Kolejne osiągnięcie też łatwe. Po każdym uleczeniu cię przez Sheve wciskasz B ,by jej podziękować. Chris powie"thanx";)

Własnie kurcze z tym Who Do you Trust? też mam problem. Grałem z Co-opie i dziękowaliśmy sobie nawzajem chyba ze 100 razy i nic nie wpadło :/ Może trzeba zrobic to w singlu z kompem grając jako Chris?

Fighter Pl
15-03-2009, 12:03
Własnie kurcze z tym Who Do you Trust? też mam problem. Grałem z Co-opie i dziękowaliśmy sobie nawzajem chyba ze 100 razy i nic nie wpadło :/ Może trzeba zrobic to w singlu z kompem grając jako Chris?

No to zagrajcie singla i zróbcie osiągnięcie.;) Wczoraj siedząc w grupie kumple grali i to zrobili. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Może macie wersje z innych regionów i dlatego nie działa? W singlu zajmie wam to z 20 min max.

EDIT:KOMAREK KIEDY KOŃCZYMY PROFESSIONALA???;)

Spootn1k
15-03-2009, 12:32

Trzeba to zrobić na stojąco :lol: na leżąco nie wpada.

lukkPL
15-03-2009, 12:50
Dobra wpadło. Odpaliłem singla jako Chris, załadowałem lasce cały ekwipunek sprayami, chapter 1-1. Po wyskoczeniu przez okno atakuje cała zgraja przeciwników. Stałem w miejscu nic nie robiąc (czasami ratując laskę naciskając B - tez mi dziękowała) - ratowała mnie, leczyła itd. Po ok 15 podziękowaniach jej wpadło. Albo nie wpada to w co-opie albo trzeba zrobić to podczas 1 chapteru, bo innego wytłumaczenia nie widze :)

komar
15-03-2009, 13:22
KOMAREK KIEDY KOŃCZYMY PROFESSIONALA???;)
Możemy dzisiaj.

Własnie kurcze z tym Who Do you Trust? też mam problem. Grałem z Co-opie i dziękowaliśmy sobie nawzajem chyba ze 100 razy i nic nie wpadło :/ Może trzeba zrobic to w singlu z kompem grając jako Chris? Lukk mnie to osiagnięcie wpadło jak grałem sam Chrisem, gdzieś pod koniec gry, mało tego powiem Ci że o potrzebie dziękowania dowiedziałem się w połowie gry, także za wiele razy Scheevie nie dziękowałem. Mimo to achiw wpadł.

ksips
15-03-2009, 14:23
Mam jeszcze pytanie: Zupgradowałem skorpiona i S75 Chrisem i odblokował mi się Łuk i Gutling Gun. Niestety gdy zrobiłem to samo Shevą, bronie nie są dla niej dostępne do zakupu. Da się coś z tym zrobić ;)?

Fighter Pl
15-03-2009, 18:38
Mam jeszcze pytanie: Zupgradowałem skorpiona i S75 Chrisem i odblokował mi się Łuk i Gutling Gun. Niestety gdy zrobiłem to samo Shevą, bronie nie są dla niej dostępne do zakupu. Da się coś z tym zrobić ;)?
Dla Shevy jest tylko łuk a dla Chrisa Gutling gun.

ksips
15-03-2009, 20:19
To wiem, lecz jako Sheva mimo tuningu snajpy nie mogę kupić łuku - nie ma go w sklepie, a jako Chris na innym savie i profilu mogę.

Fighter Pl
16-03-2009, 08:19
To wiem, lecz jako Sheva mimo tuningu snajpy nie mogę kupić łuku - nie ma go w sklepie, a jako Chris na innym savie i profilu mogę.

To spróbuj dopakować na maxa tą broń by odblokować gutlinguna. Być może wtedy pojawi się łuk. Ja osobiście nie gram Sheva,bo nie lubię;)

ksips
16-03-2009, 09:35
Już to zrobiłem - dopakowałem snajpe i skorpiona ;)

promilek
16-03-2009, 10:02
Pytanie odnośnie diamentu Heart of Africa. Chapter 5-3
In between the stairs during the Jill solo fight in 5-3 but only if you ended the previous fight by damaging Wesker enough to make him retreat.

Czyli aby go zdobyć muszę grać z komputerem, nie mogę zrobić tego w co-op?

Fighter Pl
16-03-2009, 10:09
Pytanie odnośnie diamentu Heart of Africa. Chapter 5-3
In between the stairs during the Jill solo fight in 5-3 but only if you ended the previous fight by damaging Wesker enough to make him retreat.

Czyli aby go zdobyć muszę grać z komputerem, nie mogę zrobić tego w co-op?

Chyba lepiej zrobić to samemu. I żeby zadać mu odpowiednio duże obrażenia musisz strzelać tylko wtedy gdy cię nie widzi. Warto go kontrować gdy podbiega i chce nas uderzyć. A gdy upadnie na chwilę na kolana podbiegamy i walimy mu combosa.( X,X,A,B,XA w tej kolejności z tego co pamiętam):) Gdy ucieknie czeka cię walka z Jill. Zbiegnij na dół a skarb powinien leżeć między schodami na dole. Pod warunkiem, że Wasker dostał "bęcki" i się WYCOFAŁ!

FireFlow
17-03-2009, 00:29
Na EASY strzał z 1 bazooki w plery i pada,zrobiłem to w ok 8 sekund.Po tym pojawi sie serce na srodku mapy przy schodach

Fighter Pl
17-03-2009, 08:21
Jak zdobyć nieskończoną ilość amunicji do bazooki? Trzeba wykupić wszystkie unlimited ammo do pozostałych "pukawek"? Czy jest jakiś inny sposób?

lukkPL
17-03-2009, 11:48
Jak zdobyć nieskończoną ilość amunicji do bazooki? Trzeba wykupić wszystkie unlimited ammo do pozostałych "pukawek"? Czy jest jakiś inny sposób?

Przejdź grę poniżej 5h :)

Fighter Pl
17-03-2009, 11:52

Poważnie? Super. Mam kolejny powód by przejść grę po raz kolejny:) Dziękuję ci CAPCOM:D

komar
17-03-2009, 12:47
Fighter mnie się udało wczoraj zaliczyć wszyskie chaptery na S, przy okazji przechodząc wszystko poniżej 5 godzin, i bazooka z unlimited ammo odblokowała się :)
Teraz to jest dopiero rozpierducha na ekranie :)

Fighter Pl
17-03-2009, 13:42
Fighter mnie się udało wczoraj zaliczyć wszyskie chaptery na S, przy okazji przechodząc wszystko poniżej 5 godzin, i bazooka z unlimited ammo odblokowała się :)
Teraz to jest dopiero rozpierducha na ekranie :)

No to jutro kończymy i calakujemy RE5:)

FireFlow
17-03-2009, 15:32
A nie przypadkiem za 7 czy 8 Rank S ??

Fighter Pl
17-03-2009, 15:43
A nie przypadkiem za 7 czy 8 Rank S ??

Chyba nie bo ja mam wszystkie rangi na "S" i nie mam ammo do bazooki:moron:

FireFlow
17-03-2009, 16:03
Mi odblokowało się jak przechodziłem gre na profesionalu,w połowie gry gdy zrobiłem pare misji na S ,więc to troche dziwne,aby odblokowało się za przejscie jak ja gry nie przeszłem wtedy,chyba,e to liczy jakoś inaczej

lukkPL
17-03-2009, 17:27
No przeciez mówie że poniżej 5h trzeba przejść:) Dlaczego miałbym kłamać:omg: Z Jimem specjalnie przechodziliśmy normala na Speeda aby właśnie odblokować RPG.

A Tobie odblokowało sie przy okazji rangi S bo może np. miałeś ogólny czas 5:01, a zrobiłeś chapter 1.2 5 minut szybciej i Ci od tamtego czasu odjęło. Przecież nie trzeba całej gry na raz przechodzić, tylko wystarczy poszczególne chaptery poprawiać.

Smakalodo
18-03-2009, 15:48
Mam pytanko, nie wpadło mi osiągnięcie:
http://tiles.xbox.com/tiles/h3/Qf/1oCLiGJhbC8xCBsDG1tTVkQ0L2FjaC8wLzJFAAAAAOfn5-kwdJs=.jpgMasters of Removing
Work together to save someone special.
15 Punktów
czy to jest osiągnięcie do coopa?

czy może jest powiązane z
http://tiles.xbox.com/tiles/Mn/0+/1ICLiGJhbC8yCBsDG1tTVkQ0L2FjaC8wLzJGAAAAAOfn5-sRfS4=.jpgBad Blood
Inflict a set amount of damage to your greatest enemy.
15 Punktów

bo tego nie mam, ale tu pretensji nie ma, bo nie dałem rady :)

Dodam tylko, że za pierwszym razem zabiłem Jill, przez przypadek :P, ale zagrałem chapter od nowa i też nie wpadło

Baczek PL banita
18-03-2009, 15:52
http://www.onlinecenter.pl/Poradniki-Xbox-360/Resident-Evil-5.html

Smakalodo
18-03-2009, 16:08
tzn w poradniku jest napisane: :Osiągnięcie powinno wskoczyć. Nie da się go ominąć."
Natomiast w komentarzach mefp napisał: :Co do Masters of Removing to jednak da się go pominąć. Jill nie może znajdować się na podłodze podczas "zabiegu"."
Czyli to by się zgadzało, gdyż przechodząc ten moment 2x zawsze miałem Jill na ziemi, teraz spróbuje, żeby nie leżała :)

komar
18-03-2009, 16:38
To osiągnięcie może wpaść w coopie - mnie tak wpadło, ponadto trzeba to zrobic na "stojaka", bo gdy Jill leży to nie chce nam dać... konsola achiva oczywiście :)

acePL
19-03-2009, 20:26
Tu macie lepszą wersje skarbów :)

http://www.gamespot.com/xbox360/adventure/residentevil5/show_msgs.php?topic_id=m-1-48505244&pid=929197

inoobiPL
20-03-2009, 14:35
mam pytanie co do łuku ulepszyłem chrisem snipe i nie mam go czy musze włączyć grę shevą ?

Fighter Pl
20-03-2009, 14:40
mam pytanie co do łuku ulepszyłem chrisem snipe i nie mam go czy musze włączyć grę shevą ?

A ulepszyłeś odpowiednią snajpę? Jeśli tak to łuk powinien być do kupienia w sklepie. Nie musisz grać Sheva by go zdobyć. A jeśli chodzi o achievementa za niego to zrobisz go tylko nią:)

inoobiPL
20-03-2009, 18:20
No dzięki nie wiedziałem że trzeba skończyć grę :P

lagwa3
22-03-2009, 18:23
Jak pozaliczać misje na randze S? Bo brakuje mi jednej figurki, przejście Professionala i mam calaka;]
Za każdym razem przechodze na szybko każda misje na easy. Mam nieskończoną bazooke i maszynówke ale za każdym razem ACCURACY mam jakieś 20% i range C.
tzn mam C,S,S,S i wychodzi mi ranga A za misje;/
Co mam robić aby dostać chociaż ACCURACY na B ??;/

Gawlick
22-03-2009, 18:28
Trafiać w ludzi bardziej?

lagwa3
22-03-2009, 18:30
Wszystkich zabijam.Kogo się tylko da nawalam z bazooki. Ale niestety zawsze mam 19-20%;/

Gawlick
22-03-2009, 18:32
Stary weź se pistolet i trafiaj w gości a nie spreada robisz i 80% pocisków leci w kosmos ;)

lagwa3
22-03-2009, 18:34
Ok, ale w takim razie trudno będzie zaliczyć czas na S. Ale dzięki. Muszę mieć po prostu lepsze "trafianie" i mniej pudeł tak?

Gawlick
22-03-2009, 18:35
W skrócie tak. I wcale trudniej nie będzie. P8 FTW!

Nightmare360
22-03-2009, 19:08
Jak pozaliczać misje na randze S? Bo brakuje mi jednej figurki, przejście Professionala i mam calaka;]
Za każdym razem przechodze na szybko każda misje na easy. Mam nieskończoną bazooke i maszynówke ale za każdym razem ACCURACY mam jakieś 20% i range C.
tzn mam C,S,S,S i wychodzi mi ranga A za misje;/
Co mam robić aby dostać chociaż ACCURACY na B ??;/

Proponowałbym zainwestować w karabin snajperski z nieskończona aminicją plus shotgun na bliskie dystanse, oraz magnum na bosów, powinno pomóc.

Mam pytanie jak w najprostszy sposób zdobyc achieva The Works , czy można go zrobić samemu czy będzie do tego potrzebny drugi gracz?

lagwa3
22-03-2009, 20:09
Aby łatwo odblokować the works musisz znaleść takiego większego Majini[wypada z niego JEWEL BANGLE. [ jest on na mapie z kontenerami]. Shevie nie możesz dać żadnej broni!!!! . Gdy już do niego dojdziesz rzuć w niego granatem FLASHEM i uderz jako pierwszy, wtedy podbiegnie sheva i go uderzy i ty musisz go znowu uderzyc po raz trzeci :D

Oczywiście robisz to na SINGLE i przypominam że SHEVA nie może mieć broni bo będzie tylko strzelać;]

EDIT:
Znalazłem filmik nawet o tym samym co mówie;p
http://www.youtube.com/watch?v=4F6F1CiAryU

Nightmare360
22-03-2009, 20:29
Wielkie dzięki za radę lagwa3 , jest to jedno z dwóch osiągnięc których mi brakuje a zależy mi na calaku w tej grze:) Wracając do sprawy celności (ACCURACY), jak wcześniej wspomniałem proponuję używać karabinu snajperskiego. Zwłaszcza od momentu gdy pojawiają się kolesie z karabinami, korzystanie z tego typu broni znacznie ułatwia sprawę. Z kolei w waskich korytarzach czy tunelach zdecydowanie najlepiej używać shotguna, stosując ta taktyke na poziomie normal i veteran w więkoszości rozdziałów miałem celność w granicach 75% co chyba daje rangę A, jednak czasami wpadało również S. Z drugiej strony rangi S nie muszą byc zdobywane na jednym poziomie trudności, gdy będziesz miał problem z wykręceniem jakiegoś rozdziału na rangę S, zawsze można włączyć poziom Easy : )

gonti71
23-03-2009, 12:04
Witam pomóżcie mi mam problem nie umie znaleźć emblematu w chapterze 5-2 a to jedeny jaki mi został do odkrycia, prosilbym o szczegółowe informacje gdzie jest ?? bo nie umie zaliczyc tego osiagiecia z emblematami. Rozumie ze gdzies niedaleko pocisku ale nie wiem gdzie to dokladnie jest i jaki otwarty dumper. HELP

Fighter Pl
23-03-2009, 12:10
Witam pomóżcie mi mam problem nie umie znaleźć emblematu w chapterze 5-2 a to jedeny jaki mi został do odkrycia, prosilbym o szczegółowe informacje gdzie jest ?? bo nie umie zaliczyc tego osiagiecia z emblematami. Rozumie ze gdzies niedaleko pocisku ale nie wiem gdzie to dokladnie jest i jaki otwarty dumper. HELP

Jak dobiegniesz do pasa na którym leży pełno "zwłok" obróć się w lewo i zobaczysz dwa niebieskie kontenery na śmieci. Jeden jest otwarty i właśnie w nim znajduje się ostatni emblemat, którego szukasz. (To jest miejsce w którym znajdziesz walizkę z karabinem)

lagwa3
23-03-2009, 19:37
Mi też brakuje 2 achivementów;] Tego za figurki i tego za professionala którego będe przechodził z kolegą;] Jak uzyskać rangę S?
Tu wszystko pisze http://www.residentevil5.pl/readarticle.php?article_id=1

grzesiek90
23-03-2009, 19:46
Może to już było , ale zapytam . Jak przejdę grę na hard to odblokuje mi achivy za easy i med ??

Qbas
23-03-2009, 20:15
tak :P nawet professional ci sie oblokuje :P tj nie aczek :D ale po prostu poziom trudności

gonti71
24-03-2009, 23:29
Witam i dziekuje za pomoc w odnalezieniu ostatniego emblematu jaki mi brakowal, chcialbym zeby ktos mi powiedzial jak zdobyc dwie ostatnie figurki 45 i 46. Rozumie ze 46 zdobywa sie za ogólna range S. Czy to jest obojetne na jakim poziomie ?? A jak zdobyc 45 figurke ?? Z gory dziekuje za pomoz

FireFlow
25-03-2009, 00:16
jedna za S a druga za A ,nie wazne jaki poziom,wazne aby kazdy chapter mniał ,(jak jest S to jednoczesnie masz i A)

Pankracy
25-03-2009, 16:08
Mam problem z kilkoma achievami:

1.Be the knife - gdzie jest najlepsza miejscówka żeby to zrobić i jak zrobić,żeby ta dziewczyna nie strzelała w nich.

2. 4 jajka, mam narazie 3 rodzaje z lvl 3-1, podobno w lvl 4-1 jest ostatnie jajko - gdzie ? na początku gry /końcu?

3. eggs on your face - muszę mieć wszystkie jajka uzbierane? Bo rzucam białymi we wrogów i nic nie wpada.

4.gdzie znajdę to broń co razi prądem

5. Wytłumaczy ktoś zwiężlej jak zrobić trick z kasą?

Fighter Pl
25-03-2009, 16:29

1.Be the knife - gdzie jest najlepsza miejscówka żeby to zrobić i jak zrobić,żeby ta dziewczyna nie strzelała w nich.

2. 4 jajka, mam narazie 3 rodzaje z lvl 3-1, podobno w lvl 4-1 jest ostatnie jajko - gdzie ? na początku gry /końcu?

3. eggs on your face - muszę mieć wszystkie jajka uzbierane? Bo rzucam białymi we wrogów i nic nie wpada.

Na wszystkie pytania odpowiedzi znajdziesz we wcześniejszych postach. Tam jest wszystko dokładnie napisane wraz z linkiem do poradnika.
Lub wejdź na portal onlinecenter.pl http://www.onlinecenter.pl/Poradniki-Xbox-360/Resident-Evil-5.html

lvizzz
25-03-2009, 16:33

1.Nie dawaj tej dziewczynie:rofl:broni.Swoja droga ma na imie Sheva.Mozesz to zrobic na poczatku chaptera 2-1.Wchodzisz na kontener gdzie jest majini z kusza i odbijasz.Powinno wpasc.
2.Rotten egg wypada losowo od levelu 4-1 az do konca gry, wiec moze Ci wypasc wszedzie.Zabijaj wrogow, rozwalaj skrzynki.Mi wypadlo przy walce z najwiekszym Uroborosem.
3.Potrzebujesz rotten egg zeby to zrobic.Inne jajka nie dzialaja.
4.Bron, co razi pradem:rofl: mozesz kupic.Z tego co pamietam kosztuje 3 tysiaki.
5.Trik z kasa jest opisany w dziale poradniki na OC.W ogole jesli masz jakies problemy z achievami, to wejdz na stronke:
www.xbox360achievements.org (http://www.xbox360achievements.org).

Tam znajdziesz prawie wszystko:poradniki, ustawki, dyskusje....Oj ciezko, ciezko.

Pankracy
25-03-2009, 16:42
Dzięki.
Be the knife, i rażąca broń - zdobyte ^^
Ne rozumiem tego tricku co jest opisany na SG do Resident Evil 5 na kase ;|

Pankracy
28-03-2009, 14:56
Problem mam w lvl 4-2
W tej misji np. promienie słoneczne odbijają się od jakiś kul i pali się co parę sekund ścieżka :D trzeba uzbierać tam parę kółek. Biega za mną ten silny zombiak nie mogę go zabić... Ogólnie nie wiem gdzie mam iść...

lvizzz
28-03-2009, 15:38
Stary, ja nie wiem, jak mozesz miec problem z przejsciem RE5.Zagadki sa banalne, lokacje zamkniete i jednosciezkowe.Polaz po tym obszarze, wszystko da sie wyszukac, kazdego zabic nawet 'duzego zombiaka'.Granaty, shootgun, upgrejdowane magnum.No nie wiem, wszystko coc chcesz.

Gawlick
28-03-2009, 16:11
Trzy emblematy trzeba zebrać i włożyć w drzwi praktycznie na środku mapy. I wszystko da się zabic, obojętnie co by to nie było.

lvizzz
29-03-2009, 19:52
Wiecie ze w RE 5 mozna miec infinite ammo do wiekszosci broni ? ; d
Po Upgrejdowaniu wszystkich broni wchodzimy w Bonus Features zjezdzamy na Sam Dol i tam mamy do wykupienia infinite ammo do magnuma sniperek i wszystkiego innego ; d
Potem wchodzimy w special settings w "infinite ammo" i dajemy na "ON" ; d
Po wiecej info na temat RE 5 zapraszam na bloga : )
http://s4jm0n93.blogspot.com/

O *****!!!Slyszeliscie?!

Pankracy
29-03-2009, 21:13
W RE powinna być napierdzielańka a nie zagadki rodem z Tomb Raider

Fighter Pl
30-03-2009, 08:19

Hmm. Nie wiem czy graliśmy w tego samego RE ale ja tam nie widziałem prawie żadnych zagadek. I nie wiem co oznacza dla ciebie słowo "napierdzielańka" ale strzelania jest w sam raz.

Skyline14
30-03-2009, 12:31
Zagadki? Żadnych nie ma. Teoretycznie do zagadek można zaliczyć poziom z laserami ale co to była za zagadka.:) Moim zdaniem powinno być więcej zagadek, trudniejszych do przejścia. Dodając takie elementy na pewno gra byłaby dłuższa.

HiTMAN47
30-03-2009, 12:44
Styl RE4/5 nie pozwala na jakies zagadki wiekszego typu niz "znajdz klucz". Mala interakcja, liniowe sciezki, male miejscowki. Stare czasy zagadkowego RE minely - teraz bardziej nastawiono go na akcje ze wzgl. ze malo kto by sie zainteresowal starym RE w HD, zarzucilo by mu sie odtworczoc. Jest dobrze, wolalbym ciut dynamiczniejsze sterowanie, nawet milimetrowe chodzenie podczas celowania ;)

Snake
30-03-2009, 13:01
Jakie k**** zagadki? Przez całą grę masz bodajże 1 zagadkę. No naprawdę strasznie dużo, może napisz do Capcomu, że ten etap gry strasznie ci zmęczył mózgownicę! Od czego masz kurde mapę? Włączasz ją i patrzysz gdzie biegniesz i nie powtarzasz miejsc w których już byłeś. Może nie wiesz że bronie można upgrade`ować i nadal biegasz z podstawowymi. Tego wielkiego madafakę można zabić. Staraj się do niego walić z najmocniejszej broni i rób tak żeby sam właził na promień słońca. Proste

lvizzz
30-03-2009, 14:08
Oj, Pankracy, podejrzewam Cie o mala znajomosc swiata gier, historii owego i ogolne rozeznanie w temacie.Seria RE to jeden z prekursorow gatunku survival horror, gdzie rozpierdzielanie zombiakow mialo raczej aspekt ciaglego zagrozenia:moze cos sie czai za rogiem, co to za odglos itp.Ten gatunek jak dla mnie reprezentuje obecnie Dead Space, a przynajmniej kilka poziomow, gdzie jeszcze masz malo ammo, nie wiesz, co sie dzieje, slaba bron nie pozwala na szarze.Pozniej, niestety, robi sie shooter, ale i tak nie taki, jak nowy RE.

komar
30-03-2009, 14:31
Marcellus większość uczestników na tym forum nie pamięta pierwszego residenta, z uwagi na swój młody wiek, dlatego też nie ma się co dziwić że przygodę z serią RE rozpoczęli od 4/5 części i na ich podstawie głoszą teorie o gameplayu w RE.

Snake
30-03-2009, 14:36
Komarek masz rację ale wg mnie skoro zaczynają od Resident Evil 4 lub 5 to warto sie dowiedzieć o co kaman w poprzednich częściach. Chyba że to casuale :P

Fighter do ciebie mam pytanie.
Czy do tego Aczika za wszystkie jaja trzeba je mieć w ekwipunku, skrzyni czy też wystarczy że raz zbierzesz każdy typ?

lvizzz
30-03-2009, 14:38
Komarzysko, ja wszystko rozumiem, ale krew mnie zalewa, gdy widze takie herezje.I co tacy ludzie mysla o gatunku survival horror?Ze wyglada jak RE5?!No prosze Cie, ale to trzeba naprostowac.

Aha, Colossus, musisz je miec w skrzyni.Gdy wypadnie Ci rotten egg, to po skonczeniu poziomu powinienes dostac achiva, gdy wejdziesz w ekwipunek.Tak bylo u mnie.

komar
30-03-2009, 14:41
Jajka mogą być w skrzyni.

Poza tym zawsze można sobie załatwić pierwszego Resa na emulatorku, i zobaczyć jak kiedyś wyglądały survival horrory :)
Dobermany rządzą :D

Snake
30-03-2009, 14:42
No prosze Cie, ale to trzeba naprostowac
Sugerujesz kary cielesne? :D
Btw. Dzięki idę poszukać kurek :)

lvizzz
30-03-2009, 14:46

Coz, moimi ulubiencami sa goscie z Monthy Pythona:'To wiedzma, zamienila mnie w trytona'.
A z innej beczki, gdy pogrywalem dawno temu w papierowe RPG-i, tekstem, ktory rzadzil na sesjach byl:'Spalmy go/ich/ja!'
Ja nic nie sugeruje.

Fighter Pl
30-03-2009, 14:46

Jak chcesz jajka to ci je dziś dam:) popołudniu jak wejdę na live

Snake
30-03-2009, 14:58
Fighter nie wiem czy cie dobrze zrozumialem ale nie chce twoich jajek :D
Joke. Na serio to na inny dzień sie zgadamy ok? Bo ja na Live to musze do kumpla jeździć (wiesz ten z Tajwanu) :D

Pankracy
30-03-2009, 15:05

wymagnany jest gold do przekazanie eggs?

Fighter Pl
30-03-2009, 15:10
Fighter nie wiem czy cie dobrze zrozumialem ale nie chce twoich jajek :D
Joke. Na serio to na inny dzień sie zgadamy ok? Bo ja na Live to musze do kumpla jeździć (wiesz ten z Tajwanu) :D

Nie no rozbawiłeś mnie maxymalnie tym postem:) ok daj znać kiedy chcesz "moje" jajka; )

wymagnany jest gold do przekazanie eggs?Tak musisz mieć golda.

lvizzz
30-03-2009, 15:12
Echm, chlopaki moze zalozcie sobie jakis prywatny topic o dawaniu jajek, co?

SPEEDY85 PL
30-03-2009, 15:51
Cytat: napisał Fighter PL

mógłbym dostać też od ciebie kilka jajek.:)

Fighter Pl
30-03-2009, 16:26
Cytat: napisał Fighter PL

mógłbym dostać też od ciebie kilka jajek.:)
pewnie. uderzaj do mnie na live.

Pankracy
30-03-2009, 19:29
kurde że tych kodów 48 h nie ma na allegro... zdobył bym jaka...

Bari
30-03-2009, 22:24
O, teraz GOLD już tak staniał, że można sobie bez problemu pozwolić na 1m-c za każdym razem jak się ma ochotę zagrać - już za 15zł można miesięcznego Golda wyciągnąć xD A jeszcze 2 m-c temu kupowałem to najtaniej było za 20zł :P Jak w takim tempie będzie taniało to będzie miło xD

Pankracy
02-04-2009, 20:02
Co za poje***a gra. Jestem w 3 poziomie tych luster i kurde zrobiłem już etap że otworzyły się te drzwi i ten etap co promienie dotarły do tej wnęki ale nie mogę tam dojść bo jestem "zamknięty" w promieniach (jak by połamaniec nie mógł przejść pod tym)

znalazłem 4 jajko rotten eggs w 3 poziomie luster, ale zdechłem i jajka w equimpent nie ma! :O A wcześniej jak znalazłem jakieś naboje to zostawało po śmierci...

Baczek PL banita
02-04-2009, 21:07
by dał mi ktoś te jajka

elsaint360
02-04-2009, 21:11
By dał. Sam se zbierz,nie jest to wielka filozofia.

Baczek PL banita
02-04-2009, 21:12
tylko nie chcę mi się tego szukać

lvizzz
02-04-2009, 22:50
Co za poje***a gra. Jestem w 3 poziomie tych luster i kurde zrobiłem już etap że otworzyły się te drzwi i ten etap co promienie dotarły do tej wnęki ale nie mogę tam dojść bo jestem "zamknięty" w promieniach (jak by połamaniec nie mógł przejść pod tym)

znalazłem 4 jajko rotten eggs w 3 poziomie luster, ale zdechłem i jajka w equimpent nie ma! :O A wcześniej jak znalazłem jakieś naboje to zostawało po śmierci...

Pankracy, ja juz nie wiem.Jedyna zagadka w grze, a tu klops!'Polamaniec' nie moze przejsc pod promieniami , bo wystarczy troche pomyslec i przestawic przedostatnie lustro.Prosze, nie wrzucaj takich postow, tylko poszukaj czegos na youtube, bo az zal czytac.

Pankracy
02-04-2009, 23:14
Dobra przeszedłem (bez youtube:p) Zebrałem nawet 4-te jajko i wpadł achiev. Jestem teraz w lvl 5-3 (po tym bossie co trzeba było go niby spalić) a ja go rozwaliłem Rocket Launcherem i za 1 strzałem DEAD, tak samo jak ten duży boss- 1 strzał i odrazu dead :D

Skyline14
03-04-2009, 11:59
tylko nie chcę mi się tego szukać

Trudno, na GS trzeba sobie zapracować.

Pankracy - Jeśli przechodzisz już chociażby na veteranie to widać że tobie też już sie nie chce.:)

Pankracy
03-04-2009, 18:36
Mam kolejny problem

LEVEL 5-3, moment jak Sheva jedzie windą aby wejść do pokoju od górybo dzwi zamknięte są. Za nią te lickery biegną no i ją zabijają. Nie wiem jak mam jej pomóc...

Snake
03-04-2009, 18:48
K***a nie mogę. Może mi powiesz że stoisz i patrzysz jak ją rozrywają? Strzelasz do nich? Czy czekasz aż Sheva odpali kombosa? Zawsze jest możliwość że ty pojedziesz tą windą i wtedy jest łatwiej LOL

Pankracy
03-04-2009, 18:49
Hmm nie wiedziałem, że ja mogę tą windą pojechać ;| nawet jeśli to jak rozwalę 4 lickery?

lvizzz
03-04-2009, 18:51
K***a nie mogę. Może mi powiesz że stoisz i patrzysz jak ją rozrywają? Strzelasz do nich? Czy czekasz aż Sheva odpali kombosa? Zawsze jest możliwość że ty pojedziesz tą windą i wtedy jest łatwiej LOL

Colossus, ja stracilem cierpliwosc dla Pankracego.Doradzam to samo, z tym gosciem sie nie da:zacial sie na 'zagadce' z lustrami.

Snake
03-04-2009, 19:05
Hmm nie wiedziałem, że ja mogę tą windą pojechać ;| nawet jeśli to jak rozwalę 4 lickery?
To teraz już k***a wiesz! Napierdalaj do nich ze wszystkiego co ma kopa czyli shotgun, magnum, sniper rifle (tylko mi nie mów, że nie robisz upgrade`u broni) w łeb i padną.

Pankracy
03-04-2009, 19:16
Jak jest kasa to coś z upgraduje... posprzedawałem skarby które miałem w paru sztukach ;D Kupie granatnika i będę nawala w nich...

HiTMAN47
03-04-2009, 19:34
Te jaka mam zebrac tzn wziasc do ekwipunku a potem zjesc/sprzedac? Czy mam miec 4 rozne rodzaje pod przyciskiem Y?

Snake
03-04-2009, 19:41
Te jaka (czegoś tu brakuje) mam zebrac tzn wziasc do ekwipunku a potem zjesc/sprzedac? Czy mam miec 4 rozne rodzaje pod przyciskiem Y?
Hitman chyba połknąłeś jakieś słowo albo się nabijasz

HiTMAN47
03-04-2009, 19:45
Jajka jadlem wiec o nich zapomnialem ;). Ale chyba tylko eggi sie zbiera dla aczivka ;)

Skyline14
03-04-2009, 19:51
No dla achieva zbiera sie też wszystkie rodzaje skarbu

Pankracy - Polecam ci Braida. Ciekawe w którym momencie zadasz pierwsze pytanie:lol:

Pankracy
03-04-2009, 20:11
Co to jest Braid?

Dawidek098
03-04-2009, 20:37
Mam pytanie odnośnie achievementa.Jak jest z tymi jajkami?Nazwa : Egg Hunt . Te jajka można zdobyć grając na poszczególnych poziomach trudności? Tak jakoś wyczytałem.Zamierzam grać na najwyższym(ten co jest dostępny do wyboru,Veteran)Czy mogę je wszystkie zdobyć na tym poziomie?
ps.Pewnie takie pytanie już było,ale sporo tych stron... jakby co to sorry.

lukkPL
03-04-2009, 21:38
No dla achieva zbiera sie też wszystkie rodzaje skarbu

Pankracy - Polecam ci Braida. Ciekawe w którym momencie zadasz pierwsze pytanie:lol:

Co to jest Braid?

Buehehehehehe masz od razu odpowiedź:D Pyta zanim nawet zaczął grać:D

Na prawdę także nie rozumiem jak można się zaciąć w takiej grze jak RE5. Przecież ona jest prosta jak ru...nie;)

Dawidek098
03-04-2009, 21:44
lukkPL,Widzę,że przeszedłeś całe RE5.Jak jest z tymi jajkami? Odpowiesz na moje powyższe pytanie ?;)

Skyline14
03-04-2009, 22:27
Ja ci odpowiem.:) Białe, brązowe i zgniłe powinieneś zebrać przy okazji przechodzenia gry. Gorzej z gold. Pojawia sie tylko na środkowej wyspie w chapterze 3-1 i to na dodatek nie zawsze. Mnie sie trafił dopiero za 3 razem gdy wchodziłem na tą wyspe.

Pankracy
03-04-2009, 22:52
Ja gold na wyspie znalazłem bez problemu ;) Dopiero rotten w lvl z lustrami. Wszystkie jajka musisz mieć naraz!

komar
04-04-2009, 05:50
Na prawdę także nie rozumiem jak można się zaciąć w takiej grze jak RE5. Przecież ona jest prosta jak ru...nie;)Lukk niektórzy też mogą mieć z tym problemy :rofl:

HiTMAN47
04-04-2009, 06:57
Jestem w etapie 4.2 i ze 2 rotteny mi sie trafily, polowe wczesniej mialem golda ale sprzedalem je bo myslalem ze trzeba je poprostu wziasc i gra sobie zapisze ze mam juz 1 jajo z 4.

Dawidek098
04-04-2009, 08:55
Czyli na poziomie Veteran mogę zebrać wszystkie jajka?

Fighter Pl
04-04-2009, 09:31

Jajka można znaleźć na dowolnym poziomie trudności.

LUDZIE!NIE SZUKAJCIE ICH NA SIŁĘ! ZNAJDZIECIE JA NA PEWNO PRZECHODZĄC GRĘ! :pwnt:

Baczek PL banita
04-04-2009, 10:41

mogę ci dać jajka jak chcesz

Dawidek098
04-04-2009, 11:42
mogę ci dać jajka jak chcesz
No ok,kiedy możesz? Dzięki :)

Pankracy
04-04-2009, 12:15
Dawidek musisz mieć GOLDA :P hehe

Szanek
04-04-2009, 12:51
Siema
Mam pytanie, jak gram przez neta w RE5 ludzie mają w broniach po 10-20 naboi a jak zaczyna się gra mają nieskończoność, jak to zrobic?????
:doh:

Dawidek098
04-04-2009, 13:28
Dawidek musisz mieć GOLDA :P hehe
O kurcze;/.To nic,za parę dni zamawiam Wireless Network Adaptor do X-360 i wtedy kupię golda.No i wreszcie będę mieć stałego neta :)
Mam nadzieję,że nie sprzedasz tych jajek ;]

Szanek
04-04-2009, 14:03
Siema
Mam pytanie, jak gram przez neta w RE5 ludzie mają w broniach po 10-20 naboi a jak zaczyna się gra mają nieskończoność, jak to zrobic?????
:doh:

Skyline14
04-04-2009, 14:27
Po pierwsze - nie spamuj podwójnymi postami! Myślisz że nie widzimy poprzednich postów? Źle myślisz.:)
Po drugie - nie widze RE5 na twoim gamercardzie, ale to szczegół
Po trzecie - już ci odpowiadam. Gdy przejdziesz gre i masz jakąś broń na maxa dopakowaną, możesz odblokować infinite ammo w Bonus Features. Gdy już kupisz swoją pierwszą broń z niekończącą sie amunicją to nie zapomnij włączyć tej opcji w Special settings.

HiTMAN47
04-04-2009, 14:33
Ten sposob z jajami to dziala na patchu + bot jako Sheva? Probowalem nawet z 1 (mam 2 zlote jaja) zrobic - daje, nie zapisuje a dalej mam tylko 1, a shieva tez 1 moje. Czy to musi byc bez patcha oraz w coop przez Live/podzielony?

Testowalem coop offline i chyba to tylko na online dziala
p1 - daje graczowy jajka, nie zapisuje stanu ekwipunku, wchodze jeszcze raz pod Y na jakims levelu i p2 ma moje jajka a ja 0.

Jesli ktos chce zaliczyc profesional za 1 podejsciem gry to niech sie podlaczy do kogos kto gre ukonczyl a dostanie juz ten poziom trudnosci ;). Nie wiem czy osiagi wpadna ;)

komar
05-04-2009, 08:29
Jesli ktos chce zaliczyc profesional za 1 podejsciem gry to niech sie podlaczy do kogos kto gre ukonczyl a dostanie juz ten poziom trudnosci ;). Nie wiem czy osiagi wpadna ;)
Ja w ten sposób właśnie odblokowałem sobie profesionala, i po jego przejściu dostałem też acziwy za poprzednie poziomy trudności. Także można od razu grać na PRO.

Baczek PL banita
05-04-2009, 11:58
O kurcze;/.To nic,za parę dni zamawiam Wireless Network Adaptor do X-360 i wtedy kupię golda.No i wreszcie będę mieć stałego neta :)
Mam nadzieję,że nie sprzedasz tych jajek ;]

nie nikomu nie dam jajek

Dawidek098
05-04-2009, 12:09
Jak zdobyć ten pierwszy kamień ? Chodzi mi o tego achiva co trzeba wszystkie skarby znaleźć.Tych Majini jest sporo,a któryś z nich ma ten kamień. Chapter 1-1,gram na Veteranie więc jest ciężko.Jak to zdobyć? Bo nie mogę najpierw zagrać na easy,zdobyć kamień a potem przełączyć na veterana nie?

komar
05-04-2009, 12:15
Możesz przełączać sobie poziomy trudności do woli. Wybij wszystkich wieśniaków na esy i podnieś leżący kamień. Potem odpal sobie ponownie tę misję na veteranie i ukończ ją.

Dawidek098
05-04-2009, 12:34
A gdzie to się przełącza? Sorry za takie pytanie,ale nie wiem co i jak w tej grze.Normalnie mi zaliczy całą misję na Veteranie?W czasie gry normalnie mogę zmieniać poziomy trudności?

Szanek
05-04-2009, 13:22
Ok, Dzięki
Ale powiedzcie jak wrzucić coś na gamercarda?????
Jestem nowy i troche nic nie wiem :/

Snake
05-04-2009, 13:28
Ok, Dzięki
Ale powiedzcie jak wrzucić coś na gamercarda?????
Jestem nowy i troche nic nie wiem :/

Ale co ty chcesz wrzucić?

A gdzie to się przełącza? Sorry za takie pytanie,ale nie wiem co i jak w tej grze.Normalnie mi zaliczy całą misję na Veteranie?W czasie gry normalnie mogę zmieniać poziomy trudności?

Skończ raz na Easy a potem wybierz ponownie tę samą misje na Veteranie.

Szanek
05-04-2009, 13:31
Np.: jak dołączyć do ludzi którzy mają PS3 Residenta itp.???

Dawidek098
05-04-2009, 13:36
Skończ raz na Easy a potem wybierz ponownie tę samą misje na Veteranie.
Ale,gdy tak zrobię to te diamenty zapisują mi się jakoś? Kurcze jak to napisać:P Chodzi mi o to,że jak przejdę na Easy,wezmę ten kamień i przejdę do końca misję,to potem grając od nowa tę misję na veteranie ten kamień będzie w moim ekwipunku czy nie?

Snake
05-04-2009, 13:37
Tak będzie. bo za każdym razem robi ci sie Save ekwipunku

lukkPL
05-04-2009, 13:38
Ale,gdy tak zrobię to te diamenty zapisują mi się jakoś? Kurcze jak to napisać:P Chodzi mi o to,że jak przejdę na Easy,wezmę ten kamień i przejdę do końca misję,to potem grając od nowa tę misję na veteranie ten kamień będzie w moim ekwipunku czy nie?

Nie nie zapisują się, musisz przejść całą grę na raz (nie wyłączając konsoli), aby Ci się wszystko zapisało, bo pomiędzy rozdziałami nie ma save'a:flame: Jeeeeeeeez.

Snake
05-04-2009, 13:41
Widzę że lukk na pełnej ku**ie tu wjechałeś :D Genialna ironia :rofl:

elsaint360
05-04-2009, 13:53
Np.: jak dołączyć do ludzi którzy mają PS3 Residenta itp.???
Żartujesz,prawda?

Dawidek098
05-04-2009, 13:58
Nie nie zapisują się, musisz przejść całą grę na raz (nie wyłączając konsoli), aby Ci się wszystko zapisało, bo pomiędzy rozdziałami nie ma save'a:flame: Jeeeeeeeez.
Rozumiem Twoje zdenerwowanie ale po co to? Przeszedłeś grę,więc się ciesz.Pewnie dla Ciebie była to bardzo łatwa gra i bez żadnych poradników jechałeś.Więc jak nie masz nic ciekawego dopowiedzenia to się nie udzielaj,ok?:moron:
Jeszcze mam takie jedno pytanie,oczywiście tylko dla wytrwałych i dla tych,dla których nie stanowi żaden problem mi pomóc :) Zabijam Majini w chapterze 1-1 ale tego diamentu nie ma..A po jakimś czasie oni mnie zabijają,bo nie mam amunicji.Tylko nóż,a jest ciężko,gdy najdzie ich na mnie 20.Jak ten diament tam zdobyć?

HiTMAN47
05-04-2009, 14:07
Zostaw sobie ten skarb na pozniej bo tam z 20-30 wychodzi :)

Skyline14
05-04-2009, 14:08
Za pierwszym razem tego nie zrobisz. Musisz przejść gre i pojechać to drugi raz i najlepiej mieć do tego granaty i nieskończoną amunicje przynajmniej jednej broni. Diament zdobędziesz jak skończą sie wszystkie zombi i ucichnie muzyka. wtedy szukasz diamentu.

Widzisz lukk, tak sie pomaga. Cierpliwie!:)

Smakalodo
05-04-2009, 14:09
Najlepiej raz skończ grę, dopakuj jakąś broń na maxa i odblokuj niekończącą się amunicję, albo przejdź grę poniżej 5h. I wtedy bez problemu zdobędziesz ten diament :P

Dawidek098
05-04-2009, 14:12
Ok dzięki chłopacy.Mam nadzieję,że dalej nie będę miał takich problemów.A więc jadę teraz na Veteranie.Czyli jak skończę grę to potem odblokowuję sobie tą nieskończoną amunicję i włączam chapter 1-1,a na koniec zgarniam diament i achiv jest mój?Oczywiście resztę diamentów także muszę odszukać.

lukkPL
05-04-2009, 14:17
Cierpliwie? Sorry, ale jeśli gość się pyta czy na koniec misji mu się zrobi save to ręce opadają. Wystarczy pomyśleć, zobaczyć co jest napisane na ekranie, a nie zadawać 100 idiotycznych pytań. A potem rośnie takie pokolenie Baczków i innych, co nie potrafią logicznie myśleć.

HiTMAN47
05-04-2009, 14:18
Tak, pierw zajmij sie skonczeniem gry na np. Easy by wiedziec gdzie trzeba potem isc,itp dodatkowo grajac 1 raz mozna zupgrejdowac ze 2-3 bronie (pistolet, shotgun m3 oraz ak47). Po skonczeniu Easy robisz ponizej 5h by miec bazooke. Potem pobaw sie w zbieranie,itp bo majac okreslona ilosc ammo szybko zginiesz ;)

Dawidek098
05-04-2009, 14:52
Cierpliwie? Sorry, ale jeśli gość się pyta czy na koniec misji mu się zrobi save to ręce opadają. Wystarczy pomyśleć, zobaczyć co jest napisane na ekranie, a nie zadawać 100 idiotycznych pytań. A potem rośnie takie pokolenie Baczków i innych, co nie potrafią logicznie myśleć.
Po pierwsze,nie jesteśmy na 'gość' a po drugie, to nie pytałem czy na koniec misji zrobi mi się save:lol: Skąd miałem wiedzieć czy,gdy przejdę misję na Easy,to cały ekwipunek zapisze mi się?Tzn,wiem,że do następnej misji będzie on taki sam,ale ja chciałem najpierw przejść misję na easy a potem na veteranie,więc stąd moje pytanie odnośnie savów.I czy np. grając na veteranie będę miał taki sam ekwpinuek co na easy.
sorry lukk ale dobijasz mnie:rolleyes:
i to właśnie ty pokazałeś,że nie potrafisz logicznie myśleć ;)

Szanek
05-04-2009, 15:22
nie widze RE5 na twoim gamercardzie, ale to szczegół
to o co skylinowi chodziło?????

HiTMAN47
05-04-2009, 15:28
Na tym obrazku z lewej strony gdzie masz GOW, DIR, Galaga nie ma 5 czyli ikony RE5 :}

Snake
05-04-2009, 15:55
Zauważ Hitman że on ma podpis PS3 Rulez więc może gra w RE5 na PS3.

Szanek
05-04-2009, 15:55
A co zrobić żevy się tam znalazł????

inoobiPL
05-04-2009, 16:12
włączyć gre online

HiTMAN47
05-04-2009, 17:46
Podepnij sie do neta, nie musisz koniecznie grac w COOP ONLINE

Krzychoo
05-04-2009, 20:53
Hehe :D Urzekła mnie dyskusja na ostatnich 3 stronach.. Dawidek - przerzuć sie na Wii

wrog
06-04-2009, 17:55
Zwiększyli GS o 200. Dodali już achievementy za Versus. Widać coś jeszcze planują.

http://www.onlinecenter.pl/4384/Aktualnosci/Resident-Evil-5-Versus-jutro.html

Skyline14
06-04-2009, 18:41
Kupie ten dodatek. Mam zbędne 400MSP więc pozwole sobie na mój pierwszy DLC:D Nie sądze żeby ten multi był popularny w sieci.

HiTMAN47
06-04-2009, 21:23
W JAP ten DLC kosztuje 160msp :/.

Swoja droga prosta gra i proste osiagi sa w RE5. Najbardziej wkurzanie tylko zbieranie kasy na ulepszanie broni. Reszta OK. BTW 1000/1200 ;) Nie bede wydawal kasy na ten tryb Versus ktory pewnie bedzie grany na poczatku bo gra miala nie dawno premiere potem ludzie zapomna. Ciekawi mnie czy bedzie opcja na podzielony ekran vs jak i suvire - tryb fabularny go ma, Mercenarie rowniez wiec jest nadzieja na te DLC ;)

Patch dodal nowe osiagiecia tylko?

crazzie
06-04-2009, 21:58
kase mozna sobie zebrac jajeczkami w kilka minut, sam tak zrobilem gadajac na gg z dziewczyna.. gorzej jest z tymi exchange points za ktore mozna odblokowac lalki, infinity ammo i inne duperele

HiTMAN47
06-04-2009, 22:15
Zamiast jajek mozna zrobic sobie okolo 15 000 na etapie 5-3 - zabijamy duzego Robaka ktory jest tam ze 2-3 razy i upuszcza nam 5 000. Jajkami trzeba dluzej sie bawic, wychodzic, wchodzic, itd. W sumie spora zdobywa sie grajac na PRO bo minimalne 1 zloto daje 200. A co do Exchange Points to rob speedruna na etapie 1.2 z bazooka w bossa - dajesz poziom trudnosci PRO, zabijasz kazdego co widzisz z np. Magnuma z infinite majac przy okazji dobra celnosc. Caly ten etap trwa z 4-5min. Jesli nam sie nie che powtarzac to grajac na PRO ja przynajmniej bez przerwy zdobywalem range A i dostawalem za to 2000. Co prawda kup sobie ininite ammo do 4 broni - pistolet magnum np. Desert, jakis karabinek maszynowy jak AK czy "M4" oraz Shotguna M3. Wiecej nie trzeba chyba ze chcesz zrobic gre na 100% ;) a tak sobie punkty dajesz na figurki bo za nie jest osiagniedcie a nie za odblokowanie infinite ;)

crazzie
06-04-2009, 22:18
najpierw musze miec infinity, mam tylko w pts i w pompce, to rpg jest chore, jeden pocisk i nara.. wszystko do zrobienia, skoncze szybko na easy cale story to sobie odblokuje rpg bedzie fajniej

a co do jajek, uwierz ze to z lickerami zajmuje wiecej czasu, mnozenie jajek z pozoru jest dlugie, bo na poczatku ilosc jajek * 2, ale jak juz zapelnisz wszystko to w kilka minut masz cala bron na wypasie

HiTMAN47
06-04-2009, 22:57
To nie sa Lickery lecz takie duze Karaluchy czy cos takiego (maja slaby punkt w postaci bialych babelkow) ;)

crazzie
06-04-2009, 23:19
jeden pies, przemnoz 45 jajek razy ich cena w sklepie, w 5 minut mozesz zrobic z 6-8 przerzucen wiec... nie upieraj sie :)

Fighter Pl
07-04-2009, 08:12
jeden pies, przemnoz 45 jajek razy ich cena w sklepie, w 5 minut mozesz zrobic z 6-8 przerzucen wiec... nie upieraj sie :)
Masz rację. Patent z jajkami jest najlepszym sposobem na kasę. Też próbowałem kombinować z tymi przeciwnikami ale są upierdliwi(chyba,że masz bazookę).JAJA= NAJSZYBSZA KASA!:)

HiTMAN47
07-04-2009, 10:40
Czas tutaj nie gra roli ;) ja wolalem zabijac niz stac w miejscu i dawac/zabierac ;)

Fighter Pl
07-04-2009, 11:26
Czas tutaj nie gra roli ;) ja wolalem zabijac niz stac w miejscu i dawac/zabierac ;)
Każdy zrobi jak woli:) Czy ktoś już grał w dodatek? Jak się sprawdza RE5 w multi?

Coverop
07-04-2009, 16:29
Zgadzam sie z HiTMAN'em 47
Nawet nakrecilem filmik jezeli niewiecie jak to wyglada :)
http://www.youtube.com/watch?v=qCWXOFkdKbc&feature=channel_page
3min. = 20.000 $ około

FireFlow
07-04-2009, 16:43
Tryb VERSUS =1,86 MB (a niby zabrakło im czasu na premiere)

CAPCOM ZŁODZIEJE!!!

wrog
07-04-2009, 16:47
Klucze, które odblokowują coś, co już jest na płycie ważą 108KB, więc jakieś rzeczy jednak ten dodatek zawiera. Zapewne sam kod trybu, bo Versus korzysta z tego, co jest na płycie (postacie, konkretne mapy etc.).

juve26
07-04-2009, 17:01
To jak to wyglada? Ten tryb nie ma jakis swoich wlasnych map [jak kazda normalna gra], tylko gracze beda sie nawalac na planszach z singla? Takich zupelnie nieprzystosowanych do potyczek na multi?

wrog
07-04-2009, 17:21
Wygląda na to, że w paczce znajduje się sam tryb. Może są przerobione nieco miejscówki. Nawet jeśli nie, to lokacje z singla nadają się na multi dla czterech osób - np. plansza z demka, składnica oleju itd.

Skyline14
07-04-2009, 19:49
O dodatku tutaj a ja napisałem o nim w temacie do niego przeznaczonym. Odsyłam do tematu Resident Evil 5 w dziale gry multiplatformowe :)

HiTMAN47
07-04-2009, 21:10
Mi to wyglada na normalny patch. Kurde - taka waga i placic za cos? Sam Capcom twierdzi ze to wymagalo dodatkowej pracy - chyba tylko zrobienie samego kodu multiplayera w trybie Mercenaries... No widziecie do czego doprawadziliscie kupujac te DLC... Czekam na COD5 czy BF BC2 ale w grze nie bedzie kalasza, rpg, mp5 bo developer nie myslal o nich pierwotnie. Pojawia sie w platnym DLC...

Skyline14
07-04-2009, 21:48
Już nie chodzi o to że to jest płatne. Dobrze że nie jest za 800MSP bo achievy ma. Chodzi o to że wszelkie tryby versus do RE5 nie pasują! Wcisneli to na siłe! To tak jakby wsadzić tryb multi do Mirrors Edge albo Mass Efect. Kupiłem to tylko ze względu na to że miałem zbędne 400MSP na koncie i nie miałem ich jak inaczej wydać.

Dawidek098
07-04-2009, 21:55
Kurcze.Jestem w chapterze 2-1 i pojawia się ten typek z piłą.Za pierwszym razem rozwalam go bez problemu na veteranie,ale potem muszę go zabić jeszcze raz,aby zdobyć kamień.Chodzi o to,że nie mogę go za drugim razem zabić ;| Ten Majini nawala na oślep tą piłą i cały czas mnie trafia.Tzn,nie mnie a Shevę.Ja go biorę na dystans,ale tamta do niego podchodzi.. Jak go zabić?

HiTMAN47
07-04-2009, 22:08
Skyline - o wiele lepszym zakupem byla jakas gra Arcade za 400msp - jesli chcesz sie bawic w VPN to mozesz pobrac UMK3 czy DOOMa 1 (coop/split na 4 osoby) czy cos jeszcze innego.

Dopakuj bron na maxa, wykup infinite ammo i pokonasz go bez problemu ;)

Dawidek098
07-04-2009, 23:54
Ten infinite ammo to mogę odblokować po przejściu gry,tak? Słyszałem różne wersje,albo dopakować broń na maxa,albo kupić te figurki wszystkie albo dopakować wszystkie bronie (trzeba także kupić je wszystkie).Jak jest?

wh00m
08-04-2009, 07:47
Jeśli chcesz infinite ammo do danej broni to najpierw musisz przejść gre (poziom trudności nie ma znaczenia) później daną broń upgradować na max'a następnie przejśc do opcji bonus i wykupić za exchange pointsy (punkty które są przyznawane za zaliczenie poszczególnych chapterów lub granie w Mercenaries) potem zostaje włączenie infinite ammo w special settings i "włala".

Polecam zestaw - L.Hawk,Hydra,PSG1,Rocket Launcher(infinite ammo za przejście gry poniżej 5 godzin)

Wtedy to nie Ty a CAŁA afryka będzie mięc survival horror :D

kacprozo
08-04-2009, 09:27
Mam problem z osiągnieciem za uratowanie Jil robie jak w info znaczy szewa łapie ja sztrzelam a potem odrywam i tak do końca walki a osiągnięcia jak nie było tak nie ma:(

TommyBoy PL
08-04-2009, 10:10
Mam problem z osiągnieciem za uratowanie Jil robie jak w info znaczy szewa łapie ja sztrzelam a potem odrywam i tak do końca walki a osiągnięcia jak nie było tak nie ma:(

Musisz jej to zerwać kiedy stoi nie kiedy leży i wpadnie :-)

wh00m
08-04-2009, 11:09
Naszyjnika nie wolno zdjąć jak Jill jest powalona na ziemie, trzeba go zdjąć kiedy stoi (trzymana przez sheve). Trzeba próbować do skutku bo czasami trwa to długo.

HiTMAN47
08-04-2009, 11:49
Ja to zrobilem grajac gre na range S - nawet nie widzialem ze robie dobrze ;)

crazzie
08-04-2009, 13:50
nie kumam w ogole jaka jest roznica w tym czy sciagamy go na glebie czy na stojaka, opis acziwmenta jest jakis durny

Fighter Pl
08-04-2009, 14:06
nie kumam w ogole jaka jest roznica w tym czy sciagamy go na glebie czy na stojaka, opis acziwmenta jest jakis durny
Bo Jill woli na stojąco:rofl:

Pankracy
08-04-2009, 18:56
hmm właśnie miałem pisać w sprawie tego osiągnięcia z tym czymś na klatce piersiowej Jill. Czemu w tym poradniku nie napisaliście że na stojąco?? Ja jej zerwałem to na leżąco i achiev nie wpadł. Kurde i teraz jak chce zdobyć te osiągnięcie to muszę najdłuzszy Level przechodzić jeszcze raz... Nie wpadł mi też ten "Bad Blood" ale zbytnio nie strzelałem w tego kolesia...

Rayne
08-04-2009, 19:27
No chyba masz napisane "work together to save someone special", prawda?

Baczek PL banita
08-04-2009, 20:10
a jest ktoś chętny na co-pa

adek goku
09-04-2009, 02:04
Baczek moge z tobą zagrac ale , na Professionalu :) Pasuje ?

Baczek PL banita
09-04-2009, 09:40
no pasuje ale kiedy