Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Hyde Park (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Koniec papierowych instrukcji/wkladek w grach od ea i ubisoftu (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=8524)

kbrs 09-03-2011 00:43

Koniec papierowych instrukcji/wkladek w grach od ea i ubisoftu

ea oglosila ze wraz z 1 kwietnia (nie, to nie prima aprilis) skoncza dodawac papierowe instrukcje do swoich gier. ubisoft tez cos o tym wspominalo wczesniej, ale nawet nie wiem czy sie wywiazuje z tego bo dawno nie kupilem zadnej gry wydanej przez nich ;f
co tam o tym sadzicie? mi to nie przeszkadza specjalnie, rzadko kiedy to w ogole czytam jedynie jak pisza cos wiecej o fabule czy postaciach, ew. w sf mozna o ciosach cos jeszcze poczytac. jakby gry dzieki temu byly tansze na premiere o powiedzmy te 10zl to juz w ogole byloby super, ea i tak ma chyba najlepsze ceny (jedynie ms ma nizsze, glownie jesli chodzi o rozne limitki jak ostatnie halo czy fable 3, mowie o grach na x360 oczywiscie) chociaz to i tak malo prawdopodobne.

Snake 09-03-2011 00:46

Odp: Koniec papierowych instrukcji/wkladek w grach od ea i ubisoftu

Jakby cena miała być niższa to ok chociaż lubię oglądać książeczki jak np mi się gra wczytuje a ja wertuje ją od deski do deski :)

No i bez książeczek pudełko po otworzeniu będzie wyglądać... brzydko :/

Pujos PL 09-03-2011 01:12

Zbytnio nie przeszkadza mi brak instrukcji, szczególnie, że prawie nigdy ich nie czytam, ale jak powiedział Snake - dziwnie wtedy będzie wyglądało pudełko ;]

@kbrs - szczerze wątpię, żeby chociaż o złotówkę obniżyli cenę gry. Zabiorą instrukcję, bo to niby nieekologiczne, a nie dadzą nic w zamian ;/

kbrs 09-03-2011 01:16

to raczej taka moja mala nadzieja, nie zebym tego wymagal czy cos ale byloby milo
pewnie i tak inni w koncu pojda w ich slady bo czemu by nie, oby capcom tego nie podlapal bo oni lubia doyebac wykreconym sterowaniem/milionem opcji i jedyna mozliwosc zeby to czytac to w kibelku na spokojnie haha

wrog 09-03-2011 01:29

Pytanie czy to tylko w USA, czy także w Europie. W przypadku Ubi skończyło się na Ameryce Północnej, u nas nadal przecież są.

Mnie to i tak w sumie wisi czy na papierze, czy na płycie w wersji elektronicznej jest. Teraz praktycznie każda gra ma samouczek, który wykłada wszystko łopatologicznie i instrukcja jest w ogóle zbędna.

kbrs 09-03-2011 01:33

wiadomo, w wyscigach czy shooterach kazdy ma w dupie instrukcje, raczej chodzi o jakiejs rpgi, gdy z rozbudowana fabula itp. tam czesto znajdowaly sie rozne info dot. swiata gry itd. no i pudelka beda takie jakiejs puste hehe :coolface:

Jaskier 09-03-2011 08:50

Cytat:

Napisał wrog (Post 179422)
Pytanie czy to tylko w USA, czy także w Europie. W przypadku Ubi skończyło się na Ameryce Północnej, u nas nadal przecież są.

Mnie to i tak w sumie wisi czy na papierze, czy na płycie w wersji elektronicznej jest. Teraz praktycznie każda gra ma samouczek, który wykłada wszystko łopatologicznie i instrukcja jest w ogóle zbędna.

No ale w Assassin's Creed Brotherhood nie ma właściwej instrukcji, jest tylko parę storn o sterowaniu i informacje prawne. Właściwa instrukcja jest dostępna dopiero z poziomu gry. Na tych paru stronach w pudełku Ubi wyjaśnia, ze tak się sprawy mają ze względu na dobro "Matki Ziemi" (takiego sformułowania użyli, "Mother Earth", lol).
Mnie to w sumie nie przeszkadza, jakby w pudełkach były piękne instrukcje z unikatowymi rysunkami, jakimiś tekstami (ciekawymi) wprowadzającymi w świat gry na marginesie (niby coś takiego było np. w instrukcji do The Darkness, Overlorda, Gears of War 2, ale nijak to się ma do dygresji z podręczników do Warhammera dla przykładu) to było by czego żałować. Jednak większość instrukcji jest czarno biała i ma opis jak mulit obsłużyć oraz klawiszologię (instrukcje od CoD dla przykładu). Jak już instrukcja jest kolorowa i posiada opis NPCs to już jest wysoko ponad standardem.
Co więcej - widzę tu potencjał: podręcznik w grze może być autentycznym podręcznikiem na miarę obecnej generacji: po co ograniczać się do wstępu fabularnego jak można od razu klepnąć wysokiej jakości filmik pełniący funkcję drugiego intra/wprowadzenia? Po co opisywać combosy, jak można (ma to już miejsce w wielu grach) pokazać jak dana technika wygląda? Zresztą, o czym ja piszę? Już sporo gier ma rozbudowane tutoriale (spójrzcie na gry Arcade - tam instrukcja jest tylko w formie cyfrowej) dostępne w każdym momencie gry. Może pójście w stronę ich rozwoju doprowadzi do tego, że każda gra będzie mieć ładny i rozbudowany zestaw instrukcji, będący jednocześnie czymś na wzór codexów z gier BioWare - oprócz wskazówek jak grać i porad będzie posiadać liczne opisy niuansów świata gry, szczegółowe i bogato ilustrowane opisy broni i przeciwników, itp.. Takie coś mi się marzy i jak w tę stronę pójdą to będę się bardzo cieszył, że zrezygnowano z papierowych instrukcji.

FalsoVero 09-03-2011 13:22

W pudełku od fify zawsze czytam instrukcję ponieważ są podane różne zagrania, z innych raczej nie korzystam ale jak napisaliście będzie pusto w pudełku

Mr Perfect 09-03-2011 17:23

dla mnie mogą sprzedawać w byle czym liczy się gra a nie opakowanie którego wyprodukowanie kosztuje 1 zł hehehe

marekgtw 10-03-2011 21:50

EA już w najnowszym Fight Night Champion nie dodała instrukcji, jest tylko lakoniczna informacja o oszczędzaniu papieru. Pudełko wydaje się puste i lżejsze, ale żeby tańsza gra była to nie bardzo:)

Neo5601 17-04-2011 16:27

Cytat:

Napisał marekgtw (Post 179639)
EA już w najnowszym Fight Night Champion nie dodała instrukcji, jest tylko lakoniczna informacja o oszczędzaniu papieru. Pudełko wydaje się puste i lżejsze, ale żeby tańsza gra była to nie bardzo:)

Bo zyski z tych oszczędności idą do ich kieszeni :D

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:46.