Wątek: Bronie
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-06-2005, 15:01   #6
InSiDe
Banned
InSiDe Zobaczymy co z niego wyrośnie

Reputacja: 0
Wyślij wiadomość przez AIM do InSiDe
Domyślnie Bronie

. Dziś cały ranek zbierałem na podwójne miecze i przed chwilą skończyłem drugą misję z nimi. Powiem krótko - są kozackie! Ponieważ do tej pory grałem młotem wydawało mi się, że nie będzie trudną rzeczą robienie uników w walce (podwójnymi mieczami jak i młotami nie da się blokować). Niestety - o ile głównym atakiem młota było trzymanie odpowiednio długo R1 i można było kciuka zawsze w pogotowaiu na O (unik) trzymać; tak przy mieczach to się nie sprawdza. Robienie combosów prawą gałką które trzeba dobrze w czasie wstrzelić bywa absorbującym na tyle, że skuteczne unikanie ataku jest trudniejsze do ogarnięcia. Niewątpliwie jest to tylko kwestią wprawy, jakkolwiek uwagi trzeba jej trochę poświęcić.
. Jeśli już mowa o combosach. Robią wrażenie. Miecze nie zadają dużo obrażeń jednak są szybkie i można całkie ładną wiązkę puścić na monstra. Gorzej, jeśli nie wszystkie wejdą albo któryś zrykoszetuje. Wtedy trzeba całą kombinację od początku. Kolejną rzeczą o której trzeba wspomnieć jest fakt, że miecz - podobnie jak lanca - jest bardzo precyzyjną bronią. Ataki wyprowadzane są przeważnie dokładnie na wprost i mamy tylko dwa "młynki" (prawy i lewy) którymi możemy zadać obrażenia mniej więcej w kierunku prawo-przód i lewo-przód. Z tego też powodu trzeba uważać, by nic nas nie zaszło z boku czy od tyłu :] Przy odrobinie wprawy nie jest to kłopotem ponieważ combosy są dość długie. Mam tu na myśli, że gry na combo składa się potrójny atak na wprost zakończony młynkiem trwa on około 2,5 sekundy przez które nasza postać nie reaguje na lewą - odpowiedzialną za poruszanie się - gałkę. Co w tym ciekawego? Ano to, że w tym czasie możemy spokojnie rozglądnąć się w okół (obracając kamerę krzyżakiem) by mieć aktualny ogląd na świat. Brzmi skomplikowanie i trudno ale uwierzcie mi, jest całkiem latwe do wykonania :]
InSiDe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem