View Full Version : Poradnik FIFA 10 by Keenzoo

Keenzoo
29-10-2009, 19:24
Witam wszystkich

Postanowiłem napisać poradnik do FIFA 10. Z racji tego, że nie mogę go ze względów technicznych (ograniczenie ilości znaków) wkleić na forum - podaję linka do miejsca, w którym się on znajduje.
Na stronie nie ma żadnej reklamy itd. (tylko poradnik).

Dzisiaj mam urodziny i to ja powinienem dostać prezent, ale będę miły i ja wam sprezentuje poradnik. Znaleźć go można TUTAJ (http://www.iza.user.icpnet.pl/mp3/xbox360/poradnik/fifa10/fifa10.html).

UWAGA : Nie odpowiadam na żadne wiadomości związane z osiągnięciami. Wszelkie pytania proszę zamieszczać na forum.

Czekam na komentarze.
Pozdrawiam

Manolito
29-10-2009, 19:59
A gdybyś go wysłał na maila wroga to może by się znalazł na łamach Onlinecenter. Wtedy poradnik cieszyłby się większą popularnością, a zapewne o to ci chodzi

Keenzoo
29-10-2009, 20:26
Tak, chciałbym być sławny ;) a tak serio - zgadzam się na to, żeby moderator zamieścił go na forum i jeśli potrzebuje czegoś to wystarczy napisać PM do mnie.

Albii
29-10-2009, 20:27
Przy kilku aczivach polskie nazwy są jednakowe przy kilku aczivach... Popraw to. :) No i przy GOOD SUPPORT nie ma opisu.

Keenzoo
29-10-2009, 20:38
Albii wklej proszę dokładnie info, którego aczika masz na myśli bo jestem leniwy i nie chce mi się szukać :) a good support pojawi się :)

Albii
29-10-2009, 20:47
Albii wklej proszę dokładnie info, którego aczika masz na myśli bo jestem leniwy i nie chce mi się szukać :) a good support pojawi się :)

TIME FOR A TESTOMONIAL – 50G [Przedłużone szanse]
ALWAYS AVAILABLE – 35G [Narodziny gwiazdy]
WHEELER DEALER – 15G [Pucharowa niespodzianka]

Coś mi się zdaje, że było tego więcej, ale znalazłem tylko tyle.

wrog
29-10-2009, 21:27
Jak chcesz go wstawić na forum, to podziel na dwa lub więcej postów jeśli istnieje taka potrzeba. Możesz założyć nowy temat, ten się wtedy wywali.

Keenzoo
29-10-2009, 22:10
Poradnik zajmuje ponad 52tys znaków. Jeden post nie może przekroczyć 10tys. znaków. W takiej sytuacji dzielenie go na 5 części raczej wprowadzi więcej zamieszania niż pomocy :)

promilek
29-10-2009, 22:20
Jeśli podzielisz go na 5 części to będzie niekompletny:)

Fuji
29-10-2009, 23:02
TIME FOR A TESTOMONIAL – 50G [Przedłużone szanse]
Kurna chata, mam tego "arczera" i zowie się on "Czas na referencje". Skąd żeś wytrzasną, Albii, te " Przedłużone szanse", to ja nie wiem :omfg:.

Albii
29-10-2009, 23:21
Kurna chata, mam tego "arczera" i zowie się on "Czas na referencje". Skąd żeś wytrzasną, Albii, te " Przedłużone szanse", to ja nie wiem :omfg:.

Co ja, co ja ? ;p Ja tylko wypisałem błędy z poradnika. ;p Edit: Coś mi Twój post nie wygląda na żadną ironię, czy cuś. :]

Edit: Znalazłem jeszcze:
LOUNGING AROUND – 10G [Fotograf]

Fuji
29-10-2009, 23:41
Bowiem, to nie była ironia :). Jeno wytknięcie błędu, który, nie da się ukryć, popełniłeś. Po coś pisał tę polską nazwę w nawiasie, gdyby nie to, nie czepiałbym się? :moron:.

Albii
30-10-2009, 14:48
Bowiem, to nie była ironia :). Jeno wytknięcie błędu, który, nie da się ukryć, popełniłeś. Po coś pisał tę polską nazwę w nawiasie, gdyby nie to, nie czepiałbym się? :moron:.
Fuji, musisz iść na kurs prostego wysławiania się. Nie musisz, używać różnych trudnych wyrazów itd. bo i tak wiemy, że jesteś moondry. ;p Wiesz, czytanie kilka razy Twoich wypowiedzi, by zrozumieć ich pełny sens, w dzisiejszych trudnych, zabieganych czasach jest trochę uciążliwe. ;)

Fuji
30-10-2009, 17:09
Albii, mam nadzieję, że mimo mankamentów "wysławialniczo-pisarskich", z którymi się zmagam, nadal będziesz mnie chociaż ociupinkę lubił :).

buku1992
31-10-2009, 13:45
opis aczka GOOD FORM – 20G [Dobra forma] chyba jest nieprawidłowy

kawendish
31-10-2009, 22:37
Hej, mam wątpliwość z acheivementem - Limited Resources. Opis:
Opis : To możemy zrobić grając jakimś klubem z Coca-Cola Ligue 2. Liczy się ile gwiazdek ma zespół w momencie wybierania drużyny na początku gry. Nawet jeśli po dodaniu utworzonych przez nas graczy na poziomie 99, klub zysku rangę 5 gwiazdkowej drużyny to i tak osiągnięcie wpadnie.
Dobra, ale jeżeli wybiorę np. Bury PO dodaniu zawodników, klub będzie miał więcej niż 1*. Jeżeli wybiorę Bury PRZED dodaniem zawodników, będą w klubie, ale nie w tym w trybie menedzerskiem. W obu wypadkach aczik nie wpada.

Chyba że się mylę...

Keenzoo
31-10-2009, 22:48
@ kawendish (http://forum.onlinecenter.pl/member.php?u=2435)

Liczy się ile gwiazdek drużyna ma w momencie kiedy ją wybierasz. Możesz wybrać z innej ligi nawet półgwiazdkową drużynę i dodać zawodników, których utworzyłeś i osiągnięcie wpadnie po wygraniu ligi.

Jeśli zrobiłeś tak jak napisałem i nie wpadło to być może zglitchowane jest to osiągnięcie, zresztą jak kilka innych.

Pozdrawiam

kawendish
31-10-2009, 23:02
Jeszcze go nie robiłem, bo wydawało mi się coś nieprawidłowe w tym opisie ;) Ale skoro tak mówisz, to spróbuję. :)

Edit: koniec końców, co mam zrobić? Wybieram 1* klub, i?

Keenzoo
31-10-2009, 23:17
W poradniku zostało opisane wszystko. Wybacz ale nie będę opisywał Ci na forum krok po kroku, gdzie masz wejść w menu i kiedy masz wcisnąć (A) a kiedy (B).
Swoją drogą zobacz co napisałeś w poprzednim poście :
W obu wypadkach aczik nie wpada.
i zobacz co napisałeś w tym ostatnim swoim poście :
Jeszcze go nie robiłem

Pozostawię to bez komentarza :)

kawendish
31-10-2009, 23:21
No bez jaj. Napisałeś opis czytelny tylko dla siebie, i masz pretensje ze nie mogę go odczytać.

Opis : To możemy zrobić grając jakimś klubem z Coca-Cola Ligue 2. Liczy się ile gwiazdek ma zespół w momencie wybierania drużyny na początku gry. Nawet jeśli po dodaniu utworzonych przez nas graczy na poziomie 99, klub zysku rangę 5 gwiazdkowej drużyny to i tak osiągnięcie wpadnie.

Ok, wiem gdzie się tworzy graczy, nie trzeba tego tłumaczyć. Ale byś chociaż wspomniał, czy PRZED zrobienie save w trybie kariery, czy PO. Tylko odpowiedzi na to pytanie chciałbym, czy to tak wiele? ;\

Edit: A co tego 'w obu wypadkach aczik nie wpada'. Tam powinno znaleźć się słowo 'nie powinien wpaść'

Keenzoo
31-10-2009, 23:48
Można, choć nie jest to koniecznie na początku wyłączyć autozapis (pozwoli to na wczytanie stanu gry później). Rozpoczynasz nowy tryb menedżerski i dodajesz do drużyny np. półgwiazdkowej - 11 utworzonych zawodników. Możesz zrobić save i symulujesz mecz za meczem, aż do wygrania ligi.

Napisałeś opis czytelny tylko dla siebie, i masz pretensje ze nie mogę go odczytać.
Ciekawe to co piszesz, ale widzę w tym tylko Twoją złość w stylu (no kur... co on tu napisał, przecież tak robię i nie mam achievmenta, a już muszę go mieć).
Przeczytaj na spokojnie opis jeszcze raz, zastosuj się do wskazówek i działaj :)

Nie pisz proszę, że jest czytelny tylko dla mnie tylko napisz, że nie jest czytelny tylko dla Ciebie - nie widzę innej osoby, która opisałaby że ma problem ze zrozumieniem.

Koniec dyskusji :)

Xbox 540
01-11-2009, 01:59
Nie tylko on ma problem z tym poradnikiem ja też nie bardzo go rozumiem i prosił bym Cię o wytłuczenie pewnych rzeczy. Tak, więc.

- Tworze nowego zawodnika i od razu przypisuje mu klub, którym będę grał menadżera tak ? czy dopiero potem ich jakoś wrzucam do klubu ?
- czy mając już swoich zawodników stworzonych dostane acziwa za to, że wygrałem puchar 1 gwiazdkowym zespołem (bo jak wrzucę 11 stworzonych to będę miał 5 gwiazdek) ?

Proszę o pomoc.

Keenzoo
01-11-2009, 02:27
- Tworze nowego zawodnika i od razu przypisuje mu klub, którym będę grał menadżera tak ? czy dopiero potem ich jakoś wrzucam do klubu ?
- czy mając już swoich zawodników stworzonych dostane acziwa za to, że wygrałem puchar 1 gwiazdkowym zespołem (bo jak wrzucę 11 stworzonych to będę miał 5 gwiazdek) ?

1. Po utworzeniu zawodnika zapisujesz ich tylko, a później możesz ich dodawać do swoich klubów.
2. Tak dostaniesz, liczy się ile gwiazdek ma zespół, który wybierasz na początku. Nawet jeśli będzie miał 5 po tym jak dodasz zawodników - to i tak będzie OK.

DamianX360
01-11-2009, 02:29
Również mam problem z tym. Zrobiłem tak: Wybrałem ligę Ireland League i jakąś drużynę 1*. Wrzuciłem 11 stworzonych + moją gwiazdę. Zespół oczywiście odrazu osiągnął 5*. Symulowałem całą ligę, wygrałem ją i osiągnięcie nie wpadło. Poprosiłem Fuji'ego o radę i powiedział, że osiągnięcie wpadnie gdy wygramy lige lub puchar zespołem 1* i ani troche więcej...

Xbox 540
01-11-2009, 17:11
Potwierdzam. Mi również to nie wpadło po sezonie.

Tak samo miałem problem z tym, że zdobyłem 3 pucharki a nie dostałem osiągnięcia za to. Poczekam może w wyższej lidze to dostane. ;)

kawendish
01-11-2009, 19:13
Zróbcie tak - stworzynych zawodników wrzucacie do klubu Free Agents. Nie wiem jak to jest po polsku, pewnie coś w stylu "Wolno zawodnicy". Po momencie wybrania klubu 1gwiazdkowego do prowadzenia, bodajże na 4 z 4 etapów "formalności" jest możliwość za darmo przypisania do klubu zawodników Free Agents i własnego pro. Czyli pokrótce:

1. Robimy 11 zawodników, którym przy tworzeniu wybieramy klub "Free Agents"
2. Robimy nowy save w trybie menedżerskim, wybieramy klub jednogwiazdkowy.
3. Na ostatnim etapie tworzenia nowego save w tym trybie, wybieramy zawodników, ktorzy za darmo dołaczają do klubu (lewy dolny róg ekranu, trudno będzie przegapić)

Pozdrawiam

@Xbox 540, ten aczik za potrójną koronę to chyba za 3 najważniejsze tytuły do zdobycia. Czyli Liga Mistrzów, Puchar Kraju (w przypadku ligi angielskiej jest jeszcze Community Shield, i jakiś inny puchar krajowy dla niższych klubów) i tytuł mistrza w najwyżym szczeblu.

Keenzoo
01-11-2009, 20:43
@ kawendish (http://forum.onlinecenter.pl/member.php?u=2435)

Dziękuje za wsparcie w pomocy innym i cieszę się, że udało Ci się z tym osiągnięciem.

DamianX360
01-11-2009, 23:26
Ja już niewiem co jest z tym osiągnięciem ... Zrobiłem dokładnie tak jak napisaliście. Wziąłem zespól pół gwiazdkowy z Coca-Cola League 2. Wygrałem wszystko i nic ... Wrzuciłem tą stworzoną 11 przy robieniu save'a, wyłączyłem autozapis i wszystkie puchary i ligę wygrałem. Wtf ?

Fuji
02-11-2009, 00:38
Zrobiłem tego "aczika" bez problemów. Grałem ligę irlandzką, mój zespół miał dokładnie jedną gwiazdkę. Zdobyłem mistrzostwo w tych zapyziałych rozgrywkach i osiągnięcie wpadło.

Istnieje jeszcze jeden sposób na tego achievementa. Postaram się teraz pokrótce opisać rzeczony trick:

1. Przed rozpoczęciem trybu menedżerskiego, w opcjach głównych FIFA 10, przekształcasz Manchester United w klub z jedną gwiazdką. Najłatwiej uczynić to przenosząc najlepszych zawodników z Man. Utd. do 1-gwiazdkowego zespołu, a "jednogwiazdkowców" do Manchesteru Utd. Jednym słowem, musisz dokonać wymiany kadry miedzy tymi dwiema drużynami.

2. Rozpoczynasz tryb menedżerski. Jako zespół, rzecz jasna, obierasz "Men Ju", zdobywasz "Tarczę Dobroczynności" i osiągnięcie należy do Ciebie.

@DamianX360

Achievement ten wpada jedynie, gdy zdobędziesz puchar jednogwiazdkowym zespołem z najwyższej klasy rozgrywkowej w danym kraju. Zatem, ligi Coca-Cola odpadają.

kawendish
02-11-2009, 08:26
@Fuji - a mecz od Shield of Community to pierwszy jaki napotkamy w swojej karierze, tak?

crazzie
02-11-2009, 09:57
dokladnie, tzn najpierw jest kilka towarzyskich to sobie symuluj je, a potem najnizszy poziom i jedziesz z chelsea, lub odwrotnie :)

DamianX360
02-11-2009, 13:13
Wielkie dzięki za pomoc. Ten trick z tarczą dobroczynności działa.

Xbox 540
02-11-2009, 20:58
Miał ktoś problem z osiągnięciem: RECOGNISE ANYONE ?

Próbuje kliknąć tam gdzie trzeba, jest 100 % i osiągnięcia brak. Dodam, że w zespole jestem sam.

Keenzoo
02-11-2009, 20:59
Dodam, że w zespole jestem sam.

Sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie. Przeczytaj co jest w opisie.