Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2017, 23:51   #950
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Domyślnie Odp: Nowości filmowe/serialowe

Texas Chain Saw Massacre - oglądałem ten film jako dziecko, nie wiem co ten fakt może stanowić o moich starych.

Postanowiłem sobie przypomieć jakiś czas temu i....To jest petarda, bo po 40 latach ten film masakruje i rozpierdala 99% horrorów z ostatnich 20 lat. Co w sumie potwierdza tezę, że w horrorach nic się nie dzieje; są filmy jak Bababook albo What we do in the Shadows, ale to wyjątki potwierdzające regułę. Horror kwiczy.

TXSM to doznanie bardzo bolesne, bo małobudżetowe. Widać cięcia, widać brak kasy, ale widać też ogromną pasję, innowacyjność, jak kadr z huśtawki od dołu pokazujący pośladki bohaterki. Teraz to norma, ale drzewiej byłało inaczej.

Film jest tak inny - nie chcę mówić, że straszny - że można oglądać obraz teraz, cała fomuła się sprawdza: nie ma muzyki, są sceny niby z dokumentalnego video, taki 'Hitchicker' to postać genialna, z tą całą spieprzoną gadką i manieryzmami.

Póżniej jest tylko lepiej, cały montaż, zbliżenia na twarz i oczy torturowanej, to coś niesamowitego. Co ciekawe: obraz używa minimalistycznej ilości krwi i gore, praktycznie nic tam takiego nie ma drastycznego. Sam fakt ciekawy.

Tyle w sumie. Chcialem więcej napisać, ale mi się nie chce. Marcin, czu możesz nowuch przygarnąć?

Dla mnie geniusz horroru.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem