Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Hyde Park Tematy o wszystkim co aktualnie trapi naszych użytkowników.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-06-2013, 15:23   #281
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Domyślnie Odp: Klub Książki

Ciesze sie, ze sie podoba. Sapkowski to mistrz dialogu, nie ma sobie rownych na polskim rynku, ale porownywanie go do Kinga jest nie na miejscu; zupelnie inni pisarze. Graty za odkrycie ojca Wiedzmina w 2013.
Opowiadania sa swietne, ale zobaczysz co sie dzieje w glownej sadze. A jak skonczysz, to bierz sie za Trylogie Husycka..
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-06-2013, 15:26   #282
zimzvm
Spambot
zimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebryta

zimzvm's Avatar

Miasto: wrocław
Reputacja: 2829

Trylogię również gorąco polecam. Nie mogę jej porównać z Wiedźminem... Bo go nie czytałem (jeszcze). Ale przygody Reimnara z Bielawy to bodaj najlepsze czytadło, jakie mi wpadło w ręce kiedykolwiek.
Stary 24-06-2013, 15:41   #283
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Hmm, to sprobuj Wahadlo Foucalta od Eco, moze Ci sie spodobac.
Stary 25-06-2013, 16:38   #284
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Skończyłem Ostatnie Życzenie, książka się sama przeczytała, jestem zachwycony. Co do dialogów, to przy opisie Diaboła przez Dhuna się uśmiałem niesamowicie, no zajebiste po prostu.

Jeszcze nawiązując do gry. Rozumiem, że akcja tam dzieję się po wydarzeniach w sadze, tak?
Stary 25-06-2013, 16:51   #285
rafal198011
Stały bywalec
rafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innychrafal198011 Wzór dla innych

Reputacja: 714

ja skonczylem Silmarilion Tolkiena a teraz przyszla pora na Niedokonczone opowiesci tego samego autora
rafal198011 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-06-2013, 23:17   #286
Sokoov
Wariat
Sokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłość

Sokoov's Avatar

Miasto: Bydgoszcz
Reputacja: 1705

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! 360 stopni Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 8

Cytat:
Napisał Assassin Zobacz post
Jeszcze nawiązując do gry. Rozumiem, że akcja tam dzieję się po wydarzeniach w sadze, tak?
Dokładnie tak
Sokoov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-06-2013, 17:26   #287
morus
Stały bywalec
morus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykładmorus Daje dobry przykład

morus's Avatar

Miasto: Wawa
Reputacja: 528

Lista Osiągnięć
Swój! No-life? Aniołek Hall of Fame SuperStar 
Liczba Osiągnięć: 21

Cytat:
Napisał lvizzz Zobacz post
Sapkowski to mistrz dialogu, nie ma sobie rownych na polskim rynku
świat się zmienia Lvizzz, proponuje spróbować "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" R. Wegnera
Stary 09-07-2013, 16:28   #288
sapinPL
Wariat
sapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłość

sapinPL's Avatar

Miasto: DANZIG
Reputacja: 1839

szukam -
edward lee - the bighead; widzial ktos kiedys na allegro albo w jakims antykwariacie?
ew ma na sprzedaz ;]
Stary 16-07-2013, 03:57   #289
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Ok, wiem jak sie temat zwie, ale The Watchmen to praktycznie książka, mimo że w formie komiksu zapodana. Nie będę przynudzał o całym komiksie i fabule, bo zawiłe to tematy, pewnie spora część z Was adaptację filmową widziała i podobała się. Tiaaa, ale komiksu nie czytali, bo niby po co. Sam jestem świeżo po edycji Absolute w duzym formacie, i powiem szczerze,że to była nieprzeciętna przygoda. Komiks łamie reguły medium wszędzie: są różnie narracje, ale nie dotyczą one głównych bohaterów, często wątki wracają do postaci planu, ba: jest nawet komiks w komiksie, gdzie jeden z uliczników NY czyta historię obrazkową, która w dziwny sposób łączy się z fabułą Watchmen. Dzis nazwalibyśmy ów trick postmodernizmem, ale ponieważ komiks pojawił na rynku w latach 80-tych, to musiał sprawiać ogromne wrażenie. Nawet teraz to robi, historie obrazkowe ciężko podpiąć pod wysoką kulturę, a równocześnie są tej kultury częścią. Nie będę cyzelował słów, jeśli czytacie komiksy, a nie znacie Watchemnów, to jakbyście chodzili do kościołą i nie znali jak-jej-tam-ewangelii. Przyjmijcie grzechy i niech będzie wybaczone.
Stary 02-08-2013, 12:56   #290
evlqpa
Stały bywalec
evlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumny

evlqpa's Avatar

Miasto: Tczew
Reputacja: 1430

Lista Osiągnięć
Aniołek Lubiany Na dobre i na złe Konsekwentny 
Liczba Osiągnięć: 10

Niewiem czy ktoś o tym wspominał, nie chciało mi się szukać, ale polecam Jacka Piekarę, cały cykl o Mordimerze Madderdinie i
Necrosis(oba niestety jeszcze nieskończone), zeby wymienić te najsłynniejsze.

Klimat fantasy, realia swiata alternatywnego w którym Dźizas nie umarł na krzyżu, tylko zszedł z niego i wybił większość Jerozolimy...taka mała zajawka na zachętę

Jeszcze jeden, tym razem rosjanin Siergiej Łukjanienko, który spłodził świetną serię którą zapoczątkował Nocny patrol (był film, ale średnio oddał klimat książki, a szkoda)

Ostatnio edytowane przez evlqpa : 02-08-2013 o 13:07
evlqpa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-10-2013, 12:44   #291
EnX
Nowy
EnX Wkroczył na dobrą drogę

EnX's Avatar

Miasto: Sosnowiec
Reputacja: 11

Lista Osiągnięć

Warto także zainteresować się dziełami Wegnera, a dokładniej Opowieściami z meekhańskiego pogranicza. Ciekawe i momentami mocne fantasy, bardzo dobrze napisane i co najważniejsze ciekawe.
Niedawno skończyłem Północ-Połdunie, a teraz czytam Wschód-Zachód, niektóre opowiadania świetne
EnX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-10-2013, 16:40   #292
PPWojtek
No-life
PPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świataPPWojtek Władca świata

PPWojtek's Avatar

Miasto: Wodzisław Śląski
Reputacja: 7997

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Your e-penis must be huge! Byłem pierwszy! Troll 
Liczba Osiągnięć: 21

Ja tam ostatnio przeczytałem "Przystań Wiatrów" Którą napisał razem z jakąś babką George R.R. Martin, ale szczerze mówiąc szału nie było, postacie nie porywały a nawet były irytujące i dość miałkie, mało tam było geniuszu Martina, który znam z Pieśni Lodu i Ognia

sobolek[*]
Spoiler:
DAWAJ PLUSIKA
PPWojtek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-10-2013, 17:45   #293
Sokoov
Wariat
Sokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłość

Sokoov's Avatar

Lista Osiągnięć

Nowy Wiedźmin zapowiedziany:

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,1...k_wyglada.html

Czekam
Stary 24-10-2013, 21:19   #294
Mario10088
Znajomy
Mario10088 Po prostu miły człowiekMario10088 Po prostu miły człowiekMario10088 Po prostu miły człowiekMario10088 Po prostu miły człowiekMario10088 Po prostu miły człowiek

Mario10088's Avatar

Miasto: Głogów
Reputacja: 404

Cytat:
Napisał Sokoov Zobacz post
Nowy Wiedźmin zapowiedziany:

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,1...k_wyglada.html

Czekam
Nie ma bata kupuje w dniu premiery, wracam do domu i nie spocznę póki nie przeczytam
Mario10088 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-10-2013, 15:48   #295
Sokoov
Wariat

Sokoov's Avatar

Lista Osiągnięć

Premiera ma być już 6 listopada . Biorę pierwszego dnia.
Stary 25-10-2013, 20:41   #296
EnX
Nowy
EnX Wkroczył na dobrą drogę

EnX's Avatar

Miasto: Sosnowiec
Reputacja: 11

Lista Osiągnięć

Nowego Wiedźmina zapewne kupię i przeczytam, ale nie nastawiam się jakoś hurra-optymistycznie, co najwyżej będę pozytywnie zaskoczony
EnX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-10-2013, 21:08   #297
Bloo
Początkujący
Bloo Wkrótce będzie sławny

Reputacja: 64

Cytat:
Napisał PPWojtek Zobacz post
Ja tam ostatnio przeczytałem "Przystań Wiatrów" Którą napisał razem z jakąś babką George R.R. Martin, ale szczerze mówiąc szału nie było, postacie nie porywały a nawet były irytujące i dość miałkie, mało tam było geniuszu Martina, który znam z Pieśni Lodu i Ognia
Może wcześniej o tym wspominałem, ale gorąco polecam "Retrospektywy: Martina. 3 częściowy zbior opowiadań, jakie Martin stworzył przez całe życie, naprawde warto, prawie wszystkie trzymają wysoki poziom, a kilka z nich to małe arcydzieła.

Ostatnio pożyczyłem krótki zbiór opowiadań Orsona Scott Carda, dot. wporowadzenia do świata Endera. 2 pierwsze opowiadały o ojcu Endera, 5 latku z Polski o imieniu Jan Paweł, który wyróżniał się niesamowitą inteligencją . Nowelka jest szalenie wciągająca, jako mała przystawka rozbudza apetyt na więcej i więcej. Niestety 3 opowiadanie, o tym samym tytule co książka "Gra Endera", okazało się pigułką powieści Scotta Carda, bardzo ciekawe samo w sobie, niestety poznałem mega spoiler, swoistą pointe tamtej ksiażki
Bloo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-10-2013, 04:58   #298
komar
bzzz bzzz bzzz
komar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca świata

komar's Avatar

Miasto: Częstochowa
Reputacja: 8809

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Święty Graal 4 The Players Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 36

Cytat:
Napisał Sokoov Zobacz post
Premiera ma być już 6 listopada . Biorę pierwszego dnia.
Ja z tej okazji poluje na cała sagę na Allegro, warto sobie odświeżyć wszystkie tomy, bo troche już czasu minęło odkąd czytałem W. Za 200 zeta można wyrwać wszystkie 7 tomów, wiec nie jest tak drogo, po przeliczeniu na sztukę.
Stary 25-12-2013, 13:06   #299
zimzvm
Spambot
zimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebryta

zimzvm's Avatar

Miasto: wrocław
Reputacja: 2829

czytał ktoś nowego Wieśka ? bez znajomości oryginalnego cyklu książek o nim, traci się coś czytając najnowszą powieść Sapka ?

Sent from my iPad using Tapatalk
Stary 25-12-2013, 14:07   #300
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Jestem w trakcie, może dziś skończę - jak się oderwę od BF, co jest mega cięzkie - to napiszę więcej. Znajomość innych książek nie jest wskazana, ale to rzecz dla fanów pisana, więc przydałoby się wiedzieć kto to Yennifer itp.
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania