Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-07-2005, 13:18   #3
Minio
Nowy
Minio Zobaczymy co z niego wyrośnie

Reputacja: 0
Wyślij wiadomość przez AIM do Minio
Domyślnie paczta i się uczta ludziska

To jest trochę bardziej skomplikowane. Nie wiem, czy się cokolwiek na tym znasz, to Ci napiszę takiego szybiego FAQa.

Masz 2 karty sieciowe w PC. Jedną łączysz się z internetem a prez drugą łączysz się z Xboxem kablem scrossowanym (skrętka- koniecznie taki, inaczej nie będzie działał). Teraz w Panel Sterowania -> Połączenie Sieciowe i Internetowe -> Połączenie sieciowe (tak to wygląda w Win XP, nie wiem jak w innych) masz dwa połączenia- Połączenie lokalne 1 i Połączenie lokalne 2. To drugie to jest to, które łączy się z Xboxem (przynajmniej zazwyczaj tak jest- dla wygody możesz je przmianowac, np. na 'Internet' i 'Xbox', choć nie jest to niezbędne). W drugim klikasz prawym przyciskiem myszy -> właściwości -> Protokuł internetowy (TCP/IP) -> właściwości i tam wpisujesz:
Adres IP: 192.168.0.1
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyslna i adresy DNS muszą pozostać puste.
Teraz w swoim dashu w Xboxie (zapewne masz go przerobionego) poszukaj ustawień sieciowych (sorry, nie chce mi się rozdrabniac, zwłaszcza że sam uzywam tylko jednego). Tam ustaw IP Xboxa na 192.168.0.2, Maska podsieci na 255.255.255.0 a brama domyślna na 192.168.0.1 . Teraz w PC klikaj 'Ok' aż wyjdziesz z Panelu Sterowania (zmiany muszą się zapisać) a Xboxa nie zaszkodzi zresetować. W Start -> Uruchom wpisz ping 192.168.0.2. jeżeli jest połączenie, to wszystko jest ok. Teraz musisz jeszcze udostępnić połączenie internetowe dla swojego Xboxa. Robi się to tak:
W Panelu Sterowania muszisz dojść tam, gdzie były 2 połączenia internetowe (ścieżkę masz wyżej). Klikasz prawym na to przez ktore łączysz się z internetem i w 'Zaawansowane' przy wszytkich 3 punktach ma byc zaznaczony 'ptaszek' . To by było na tyle.
Zaznaczam, że:
pisałem ten krótki FAQ na podstawie Win XP i nie mam bladego pojęcia, jak te same rzeczy robi się na innych systemach.
pisałem go na podstawie wiedzy wyniesionej z FAQów TomisH'a i smuto'a z http://forum.xbox-scene.pl. Wszelkie podobieństwa są niezamierzone i przypadkowe.
Mogę to napisać w formie czytelniejszej a potem ktoś to przypnie tutaj i zamieści odnośniki w tematach sieciowych.
EDIT: ale wtopa, ja moge przypinac nowe tematy
Minio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem