View Full Version : Guitar Hero - co wybrac

kubus230195
04-09-2009, 19:17
Czesc
ostatnio coraz bardziej napalam sie na kupno guitar hero lecz jest ona poprostu droga. niechodzi mi o gre bo III (o te czesc mi glownie chodzi) mozna wyrwac juz kolo 80-90 zl. chodzi oczywiscie o kontroler. na allegro nie ma duzego wyboru w gitarach z 3 czyli bezprzewodowa i w miare dostepna cena bo 400zl za gitare z metalicii to przesada. jest bardzo duz gitar xplorer gibson ale sa one na kablu co akurat za bardzo mi sie nie podoba. ale dgybym stal pod sciana kupilbym i taka. lecz na zdjeciach wydaje sie ona ....mala. czy w rzeczywistosci jest ona takasama jak les paul?? no i czy ta aukcja http://allegro.pl/item733287432_guitar_hero_world_tour_xbox360_xbox_ 360_gitara.html wydaje wam sie wporzadku bo cena jest nienajgorsza. czy moze gitarka z rock band za 199 nowa jest lepsza. jak sprawa wyglada z kopmatybilnoscia?? prosze o pomoc.

Szabla8
04-09-2009, 19:33
Xplorer jest mniejszy od les paula ja posiadam xplorera od początku więc mi to nie przeszkadza ale jeśli grałeś dużo na les paulu to będzie ci troszkę przeszkadzało. Co do gitary od WT jest to tak naprawde les paul po minimalnym "tuningu" i cena nie jest zła.

Co do kompatybilności:

http://archiwum.polygamia.pl/wp-content/uploads/2008/11/compat1.jpg

Mam nadzieję że minimalnie pomogłem ;)

MaKsIk PL
04-09-2009, 20:09
Ja na twoim miejscu kupilbym LEs paula,jest komptaybilna ze wszystkimi grami z serii Guitar Hero.A kosztuje tyle co uzywana z WT.Wlasnie u mnei bylo na odwrót,ja myslalem,ze gitarka jest wieksza,a okazuje sie ,ze jest taka mniejsza.Ale naprawde,jest ona przystosowana do rak czlowieka,i wieksza bylaby chyba dla mnie do dup*.

kubus230195
04-09-2009, 20:33
juz znam wszystkie roznice miedzy les paul a tez z worldtour i wychodzi na to ze w tej z world tour nie trzeba perzechylac gitary pionowo zeby wlaczyc bosta tylko wystarczy nacisnac guzik (mi o wilele wiele bardziej pasuje patent z pioowa gitara) i tym dotykowym sliderem ktory jeszcze nie wiem co daje... mozecie mi pomoc i powiedziec do czego on sluzy??

wrog
04-09-2009, 21:12
Zbędny bajer. Mam wszystkie gitary od Guitar Hero i polecam World Toura. Les Paul mi się sypał za często, jakiś taki delikatny jest (problemy ze stykami na gryfie). W tej z WT ludzie skarżą się z kolei na strunę, ale ja nie miałem z nią problemów.

kubus230195
04-09-2009, 21:57
kurde to juz sam nie wiem. a jest jakas gwarancja jak kupuje nowego w sklepie internetowym?
i jeszcze jedno pytanko. czy kazda gitarka z aerosmith na xboxa ma faceplate z aerosmith czy jest czarna?

Skyline14
05-09-2009, 11:20
Grałem na gitarze WT i Xplorerze (qmpel ma do PC) tak więc różnice między gitarami widać. To jest moje porównanie tych 2 gitar pod względem plusów i minusów:

Gitara World Tour:

Plusy:
+ Jest duża a co za tym idzie wygodna
+ Większy Whammy bar który nie schodzi sam w dół
+ Neck Slider - Zbędny bajer którego fajnie sie czasem używa
+ Szersza i bardziej wystająca struna
+ Wymienny Face Plate
Minusy:
- Struna może skrzypieć po pewnym czasie, ale można dać do reklamacji
- Neck Slider - Nie dla Pro.;)
- Czasami zbyt wysoda czułość ruchu przy włączaniu StarPowera (może sie włączyć kiedy tego nie chcemy.

Gitara Xplorer:
++ KOMPATYBILNOŚĆ PC/X360!!!
+ Mniej awaryjna
+ Wygodniejszy krzyżak
+ Cena
Minusy:
- Węższa struna
- Mały i niewygodny Whammy bar
- Krótszy gryf a co za tym idzie dalsze uczucie prawdziwej gitary

Jestem za Gitarą World Tour. Wydałem 400zł na zestaw GH: Metallica Bundle Pack i nie żałuje ani troche! Tak więc kup WT a następnie zrób tak: Namów jakiegoś PeCetowca aby kupił GH na PC (ewentualnie ściągnął podróbe GH: Frets on Fire) i kupił Xplorera. Potem on może przyjść do ciebie i macie możliwość gry we dwóch. Sam tak zrobiłem.:lol:

To było moje zdanie, teraz moje pytanie.:)
Którą perkusje wybrać? Rock Band czy WT? Sam jestem bardziej w kierunku WT (talerze które mogą dać większą frajde), ale nie wiem jak ta perkusja będzie wyglądać w RB. GH identyfikuje perkusje RB jako inny instrument i przystosowuje sie do niego, ale odwrotnie już tak nie ma. Planuje kupno perkusji WT ale pytam sie was z ciekawości i pewności.

kubus230195
05-09-2009, 12:22
a co z ta gwarancja? Jesli namawiasz mnie na WT to jak juz to kupie ta uzywana za 199 no ale jest ona uzywana to nie wiem jak z gwarancja ...
a czy kabel przy xplorer nie przeszkadza??

Skyline14
05-09-2009, 21:30
Kabel przy Xplorerze nie przeszkadza jeśli w przerwach między piosenkami nic więcej nie robisz. Gdy mam WT to zwykle chodze do kompa coś w między czasie sprawdzić, w czym przeszkadza kabel.
To czy kupisz nową czy używaną to sam zdecyduj. Ja tylko wymieniłem ci wady i zalety obu gitar.:)

kubus230195
06-09-2009, 10:33
dobra juz mam wszystko postanowione. narazie nic nie kupuje i oszczedzam kase. a guitar hero dostane na gwiazdke i wtedy wersje z world tour bo wydaje mi sie ze wraz z wejsciem GH5 spadna ceny WT.

kubus230195
15-09-2009, 17:33
w tabelce u gory widac kompatybilnosc gitary z rock band do czesci world tour. rozumiem ze gitarka jest kompatybilna z grami nowszymi od world tour (metalica, smash hits...) ?? czyli od world tour wlacznie w zwysz ??

i jeszcze jedno. czy na piosenki do rock banda z live jest blokada regionalna ??

Skyline14
15-09-2009, 18:22
Gitara RB nie jest kompatybilna z GH:A, GH3 i GH2.

Co do blokady regionalnej to zapomniałem o niej. Jeśli jest to [brak mi słów a nie chce przeklinać]. Jeśli nie ma to będe myślał nad kupnem RB jak to tej pory.

Q-Jot
15-09-2009, 18:56
Na piosenki do Rock Banda NIE MA blokady regionalnej .Kupujesz bez problemu .

kubus230195
25-09-2009, 18:51
a gitarka z WT jest konmpatybilna z GH 2 ? Bo w tabelce u gory widac tylko 3 wzwyz..

Q-Jot
25-09-2009, 19:55
Tak ,działa też z GH2 .Radzę nie rozglądać się za Guitar Hero tylko od razu za Rock Bandem .Kupujesz jedną grę a potem tylko DLC ,które daje te same kawałki co w w całej serii GH + MAAAAAAAASĘ więcej .Stylistyka gry też moim zdaniem przyjemniejsza dla oka .

kubus230195
25-09-2009, 21:15
a wie ktos moze jak z gwarancja na gitare z rock band ?

Skyline14
25-09-2009, 21:19
Tak ,działa też z GH2 .Radzę nie rozglądać się za Guitar Hero tylko od razu za Rock Bandem .Kupujesz jedną grę a potem tylko DLC ,które daje te same kawałki co w w całej serii GH + MAAAAAAAASĘ więcej .Stylistyka gry też moim zdaniem przyjemniejsza dla oka .

Po moich obliczeniach wynika że działalność Activision i Red Octane jest bardziej opłacalna dla nas. Dlaczego? Ponieważ retaile tanieją a DLC nie! Tak więc jeśli za kilka miesięcy uda nam sie kupić GH: Smash Hits za około 80-100zł to mamy za to 42 piosenki z czego (akurat w tej części) ponad połowa jest świetna i do tego legendarne Through the Fire and Flames.

*Działalność Harmonix i MTV ma jeden ogromny plus. Piosenek jest aż tyle że możemy wręcz budować własną track liste do tej gry. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. No ale DLC jest drogie. za cene 1600MSP kupimy tylko 10 piosenek. 1600MSP to około 60-80zł. Jeśli kupimy 4000MSP to coś zaoszczędzimy, ale to nadal jest dużo za jedną piosenke. Za to wybór i jakość to 10/10!:)
*- Wypowiedziałem moje zdanie mimo iż nie grałem w Rock Banda. (ale sprzęt mam z tej gry)

Ale i tak cały czas waham sie czy następną gre muzyczną kupić GH5 czy RB2. GH5 ponieważ jest dużo nowych ciekawych opcji no i przyzwyczajenie, a RB2 dużo świetnych i znanych piosenek ale większość niestety w DLC. Mam pare pytań dla tych co grali w RB:
1.Czy jest tam Lefty Flip? (kumpel tak gra)
2.Czy jest możliwość dla localnej bandy zalogować sie jako goście i grać bandvsband?
2.Jakie są tryby multi?
3.Czy da sie kupić gdzieś egzemplasz do 100zł (dużo premier sie szykuje a na GH5 też chce poczekać aż stanieje do tej ceny)
4.Czy perka RB2 dużo różni sie od poprzeniej?
5.Czy łatwo jest sie przerzucić z GH na RB? (no wiecie, inna stylistyka):D
6.Czy jeśli są dostępne track packi, to czy wyjdzie mnie to taniej niż by pojedyńczo kupować piosenki?

Troche dużo pytań ale czekam na odpowiedz.:) Naprawde mocno sie waham między tymi grami. Głównie przez to że mam perke RB.

kubus230195
25-09-2009, 21:36
mowisz ze masz sprzet z rock banda. jak jest z awaryjnoscia tego sprzetu i jak wyglada ta gwarancja? chodzi i o gitare.

Q-Jot
25-09-2009, 22:01
Po moich obliczeniach wynika że działalność Activision i Red Octane jest bardziej opłacalna dla nas. Dlaczego? Ponieważ retaile tanieją a DLC nie! Tak więc jeśli za kilka miesięcy uda nam sie kupić GH: Smash Hits za około 80-100zł to mamy za to 42 piosenki z czego (akurat w tej części) ponad połowa jest świetna i do tego legendarne Through the Fire and Flames.

Ale mogą nie trafiać w Twój gust jak w moim przypadku .Uważam Greatest Hits za słabą część i jeżeli tam są najlepsze kawałki z serii to nie ruszam GH więcej .Słaaaaabo .Poza tym ,co z tego ,że tanieje .Promocje Deal of the Week też są na DLC .A w DLC możesz sobie kupić najnowsze hity ,albumy (nowy album Peral Jam ,RHCP) .W retailu jeszcze długo tego nie dostaniesz .RB ma przeogromny zasób kawałków najlepszych rockowym ,metalowych zespołów i nie musisz płacić za coś ,co cię nie interesuje ,tylko kupujesz grę za stówkę i dokupujesz DLC aby grać to co ci się podoba i układać najlepsze setlisty .

*za cene 1600MSP kupimy tylko 10 piosenek. 1600MSP to około 60-80zł. Jeśli kupimy 4000MSP to coś zaoszczędzimy, ale to nadal jest dużo za jedną piosenke. Za to wybór i jakość to 10/10!:)
Cena jest bardzo względnym pojęciem a jak chcesz mieć to co chcesz to musisz smarować szmalcem .Piosenka kosztuje ile ? 6zł? No shit ,co to za pieniądze .Zobacz ile możesz jedną piosenkę męczyć ,a jak kupujesz packi ,czy albumy cena spada o kilka punktów .Można też się składać .

Ale i tak cały czas waham sie czy następną gre muzyczną kupić GH5 czy RB2. GH5 ponieważ jest dużo nowych ciekawych opcji no i przyzwyczajenie, a RB2 dużo świetnych i znanych piosenek ale większość niestety w DLC.
RB 1 ma przezajebistą setlistę .Każdy kawałek może się podobać (w odróznieniu do słabego GH:GT) a ja się tak wkręciłem w 15 kawałków,że puszczałem w wolnych chwilach i nawet cd zgrałem i nie wychodzi z mojego odtwarzacza w aucie .
Mam pare pytań dla tych co grali w RB:
1.Czy jest tam Lefty Flip? (kumpel tak gra)
Jest.
2.Czy jest możliwość dla localnej bandy zalogować sie jako goście i grać bandvsband?
W RB1 można grać bandem tylko na jednej konsoli ,w RB2 online .
2.Jakie są tryby multi?
Jest score duel ,band world tour i tug of war ,ale nie pamiętam czym się różnią .
3.Czy da sie kupić gdzieś egzemplasz do 100zł (dużo premier sie szykuje a na GH5 też chce poczekać aż stanieje do tej ceny)
Ja ostatnio sprzedawałem swój za 100zł z przesyłką .Używki po tyle chodzą .Jedynek tylko .Nówkę za niewiele więcej znajdziesz ,ale tylko z angielskich wysyłkowych sklepów .
5.Czy łatwo jest sie przerzucić z GH na RB? (no wiecie, inna stylistyka):D
Ludzie mówią ,że inny timing ,ja tylko napierniczałem na mediumie to jeden ch.uj dla mnie było w jaką grę grałem .Ale lepiej mi się grało w RB bo wolałem te prostokąciki ,solówki ,big rock endingi i jakoś bardziej mi pasowało ułożenie nutek do tego co słychać z głośnika .GH bardzo karykaturalny jest ,RB poważniejszy .Setlista pierwszego RB jest jednak na tyle dobra i cena ,że pies to yebau .
6.Czy jeśli są dostępne track packi, to czy wyjdzie mnie to taniej niż by pojedyńczo kupować piosenki?
No 3 piosenki kosztują chyba 340MSP a jeden kawałek 160 MSP .Albumy ponad tysia ,ale ja bym nie mrugnął dla nowego Pearl Jama ,czy nawet RHCP łyknął bez popity .

mowisz ze masz sprzet z rock banda. jak jest z awaryjnoscia tego sprzetu i jak wyglada ta gwarancja? chodzi i o gitare.
Gwarancji w Polsce nie masz ,chyba ,że kupisz w jakimś sklepie .Jak kupisz w zagranicznym to męczysz się z ich sklepami .Ogólnie ten sprzęt ma wysoką awaryjność .

Skyline14
25-09-2009, 22:12
Po tygodniu użytkowania perka jest taka jaka była. Nawet pedał mi sie jeszcze nie złamał.:) Gitarki RB póki co to nie używam, od GH:WT jest lepsza, a mikrofon jak mikrofon, chyba nikomu sie nie zepsuł.

RB1 mnie mniej narazie interesuje. Wiem że ma super setliste (qmpel ma Frets on Fire na kompa i ma te piosenki:D). Jeśli miałbym wybierać to kawałki z RB2, bo jest tam więcej znanych mi kawałków i pytałem właśnie o cene RB2 a nie jedynki. I jak możesz twierdzić że GH jest karykaturalne? No postacie tak i to mi sie nawet podoba.:D Ale highway na którym lecą nutki jest bardziej pospolity (tzn. kółka zamiast prostokątów), no ale to już kwestia przyzwyczajenia.

Q-Jot
25-09-2009, 22:25
Po tygodniu użytkowania perka jest taka jaka była. Nawet pedał mi sie jeszcze nie złamał.:) Gitarki RB póki co to nie używam, od GH:WT jest lepsza, a mikrofon jak mikrofon, chyba nikomu sie nie zepsuł.

Wow ,po tygodniu .Nieźle :) Nawet w recenzji RB2 na Gametrailers stwierdzili ,że jeśli nie zepsuł się jeszcze zestaw z RB 1 co jest mało prawdopodobne ,to można kupić ten z 2 .Jak jej nie używasz to ci za nią dam 100zł :) Po co ma stać .

RB1 mnie mniej narazie interesuje. Wiem że ma super setliste (qmpel ma Frets on Fire na kompa i ma te piosenki:D). Jeśli miałbym wybierać to kawałki z RB2, bo jest tam więcej znanych mi kawałków i pytałem właśnie o cene RB2 a nie jedynki.
Używki po 150zł ,nówki po 200 tylko z zagranicznych sklepów .Ta gra nie tanieje . DLC wspólne dla obydwu gier .

Skyline14
26-09-2009, 14:59
Nie chce narazie sprzedać gitary bo czasami sie jej używa jak qmple przyjadą. Wtedy gramy na 3-4 w bandzie i dlatego też sie pytałem czy moge z qmplami tak grać przez neta.:) Po za tym sprzęt z RB2 jest bardzo podobny i znacznie droższy, a zakupu tego co mam nie żałuje.:D RB2 musi prędzej czy później stanieć. Jak wyjdzie RB3 to na bank statnieje. :)) (oczywiście nie mam zamiaru tyle czekać i coś w tym roku muzycznego jeszcze kupie).

macko1990
26-09-2009, 22:38
Może pytaie nie związane z tematem ale warto zapytać:P Czy dodatkowe piosenki do RB/GH mozna ściągać mając konto silver?

Q-Jot
26-09-2009, 23:32
Tak ,można .

kubus230195
27-09-2009, 10:12
Może pytaie nie związane z tematem ale warto zapytać:P Czy dodatkowe piosenki do RB/GH mozna ściągać mając konto silver?

trzeba oczywiscie posiadac jeszcze MSP.