Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-03-2011, 08:50   #6
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 
Liczba Osiągnięć: 28

Domyślnie Odp: Koniec papierowych instrukcji/wkladek w grach od ea i ubisoftu

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Pytanie czy to tylko w USA, czy także w Europie. W przypadku Ubi skończyło się na Ameryce Północnej, u nas nadal przecież są.

Mnie to i tak w sumie wisi czy na papierze, czy na płycie w wersji elektronicznej jest. Teraz praktycznie każda gra ma samouczek, który wykłada wszystko łopatologicznie i instrukcja jest w ogóle zbędna.
No ale w Assassin's Creed Brotherhood nie ma właściwej instrukcji, jest tylko parę storn o sterowaniu i informacje prawne. Właściwa instrukcja jest dostępna dopiero z poziomu gry. Na tych paru stronach w pudełku Ubi wyjaśnia, ze tak się sprawy mają ze względu na dobro "Matki Ziemi" (takiego sformułowania użyli, "Mother Earth", lol).
Mnie to w sumie nie przeszkadza, jakby w pudełkach były piękne instrukcje z unikatowymi rysunkami, jakimiś tekstami (ciekawymi) wprowadzającymi w świat gry na marginesie (niby coś takiego było np. w instrukcji do The Darkness, Overlorda, Gears of War 2, ale nijak to się ma do dygresji z podręczników do Warhammera dla przykładu) to było by czego żałować. Jednak większość instrukcji jest czarno biała i ma opis jak mulit obsłużyć oraz klawiszologię (instrukcje od CoD dla przykładu). Jak już instrukcja jest kolorowa i posiada opis NPCs to już jest wysoko ponad standardem.
Co więcej - widzę tu potencjał: podręcznik w grze może być autentycznym podręcznikiem na miarę obecnej generacji: po co ograniczać się do wstępu fabularnego jak można od razu klepnąć wysokiej jakości filmik pełniący funkcję drugiego intra/wprowadzenia? Po co opisywać combosy, jak można (ma to już miejsce w wielu grach) pokazać jak dana technika wygląda? Zresztą, o czym ja piszę? Już sporo gier ma rozbudowane tutoriale (spójrzcie na gry Arcade - tam instrukcja jest tylko w formie cyfrowej) dostępne w każdym momencie gry. Może pójście w stronę ich rozwoju doprowadzi do tego, że każda gra będzie mieć ładny i rozbudowany zestaw instrukcji, będący jednocześnie czymś na wzór codexów z gier BioWare - oprócz wskazówek jak grać i porad będzie posiadać liczne opisy niuansów świata gry, szczegółowe i bogato ilustrowane opisy broni i przeciwników, itp.. Takie coś mi się marzy i jak w tę stronę pójdą to będę się bardzo cieszył, że zrezygnowano z papierowych instrukcji.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem