Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Opinie, komentarze (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Jak powstało Onlinecenter? (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=3310)

Snake 21-10-2008 15:14

Jak powstało Onlinecenter?

Wiem że trochę dziwny temat, ale macie już tutaj trochę użytkowników i myślę że niektórzy chcieliby poznać dokładnie jak powstał pomysł na onlinecenter, jakie był początki, przez jakie problemy musiała przejść ta wg mnie najbardziej fachowa strona o grach na Xboxa ;) na inne konsole tu nie zaglądam :D
ps. Oczywiście pytanie jest skierowane do administratorów którzy są tutaj od początku, albo byli adminami na początku

HiTMAN47 21-10-2008 17:49

Odp: Jak powstało Onlinecenter?

jak pamietam to pierw OC traktowalo o konsolach (x/ps2/gc) + online do nich chyba ze mi sie pomylily strony :)

neo_angin 21-10-2008 18:19

Kurw, Twój ulubiony i najbardziej fachowy portal, ma takie coś "o nas", które można sobie przeczytać...

http://www.onlinecenter.pl/O-nas.html

Darnok 21-10-2008 19:00

Co do historii, to najbardziej zabolała mnie ta zmiana profilu :(

wrog 21-10-2008 20:12

Większość rzeczy jest opisane w "O Nas". jak masz jakieś szczegółowe pytania to spróbuję odpowiedzieć. Zabawne może się wydać to, że początkowo OC wyrosło na społeczności graczy Socoma/PlayStation Network.

Q-Jot 21-10-2008 20:23

Czy ty wrogu jesteś jedynym ,początkowym założycielem i pomysłodawcą ? Co musieliście zrobić ,by wyrosnąć na tak rzetelny serwis ,by być pod patronatem Microsoftu (o ile się nie mylę ,jesteście polskim oficjalnym serwisem X360 i achievementów) ? Czy rozwijaliście się z czystego rozwijania pasji do grania online ,czy mieliście od początku ambicje na coś większego ,czym jesteście teraz jako serwis ? Czy czerpiecie jakieś korzyści z prowadzenia tej strony ? Czy współpraca z HIVem wpadła sama ,czy starałeś się o rubrykę w PSXie ,przy której z pierdziochem współpracujesz do dziś ? Macie jakieś wspólne plany rozwoju (OC + PSX) na przyszłość ?

snakemaycry 21-10-2008 20:40

Nie wróg nie jest "The one and only". Teraz tak to wygląda, ponieważ pisze praktywcznie wszytskie newsy i jest frontem całości, jednak dzieje są troche bąrdziej złożone. Jest jeszcze kilka osób które wiedziały o całości jeszcze w trakcie prac, ale to może wróg napisze :)

wrog 21-10-2008 21:07

Pierwotne OC miało dwóch ojców założycieli, ale projekt niezbyt wypalił, a potem atmosfera zrobiła się niemiła, więc się rozstaliśmy. Dlatego przez jakiś czas istniało jedynie forum. Później przyszedł mi do głowy pomysł stworzenia OC, jakie widzisz obecnie, czyli portalu w całości poświęconego X360, mocno stawiającego na Osiągnięcia, społeczność graczy itd. Brakowało mi czegoś takiego, więc sam spróbowałem coś wykreować, mając już skromne doświadczenie w tej dziedzinie (do trzech razy sztuka). Najpierw byłem sam, potem dołączył ping, a teraz nad stroną pracuje cały sztab ludzi, dzięki czemu na bieżąco możesz czytać kolejne recenzje i inne artykuły.

Pod patronatem MS żadnym nie jesteśmy. Jedyny oficjalny portal o Xboksie to Xbox.com. Polski oddział MS za specjalnie nam nie pomaga, chociaż czasem uda się coś załatwić. Portal to całkowicie działalność non-profit i tworzymy go głównie z pasji oraz chęci rozwijania zainteresowań.

Grabieżcy to pomysł HIVa, po prostu zaprosił mnie do udziału w nim. Od kilku miesięcy mam kącik na "własność" i tylko ja się nim zajmuję.

Q-Jot 21-10-2008 21:15

A dlaczego akurat Xbox 360 ? Zapewne kupiliście konsolę niedługo po premierze ,a konsola była wielką niewiadomą ,kosztowała krocie i nie pokazywała sobą nic nadzwyczajnego .Niby non-profit ,ale sami gier do recenzji nie kupujecie .Musieliście wyrobić sobie renomę ,żeby dostawać wersje dla prasy .Czyli najpierw inwestowanie w gry + serwery ,co było wielkim ryzykiem ? HIV to świnia bo podpisuje się również pod Grabieżcami ;)

wrog 21-10-2008 21:31

Bo sprzęt był pierwszym next-genem i pokazał pazur za sprawą nowego XBL, Gamerscore, Osiągnięć. Z czasem przyszedł czas na dobre gry. Ryzyko, że coś nie wypali zawsze jest, ale jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz czy warto. A HIVa dodaję sam, w końcu to on stworzył ten kącik i zasługuje na Kudosy :)

Snake 22-10-2008 09:29

Cytat:

Napisał neo_angin (Post 57721)
Kurw, Twój ulubiony i najbardziej fachowy portal, ma takie coś "o nas", które można sobie przeczytać...

http://www.onlinecenter.pl/O-nas.html

A nie pomyślałeś panie wspaniały że chciałbym to usłyszeć bezpośrednio od twórców?

Darnok 22-10-2008 20:14

No właśnie angina, przecież człowiekowi cieplej na sercu, jak powtórzy się te same wiadomości, tylko per "nick".

Zeratul 22-10-2008 22:40

czemu juz nie aktualizujecie hall of fame?

wrog 23-10-2008 23:42

Moja wina, biję się w pierś. W ten weekend będzie aktualizacja.

Zeratul 27-10-2008 01:31

ale nieslowny jestes

Fighter Pl 27-10-2008 01:36

Jak ktos potrzebny do pomocy to chetnie pomoge;)

wrog 27-10-2008 01:44

Cytat:

Napisał Zeratul (Post 58501)
ale nieslowny jestes

Tak? Była aktualizacja w sobotę, więc nie wiem o co Ci chodzi (Halo 3 może? ta gra wróci do HoF dopiero przy 1750). Poza tym to nie ten temat.

Zeratul 27-10-2008 05:00

Viking: battle of asgard, Fable II Pub games... info wysylalem na maila swego czasu...

wrog 27-10-2008 11:04

Sprawa się wyjaśniła. Zgłaszałeś je na maila @gmail.com, a to nie jest właściwy adres i ja nie używam tej skrzynki. Zgłaszaj calaki do mnie m.pawlowski@online... lub na calaki@online... Tam o BioShocka widzę pytałeś - możesz, jeśli podpiszesz skąd oryginał pochodzi.

Zeratul 27-10-2008 13:37

przez ostatnie dwa lata tej skrzynki uzywales i zawsze tam wysylalem. Jakbym wiedzial, ze zmieniasz skrzynki jak rekawiczki, to bym byl na biezaco. Proponuje w Hall of Fame dac notke na jaki adres email trzeba slac zgloszenia, bo poki co jest...
"Zdobyłeś maksymalny Gamerscore w jednej z gier? Pochwal się przed innymi! Daj nam znać jeśli brakuje Twojego Gamertaga*. Losowo wybrany tytuł wraz z listą Gamertagów jest publikowany każdego miesiąca w kąciku "Grabieżcy" w PSX Extreme!"

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:09.