Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Osiągnięcia (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   True Achievements OCPL Ranking! (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=4349)

Bari 30-03-2009 23:41

True Achievements OCPL Ranking!

Wiem, że jest już ranking na forum, jednak ja zrobiłem trochę inny. Jest to ranking procentowy, czyli moim zdaniem sprawiedliwszy. Chodzi o to, że jeśli ktoś będzie miał 2 gry, ale odblokuje 100% punktów w tych grach, to będzie wyżej, niż ktoś kto ma 1000 gier, ale w każdym ma tylko połowę GS.
Zapraszam tutaj :

Ranking procentowy:
http://www.trueachievements.com/lead...derboardid=422
Ranking pod względem Ratio:
http://www.trueachievements.com/lead...erboardid=2548

juve26 30-03-2009 23:52

Odp: True Achievements OCPL Ranking!

MyGayCard oferuje taka sama opcje, a przy tym nie jest to ranking na podstawie jakis z pupy wzietych widzimisie tworcow stronki ;)

Q-Jot 30-03-2009 23:52

Taki ranking ma sens .Pokazuje bardziej niż ten z MGC co kto znaczy w tej rywalizacji .Trzeba mieć konto ,żeby się zapisać ?

Spliff 31-03-2009 00:00

Bardzo dobra stronka, również polecam chociaż uważam, że niektóre achievementy są punktowane nieodpowiednio do ich trudności

HiTMAN47 31-03-2009 00:12

Gdzie MGC pokazuje punkty czy cos w tym stylu? Ja tylko widze strzali, ranking regionalny, swiatly, ile procent skonczone i tyle. Tutaj jest to znacznie lepiej zrobione - widac kto zrobil, ktore osiagi sa wartosciowe,itp A nie ktos zagrac 10 gier typu King Kong, NFS MW, FNR3 (gry ktore calakuja sie po skonczeniu "fabuly) i chie buja ze ma 10k i nawet 100% ukonczonych...

Bari 31-03-2009 00:12

Ale ten ranking jest procentowy -

liczba osiągnieć, które odblokaliśmy
__________________________________________________ __________ X 100%
Suma osiągnięć, jakie możemy odblokować we wszystkich swoich grach

Hehe, jaki wzór xD

lvizzz 31-03-2009 00:26

Jak mozna sie zapisac?

juve26 31-03-2009 00:33

Cytat:

Napisał HiTMAN47 (Post 77511)
Gdzie MGC pokazuje punkty czy cos w tym stylu? Ja tylko widze strzali, ranking regionalny, swiatly, ile procent skonczone i tyle. Tutaj jest to znacznie lepiej zrobione - widac kto zrobil, ktore osiagi sa wartosciowe,itp A nie ktos zagrac 10 gier typu King Kong, NFS MW, FNR3 (gry ktore calakuja sie po skonczeniu "fabuly) i chie buja ze ma 10k i nawet 100% ukonczonych...

http://www.mygamercard.net/completionlb.php?gt=&z=&c=34

I nawet lepiej zrobione [bo punkty ida w DÓŁ, a nie sa dziwacznie zawyzane, jak na TA ;]

TA jest do kitu wlasnie miedzy innymi z powodu, ktory podal Spliff - niektore osiagniecia sa zawyzane [a inne sztucznie zanizane, z powodu oszustow, ktorzy mysla, ze jak zrobia 1k w Fear2/FC2 sa modni].

No i zawsze znajdzie sie jakis dziwak, co np w takim NFS MW nie zrobi jakiegos achieva - i tak np achiev wart 100gs jest warty 137gs - kompletnie sprzeczne z 'ideologia' TA :P

HiTMAN47 31-03-2009 00:39

Ktos u nas chwalil sie na forum ze zrobil calaka w FC2 ;). Ta strona dopiero ma 2-3 miesiace wiec nie wszystko jest dopracowane. Duza czesc i tak dziala b. dobrze z reszta widac ile osob ma dane osiagniecie ile wymieklo przy HMC w 4 czy tez odrazu poradniki - kopiowane z 360a (nie trzeba wchodzic, szukac gry a nastepnie wejsc w guide i znalesc nie zrobione osiagniecie jesli nie odznazymy sobie co zrobimy :P),itp
Co prawda to tylko ciekawostka podobnie jak same osiagniecia ;)

Bari 31-03-2009 01:10

Cytat:

Napisał marcellus221 (Post 77515)
Jak mozna sie zapisac?

Rejestrujesz się na stronie i klikasz na przycisk dołącz.

Snake 31-03-2009 01:12

Bari ja tak zrobiłem i nic nie ma :P tzn nie pojawiłem się na liście. Ile trzeba czekać?

Bari 31-03-2009 01:20

Może musisz aktywować coś, albo sprawdzić prywatne wiadomości. Nie wiem, jak widzisz dołączyło już kilka osób i nikt nie miał problemu.

Snake 31-03-2009 01:30

Już jestem :P Widocznie trzeba na to chwilę poczekać :)
Haha ale mało procent mam :D

Bari 31-03-2009 01:58

I tak jesteś wyżej niż ja :P

Mustang 31-03-2009 20:46

Cytat:

Napisał juve26 (Post 77517)
http://www.mygamercard.net/completionlb.php?gt=&z=&c=34

I nawet lepiej zrobione [bo punkty ida w DÓŁ, a nie sa dziwacznie zawyzane, jak na TA ;]

TA jest do kitu wlasnie miedzy innymi z powodu, ktory podal Spliff - niektore osiagniecia sa zawyzane [a inne sztucznie zanizane, z powodu oszustow, ktorzy mysla, ze jak zrobia 1k w Fear2/FC2 sa modni].

No i zawsze znajdzie sie jakis dziwak, co np w takim NFS MW nie zrobi jakiegos achieva - i tak np achiev wart 100gs jest warty 137gs - kompletnie sprzeczne z 'ideologia' TA :P

Chyba nie zajrzałeś nawet w tego linka, mówimy o samym procencie ukończenia gier, a nie o mnożeniu GS przez ten procent.

juve26 31-03-2009 21:07

Zajrzalem, te mnozenie dziala lepiej, bo wyzej daje w rankingu osoby, ktore maja kilka gier i duze completion z niego, a nie np osoby, co maja dwie proste gry [np FNR3 i legendarny Awatar] i 100% z nich :P

Assassin 31-03-2009 21:43

Fajny ten ranking:D

Ale z niektorymi achievami to przesadzaja. Wlasnie zobaczylem, ze za przejscie ME na hard dostalem 193pkt! No bez przesady, przejscie tej gry na hardzie gdy uzywamy broni to banał, tylko w jednym miejscu mialem maly klopot. Jak dla mnie trudniejszy byl achievement za 50 gwiazdek w time trialach, za niego jest 148pkt. Zrobienie playground three na 3 stars zajelo mi wiecej niz cale story na hardzie;). Tak wiec fajna strona, ale musza ja dopracowac.

Mustang 01-04-2009 00:42

Ale to nie oni wymyślają te punkty. Na podstawie tego ile osób ma achievementa obliczany jest mnożnik dla wartości achievementa w GS. Jeśli ten jest dużo warty, to nawet niski mnożnik nie zepsuje jego wartości, bo wynosi minimalnie 1. Najlepiej uszereguj achievementy według mnożnika i wtedy zobaczysz co jest najtrudniejsze (albo najnudniejsze).

Assassin 01-04-2009 19:02

A jaki macie najbardziej wartosciowy acziw? Ja mam "key to the city"(100% GTAIV) za 334 pkt.

lvizzz 01-04-2009 19:33

Something to Write Home About 575 (220)

Z C&C3.

Ale najwyzej oceniony, jaki mam mozliwosc zdobyc, to osiagniecie rangi generala w Halo Wars za 1221 (50).Nie wydaje mi sie, zebym kiedys to zrobil.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:58.