Xbox Online Center Forum

Xbox Online Center Forum (http://forum.onlinecenter.pl/index.php)
-   Opinie, komentarze (http://forum.onlinecenter.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Podcast Online Center - Epic Fail (http://forum.onlinecenter.pl/showthread.php?t=4032)

wrog 15-02-2009 23:39

Podcast Online Center - Epic Fail

Od jakiegoś czasu przewija się pomysł stworzenia podcastu Online Center, czyli audycji, w której można by usłyszeć komentarze na różne tematy związane z aktualnymi wydarzeniami i grami. Chciałbym wiedzieć co Wy o tym sądzicie? Czy jest zapotrzebowanie na taką formę ekspresji? :) Jeśli tak, to jak byście sobie to wyobrażali?

Gawlick 16-02-2009 07:41

Odp: Podcast Online Center

Powiem szczerze, że od czasu kiedy ugryzłem coś radiówki, zupełnie inaczej patrze na podcasty. Dla mnie wnoszą o wiele wiecej niż recenzja czy zapowiedz tekstowa. Jeśli tylko mają spójna formę oczywiście. Wiadomo jest to czasochłonne, ale pozwala przekazać też więcej informacji na pewno, zależnie od tego co faktycznie ma się znaleźć w takim podcascie. Podsumowanie tygodnia, jakieś super nowinki, czy nawet recenzje, ot to trzeba by rozdzielić, ale o wiele przyjemniej się słucha niż czyta ;)

Hosen 16-02-2009 09:19

Szczerze to dopiero z miesiąc temu dowiedziałem się co to jest :D. Nigdy żadnego nie słyszałem i nie mam pojęcia ocb, oraz nie wiem czy takowy bym chciał nagrać, bo pewnie wówczas trzeba by było oznaczyć to jako 18+, albo w ogóle wyciąć ;).

Q-Jot 16-02-2009 10:44

To by dobre było .Kiedyś robiło coś takiego Game.Hot (nie wiem czemu to cenzurujecie :D ) bodajże i w dwie osoby w studiu przez pół godziny gadali o grach i wydarzeniach .Można się było uhahać .Może by też do tego jakieś videorecenzje ,albo chociaż komentarze innych recenzentów to ukazującej się recenzji .Ale nie na zasadzie jedna osoba się wypowiada ,potem druga ,tylko płynna dyskusja i wymiana zdań .Wtedy ma lepszy przekaz .I wideo-wywiad z redakcją PSX Extreme w pierwszym odcinku !

pejblo 16-02-2009 16:20

Jeśli chodzi i videorecki to lepiej sie takowe ogląda niż ślęczy przed monitorem i czyta. Osobiście nie mogę czytac na kompie bo po 5 zdaniach już mnie zaczyna łeb nap... Napadowe bóle głowy mam xD (ze skeczu Ani mru mru). Z ledwością czytam jakieś newsy na wp, a co dopiero kilkustronicową recenzję. Można by też zrobić takie coś jak serwis GryOnline tzn. Przegląd Tygodnia i tam podyskutować na dany temat.
BTW: Może lepiej by było jakąś ankietę zrobić.

wrog 16-02-2009 16:25

Ankieta nic nie da, tu chodzi o opinie i pomysły, a nie suche głosy. Dzięki za powyższe, czekam na więcej :)

Co do recenzji czy innych materiałów wideo. W tej chwili nie mamy możliwości bezpośredniego zgrywania obrazu.

Bari 16-02-2009 16:30

jak dla mnie - super pomysl ! tylko ze powinno dzialac to na zasadzie zwyklego radia internetowe, gdzie caly czas mozna uslyszec muzyke oraz rozne audycje typu wiadomosci, czy ciekawostki z forum itp, ale jesli to bedzie puste radio i co 20h bedziesz puszczal 20 minutowa audycje z wiadomosciami to jak dla mnie to bez sensu, bo nikt z zegarkiem nie bedzie siedzial czekal na audycje

chyba ze bedzie to na zasadzie ze nagrane audycje bedziecie wstawiac na strone do pobrania i kazdy bedzie to mogl posluchac -ale w takim wypadku to bylbym za czyms w rodzaju gram tv czy jak to tam sie nazywa na gry online pl (zawsze mozna kupic karte tv do kompa za 100zl i konsole do karty podpiac, wiec to nie jest wiekszy problem)

ps - NIE TYLKO WIADOMOSCI O XBOXIE ! XD

wrog 16-02-2009 16:35

Cytat:

(zawsze mozna kupic karte tv do kompa za 100zl i konsole do karty podpiac, wiec to nie jest wiekszy problem)
Trzeba mieć jeszcze kompa :) Na coś zewnętrznego z HDMI jakoś nie trafiłem.

Pawcio4 16-02-2009 17:39

Jezeli chcecie miec ogolne pojecie jak ma wygladac porzadny podcast, polecam posluchac wedlug mnie mistrzow tego fachu - Major Nelson Radio, Gamertag Radio, Sarcastic gamer i Rebel FM. Sam slucham podcastow od 3 lat juz i dla mnie jest to najlepsza forma przekazu informacji, szczegolnie jezeli jeszcze rozmawia sie o grach :)
Co do video recenzji jest to strasznie trudna sprawa, najlepszym video podcastem, ktory sie tym zajmuje sie jest Co-Op od area5.tv, dawny 1up Show. Pracuja nad nim najlepsi redaktorzy oraz ludzie po wyksztalceniu filmowym. Zeby wyprodukowac tygodniowo 30 minut materialu siedza codziennie po kilka godzin :) Wiec raczej ograniczyl bym sie do podcastu z prawdziwego zdazenia, ktory przekazuje aswiezsze informacje z danego tygodnia, posiada "osobowosc" prowadzacych z lekkim humorem.

anzicurt 17-02-2009 02:26

Polecam rowniez profesjonalnie Evil Avatar Radio i zabawny Bungie podcast:)
Do stworzenia czegos takiego nie potrzeba wiele (sprzetowo) troche polotu i pomysl wystarczy. No i jeszcze jakis slyszalny -meski- glos, chrzakanie pod nosem tylko wqrwia:)
PS -Nie moge sie doczekac az wpadnie tu *ekhm*niespelniony*ekhm* zeratul i zacznie blagac czy moglby to tworzyc pod szyldem oc:lol::lol::lol:

Zeratul 17-02-2009 15:24

Błagać to ty możesz Jaro o laskę... Zeratul nie czuję się niespełniony (co potwierdziła wczoraj w nocy jego laska) więc nie musi o nic błagać.

A podcast jak najbardziej... pod warunkiem, że Hosen będzie brał udział, bo wrog to się nie nadaje, on jest za poważny. A "Żubr występujący w puszczy" jak najbardziej!

Jaro5412 17-02-2009 16:26

Cytat:

Napisał Zeratul (Post 71202)
Błagać to ty możesz Jaro o laskę... Zeratul nie czuję się niespełniony (co potwierdziła wczoraj w nocy jego laska) więc nie musi o nic błagać.

A co Zeratul, nagrałes jej showshowshowshow o tym jak sprawic zeby twoja własna baba stała się lesbijką ???

Co do podcastu, musze to usłyszeć!!!!!!! Muszę :rofl::rofl:

Zeratul 17-02-2009 17:09

Cytat:

Napisał Jaro5412 (Post 71226)
A co Zeratul, nagrałes jej showshowshowshow o tym jak sprawic zeby twoja własna baba stała się lesbijką ???

Co do podcastu, musze to usłyszeć!!!!!!! Muszę :rofl::rofl:

Nie. A teraz wyjaśnij mi co takiego zabawnego napisałeś, że turlasz się ze śmiechu. Bo chyba coś ci nie wyszło.

Saszłyk 17-02-2009 17:11

Cytat:

Napisał Zeratul (Post 71202)

Ossstrrrro! Można powiedzieć cios poniżej pasa.
Jeśli chodzi o podcasta jestem za, ale pomysłów nie posiadam ponieważ nie znam się na tym:)

Zeratul 17-02-2009 17:49

Parę szybkich myśli:

nazwa:

OCo biega żubrze? (nawiązanie do piwa żubr i OC czyli onlinecenter)
lub
Przy żubrze

Podcast trwający od 10 do 20 min. Nie dłużej by nikogo nie zanudzić i w 100% spontaniczny. Np. spotyka się wrog z Hosenem i rozmawiają o grach w które grali i nadchodzących premierach. Zwykła rozmowa i komenatrz. Ludzi interesują opinie innych. Oboje macie dosyć dobre głosy, więc się nadajecie...

Podcast beż żadnych gości na początku i zobaczycie jak się przyjmie i czy się przyjmie.

Hosen 17-02-2009 17:54

Ja mam słaby głos, ale jak jest potrzeba słuchania naszego szmądzenia, to mogę się poświęcić ;). Co do nazw to mocno "używkowe" :) OCB (bletki), Żubr (browar).
edit: a nie, OCo biega, a nie OCB, źle popatrzyłem, ale na jedno wychodzi ;)

Q-Jot 17-02-2009 18:06

I w pierwszym odcinku wywiad z VIPem - Zeratulem .

Zeratul 17-02-2009 18:07

wlasnie, co z moim VIPem?

wrog 17-02-2009 18:15

Szuja zabrał. I nie spamować mi tu!

szuja 17-02-2009 19:01

Nic nie zabrałem. Jedynie na trolla poluje (do nicka się już przyzwyczaiłem :( ).

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:26.