Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Xbox Live (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=47)
-   -   Xbox Live - Temat Ogólny (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=3608)

Sokoov 19-12-2008 00:14

Xbox Live - Temat Ogólny

Od dzisiaj tutaj piszemy wszelkie kwestie na temat Xbox Live. Koniec z zakładaniem nowych tematów na każdą, że tak powiem, bzdurę. Nie chcemy mieć przecież tutaj burdelu, prawda? Więc jak jakieś zagadnienie nie pasuje do tematu "Problemy z Xbox Live", a nie wymaga też założenia nowego tematu, piszemy tutaj posta :)

Ar7i 19-12-2008 12:09

MS Points

Myślę tak sobie właśnie czy jak bym z kumplem kupił zdrapkę MS points na pól i na przykład ja bym wykupił Map pack do GOW2 i następnie jemu podał wszystkie dane do konta(GT hasło E-mail) czy też mógł by pobrać ten element nie płacąc za niego

crazzie 19-12-2008 12:21

Odp: MS Points

moglby, ale zeby z niego korzystac musialby miec ciagle zalogowane to podane przez ciebie konto, inaczej nie przejdzie

Bender 19-12-2008 12:26

Odp: MS Points

No chyba, że zrecoverujesz swoje konto u kumpla. Na swoim profilu (na jego konsoli) kupisz i ściągniesz mapki. On będzie je miał na dysku jako 1 osoba, która je zakupiła. A Ty u siebie będziesz mógł również grać na tych mapkach (musisz być jednak zalogowany na Xbox Live).

neo 21-12-2008 19:59

Xbox live - kilka pytań

Witam !!
Mam kilka pytań :
- Czy Internet sieciowy można podłączyć do xbox live ?
- jaka jest optymalna szybkość neta (narazie mam 256 nie wiem czy w ogole opłaca sie konto zakładać) ?
- Jaki Internet polecacie ?
- Gdzieś czytałem ze koleś podzielił sobie Internet z neti (nie wiem czy to w ogole jest możliwe) i miał jednocześnie podłączony do kompa i konsoli , czy to mogła być prawda ??.
Jeśli jakieś pytanie są głupie , śmieszne to sorry , ale po prostu sie na tym nie znam i chciałem sie rozwiać swoje wątpliwości .
Z góry dzięki za odp.

crazzie 21-12-2008 20:25

Odp: Xbox Live - Temat Ogólny

co to internet sieciowy? wszystko co potrzebujesz to dostep do internetu, jesli takowy posiadasz to podlaczasz kabel do xboxa i grasz (uprzednio konfigurujac wszystko, w moim przypadku jednak ograniczylo sie to do wpisania mac)

512 to chyba minimum zeby pograc w dobrych warunkach, bywa roznie, ja na swoich 6 mega mam czasem lagi, zalezy od serwerow

a jaki problem podzielic, kupujesz np router i wszystko gra

neo 21-12-2008 20:33

Cytat:

Napisał crazzie (Post 64629)
co to internet sieciowy?

miałem na myśli sieć osiedlową :)

cerberlipiny 08-01-2009 17:42

problem z natem

co trzeba zrobić żeby mieć nat otwarty bo ja mam nat umiarkowany

LampoPL 08-01-2009 17:55

Odp: problem z natem

było już milion razy...
musisz odblokować porty
3074 TCP i UDP
88 UDP

cerberlipiny 08-01-2009 18:38

ja nie mam routera mam przez kompa podłączonego

Assassin 08-01-2009 20:52

Zalozmy, ze kupilem sobie nowa konsola i chce odzyskac swoj gametag... czy zeby go odzyskac musze wpisywac zip code, ktory wczesniej wpisywalem? Jezeli tak to czy mozna sprawdzic jakie liczby sie wpisalo, bo nie pamietam(żal).

crazzie 08-01-2009 21:24

wystarczy ci gamertag, mail na ktory zostal zalozony i haslo

Assassin 08-01-2009 21:51

uff... myslalem, ze jestem zalatwiony na maxa. Dzieki za info;)

Krzychoo 08-01-2009 21:58

Mozliwe zeby wieszanie konsoli było uzależnione od liczby gsa, friendów, przechowywanych wiadomosci itp? Ostatnio x0 wiesza mi sie na moim profilu co 15-20 minut regularnie, a na profilu brata wszystko smiga bezproblemowo... Dla porownania jego GS i liczba przyjaciół- 8tys, ~20, przy moich 31tys, ~100...:rolleyes:

szuja 08-01-2009 22:04

Jak już to miałoby znaczenie jakbyś chciał wejść na swój profil i przeglądnąć osiągnięcia we wszystkich grach, a tak jak po dashu/w czasie gry to raczej nie.

Assassin 08-01-2009 22:07

Mam jeszcze pytanie w sprawie mygamercard, zalozylem sobie tam konto i nie moge sie zalogowac bo caly czas wyskakuje ze powinienem dostac jakas wiadomosc i chyba ja ją niechcacy skasowalem. To da rade cos z tym zrobic zebym mogl ja umiescic na forum?

Moim zdaniem to mozliwe, bo jezeli mam konsole podlaczona do neta to mi sie czasami wiesza, a jak nie mam to nie.

YBAX 08-01-2009 22:11

Problem łączności PC <-> XBOX

Witam.

Piszę ponieważ od pewnego czasu mam problem, która raczej nie ułatwia mi życia. Mianowicie, już śpieszę z wyjaśnieniami.

Odpalam komputer, aby grać via life (kabel ethernet, innej możliwości nie mam, bowiem wifi zbyt drogie, a router stoi w innym miejscu). Więc włączam maszynę, uruchamiam X'a, wszystko się ładnie wczytuje, po chwili wyskakuje mi napis że połączyłem się z usługą LIFE. Dajmy przykład, że kończę grać, wyłączam X'a, ale nie robie tego z PC (pozostaje włączony). Uruchamiam ponownie Xkloca, i co się dzieje? Kompletny brak łączności między obiema maszynami, co czasami niestety jest męczące. Aby oba urządzenia mogły znów się synchronizować, jeśli można tak nazwać, muszę zresetować w 100%, wyłączyć konsole, i znów pokolei odpalać cała machinę, tzn. najpierw komputer, później x.

Mam nadzieję że jasno przedstawiłem swój problem, dodam, że kiedyś tak się nie działo. Czekam na odp.

Ciao ;)

basog 09-01-2009 09:39

Odp: Problem łączności PC <-> XBOX

rPatryk, zauważyłem podobną rzecz u siebie, też mam podłączoną konsolę do PC, który udostępnia net. Zaczęło się to po wgraniu nowego dasha. Z tym, że radzę sobie inaczej, nie resetuję urządzeń, tylko wybieram z konsoli 'połącz z xbox live'. Konsola odpowiada, że nie ma połączenia, wybierasz 'testuj połączenie' (zostaniesz wylogowany) i podczas testu wszystkie kroki wyświetla na OK. Zaraz po teście robisz znów 'połącz' i łączy bez problemu. Całość zajmuje ok minutę.

CieniasuPRL 09-01-2009 13:50

Cytat:

Napisał cerberlipiny (Post 66470)
ja nie mam routera mam przez kompa podłączonego

Masz router, routerem jest PC i to na nim musisz przekierować porty na IP konsoli (w udostępnianiu połączenia, a także i gdzie indziej jeśli używasz firewalla innego niż zapora).

YBAX 09-01-2009 19:52

Odp: Problem łączności PC <-> XBOX

Cytat:

Napisał basog (Post 66521)
rPatryk, zauważyłem podobną rzecz u siebie, też mam podłączoną konsolę do PC, który udostępnia net. Zaczęło się to po wgraniu nowego dasha. Z tym, że radzę sobie inaczej, nie resetuję urządzeń, tylko wybieram z konsoli 'połącz z xbox live'. Konsola odpowiada, że nie ma połączenia, wybierasz 'testuj połączenie' (zostaniesz wylogowany) i podczas testu wszystkie kroki wyświetla na OK. Zaraz po teście robisz znów 'połącz' i łączy bez problemu. Całość zajmuje ok minutę.

twój sposób działał, jednak było to w czasach gdy wszystko chodziło poprawnie, polacz z xlife, wylogowanie, test i ponowne polaczenie, jednak teraz pokazuje mi, że brak połączenia w 100%, nie wykrywa kabla w teście. do momentu aż nie zresetuje obu "maszyn"

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:05.