Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Pomoc

Pomoc Wszelkie problemy natury technicznej rozwiązywane są w tym miejscu.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31-01-2011, 12:47   #1
ReachPL
Początkujący
ReachPL Jest wokół niego pozytywna auraReachPL Jest wokół niego pozytywna aura

ReachPL's Avatar

Reputacja: 179

Lista Osiągnięć

Question Dead Space czy może Bioshock2?

Witam. Mam duuuży dylemat. Nie wiem czy wybrać grę Dead Space 1 czy Bioshock. Wiem że obie są z gatunku thriller/horror. Jedna słynie z dobrej grafiki realnej [Dead Space] a druga z nierealnej [Bioshock] (chodzi mi tutaj o grafikę jaką można dostrzec wszystko takie obskurne).

Dead Space - demo nawet mi się spodobało lubię gry z 1 osoby, ale nie wiem czy ja jako nastolatek będę bał się w to grać xD

Bioshock 2 - tutaj sprawa wygląda inaczej, otóż w grę grać grałem w demko i ani razu nie przestraszyłem się światła/cieni itp. W Dead Space to co innego oczywiście Bo wyskakujące potwory to zawsze +10 do adrenaliny i strachu.

Proszę o doradzenie osoby, która grała w obydwie gry lub widziała i jest w stanie ocenić, która gra lepsza. Oczywiście nagrodzę reputacją [+].

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Stary 31-01-2011, 13:04   #2
sapinPL
Wariat
sapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłość

sapinPL's Avatar

Miasto: DANZIG
Reputacja: 1839
Domyślnie Odp: Dead Space czy może Bioshock2?

no jak tak sie boisz to proponuje viva piniata :]
Stary 31-01-2011, 13:11   #3
mk00h
Underground
mk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądzemk00h Sława i pieniądze

mk00h's Avatar

Miasto: Xbox Live
Reputacja: 2261

Lista Osiągnięć
Wyginam śmiało ciało Ten jedyny Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 28

Tak nawisem mówiąc, to Dead Space jest z widoku trzeciej osoby a bioshock jest FPP, ja polecam bioshocka.
Stary 31-01-2011, 13:22   #4
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 

Wiele graczy uważa, że Dead Space nie jest straszny, a jak już straszy to w sposób dość dosłowny (jak np. Doom 3 - potwór nagle na nas wyskakuje wprost ze ściany, straszyć tez może ewentualnie samą makabrą) i ja się w sumie pod tym podpisuję. Z drugiej strony BioShock to elementów rodem z horroru ma jeszcze mniej niż DS (który, bądź co bądź, jest survival horrorem).
BioShock to gra ambitniejsza, z głębszą historią inspirowaną twórczością Ayn Rand (w szczególności jej książką "Atlas zbuntowany", która ma zaledwie 1300 stron). BioShock moim zdaniem jest grą ogólnie lepszą (przy czym Dead Space jest tez bardzo dobry), ale trudniejszą (pod względem fabuły) w odbiorze. Napisze tak, choć DS mi się podobał to los głównego bohatera był mi w dużej mierze obojętny (a nie o to twórcom chodziło), za to pod koniec BioShock'a lekko się wzruszyłem.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"

Ostatnio edytowane przez Jaskier : 01-02-2011 o 13:48
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31-01-2011, 13:24   #5
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 8496

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

Tu nie ma porownania. To dwa cłkowicie rożne tytuły. Jeśli grałes w Bio 1 to zarywaj Ded Spejsa. Jesli nie to nadrabiaj zaległości i zacznij od Bioshocka, ale pierwszego
Stary 31-01-2011, 14:31   #6
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 

Z Bioshockiem 1 chyba lepiej się bawiłem, szczególnie na hardzie gra daje dużo funu (na początku trzeba planować walki z tatuśkiem co jest fajne, odpowiednio dobrać toniki, dobrze korzystać z plazmidów), historia tak jak pisał Jaskier jest ambitniejsza, daje do myślenia, no i powoduje, że przejmujemy się losami bohatera. Dead Space jest grą bardzo dobrą, ale niestety gra była dla mnie zbyt ciężka klimatycznie i przy jednym posiedzeniu mogłem przejść 2-3 rozdziały, historia ma się nijak do tej z Bishocka. Zresztą gry obie gry są różne, więc ciężko jest ocenić, którą wybrać. Widzę, że pytasz o drugą część, ale radzę Ci zacząć od pierwszej, bo ta podobno jest lepsza. Podsumowując, na twoim miejscu zacząłbym od Bioshocka1.
Stary 31-01-2011, 17:56   #7
CzarO17
Fanatyk
CzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 CelebrytaCzarO17 Celebryta

CzarO17's Avatar

Reputacja: 4360

Lista Osiągnięć
No-life? 4 The Players Przybij piątkę! Stary dziad! 

Grałem w Bioshock'a 2 imo jest słaby. Niczym mnie nie zaskoczył, Big Daddy[nazwa jak raper rasy czarnej ;/] był jakiś dziwny, ogólnie gra mi się nie podobała. A Dead Space jest po prostu zajebisty. Takie ot moje zdanie.
btw. jak chcesz dać komuś plusa skoro sam masz ujemną reputację? Liczyć się to będzie jako ten szary znaczek, czyli neutral.
Stary 31-01-2011, 18:21   #8
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5252

tu w ogole chodzi o bioshocka 1 czy 2, bo w pierwszym poscie nie jest to jednoznacznie napisane

jesli o dwojke to ja bym bral dead space, z dead space'm spedzilem sporo czasu, historia jest fajna, czasem mozna sie wystraszyc, graficznie spoko, calosc 3 razy przechodzilem zeby wkiekszosc stuffu zupgrejdowac. bioshock 2 jest gorszy niz jedynka, i mimo wszystko wejscie drugi raz do rapture nie dziala juz tak na wyobraznie jak w pierwszej czesci, mimo tego to tez swietna gra i obie sa na tyle tanie ze warto w nie zainwestowac.
Stary 31-01-2011, 18:33   #9
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12623

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Pierwszego Dead Space kończyłem 3 razy i mam jeszcze Save`a z czwartym podejściem na poziomie Impossible. Gra miażdży klimatem i straszy. Sam nie mogłem za pierwszym razem za dużo w nią grać (zresztą teraz mam to samo z drugą częścią). Bioshock 2 nie grałem i szczerze nie mam zamiaru. Słyszałem zbyt wiele opinii, że odtwórcza i że znowu to samo więc nie mam zamiaru sobie psuć wrażenia po genialnej pierwszej części. Także moje skromne zdanie kieruje się do DS
Stary 31-01-2011, 19:17   #10
DamianX360
Stały bywalec
DamianX360 Jest wokół niego pozytywna auraDamianX360 Jest wokół niego pozytywna aura

DamianX360's Avatar

Miasto: Królów Polski Kraków
Reputacja: 178
Wyślij wiadomość przez AIM do DamianX360

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita  Każdy piłkę kopie Zapalczywy 
Liczba Osiągnięć: 12

Dead Space bardzo mi się podobał, jednak BioShock ma to coś co potrafi zauroczyć i wczuć się w mega super klimat gry. Świetna fabuła. Super lokacje, grafika już nie robi takiego wrażenia jak BioShock 1, jednak nadal trzyma dobry poziom.
Dodatkowo jest multiplayer, który jest całkiem przystępny. Mnie wciągnął na ponad 30h.
Co do Ds to fabuła dość prosta. Lokacje monotonne. Mimo to gra wciąga i chce się dalej brnąć w głąb statku.
Czy DS jest straszny? Raczej nie i nie o to chodzi w tej grze, aby jak najbardziej się bać iść w coraz ciemniejsze pomieszczenia.

Ja bym bez zastanowienia sięgnął po Bioshocka 2 (może dlatego, że po 1 części jestem zafascynowany tą grą a druga część tylko spotęgowała to uczucie :P).
Stary 01-02-2011, 00:59   #11
Pujos PL
Wariat
Pujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumnyPujos PL Może być z siebie dumny

Pujos PL's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 1168

Lista Osiągnięć
Celebryta Lubiany Zbieram puchary Zrób to sam 
Liczba Osiągnięć: 25

Ja grałem w oba BioShocki, po Dead Space'a dopiero zamierzam sięgnąć. Pierwszy, wiadomo gra genialna. Klimat po prostu miażdży. Dwójka niestety muszę się zgodzić, że już trochę bardziej odtwórcza, ale i tak bardzo dobra. W żadnej z nich nie znajdziesz zbytnio strasznych fragmentów, ani stricte strasznych, ani obrzydliwych BioShocki mogę z czystym sumieniem polecić ;]

Pujos PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2011, 13:37   #12
ReachPL
Początkujący

ReachPL's Avatar

Lista Osiągnięć

Dzięki wszystkim za wypowiedź
Najbardziej pomogła mi wypowiedź Jaskiera ale i tak każdemu leci +!

Wybrałem Dead Space dla ciekawych, gra dla mnie jak na razie nie straszna no może oprócz małej niespodzianki jak nie wiedziałem kiedy spotkam 1 wroga a tu z szybu wentylacyjnego wyskoczył niespodziewanie <zonk> ;D
Stary 01-02-2011, 23:01   #13
sapinPL
Wariat
sapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłośćsapinPL Przed nim wspaniała przyszłość

sapinPL's Avatar

Cytat:
Napisał ReachPL Zobacz post
tak każdemu leci +!
jestes nieslowny http://umrzyj.pl/
Stary 02-02-2011, 10:34   #14
ReachPL
Początkujący

ReachPL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał sapinPL Zobacz post
jestes nieslowny http://umrzyj.pl/

A napisałeś na temat?
Nie oto Twój post:
Cytat:
no jak tak sie boisz to proponuje viva piniata :]
Sprawę wyjaśnia że w Twoim poście nigdzie nie znalazłem "Dead Space" lub "Bioshock2".
Stary 02-02-2011, 21:16   #15
sapinPL
Wariat

sapinPL's Avatar

jak najbardziej na temat!
napisales, ze w 1 sie boisz a w 2 tylko troszke sie boisz -
wiec proponuje od piniaty zaczac!

co nie zmienia faktu co do twojej nieslownosci! zawsze rzucasz slowa na wiatr?

dziekuje skonczylem

Xbox Online Center Forum > Inne > Pomoc

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania