Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Hyde Park Tematy o wszystkim co aktualnie trapi naszych użytkowników.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25-12-2013, 14:10   #301
zimzvm
Spambot
zimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebrytazimzvm Celebryta

zimzvm's Avatar

Miasto: wrocław
Reputacja: 2829
Domyślnie Odp: Klub Książki

a to postaci znam. przynajmniej te główne ; ]

Sent from my iPad using Tapatalk
Stary 25-12-2013, 14:18   #302
Sokoov
Wariat
Sokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłość

Sokoov's Avatar

Miasto: Bydgoszcz
Reputacja: 1705

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! 360 stopni Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 8

Cytat:
Napisał lvizzz Zobacz post
Jestem w trakcie, może dziś skończę - jak się oderwę od BF, co jest mega cięzkie - to napiszę więcej. Znajomość innych książek nie jest wskazana, ale to rzecz dla fanów pisana, więc przydałoby się wiedzieć kto to Yennifer itp.
Yennefer! ;/

Ja dopiero dzisiaj zacząłem, jestem po 30 stronach, więc na razie niespecjalnie co się działo. Napiszę coś więcej jak przeczytam... więcej.
Sokoov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-12-2013, 23:41   #303
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8112

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Andrzej Sapkowski - Sezon burz: Wiedźmin, jak wiadomo, na polskim poletku literackim, szczyci się wielką estymą, a saga o tej postaci należy do najbardziej popularnych jeśli idzie o rodzime fantasy. Sam będąc w liceum chłonąłem tomy w tempie ekspresowym, a że czasy były inne, to i zarywałem nockę, żeby przeczytać jak najszybciej pożyczoną knigę, bo ktoś inny już czekał w kolejce.

Sapek jest mistrzem dialogu, jest dobry w opisach, a i popkulturą potrafi się bawić i naigrywać, tyle że jego ostatnie dokonania - Trylogia Husycka - to bardziej postmodernizm w wydaniu zachodnim, powiedzmy taki, jaki Umberto Eco prezentuje; puszczanie oka do czytelnika na każdym kroku, zabawy językiem, masa zapożyczeń z łaciny, plus duże obeznanie z historią tamtego okresu i regionu. Z nowym Wiedźmakiem jest podobnie.

Po co książka była napisana? Nie wiem za bardzo, losy Geralta się skończyły dawno temu, jakakolwiek kontunuacja nie była potrzebna, czy to prequelowa czy sequelowa, więc węszyłbym pieniędzy w tym całym projekcie. I nic w tym złego, wszak pisarz musi za coś żyć, a że jeszcze na alkohol kasy trzeba, to nic nie pozostaje, jak tworzyć. Nie miałbym nic przeciwko, nawet jeśli Sapek gra na rozczuleniu fanów, ale nie podoba mi się tworzenie tego samego w sumie, bo można zarobić. Wiem, wiem: na zgniłym zachodzie jest to standardem od wielu lat, wystarczy spojrzeć na te wszystkie rozwlekłe sagi fantasty, czy to co zrobiono z Diuną, ale zawsze mam w pamięci Lema, który na podobne dojenie pomysłu, zżymał się bardzo. Sam zresztą pisał o tym, ale nikt go nie słuchał.

Ok, są dobre dialogi, są opisy, jest język, do którego nas przyzwyczaił Sapkowski, czyli stylizacja na średniowiecze, którą świetnie operował Sienkiewicz, jest intryga, jest wielowątkowość, są potwory do zabicia, i jeszcze gorsze monstra w ludzkim przebraniu, również zasługujące na śmierć, niekoniecznie szybką. Są cycki, jest seks, jest Jaskier, jest dużo jadła - zawsze lubiłem takie opisy żarcia, człowiek się głodny robi -słowem: Wiedźmin pełną gębą. Nie ma tylko powodu, dla tej książki powstania. Zresztą czuć ową bezduszność w samym dziele: niby materia ta sama, ale brakuje ducha, brak pasji i tego, dzięki czemu człowiek miał wypieki na twarzy czytając sagę ileś tam lat temu. Śmierdzi postmodernizmem na odległość, co wcale złą rzeczą być nie musi, bo ja postmodernizm lubię, o ile służy jakimś celom, ale tutaj użyty jest niezbyt subtelnie, lekko rzecz ujmując. I co najciekawsze, książkę czytało mi się bardzo dobrze, ale równie dobrze mógłbym jej nie czytać, a nic złego by się nie stało.
Kilka godzin zabiłem, swoje przeczytałem, ale nie chcę podobnych dzieł więcej, bo mi, jako fanu Wiedźmina, nie są do niczego potrzebne. Możeeeee, jak macie mniej lat, to bardziej Wam się spodoba, ja nieco za stary już jestem na podobne dyrdymały. Lepiej przeczytajcie coś Lema albo Dukaja.

Książka ma fatalną, ale to obrzydliwie złą okładkę.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2014, 12:35   #304
Sokoov
Wariat
Sokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłośćSokoov Przed nim wspaniała przyszłość

Sokoov's Avatar

Miasto: Bydgoszcz
Reputacja: 1705

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! 360 stopni Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 8

Właśnie skończyłem Sezon Burz i nawiązując do wypowiedzi lvizzza - zgadzam się ze wszystkim prócz tego, że książka równie dobrze mogła nie powstać. Mi, jako również fanowi Wiedźmina, brakowało czegoś takiego - możliwości odświeżenia sobie przygód Geralta, cycków czarodziejek, Jaskra i bezpośrednich krasnoludów.

Ktoś może powiedzieć, że gra mogła mi to dostarczyć i tak, zgodzę się, ale tylko po części. Gra ma świetnie oddany klimat książek, jednak Sezon Burz był dla mnie takim "przypomnieniem dobrych czasów". Czytało się lekko, przyjemnie i szybko. Wydaję mi się, że książka własnie jest skierowana do osób, które sagę kiedyś-tam przeczytały i dostają okazję jej wspomnienia. Warto przeczytać, ale raczej nie przed Sagą.
Sokoov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26-01-2014, 15:07   #305
YuSuzuki
Shenmue 3
YuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świataYuSuzuki Władca świata

YuSuzuki's Avatar

Miasto: Kamaishi
Reputacja: 7640

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 32

Ostatnio zaznajamiam się z twórczością Stanisława Grzesiuka i polecam , Boso,ale w ostrogach- to genialna historia opowiedziana z pasją ,napisana prostym,lekkim językiem. Książka opowiada o latach 30. XX wieku na Czerniakowie - biednej dzielnicy Warszawy. Historia widziana oczami chłopca (a może już młodego mężczyzny), który całe dzieciństwo i młodość spędza jak każdy inny, przeciętny rówieśnik. Ale Grzesiuk jest inny. On łamie wszelkie stereotypy, nie znajduje się w ramach konwencji. Z pozoru uciekający od szkoły, religii i obowiązków - ale w miarę czytania kolejnych stronic poznajemy honorowego, odważnego, inteligentnego i rezolutnego mężczyznę.

Cała książka fascynuje i nie pozwala się nudzić nawet na sekundę. Każdy wątek jest opowiedziany ciekawie. Po lekturze odnosimy nieodparte wrażenie, że Stanisław Grzesiuk to nasz dobry ziomek bardzo ludzki i bliski. Stanisław Grzesiuk zdaje sobie sprawę ze swoich wad, uwielbia alkohol,kobiety,imprezy,bójki ale nie ukrywa ich i taka postawa imponuje. To wspaniała autobiografia Grzesiuka,polecam
Stary 26-01-2014, 19:01   #306
ramzes5a
Znajomy
ramzes5a Można na niego liczyćramzes5a Można na niego liczyćramzes5a Można na niego liczyć

ramzes5a's Avatar

Miasto: Bristol
Reputacja: 275

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Wyginam śmiało ciało I love Apple Zapalczywy 
Liczba Osiągnięć: 15

tydzień temu przeczytałem Inferno Dan'a Browna, jego najnowsza książka. każdy kto czytał jego poprzednie książki wie że czyta się je przyjemnie i można się spodziewać kilku zwrotów akcji. jego najnowsza książka opiera się na arcydziele literatury Dantego Boskiej Komedii i także zwraca uwagę na dosyć poważny problem związany z populacją na Ziemi. Dobra książka na weekend, jednak niestety osobiście uważam że najgorsza z jego książek, za mało teorii spiskowych itp. lecz dzięki książce można spojrzeć na kilka spraw inaczej np. jak już powiedziałem o zaludnieniu na Ziemi i tego skutkach.
Stary 21-03-2014, 17:31   #307
evlqpa
Stały bywalec
evlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumny

evlqpa's Avatar

Miasto: Tczew
Reputacja: 1357

Lista Osiągnięć
Aniołek Lubiany Na dobre i na złe Konsekwentny 
Liczba Osiągnięć: 10

Jak kilka osób na tym forum przede mną, i mnie przypadło w zaszczycie ukończyć nowego "wieśka" i powiem że jeśli był to pospolicie nazywany "skok na portfel czytelnika" i sępienie na sentymencie do bohaterów, to ja chcę takich skoków jak najwięcej, a już na pewno z większą częstotliwością niż było to w tym przypadku. Teraz mam nadzieję że nowe przygody Mordimera autorstwa Piekary będą co najmniej na tym, lub wyższym poziomie.
Stary 13-04-2014, 01:51   #308
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Maus - ok, to jest komiks, ale taki, że jeśli miałbym komuś polecić jeden tylko, kto medium nie zna, a historie obrazkowe uważa za dziecinne i nie warte uwagi, to byłoby to dzieło Spiegelmana.

Mausa po polsku przeczytałem w zimę 2001 albo 2002, nie pamiętam dokładnie, za to pamiętam że były świeta i w **** śniegu; dzieło zrobiło na mnie spore wrażenie: uwielbiam literaturę faktu, wszystkie te książki obozowe, wspomnienia wojenne...Komiks wpisuje się w taką właśnie tematykę, wzbudził swego czasu sporo kontrowersji, bo alegoryczne przedstawienie Polaków jako świn nie spodobało się wszystkim. Mi owa alegoryczność przy drugim czytaniu w ogóle nie przeszkadzała, właściwie to nie zwróciłem na nią uwagi specjalnie, mogłaby nie istnieć, tak dużą siłę ma sama opowiadana historia.

Dzieło Spiegelmana nie tylko wpisuje się obręby literatury obozowej, ale też literatury żydowskiej ogólnie, zwłaszcza tej prezentowanej przez Josepha Hellera, tego od Paragrafu 22. Bardzo dużo tu winy: poczucie winy ma Vladek, bo okupację i obozy przeżył, winę odczuwa główna postać, czyli tak naprawdę Spiegelman - wiem, wiem, w szkole uczyli żeby nie mylić alter ego z samym twórcą, ale jebać szkołę - bo nigdy nie zaznał tamtych czasów, nie doświadczył terroru, a poza tym przez swoje dzieciństwo żył w cieniu brata, którego nigdy nie poznał, bo tamten zginął w czasie drugiej światowej. Poczucie winy towarzyszy nam przez cały czas: Art próbuje wyłapać ile się da z zeznań ojca, równocześnie czując frustrację zachowaniem rodziciela - pedantyzmem, liczeniem wszystkiego, maniakalną oszczednością i skrupulatnością, którą, jak możemy się domyślać, odziedziczył po obozach, choć tutaj nie możemy być pewni, bo poznajemy innych Żydów, którzy przeżyli, a mimo to są 'normalni'. Z jednej więc strony walkę syna z samym sobą; chce usłyszeć więcej, chce więcej szczegółow, ale przebywanie z ojcem doprowadza go do furii, a wizja opieki nad nim, czy nawet życia z nim pod jednym dachem, napawa strachem.

Jeśli ktoś zna post-Catch 22 Hellera, to znajdzie w Mausie mnóstwo cech wspólnych: życie kilku pokoleń Żydów po wojnie w Nowym Jorku, trudności w nawiązaniu kontaktu między starszymi i młodszymi, poczucie winy, ale też próba wyzwolenia się z żydowskich więzów.

Maus to też postmodernizm w bardzo smakowitym wydaniu: jest i pamiętnikiem i literaturą faktu, po części biografią i autobiografią, jest nawet mała meta gra: komiks w komiksie. Żeby wyjść na jeszcze większego idiotę, niż jestem, to dodam, że Maus zdobył Pulitzera.

Świetnie się rzecz czyta po angielsku, i takie wydanie Wam polecam; miałem zupełnie inne doznania niż przy tłumaczeniu: 'połamana' angielszczyzna Vladka jest tak osobliwa i specyficzna, że od razu czuję się jej autentyzm, a tego brakuje polskiemu wydaniu. Częste użycie czasowników modalnych, słowa 'maybe' - sam się tego pozbyć nie mogę, czasem słów w jidysz, a przede wszystkim bardzo charakterystyczne przestawianie szyku zdania, to są rzeczy, które najlepiej smakować w oryginale.

Moje wydanie w HC nie zawiera żadnego posłowia, brak sekcji z dodatkami, szkiców, czegokolwiek, i bardzo się z tego faktu cieszę, bo nie idzie tutaj o wypas edycji, a samą historię. Jest to jeden z komiksów, gdzie właściwie obrazki są niepotrzebne, a rzecz mogłaby być książką.

Jeśli jednak ktoś oczekuje inside view i chce uzyskać szerszą perspektywę, to jest coś takiego na rynku:

http://www.amazon.co.uk/MetaMAUS-Art...ords=meta+maus

Nie czytałem, więc nie wiem czy warto, nie pytajcie.

Zaczynam coraz więcej czytać, odchodzę pomału od gier, zwłaszcza tych AAA, bo zauważam coraz większą stagnację branży, i jej miałkość, i zwracam się do mediów papierowych, oferujących mi bardzo dobre historie. Gry kuleją pod tym względem; oczywiście medium się interesuję, śledzę newsy, nowinki, ale gdy oferowane mi są historyjki rodem z D&D - mowa o Thief, ten początek i mroczny rytuał tak mnie odrzuciły, że sam nie wiem czy wrócę - to coraz bardziej się zastanawiam, czy nie zmienić hobby.

Przeczytałem też w końcu Metro 2033, ale nie chce mi się już pisać, więc do następnego.Ciao!

Ostatnio edytowane przez lvizzz : 13-04-2014 o 02:07
Stary 13-03-2015, 12:50   #309
evlqpa
Stały bywalec
evlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumnyevlqpa Może być z siebie dumny

evlqpa's Avatar

Lista Osiągnięć

Jakiś czas temu była premiera nowej książki Glukhovsky'iego Futu.re, miał ktoś okazje przeczytać?
Stary 13-03-2015, 13:18   #310
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12503

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Po Metro 2034 jakos nie mam ochoty
Stary 13-03-2015, 13:31   #311
evlqpa
Stały bywalec

evlqpa's Avatar

Lista Osiągnięć

Ja własnie zacząłem od dupska strony i startowałem od 2034 i bardzo mi podeszło, ale o gustach się nie dyskutuje. Rusków jako narodu nie trawię, ale pisać potrafią
Stary 13-03-2015, 14:46   #312
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał evlqpa Zobacz post
Ja własnie zacząłem od dupska strony i startowałem od 2034 i bardzo mi podeszło, ale o gustach się nie dyskutuje. Rusków jako narodu nie trawię, ale pisać potrafią
Nie za bardzo rozumiem te teksty o gustach, taki bon mot się z tego zrobił: można mieć gust zły, można mieć i dobry, to nie jest cecha charakteru.

Jeśli lubisz taką pisaninę, to koniecznie MUSISZ przeczytać braci Strugackich, Metro językowo jest bardzo nimi inspirowane, jak większośc literatury fantastycznej.
Stary 13-03-2015, 18:09   #313
evlqpa
Stały bywalec

evlqpa's Avatar

Lista Osiągnięć

Nie znam, ale sprawdze jak znajdę chwilę
Stary 13-03-2015, 18:35   #314
lvizzz
Fuck games, games suck

lvizzz's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał evlqpa Zobacz post
Nie znam, ale sprawdze jak znajdę chwilę
To grzech nie znać Strugackich, a czytać Metro. Piknik na Skraju Drogi bier, piękna książka.
Stary 18-07-2015, 10:14   #315
adrianek885
Nowy
adrianek885 Komuś podpadł

Reputacja: -1

lubie mleko
adrianek885 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-07-2015, 10:18   #316
kroolik37
Gang Świeżaków
kroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narody

kroolik37's Avatar

Reputacja: 6377

Lista Osiągnięć
Jeden ekran to mało Stary dziad! Zdarta klawiatura Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 24

Kupilem "Marsjanina". Ponoc swietna ksiazka. Pogoda nad morzem sprzyja czytaniu, wiec go for it!
Stary 18-07-2015, 11:24   #317
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12503

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Daj znac jak przeczytasz bo tez chce kupic ale dwie ksiazki Kinga przede mna o lacznej ilosci 1700 stron do ogarniecia takze poki co musze to odlozyc na troche pozniej ;D
Stary 20-07-2015, 09:33   #318
lokiGEO
Wariat
lokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądzelokiGEO Sława i pieniądze

lokiGEO's Avatar

Miasto: układ 1965 strefa II ark. 252.31 (NW)
Reputacja: 2229

Lista Osiągnięć
Dopiero się rozkręcam! Wyginam śmiało ciało Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 14

Ostatnio korzystam z marketowych wyprzedaży Hercules Poiro i kryminały skandynawskie
Stary 11-11-2015, 18:43   #319
masterbkb
Nowy
masterbkb Wkrótce będzie sławnymasterbkb Wkrótce będzie sławny

masterbkb's Avatar

Miasto: Częstochowa
Reputacja: 107

Lista Osiągnięć
Byłem pierwszy! Hall of Fame n00b No-life? Your e-penis must be huge! 
Liczba Osiągnięć: 5

Dzisiaj skończyłem czytać Czarną Drogę, autorstwa Mela Odoma. Drugą po wydanym w 2001 roku, Diablo Dziedzictwo Krwi, opowieść osadzoną w świecie Sanktuarium.

Głównego bohatera, Darricka Langa i jego przyjaciela Mata Hu-Ringa poznajemy w trakcie misji ratunkowej królewskiego bratanka. Nasi protagoniści muszą odbić go złap kapitana Raithena i jego piratów. Mamy tu także postać Buyarda Cholika, byłego kapłana Zakarum, poszukującego potężnego demona. Wszystko komplikuje się w momencie gdy Cholik uwalnia piekielny pomiot. Rozpętuje się prawdziwy chaos, a dwójka przyjaciół musi brać nogi za pas.

Czy udaje im się uciec ratując przy tym jeńca? To musicie sprawdzić sami. Wszystko to jest i tak tylko początkiem mrocznej i wciągającej opowieści którą fani tego uniwersum jak i mrocznego fantasy powinni poznać.

Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania