Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Przenośne Nintendo (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=25)
-   -   komentarze (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=209)

floydas 29-03-2005 17:56

komentarze

co sadzicie o NDSie? mi sie bardzo podoba :D juz mam wystarczajaco kasy, zakilka dni zawita u mnie w domu :twisted: te bajery wszystkie :D PictoChat, WiFi gry, ekranik dotykowy :twisted: gralem ostatnio w MM w WarioWare i...bomba :D Nintendo, tak trzymac ;) oryginalnosc i nowatorsnowatorskosc na pierwszym planie :) i do tego jeszcze kiedy konsola jest w stanie uspienia wlacza sie i daje sygnal jak jakas inna jest w poblizu i zaprasza do gry lub do chata...i do multiplayera potrzeba jednego carta :)

InSiDe 29-03-2005 18:05

komentarze

. Wybudzania nie ma. Konsola nie włączy się i nie da Ci znać, że ktoś obok ma także DS'a. Miało być, potem się ludzono, że w europejskiej wersji będzie. Nie ma.
. Co do innowacyjności to się zgodzę. Moje zastanawianie się (gadżeciarstwo pierwsza woda) którą konsolę mógłbym kupić stanęło właśnie na DSie. Nie tyle nawet z oszczędności co z czystej karkulacji. Ładniejsze gry mam na PS2 niż PSP. Więc nie potrzebuję przepięknej grafiki tym bardziej, że z padem także można w łózku leżeć :] 4h (optymistycznie) to bardzo malutko jak na granie w terenie. Do tego grę trzeba zapisać żeby nie zaycznać od nowa.
. Widać już, że Panowie od Nintendo mają już handheldy obcykane. Wiedzą, że bateria musi długo trzymać (~10h), że grywa się w dziwnych miejscach - niejako z doskoku (jeśli zamkniesz konsolkę to gra zosatnie wstrzymana i po ponownym otwarciu zaczniesz w tym samym momencie w którym zakończyłeś uprzednio), że gry mają odprężać.
. Jakiś czas temu napisany został bardzo fajny artykuł na GO. Człowiek, który do tej pory w grach poszukiwał wyzwań i zarzucał grom na GB swego rodzaju cukierkowość granicząca często z dziecinnością stwierdził, że właśnie zrozumiał zamysł Niny. Ich gry mają bawić. Nie mają być wielkimi wywaniami co rusz, ale mają cieszyć i odprężać.
. Ja też już chyba szukam właśnie odprężenia. Nie powalającej grafiki ale właśnie radości z grania. Innowacyjność jeśli chodzi o wykorzystanie ekranu dotykowaego w połączenia z "lekkością" gier na DS'a będzie tym, co mnie do niego przekonało.
. Czy kupię tą konsolkę - nie wiem. Ale jeśli zdecyduję się na jakiegoś handhelda to na pewno będzie to właśnie DS.

wrog 29-03-2005 18:11

komentarze

Z tym graniem wszedzie tez jest jedno "ale". Gabaryty konsoli i sposob sterowania nie pozwola ci na to. W pewnym momencie bedziesz musial ja na czyms polozyc. Z innowacyjnoscia i swego rodzaju rewolucja trzeba sie zgodzic. Poza tym Nintendo zadba o gry odpowiednio wykorzystujace moc drzemiaca w dotykowym ekranie.

InSiDe 29-03-2005 18:36

komentarze

. Wrog, grywasz na stojąca? Nie sądzę. A jak już usiądziesz to masz kolana na których możesz sobie konsolkę oprzeć i jest git. O ile zaś gra nie wymaga operowania jednocześnie krzyżakiem, stylusem i przyciskami to można tak nawet bardzo przyjemnie pograć. Fakt, konieczność trzymania piórka sprawia, że konsoli nie można trzymać tak, jak GBA czyli "za uszy" w powietrzu ale na kolanach naprawdę - daje rady :]
. Wydawało mi się także, że DS jest niemiłosiernie wielgaśny ale jak wziąłem go do ręki. Otworzyłem i zamknąłem parę razy to jakoś się zgrabnie wpasował. Fajnie się go trzyma (przenosi) zamkniętego w ręce. Po otwarciu jakoś nie czuje się wizualnie, że jest duży. Może z boku, ale co nas bocznice obchodzą :]
. Inną rzeczą, że o ile rysowanie stylusem po ekranie to fajna sprawa, to dmuchanie na świeczki w satłoczonym tramwaju może być cobądź ciekawym doznaniem ćwiczącym umiejętność nie zważania na tłum w okół :]

. Ah, ja poczekam aż pojawią się jakieś konkretne gry na DS. Póki co, nawet jeśli miałbym kupić konsolę, to nie miałbym z jaką grą :] Żadna nie jest na tyle fajna, by warto było kupić konsolkę dla niej :]

c1n3k 29-03-2005 19:08

komentarze

NDS jest fajny ale bardziej podoba mi sie PSP.
Granie na dotykowym ekraniku jadac polskimi drogami nie jest dobrym pomyslem ;]

yareq 05-04-2005 14:56

komentarze

Wczoraj grałem na NDS w Empiku, zajebista sprawa cieszyłem się jak głupi z zapalniczki :smile: dotykowy ekranik jak dlamnie był strzałem w 10tke już nie moge się doczekać jak sobie ją kupie :smile:

wrog 05-04-2005 16:09

komentarze

hyhy az trak cie wciagnelo? W co przycinales?

floydas 05-04-2005 16:12

komentarze

hihi ja bylem tak samo podniecony :D osobiscie gralem w wario ware touched! :)

InSiDe 05-04-2005 16:12

komentarze

. Nom, też jestem ciekaw. 550zł to nie dużo. Dotykowy ekran to jakaś tam nowość która mnie fascynuje. Niech tylko wyjdzie coś fajnego do grania :]

c1n3k 05-04-2005 16:32

komentarze

Inside: na dvdcrave NDS jest za ok 440 zl :)

InSiDe 05-04-2005 16:35

komentarze

. No, ja liczyłem już z jedną grą (w coś grać trzeba) właśnie z australii i tak mniej więcej by wyszło.

Silencer 07-04-2005 10:13

komentarze

Mnie najbardziej wpieniło to, że konsola nie ma funkcji rozmycia tekstur przez co widać te kwadraciki i inne duperele. To tak jabyśmy sie cofali. Za to bardzo podobał mi się dotykowy ekran i pierwsza strasznie jajcarska gra, czyli Wario. Super sprawa, szczególnie pierwsze podejście jak nie wiesz co masz robić i stoisz jak wryty czekając na jakąś instrukcje a tu już gra leci. No i zabawa na tym ekraniku. Cena też przystepna, no i kurde teraz nie wiem na co mam zbierać :x kupie obie :D

snakemaycry 07-04-2005 10:46

komentarze

No Wario to chyba najlepsza gra, żeby nawet laika w temacie wciągnąć w tą zabawę zwaną handheldem :)

c1n3k 07-04-2005 12:29

komentarze

Kurcze strasznie sie napalilem na DSa :) Chyba go sobie kupie :D
Chetnie kupilbym PSP ale niestety jest za drogie no i gry tez sa w "normalnych" cenach a na DSa wszystko jest taniej (gry po 120 zl to ja moge kupowac :D no i sama konsola o polowe tansza).

InSiDe 07-04-2005 21:29

komentarze

. A mnie Wario jakoś "nie ten teges". Głupio tak jakoś dmuchać w konsolkę w autobusie :] Ale ogólnie, to podoba mi się lightowość gier od N. Ja tam już mam dość wielkich wyzwań, ratowania świata czy mordowania Bóstw. Czasami zwyczajnie chcę sobię odpocząć :]

c1n3k 07-04-2005 23:01

komentarze

Cytat:

Napisał InSiDe
. A mnie Wario jakoś "nie ten teges". Głupio tak jakoś dmuchać w konsolkę w autobusie :] Ale ogólnie, to podoba mi się lightowość gier od N. Ja tam już mam dość wielkich wyzwań, ratowania świata czy mordowania Bóstw. Czasami zwyczajnie chcę sobię odpocząć :]

A czy ktos powiedzial ze musisz dmuchac akurat w autobusie? Podmuchaj sobie w samochodzie :P
Ja rowniez mam juz dosc mainstreamowych gier na PS2 i iXa. Mam wielka ochote "skosztowac" giry Nintendo.

snakemaycry 08-04-2005 00:31

komentarze

Ja się coraz to bardziej napalam na DS'a. Mam tylko kłopot: 500zł na DVDCrave bez gwarancji i ew. bad pixele, czy lepiej 650 zł u nas i bede mógł sobie wymieniać póki nie dostane egzemplarza bez wad. Z drugiej strony u nas może być śmietnik, czyli te co na zachodzie sie nie spodobaly z powodu usterek.

Właśnie odlożylem 120 zł, ale muszę się jeszcze zastanowić nad tytulami - must-have'ami. Bo w sumie PSP jest super cudo, ale jest drogie i jak na razie to mało gier nowych MGA, jest głównie z tego co widzę na komiksie. Potem DMC3, GT4 to wszystko mam na telewizorze.

wrog 08-04-2005 00:38

komentarze

Ja tez coraz bardziej wracam myslami do DS, kasa jest tylko dylemat taki jak snake. Crave + gra za troche ponad 600zł i brak gwarancji czy sam DS i gwarancja w Polandzie :/ Co do must have, u mnie to na pewno Mario DS.

InSiDe 08-04-2005 00:40

komentarze

. Ja już do DS'a jestem przekonany. Teraz niech tylko wyjdzie jedna-jedyna gra która przeważy szalę i konsolka już będzie u mnie w domu. Niestey, narazie żadnej takiej nie ma :/

wrog 08-04-2005 00:46

komentarze

A jakiej gry oczekuje Inside? Takiej, ktora wykorzysta jeszcze bardziej dotykowy ekran? Pytam z czystej ciekawosci :)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:58.