Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Hyde Park (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Klub Książki (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=5424)

Fighter Pl 03-09-2009 10:25

Klub Książki

Czytasz książki? Pochwal się co ostatnio ciekawego przeczytałeś.

Ja skończyłem pierwszą cześć Blade Runnera autorstwa Philipa K. Dick'a. Teraz zabrałem się za drugą część. Trzecia już leży na półce i czeka na swoją kolej.:)

crazzie 03-09-2009 10:53

Odp: Klub Książki

ja ostatnio przeczytalem Reke Boga J. Burnsa o Maradonie, Kompanie Braci Stephena Ambrose'a, a teraz czytam Kilka Nocy Poza Domem Piątka, jutro jade do krakowa i warszawy wiec biore jeszcze dwie ksiazki Kapuscinskiego do pociagu :)

Q-Jot 03-09-2009 11:07

Jestem w trakcie "Miasta Ślepców" Jose Saramago i podoba mi się .Trzyma w zainteresowaniu i akcja powoli wzbogaca się o nowe wydarzenia ,czasami kontrowersyjne .Ciekawa książka o epidemii ślepoty w pewnym mieście i kwarantannie tych osób w starym szpitalu .Lecz jedna z wyalienowanych osób widzi i to wprowadza nowe światło na akcję się rozgrywającą .

lokiGEO 03-09-2009 12:03

Trylogia Husycka Sapkowskiego - "Narrenturm" , "Boży Bojownicy" , "Lux perpetua". Moim zdaniem lepsze od wiedzmina.

lvizzz 03-09-2009 12:48

Cytat:

Napisał Fighter Pl (Post 95803)
Czytasz książki? Pochwal się co ostatnio ciekawego przeczytałeś.

Ja skończyłem pierwszą cześć Blade Runnera autorstwa Philipa K. Dick'a. Teraz zabrałem się za drugą część. Trzecia już leży na półce i czeka na swoją kolej.:)

Fighter, gdzies sie podziewal, jakos w ogole Cie nie forum nie widzialem ostatnio.Dobry temat, nie sadze zeby utrzymal sie za dlugo na forum graczowym, ale moze...Ostatnio nic nie czytalem, tzn z ksiazek, bo nadrabiam zaleglosci w czasopismach, ktorych mi sie uzbieralo nie wiadomo ile.W Polsce mam zamiar kupic najnowszego Chine Mieville'a-polecam wszystko co napisal, super oryginalna literatura, nawet Dukaj go poleca, a Dukaj to obecnie najlepszy zyjacy pisarz dla mnie-i pewnie Kinga tez.Jak przeczytam, co w tym natloku gier moze zdarzyc sie niepredko, napisze recke.

Fighter Pl 03-09-2009 13:27

Cytat:

Napisał marcellus221 (Post 95810)
Fighter, gdzies sie podziewal, jakos w ogole Cie nie forum nie widzialem ostatnio.Dobry temat, nie sadze zeby utrzymal sie za dlugo na forum graczowym, ale moze...Ostatnio nic nie czytalem, tzn z ksiazek, bo nadrabiam zaleglosci w czasopismach, ktorych mi sie uzbieralo nie wiadomo ile.W Polsce mam zamiar kupic najnowszego Chine Mieville'a-polecam wszystko co napisal, super oryginalna literatura, nawet Dukaj go poleca, a Dukaj to obecnie najlepszy zyjacy pisarz dla mnie-i pewnie Kinga tez.Jak przeczytam, co w tym natloku gier moze zdarzyc sie niepredko, napisze recke.

Witam, witam. Ostatnio w ogóle nie grałem, Konsola była zakurzona- wakacje:) Teraz powoli wracam do świata gier(Fallout 3). Co do tematu to pomysł podsunął mi Q-Jot na innym forum:D
Może się przyjmie a może nie. Zobaczymy.

Hosen 03-09-2009 13:51

Tu to raczej by pasował temat "jaki acziwment gajd ostatnio przeczytałeś", to masz murowane 1000 stron :). A co do książek to Milczenie owiec i reszta o Lecterze. Polecam też "Operacja Timber Wolf".

inoobiPL 03-09-2009 17:54

Ja polecam "Kod Leonarda Da Vinci" i "Komórka" Kinga

Mustang 03-09-2009 18:40

Ostatnio? Opowiadania "Po zachodzie słońca" Kinga, troszkę nie to co lubię najbardziej, bo te przeczytane dotychczas są pozbawione typowego klimatu horroru/kryminału. Poza tym ostatnia książka Krajewskiego, "Głowa Minotaura" z równie ohydnymi akcjami co w serii wrocławskiej (to lubię :) ), a teraz Stieg Larsson i "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", naprawdę wciąga.
A w wakacje przeczytałem sobie 7 tomów Harry'ego Pottera, miałem te "Insygnia śmierci" do zaliczenia, ale nie pamiętałem co było wcześniej, więc po prostu powtórzyłem wszystko.

MaKsIk PL 03-09-2009 18:56

Ostatnio przeczytałem "ostatnie zyczenie" Sapkowskiego :) I juz koncze Miecz przeznaczenia i potem zabieram sie do "krew elfow" :)

Frezer 03-09-2009 19:37

książki są spoko tyle tylko że bardzo niszczą wzrok, oko człowieka nie jest przystosowane do czytania małych literek a o zdrowie trzeba dbać wiec staram sie ograniczać czytanie do minimum

MaKsIk PL 03-09-2009 19:44

A co zdrowsze jest siedzenie i nabijanie 82k GS? ;>

Sokoov 03-09-2009 21:09

Ja ostatnio (połowa lipca :P) zaliczyłem ostatni tom z sagi Wiedźmińskiej, Panią Jeziora. Genialne książki, szczerze polecam :) . Aktualnie czytam "Kapłanka w Bieli" autorstwa Trudi Canavan. Też nawet niezłe, jednak przez to, że nigdy nie miałem zapału do książek męczę ją i męczę. Nawet jeśli książka jest bardzo ciekawa i bardzo wciąga, jak się specjalnie nie zbiorę to jej nie tknę :P

MaKsIk PL 03-09-2009 21:50

Też tak mam,jak bylem nad morzem to w jednym ciagu potrafilem przeczytac 100-150 stron:)

Naprawde ksiazki o wiedźminie sa godne polecenia:) Kazdy fan gier RPG bądź też milosnik fantasy powinien zaliczyc ksiazeczke:)

grizzzly12 04-09-2009 21:01

Niedawno skończyłem całą sagę wiedżmina- gelnialna saga, polecam.

waterwire1 05-09-2009 00:02

Gorąco polecam Stephena Kinga "Martwa Strefa", "Miasteczko Salem" i moja ulubiona "Zielona Mila". Naprawdę warto przeczytać. Dodam jeszcze Dean R. Koontz "Odwieczny Wróg" W chwili obecnej powoli zabieram się za opowieści Stephenie Meyer z serii "Zmierzch" sam film mi się spodobał, niedlugo do kin trafi 2 część z sagi "Księżyc w nowiu". Zazwyczaj książka jest lepsza od filmu i jeżeli sprawdzi się to również w tym przypadku to naprawdę warto przeczytać.. no to nic zabieram się za czytanie :)

Fanom Tolkiena polecam barwną sagę Terr'yego Brooksa o świecie Shannary w sklad ktorej wchodza "Miecz Shannary", "Kamienie Elfów","Pieśń Shannary" oraz "Potomkowie Shannary". Na dlugo po przeczytaniu pozostanie wam w pamięci :)

Silencer PL 16-09-2009 00:35

zawsze mi sie podobala Trylogia Mrocznego Elfa z Forgotten Reals Salvatore... czytalo sie jednym tchem wszystkiego 3 czesci i za kazdym razem wciaz wracalem do niej...:dance:

tak samo Kompania Braci Ambrose'a (na jej podstawie powstal serial) to jest kawelek dobrego dokumentu ktory moze sie podobac i mozna czytac od dechy do dechy wylapujac wszystkie smaczki :)

Q-Jot 08-12-2009 20:50

Coś bym przeczytał .Czytali Lem-Niezwycieżony ,albo Cormac McCarthy -Droga ? Słyszałem pochlebne opinie ,ale nie mogę się zabrać .

Myślałem ,żeby wziąć się za S.Kinga ,ale tak naprawdę nic o nim nie wiem ,jest na niego hype .Co polecicie na początek ,żeby mną wstrząsnęło ?

Krzychoo 08-12-2009 20:56

Cytat:

Napisał Q-Jot (Post 109472)
Coś bym przeczytał .Czytali Lem-Niezwycieżony ,albo Cormac McCarthy -Droga ? Słyszałem pochlebne opinie ,ale nie mogę się zabrać .

Myślałem ,żeby wziąć się za S.Kinga ,ale tak naprawdę nic o nim nie wiem ,jest na niego hype .Co polecicie na początek ,żeby mną wstrząsnęło ?

Byłem niedawno w empiku, krótko się okresliłem jakiej ksiazki szukam: "najgrubszą i najtańszą" i dali mi Kinga 'To'. Podobna jedna z jego lepszych, przeczytałem ze sto stron co dla mnie nie lada wyczynem jest i jeszcze sie nie zniecheciłem.

Pawel1995k 08-12-2009 21:26

Dla wszystkich fanów wojny/uzależnionych graczy od call of duty polecam gorąco serię książek Toma Clancy'ego. :) Szczególnie "Oblężenie", "Racja Stanu", "Linia Kontroli" i "Casus Belli". :) Miłego czytania!

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:42.