Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 2 > Monster Hunter

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18-06-2005, 14:54   #1
SZKD
Początkujący
SZKD Zobaczymy co z niego wyrośnie

Reputacja: 0
Wyślij wiadomość przez AIM do SZKD
Domyślnie Bronie

Wlasnie zrobilem 3-ciego UpGrade'a swojej zapalki,ale mam zamiar przy okazji nastepnych zakupow sprawic sobie jakas kozacka kusze.Zauwazylem,ze nikt prawie nie gra ta bronia.Jest tak slaba,czy po prostu trudna w opanowaniu ?.A moze ciezka w utrzymaniu (amunicja) ? :P Samemu raczej nie bede mial szans na poczatku zaliczyc jakiegokolwiek Questa z ta bronia,wiec bede musial sie trzymac kogos z jakims mlotem albo mieczem co by mnie bronil .
Czym Wy walczycie (macie zamiar walczyc) ?
SZKD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-06-2005, 15:28   #2
InSiDe
Banned
InSiDe Zobaczymy co z niego wyrośnie

Wyślij wiadomość przez AIM do InSiDe
Domyślnie Bronie

. Kusze i Balisty są broniami wsparcia. Nie zadają tak dużych obrażeń jak broń biała za to mają bardzo różne rodzaje amunicji. Przez to wymagają dość mocno strategicznego podejścia. Zaletami jest, że strzelec trzyma się z dala od walki a więc i na obrażenia raczej nie jest narażony.
. Kosztownymi też jest. Amunicja jest droga i trzeba jej dużo. Jeśli będziesz chciał sam robić to będziesz musiał dużo się nazbierać. Jednakże, takie ficzery jak amunicja uzdrawiajaca czy wzmacniająca pancerz napewno sprawią, że dobry strzelec znajdzie pewne miejsce w drużynie.
. Nie jest to też broń do ćwieczenia offline. Nic się nią nie da zrobić na początku więc pozostaje Ci tylko czekanie na możliwość podłączenia się do jakiejś drużyny.

. Ja, jak zauwazyłeś walczę młotami bojowymi. Są całkiem szybkie i zadają dużo obrażeń. Można też z nimi wyciągniętymi biegać a jeśli człowk się nauczy korzystać z uniku to i brak blokowania mu nie straszny.

[size=9px][ Dodano: 19-06-2005, 14:05 ][/size]
. A ja znów mam dylemat. Właśnie dziś (po dwóch dniach bezskutecznego dobijania się do onlineowego serwera który najwyraźniej odmówił posłuszeństwa) postanowiłem samotnie wyruszyń na spotkanie pierwszej większej gadzinie. I co? I dupa! 3/4 moich ataków bezskutecznie odbijało się od pancerza. Ja rozumiem, że młot to broń obuchowa i to poniekąd zgodne z logiką. I problem nawet nie w tym, że ciosy po rykoszecie zadają 1/3 normalnych obrażeń. Dla młotka to i tak więcej niż tej samej klasy inne bronie (poza Great Swordami) zadają. Problem w tym, że taki rykoszet przerywa combo :/
. Przyzwyczaiłem się już do młotka i do taktyki uników i szybkiego podbiegania. Chyba jeszcze raz spróbuję się przekonać do podwójnych mieczy i zobczymy, co z tego wyjdzie.
InSiDe jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-06-2005, 14:33   #3
SZKD
Początkujący

Domyślnie Bronie

Mowisz o...Yan Kut-Ku ,czy juz na wieksza Wyverne poleciales ? .Tego pierwszego raz mi sie udalo pokonac.W sumie to raptory mi pomogly (!).Wystarczy dobrze lawirowac miedzy nimi,a beda siebie trafialy nawzajem
Stary 19-06-2005, 14:53   #4
InSiDe
Banned

Domyślnie Bronie

. No to chylę czoła. Ja dostawałem lańsko. Po 5 minutach bezskutecznego odbijania się młotkiem od jego nóg dopadało mnie znużenie i rutyna a do czego to prowadzi, to wiemy :] Próbowałem nawet łapać go w pułapki i wysadzać w powietrze (na co wydałem grubo ponad 2000$ gdy nagroda wynosi niespełna 1000$) a i tak mi nie wyszło :] Może jestem nikczemnym pokurczem i powinienem garnki spawać :]]
Stary 19-06-2005, 15:21   #5
SZKD
Początkujący

Domyślnie Bronie

Najgorsze bylo to,ze uciekal mi z lokacji do lokacji i musialem za nim ganiac.Przydaly sie Paintball'e.Moze czul respekta przed [>P<] lol
Stary 20-06-2005, 14:01   #6
InSiDe
Banned

Domyślnie Bronie

. Dziś cały ranek zbierałem na podwójne miecze i przed chwilą skończyłem drugą misję z nimi. Powiem krótko - są kozackie! Ponieważ do tej pory grałem młotem wydawało mi się, że nie będzie trudną rzeczą robienie uników w walce (podwójnymi mieczami jak i młotami nie da się blokować). Niestety - o ile głównym atakiem młota było trzymanie odpowiednio długo R1 i można było kciuka zawsze w pogotowaiu na O (unik) trzymać; tak przy mieczach to się nie sprawdza. Robienie combosów prawą gałką które trzeba dobrze w czasie wstrzelić bywa absorbującym na tyle, że skuteczne unikanie ataku jest trudniejsze do ogarnięcia. Niewątpliwie jest to tylko kwestią wprawy, jakkolwiek uwagi trzeba jej trochę poświęcić.
. Jeśli już mowa o combosach. Robią wrażenie. Miecze nie zadają dużo obrażeń jednak są szybkie i można całkie ładną wiązkę puścić na monstra. Gorzej, jeśli nie wszystkie wejdą albo któryś zrykoszetuje. Wtedy trzeba całą kombinację od początku. Kolejną rzeczą o której trzeba wspomnieć jest fakt, że miecz - podobnie jak lanca - jest bardzo precyzyjną bronią. Ataki wyprowadzane są przeważnie dokładnie na wprost i mamy tylko dwa "młynki" (prawy i lewy) którymi możemy zadać obrażenia mniej więcej w kierunku prawo-przód i lewo-przód. Z tego też powodu trzeba uważać, by nic nas nie zaszło z boku czy od tyłu :] Przy odrobinie wprawy nie jest to kłopotem ponieważ combosy są dość długie. Mam tu na myśli, że gry na combo składa się potrójny atak na wprost zakończony młynkiem trwa on około 2,5 sekundy przez które nasza postać nie reaguje na lewą - odpowiedzialną za poruszanie się - gałkę. Co w tym ciekawego? Ano to, że w tym czasie możemy spokojnie rozglądnąć się w okół (obracając kamerę krzyżakiem) by mieć aktualny ogląd na świat. Brzmi skomplikowanie i trudno ale uwierzcie mi, jest całkiem latwe do wykonania :]
Stary 16-07-2005, 19:25   #7
_Yulaw
Banned
_Yulaw Zobaczymy co z niego wyrośnie

Wyślij wiadomość przez AIM do _Yulaw
Domyślnie Bronie

Mi sie najbardziej podoba mały mieczyk i pewnie podwójne tez, ale one są za slabe i trudno coś tym ubicwiec chyba zaczne biegać z młotkiem
_Yulaw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-07-2005, 08:53   #8
InSiDe
Banned

Domyślnie Bronie

. Niestety, małe miecze w ogóle się nie sprawdzają. Duale też są kiepskim wyborem. W drugiej połowie gry są może ze dwa które z trudem - ale potrafią się przydawać. Niestety, granie czym innym niż GS'em lub ewentualnie młotkiem skazuje Cię na drugą kategorię :] Postać wsparcia mniej (strzelec) lub bardziej (lanca, krótkie i podwójne miecze) przeszkadzające w zadymie :/
Stary 17-07-2005, 09:17   #9
Gofer
Początkujący
Gofer Zobaczymy co z niego wyrośnie

Wyślij wiadomość przez AIM do Gofer
Domyślnie Bronie

zgadzam sie z Insidem poniewaz duale sa bardzo tepei trzeba w kolko je ostrzyc czyli raczej z graviosem nie powalczysz sobie dualami .
Gofer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2005, 22:18   #10
Gaw
Banned
Gaw Zobaczymy co z niego wyrośnie

Domyślnie Bronie

ja jade na razie tylko GS'ami, nie opyla mi sie inwestowac w co innego tera, zostal mi 1 upgrade do ancient blade, potem bede robil tego z elementem dragon
pozamiatal bym se z kuszy i jakiegos dobrego mlota, ale szkoda kasy i itemow
Gaw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-01-2006, 09:07   #11
Wiśnia San
Nowy
Wiśnia San Zobaczymy co z niego wyrośnie

Domyślnie Bronie

Czy może mi ktoś na szybko wyjaśnić jak się walczy młotem??
Wiśnia San jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-01-2006, 10:35   #12
szuja
Wariat
szuja Wkroczył na dobrą drogę

szuja's Avatar

Reputacja: 44

Lista Osiągnięć

Domyślnie Bronie

glownie sa 3 typy atakow:
1.prawy analog w lewo lub prawo lub na wprost (obojetne)
sprawia to ze wali 2 razymlotkiem o Ziemie a nastepnie wykonuje polobrot z wybicim w gore
2.prawy analog w dol
sprawia ze nasz bohater wykonuje tak jakby takie pchniecie od boku mlotem (niewiem jak to dokladnie opisac....)
3.przytrzymanie R1
tutaj jest troche skomplikowanie, bo zalezy to od dlugosci czasu trzymania R1
na max. energi (gosciu bedzie mial jakby taka biala poswiate wokol rak) wykonuje taki piruet

PS:kombinacje R! odkryj sam...
PS2:az tak trudno kupic jak badziewny mlotek i pojsc na jakis prosty quest??aby samemu sie przekonac jak nim sie gra??
szuja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-01-2006, 13:03   #13
Wiśnia San
Nowy
Wiśnia San Zobaczymy co z niego wyrośnie

Domyślnie Bronie

Nie tak trudno bo młotek ma juz ponad mięsiąc i te ataki gałką to wyczaiłem ale o tym R1 dowiedziałem się dopiero tutaj. Wzasadzie wykonałęm już 2 ataki na R1 ale myslałem że są jeszcze jakieś. :twisted:
Wiśnia San jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-01-2006, 19:04   #14
MAP001
Nowy
MAP001 Zobaczymy co z niego wyrośnie

Wyślij wiadomość przez AIM do MAP001
Domyślnie Bronie

Na mlotekmasz
R1 trzymasz i ladujesz energie jak jest pelna i ty stoisz to walisz z calej sily w ziemie ze wszyscy odlatuja a i czasem smoczysko sie obali
R1 chwile trzymasz ze jestes podladowany masz podwujny cios kturym mozesz obalic smoka lub wyrzucic kolesia w powierze
Jak mlotek masz na plecach i biegniesz Analog w dul i wyrzucasz w powierze kolesia lub obalasz smoczka:P
Jezeli jestes naladowany na full i w ruchu zaczynasz sie krecic po 3 lub 4 obrotach Analog w dul to finish :P
MAP001 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2006, 11:13   #15
LuKT
Nowy
LuKT Zobaczymy co z niego wyrośnie

Domyślnie Bronie

Siema.Mam na offie Siegamunda(czy jakoś tam sie nazywa)zrobiłem go z Golem Blade.Czy jest jakaś lepsza broń(oczywiście z GS) od tej.
Stary 01-05-2006, 11:34   #16
Silencer
Stały bywalec
Silencer Zobaczymy co z niego wyrośnie

Wyślij wiadomość przez AIM do Silencer
Domyślnie Bronie

Polecam http://db.gamefaqs.com/console/ps2/f...eat_swords.png :ok:
Silencer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2006, 21:06   #17
MAP001
Nowy
MAP001 Zobaczymy co z niego wyrośnie

Wyślij wiadomość przez AIM do MAP001
Domyślnie Bronie

Nie nieidzie
Na off to najleprza bron do reszty potrzeba ci gragonite ore albo union ore a to jest tylko na on i tylko na + misjach
Wiec twuj miecz jest wypas to ten czerwony z horn od monoblos co? 864 att jest sporo
Jezeli na off dostaje sie Ruststone to pozbieraj pare i sprubuj zrobic Rusted Great Sword na koniec masz Ancient Blade potrzebne sa tylko Earth Crystale a dokladnie 121 :wow: :wow: :wow: Masz wtedy 912 ataku
Sprubuj
MAP001 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2006, 19:44   #18
szuja
Wariat

szuja's Avatar

Lista Osiągnięć

Domyślnie Bronie

jasne!!
najlepszy jest "Eternal Anihilator"...ale nie pamietam czy jest mozliwosc zrobienia go na offie ale chyba-tak...

[size=9px][ Dodano: 03-05-2006, 19:46 ][/size]
lol!!....sorry ale przeczytalem tylko post Lukz'a ...
dokladnie tj.Map mowi....ale jestes pewien map ze da sie wygrzebac Ruststone'y na offie??ja jeszcze nigdy nie dostalem (na offie ofkoprs );/...
Stary 03-05-2006, 21:58   #19
juraks
Nowy
juraks Zobaczymy co z niego wyrośnie

Domyślnie Bronie

Najlepszą bronią dobrą na wszystko(oprócz Fatala)jest znienawidzony przezemnie Black Dragon Spear(2xBDS można zabić Lao+),Rathalos i Rathian z lockiem to jakies 3:30(tzw para)a taki Kiutku normal z 4xBDS pada po jakis 15 sekundach,Eternal Anihilator jest bardzo dobry ale trudno dostepny(5 plate z Los i Ian),co do duali to moja ulubiona bron i wcale nie jest słaba,z Mega Juicami takie Dual Dragon Ultimusy zadają obrażenia rowne EA,jednak trzeba dużo ostrzałek i troche więcej umięjetności podczas grania niż ze spear czy great swordem.
co do kusz i gunów to są dobre ale tylko przeciw wybranym wywernom,głównie używając clustów z lv2(blosy,lao,grav,basa,plesth no i oczywiscie fatal).
Mieczyk i tarcza niestety raczej do silnych nie należa ale i tak jak ktoś lubi to może używać,najgorszą bronia jak dla mnie są młoty ale może to kwestia gustu(nie lubie ich).
juraks jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-05-2006, 22:06   #20
szuja
Wariat

szuja's Avatar

Lista Osiągnięć

Domyślnie Bronie

juraks-ogolnie spearow tj.ty nie lubie ale dla BDSa robie wyjatek ...
a co do DDU to przyznaje sa dobre...ale wedlug mnie do lockowania lepsze sa Insectory+,na ktore niestety materialow zebrac nie moge ...
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 2 > Monster Hunter

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania