Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox Live

Xbox Live Xbox Live - Sony może tylko pozazdrościć!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-01-2010, 10:20   #1
Florek
Początkujący
Florek Wkrótce będzie sławny

Florek's Avatar

Miasto: Pruszków
Reputacja: 56

Lista Osiągnięć

Domyślnie Tutorial: Przypisywanie licencji konsoli

Witam. Myślę, że narzędzie przydatne dla kogoś kto chce odzyskać swoja zawartość z Xbox LIVE Marketplace, która zakupił na starej konsoli na której dostał bana lub złapał jakaś usterkę.

Zaczynamy.

1. Logujemy się na tej stronie http://www.xbox.com/en-US/Support/LicenseMigration/Home - wpisujemy dane konta którego rzeczy z live chcemy odzyskać.

2. Gdy już się zalogujemy na stronie włączamy konsole i logujemy się na ten sam profil lub odzyskujemy tag gracza.

3. Po zalogowaniu na konsoli, naciskamy guide button na padzie i przesuwamy w prawo do ustawienia i zjeżdżamy do zarządzanie kontem kolejno wybieramy historia pobieranych plików.

4.Wyświetlają nam się wszystkie pliki jakie do tej pory z tego konta pobieraliśmy z Xbox LIVE Marketplace. Pobieramy od nowa cała zawartość która zakupiliśmy wcześniej na innej konsoli.

5. Po zakończonym pobieraniu każdy z pobranych produktów działa na każdym koncie na konsoli. Można zamknąć stronę.

Opcje przypisania licencji na produkty z Xbox LIVE Marketplace do konsoli można używać raz na 12 miesięcy.

Pytania w tym temacie.

Ostatnio edytowane przez jasiopatryk : 11-11-2010 o 23:41 Powód: Edytowany link
Florek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-01-2010, 12:46   #2
lokiGEO
Wariat
lokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądze

lokiGEO's Avatar

Miasto: układ 1965 strefa II ark. 252.31 (NW)
Reputacja: 2229

Lista Osiągnięć
Dopiero się rozkręcam! Wyginam śmiało ciało Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 14

Domyślnie Odp: Tutorial Przepisywanie licencji konsoli.

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie było prościej.
Zalogowałem się na XBL z PC, później marketplace, odszukałem co miałem pobrane i zaznaczyłem aby pobrał jeszcze raz.
Po włączeniu konsoli i zalogowaniu się do XBL (z poziomu konsoli) samo wyskoczyło pobieranie i tylko się zapytało czy przypisać pobierane pliki do tej konsoli i wszystko się pobrało i działa.
Stary 18-01-2010, 16:21   #3
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12519

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Chciałbym zaznaczyć, że na pewno można to robić częściej niż opisałeś. Jeden profil aktualizowałem w ten sposób na dwóch konsolach w ciągu 3 miesięcy.
Stary 18-01-2010, 17:35   #4
Florek
Początkujący
Florek Wkrótce będzie sławny

Florek's Avatar

Miasto: Pruszków
Reputacja: 56

Lista Osiągnięć

lokiGeko - cenna uwaga. Dzieki.

Snake - u mnie w narzedziu na stronie jest napisane ze moge go uzyc ponownie w lipcu bierzacego roku. Probowalem 2 dni temu zrobic ta sama akcje i niestetynie dzialalo wiec u mnie sprawdza sie to jak narazie raz na 12 miesiecy. Oczywiscie dotyczy to jednego na pozostalych dwoch kontach tez juz zrobilem ten myk i chcialem pobrac temat ac2 lecz rowniez tez nie chce sie przypisac do konsoli.

Dzieki i pozdrawiam.
Stary 09-08-2010, 13:36   #5
FireFlow
Fanatyk
FireFlow Jest wokół niego pozytywna auraFireFlow Jest wokół niego pozytywna aura

FireFlow's Avatar

Miasto: N/A
Reputacja: 180

Lista Osiągnięć
I ja tam byłem 2! Zapalczywy 360 stopni  
Liczba Osiągnięć: 19

dobra rzecz, dzięki temu tematowi przypomniałem sobie o transferze licencji. Niech ktoś przypnie

FireFlow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2010, 11:24   #6
lik0s PL
Stały bywalec
lik0s PL Wkrótce będzie sławny

lik0s PL's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 75

Lista Osiągnięć
Na dobre i na złe  Promotor Zapalczywy 
Liczba Osiągnięć: 9

Domyślnie Odp: Tutorial: Przypisywanie licencji konsoli

Jak wchodzę w ten link to pokazuje mi się, że taka strona nie istnieje . Proszę pomóżcie.
Stary 07-11-2010, 14:25   #7
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

google 2 sek

http://www.xbox.com/en-US/Support/LicenseMigration/Home
Stary 11-11-2010, 13:07   #8
inoobiPL
Wariat
inoobiPL Wkrótce będzie sławnyinoobiPL Wkrótce będzie sławny

inoobiPL's Avatar

Reputacja: 129

Lista Osiągnięć
Dopiero się rozkręcam! Your e-penis must be huge! Zapalczywy Konsekwentny 
Liczba Osiągnięć: 20

Domyślnie Przenoszenie licencji !

Wiem, że już było wałkowane, ale stara stronka nie działa po apdejcie xbox.com .
Jaki jest nowy adres z którego to transferuję?

Myśl trzeźwo i miej swoje zdanie.
inoobiPL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2010, 13:24   #9
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11472

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Domyślnie Odp: Przenoszenie licencji !

http://www.xbox.com/en-US/Support/LicenseMigration/Home

...
Stary 11-11-2010, 13:37   #10
inoobiPL
Wariat

inoobiPL's Avatar

Lista Osiągnięć

Dziękówka Wrogu .

Stary 11-11-2010, 15:46   #11
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Cytat:
Napisał inoobiPL Zobacz post
Wiem, że już było wałkowane, ale stara stronka nie działa po apdejcie xbox.com .
Jaki jest nowy adres z którego to transferuję?

Ślepy jesteś czy upośledzony ? Post nad twoim.
Stary 11-11-2010, 15:59   #12
Infidel
Stały bywalec
Infidel Wkrótce będzie sławnyInfidel Wkrótce będzie sławny

Infidel's Avatar

Reputacja: 139

Lista Osiągnięć
Zapalczywy Pokaż się! Hall of Fame n00b Jakość, nie ilość 

Czegoś tu nie rozumiem. Nie wystarczy na nowej konsoli odzyskać konto i ściągnąć na nowo pliki?
Stary 11-11-2010, 18:18   #13
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Wystarczy, ale wtedy inne profile na konsoli (bez logowania Twojego konta) będą miały triale itd...
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2010, 18:22   #14
Infidel
Stały bywalec
Infidel Wkrótce będzie sławnyInfidel Wkrótce będzie sławny

Infidel's Avatar

Reputacja: 139

Lista Osiągnięć
Zapalczywy Pokaż się! Hall of Fame n00b Jakość, nie ilość 

Cytat:
Napisał MANDo Zobacz post
Wystarczy, ale wtedy inne profile na konsoli (bez logowania Twojego konta) będą miały triale itd...
Z pełnych wersji np. arcadówek zrobią się triale? Toż to nie ma sensu.
Stary 11-11-2010, 18:23   #15
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Jak masz zalogowane swoje konto na nowej konsoli to będą fulle, jak się wylogujesz i zalogujesz innym profilem to gierki będą w wersji trial. Teraz rozumiesz?
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2010, 22:49   #16
inoobiPL
Wariat

inoobiPL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał mataman Zobacz post
Ślepy jesteś czy upośledzony ? Post nad twoim.
Szukałem przez OC-kową wyszukiwarkę i nie było tematu, więc nowy założyłem, a teraz Wrogu dodał go tutaj .

Stary 22-01-2011, 19:57   #17
marekgtw
Uzależniony
marekgtw Daje dobry przykładmarekgtw Daje dobry przykładmarekgtw Daje dobry przykładmarekgtw Daje dobry przykładmarekgtw Daje dobry przykładmarekgtw Daje dobry przykład

marekgtw's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 512

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Zapalczywy Hall of Fame n00b Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 16

Przepraszam, że odświeżam ten temat, jednak nie do końca to wszystko rozumiem i mam kilka pytań:

- Jeśli np. mam dwie konsole, jedną gdzie mieszkam a drugą w innym mieszkaniu. Jeśli na tej drugiej odzyskam profil to będę mogł grać w dokładnie tą samą zawartosć na innym końcie?
- Czy przypisanie licencji( nie wiem czy dobrze rozumiem) pozwoli np. aby dzięki mojemu contentowi inny użytkownik grał w mój stuff na swoim koncie? np. w Vietnam na swoim koncie? albo w undead nightmare?
- o co chodzi z licencjami na konta z allegro? Jeżeli kupię takie konto ściągnę rzeczy które chce, to będę mogł w to grać zupełnie luźno na swoim koncie i robić GS? czy wtedy na ten content muszę przypisać licencję według powyżej instrukcji?

Będę na prawdę wdzięczny za odpowiedzi - nurtuje mnie to a nie jest to dla mnie jasne.
marekgtw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-01-2011, 20:06   #18
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Reputacja: 3726

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 36

1 - tak, po odzyskaniu profilu będziesz mógł grać na nim w to, co kupiłeś na pierwszej konsoli, pod warunkiem, że będziesz podłączony do live'a

2 - to jest tak, że na konsoli, na której kupisz jakąś rzecz na swoim profilu, każdy inny profil będzie mógł z niej korzystać. Podam przykład: na konsoli w miejscu, w którym mieszkasz kupujesz na marekgtwpl np TetrisHD. Inny profil na tej samej konsoli będzie mógł w nią grać bez żadnych przeszkód [bez kombinowania z drugim padem], niezależnie od tego, czy konsola jest offline, czy online. Jeżeli przepiszesz licencję na konsolę w innym mieszkaniu, to wtedy na tej drugiej konsoli będziesz mógł robić takie bajery, ale na pierwszej konsoli wszystkie profile, poza Twoim, utracą możliwość grania w tę grę.

3 - nigdy nie kupowałem konta z msp, ale działa to tak, że jeżeli kupisz konto z punktami, które następnie wydasz na swojej konsoli, to otrzymujesz również licencję na nią na kupioną zawartość, co oznacza, że będziesz mógł grać w to, co kupisz, bez przeszkód [tj na każdym profilu, nawet gdy konsola będzie offline]

Jeżeli dalej są jakieś niejasności, to wal śmiało

---

Może jeszcze rozpiszę to w taki sposób:

Na Xboxie mamy dwa rodzaje licencji: pierwsza jest na konsolę, druga na konto.
Kupując np grę arcade, czy DLC, otrzymujemy obydwie licencje - na konto, na którym kupiliśmy daną rzecz, oraz na konsolę, na której została ona zakupiona.
Żeby dany ''content'' działał, musi być ''aktywna'' przynajmniej jedna licencja.
Kupując np DLC na koncie A, na konsoli A1, zagramy w nią na profilu B, pod warunkiem, że będziemy grać na konsoli A1.
DLC na koncie A będzie działać na konsoli B1, pod warunkiem, że konto A jest podłączone do live'a.
Profil B odpali rzecz na konsoli A1 zarówno online, jak i offline [działa licencja na konsolę, konto A nie jest wymagane]
Profil B nie odpali rzeczy na konsoli B1, ponieważ żadna licencja nie jest w danym momencie aktywna. Można to obejść, jeżeli np na drugim padzie odpalimy konto A [odpala się w tle licencja na konto]. Drugim rozwiązaniem jest przepisanie licencji z konsoli A1 na konsolę B1. A1 w tym momencie traci swoje licencje i tylko konto A będzie mogło grać na niej w zakupiony przez siebie stuff.
Warto również dodać, że licencja na konto działa tylko online [czyli logując profil A na drugim padzie na konsoli B1, musisz być podłączony do live'a, żeby profil B mógł pograć], natomiast licencja na konsolę działa niezależnie od stanu połączenia internetowego.

Ostatnio edytowane przez juve26 : 22-01-2011 o 20:25
juve26 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2011, 18:24   #19
morus
Stały bywalec
morus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykład

morus's Avatar

Miasto: Wawa
Reputacja: 528

Lista Osiągnięć
Swój! No-life? Aniołek Hall of Fame SuperStar 
Liczba Osiągnięć: 21

Red face Odp: Tutorial: Przypisywanie licencji konsoli

wiem że temat był już 100 razy wałkowany na forum, ale zawsze znajdzie się taki morusmo który do końca czegoś nie wie lub nie zrozumie
(a nie chce dać dupska i potem żałować wiec woli zapytać)
jeżeli ktoś znajdzie czas i chęci to proszę o odp (bez minusowania proszę)
sprawa wygląda tak:
kupiłem konto z grami, przeniosłem licencje na moją konsolę i teraz nie wiem paru istotnych dla mnie rzeczy:
1. czy profil który odzyskałem na mojej konsoli jest mi jeszcze do czegoś potrzebny czy mogę go skasować a jeżeli tak to czy sam profil czy całą zawartość (skasują się też pobrane gry?), w chwili obecnej mam już zajęte wszystkie 4 profile - 3 rodzina i 1 odzyskany do pobrania gier
2. czy może lepiej zostawić profil (konto jest na stany) i jak będę chciał coś kiedyś kupić to będę mógł użyć tego właśnie profilu - mogę chyba zmienić samo hasło dostępu - nie wiem tylko czy warto to robić
3. czy taką pobraną poprzez obce konto grę mogę usunąć z mojej konsoli a kiedyś ponownie pobrać już przez mój profil czy nadal będzie potrzebny ten na który pobierałem
4. czy przy następnym takim zakupie gier razem z kontem będę mógł ponownie przepisać licencję na swoją konsolę czy muszę odczekać ileś czasu lub grać na dwa pady (nie bardzo wiem czego dotyczy ta licencja - 1szej konsoli gracza od którego kupuję konto czy mojej 2giej w domu)
5. czy zakup i pobieranie kont z punktami MS też działa w ten sam sposób (przenoszenie licencji itd)
Stary 08-06-2011, 18:45   #20
igor8472
da Sztig
igor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narodyigor8472 Klękajcie narody

igor8472's Avatar

Miasto: Festung Breslau
Reputacja: 5090

Lista Osiągnięć
VIP Filantrop Donator o wielkim sercu Widz 
Liczba Osiągnięć: 33

Profil sobie zostaw, za każdym razem jak chcesz pobrać grę musisz przezeń to zrobić.
Jeżeli będzie kupował nowe załadowane punktami to nie musisz przenosić licencji o ile twoja konsola będzie pierwsza na której będzie odzyskane..

Kokodżambo i do przodu.
igor8472 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox Live

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania