Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Sprzęt i oprogramowanie (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Jak konwerować pliki za pomocą ps3 media server? (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=10646)

acidhead1984 20-01-2012 22:33

Jak konwerować pliki za pomocą ps3 media server?

Ściągnąłem ten program i za pomocą niego mogę oglądać na xbox 360 filmy,które mam na dysku na kompie.Niestety konsola nie czyta plików np rmvb czy dvix.Jak je skonwertować? Podobno ten program to robi,ale nie znalazłem tego

chrono87 20-01-2012 23:12

Odp: Jak konwerować pliki za pomocą ps3 media server?

Zaznacz w programie aby wyświetlało ci folder TRANSCODE na konsoli. Tam wejdz i odtwórz poprzez Mencoder.
Jak nie pomogło to upewnij się, że niemasz jakiejś zwalonej wersji programu bo takich nie brakuje, nie raz na PS3 ściągnąłem niby nowszą wersje a chodziła tragicznie. Normalnie program łyka mi wszystko, używałem go też na X360 i jakoś działało.

acidhead1984 21-01-2012 21:44

Niestety nie pomogło.Nadal odtwarza tylko filmy w "avi".Ściągnąłem drugi raz ten program,ale bez zmian.Cóż pozostaje tylko konwersja wszystkiego na avi albo wmv bo te pliki odczytuje.Tylko jakimś innym programem

chrono87 21-01-2012 22:46

Nie wiem co jest, ale na xboksie oglądałem avi, mkv z napisami bez problemu wiec może jeszcze pokombinuj.

acidhead1984 21-01-2012 23:12

Cytat:

Napisał chrono87 (Post 224674)
Nie wiem co jest, ale na xboksie oglądałem avi, mkv z napisami bez problemu wiec może jeszcze pokombinuj.

A masz jeszcze zainstalowany ten program? Może podasz mi swoją konfiguracje? Czytałem na jednym forum,że trzeba pozmieniać parę rzeczy np wpisać ip konsoli,port i coś jeszcze.Zrobiłem tak jak w instrukcji i nic,ale może coś źle robię.
Jak odtwarzam rmvb z katalogu mencoder to wyskakuje wiadomośc,że ten plik nie jest obsługiwany.Z tego co przeczytałem dziś o tym programie to nie trzeba nic konwertować powinien odtwarzać je od razu.

chrono87 21-01-2012 23:20

Ja nic nie zmieniałem w programie tylko ustawiałem jakosc i napisy. Nigdy nie odtwarzałem filmu rmvb, więc może program ma z tym problemy. A sam program wszystko sobie przerabia w locie, odpalasz film w konsoli i po kilku sekundach powinien już być odtwarzany.

acidhead1984 22-01-2012 12:25

Jak to przerabia w locie? To znaczy,że po odpaleniu z folderu na konsoli powinien się automatycznie zmienić?
To ja już nic niewiem.Tam piszą,że powinien odczytać każdy plik.
A słyszałeś o tym,że podobno konsola niby automatycznie ściąga kodeki jak nie może odczytać pliku? U mnie oczywiście tego nie ma,ale na każdym forum o tym czytałem

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:58.