Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Filmy i seriale

Filmy i seriale Co ostatnio obejrzałeś?

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17-03-2010, 12:01   #1
crazzie
Spambot
crazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narody

Miasto: Poznań, Poland
Reputacja: 6757

Lista Osiągnięć
Own3r! Wiisi mi to Ten jedyny Zbieram puchary 
Liczba Osiągnięć: 42

Domyślnie The Pacific (Pacyfik)

Kolejna wielka produkcja wojenna twórców Kompani Braci. 10-odcinkowy mini-serial opowiada historię dzielnych żołnierzy amerykańskich biorących udział w bitwach z oddziałami Japończyków na Pacyfiku podczas II wojny światowej.

To, ze Kompania wymiatala wie kazdy, pomieszanie akcji, dobrych efektow, dzwieku z historia oraz z tym, co dzieje sie w glowach zolnierzy w czasie wojny i walk z Niemcami. Teraz przenosimy sie na pacyfik... Tak konczyla sie Kompania Braci, czesc przeszla do rezerwy, czesc poleciala bic sie z Japonczykami.

Sukces murowany wg mnie i zgodnie z obietnica jaka zlozyli dawno temu, serial pojawia sie w marcu 2010

czytam wszystkie posty i wszystkich lubię.
crazzie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-03-2010, 12:47   #2
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 
Liczba Osiągnięć: 28

Domyślnie Odp: The Pacific (Pacyfik)

"The Pacyfic" jest oparty o książkę niejakiego Sledge'a pt. "Ze starą wiarą na Okinawie i Pelilu" (jest polskie wydanie), podobnie jak "Kompania" było na podstawie świetnej książki pod tym samym tytule autorstwa wybitnego historyka Stephen'a Ambrose'a (też jest polskie wydanie).

Z tego co napisałeś crazzie można by wywnioskować, ze serial ten jest kontynuacją "Kompanii" (w sumie jest, ale "duchową") i że 101 Dywizja walczyła na Pacyfiku, anie jedno, ani drugie prawdą nie jest.
W ogóle nie przypominam sobie, żeby kogoś z kompanii E na Pacyfik przenosili (ale może słabo pamiętam i serial i książkę), bo to zresztą trochę bezsensowne by było- ostatnia duża bitwa na tym teatrze działań- Okinawa, dobiegała końca kiedy 101 kończyła R&R w Austrii w maju 1945 (zresztą tak jak napisałem to w ogóle nie walczyła i nie miała walczyć z Japończykami), a pojedynczych spadochroniarzy to nie wiem po jakiego grzyba mieliby przez pół globu przerzucać.

Tak jak zaznaczyłem- może słabo pamiętam opowieść o Wintersie i jego podkomendnych i to co napisałeś jest prawdą, ale poraził mnie stopień niepoprawności historycznej stwierdzenia o transferze żołnierzy ze 101 na Pacyfik.
No i opisywany serial nie ma nic wspólnego ze spadochroniarzami (czy to ze wrzeszczącym orłem czy też podwójnym A na ramieniu), bo jest o piechocie morskiej.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"

Ostatnio edytowane przez Jaskier : 17-03-2010 o 13:07
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-03-2010, 12:54   #3
crazzie
Spambot
crazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narody

Lista Osiągnięć

lecieli lecieli, nazwisk ci nie powiem, ale kilka osob przenioslo sie do innej dywizji i polecialo do japoni, czytalem dwie ksiazki (kompania braci i najwiekszy brat) i tam bylo to samo

ja nie napisalem nigdzie, ze to kontynuacja losow zolnierzy, tym bardziej tych z kompani e, napisalem tylko, ze tak konczyla sie kompania, a tu ci sami ludzie (spielberg i hanks) pokaza nam losy zolnierzy na wschodzie, pewnie zahacza o pearl harbour, ciekawe jak to wyjdzie, bo sceny batalistyczne byly konkretne w kompani, a to bylo kilka lat temu, wiec....

Stary 17-03-2010, 13:06   #4
Jaskier
Poplecznik Koticka
Jaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier CelebrytaJaskier Celebryta

Jaskier's Avatar

Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Reputacja: 3562

Lista Osiągnięć
Forever Alone Zdarta klawiatura Ten jedyny Swój! 
Liczba Osiągnięć: 28

A to chyba, że tak, nadal jednak zastanawia mnie po co te transfery osobowe zrobili, zwłaszcza że spadochroniarze (nie pisze w tym momencie o proto-jednostkach specjalnych, które dostarczały swoich agentów na "miejsce pracy" za pomocą spadochronów) to sobie na Pacyfiku powalczyli tyle, że hej.
Chodziło mi o to, że tak to napisałeś, że można było odnieść wrażenie, że serial o dalszych losach 101 jest, tyle że na Pacyfiku.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"
Jak ktoś chce wysłać mi zaproszenie przez Live, to proszę o jakąkolwiek treść w wiadomości, inaczej od razu wybieram "odrzuć"
Jaskier jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-03-2010, 14:34   #5
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 4117

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość 360 stopni PlayStation 3 is my Home I love Apple 
Liczba Osiągnięć: 12

Serial w polskim HBO jest w stereo - fail.

crazzie 10 odcinków to nie jest miniserial. Dziś może obejrze, zobaczymy jak to wyglada.
Stary 17-03-2010, 14:38   #6
crazzie
Spambot

Lista Osiągnięć

mataman, ja to skopiowalem z filmwebu, co sie bede produkowal

ja obejrze tak jak kompanie, na divixie, a potem w 5.1 na dvd

Stary 17-03-2010, 18:28   #7
InFeS
Znajomy
InFeS Wkroczył na dobrą drogę

InFeS's Avatar

Miasto: Kalisz
Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Promotor Słuchacz 360 stopni Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 4

Aktualnie po pierwszym odcinku jestem i póki co jestem optymistycznie nastawiony na kolejny. Zaskoczony jakoś bardzo nie jestem aczkolwiek naprawdę muszę przyznac że bardzo miło spędziłem czas oglądając pierwszy odcinek.
Stary 17-03-2010, 20:59   #8
mataman
Spambot
mataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebrytamataman Celebryta

mataman's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał crazzie Zobacz post
mataman, ja to skopiowalem z filmwebu, co sie bede produkowal

ja obejrze tak jak kompanie, na divixie,
HD ere mamy, mkv ?
Stary 17-03-2010, 22:23   #9
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12623

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Kompania mnie zabiła swego czasu a niedawno oglądałem po raz kolejny
Pacific zapowiada się równie ciekawie więc na pewno będzie trzeba oglądać
Stary 17-03-2010, 23:12   #10
Diverso
Stały bywalec
Diverso Wkroczył na dobrą drogę

Diverso's Avatar

Reputacja: 22

Lista Osiągnięć

Dzięki Bogu, że na HBO można ustawić język angielski, bo z lektorem o wiele gorzej się to ogląda.
Stary 17-03-2010, 23:52   #11
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Jak to ? Ja mam Cyfre + to jak to się ustawia ?We wszystkim można ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-03-2010, 01:11   #12
MANDo
Spambot
MANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo CelebrytaMANDo Celebryta

MANDo's Avatar

Miasto: Lublin
Reputacja: 2894

Widziałem kozacki trailer w TV, wcześniej o serialu jakoś nie słyszałem. Nie mam HBO niestety Ale planuję kupić na dvd / blueray jak się pojawi kiedyś. Jak jest takie samo świetne jak kompania to trzeba mieć w kolekcji.
MANDo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-03-2010, 01:33   #13
Foxter
Wariat
Foxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłośćFoxter Przed nim wspaniała przyszłość

Foxter's Avatar

Reputacja: 1700
Wyślij wiadomość przez AIM do Foxter

Lista Osiągnięć
Bogacz Lubiany Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 9

ogladalem premierowy odcinek na HBO HD!!!!!!!!!!!!!!! i jak dla mnie sredniak ponizej sredniej... pod koniec sie dopiero rozkreca. ale i tak poczekam na 2 odc. o ile nie zapomne

Foxter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-03-2010, 22:26   #14
Diverso
Stały bywalec

Diverso's Avatar

Lista Osiągnięć

Wydaje mi się, że na Cyfrze można było, ale głowy nie dam. Na Nce można na niektórych kanałach zmieniać język, dodać napisy i takie tam. A serial póki co bardzo mi się podoba, potrafi zaskoczyć i dzięki Bogu nie od razu dali sceny batalistyczne.
Stary 18-03-2010, 22:56   #15
mataman
Spambot

mataman's Avatar

Lista Osiągnięć

Kochamy sceny batalistyczne Juz niedługo szeregowiec na BD, początek seansu to będzie najgorsze 30 min w zyciu moich sąsiadów
Stary 22-03-2010, 23:39   #16
Diverso
Stały bywalec

Diverso's Avatar

Lista Osiągnięć

Drugi odcinek - jeszcze lepszy niż pierwszy, oby tak dalej ;]
Stary 23-03-2010, 16:33   #17
mataman
Spambot

mataman's Avatar

Lista Osiągnięć

Obejrzałem narazie pierwszy. Nie porwał mnie.
Stary 23-03-2010, 23:37   #18
InFeS
Znajomy
InFeS Wkroczył na dobrą drogę

InFeS's Avatar

Miasto: Kalisz
Reputacja: 10

Lista Osiągnięć
Promotor Słuchacz 360 stopni Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 4

Kolejny odcinek za mną. Strasznie cenię sobie te wstępy, ludzi którzy brali w tym udział, naprawdę bardzo dobrze że twórcy również pokusili się o takie coś. Co do samego serialu, odcinku to, dużo akcji, ciężko opisac to ich braterstwo czy rozmowy. Po prostu oglądało się świetnie.
Stary 24-03-2010, 01:03   #19
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 
Liczba Osiągnięć: 30

Drugi odcinek lepszy od pierwszego, dużo akcji, parę luźniejszych scen, podobało mi się też zakończenie.
Stary 25-03-2010, 09:41   #20
Aki
Znajomy
Aki Zobaczymy co z niego wyrośnie

Miasto: Gostyń
Reputacja: 0
Wyślij wiadomość przez AIM do Aki

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Promotor Jakość, nie ilość Hall of Fame n00b 
Liczba Osiągnięć: 5

Cytat:
Napisał Foxter Zobacz post
ogladalem premierowy odcinek na HBO HD!!!!!!!!!!!!!!! i jak dla mnie sredniak ponizej sredniej... pod koniec sie dopiero rozkreca. ale i tak poczekam na 2 odc. o ile nie zapomne
Nie oceniaj serii po 1 odcinku. Gdybys ogladal kompanie braci to bys dopiero narzekal. W pacyfiku i tak dzialo sie wiecej w 1 epizodzie. Byly juz walki na wyspie o guadalcanal.

1 odcinek kompani to byly szkolenia jednostek w US i UK. W 2 zaczynal sie desant.

Pacyfik ma sie bardziej rozkrecic. Jak narazie jest dobrze, 1 odcinek zdobywanie wyspy, 2 - kontrofensywa japonczykow. Az czekam na pozostale wyspy i starcia o lotniska.

Faktem jest, ze walki jankesow z japonczykami sa mi bardziej obce. Ogladajac kompanie jakos wieksza frajde sprawialo mi patrzenie jak walcza z niemcami Ale jest naprawde dobrze, a jungla w HD wymiata.

Pacyfik nie jest kontynuacja kompani bo czesc dzialan wojennych ukazanych w pacyfiku dzieje sie rownolegle z walkami w europie. Jest to po prostu miniseria pokazujaca inny teatr dzialan.

Faktem jest ze czesc zolnierzy bylo przezucanych z europy na pacyfik, ale nie jestem pewny czy ktokolwiek ze 101 tam sie znalazl.

PS3 Trophies
Aki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Inne > Filmy i seriale

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania