Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   PlayStation Network Gaming (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Gry nie posiadające DNAS (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=626)

kornolio 31-10-2005 18:27

Gry nie posiadające DNAS

Witam. Dziś dzięki wam udało mi się skonfigurować PS2 pod Neta. Ale koniec włażenia w tyłek ;p. Jako iż moja PS2 i NA jest w wersji NTSC ale przerobiona chipem DUO2 (którego można wyłączyć przytrzymując RESET do napsiu SCEE) moge grać Online, z tym że wiem iż istanieją gry które nie posiadają DNAS i mozna grać na BACKUPie. Wiem ponieważ przed kilkoma chwilami grałem w SOCOMA 1. I tu właśnie dochodze do sedna sprawy. Możecie mi podać gry które nie posiadają DNAS? (prawdopodobnie to te które wyszyły jako pierwsze ze znaczkiem ONLINE na PS2) Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)

wrog 31-10-2005 18:38

Gry nie posiadające DNAS

Midnight Club 2, Socom 1, Amplitude chyba wszystko

Konsolkę masz NTSC USA? Może chcesz sprzedać? :)

_Yulaw 31-10-2005 19:23

Gry nie posiadające DNAS

np tony hawk 3-4, gier bez dnasa jest chyba ze 20-30 mialem liste ale nie mam;[

kornolio 31-10-2005 19:45

Gry nie posiadające DNAS

Niemam zamiaru sprzedawać...przeczytałem dzis chyba kazdy post na tym forum i wiem do czego ci potrzebna :P. A i poszukajcie tej listy czy czego tam, bo ja niewiem gdzie i jak. Zresztą i tak mi juz dosyc pomogliście dzięki.

EDIT: A właśnie przeglądałem to forum i natknołem się na jedną ciekawą rzecz, a mianowicie Istniejej jakis prgogram który patchuje daną GRE (Backup) i omija w ten sposób DNAS i mozna grac bezproblemowo. Z tym że ja mam konsole NTSC i niemógłbym grac z patchowanym backupem? Możecie mi wszystko wyjaśnić? Byłbym bardzo wdzięczny.

kornolio 31-10-2005 20:25

Gry nie posiadające DNAS

Tak konsole mam bezpośrednio z modemem. i Przypominam o liście gier nie supportujących DNAS i o EDICIE : A właśnie przeglądałem to forum i natknołem się na jedną ciekawą rzecz, a mianowicie Istniejej jakis prgogram który patchuje daną GRE (Backup) i omija w ten sposób DNAS i mozna grac bezproblemowo. Z tym że ja mam konsole NTSC i niemógłbym grac z patchowanym backupem? Możecie mi wszystko wyjaśnić? Byłbym bardzo wdzięczny.

wrog 31-10-2005 20:29

Gry nie posiadające DNAS

Musiałbyś zmieniać ID konsoli. Takie paczowanie omija zabezpieczenie dotyczące wykrycia pirata, ale ciągle wywali błąd regionu.

kornolio 31-10-2005 20:37

Gry nie posiadające DNAS

Czyli Dupa blada...W takim razie czekam jeszcze na tytuły które nie obsługują DNAS :). Dzięki za all wam. BTW: Zagrywam sie w SOCOMa 1 i w Splinter Cell PT (ORG. NTSC zeby nie było :) ) Naprawde świetnie się gra ;]. I jeszcze raz dzięki.

MJ DwaTrzy 31-10-2005 23:47

Gry nie posiadające DNAS

Zmieniasz ID konsoli na PAL ,pachujesz se gre i spokojnie smigasz gry online co maja DNASa ;)

Zrobilem tak z PAL na NTSC i sie da . Na Socomie 2 (online) NTSC dostalem banna za piractwo (mam oginana gre ) ale wiem ze np. B3 NTSC da rade po zmianie ID konsoli z PAL na NTSC online grac na serverach USA .

dowod:

http://sddps2.webd.pl/images/10.JPG

http://sddps2.webd.pl/images/13.JPG

kornolio 01-11-2005 09:28

Gry nie posiadające DNAS

A możesz mi podać dokładną instrukcje jak mam zrobić to samo tylko że na odwrót ;P Ja mam konsole NTSC a gry w większości w PALu. Czy jeśli zmienie ID to bede mogl grac tez wtedy bezproblemowo w gry NTSC(rzecz jasna nie na online) Chyba że da sie zrobić podmiane ID plyty BACKUPa NTSC i bede mogl grac, nie ruszając ID konsoli?

EDIT: Właśnie się dowiedziałem że niedziała od v9 w górę. Tak się składa że ja mam V9 EGRRRR :( Czyli nici z grania....Ale jeszcze jedno czy jeśli gra nie jest od sony i rzecz jasna Backup, to bede mógł grac ONLINE bez problemowo? czy bede musiał zmieniać ID płyty?.

[size=9px][ Dodano: 01-11-2005, 11:06 ][/size]
OK...znalazlem na zagranicznym forum o zmianach ID w obrazach backupów. Załóżmy że mam obraz BURNOUTA 3 w wersji PAL (przypominam mam konsole NTSC) i z patchuje ją programem WINDIP i wpisuje coś takiego :

Burnout 3 Takedown - PAL/UK (SLES_525.84)
(Size = 4,075,224 bytes)
Disc ID = XX XX 00 40 5C

Wypalam to w nagrywarce DVD, włączam ONLINE...iiiii tu potrzebna mi wasza pomoc :):):)

Czy będzie to działać na konsoli NTSC? Czy to całkowicie z PATCHuje DNAS i nie bedzie nic wykrywać? i rzecz jasna błędu 402 który mówi ze mam przerobioną konsole lub pirata.

MJ DwaTrzy 01-11-2005 14:19

Gry nie posiadające DNAS

nie nie bedzie dzialalo. Chyba zebys ID konsoli zmienil na PAL

kornolio 01-11-2005 15:25

Gry nie posiadające DNAS

To teraz podajcie mi dokładną instrukcje jak zmienic ID konsoli...bo ja w tym temacie jestem ZIELONY, a angielski 5/10 ;p Z grami sobie jakos poradze.

Devil_2k 01-11-2005 15:43

Gry nie posiadające DNAS

ps2 id changer. Była o nim mowa na forum.Poszukaj sobie na googlach programu.

MJ DwaTrzy 01-11-2005 18:50

Gry nie posiadające DNAS

Cytat:

Napisał kornolio
To teraz podajcie mi dokładną instrukcje jak zmienic ID konsoli...bo ja w tym temacie jestem ZIELONY, a angielski 5/10 ;p Z grami sobie jakos poradze.

http://www.onlinecenter.pl/forum/vie...er=asc&start=0

kornolio 01-11-2005 20:16

Gry nie posiadające DNAS

No to po sprawie, Pisze że ID changer nie działa od v9 w góre.

[size=9px][ Dodano: 01-11-2005, 20:48 ][/size]
Ale skoro niebedzie mi działać ID Changer (v9 i NTSC) to bede mógł zmienić ID płyty PALowej na NTSC? i czy bedzie działać...GRY oczywiście nie od SONY.

MJ DwaTrzy 01-11-2005 22:07

Gry nie posiadające DNAS

Cytat:

Napisał kornolio
zmienić ID płyty PALowej na NTSC? i czy bedzie działać...GRY

Nie wiem jak mozna "zmienic ID plyty PALowej na NTSC"

Jezeli masz gre NTSC to musisz spaczowac ja numerem ID NTSC a nie PAL.
Wtedy pograsz se online.

Cytat:

oczywiście nie od SONY.
PS. a dlaczego nie od SONY ?

kornolio 01-11-2005 22:28

Gry nie posiadające DNAS

Bo Central Station, a ja mam NA w wersji NTSC ;p i zagrywam sie tylko w gry które niewymagają DNAS albo w orginały w wersji NTSC.

EDIT: Co ja gadam ;p gry NTSC nie posiadają chyba CENTRAL STATION :P:P:P Thx za wszystko dzis kupie plyty DVD i zobaczymy jak to bedzie i zdam relacje ;p

[size=9px][ Dodano: 02-11-2005, 13:06 ][/size]
No miło mi donieść że WINDIP działa, na pierwszy odstrzał COLIN 05 w wersji PAL (nie od Sony bo niema CS :) ) I co widze ?? Przeszło test DNAS a następnie łączy do GAMESPY...kolejno pyta czy Szybko sie połączyć do jakiejs gry. Jednak nie chciałem zobaczyć ile osób gra, a tu?! PUSTKA. Ale niezmienia to Faktu ze patchowanie ID płyt działa. Więc kto skonfigurował PS2 ONLINE moze spoko śmiagać nawet na Backupach. Pozdrawiam.

Devil_2k 02-11-2005 17:00

Gry nie posiadające DNAS

Tak na marginesie :) - kilka osób z tego forum gra na backup'ach już półtora roku lecz rozmowy o patchowaniu gier 'teoretycznie' były zabronione :)

kornolio 02-11-2005 17:09

Gry nie posiadające DNAS

UPS.... :oops:

wrog 02-11-2005 17:18

Gry nie posiadające DNAS

Pisanie takich postów jak twój kornolio też jest teoretycznie zabronione (spam...). Skończmy temat o backupach.

MJ DwaTrzy 02-11-2005 18:40

Gry nie posiadające DNAS

Cytat:

Więc kto skonfigurował PS2 ONLINE moze spoko śmiagać nawet na Backupach. Pozdrawiam.

oj co ty nie powiesz :roll: (respekt),

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:14.