Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Stacjonarne Nintendo (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Nintendo Wii (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=968)

wrog 10-05-2006 17:05

Nintendo Wii

Wii będzie już piątą z kolei stancjonarną konsolą Nintendo i następcą GameCube'a. Pierwszy raz została pokazana światu podczas E3 2005.

Nazwa

Początkowo znana jako Revolution od niedawna może pochwalić się dość dziwną nazwą. Zmianę motywuje się tym, że konsola ma być dla wszystkich, dlatego też jej nazwa musi być łatwa do wypowiedzenia dla każdego bez względu na narodowość. Podwójne "i" ma przypominać dwóch graczy grających razem.

Zaraz po zmianie posypała się spora fala krytyki na Nintendo, w dużej części z krajów angielskojęzycznych, ponieważ nowa nazwa przypomina w wymowie "wee" (słowo odnoszące się do typowo męskiej części ciała :) ).

Design

Jeśli do dnia prmeiery nic się nie zmieni, to Wii będzie najmniejszą konsolą stancjonarną stworzoną przez Nintendo w całej historii firmy. Często przy opisywaniu wielkości mówiło się o trzech położonych na sobie pudełkach DVD. Na przednim panelu widzimy bardzo ładne niebieskie światło, które pokazuje miejsce wkładania płyt. Konsola będzie mogła być postawiona zarówno poziomo jak i pionowo.

Kontroler
Najciekawsza rzecz w całym Wii, to ma być właśnie rewolucja. Urządzenie przypominające zwykłego pilota będzie w stanie wykryć ruchy gracza i przenieść je do gry. Czegoś tak zaawansowanego elektroniczna rozrywka jeszcze do tej pory nie widziała. Konsola będzie obsługiwała do 4 takich bezprzewodowych pilotów. Jak sprawuje się to wszystko podczas gry mieliśmy okazję przekonać się podczas konferencji Nintendo na E3 2006, gdzie szefostwo firmy grało sobie w tenisa. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że kontroler ma wbudowny głośnik oraz wibracje.

Hosen 10-05-2006 17:21

Nintendo Wii

dzieki wrogu, dopiero sie teraz dowiedzialem, ze to ma taki kontroler :D nigdy za bardzo sie nie interesowalem Nintendo. jesli juz to z dziennikarskiego obowiazku. tak to nie przepadam za marianami itd. ale sa milosnicy owych gierek wiec dla nich to na pewno dobra zabawka bedzie.

Rudy_PL 10-05-2006 17:30

Nintendo Wii

dodam jeszcze to http://www.gram.pl/news.asp?id=1711

c1n3k 10-05-2006 18:22

Nintendo Wii

musze miec wii, musze wiec wii, musze...

no poprostu musze to sobie kupic :D

neo_angin 10-05-2006 18:36

Nintendo Wii

To jest konsola, na która czekam równierz bardzo jak na PS3. Tak samo jak w przypadku current genów. Najpierw była PS2, później GC, w meidzy czasie PSP (ale ona sie nie liczy) i teraz bedzie X, to tyle w tej sprawie, czekam na zapowiadana rewolucje i gry, ktore na trailerach wygladaj extra :D

Myszok 10-05-2006 18:41

Nintendo Wii

Wszystko super, ale jak będzio można grać na tym w gałe, czy jakieś strzelanki chodzone? :/ Jakoś nie wyobrażam sobie jak takim czymś można grać w szerszą game gier, chodź pomysł fajny.
Mam nadzieję, że nintendo sobie z tym poradziło i bedzie git :-)

P.S:Czemu nie ma ikonki ":/" w rysunkach?

tOmO 10-05-2006 19:22

Nintendo Wii

Krzykaczu, do konsoli będzie zwykły pad,niektórzy mówią, że podobny do tego z nesa. Wejdź na www.gameonly.pl i znajdź, tam jest zdjęcie.

wrog 10-05-2006 19:35

Nintendo Wii

Ten owalny kontroler, który nawiązuje do klasyka NESowego, jest szykowany głównie z myślą o starych grach ściąganych z netu itd. Gry szykowane na Wii mają obsługiwać pilocika :)

tOmO 10-05-2006 21:55

Nintendo Wii

Nie wyobrażam sobie grania w mojego ukochanego Tonego Hawka pilocikiem, dlatego jest ten padzik.

c1n3k 10-05-2006 22:50

Nintendo Wii

Akurat Tony Hawk Downhill Jam bedzie obslugiwal tylko i wylacznie pilota ;] na gameonly byly screeny (to ze paskudne to inna sprawa :P)

A do wii prawdopodobnie bedzie mozna podlaczyc gackowego pada rowniez

tOmO 11-05-2006 14:55

Nintendo Wii

Ano żeczywiście paskudne (zwłaszcza graficznie), to ja już wime że wybieram X'a i Tonego Project 8 (ten już wygląda pięknie :P ).

KamilW 12-05-2006 17:36

Nintendo Wii

Ale dupowy controller! Takim controllerem nie pograsz sobie kilka godzin bo nie bedziesz czul rak. Fajne i nowoczesne rewelacyjne funckje to on ma ale design tego controllera jest ... Reszta mnie nie zbyt interesuje, bo Nintendo i tak nie ma super gier jak PS i Xbox, i tak tej konsoli nie kupie. A nowa nazwa to wogole taka gay jest ze lol :nie: .

Myszok 12-05-2006 20:15

Nintendo Wii

Wymiatacze będą napakowani lepiej od pudzianowskiego :P

Sokoov 26-06-2006 03:21

Nintendo Wii

Podobno jest szansa że po grze w Nintendo Wii ręka nie uschnie :D . Podobno kontrolerem nie trzeba będzie wcale machać jak opentany. Wystarczy wykonywać nim małe ruchy i będzie też działać jak należy :ok: .

szuja 26-06-2006 11:46

Nintendo Wii

sokoov do chodzenia wogle nie bedziesz machal reka...
bedziesz mial do tego "taki joystick"....

Sokoov 15-09-2006 20:28

Nintendo Wii

Dzisiaj jak wszyscy wiemy (albo nie :P ) była konferencja prasowa Nintendo w Londynie. Wszyscy Wiimaniacy nie mogli się doczekać co oni tam powiedzą. A wię lecimy. Wii będzie kosztować 249€ ~ 1000 zł. U nas będzie pewnie jakieś 1200zł. Premiera 8 grudnia tego roku. Wii będzie miało zainstalowaną przeglądarke internetową Opera. Dowiedzieliśmy się też że Nintendo udostępni nową opcję. Pognozę pogody!

wrog 10-12-2006 00:42

Nintendo Wii

No i po premierze. Ktoś się skusił na Wii? Jak tak czytam wszędzie to opinie są bardzo pozytywne. Sam się trochę nakręciłem i nie wiem czy czasem kasy ze świąt na łii nie wydam :)

Gawlick 10-12-2006 00:52

Nintendo Wii

Mówiąc szczerze to nigdy nie myślałem poważnie o tej konsoli, a ostatnio jak przeczytałem o dodatkowych dziurach do wietrzenia telewizorów to już wogóle :D Jestem zawiedziony Red Steelem bo pokładałem duże nadzieje w tym tytule a to wyszło takie se.... No nic zobaczymy...

Sokoov 10-12-2006 11:23

Nintendo Wii

Ja jednak zrezygnowałem... Jak zobaczyłem filmiki jak wygląda granie Wii to mi sie odechciało... wolę sobie usiąść z padem i spokojnie pogranic niz skakać jak głupi z wiilotem :P

Yacolek 10-12-2006 13:32

Nintendo Wii

taa... Jedyne w co bym zagrał to Zelda :TP...
Szkoda kasy ;) Już wiecie na co sie zdecydowałem :>

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:27.