Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 3

PlayStation 3 Dyskusja na poziomie o kolejnym dziecku Kutaragiego.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-12-2007, 18:12   #1
neo_angin
Wariat
neo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyć

neo_angin's Avatar

Miasto: Łódź
Reputacja: 329
Wyślij wiadomość przez AIM do neo_angin Send a message via Skype™ to neo_angin

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Cztery ściany Pokaż się! Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 8

Domyślnie HD TV

Ja wiem, że jest podobny topik w dziale x0, ale tam sprawa ma się zupełnie inaczej. Jako, że kilka osób na tym forum swoje PeeStrójki ma, to może się wypowiedzą na czym je oglądają, za ile te TV zakupili jakie maja parametry i jak to się sprawuje.

Osobiście wuj mnie interesuje czy TV ma 26 cali czy 40, bo sam grąłem na 17" przez całe życie i się naprawdę przyzwyczaiłem i duże telewizory są dla mnie za duże.

Jakoze w tym miesiacu, chcę sobie psrawić nowy sprzęt, rozważam aktualnie dwie propozycje. Najbardziej napaliłem się na ten:

http://www.euro.com.pl/telewizory-pl...r82b-lcd.bhtml

Jednak dziś zobaczyłem ten:

http://www.euro.com.pl/telewizory-pl...s81b-lcd.bhtml

Wiem że ten pierwszy ma lepszy kontrast i praktycznie to wszystko, ale się zastanawiam czy warto to wydać 700 zł za 1000 'jednostek' kontrastu. Z jednej strony są telewizory z kontrastem 25000:1 więc chyba przy tak małych ilościach, każda zmiana robi różnicę, z drugiej strony 700 zł...

Wiem, że są inne sklepy, jednak oni mają dobre warunki ratalne, ale będę pytał gdzie indziej.

Jakieś sugestie?

neo_angin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-12-2007, 19:09   #2
Gawlick
Spambot
Gawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumny

Gawlick's Avatar

Miasto: Breslau
Reputacja: 1132
Wyślij wiadomość przez AIM do Gawlick

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Platynki jak dziewczynki Zdarta klawiatura Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 7

Domyślnie Odp: HD TV

No jakby nie było 7 stów to troche jest. Jeśli ten kontrast dynamiczny to jedyna rożnica, to chyba nie opłaca sie dorzucać. Np. moja trzy letnia S`ka jak i V`ka Foxa mają po 7000:1 o ile dobrze pamiętam
Gawlick jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-12-2007, 19:25   #3
Foxter
Wariat
Foxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłość

Foxter's Avatar

Reputacja: 1700
Wyślij wiadomość przez AIM do Foxter

Lista Osiągnięć
Bogacz Lubiany Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 9

osobiscie
amiga-psx - 14'
ps2 - 21'
ps3 - 32'

sam widzisz, ze jedziemy na tym samym wozku... mialem to samo odczucie, ze nie lubie duzych TV. 32' jest srednia - ale jest to miniumum przy PS3.

ja mam Sony Brava 32V2500 (zostal bodajze zastapiony modelem D)
(http://www.euro.com.pl/telewizory-pl...2500-lcd.bhtml)
3200 PLN

dla mnie jest to strzal w dziesiatke i narazie nie zamienilbym go na inny model... no chyba, ze na 40'
kolory za&*^iste - zawsze mozna sie pobawic w ustawieniach.
opcja Full RPG (w ust ps3) dla tego modelu jest zbedna... poniewaz kolory *&^*%&a w kosmos i nic nie trzeba robic. (na poczatku przeszkadzal mi nadmiar czerwieni, ale zredukowalem i jest cacy) - ale ja jestem pedancikiem pod tym wzgledem, na poczatku zawsze lubie sie pobawic :]

slyszalem, ze wlaczenie tej opcji w samsungach daje taki efekt jaki bravia ma w ustawieniach domyslnych, ale o samsungach sie nie wypowiadam.

smuzenie jest widoczne, min. jak leci w tle 2 bitmapa (podczas odsluchiwania mp3) we filmach rowniez. (szczegolnie widoczne gdy jest ciemne tlo) da sie to zredukowac... ale wowczas moja laska na tapecie miala "rozmazne" wlosy i wygladala jakby ich tydzien nie myla

tez zastanawialem sie nad 32R i 32S, ale nie pamietam dlaczego odrzucilem S'ke. poczytaj jakies opinie moze o tym modelu...

Foxter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-12-2007, 19:47   #4
Spootn1k
Uzależniony
Spootn1k Wkroczył na dobrą drogę

Spootn1k's Avatar

Miasto: Lubawka
Reputacja: 12

Lista Osiągnięć
I ja tam byłem! Own3r! 360 stopni Go! Go! PSP/Vita 

Ja mam R'ke i nie uświadczam żadnego smużenia, kolory sa żywe a obraz wyraźny bez żadnego blura itp mimo iż gram xo mam podłączone przez component, na hdmi może być tylko lepiej.

A co do wielkości to 32' już mi sie małe wydaja, na szczęście na następny rok będę zmieniał na jakiś 40'+ FullHD :mrgreen:
Stary 18-12-2007, 22:06   #5
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Miasto: Podobno Stolica
Reputacja: 6427

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Zapalczywy Lubiany Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 24

no wiec ja mam (mialem) S lub V nie powiem nie pamietam zerknij w krolestwo gracza tam dawalem fotki na tomiast stwierdzam ze ten TV jest super gdy by nie kontrast ,niestety jest za maly co daje sie odczuc przy ogladaniu hd-dvd i br do gier jest idealny jak nie interesuje Cie full hd to bierz w ciemno bravie nie wiem czy to s-ka czy v-ka chlopaki Ci podpowiedza na plus jeszcze trzeba zaliczyc surrand ten tu poprostu zamiata nie raz sobie ogladalem tv ,glos sobie lecial tylko z glosnikow w bravi i mamy efekt surrand nie jakis marketingowe brednie

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana
sobol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-12-2007, 22:17   #6
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Lista Osiągnięć

acha jeszcze jedno z tego co sie zorjetowalem to w avans masz takie same lub podobne warunki kredytowe mozesz wziac raty od 10 do 30 0% http://www.avans.pl/sprzedaz_ratalna.html

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana
Stary 18-12-2007, 22:24   #7
neo_angin
Wariat
neo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyć

neo_angin's Avatar

Lista Osiągnięć

Fajnie ino z tego co mi się udało ustalić, twój Soniasz to był KLV-V32A10E, jak o nim pisza ma 1000:1 kontrast. Ty który chciałeś mnie zabić za to że chce monitor z kontrastem 3000:1 polecasz mi to?

Wole tego szajsunga już :]

Dzięki za tego avansa, jutro podjadę i zapytam co i jak w euro jest i w Avansie :]

Stary 18-12-2007, 22:45   #8
Gawlick
Spambot
Gawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumny

Gawlick's Avatar

Miasto: Breslau
Reputacja: 1132
Wyślij wiadomość przez AIM do Gawlick

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Platynki jak dziewczynki Zdarta klawiatura Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 7

Ale to 1000:1 musi być statyczny a nie dynamiczny. Toż to U Darnoka ma 5000:1 :wink: Ja moge polecić moją S3010, obraz czysty, ostry itd
Gawlick jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-12-2007, 22:47   #9
sobol
Spambot

sobol's Avatar

Lista Osiągnięć

tylko wez poprawke ze ja ta bravie mam przeszlo 2 lata i z tad taki a nie inny kontrast :mrgreen: a po zatym ja polecam V nowej generacji nie taka jak moja

Stary 19-12-2007, 15:29   #10
Darnok
Wariat
Darnok Zobaczymy co z niego wyrośnie

Darnok's Avatar

Reputacja: 0

Lista Osiągnięć

angina, ja grałem 20'' przez całe życie i też nie lubię dużych TV, ale gwarantuję ci, że jak się przerzucisz na 26'', to zapragnie ci się przynajmniej 32'' ja mam słabą (ale jak dla mnie zajebiście zadowalającą) Bravię 26kdlu2000 jakoś tak czyli U :>
Stary 21-12-2007, 16:29   #11
MCnalep
Początkujący
MCnalep Zobaczymy co z niego wyrośnie

MCnalep's Avatar

Wyślij wiadomość przez AIM do MCnalep

ja mam samsusia ,ale jaki model nie pamietam...wiem tylko ze ma kontrasta 3000:1. obraz jest bajera.lepszego nie doswiadczalem...wiec to mi w zupelnosci wystarcza.

MCnalep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-12-2007, 19:33   #12
neo_angin
Wariat

neo_angin's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał MCnalep
ja mam samsusia ,ale jaki model nie pamietam...wiem tylko ze ma kontrasta 3000:1. obraz jest bajera.lepszego nie doswiadczalem...wiec to mi w zupelnosci wystarcza.
to idź do byle sk;leu z TV i popatrz sobie na dwa/trzy telewizory z kontratem 3000:1, 8000:1 i np 15000:1 lub większy... zobaczysz jaka bida :] Ale itak lepszy od mojego akutalnego :]

Stary 21-12-2007, 20:22   #13
Spootn1k
Uzależniony
Spootn1k Wkroczył na dobrą drogę

Spootn1k's Avatar

Miasto: Lubawka
Reputacja: 12

Lista Osiągnięć
I ja tam byłem! Own3r! 360 stopni Go! Go! PSP/Vita 

bla bla... dynamiczny czy statyczny? W tym cały problem ze jedni podają statyczny a drudzy dynamiczny tzn teraz wszyscy podają dynamiczny bo ładniej wygląda jak jest wpisane 20000 zamiast 2000...

A co do oceniania obrazu przy okazji wizyty w sklepie to nie powiedział bym ze zobaczysz różnice bo większość sklepów puszcza rozpikselowany obraz z byle kablówki...
Stary 21-12-2007, 22:43   #14
neo_angin
Wariat

neo_angin's Avatar

Lista Osiągnięć

To idź do takiego gdzie puszczają obraz HD, ja ostatnio golądałem jakiś film szajsunga, albo to był normalny film w każdym badź razie jakieś potwory goinły ludzi i było tak ładnie bajkowo i kolorowo, ten z 3000:1 wymiękał przy tym z 15000:1 ale to może też róznica w odświeżaniu, którego nie pamiętam.

Stary 19-05-2008, 13:29   #15
Frezer
Banned
Frezer Zobaczymy co z niego wyrośnie

Lista Osiągnięć

ja stwierdziłem że jak bedzie technologia OLED czy ja to sie ma nazywac zmienie wtedy na taki właśnie TV 46 cali a jeżeli beda strasznie drogie takowe odbiorniki co jest wielce prawdopodobne kupie plazme 46 cali pewnie bedą wtedy za grosze o ile wiem technologia OLED wchodzi na rynek za rok, obecnie posiadam Samsunga 32 cale 720p i jestm z niego zadowolony tylko czasem z czernią sa problemy ale to chyba normalne w LCD

Ostatnio edytowane przez Frezer : 19-05-2008 o 13:34
Frezer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-05-2008, 21:17   #16
sobol
Spambot

sobol's Avatar

Lista Osiągnięć

OLED juz jest $ony wyprodukowalo seryjny model o zaje....przekatnej ekranu chyba 11 cali koszt cos okolo 1700$ dolar na dzien dzisejszy 2,16 poszukaj w sieci a wszystko bedziesz wiedzial tak wiec 46 cali szajsunga przez kilka lat bedzie nie dla przecietnego gracza no chyba ze Wrogowi M$ zasponsoruje

Stary 19-05-2008, 22:48   #17
LIMOP
Znajomy
LIMOP Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 24

ja wlasnie zamienilem moja Bravie 32" S na 40" X. Ten model jest popostu prze****** full HD , 100hz boshe i te kolory!!! Tv wart kazdych pieniedzy, nie warto kupowac bezposrednio od sony bo jest za drogi ale jak poszukasz dobrze to mozna znalesc w "rozsadnej cenie" Eska starczyla mi na 3 lata mam nadzieje ze przy tym juz zostane, wiecej nie trzeba. jesli sie wahacie co kupic przemyslcie to dobrze szukajcie czegos 100hz MUS!!! warto dolozyc roznica wielka!!!
Stary 19-05-2008, 23:18   #18
Frezer
Banned
Frezer Zobaczymy co z niego wyrośnie

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał LIMOP Zobacz post
ja wlasnie zamienilem moja Bravie 32" S na 40" X. Ten model jest popostu prze****** full HD , 100hz boshe i te kolory!!! Tv wart kazdych pieniedzy, nie warto kupowac bezposrednio od sony bo jest za drogi ale jak poszukasz dobrze to mozna znalesc w "rozsadnej cenie" Eska starczyla mi na 3 lata mam nadzieje ze przy tym juz zostane, wiecej nie trzeba. jesli sie wahacie co kupic przemyslcie to dobrze szukajcie czegos 100hz MUS!!! warto dolozyc roznica wielka!!!
co daje te 100hz w LCD ? mi sie wydaje ze to tylko marketing ale nie widziałem na własne oczy
Frezer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-05-2008, 08:31   #19
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Wiekszą płynnośc obrazu, brak smużeń. Ale czasami różnie to sie sprawdza.
Stary 20-05-2008, 15:24   #20
LIMOP
Znajomy
LIMOP Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 24

wiekszosc 100hz LCD maja funkcje ze mozesz podzielic ekran na pol i jedna polowa bedzie 50hz a druga 100hz i wtedy zobaczysz roznice , w sklepie powinni Ci to zademonstrowac, i najlepiej zeby na ekranie "cos " sie dzialo tzn. sport , film akcji albo gra

Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 3

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania