View Full Version : Zmarł Michael Jackson

snakemaycry
26-06-2009, 09:06
Wczoraj w wieku 50 lat niespodziewanie zmarł Michael Jackson "Król popu". Szczerze różnych rzeczy się spodziewałem, ale nie czegos takiego.

Nie byłem pewnie jak większość wielkim fanem MJ, ale kiedy kształtowały się moje gusta muzyczne, Jackson był na szczycie popularności. Głos obok, którego nie można było przejść obojętnie. Pamiętam jak nabywalem dwupak History, gdzie ciężkim bólem finansowym było dla mnie wydanie w 1995 roku 23 zł na dwie kasety magnetofonowe, ale nie żałowalem tego wydatku.

Jako człowiek ekscentryczny i zjechany psychicznie, ale muzycznie i choreograficznie geniusz jakich mało.

Mój ulubiony utwór z nowszych:
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/b74rzdQOIjI&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/b74rzdQOIjI&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

oraz z tych starszych troche:
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jbgFJ5RIHvc&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/jbgFJ5RIHvc&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Oczywiście możne do tego dołozyć bardzo łatwo kilka innych utworów.

Kim był dla Was ?

mataman
26-06-2009, 09:32
Król popu i wielki artysta. Niektórych kawałków słucham do dziś mimo że moje gusta poszły w zupełnie inna stronę.

pejblo
26-06-2009, 09:33
Jak byłem mały to Jacson był dla mnie Sensei, dosłownie słuchałem go cały czas (znaczy mama mi go puszczała, jak ją poprosiłem). Po tych aferach z dziećmi to przestałem go lubić, prawdę powiedziawszy nie interesowało mnie to czy się bardziej wybielił, czy sobie nos zmienił, ale i tak jego kawałki ciągle pozostawały mi w głowie.

Fighter Pl
26-06-2009, 09:37
Kto to jest? aaaa, biały murzyn-pedofil? Grał fajną muzę. RIP

Gawlick
26-06-2009, 09:49
Nie więcej jak tydzień temu oglądałem jakiś film dokumentalny o nim...
Człowiek który, było nie było, niejako ukształtował scenę muzyczną. Nie byłem jego wielkim fanem, ale ilość wpadających w ucho utworów jest ogromna. Wielki szacunek. Co do "akcji" z dziećmi to nigdy nie byłem pewny jaka była prawda. W końcu w erze Świętego Mikołaja od Coca Coli można zrobić wszystko...

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/f8muMo0fw_M&hl=pl&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/f8muMo0fw_M&hl=pl&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

KrisK
26-06-2009, 09:57
Też nie byłem jego wielkim fanem (wolę coś mocniejszego :P), ale kojarzę kilka jego utworów które dobrze zapisały się w mojej pamięci. Teraz gdy oglądam sobie teledysk Smooth Criminal żałuje, że popularna muzyka rozrywkowa upadła tak nisko. Te wszystkie "Pokerfejsy", eh...

R.I.P MJ!

Spootn1k
26-06-2009, 10:06
Szkoda, pewnie gdyby się nie wybielił to by jeszcze pożył, i może jeszcze jakiś hit nagrał. RIP

Fighter Pl
26-06-2009, 10:09
Tak na poważnie. Też uwielbiałem kiedyś jego muzykę-wychowałem się na niej. Do dziś lubię posłuchać jego kawałków. Szkoda, że sam się pogrzebał za życia robiąc sobie operacje, które na pewno przyczyniły się do tego, że odszedł w wieku 50 lat.

Frezer
26-06-2009, 10:33
Po co zakładac taki temat na forum o grach ?

CruelCrewCut
26-06-2009, 10:33
Michael był dla mnie idolem w dzieciństwie, wielka szkoda, że odszedł tak wcześnie, pamiętam jak z kuzynem oglądaliśmy Moonwalkera z 1988 na VHS chyba ze 100 razy i nigdy się nie nudził, a najbardziej zapadł mi w pamięć moment jak kupiłem pierwszą kasetę w życiu, było to "Dangerous" w 1992 roku, płaciłem wtedy jeszcze w tysiącach.

Odpoczywaj w spokoju Michael ...

Fighter Pl
26-06-2009, 10:36
Wierz mi, że na każdym Forum dziś o tym piszą. Nie ma znaczenia czy jest o grach czy o samochodach itp. MJ'a znał cały świat.

CruelCrewCut
26-06-2009, 10:36

Aby upamiętnić wielkiego artystę, lepsze to niż temat o kiełbaskach z grilla.

zarzykrulezzz
26-06-2009, 10:46
Facet zmienił oblicze sceny pop, jak wogole jej nie zapoczątkował. Ja tam z nim specjalnych sentymentow nie mam ale za cały jego wkład należy mu się szacunek i nasza pamięć.

Rest in peace.

capone
26-06-2009, 10:46
Aby upamiętnić wielkiego artystę, lepsze to niż temat o kiełbaskach z grilla.

A żebyś się nie zdziwił, że jak przyjdą upały to ktoś założy temat dla grillujących :> EOT.

Umarł król i tyle do powiedzenia, na pewno głupotą było robienie tych wszystkich operacji plastycznych, czy to było konieczne ? Pewnie od tego brały się jakieś infekcje, które zaatakowały organizm i pyk.

Fighter Pl
26-06-2009, 10:52
A żebyś się nie zdziwił, że jak przyjdą upały to ktoś założy temat dla grillujących :> EOT.

Umarł król i tyle do powiedzenia, na pewno głupotą było robienie tych wszystkich operacji plastycznych, czy to było konieczne ? Pewnie od tego brały się jakieś infekcje, które zaatakowały organizm i pyk.
Taki temat jest i autorem jestem ja:)
http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=4400

I wcale nie uważam go za głupi, w końcu to HP i można pisać o czym się chce. Wolę kiełbaski niż słuchanie kolejnych kłótni "fanbojów" lub obrońców"moralności".

A co do operacji MJ'a. Kilka razy odpadł mu nos.
Niech spoczywa w pokoju.

Dywan93
26-06-2009, 11:00
Imho, jego utwory są i będą ponad czasowe. RIP

Hosen
26-06-2009, 11:02

Bo to dział Hyde Park, hehehe

Majkela od dawna nie słuchałem, ale jego pierwsze "sławne" nagrywki chodza mi po łbie po dziś dzień i tak na pewno zostanie. nie wiem po jaką cholerę się przebarwił, ale pewne jest, że gdyby nie te wszystkie operacje nie stał by się chodzącym wrakiem.

HiTMAN47
26-06-2009, 11:06
Przyklad czlowieka ktory bedac krolem upadl tak nisko jak stanczyk.

Ale bedzie niesmiertelny jak Elivis, 2pac,itp

szamann
26-06-2009, 11:25
Mickael Jackson Forever.Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem ten kawałek to wiedziałem że muszę mieć jego wszystkie kasety,płyty.Słuchałem go do 15 roku życia.Dla mnie będzie legendą tak jak Elvis czy 2PAC.A oto ten kawałek.
http://www.youtube.com/watch?v=bUYD13W-oWs&feature=related

sobol
26-06-2009, 11:50
Michal zmienl.... pojecie kolorowego czlowieka i tyle w tym temacie

Mustang
26-06-2009, 12:23
Szkoda go, niektóre jego piosenki były naprawdę niezłe, a poza tym chciał jeszcze wyjść z cienia i wziąć udział w tej serii koncertów by stanąć na nogi, mimo swoich problemów zdrowotnych.

Pujos PL
26-06-2009, 12:36
No szkoda, niektóre kawałki tez mi się podobały ;/

Assassin
26-06-2009, 12:36
Ja tam nie słuchałem jego muzyki, ale czasami się zastanawiam po jaki uj on się wybielił? Nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

wrog
26-06-2009, 13:53
Informacja mnie mocno zaskoczyła i na początku trudno było uwierzyć. Kiedy jednak CNN pokazała ten filmik z karetką wyjeżdżającą z jego posesji to raczej cudu nie można się było spodziewać (powoli, spokojnie wyprowadzali samochód, nie spieszyli się).

Wiadomo, że jego osoba wzbudzała ogromne kontrowersje. Jednak ci, którzy tak po nim jadą niech wezmą pod uwagę, że jego osobowość nie mogła się normalnie ukształtować. Gwiazdą został jak miał zaledwie kilka lat, potem przyszły pieniądze i ogromna kariera. Brak normalnego dzieciństwa zrobił swoje. Nie można pochwalać tych skandalicznych zachowań (jak wystawianie dziecka za okno), ale trzeba mieć szacunek dla jego talentu. Ta cała afera z molestowaniem też jest trochę naciągana. Nie było jednak i nie ma na świecie zbyt wielu takich ikon popkultury.

Sam też jest sobie winien oczywiście. Jak ktoś chce eksperymentować z prawami natury, to nie może się to dobrze skończyć.

Szacunek dla Micheala Jacksona jako twórcy muzyki. Wielka szkoda. Wydawało się, że jeszcze jest w stanie coś zdziałać.

Zeratul
26-06-2009, 14:07
Wiadomo, że był tylko człowiekiem i przez to te afery i skandale. Jednak do muzyki wniósł bardzo dużo, bez niego nie byłoby tego całego g@wna pokroju B.Spears, Ludacris, NSYNC itd. On sam uczynił z muzyki pop sztukę, reszta tylko kalkowała.

Fanem Jacksona nie jestem, ale mam dla niego szacunek. Poza tym miał parę fajnych kawałków.

snakemaycry
26-06-2009, 16:16
Co do wybielania sie to istnieje również potwierdzona przez samego Jacksona w jednym z wywiadów teza, że chorował na bielactwo nabyte, paskudne choróbsko przez które skóra traci pigment. Pojawił się ferment, że sie wybilil i ludzie to powtarzają, bo łatwiej kupic sensację niż chorobę.

Snake
26-06-2009, 16:34
Michael był kimś więcej niż muzykiem. Człowiek który tworząc utwory typu Billie Jean, Smooth Criminal czy też Black or White ukształtował gatunek pop, czy też nawet go utworzył. Pamiętam moje młode lata dzieciństwa jak miałem film Moonwalker na VHS co to były za czasy. Fantastyczne piosenki ale te choreografie... Arcydzieło. Dzisiaj jak widzę Gagę czy też innego 50centa którzy w teledyskach najbardziej cenią sobie gołe dupy czy też jak najepszy samochód to mi sie rzygać chce. Uwielbiałem Michaela. Te wszystkie skandale nie wzięły się znikąd tak jak Wrog wspomniał nie miał normalnego dzieciństwa. 9 lat i status mega gwiazdy. Szacunek że chciał wrócić na scenę na pewno nie dla kasy, bo tej by mu starczyło na kilka żyć ale po to żeby się nam przypomnieć, pokazać że jeszcze potrafi zatańczyć, może nawet po raz ostatni pokazać Moonwalker... nikt tego nie robił tak jak on, człowiek który z samego tańca uczynił coś więcej niż sztukę. Poniższy filmik pokazuje cały jego artyzm tańca...
http://www.youtube.com/watch?v=s7MmEMrCRfc
RIP Michael

Frezer
26-06-2009, 16:35
jak tak wam go szkoda to udajcie sie od kościoła na modły czy co tam sie odprawia za swojego idola i nie zaśmiecajcie forum bzdetami

Snake
26-06-2009, 16:38
jak tak wam go szkoda to udajcie sie od kościoła na modły czy co tam sie odprawia za swojego idola i nie zaśmiecajcie forum bzdetami
Wiesz co freza jebnij się w łeb umarł ktoś naprawdę wielki a ty takie coś piszesz. No ale tak nie miał podpisanej umowy z Verbatimem to go nie lubiłeś. Pewnie nawet nie kojarzysz żadnego jego melodii, tylko na ściągarce siedzisz. Wiesz co tu jest największym śmieciem na tym forum? Wiesz? Zgadnij...
ps - jeśli mam dostać 2pkt to ok nie mogę patrzeć na posty tego idioty

Zeratul
26-06-2009, 16:52
sam to czynisz w co drugim poscie

snakemaycry
26-06-2009, 16:57

"Hyde Park Tematy o wszystkim co aktualnie trapi naszych użytkowników."

Fighter Pl
26-06-2009, 16:58
Co do wybielania sie to istnieje również potwierdzona przez samego Jacksona w jednym z wywiadów teza, że chorował na bielactwo nabyte, paskudne choróbsko przez które skóra traci pigment. Pojawił się ferment, że sie wybilil i ludzie to powtarzają, bo łatwiej kupic sensację niż chorobę.
Co do tego, że zmienił kolor skóry to jest prawda. Były nawet o tym programy w TV. Skóra na twarzy po pewnym czasie zaczęła po prostu odpadać. Nawet widziałem fotkę MJ'a bez nosa. Wkurzało mnie to, że walczył z rasizmem, sam zrobił się biały a na koniec nagrał kawałek: "Black or White" .
Jako osoby go nie lubiłem. Za muzykę jaką tworzył, mam dla niego ogromny szacunek.

Zeratul
26-06-2009, 17:33
Ale Fighter przez to, że zmienił kolor skóry pokazał też, że kolor skóry nie ma znaczenia. Przynajmniej ja tak zawsze na to patrzyłem

Max Payne
26-06-2009, 19:11
Wczoraj akurat słuchałem sporo Smooth Criminal w wykonaniu właśnie Michael'a. Nic nowego nie napiszę zapewne. Dla muzyki zrobił bardzo dużo, ale także dla medycyny(jednak zmiana koloru skóry napewno wpłynęła jakoś na rozwój tej dziedziny). Człowiek o jedynym "takim" stylu poruszania się. Szkoda, że tak młodo, ale dobrze też, że dożył tak długo.

Q-Jot
26-06-2009, 19:28
http://www.gram.pl/news_8gnjGOC7_Michael_Jackson_nie_zyje_krol_popu_i _gry.html
Polecam wszystkim tego newsa .Pokazuje jak można postrzegać życie Michaela z perspektywy gracza . Teraz Frezer będziesz wiedział dlaczego ten temat jest na forum o grach .Michael też występował w grach .

karol191
26-06-2009, 20:22
http://www.youtube.com/watch?v=ZkGOiS75Lwk&translated=1 - Co pare sekund komentarze.
Ja dodam od siebie ze nie raz go sluchalem i niezapomne dlugo go.

HiTMAN47
26-06-2009, 20:39
http://www.gram.pl/news_8gnjGOC7_Michael_Jackson_nie_zyje_krol_popu_i _gry.html
Polecam wszystkim tego newsa .Pokazuje jak można postrzegać życie Michaela z perspektywy gracza . Teraz Frezer będziesz wiedział dlaczego ten temat jest na forum o grach .Michael też występował w grach .

Poszukajcie
Michael Jackson's Moonwalker - Angry Video Game Nerd

adek goku
26-06-2009, 21:02
Szkoda że zmarł , ten świetny król Popu :( . Jak byłem mniejszy lubiłem sluchac jego niektore nagrania , a teraz jak juz go nie ma to tak jakos smutno :/ .

Snake
26-06-2009, 21:08
Cały dzień na MTV i VH1 można było posłuchać jego najlepszych kawałków. Zawsze lubiłem włączyć sobie coś Michaela ale dzisiaj jakoś tak inaczej brzmi

Skyline14
26-06-2009, 21:21
Fanem Micheala nie jestem. Mój brat był.;)

Szkoda naprawde, ale on tak na prawde umarł już dawno, okrył sie złą sławą w tych czasach (wiecie o co chodzi).
Jego piosenki mają w sobie to "coś" że mi sie podobają. Nie wiem co ale naprawde zawsze przyjemnie mi sie ich słuchało.

Ute 1995
26-06-2009, 22:30
Ja też nie należę do jego fanów lecz za to jak zmienił muzykę darze go ogromnym szacunkiem. Niech wie, że był osobą wielką i kontrowersyjną. Nigdy cie nie zapomnę!

YuSuzuki
27-08-2012, 01:00
Zakończę powyższą dyskusję i jednocześnie składam mu hołd jego twórczości , najwspanialszym (dla mnie) utworem M,J.......
Michael Jackson - Fall Again. - YouTube
Jak minusujesz to przynajmniej się przedstaw ........!!!

lvizzz
27-08-2012, 01:02
Ladnie odkopujesz tematy, poprzedni post z 2009.

sapinPL
27-08-2012, 04:03
hehehe tak patrze - i widac ten temat
i tak sobie mysle - ***** dzekson zmarl?
znowu?!!? czy wtf :D

ah ta pora pozna :)

CzarO17
27-08-2012, 11:05
I like trains.