Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Online Center > Opinie, komentarze

Opinie, komentarze Masz jakiś pomysł, który może ulepszyć Online Center? Napisz o nim tutaj.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-04-2009, 19:37   #41
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 
Liczba Osiągnięć: 30

Domyślnie Odp: Calaki

Cytat:
Napisał Zeratul Zobacz post
Pytanie tylko dlaczego nie wyróżnić ludzi, którzy swego czasu zdobyli 100% w wersji podstawowej? Tu moim zdaniem wygrywa Sony z platynowym pucharkiem... 100% nie ma, ale jest platyna symbolizujaca, że milestone został osiągnięty
Dokładnie, na PS3 można po prostu zdobywać te platyny i nie przejmować się dodatkami, na X360 mimo wszystko faworyzowany jest GS. Z drugiej strony to Microsoft był pionierem jeśli w ogóle chodzi o system osiągnięć i Sony widząc już jak wszystko działa, mogło go trochę poprawić.
Stary 02-04-2009, 19:38   #42
snakemaycry
Wariat
snakemaycry Jest wokół niego pozytywna aurasnakemaycry Jest wokół niego pozytywna aura

snakemaycry's Avatar

Reputacja: 180

Lista Osiągnięć
360 stopni Achievement Whore Donator Dopiero się rozkręcam! 
Liczba Osiągnięć: 5

Cytat:
Napisał Skyline14 Zobacz post
Masz troche racji Zeratul. Przez DLC do GRIDa można powiedzieć że straciłem calaka bo gre już wcześniej sprzedałem a dodatek był zupełnie nie spodziewany. Ktoś kto sprzedał wcześniej gre i DLC wyszło potem raczej nie będzie kupował gry jeszcze raz.
Możnaby wyróżniać tych którzy zdobyli wczesniej 1000/1250 ale trzeba by zrobić osobną rubryke pod grą. Zaraz ktoś z redakcji powie że za dużo by z tym roboty.
Za dużo z tym roboty
Stary 02-04-2009, 19:53   #43
Assassin
No-life
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 11216

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Mnie tez te dodatki wku*wiaja. Moj pierwszy calak w Fable 2. Cieszylem sie jak cholera! Potem wyszlo DLC i dupa calaka nie ma. Tak samo z PoP. Zdobylem calaka, mialem szczescie, poniewaz nie mialem bledu, ktory miala wiekszosc. I co z tego? Wyszlo DLC i znowu mozna powiedziec, ze moje wysilki poszly na marne. Teraz tak samo bedzie z Mirror's Edge. Zostaly mi 4 speed runy i bedzie 1000GS, ale co z tego jak wyszlo DLC. Nie wiem nawet czy sie bede mogl pochwalic w temacie "mistrzowie calakow". Dobrze, ze do Dead space dodatku nie ma (jak dla mnie).
Stary 02-04-2009, 19:59   #44
Krzychoo
Wariat
Krzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znają

Reputacja: 606

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Lubiany I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 15

Co to za roznica czy bedziecie w jakiejs rubryce, tabelce czy rankingu... Grajcie dla siebie. Jesli z jakichs wzgledow nie mozesz kupic dodatku, to nikt ci nie broni traktować tysiaca jako calaka. I tak poza OC wiekszosc graczy ma w dupie calaki, a już tym bardziej mało komu to imponuje..
Krzychoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2009, 20:15   #45
adrjan
Znajomy
adrjan Wkroczył na dobrą drogę

adrjan's Avatar

Miasto: Szczecin
Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Janko Muzykant  Konsekwentny Go! Go! PSP/Vita 
Liczba Osiągnięć: 11

Krzychoo, podzielam Twoje zdanie, ale pamiętaj, że niektórzy grają nie tylko dla przyjemności. Starają się wykonywać wszystkie zadania jakie wymyślili dla nich twórcy i daje im satysfakcję "zrobienie wszystkiego co było/jest do zrobienia". Dla nich granie to nie tylko przyjemność, ale i rywalizacja. Pomyśl, czy nie chciałbyś być, grająć w np. GoW 2 multiplayer, pierwszy w swojej drużynie ? Tak samo oni chcą być pierwsi na innej liście. IMO, każdego, nawet najłatwiejszego calaka (no może poza Avatarem) zdobywa się przyjemnie.

adrjan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2009, 20:17   #46
Assassin
No-life
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

Ja gram jak najbardziej dla siebie. Calakowanie gier sprawia mi duza przyjemnosc, moze nie wieksza jak sama gra, ale prawie. Dzieki nim gra sie dluzej w daną grę. Tylko mnie denerwuje jak widzie np. w PoP 1000/1250. Jak dla mnie acziwy to zajebista rzecz. Ciesze sie ze przerzucilem z PC, bo na x0 sa osiagniecia.

Ostatnio edytowane przez Assassin : 02-04-2009 o 20:21
Assassin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2009, 20:56   #47
Skyline14
Wariat
Skyline14 Jest wokół niego pozytywna auraSkyline14 Jest wokół niego pozytywna aura

Skyline14's Avatar

Miasto: Pudliszki
Reputacja: 193

Lista Osiągnięć
Dopiero się rozkręcam! Złomiarz Janko Muzykant Gamescom 09 
Liczba Osiągnięć: 12

Ja gram głównie dla siebie. Lubie rywalizacje i fajnie jest widzieć swój GT na jakimś pierwszym miejscu. Rywalizacja i Calakowanie sprawia mi frajde i tak już mam od dawna. Jeśli czemuś nie podołam, trudno nie mam calaka. Ale częściej gra mi sie znudzi zanim dojde do najtrudniejszego. Krzychoo, jeszcze nigdy nie kupiłem dodatku do żadnej gry. Bo żadna nie dotrwała u mnie tego czasu kiedy wyszło do niej DLC. Jedyny DLC na jaki czekam to dodatek do Left 4 Dead. Jest (o dziwo) za darmo i nie ma tam achievów (o dziwo) ale uwielbiam te gre. Nie ma sensu zmuszać sie do kupna dodatku tylko dlatego że jest tam dodatkowy GS.
Skyline14 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2009, 21:09   #48
Krzychoo
Wariat
Krzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znająKrzychoo Wszyscy go tu znają

Reputacja: 606

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Lubiany I love Apple 

Calaki calakami.. Ja też lubie sobie "wyrwać aczika for fun" Ale biadolenie i frustracja tym, że wyszedł dodatek i nie ma mnie na liście Hall of Fame, bo mam 1000/1250, to już jest fuckin bullshit!
Krzychoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2009, 21:16   #49
Assassin
No-life

Assassin's Avatar

Lista Osiągnięć

Swieta prawda! Calkowicie sie z toba zgadzam. Ja tam nigdy do HoF sie nie zglaszalem.
Stary 03-04-2009, 01:02   #50
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Lista Osiągnięć

A szkoda, im więcej graczy w HoF, tym bardziej to HoF jest bliskie rzeczywistej sytuacji z calakami.
Stary 10-04-2009, 22:51   #51
MARRRCiN
Stały bywalec
MARRRCiN Wkroczył na dobrą drogę

MARRRCiN's Avatar

Reputacja: 13

Lista Osiągnięć
Ilość, nie jakość Słuchacz Złomiarz  

Post Sposób zapisywania calaków

Trochę się naczytałem przeglądając każdą stronę w tym temacie, ale trochę słuszny jest.

Według mnie, zdrowe podejście byłoby takie:
1. Wychodzi jakaś gra, ktoś zdobywa w niej 1000/1000, więc zostaje zapisany do Hall of Fame.
2. Wychodzi DLC do w/w gry, ktoś zdobywa 1250/1250 i zostaje dopisany do listy HoF, ALE osoba, która wcześniej (przed premierą DLC) NIE ZOSTAJE usunięta.

I tu nie chodzi o spieranie się, że w Polsce nie wszystkie karty kredytowe działają z Live, czy też dostępnością zdrapek - po prostu nie każdego stać na to, a że się wcześniej napocił przy grze to jakoś powinien być chyba wynagrodzony...

------------------------------------
zablo.pl/blog
------------------------------------
MARRRCiN jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-04-2009, 23:19   #52
gerber
Uzależniony
gerber Zobaczymy co z niego wyrośnie

gerber's Avatar

Miasto: Gryfów Śląski
Reputacja: 1

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość Hall of Fame n00b Achievement Whore Mister Chief 
Liczba Osiągnięć: 5

Ale po co ten post, polityka OC jest taka a nie inna i nikt nie wyraził chęci zmiany zasad... Poza tym masz nagrodę, każdy achiev - zwiększa ci się pula GS, i e-penis rośnie

gerber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2009, 00:03   #53
Pujos PL
Wariat
Pujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumny

Pujos PL's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 1168

Lista Osiągnięć
Celebryta Lubiany Zbieram puchary Zrób to sam 
Liczba Osiągnięć: 25

W sumie większość osób, jak jakąś grę przejdzie to sprzedaje, przez co scalakowanie DLC potrafi być większym problemem.

Pujos PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2009, 01:18   #54
Mustang
Wariat

Mustang's Avatar

Lista Osiągnięć

Domyślnie Odp: Sposób zapisywania calaków

Cytat:
Napisał MARRRCiN Zobacz post
Trochę się naczytałem przeglądając każdą stronę w tym temacie, ale trochę słuszny jest.

Według mnie, zdrowe podejście byłoby takie:
1. Wychodzi jakaś gra, ktoś zdobywa w niej 1000/1000, więc zostaje zapisany do Hall of Fame.
2. Wychodzi DLC do w/w gry, ktoś zdobywa 1250/1250 i zostaje dopisany do listy HoF, ALE osoba, która wcześniej (przed premierą DLC) NIE ZOSTAJE usunięta.

I tu nie chodzi o spieranie się, że w Polsce nie wszystkie karty kredytowe działają z Live, czy też dostępnością zdrapek - po prostu nie każdego stać na to, a że się wcześniej napocił przy grze to jakoś powinien być chyba wynagrodzony...
Też nie do końca pasuje, np. Mirrors Edge bez DLC jest znacznie łatwiejszy niż z DLC.
Jak dla mnie calaki wzorem platyn powinny być za maksymalny GS możliwy do zdobycia w dniu premiery gry, z drugiej strony nie ma sensu zmieniać zasad gry w jej trakcie - jest jak jest i już raczej tak zostanie.
Stary 13-04-2009, 23:02   #55
Zeratul
MAM DUŻEGO!!
Zeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innych

Zeratul's Avatar

Miasto: New York
Reputacja: 870

Lista Osiągnięć
4 The Players Ten jedyny Widz Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 53

Ja bym w HoF... wprowadzil taką zasadę... ze wpisuje się ludzi zdobywających 1000/1000 czy 200/200... bo zasluzyli sobie i tam zostają. A ci co zdobyli pelnego calaka po wyjsciu DLC dodatkowo zostają wyroznieni pogrubieniem...

np.

Mirror's Edge

Staszek
Placek
Kupcia
Moronek
Franek

wtedy wiadomo, ze cala piatka wywalczyla w grze 1000, a dodatkowo placek i moronek zrobili pelen komplet.

Zeratul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2009, 09:58   #56
Fighter Pl
Spambot
Fighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl CelebrytaFighter Pl Celebryta

Fighter Pl's Avatar

Miasto: Dark Souls
Reputacja: 3646

Lista Osiągnięć
4 The Players Święty Graal Aniołek Widz 
Liczba Osiągnięć: 41

Cytat:
Napisał Zeratul Zobacz post
Ja bym w HoF... wprowadzil taką zasadę... ze wpisuje się ludzi zdobywających 1000/1000 czy 200/200... bo zasluzyli sobie i tam zostają. A ci co zdobyli pelnego calaka po wyjsciu DLC dodatkowo zostają wyroznieni pogrubieniem...

np.

Mirror's Edge

Staszek
Placek
Kupcia
Moronek
Franek

wtedy wiadomo, ze cala piatka wywalczyla w grze 1000, a dodatkowo placek i moronek zrobili pelen komplet.
Dobry pomysł. Też jestem za tym.
Fighter Pl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2009, 14:16   #57
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 7912

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

Cytat:
Napisał Fighter Pl Zobacz post
Dobry pomysł. Też jestem za tym.
Mi sie tez podoba ten pomysł. I wydaje (WYDAJE),że nie było by z tym tak duzo roboty.
Stary 14-04-2009, 15:02   #58
shinian
Uzależniony
shinian Wkroczył na dobrą drogę

shinian's Avatar

Reputacja: 15

Lista Osiągnięć
Gamescom 09 Pilot Hall of Fame Star Hasbro 
Liczba Osiągnięć: 8

A jak rozróżnić osoby które zdobyły calaka po wyjściu 1wszego od tych które nabiły go po zdobyciu 2giego DLC (jak np. w przypadku Halo3 lub GeOW2). Ta grupa przecież nie może zostać pokrzywdzona :^^:

Veni. Vidi. Vici.
shinian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2009, 15:09   #59
Zeratul
MAM DUŻEGO!!
Zeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innychZeratul Wzór dla innych

Zeratul's Avatar

Miasto: New York
Reputacja: 870

Lista Osiągnięć
4 The Players Ten jedyny Widz Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 53

naginasz shinian... ale wtedy proponuje tych z 2-dwoma DLC nagrodzic różem

Zeratul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2009, 15:21   #60
shinian
Uzależniony
shinian Wkroczył na dobrą drogę

shinian's Avatar

Reputacja: 15

Lista Osiągnięć
Gamescom 09 Pilot Hall of Fame Star Hasbro 
Liczba Osiągnięć: 8

O to w takim razie, ja jestem jak najbardziej na tak.

Veni. Vidi. Vici.
shinian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Online Center > Opinie, komentarze

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania