View Full Version : Gramy bez achievementow

lvizzz
12-03-2009, 11:45
Zastanawiam sie, co forumowicze mysla na ten temat:granie bez achievementow.Wszyscy, ktorzy wkrecili sie w temat, wiedza jak odkrywanie tych pierdolek jest uzalezniajace i ile satysfakcji daje.Sam tak mam, mimo ze do wymiataczy nie naleze i o jakims sensownym miejscu nawet nie marze, ale staram sie wycisnac z gry ile sie da, o ile nie ma nic przegietego.Czy granie bez achievow jest jeszcze dla Was mozliwe, dla tych, dla ktorych gamescore jest wazny i nie wyobrazaja sobie bez nich gry.Od dwoch miesiecy lezy kolo mojego lapciaka gra Wiedzmin:wedlug wielu jeden z lepszych RPG, jakie sie ukazaly w ciagu ostatnich lat.Jakos nie mam ochoty zeby ja chociaz zainstalowac.Powod jest prosty:nie jest na 360-tke i nie ma achievementow.Napiszcie, jakie sa powody, ze ludzie poswiecaja mase czasu na zrobienie czegos absurdalnie bzdurnego, nie majacego nic wspolnego z fabula i historia, jak np. szukanie Orbow w Crackdown i skakanie po dachach-Kamil, oczko.Podsumowujac, czy gdyby achievementy zniknely i caly gamescore by przepadl, byloby to dla Was bolesne?

frosztiPL
12-03-2009, 11:57
Teraz raczej nikt nie wyobraził by sobie gry na X-a która nie posiadała by osiągnięć. Jednak jeżeli by się tak złożyło, że nowe tytuły by ich jakimś cudem nie posiadały, na pewno ludzie nie masterowali by już tak danych tytułów. Mnie osobiście na pewno np. nie chciało by się przechodzić gry 2-3 razy jeżeli nie było by za to żadnej nagrody :P

„Podsumowujac, czy gdyby achievementy zniknely i caly gamescore by przepadl, byloby to dla Was bolesne?”

Bolesne to by była tragedia, Armagedon :)

KURA2008
12-03-2009, 11:57
Dla mnie nie było by bolesne.
Jeśli są to staram się robić wszystkie, które nie wymagają ode mnie bezsensownego ślęczenia przed TV przez wiele godzin czy też masterowania jakiegoś triku.
Jeśli by ich nie było to nic by to nie zmieniło no może poza tym, że nie miałbym motywacji do grania na wyższych poziomach trudności w niektóre gry i nie zbierałbym żadnych collectibles, które nie dałyby mi usprawnień w samej grze.

Sam kupiłem teraz San Andreas na xboxa choć achivów nie ma za to żadnych :)

Co do wyboru np gra na PC, a na xboxa to kwestia lenistwa i wygody. Nie mam czasu/nie chce mi się bawić w instalowanie, optymalizację, ściąganie sterowników itp żeby odpalić grę na PC i jeszcze garbić się przed monitorem z głośniczkami stereo. Zamiast tego wolę wygodny fotel, duży TV, dźwięk 5.1 i pad w ręku.
Ale wiedźmina skończyłem na PC co polecam ci szczerze.
Teraz czekam na wersję xboxową :)

HalVa
12-03-2009, 12:32
Ja szczerze mówiąc, wolałbym aby zostały. Achievementy bardzo motywują do grania i dają dodatkową radochę z gry (oczywiście w przypadku noralnych achiev. a nie jakichś bzdur). Ja przesiadłem się z PC na X360 i jestem z tego BARDZO zadowolony. Dlaczego? Po odpowiedź odsyłam -> http://www.h-d-s.art.pl/?p=63

Teraz czekam na swoją konsolę, aż wróci z serwisu (RROD) i gdy zasiadam do kompa aby ustrzelić kilku terrorystów (RS:V2) to szczerze mówiąc nie spędzam przy tym nigdy dłużej niż 30min, ze względu na wygodę i jakość gry(FPS, efekty, itd.), mimo, że kompa mam nie najgorszego.

Wracając do meritum, Achievementy jak dla mnie zostają :)

Fighter Pl
12-03-2009, 13:46
Jeśli M$ zablokuje mi konto(profil) i pójdą się kochać wszystkie moje achievementy to się nie potnę;) . Założę nowy profil i będę dalej grał we wszystko co tylko wpadnie w moje ręce. I oleję całkowicie osiągnięcia. Tak.Da się bez nich grać!:)

elsaint360
12-03-2009, 13:55
Napewno trochę bym sie wkurwił,jakby usuneli achievy. TAk się złozyło,ze mam teraz ochotę grać na kompie,ale konsolę i tak włączam,aby trochę zrobic fabułę w FC2 (tylko po achievy-gdyby nie to,grałbym tylko w multi). Gdyby usunęli achievy to po prostu więcej czasu spędzałbym przy kompie (BF2,net,muza),a na konsoli skupiał się głównie na multi.

raven_raven
12-03-2009, 16:45
Z jednej strony wciąga jak cholera, daje przyjemność i dzięki temu mam zabawę z jedną grą na wiele dłużej.

Z drugiej strony achievementy uzależniają (a staram się uwalniać od wszelkich uzależnień, np. ogame), tracę na nie czas i gram często dla nich, nie dla siebie. Chciałbym mieć pstryczek on/off, od razu bym przełączył na off. A kto by chciał, by je miał.

Grać bez nich potrafię, choć nie na Xboxie. Na DS'ie gram normalnie, zamówiłem też sobie Halo 1 i 2 już.

Snake
12-03-2009, 17:25
Osiągnięcia są zbędne. Gram na NDS często, tak samo na PS2, czasem nawet Amigę włączę. I co? Nie dostaję aczików a mimo to świetnie się przy nich bawię. Xbox juz ma te osiągnięcia i nic tego nie zmieni. Jakby nagle znikły to pewnie w pierwszej chwili bym się zdenerewował, ale potem nastąpiłby chłodna kalkulacja sytuacji i doszedłbym do wniosku że wreszcie będę grać dla 100% funu :)
ps. Jestem ciekaw ile osób by wystawiło Xboxa na allegro gdyby dostali komunikat że wszystkie Gamerscore (w tym ich) zostały wykasowane :D

szuja
12-03-2009, 17:50
Jakby to g...ee.. te acziwy zniknęły? W sumie bym się cieszył. :P
Może zaczęliby robić dłuższe gry, a nie dawać acziwy za różne poziomy trudności. ; )
I tak staram się przesiąść na jakąś inną konsolę (już nawet Wii może być :P), więc tylko kolejny powód.

Skyline14
13-03-2009, 08:06
Lubie achievy, przyzwyczaiłem sie do nich i nie chciałbym żeby znikneły. Nie lubie jedynie achievów multi. Na multi gram tylko i wyłącznie dla przyjemności. Nie gram wtedy dla achievów. Jakie sie odblokują to sie odblokują. Natomiast na single (lub coop) robie ile sie da, lub do znudzenia.:)

kpiasek
13-03-2009, 08:21
ciężko by sie było przestawić na brak osiągnieć. Poza tym to część marketingu wszyscy wydawcy wiedzą jakie są istotne i przed premierą gry podają ich spis żeby podkręcić u graczy zainteresowanie nowym tytułem. A samo ich zbieranie jest jak z punktami na stacji benzynowej w programie lojalnościowym.

Jak dla mnie zostają osiągniecia

H_Revolution
13-03-2009, 09:03
Jeśli M$ zablokuje mi konto(profil) i pójdą się kochać wszystkie moje achievementy to się nie potnę;) . Założę nowy profil i będę dalej grał we wszystko co tylko wpadnie w moje ręce. I oleję całkowicie osiągnięcia. Tak.Da się bez nich grać!:)

Wszystko zależy jak podchodzimy do Achievementów..
Nabijamy Gamescore dla siebie, albo żeby pszykozaczyć w rankingach.
Spłynęło by po mnie gdyby wyzerowali mi konto, mam pliczek ze spisem ukończonych gier, w przypadku tych na XBOX'a dodatkową rubrykę Gamescore i w niej ile punktów zdobytych w danej pozycji.
To mi wystarczy, bo gram dla własnej satysfakcji, a nie żeby szpanować.

Co do samych Achievementów, to już nie powinniśmy się cofać..
Jest to strzał w dyszkę. Dzięki nim wreszcie jest motywacja do wyciśnięcia z gry wszystkiego. Pierwszy raz przechodzę grę 4FUN, a jak ciekawa to jadę z pozostałymi Achievementami. Poprawia się dzięki nim żywotność gier.

Producenci konsol powinni iść do przodu. Wprowadzać osiągnięcia gdzie się da. Również na PC powinny zacząć się pojawiać. To one napędzają ducha rywalizacji oraz wyzwalają nowe chęci żeby jeszcze coś tam odkryć w danej grze.

Dzięki Achievementom jest wybór:
* gramy nie interesując się nimi (jak miało to miejsce za czasów PS2 i wcześniej)
* gramy zdobywając je z różnych pobudek
Jak by na to nie spojżeć - lepiej że są;)

Pozdrawiam

Joni
13-03-2009, 11:58
Achievments 4 Kids

Snake
13-03-2009, 16:26
Achievments 4 Kids
Odezwał się ten co kiedyś się chwalił Aczikami. No ale teraz masz PS3 i pewnie uważasz że jesteś fajniejszy od nas :D

Pujos PL
13-03-2009, 16:49
Skoro achievement 4kids, to trophies dla kogo?

H_Revolution
13-03-2009, 16:53
Nie karmcie chłopaki trolla;)

Joni
13-03-2009, 17:55
Skoro achievement 4kids, to trophies dla kogo?
Thropies 4 EMO :), Colos ja sie achievmentami raczej nigdy nie chwalilem, a ty czemu nazywasz mnie Trollem ? Powiedz Wrogowi to moze sie zlituje i da mi osciagniecie :D ok ?

Snake
13-03-2009, 17:58
Colos ja sie achievmentami raczej nigdy nie chwalilem
Aha..... :D

Joni
13-03-2009, 17:59
Aha..... :D
a i jestem super i fajniejszy bo mam Wii ! :D

Mustang
13-03-2009, 18:58
Gdyby nie było achievementów, to kupowałbym więcej gier. Ot, nie byłoby takiej motywacji do wyciskania prawie wszystkiego z każdej gry, więc o wiele częściej bym je sprzedawał i kupował nowe.
W sumie mogę powiedzieć, że przez achievementy MS zarabia na mnie mniej :)

lvizzz
13-03-2009, 21:03
Gdyby nie było achievementów, to kupowałbym więcej gier. Ot, nie byłoby takiej motywacji do wyciskania prawie wszystkiego z każdej gry, więc o wiele częściej bym je sprzedawał i kupował nowe.
W sumie mogę powiedzieć, że przez achievementy MS zarabia na mnie mniej :)
Wampis, powaznie?Ja mam inaczej, kupuje mimo, ze mi zostalo jeszcze cos do zrobienia.Np. od pol roku zbieram sie zeby pozabijac golebie w GTA4, a raczej tego jednego, co przegapilem;albo wykonac wszystkie stunt jumps.Albo znalezc wszystkie hidden orby w Crackdown.Na mnie MS i tak zarabia.Skurwysyny!

Pujos PL
13-03-2009, 22:58
Co do orbów w Crackdown zostały mi jakieś 2 i za nic nie mogę ich znaleźć (agility orby) i wątpię żebym się do tego zebrał ;/

Mustang
13-03-2009, 23:54
Wampis, powaznie?Ja mam inaczej, kupuje mimo, ze mi zostalo jeszcze cos do zrobienia.Np. od pol roku zbieram sie zeby pozabijac golebie w GTA4, a raczej tego jednego, co przegapilem;albo wykonac wszystkie stunt jumps.Albo znalezc wszystkie hidden orby w Crackdown.Na mnie MS i tak zarabia.Skurwysyny!
To nie jest tak, że zawsze muszę mieć calaka, bo wcale nie muszę, ani też tak, że nie kupię nowej gry, bo nie skończyłem poprzedniej. Natomiast takie SR2 już dawno bym sprzedał, w BF:BC może nie wbiłbym 10000 killi - ogólnie na pewno bym kupował, przechodził i sprzedawał, by kupić coś nowego (nie licząc oczywiście CoD z multi). A tak przynajmniej coś mnie motywuje do dalszego grania.
Z drugiej strony, bez achievementów może mniej bym się czasem wkurzał lub wręcz nudził przy np. zbieractwie, ale na pewno nie miałbym też takiej satysfakcji z grania. Wiadomo, bez pracy nie ma kołaczy i nerwów w PGR czy CoD byłoby mniej, ale satysfakcji z veterana czy platyn też bym nie miał.

Kroolik
14-03-2009, 01:54
Dla mnie jeden chu.. Mogą być, ale bez nich życie gracza też było fajne
Od zawsze przechodziłem gry w całości, na różnych poziomach trudności (jeśli były) i teraz robię to nadal.
Jedyny warunek: gra musi być bardzo dobra, albo średnia która ma to coś.

A achivy? Zeszmaciłem się i staram się robić calaki, ale nie za wszelką cenę i nie gram w słabe gry pod GSa.

lvizzz
14-03-2009, 04:08
Co do orbów w Crackdown zostały mi jakieś 2 i za nic nie mogę ich znaleźć (agility orby) i wątpię żebym się do tego zebrał ;/
Agility znalazlem wszystkie i to bez poradnika.Jest to jeden z tych achieveow, z ktorych jestem naprawde dumny.Pujos, sprawdz Agency Tower i teren przylegly.Ja wlasnie tam znalazlem dwa ostatnie.

HiTMAN47
15-03-2009, 19:49
Wole osiagi/trofea - zawsze ma sie dowod ze skonczylo sie gre na Very Hard czy CODa na Veteranie - na PC istnieja czity, savy wiec kazdy moze powiedziec ze skonczyl jak rowniez GTA.

Skyline14
15-03-2009, 20:12
Wole osiagi/trofea - zawsze ma sie dowod ze skonczylo sie gre na Very Hard czy CODa na Veteranie - na PC istnieja czity, savy wiec kazdy moze powiedziec ze skonczyl jak rowniez GTA.

A tutaj mamy gliche i tricki z savami do gier:(