View Full Version : Risen

Dawidek098
13-10-2009, 18:14
Nikt nie potrzebuje pomocy do gry? :P
Ja mam pytanie. Jak można szybko zarobić trochę złota? Potrzebuję sporo, a nie mogę dostać. Jest jakiś sposób czy coś?

KrisK
13-10-2009, 18:36
"Ładnych" sposobów na zarobek w grze nie ma. W gothicu opłacalna była zabawa w np. Kowala - tutaj miecze oraz rudę można sprzedawać za marne grosze. Najbardziej dochodowe jest zwykłe łażenie po ruinach i szukanie większych kwot złota, no i zbieranie roślin we wczesnych etapach gry.

Złota jakoś nigdy mi specjalnie nie brakowało, a na sobie zawsze miałem najmocniejszą zbroję oraz najpotężniejszy miecz na plecach. Bo w sumie pieniędzy nie ma na co wydawać (nie licząc miksturek które trzeba kupować w hurtowych ilościach).

Dawidek098
14-10-2009, 12:55
A wiecie może, gdzie znajdę naszyjnik z pereł dla pewnej kobiety z Harbour Town? Szukam, szukam i doszukać się nie mogę:/

QBalu
14-10-2009, 13:34
W skrzyni na farmie, na której wykonuje się jedne z pierwszych zadań: zbiera się roślinki z pola i zabija wilki z pobliskiej jaskini.
HINT - Pierścień równie dobrze można ukraść od tej kobiety.

Dawidek098
14-10-2009, 20:58
Dobra dzięki, poradziłem sobie.
Mam jeszcze dwa pytania.
Gdzie znajdują się trzej synowie tej Tildy(czy jakoś tak)? Znalazłem jednego w obozie bandytów. Gdzie są pozostali dwaj?
I jeszcze jedno, Teraz robię zadania dla inkwizycji. Czy jak zrobię wszystko w Harbour Town, to będę mógł potem przyjmować zlecenia w obozie bandytów dla Don'a? Nic mi nie zrobi?
ps. Jest taki quest " Peace and Order". Kiedy na mapce pojawią się osoby, których mam się pozbyć? Gram od nowa i wcześniej pojawiały mi się, teraz ich nie widać.
Z góry dzięki.

QBalu
14-10-2009, 22:18
Jeden z klasztorze, drugi w obozie bandytów, trzeci w chatce w lesie, zleca quest odzyskania pierścieni od szkielecich lordów.
Albo inkwizycja, albo obóz bandytów. innej opcji nie ma.
PS. Musisz zrobić większość questów dla klasztoru w mieście, wtedy stopniowo będziesz mógł wypraszać bandytów z miasta.

Dawidek098
15-10-2009, 06:24
Wielki dzięki QBalu.
Czyli aby odnaleźć tych synów to muszę najpierw iść do obozu bandytów, a potem wstąpić do klasztoru? A ten klasztor jest gdzie? Na takiej górze? Co wita mnie taki gość, muszę mu piwo dać. Tak?

QBalu
15-10-2009, 07:52
Możesz pogadać z nimi w dowolnym momencie. Po wstąpieniu do klasztoru nic nie stoi na przeszkodzie, abyś udał się do obozu na bagnach i odwrotnie, ale misji przeciwnej frakcji robić już nie będziesz mógł.

Dawidek098
29-10-2009, 21:05
Aha, czyli wybór do końca gry. Rozumiem, że gdy zrobię 4 questy dla danej frakcji, to już automatycznie do niej przystępuję bez możliwości przejścia do drugiej?
I jeszcze parę pytań:
1. Które osiągnięcia są związane z działaniem dla Don'a, a które na inkwizycji?
2. The test of Master Ignatius - to jest w inkwizycji? Muszę zrobić 4 zadania dla nich i automatycznie wkroczę tam i będę mógł wykonać tego questa? Czy jak to jest?
3. The mystery of the eastern temple - gdzie mogę uruchomić te zadanie?
4. Gdzie jest Balturo?
5. The fourth seal of rune magic - gdzie mogę uruchomić te zadanie?
6. The Legend of the Gyrger - j/w
7. Secure the volcano keep - j/w
8. Czy sekretne osiągnięcia są powiązane z głównym wątkiem? Nie da się ich pominąć?
9. Order i Mage, to jest w inkwizycji? Wybieram sobie taką specjalizację czy co?
I ostatnie. Nie da się zdobyć wszystkich osiągnięć za jednym podejściem?
Z góry dzięki za odpowiedź http://*************/images/smiles/smile.gif

QBalu
30-10-2009, 07:56
No to jadziem.

Pytanie na rozgrzewkę: Nie, możesz zrobić 4 zadania dla jednej strony i 4 dla drugiej, wybór zamykasz sobie w momencie porozmawiania z Carlosem lub gościem w tajemnym wyjściu z miasta.

1. Zakon - Peacekeeper, Master Detective
Don - Fence, Sidelined, Freedom Fighter

2. Zadanie dostaniesz w klasztorze. Jest to jedno z zadań, które musisz tam wykonać, aby ruszyć fabułę dalej. Oczywiście o ile wybrałeś drogę inną niż bandyta.

3. Jedno z głównych zadań fabularnych, nie da się pominąć. Dostaniesz je od Finchera(?), typa, który stoi zawsze w okolicy Estebana. Otrzymasz je niezależnie od wybranej frakcji.

4. A któż to taki? :)

5. Zadanie dostępne tylko dla maga. Nie da się pominąć (chyba, że nei jesteś magiem;))

6 i 7. Misje główne, nie da się pominąć.

8. W większości przypadków. Jedynie te 3 można pominąć: Master Detective, Freedom Fighter, The Traveler.

9. Na samym początku gry, kiedy dotrzesz na farmę masz możliwość wykonania kilku pierwszych prac. Jeżeli najpierw weźmiesz zadanie polegające na zabicu wilków to po jego wykonaniu na farmie zjawi się członek inkwizycji. Jeżeli Cię zauważy zostaniesz wzięty na siłę do klasztoru. Nie będziesz miał wyjścia i zostaniesz klasztornym wojownikiem. Oczywiście można ominąć tego gościa, co pozwoli na dotarcie do miasta. Ciekawostka - człowieka tego nie będzie tam, jeśli najpierw zabijesz wilki, a dopiero później weźmiesz to zadanie.
By zostać magiem musisz udać się do miasta i wykonać zadanie Peacekeeper, dzięki temu od Carlosa dostaniesz list polecający i będziesz mógł wybrać czy chcesz być wojem, czy jednak magiem.

I ostatnie - nie :)

pejblo
01-11-2009, 13:12
Dobra jest sprawa. Porwali mnie te złe chłopki i jestem w tym "klasztorze". Ukończyłem ten trening walki i teraz muszę zrobić te scrolle. Został mi ostatni i jego musze wziąć od Abraxa (czy jakoś tak). Zrobiłem tą misję, co trzeba mu zioła zbierać i dalej nie wiem co robić. Pomóżcie :D

r1p
01-11-2009, 13:30
Troche enigmatycznie to napisałeś ;d Ściągnij se poradnik z gola jak nie dajesz rady, ostatnio była aktualizacja to wszystko jest dokładnie opisane

Nowaczek
01-11-2009, 14:11
Wydaje mi się że musisz przeczytać wszystkie księgi w bibliotece i porozmawiać z tym nauczycielem który siedzi na ławce naprzeciw głównej komnaty w której znajduje się Inkwizytor Mendoza.

Assassin
01-11-2009, 15:00
Właśnie przeglądam poradnik z gola, przekonał mnie żeby kupić Risena. To po prostu stary dobry Gothic, idź, zabij, przynieś, ukradnij, pomoż itp. nie tam jakieś skomplikowane wybory moralne czy co tam jeszcze. Odpowiednia długość gempleju, nie gra, ktorej przejście zajmuje 100h+ i w połowie się nudzi. Uj tam ze złą grafiką i bugami, liczy się miód płynący z Gothic'owej serii. Kase zbieram i kupuje. Słychać coś o DLC, bo jeżeli tak to będzie to pierwsza gra, do której zakupie dodatek. Wiem, że się tak wypowiadam o grze, w którą nawet nie grałem, ale jeżeli to spadkobierca gothica to musi być idealna dla mnie.
Jeżeli ktoś ma problemy z misjami to polecam ściągnąć poradnik z gola, bo widać, że jest solidnie zrobiony.

r1p
01-11-2009, 19:56
DLC ponoć w drodze. Do Gothica 2 był (świetny) do Gothica 3 też (ponoć beznadziejny, ale to inne studio robiło) więc do Risena też powinien być dodatek ;d Ja oczywiście ci bardzo zakup polecam jeżeli nie masz możliwości zagrania na PC

Assassin
01-11-2009, 21:21
O tak jeżeli dodatek będzie stał na takim poziomie jak dodatek do gothica 2 to będzie jedno z najlepszych DLC na XBL. Noc kruka był mistrzostwem świata, choć był wymagający długo nie mogłem smoków rozwalić, aż w końcu odnalazłem sposób (przyzwanie demona). W zmierzch bogów nie grałem, bo od innego studia był i dobrze, gófno nie gothic. Na PC nie mam możliwości, bo mój szcześcioletni komputer nie da sobie rady.

A tak wogóle to ile trzeba razy przejść żeby calak był?

Nowaczek
01-11-2009, 21:41
Jeżeli osiągnięcia na PC są takie same jak na Xboxie to tak z dwa razy.

r1p
02-11-2009, 14:36
No za 1. przejściem nawet 500 nie dostaniesz jeżeli sie troche nie postarasz o nie ;d Mi sie nie bardzo chce nabijać, przejde sobie jeszcze 1. rozdział jako bandyta i odkładam na półke do dlc. Mam nadzieje, że będzie jakieś porządne za 1600mp, a nie nowy mieczyk za 400mp xd No i przydałby sie patch do momentu premiery dlc.

Dawidek098
02-11-2009, 22:42
QBalu (http://forum.onlinecenter.pl/member.php?u=2306) - Jesteś wielki :) Wielkie dzięki stary.
Oczywiście mój post wiąże się z kolejnym pytaniem..
Mam aktualnie wykopać 5 skarbów. Jeden już wykopałem, tu przy obozowisku bandytów. Kojarzysz tę misję? To ta z tą Patty i jej ojcem. Gdzie jest reszta skarbów?
Jeszcze jedno, The mystery of the eastern temple - szukałem wszędzie wejścia, ale nie znalazłem. To się potem samo odkryje czy jak?
No dobra, to już naprawdę ostatnie. Mam dostać się do Cyrusa, tylko nie wiem którędy iść.. to ten quest "Cyrus is late".
Z góry dzięki ;)

QBalu
02-11-2009, 23:26
Pora, abyś zaczął korzystać z mapki. Jeżeli masz/nabędziesz mapkę danego obszaru, to większość questów (głównie tych głównych) będzie zaznaczona kropkami na mapce :)
Quest ze skarbami da się zrobić chyba tylko z mapką, bo znalezienie ich wszystkich na własną rękę zajęłoby dziesiątki godzin.
Świątynia też będzie zaznaczona na mapce. Musisz udać się na bagna. Kiedy zobaczysz trzęsawiska trzymaj się prawej strony, do wejścia musisz iść pod górę.
Cyrus - i tu niespodzianka - także będzie zaznaczony na mapie :)

Pytaj, pytaj. Będę w stanie to pomogę :)

Dawidek098
02-11-2009, 23:35
Tutaj leży pies pogrzebany. Wiem, gdzie dany punkt się znajduje, jednak nie potrafię tam dojść..:| Po prostu idę w danym kierunku, ale nie mogę znaleźć przejścia. Głupia sprawa.
A ten quest ze skarbami? Na mapce zaznaczony jest tylko ten punkt, gdzie znalazłem pierwszą skrzynię.. reszty nie ma.

QBalu
03-11-2009, 08:13
Ze skarbami to ciężka sprawa. Hm, nie pamiętam, bym miał jakieś problemy z zaznaczaniem punktów na mapie.

Co do świątyni, spróbuję odtworzyć drogę z pamięci :)
Wyjdź z klasztoru i udaj się w stronę farmy. Kiedy ją miniesz po lewej będzie las. Wejdź w jego głąb i trzymaj się lewej strony. Powinieneś zobaczyć obszar, na którym będzie masa gnomów. Ciebie to jednak nie interesuje, idź cały czas przed siebie, aż dojdziesz do strumyka. Odbij w prawo, a powinieneś dostrzec bagna. Teraz wypatruj po prawej wzniesienia, po którym dostaniesz się do świątyni.

r1p
06-11-2009, 20:14
Dzisiaj właczyłem z ciekawości Risena i w końcu aktualizacja
Z tego co widziałem jest lepszy hdr a przede wszystkim lepsza widocznośc. No i nie zauważyłem zadnych bugów zwiazanych z przemieszczaniem się postaci (a z 1,5h grałem) więc może ta łatka przekona niezdecydowanych ;d

Dawidek098
07-11-2009, 20:35
Ok już znalazłem. Kolejne pytanie, właśnie jestem w tej świątyni, znalazłem ciało tego co miałem znaleźć i nie wiem co robić. Dirk miał mi coś dać, lecz tego nie zrobił. Tak więc nie wiem co położyć na ten posążek co stoi przy wejściu z kratami (tam, gdzie znajdują się Olf oraz Dyrk). Co zrobić?
EDITT// Aj, gapa ze mnie. Dał mi ten przedmiot, nie mogłem go w ekwipunku znaleźć :P I od razu fabuła poszła do przodu :)

Assassin
18-11-2009, 17:31
Miałbym prośbę: czy może mi ktoś napisać jak grać? Nie chodzi mi o gameplay tylko o to jak grać żeby calaka zrobić i się nie narobić. Takiego Roadmapa jakby ktoś napisał to bym był wdzięczny.

r1p
18-11-2009, 18:32
Nie da sie zrobić całaka za 1. podejściem. Narazie sobie przejdź gre a nie zajmuj się jakimiś smiesznymi osiągnięciami bo ta gra wiele traci jak się gra pod acziki. I tak sporo ci samych wpadnie. A jak skończysz to se wtedy nabijaj ;d

Assassin
18-11-2009, 19:19
No wiadomo, jak dobra gra to zawsze pierwszy raz for fun gram. Pograłem chwile, na grafikę to ja za dużej uwagi nie zwracam, ale mnie żałość ogarnęła jak se zobaczyłem tom grę, mam obawy, bo ta gra za bardzo mi g3 przypomina, a ten super uber zajebisty nie był. Pogramy zobaczym.

EDIT: Prośbę o Road map podtrzymuje.

Albii
18-11-2009, 22:12
Poprostu grasz, robisz questy i wpadają aczivy. Ja na PC na początku rozdziału czwartego mam 490/1000 gs'a. Btw. i pod aczivy wcale nie grałem, jedynie acziv za zabicie się 3 razy poprzez upadek z wysokości oraz za zabicie 20 kurczaków. ;]

Assassin
19-11-2009, 17:33
Taa... tyle tylko, ze Qbalu pisal, ze przechodzil gre 5 razy, a mozna 1,5 więc raczej nie tak "po prostu grasz".

r1p
19-11-2009, 19:41
Tylko Qbalu jest pasjonatem i ma wiele trudniejszych i bardziej czasochłonnych całaków od tego ;] Wogóle to mógłby napisać jakiś poradniczek do achievementów, bo ja już dawno to skończyłem i też bym sie pokusił o całaka. A tak to sobie leży na półeczce ;d Obecnie mam możliwość zagrać w Risena na PC z normalną grafiką i bez zaciachów, ale mam za dużo gierek do ogrania ;d Chętnie bym sie pokusił o dogłębne porównanie obu wersji, ale wątpie, że komuś to się przyda.

Albii
19-11-2009, 19:50
[...] więc raczej nie tak "po prostu grasz".
No mówiłem już, że tego acziva z kurczakami i za zabijanie się przez upadek z wysokości robiłem specjalnie, a reszta poprostu wpadała. ;) Szkoda mi trochę, że to nie jest wersja na Xboxa, bo tak byłbym nieźle z gs'em do przodu, a jakbym przeszedł to w ogóle, ale jak myślę o tej strasznej grafice i męczeniu się z angielskim, to cieszę się, że gram na PC. ;p

Assassin
20-11-2009, 16:10
Dobra, daję wam więcej czasu na napisanie mi roadmap, bo właśnie Batman przyszedł więc do Risena powrócę dopiero po wycalakowaniu mrocznego rycerza.

Femi
24-11-2009, 20:02
witam
dochodzę do końca czwartego rozdziału, mam już dwie części zbroi i w związku z tym mam pytanie, czy takie achiewementy jak posiadanie 300tyś złota czy ubicie 2000 potworów da się zrobic w czasie jednej gry czy gierka zlicza całośc z wszystkich savów? Wg. mnie nie jest to możliwe w czasie jednej gry, zaglądam w każdy kąt, chodzę po pustych polach ( nie ma żadnych potworów do ubicia ) tak samo z 50 złodziejstw kieszonkowych, przecież NPCów którzy z toba rozmawiają i dadzą się okraśc nie ma tyle :)

QBalu
25-11-2009, 09:47
Można to zrobić w kilku grach.

Assassin
10-12-2009, 19:20
Ponawiam prosbe o roadmap (Qbalu gdybys napisal bylbym wdzieczny), bo sam nie ogarniam.

Assassin
27-12-2009, 17:50
Szybkie pytanie: Kto może mnie nauczyć otwierania zamków, jeżeli gram po stronie inkwizycji?(chcę przyboostować acziwa safecracker) Wiem, że Cid tego uczy, ale niestety mi nie pomoże z wiadomych powodów.

EDIT: Nieważne, znalazłem.

Assassin
29-12-2009, 02:00
Słychać coś o DLC?

Albii
29-12-2009, 02:28
Jak na razie... nic.

r1p
29-12-2009, 20:59
DLC wiadomo tylko, że powstaje. Znając Piranie to nie wypuszczą badziewia, więc dodatek pewnie pojawi się z rok po premierze podstawki.
Niedługo zamierzam looknąć Risena na PC i coś czuje, że jak mi wejdzie na maxa (na co jest duża szansa xd) to nie zdecyduje się grac w dodatek na X0. Mogliby w końcu wypuścić jakieś lepsze tekstury do wersji konsolowej.

Albii
29-12-2009, 21:19
Powiem Ci tak. Ja mam Risena na PC, gram na rozdzielce 1680x1050, wszystkie detale i takie tam na max, graficznie po prostu cudo, no i zdecydowanie się przyjemniej gra, jak są polskie napisy. ;) Nie żałuję, że kupiłem wersję na PC.

BTW. szkoda, że tych aczivów z PC nie można zdobywać na konto XBL... :(

r1p
29-12-2009, 21:24
Pewnie poleci przez okno Risen na iksa jak zobacze na PC ;d W dodatku po polsku xd

Assassin
30-12-2009, 14:17
Czy do achievementa master of classes (30gs) wliczają się punkty many?

EDIT: nieważne

Assassin
31-12-2009, 18:35
Mam problem: gram inkwizytorem jestem w 4 rozdziale i jestem na etapie zbierania części pancerza tytanów. Mam kłopot z pozbywaniem się magicznych barier, a jest to niezbędne do dostania się do miejsc z tymi właśnie częściami. Chodzi o to, że nie mam odpowiednich zwoji do wykonania tych właśnie czynności. Dostajemy runę od Ursegora, ale niestety korzystać z niej mają możliwość jedynie magowie, ponieważ wymagany jest 2gi poziom seal. Stąd moje pytanie: od kogo/gdzie mogę kupić/znaleźć zwoje do usuwania magicznych barier.

Albii
31-12-2009, 18:48
Z tego co pamiętam to mag z zakonu, który uczy nowicjuszy tworzenia zwojów może dla nas wykonać kilka. Wystarczy do niego pójść i o to poprosić i chyba przynieść jakieś potrzebne przedmioty do ich wykonania.

Assassin
31-12-2009, 19:05
Nie jest tak jak napisałeś, ale twoja bezinteresowna pomoc natchnęła mnie do kombinowania i okazało się, że mogę sam napisać taki zwój (ach jaki zdolny ten nasz bohater!). Dzięki za pomoc.

r1p
02-01-2010, 16:34
Sprawdziłem Risena na PC i mogę się krótko wypowiedzieć odnośnie obu wersji.

Miasto portowe

Tutaj o dziwo jakiejś wielkiej przepaści nie ma, tym bardziej po patchu konsolowym. Oczywiście tekstury i hdr są lepsze na pc, ale wersja konsolowa broni się całkiem nieźle. Tym bardziej, że woda jest w obu wersjach identyczna. Gorzej wypada kwestia optymalizacji. Na moim kompie (Dual-Core 2,6/4GB RAM/GF GTS 250 1GB - więc średni) fps nie schodzi poniżej 40 klatek, a często dobija do 60. Natomiast na X0 jest pod tym względem tragedia - odczuwalnie jest miejscami 15-20 fps, a w najlepszym razie na granicy płynności.

Wulkaniczna twierdza

W tej miejscówce występuje dużo kamiennych płyt, które nie zachwycają wykonaniem nawet na pc ;d Ogólnie lokacja jest podobna na obu platformach, ponownie na kompie są lepsze tekstury. Widok ze szczytu jest w obu wersjach rozmazany, początkowo myślalem, że to wada jedynie konsolowa ;] Pod względem płynności ponownie bywa tragicznie na X0, na pc fps cały czas w normie.

Obóz bandytów

Tutaj widać większą różnicę. Na pc draw distance jest znacznie lepsze, co powoduje wrażenie większej liczby roślinności. Tekstury również są o wiele lepsze. Tym razem na xboxie jest płynnie, ale widać że uzyskano to kosztem jakości. Na pc oczywiście fps cały czas w normie.

Farmy

Chyba najbrzydszy element wersji konsolowej, dlatego nie mogłem się powstrzymać od porównania. No i bez niespodzianek - na pc są ZNACZNIE lepsze, powiedziałbym, że użyto do ich stworzenia zupełnie innych elementów graficznych.

Wygląd obszarów zalesionych

W wersji konsolowej ze względu na słaby draw distance można odnieść wrażenie, że drzew za wiele nie ma ;] Na pc wygląda to pięknie i niestety powoduje, że wersja na X0 sporo traci.

Wygląd postaci niezależnych i fauny

W obu wersjach podobnie, trochę ostrzejsze tekstury na pc.

Interfejs

Trochę wygodniejszy na PC, ale wolę opcję kanapa+pad ;] Dlatego w tym elemencie polecam wersję konsolową.

Nie sprawdziłem podziemi bo je po prostu średnio lubie i nie chce mi sie do nich wracać ;] Jeżeli ktoś koniecznie musi zagrać na konsoli (tak jak to mi się przydarzyło ;d) to mimo wszystko nie powinien być rozczarowany. Gorzej jak ktoś już wcześniej pograł na PC - wtedy wyprawa na konsolową Farangę może się okazać trochę bolesna. Dla osób wachających się między wersją X360 a PC polecam jednak tą drugą, tym bardziej, że nawet na kompie trochę słabszym od mojego będzie lepiej jak na X0.

Wersję konsolową testowałem w rozdzielczości 640x480 na telewizorze CTR, ale widziałem jak wygląda w HD i różnicy nie ma prawie żadnej xd
Wersję PC testowałem w rozdzielczości 1024x768 (natywna mojego starego monitora) z wszystkimi suwakami na maxa.

PS

Żeby nie było, że piszę nie na temat.
@Assassin - zrobisz poradnik do Risena jak dasz radę zcałakować?

Assassin
02-01-2010, 21:17
Wycalakować dam rade na 100%, poradnika nie zrobię, bo mnie to nie kręci. Najwyżej mogę wrzucić taki roadmap od Qbalu, którego mi wysłał i napisał acziwy które można zrobić grając inkwizytorem, bandytą, magiem no i opisał te acziwy, które są bardziej skomplikowane. Troche go zupragejdowałem, bo można wycisnąć trzy acziwki więcej w pierwszym podejściu.

r1p
02-01-2010, 21:55
No to mile widziane, bo ja sobie chyba zostawie w kolekcji Risena to może kiedyś się przyda.

Assassin
02-01-2010, 22:01
Zrobię to jak wycalakuję, trochę poprawek wymaga, bo w niektórych przypadkach trza na x360.org zajrzeć, ale i tak baaardzo się przydało.

Femi
07-02-2010, 11:27
witam
szukam mapy, gdzie moge znaleźc Pixie Hat - roślinkę do dexa, znalazłam mapy do ogrerootow, hero's crown i plates do wisdom. Nigdzie nie widzę map do lokacji Pixie Hat. Będę wdzięczna, master of three classes to mój ostatni achiewement i juz nie chce mi sie łazic po raz enty po całej mapie :)

Assassin
07-02-2010, 14:57
http://www.worldofrisen.de/risen/rdb_items.htm?id=51 tutaj jest wszystko, opis niemiecki, ale ja osobiście dałem radę.

Femi
07-02-2010, 22:04
dzięki wielkie za szybką pomoc :)

Albii
07-02-2010, 23:38
Spytam tutaj bo najprędzej tutaj ktoś mi odpowie. Podobno miał być jakiś pacz do Risena na konsole, który miał poprawiać nieco oprawę wizualną i jakość działania gry. Czy wyszło coś takiego ? Jak tak, to czy nadal jest taka wielka przepaść między konsolą, a PC ?

Assassin
08-02-2010, 15:36
Już coś tam wyszło, ale co by nie mówić gra wygląda biednie.

Femi
09-02-2010, 11:06
patch wyszedł, ale moim niewprawnym okiem casuala, nie zmienił nic na tyle bym to zauważyła, ściany jaskiń w HD mogą wstrząsnąc :D
ale jako fanka Gothica miałam z grania mnóstwo frajdy ( z wyłapywania bugów też, tym bardziej, że nie były one z tych uciążliwych niepozwalających np. ukonczyc grę )

a co z DLC ? widac coś? słychac? o rozszerzeniach do Risen?

r1p
09-02-2010, 13:17
Żadnej informacji o DLC poza tym, że będzie.

Assassin
09-02-2010, 15:51
Na xbox'a to garstka ludzi kupi, tak wogóle to wątpię czy będzie.

r1p
09-02-2010, 20:34
Wystarczy żeby na PC było ;d