Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Osiągnięcia

Osiągnięcia Dyskusje o Osiągnięciach i Gamerscore.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-06-2008, 12:55   #41
xconvict
Początkujący
xconvict Zobaczymy co z niego wyrośnie

Miasto: Poznań
Reputacja: 0
Domyślnie GTA 3 kompatybilność wsteczna

Niedawno kupiłem double pack na xboxa i z racji tego, że mam 360-kę to sprawdzałem grę na niej. Gram na 22 calowym monitorze asusa. Vice City wyświetla się na całej szerokości ekranu a GTA 3 jest zwężone po bokach. Wie ktoś może czy da się to jakoś zmienić czy tak po prostu już jest?
Załączone Grafiki
File Type: jpg Obraz 002.jpg (47.7 KB, 55 wyświetleń)
xconvict jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2008, 15:46   #42
Brodacz
Uzależniony
Brodacz Wkroczył na dobrą drogę

Brodacz's Avatar

Miasto: Tarnów
Reputacja: 27

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość Mister Chief Achievement Whore Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 4

Domyślnie Odp: Achievementy - Temat Ogólny

Nie zmienisz tego. Tak po prostu jest ze starszymi grami na xboxa. A pozatym chyba zly temat

Brodacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2008, 18:46   #43
AlexX
Początkujący
AlexX Wkroczył na dobrą drogę

AlexX's Avatar

Reputacja: 10
Domyślnie Odp: GTA 3 kompatybilność wsteczna

Cytat:
Napisał xconvict Zobacz post
Niedawno kupiłem double pack na xboxa i z racji tego, że mam 360-kę to sprawdzałem grę na niej. Gram na 22 calowym monitorze asusa. Vice City wyświetla się na całej szerokości ekranu a GTA 3 jest zwężone po bokach. Wie ktoś może czy da się to jakoś zmienić czy tak po prostu już jest?
Wejdz do ustawien i zmien obraz na videoscreen (czy jakos tak)

AlexX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2008, 10:57   #44
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Tam gadacie... w moim gta (double pack) trzeba zmienić rozdziałkę na 480p i dopiero później wybrać widescreen. Jeżeli grasz w upscalowanej rozdzielczości to nie idzie tryb 16:9 ;]
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-07-2008, 23:05   #45
IMPERATORE PL
Stały bywalec
IMPERATORE PL Zobaczymy co z niego wyrośnie

Miasto: Łódź
Domyślnie Odp: Mistrzowie "calaków"

Calaczki dobra zabawa dla małolatów, albo bezrobotnych. Wprawdzie smacznie jest wycalakować jakaś gierę, ale de facto nic nam to nie daję. Prestiż? Szacun? W oczach graczy, których w większości na oczy nie widzieliśmy? Oh Common!! MS nakłania do no life'u, bo ile to osób goni, by być pierwszym na świecie, czy kraju w scalakowaniu jakegoś szpila.
Stary 24-07-2008, 23:20   #46
Vartan
Wariat
Vartan Wkrótce będzie sławny

Vartan's Avatar

Reputacja: 68

Lista Osiągnięć
VIP Dopiero się rozkręcam! Filantrop Donator o wielkim sercu 
Liczba Osiągnięć: 18

dzis byl program na Premiere...
dopoki nie umieramy przed xboxami, nie siedzimy 60h z rzedu w kafejkach, nie gramy po 20h dziennie przez tydzien, to jestesmy normalni...

a po co te calaki?
hmm...
w tym programie koles powiedzial tak: "jest to wirtualny sport, co prawda przed komputerem, ale nadal sport, rywalizacja" to wszystko

dopoki ludzie pracuja, ucza sie i robia inne rzeczy, nie zaniedbuja niczego, a graja tylko w czasie wolnym, to jest to nadal TYLKO rozrywka i sport.
zrob cos ciezkiego na maksa, moze to poczujesz

ja nikogo nie krytykuje za robienie origami w setkach czy kreceniem hula-hop.
Stary 25-07-2008, 00:09   #47
Skyline14
Wariat
Skyline14 Jest wokół niego pozytywna auraSkyline14 Jest wokół niego pozytywna aura

Skyline14's Avatar

Miasto: Pudliszki
Reputacja: 193

Lista Osiągnięć
Dopiero się rozkręcam! Złomiarz Janko Muzykant Gamescom 09 
Liczba Osiągnięć: 12

Cytat:
Napisał Mr Jim Zobacz post
Skyline14 nie chce cie zasmucic ale nie zrobiłeś 2 w Polsce , bo drugi zrobił mój brat na swoim koncie .Tyllko mu nie z uptade-owało GS-a .To tak w kwestii wyjasnienia.
No to coś długo mu nie updatuje

Imperatore PL - Rywalizujemy, bo lubimy. A że była okazja być jednym z pierwszych to na początek warto sie pościgać Później to już byle było. Vartan nie jest małolatem i Mr Jim przypuszczam że też nie. I do tego co napisałeś calaki nam dają jeszcze satysfakcje. Tak więc jeszcze raz: Rywalizujemy, bo lubimy.
Skyline14 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-07-2008, 01:24   #48
IMPERATORE PL
Stały bywalec

Zastosowałem mała prowokację, liczyłem na miłe epitety w moim kierunku, ale się przeliczyłem.... Zastanawia mnie istota tego całego calakowania, jedna gra, dla której poświęciłem czas, by ją scalakować to Forza 2. Giera wyszła w zeszłym roku, a że kończył się rok akademicki to akurat miałem czas, by poszpilać dłużej. Achivy łatwe, ale czasochłonne, efekt, był taki, że zdusiłem Forzke jako jeden z pierwszych w Polsce (według myGC). Tylko, co mi z tego przyszło, Oscara nie dostałem o kasie nie wspominając, nie dorobiłem się też szacunku sąsiądów z tego powodu. . Satysfakcja też średnia w porównaniu z czasem spędzonym przy tej grze. Kariera w tym tytułe jest przenudna, więc grałem tylko dla GS. Efekt, był taki, że po 1000 odłożyłem grę na półkę. Poprostu strata czasu.
Stary 25-07-2008, 04:01   #49
Vartan
Wariat
Vartan Wkrótce będzie sławny

Vartan's Avatar

Reputacja: 68

Lista Osiągnięć
VIP Dopiero się rozkręcam! Filantrop Donator o wielkim sercu 
Liczba Osiągnięć: 18

satysfakcja...
najfajniejsze bylo ostatnie 30GS jak trzeba bylo z ludzmi 1kk wyjezdzic
fajny klimat...
Stary 25-07-2008, 10:43   #50
KURA2008
Uzależniony
KURA2008 Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Achievement Whore Jakość, nie ilość Wiisi mi to Hall of Fame n00b 
Liczba Osiągnięć: 5

E tam czepialstwo.
Wiadomo nie od dziś, że za GS nie dostaje się nagród, a szacunek czy prestiż to możesz wzbudzić jedynie w kolegach, którzy grali w to samo i wiedzą jak ciężko było zdobyć jakiegoś calaka. Niemniej to jest element zabawy na xboxie, można to traktować jako dodatkowe zadania w grach. Przyznaję, że gdyby nie GS to nad większością gier spędziłbym dużo mniej czasu, a tak można potraktować to jako dodatkowe questy i zabawa z grą się wydłuża. To jest skierowane do graczy, którzy lubią wymaksować grę. Jak grałem jeszcze na PC to rajcowało mnie bieganie w Oblivionie po każdym zakątku, wykonanie wszystkich questów, wymaksowanie postaci itp itd. Identyczna sytuacja jest np w WOrld of Warcraft i wreszcie to samo jest na xboxie w postaci GS.
Wg mnie fajna sprawa bo tym, którzy mają na to olew to nie przeszkadza, a ci, których to rajcuje mają dodatkową zabawę.

KURA2008 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-07-2008, 12:40   #51
lukkPL
Wariat
lukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumny

lukkPL's Avatar

Reputacja: 1079

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Na dobre i na złe Jakość, nie ilość 360 stopni 
Liczba Osiągnięć: 7

Tak jak piszą poprzednicy fajne to jest i po zcalakowaniu gry masz niejako "spokojne sumienie" iż możesz grę położyć w kąt/sprzedać ponieważ wszytsko już w niej zrobiłeś na maxa.

Jednakże mnie osobiście niepokoi fakt, iż producenci coraz częściej stosują taktykę wydłużania rozgrywki za pomocą achievementów. A to nie jest fajne i wręcz chamskie z ich strony. Weźmy ostatni przypadek - Unreal Tournament 3. Dlaczego każą mi codziennie robić 200 killi przez 50 dni? Nie mogę 10.000 killi zrobić sobie w tydzień? A no nie ponieważ takiemu wydawcy bardziej się opłaca opcja 1 gdyż ma pewność, że przez 50 dni kupa ludzi będzie miała w zbiorach tą grę i jej ne sprzeda :/ Następne wszelkie gry z 10.000 killi (nawet tak niszowe jak The Club w która nikt nie gra :/). Kolejny zabijacz czasu. Spójrzmy prawdzie w oczy. TO NIE JEST trudne. Ale czasochłonne. Podobnie Burnout Paradise, Niby 60h na liczniku z czego pewnie połowa jest z jezdzenia z pkt A do pkt B aby odpalac wyścigi.
Kolejnym przykładem są gry, która musisz przechodzić xxxx razy bo achievementy nie są stacked. Kto o zdrowych zmysłach przechodziłby Conana 3 razy, Bulletwitch 5 razy, czy Condemned 2 co najniej 2 razy? Nikt. No ale ach. są to się przechodzi.
Bardzo lubie też takie gry gdzie np. bo zakończeniu kariery masz przejechane 2.000 km, a do ach. potrzeba 10.000 kmPo prostu kocham. Nie ma to jak tłuc jedną trase 100 razy aby dobić do wymaganych km. Podobnie wyjechane z kosmosu multi (vide K&L, Army Of Two, GTA 4), gdzie trzeba spędzić ze 100h (i to jeszcze na ustawce!) aby zdobywac kase.
NO i na koniec achievementy same w sobie bezsensowne/beznadziejne etc, w których przoduje kochane EA. Czy to 1000 ludzi online,czy Community Days w Pro Street (które tylko raz się odbyły, a potem EA położyło na to lache) etc. Czego ma to dowieść? Że mam FUKSA a nie SKILLA? Dziękuje bardzo :/

Podsumowując achievementy SĄ fajne, ale imho powinna być jakaś "kontrola jakości" każdego z nich, aby nie było takich przypadków jak powyżej. Czasami mam wrażenie że gra w ogóle nie miała beta testerów. Albo miała tylko nikt ich nie wysłuchał :/

OOOO

-----
QA Tester in Vivid Games
lukkPL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-07-2008, 12:51   #52
snakemaycry
Wariat
snakemaycry Jest wokół niego pozytywna aurasnakemaycry Jest wokół niego pozytywna aura

snakemaycry's Avatar

Reputacja: 198

Lista Osiągnięć
360 stopni Achievement Whore Donator Dopiero się rozkręcam! 
Liczba Osiągnięć: 5

Ale beta testerzy do Achievmentów ? Co tutaj testować ?
Stary 25-07-2008, 12:57   #53
Skyline14
Wariat
Skyline14 Jest wokół niego pozytywna auraSkyline14 Jest wokół niego pozytywna aura

Skyline14's Avatar

Lista Osiągnięć

Przechodzenie X razy gry czasami jest fajne. DMC4 naprawde chciało mi sie przechodzić te 6 razy nie tylko dla achów, ale też dla przyjemności grania. Dowód? Poprzednia część DMC3 nie była na X360 mimo to przeszłem ją kilka razy i poprawiałem misje na S a na kompie nie ma przecie achievementów. Achievementy typu "Community Days" które na końcu napisał lukkPL są faktycznie bez sensu. Achievy mają prezentować skill gracza a nie jego szczęście!

Ostatnio edytowane przez Skyline14 : 25-07-2008 o 16:16
Stary 25-07-2008, 13:07   #54
lukkPL
Wariat
lukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumnylukkPL Może być z siebie dumny

lukkPL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał snakemaycry Zobacz post
Ale beta testerzy do Achievmentów ? Co tutaj testować ?
Testować bym prosił "sensowność" achievementów wymienionych przeze mnie i ich wpływ na nerwy gracza, który wyzywa na producentów

Cytat:
Napisał Skyline14
typu "Community Days" które na końcu napisał Mr Jim są faktycznie bez sensu. Achievy mają prezentować skill gracza a nie jego szczęście!
Że co prosze??????

OOOO

-----
QA Tester in Vivid Games
Stary 25-07-2008, 13:58   #55
IMPERATORE PL
Stały bywalec

Fajnie to opiaałeś lukk, nie Mr. Jim, żeby nie było... W momencie, gdy 360 rozpoczynała swoją działalność w więoszości gier. Achivy, były łatwe lekkie i przyjemne. Można zauważyć, pewną zlą tendencję otóż, achivy są coraz bardziej posrane i tak, czekam na tytuł w którym walną np. zrób 100 000 fragów w tydzień or something like that.,dziżas. Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś tam kiedyś wyczytałem, że rok po premierze X 360. Microsoft Polska, nagordził 10, 5 albo 3 nie pamiętam graczy nowymi X360 z najwyższym GS. Tak, chyba w PSX wyczytałem Wrog, albo inny zakapior, mógłby się tu wypowiedzieć, nie wiem może jak to czytałem, byłem pijany, ale wydaje mi się, że raz taka akcja miała miejsce. Jeśli rzeczywście no to nagroda dość konretna, a teraz w erze glichowania etc. Nie słychać o takich akcjach.
Stary 25-07-2008, 14:12   #56
Hosen
Spambot
Hosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądze

Hosen's Avatar

Miasto: Złotoryja
Reputacja: 2321

Lista Osiągnięć
Zdarta klawiatura Złomiarz 360 stopni Cztery ściany 
Liczba Osiągnięć: 9

Jeszcze mi potrzeba kolejnych opóźnień z wydaniem gry, by durne acziwy testować, czy zdobywa się je fartem czy skillem.
Stary 25-07-2008, 14:16   #57
lukkPL
Wariat

lukkPL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Hosen Zobacz post
Jeszcze mi potrzeba kolejnych opóźnień z wydaniem gry, by durne acziwy testować, czy zdobywa się je fartem czy skillem.
Wiesz ja ZAKŁADAM, że każda gra powinna (ale czy jest? o to jest pytanie) być testowana w 1000000% aby po wydaniu nie było praktycznie ŻADNEGO błędu (no zadnego POWAŻNEGO jak np w GRID - też smiech na sali, miech ponad po premierze dopiero wypuscili stosownego patcha), więc testing achievementów powinien wyjść samoistnie po prostu w toku betatestingu.

OOOO

-----
QA Tester in Vivid Games
Stary 25-07-2008, 16:04   #58
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Reputacja: 12623

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

lukkPL jak dla mnie to ten patch to GRID-a taki stosowny nie był Dobrze że przed jego wypuszczeniem pograłem raptem kilkanaście wyścigów

Ale nawiazujac do twojej odpowiedzi na watek Hosena zgadzam sie. Wole poczekac na gre nawet te dwa miesiace niz potem sie dowiedziec ze Achiev wchodzi fartem albo wogole nie wchodzi (tak jak ten z GRID, że trzeba każda fura się przejechac)

Ostatnio edytowane przez Snake : 25-07-2008 o 16:04 Powód: Automatycznie scalone podwójne posty.
Snake jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-07-2008, 16:14   #59
Skyline14
Wariat

Skyline14's Avatar

Lista Osiągnięć

Heh, sorki lukk, pomyliłem sie, nie wiem skąd mi sie wziął tu Mr Jim Jakieś testy achivów powinny być, wkońcu w GRID był zgliczowany jeden ach, i co by było gdyby nie wypuścili patha? Tak jak w Warlords (to akurat jest arcade ale też wkońcu gra) Nikt nie ma calaka, bo achievement jest nie do zdobycia, i producent nawet sie nie postarał o patha. Achievy powinny być przynajmniej na poziomie trudności "medium". Bo łatwe typu, Avatar to też nie za fajne są. Nieziemsko trudne mogą być, byle żeby wogle ktoś to zrobił

PS. Już poprawiłem tamten post

Ostatnio edytowane przez Skyline14 : 25-07-2008 o 16:17
Stary 25-07-2008, 16:20   #60
lukkPL
Wariat

lukkPL's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Skyline14 Zobacz post
Heh, sorki lukk, pomyliłem sie, nie wiem skąd mi sie wziął tu Mr Jim Jakieś testy achivów powinny być, wkońcu w GRID był zgliczowany jeden ach, i co by było gdyby nie wypuścili patha? Tak jak w Warlords (to akurat jest arcade ale też wkońcu gra) Nikt nie ma calaka, bo achievement jest nie do zdobycia, i producent nawet sie nie postarał o patha. Achievy powinny być przynajmniej na poziomie trudności "medium". Bo łatwe typu, Avatar to też nie za fajne są. Nieziemsko trudne mogą być, byle żeby wogle ktoś to zrobił

PS. Już poprawiłem tamten post
Hehehehe spoko A jak już tak mówimy to zakrawa na kpinę NHL 2k7 gdzie jest zglitchowany karny i CO LEPSZE (nie każdy gra, więc nie każdy musi wiedzieć) to samo zrobili w 2k8No lol po prostu. A bardziej zal :/ Czekam z niecierpliwościa na edycje 2k9 )

OOOO

-----
QA Tester in Vivid Games
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Osiągnięcia

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania