Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Sony > Trofea

Trofea Brązowe, srebrne, złote i platynowe.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-05-2009, 19:12   #1
Asek360
Nowy
Asek360 Zobaczymy co z niego wyrośnie

Reputacja: 0
Domyślnie Ranking

Uważam że Sony popełniło błąd dodając do GameCard level i procentowy pasek postępu. Dlaczego? Ano dlatego że teraz nie liczy się JAKOŚC tylko ILOŚC. O pozycji w rankingu powinna decydowac jakośc zdobytych pucharów coś na wzór medali olimpijskich. Kraj który ma 1 złoty madal jest wyżej od kraju który ma 10 brązowych. Co z tego że robie komplet (a niektóre są czasochłonne np zabij 2000 wrogów, przejedz 5000 mil itp) jak ktoś w tym czasie zrobi 40 brązowych pucharów. Za platyne dostane może 10% na pasku i tyle. A gościu za brąz tyle samo. Platyna jest za tania. Teoretycznie na 1 miejscu moze byc ktoś kto nie ma żadnej platyny tylko 200 srebnych i 1000 brązowych. Wystarczy robic grę na 70% i brac się za następną. Uważam że gdyby ranking był na zasadzie olimpiady każda platyna i złoto cieszyłby o wiele bardziej. Większa szansa na awans. Ci co nie robią platyn musieli by zacząc bo tak co z tego że ma 1000 brązowych jak ja z jedną platyną jestem przed nim. JAKOŚC nie ILOSC.
Stary 30-05-2009, 09:00   #2
Makos
Znajomy
Makos Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
360 stopni PlayStation 3 is my Home Achievement Whore Hall of Fame n00b 
Liczba Osiągnięć: 4

Domyślnie Odp: Ranking

Kolejny nie zna systemu procentów i lvl poza tym czy na xboxie jest inaczej ? Ktoś zrobi same najprostsze achevementy i też będzie miał 700-800 GS a reszte oleje... To twój pierwszy post więc zastanawiam się czy chcesz sobie odrazu narobić wrogów z fanbojami ps3 albo bałeś się napisać na normalnym koncie... a może nudziło ci się i po prostu chciałeś rozpocząć jakąś kolejną bezsensowną wojne, bo jak sądzę jesteś funbojem xbox... ASEK360

Makos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-05-2009, 17:24   #3
KrisPora_PL
Nowy
KrisPora_PL Wkroczył na dobrą drogę

KrisPora_PL's Avatar

Miasto: Nakło

Lista Osiągnięć
Platynki jak dziewczynki Go! Go! PSP/Vita Old School Playaz PlayStation 3 is my Home 
Liczba Osiągnięć: 5

No Asek pokazuj te PLATYNY

KrisPora_PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2009, 00:44   #4
FireFlow
Fanatyk
FireFlow Jest wokół niego pozytywna auraFireFlow Jest wokół niego pozytywna aura

FireFlow's Avatar

Miasto: N/A
Reputacja: 180

Lista Osiągnięć
I ja tam byłem 2! Zapalczywy 360 stopni  
Liczba Osiągnięć: 19

Ten system trofeł jest lipny tak jak pisze Asek.Sony za bardzo namieszało.Ja np kompletnie nie znam się na tych lvl z oczywistych względów wiec jak mam porównac lvl 8 z lvl 18 to powinienem otworzyć Almanach Sony ps3 trophies i szukac po indeksach za co jest każdy lvl (debilizm) [co innego jak ktos na co dzień tym sie interesuje i pamięta wszystkie wymagania].GamerScore był najpierw, Sony powinno lepiej sie tym zajac

FireFlow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2009, 02:04   #5
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 3726

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 36

Na Xboxie jest to samo [ilość, nie jakość] i raczej nie widzę możliwości, by dało radę to zmienić. Nikt nie będzie siedział nad grami wideo i myślał 'oo, ta gra jest trudna, ona będzie za całe 1000gs/platyne, a ta łatwa za 700gs/złoto!!'. Na szczęście to tylko głupi numerek, więc problem z tego ŻADEN
juve26 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2009, 08:23   #6
Makos
Znajomy

Lista Osiągnięć

Nie jest lipny a całkiem sensowny według mnie, zobacz masz 120 gierek na koncie co dałoby ci 120 tyś a masz tylko 100 jak by koleś miał 101 gier i same calaki to by miał więcej GS niż ty, to samo jest w ps3. I proszęadminów o zamknięcie tematu bo zaraz będzie wojna...

Stary 31-05-2009, 13:15   #7
Asek360
Nowy

Makos nie będzie żadnej wojny. Na początek wybaczam Ci że nazwałeś mnie fanboyem ixa ludzie chyba tego nie lubią. Owszem ksywka Asek360 może nie jest wyszukana ale to tylko ksywka. Chcę tylko powiedziec że taki układ rankingu faworyzuje ludzi którzy mają duuużo czasu na garanie i mają kasę na gry.Na X360 łatwe achivy powinny byc za 5 GS a np przejście gry na hard za 150 GS. Wtedy grasz mniej ale lepiej. Na PS3 podobnie.
Stary 31-05-2009, 14:32   #8
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 2512

Lista Osiągnięć
Swój! Dopiero się rozkręcam! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 20

GS i trophies to prawie to samo przecież - w multiplatformowych grach są takie same achiev'y u trophies. Nie wiem jak można pisać że GS jest lepszy od Trophies i vice versa. Jeśli Ci to nie pasuje to olej ten system. Mówienie, że jest to dla bogatych ludzi... trophies wg mnie są uczciwsze na pewno od GS gdzie możesz nabijać punkty na piratach.

Ja tam GS/Trophy whore nie jestem ale gdy gra mi się podoba to staram się wycisnąć z niej wszystko - calaka lub platynę.

SethMethod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-05-2009, 15:35   #9
Makos
Znajomy

Lista Osiągnięć

dokładnie, tak Seth popieram zdanie w 100%

Stary 31-05-2009, 21:14   #10
Asek360
Nowy

Mam wrażenie że nie do końca dobrze mnie zrozumiano. NIE twierdze co jest lepsze a co gorsze! Mam kolesi z X360 i PS3 i wszyscy twierdzimy że achivy i trofea to fajna sprawa. Więcej gry w grze. Ja mówię o RAN-KIN-GU!
Stary 31-05-2009, 21:27   #11
Makos
Znajomy

Lista Osiągnięć

a ja tam nie gram dla rankingu tylko dla siebie !!! O !

Stary 31-05-2009, 21:46   #12
Asek360
Nowy

i słusznie
Stary 01-06-2009, 13:27   #13
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 2512

Lista Osiągnięć
Swój! Dopiero się rozkręcam! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 20

Ranking rankingiem - dobry dla GS/Trophy whores, myślę że to oni powinni się w tym temacie wypowiedzieć czy jest miarodajny i uczciwy.

Poza tym jak Platyna może być tania? Przecież nie dostajesz jej za jakieś "zadanie" w danej grze - to tylko dodatek pokazujący, że masz grę wymasterowaną, że zdobyłeś wszystkie trofea.
To o czym mówisz, że trudne zadania powinny być wyżej punktowane - przecież tak k**wa jest przy Trophies - za najtrudniejsze zadania dostajesz złote medale - które są wyżej punktowane niż reszta - poza tym jest ich w danej grze tylko kilka - tak jak najtrudniejsze Achive'y ( wspomniane przez Ciebie 150GS ).

Sony skopiowało system M$ przerabiając tak, żeby aż tak nie było tego widać

Funkcjonowanie obu jest identyczne i tak samo premiowane.

Nie rozumiem o co Ci chodzi - a czytając Twoje posty można jedynie dojść do wniosku, że chcesz się czegoś doczepić tylko nie do końca wiesz do czego.
Nie przeszkadzają Ci gry na X360, w których możesz nabić calaka w jeden dzień vide KingKong, FightNight3, OpenSeason, Surf's UP? Idąc Twoim tokiem myślenia można stwierdzić, że one również psują rywalizację w rankingu bo ktoś zrobi calaka w w/w grach w jeden dzień, a przy GOW'ie będzie siedział pół roku i nagroda będzie ta sama...

Cytat:
Napisał Zeratul Zobacz post
Każda gra o wartości powyżej $20 dostaje platynowe trofeum
Przyjęto licznik punktowy za każde trophy

brąz - 1pkt
srebro - 2pkt
złoto - 6pkt
platyna - 12pkt

Każda gra PSN ma 21 pkt
Zazwyczaj (ale nie zawsze) jest to 7 brązów, 4 srebra i jedno złoto.

W przypadku gier Retail punktów jest około 80.

Platyne odblokowuje się zdobywają wszystkie trofea w podstawowej wersji gry Retail (bez DLC)
Jeżeli do gry wychodzi DLC z dodatkowymi trofeami, to zmienia się jedynie wskaźnik całości (tak więc można mieć platynę i nie mieć 100%)

Komplety czyli achievementowy calak to platyna w grach Retail i 100% w grach PSN. Taką zasadę przyjąłem z trophy whores i majkiem z PE.

Na trofeaps3.com jest ustalone, że w kompletach osoby które dodatkowo zmaksowały grę retail na 100% z DLC zostaną wyróżnione. Ale ogólnie komplet to platyna (w przypadku Retail)

Ostatnio edytowane przez SethMethod : 01-06-2009 o 13:31
SethMethod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Sony > Trofea

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania