Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Kinect (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Kinect PlayFit (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=12305)

wrog 20-07-2012 15:02

Kinect PlayFit

Kinect PlayFit zlicza spalone kalorie w różnych tytułach, umożliwiając lepsze śledzenie swoich poczynań, jak również pozwala porównywać wyniki na listach rankingowych. Ponadto są osiągnięcia oraz rzeczy dla awatara do odblokowania. Aplikacja jest darmowa.

Co ciekawe, apka sama liczy kalorie na podstawie wprowadzonych do swojego profilu XBL danych (waga, wzrost, wiek). Dlatego nie należy sugerować się licznikami kalorii w grach, jeśli takowe w nich w ogóle są.

Lista wspieranych obecnie gier:
Big League Sports
Deepak Chopra's LeeLa
Dance Central 2
Happy Action Theater
Junk Fu (was free, but now is 240 msp)
Kinect Disneyland
Kinect Sports Season 2
Kinect Star Wars
Let's Cheer!
Your Shape Fitness Evolved 2012

Achievementy:
5K Jog 5
Burn 300 calories

10K Run 10
Burn 600 calories

Half-Marathon 10
Burn 1300 calories

Marathon 10
Burn 2600 calories

Super-Marathon 10
Burn 5000 calories

150K Ultra Marathon 15
Burn 10000 calories

Back for More 5
Burn calories two days in a row for a Daily Streak of two

Over the Hump 10
Burn calories four days in a row for a Daily Streak of four

Magnificent Seven 10
Burn calories seven days in a row for a Daily Streak of seven

Winning Streak 15
Burn calories ten days in a row for a Daily Streak of ten

Sight-Seer 5
Burn 100 calories in each of two Kinect games

Traveller 10
Burn 300 calories in each of four Kinect games

Voyager 10
Burn 400 calories in each of four Kinect games

Explorer 15
Burn 600 calories in each of four Kinect games

Lake Tahoe Swim Relay 5
Burn 15000 calories between yourself and your friends

Boston to New York Relay 10
Burn 25000 calories between yourself and your friends

Indy 500 Relay 10
Burn 50000 calories between yourself and your friends

Relay from Paris to Rome 10
Burn 75000 calories between yourself and your friends

Mount Everest Relay 15
Burn 100000 calories between yourself and your friends

Tourist 10
Burn 250 calories in each of three Kinect games

Jeśli ktoś korzysta, to zapraszam na listę znajomych. :)

r1p 20-07-2012 15:08

Odp: Kinect PlayFit

Jak patrzyłem na swoim polskim koncie to nie było Big League Sports i Ulicy Sezamkowej ;(

wrog 20-07-2012 15:54

Pewnie zależy od regionu konta. Ja mam na USA.

VikingPL 20-07-2012 21:20

Trochę dziwna ta aplikacja, ponieważ w grze Your Shape: Fitness Evolved 2012 spaliłem ok 2500 kcal natomiast w aplikacji pokazuje 140 kcal oraz przeszedłem całe Star Wars, a mam 0 kcal. A jakby ktoś chciał zdobyć osiągnięcia związane z kcal swoimi jak i znajomych to zapraszam, ćwiczę prawie codziennie.

wrog 20-07-2012 21:42

1. Aplikacje nie bierze pod uwagę wcześniej zrobionych kalorii. Jedynie na dzień dobry, przy pierwszym odpaleniu coś doda, chyba wykrywając grę w profilu.
2. Aplikacja, jak już wyżej wspomniałem, nie bierze pod uwagę liczników w grach i zlicza kalorie niezależnie od nich, na podstawie danych wprowadzonych w profilu. Przykładowo odpalisz Your Shape, będziesz siedział i nic nie robił, w grze niby spalisz kalorie i zaliczysz ćwiczenie, a apka pokaże zero. Dlaczego? Bo się nie ruszałeś. :) Pewnie zrobili to, bo nie każda gra ma wbudowany licznik. W takim razie dziwne jednak jest to, że lista wspieranych tytułów jest taka krótka.

DeFokks 25-07-2012 13:18

Witam, gdzie ściągnęliście tę aplikację na polskim XBL, nie mogę nigdzie jej znaleźć.

VikingPL 25-07-2012 13:30

Bo na polskim live jeszcze jej nie ma, ja ją ściągnołem z konta amerykańskiego i działa normalnie na polskim koncie tylko tyle, że jest po angielsku.

DeFokks 25-07-2012 17:17

No i dzieki wielkie, na konsoli mam :) Niestety grałem w KInect Sports 2, Your Shape Fitness Evolved 2012 i nie nalicza mi kalorii, szkoda.

VikingPL 25-07-2012 19:17

Po próbuj może jeszcze, bo za pierwszym razem jak odpalisz aplikację nie dostaniesz żadnych spalonych kalorii i jeszcze taka uwaga uważaj żebyś nie miał zalogowanego drugiego profilu, ponieważ jak ćwiczyłem wczoraj przez godzinę w SYFE 2012 nic nie dostałem po mimo, że w grze byłem zalogowany na siebie i grałem tylko w ćwiczenia taneczne, czyli się ruszałem i to sporo. A tak na marginesie do nabijania kalorii polecam Kinect Star Wars, a w szczególności tryb z rancornem przez 15 minut grania nabiłem ok. 100 kcal:coolface:.

zarzykrulezzz 24-12-2012 16:37

Ma ktoś aktualną listę gier, które wspiera teraz KPF?

wrog 24-12-2012 21:41

Nie wiem czy aktualna:
http://www.xbox.com/en-US/kinect/kinect-play-fit

zarzykrulezzz 25-12-2012 10:15

Dzięki Marcin, znalazłem to już wczoraj:)

Monika85PL 26-12-2012 14:13

Dobrze jest odpalić appkę zaraz po sesji z grą wtedy wszystko bez problemu nalicza. Jak ktoś jest chętny do sumowania zbitych kalorii to zapraszam. Trochę skaczę na DC2 i DC3 i mogę się przydać ;)

Mr Perfect 26-12-2012 17:05

znam lepszy sposób na spalanie kalorii hehehe

zarzykrulezzz 07-01-2013 12:58

Cytat:

Napisał Mr Perfect (Post 256737)
znam lepszy sposób na spalanie kalorii hehehe

A ręka Cie nie boli?

Co do apki, to troche dziwna jest, ale wydaje mi sie,że zalicza do niej kalorie z Kinect Party, nie pokazuje jej co prawda w suppoerted games ale po każdej sesji z KP dolicza mi jakieś kalorie do Kinect PlayFit.

zarzykrulezzz 19-01-2013 15:06

Post pod postem.

Mam problem, bo aplikacja nie zlicza mi kalorii z Kinect Star Wars, ma ktoś z was ten sam bug? Na forum xbox.com znalazłem info,ze najlepiej odpalić przed KSW jakiś inny tytuł, który obsługuje aplikacja ale nie pomogło. Ktoś ma jakieś inne rady?

wrog 19-01-2013 15:28

Nie grałem w KSW, więc nie pomogę. Sam muszę sprawdzić jak zliczanie z Nike+ wypada, ciągle zapominam odpalić PlayFita.

VikingPL 20-01-2013 00:52

Cytat:

Napisał zarzykrulezzz (Post 258642)
Post pod postem.

Mam problem, bo aplikacja nie zlicza mi kalorii z Kinect Star Wars, ma ktoś z was ten sam bug? Na forum xbox.com znalazłem info,ze najlepiej odpalić przed KSW jakiś inny tytuł, który obsługuje aplikacja ale nie pomogło. Ktoś ma jakieś inne rady?

Zainstaluj ją ponownie, może to coś da.

zarzykrulezzz 20-01-2013 01:12

Ale tak przypuszczasz, czy wiesz może że to ma okazać się pomocne?

Nawet nie wiem czy tam jest jakiś save czy staty są na serwerach? Jak usunę aplikację to mi kalorii nie skasuje?

VikingPL 20-01-2013 01:31

Tylko przypuszczam, ale dużo w tej materii raczej nie zdziałasz, ewentualnie możesz poczekać na jakiś update, bądź może problem sam się po jakimś czasie rozwiąże. Mi wszystko normalnie działa choć czasem też mi się zdarza, że kalorie nie wchodzą. Za to zauważyłem, że przed rozpoczęciem gry warto się zalogować w interfejsie na Kinect, potem dopiero odpalić grę. Natomiast jak logujesz się w grze kalorie mogą być nie zaliczone.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:27.