Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Opinie, komentarze (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Pomysł na Hall of Fame (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=6878)

SEPHIROTH POL 12-05-2010 22:47

Pomysł na Hall of Fame

Witam,
mam pomysł który moim zdaniem zrobiłby bardziej przejrzystą galerię HOF
i również bardziej excytującą, na xboxie zdobywamy punkty zawsze a tu WROG mógłby przydzielać nam punkty tylko za SCALAKOWANE gry i zrobić fajną TOP liste!! wtedy zobaczymy kto z graczy naprawde przy nich pracuje a nie łowi łatwe pozycje, co ważne punkty za gry nie powinny być takie same. KAŻDA GRA powinna mieć SWOJĄ PUNKTACJĘ, IM GRA TRUDNIEJSZA I DUŻO W NIEJ ROBOTY TYM WIĘCEJ ZA NIĄ DOSTAJESZ PUNKTÓW. zeby nie mieszac proponuję 4 kategorie oceniania gier:

> -calak od 1-7dni 500pts
> -calak od tyg do 2 tyg 1000pts
> -calak od 2tyg do miesiąca 1500pts
> -calak powyzej miesiąca 2000pts

fajnym dodatkiem bedzie to ze liczba GAME HUNTERÓW sie zmniejszy i zaczniemy grac w dobre pozycje ktore nam sie podobają. bedzie warto
spedzic wiecej czasu na nie bo bedzie wieksza nagroda.
niech każdy się wypowie co o tym myśli, WROG mówił że jak będzie zainteresowanie to możliwe że takie coś zrobimy :)

zarzykrulezzz 12-05-2010 23:28

Odp: Pomysł na Hall of Fame

Cytat:

Napisał SEPHIROTH POL (Post 131041)
KAŻDA GRA powinna mieć SWOJĄ PUNKTACJĘ, IM GRA TRUDNIEJSZA I DUŻO W NIEJ ROBOTY TYM WIĘCEJ ZA NIĄ DOSTAJESZ PUNKTÓW.

A byłeś może na takiej stronce: www.trueachievements.com ? :)

EDIT: Już wiem,że byłeś widziałem Cię w polskim leaderboardzie.

Co do pomysłu to nie wiem cz wrogowi bedzie się chciało siedzieć i naliczać te wszystkie punkciorki.

FireFlow 12-05-2010 23:29

dla mnie spoko,mam dużo cięzkich calaków co niektórzy mogą nie zauważyć, zawsze byłem przeciwko hunterom co zdobywali 600GS i brali się za następną gre.Jestem za ,ale twój pomysł na kategorie punktów nie ma sensu,bo by wiecej punktów było za boostowanie niz za skill,trzeba to przemyślec

juve26 12-05-2010 23:41

Imo jednak ranking w obecnej formie jest jak najbardziej ok i nie ma sensu nic w tym zmieniać, bo jestem pewny, że zaczną się kłótnie w stylu 'ale moja gra xyz jest trudniejsza od tej co on zrobił! dlaczego ja jestem niżej?!'. Jak coś ma się opierać na subiektywnej ocenie drugiego człowieka, to nigdy nie wypali. Teraz są punkty, każda gra ma ich mniej więcej po tyle samo i działa to git.

SEPHIROTH POL 12-05-2010 23:59

Cytat:

Napisał FireFlow (Post 131045)
dla mnie spoko,mam dużo cięzkich calaków co niektórzy mogą nie zauważyć,

Dlatego właśnie jak dostaniesz 2000pts za gre to każdy zauważy że zrobiłeś coś niebanalnego. A punkty mozna zastąpić innym przelicznikiem np 1pts za łatwy calak 3 średni, 5 trudny, 10 extreme jak by WROG nie chciał dużo liczyc :). Oryginalny HOF niech oczywiście zostanie bo jest super, to co proponuje to taki DLC do HOF-Top Lsta

wrog 13-05-2010 00:15

Musiałyby powstać jakieś obiektywne zasady przyznawania punktów za konkretne gry.

SEPHIROTH POL 13-05-2010 00:53

Cytat:

Napisał wrog (Post 131049)
Musiałyby powstać jakieś obiektywne zasady przyznawania punktów za konkretne gry.

Dokładnie, może w tym pomóc stronka: http://www.xbox360achievements.org/ ,na której prawie każda gra ma stopień trudności calaka w skali od 1-10 razem z godzinami potrzebnymi do zmasterowania gry, można by też zrobic jakieś głosowanie graczy jak ktoś uważa czy sie meczyl czy nie i wyciągnąć średnią

Snake 13-05-2010 07:56

Wg mnie teraz jest ok. Poza tym Wrog naprawdę siedziałby po nocach i sprawdzał wszystko co opisałeś.
Chyba że by się dało jakoś to połączyć z wynikami z TrueAchievements.
Nad tym można by pomyśleć.

Cytat:

Napisał FireFlow (Post 131045)
dla mnie spoko,mam dużo cięzkich calaków co niektórzy mogą nie zauważyć, zawsze byłem przeciwko hunterom co zdobywali 600GS i brali się za następną gre.Jestem za ,ale twój pomysł na kategorie punktów nie ma sensu,bo by wiecej punktów było za boostowanie niz za skill,trzeba to przemyślec

Czyli jestem na twojej czarnej liście? Zawsze byłeś przeciwko takim jak ja? Czy to jest jakiś ruch oporu?

FireFlow 13-05-2010 10:59

Nie o to chodzi,ale w swoim kręgu znajomych mam takich co naprawdę szczycą się GS a gier nie kończą ,gamertagów nie będę pisał przecierz

Snake 13-05-2010 11:12

Wiesz co? Ich sprawa :)
Ja nie kończę na 1000 gier bo przeważnie mi się nie chce. Jedynie gry które mnie wciągną (CoD4) albo takie które są naprawdę fajne i ciężko w nich nie zdobyć 1000 (Klopsiki).
Jak ktoś ma ileś tam dziesiątek tysięcy GS a skończył na calaka kilka gier to jego problem :)

SEPHIROTH POL 13-05-2010 11:32

Cytat:

Napisał Snake (Post 131079)
Ja nie kończę na 1000 gier bo przeważnie mi się nie chce.

i to właśnie ma być lista dla graczy co im sie chce :) Calaki pokazują jakiego ktoś ma skilla i czy ktoś potrafi wycisnąc z gry 100% czy nie.
a ty Snejku się nie burz bo jesteś tak samo ważny jak każdy gracz czy robi calaka czy nie, mamy jedną pasję więc łączą nas więzy grania ;) ot kolejna rubryczka dla pasjonatów :)

Celt 13-05-2010 11:55

wdg mnie nikomu się nie będzie chciało z tym pieprzyć... xD TA nie wystarcza? ^^

Mustang 13-05-2010 12:16

No właśnie, aktualizacje obecnego HoF zajmują kilka dni, a co dopiero w tym proponowanym systemie by było.

SEPHIROTH POL 13-05-2010 12:24

mam :) może każdy indywidualnie by podsyłał swoje wszystkie calaki z punktami za nie i całą sumą pts na końcu? a WROG by to wklejał tylko, w exelu jeszsze czy gdzieś co by automatycznie wyzsze pts. do góry same szły, od razu mówie że przekrętów by nie było bo byśmy zauważyli że np ktoś za Avatara wpisał sobie 2000pts co wy na to hmm?

zimzvm 13-05-2010 12:31

przyznam szczerze, że nie rozumiem po co robić kolejne rankingi, skoro już tyle jest ich w internecie.
nie lepiej się po prostu dopisać do listy na trueachievements.com, które już ma zrobiony bardzo rozsądny ranking z wagami dla każdego z acziwmentów ?
co prawda wagi nie do końca są wymierne w niektórzych przypadkach (vide DLC do Mirror's Edge), niemniej jednak jako całość prezentuje się bardzo rozsądnie.

Snake 13-05-2010 12:48

Cytat:

Napisał SEPHIROTH POL (Post 131081)
i to właśnie ma być lista dla graczy co im sie chce :) Calaki pokazują jakiego ktoś ma skilla i czy ktoś potrafi wycisnąc z gry 100% czy nie.
a ty Snejku się nie burz bo jesteś tak samo ważny jak każdy gracz czy robi calaka czy nie, mamy jedną pasję więc łączą nas więzy grania ;) ot kolejna rubryczka dla pasjonatów :)

Ale ja się nie burzę :)
Tylko faktycznie moja wypowiedź mogła tak wyglądać za co przepraszam :)

Cytat:

Napisał zimzvm (Post 131090)
przyznam szczerze, że nie rozumiem po co robić kolejne rankingi, skoro już tyle jest ich w internecie.
nie lepiej się po prostu dopisać do listy na trueachievements.com, które już ma zrobiony bardzo rozsądny ranking z wagami dla każdego z acziwmentów ?
co prawda wagi nie do końca są wymierne w niektórzych przypadkach (vide DLC do Mirror's Edge), niemniej jednak jako całość prezentuje się bardzo rozsądnie.

Ja jestem za tym, żeby to połączyć jakoś z ta.org. Tak jak jest przeliczany ranking za "zwykłe" GS tak można by połączyć Gamertag ze stroną ta.org i by automatycznie przeliczało kto na jakim miejscu jest :)

FireFlow 13-05-2010 13:04

Taki LeaderBoard już jest na TA , można było by coś wymyślić oryginalniejszego jeżeli ktoś chce się w to tylko bawić i będzie to aktualizował.Ranking na TA działa na zasadzie statystyki,ze ilość odpalonych gier dzielona na ilość zrobionych acziwów = ratio , następnie aczievement za 50GS x ratio = punkty TA . Prawdę mówiąc narazie nie widzę pomysłu żeby to u nas wypaliło ,do tego jak widać ilość osób lubiących "zbieractwo"/"calakowanie" chyba ostatnio mocna spadła. Wrzucam przykładowy leaderboard polski z TA

http://img291.imageshack.us/img291/9569/11124160.png

SEPHIROTH POL 13-05-2010 13:09

Cytat:

Napisał Snake (Post 131094)

Ja jestem za tym, żeby to połączyć jakoś z ta.org. Tak jak jest przeliczany ranking za "zwykłe" GS tak można by połączyć Gamertag ze stroną ta.org i by automatycznie przeliczało kto na jakim miejscu jest :)

Jestem za :D ale niech są punkty TYLKO za calaki a nie wszystko, takiej listy nie ma :)

FireFlow 13-05-2010 13:19

No takiej listy nie ma ,może i by był to jakiś pomysł,ale teraz spróbuj to sklasyfikować ,punkty Ta jak pisałem działają na statystyce więc codziennie się zmieniają ,do tego kwestia DLC czy podstawka się liczy czy nie .Oj dużo roboty i pierdzielenia się z tym by było ,ale jak ktoś by się zobowiązał to może by coś z tego było.

Raczok Pl 25-05-2010 17:24

Cytat:

Napisał FireFlow (Post 131106)
No takiej listy nie ma ,może i by był to jakiś pomysł,ale teraz spróbuj to sklasyfikować ,punkty Ta jak pisałem działają na statystyce więc codziennie się zmieniają ,do tego kwestia DLC czy podstawka się liczy czy nie .Oj dużo roboty i pierdzielenia się z tym by było ,ale jak ktoś by się zobowiązał to może by coś z tego było.

No tak pomysł jest fantastyczny, tylko tak jak powiedział FireFlow potrzeba kogoś kto by się tym zajmował i z tym będzie największy problem

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:22.