Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Xbox Live (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=47)
-   -   Włamania na xbl (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=9729)

kbrs 10-10-2011 03:07

Włamania na xbl

http://polygamia.pl/Polygamia/1,1071...lamaniach.html

w newsie tez link do forum, jesli komus sie cos takiego zdarzylo moze poczytac.
ja sobie na wszelki wypadek sprawdzilem konto i zadnych zmian, zreszta karty nie mam przypisanej zadnej a msp nie trzymam dlugo =p

MANDo 10-10-2011 03:11

Odp: Włamania na xbl

Ale co to za bullshit? Ktoś pompuje konta i kupuje dodatki do fify ahaha, nie no parodia jakaś to jest. Idę spać ;o.

kbrs 10-10-2011 03:23

nie wiem, informuje jak komus sie zdarzy to bedzie wiedzial gdzie zajrzec co nie ; o

Jaskier 10-10-2011 08:38

EA się uparło żeby swoje konta mieć, jakieś śmieszne Origin i teraz jest bajzel. Jestem na 99% przekonany, żę EA Account/Origin jest przyczyną problemu,a le MS też jest winny, bo to się dzieje od jakiegoś czasu i jedyne co z tym zrobił (globalnie, bo wiadomo, że pojedynczymi przypadkami się zajmuje) to usunął to DLC z rynku (chyba). U mnie spokój, ale nie mam karty podpiętej pod taga, hasło do EA Account jest inne od tego z XBL/LiveID no i mój profil nie jest recovery-friendly ze względu na ilość aczików na nim zgromadzoną.

P.S. Najbardziej bym się cieszył, kiedy (oczywiście po tym jak winowajcę złapią i ludziom pozwracają stracone pieniądze i z kontami zrobią porządek) jakby okazało się, że winna jest beta BF3 i ActiVison rozdmuchałoby to rękami zaprzyjaźnionych dziennikarzy :coolface:.

mataman 10-10-2011 09:42

Jakie włamania ? To zwykły phishing który ma miejsce od dawna. Tanie msp nie biorą sie z powietrza.

wrog 10-10-2011 09:46

Jak wyżej. W podobny, a nawet taki sam sposób powstają konta z tanimi MSP.

Jaskier 10-10-2011 09:52

Cytat:

Napisał wrog (Post 211099)
Jak wyżej. W podobny, a nawet taki sam sposób powstają konta z tanimi MSP.

Pewnie masz rację, ale w tym przypadku ciekawe jest to, że wszystko kręci się wokół tego DLC do FIFA 12. Na co mieliby tyle tego kraść?

wrog 10-10-2011 10:04

Bardzo możliwe, że dziura w zabezpieczeniach jest po stronie EA. Ciekawe czy wszyscy, których to spotkało mieli takie same hasło do konta EA i GT.

mataman 10-10-2011 10:28

Cytat:

Napisał Jaskier (Post 211102)
Pewnie masz rację, ale w tym przypadku ciekawe jest to, że wszystko kręci się wokół tego DLC do FIFA 12. Na co mieliby tyle tego kraść?

No jak po co? Chętnych na tanie msp nie brakuje.

Jaskier 10-10-2011 10:32

Cytat:

Napisał mataman (Post 211111)
No jak po co? Chętnych na tanie msp nie brakuje.

Ale ci "bandyci" używają punktów na kontach i kart do nich podpiętych do zakupów hurtowych ilości tego DLC do FIFY. Co więcej - nikt nie stracił konta, tylko za jego pomocą nakupiono właśnie te dodatki. Właśnie tego nie rozumiem, bo jakby o same punkty chodziło to byłaby to "norma".

MANDo 10-10-2011 11:37

Właśnie myślę tak samo jak Jaskier, to jakaś dziwna sprawa z tymi DLC do FIFY.

Jaskier 10-10-2011 13:09

Cytat:

Napisał MANDo (Post 211124)
Właśnie myślę tak samo jak Jaskier, to jakaś dziwna sprawa z tymi DLC do FIFY.

Jeden użytkownik na Polygamii tłumaczy, że tak pozyskanych wirtualnych piłkarz można odsprzedać za walutę z samej gry. Pojawiła się też informacja (a właściwie domysł), że niby poprzez kontakt z supportem FIFY można wyłudzić dane z EA Account i Xbox Live.

balon666 10-10-2011 22:44

Ja sobie na wszelki wypadek pozmienialem hasla do konta , choc nie mam ani karty przypisanej ani zadnych pkt .Lepiej byc madrym przed szkodom a nie po.

typfon 12-10-2011 09:55

mam pytanie

czy po zmianie hasła na stronie xbox.com będe musiał odzyskiwać profil na x0?

r1p 12-10-2011 10:09

Cytat:

Napisał typfon (Post 211483)
mam pytanie

czy po zmianie hasła na stronie xbox.com będe musiał odzyskiwać profil na x0?

Nie <10znaków>

Jaskier 12-10-2011 10:10

Nie, nie będzie takiej potrzeby.

typfon 12-10-2011 10:34

hasła pozmieniane, na EA też zmieniłem bo miałem tam konto z automatu zrobione :(

marekgtw 12-10-2011 10:57

W jaki sposób zmienić adres email na który się loguję? nie ma po tym żadnych problemów? hasło pozostanie niezmienione?

Jaskier 12-10-2011 12:03

Cytat:

Napisał marekgtw (Post 211507)
W jaki sposób zmienić adres email na który się loguję? nie ma po tym żadnych problemów? hasło pozostanie niezmienione?

Zdaje się, ze w tym samym miejscu co hasło - poprzez edycję swojego LiveID.

coolbary 14-01-2012 15:25

Włamanie na profil

Właśnie przed chwilą stałem się ofiarą włamania na mój profil. Podczas grania wyrzuciło mnie z gry i pokazał się komunikat, że mój profil został odzyskany na innej konsoli. Od razu pomyślałem, że coś jest nie tak i wszedłem poprzez komputer na konto, aby jak najszybciej zmienić hasło. Hasło udało mi się zmienić na silne, ale gościu był szybszy i z konta zginęło mi ok. 2000 punktów :(. Piszę to, aby przestrzec pozostały kolegów.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:44.