Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Hyde Park Tematy o wszystkim co aktualnie trapi naszych użytkowników.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22-07-2008, 15:41   #1
Gawlick
Spambot
Gawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumny

Gawlick's Avatar

Miasto: Breslau
Reputacja: 1132
Wyślij wiadomość przez AIM do Gawlick

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Platynki jak dziewczynki Zdarta klawiatura Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 7

Domyślnie Uzależnienie od gier & gry sa przyczyną wszelkiego zła.

Ostatnio czytałem artykuł o grach wideo oraz o graczach. Pisano tam że granie nawet po kilka godzin dziennie może prowadzić do uzależnień gorszych niż alkohol i pety, za przykłady podawano rodziny które rozpadły się bo mąż lubił grać w Maddena, albo zamiast prezent żonie wolał kupił kolejną część Gran Turismo. Niestety nie moge teraz znaleźć linku, ale tak się zastanawiam, czy to nie przypadkiem wesołe dziennikarzenie? Do tego dołączmy znane nam sprawy, kiedy to gry są przyczyną całego zła jakie istnieje na świecie. Ktoś jechał samochodem i potrącił kogoś? Oczywiście wina kierowcy, ale kiedy dowaiadujemy się ze lubił pograć w Need for Speed w godzinach wolnych od pracy, wszystko nabiera innego wyrazu... Lub przykłady z GTA i brutalnych strzelanin, gdzie głownym oskarżeniem jest to ze uczą dzieci zabijania...
Co Wy, elita ( ) polskiej sceny konsolowej myslicie o tym, niby "niszczącym życie procederze"? Jesteście uzależnieni od grania? Czy faktycznie gry powodują "degradacje społeczeństwa" jak to ładnie pan redaktor napisał?

Ostatnio edytowane przez Gawlick : 22-07-2008 o 15:44
Gawlick jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-07-2008, 15:58   #2
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Domyślnie Odp: Uzależnienie od gier & gry sa przyczyną wszelkiego zła.

Takie wnioski można wyciągnąć obserwując praktycznie każde hobby, przy którym ktoś zaczyna tracić głowę. Jeden zbiera modele samolotów i je skleja, w pewnym momencie nie widzi świata poza nimi i tragedia gotowa. Gry też mogą prowadzić do szeroko rozumianego "zła", ale tylko wtedy, gdy ktoś przesadza i zaczyna brać to zbyt poważnie. W nadmiarze wszystko jest szkodliwe.
Stary 22-07-2008, 16:28   #3
neo_angin
Wariat
neo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyć

neo_angin's Avatar

Miasto: Łódź
Reputacja: 329
Wyślij wiadomość przez AIM do neo_angin Send a message via Skype™ to neo_angin

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Cztery ściany Pokaż się! Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 8

Oj to jest takie ********nie, jak o drzewach przy drogach, że to niby one zabijają kierowców, a nie nadmierna szybkość.

Wszystko w racjonalnych proporcjach, tak jak wrogu powiedział, to będzie wtedy wszystko w porządku.

neo_angin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-07-2008, 16:49   #4
Gawlick
Spambot
Gawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumnyGawlick Może być z siebie dumny

Gawlick's Avatar

Lista Osiągnięć

No to to wiadomo, ale ględzenie o tym ze gry ucza zabijania uważam za bezsensowne troche. Po to sa agencje takie jak PEGI i ESRB żeby małolaty nie dostawały tytułów, które sa dla nich nieodpowiednie. I tu już sprawa idzie w rodziców czy zwracają na to uwagę i do sklepów, czy faktycznie kiedy widzą 18+ na pudełku nie sprzedają poniżej tego wieku. U nas w Polsce można o tym zapomnieć.
Stary 22-07-2008, 16:58   #5
Mac1602
Początkujący
Mac1602 Zobaczymy co z niego wyrośnie

Mac1602's Avatar

Miasto: Częstochowa
Reputacja: 0

Lista Osiągnięć
360 stopni Hasbro Jakość, nie ilość Achievement Whore 

W USA był jakiś gość walczący z grami... a co to za problem "robimy rozróbę, ew. zrzucimy na gry komputerowe" - łatwe i przyjemne...

Gry jak wszystko inne może być nałogiem. Są ludzie uzależnieni od alkoholu, narkotyków, papierosów, seksu, tv, "mody na sukces" czy "radio maryja"... ale też np. od koszenia trawnika.

Artykuły na ten temat zwykle są szukaniem dziury w całym. Słyszałem o jakimś chińczyku czy japończyku, który grał ponad 2 dni w kafejce i się przekręcił... są przegięcia... i już... ale jeśli masz nową grę, dużo czasu i grasz przez pierwsze kilka dni praktycznie non stop z przerwami na posiłek i sen to nie uzależnienie, a jedynie zauroczenie. Poznając nową dziewczynę, która Ci odpowiada też chcesz jej na początku poświęcać cały wolny czas, a kumple mogą czekać - i to też nie uzależnienie, a normalny objaw.
Stary 22-07-2008, 17:06   #6
Hosen
Spambot
Hosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądzeHosen Sława i pieniądze

Hosen's Avatar

Miasto: Złotoryja
Reputacja: 2321

Lista Osiągnięć
Zdarta klawiatura Złomiarz 360 stopni Cztery ściany 
Liczba Osiągnięć: 9

Ja nie czuję się uzależniony i mógłbym w każdej chwili rzucić to w cholerę, ale co bym wówczas robił? Włączał TV i oglądał ten bullshit? Przecież media są znacznie gorsze niż gry [jeśli przyjąć wspomnianą teorie, że szkodzą]. Ani razu nie miałem ochoty kogoś zabić, czy jakkolwiek okaleczyć widząc obrazek z gry. Ani razu nie przekraczałem prędkości autem, bo się nagrałem w wyścigi. To zależy od psychiki ludzkiej - i tu równie dobrze może na nią oddziaływać dobra książka, która jest tak promowana we wszelkich mediach, gdyż rzekomo Polacy mało czytają. Kiedyś palono takie na stosie, bo książka była popularna, nosiła nieraz niewygodne treści. Teraz wybiły się gry i w tym szuka się zła.
Stary 22-07-2008, 17:58   #7
ULTRAVIOLET
Stały bywalec
ULTRAVIOLET Wkroczył na dobrą drogę

ULTRAVIOLET's Avatar

Miasto: Bieruń Śląsk
Reputacja: 26

Moja teoria na ten temat jest prosta. Cała nagonka na gry to spisek wielkich niestety wkrótce "byłych" branż rozrywkowych jak Kino, TV, Radyjo i inne szeroko rozumiane mass media itp. Stare dziady mające władzę nad tymi branżami jak Rupert Murdoch nagle zaczynają się budzić się z rękoma w nocniku, WTF coś nowego weszło na rynek a ja się spóźniłem, dlatego jadą po grach. Nie jest to nowe zjawisko, gazety jechały po rozgłośniach radiowych, rozgłośnie radiowe po telewizji a telewizja i wszyscy razem wzięci na rynek rozgrywki elektronicznej - o wiele bardziej przystępnej dla młodych konsumentów rozrywki. Efekt tego taki że wymyslają rózne uzaleźnienia od gier i inne brednie, a badania które udowodniają dobroczynny wpłym gier na rozwój umysłowy (auktywniają o wiele więcej partii mózgu) czy też na czas reakcji, zręczność czy też koordynację ruchową przechodzą bez echa, dlaczego? Branża gier ma na razie na słabe lobby i jeszcze za mało kasy czego efektem jest cała nagonka. Osoby domagąjące się zakazu sprzedaży brutalnych gier to ludzie za którymi stoją potentaci starej rozrywki. Ci sami który dopuszczają aby w TV amerykańskiej w filmach pokazywano śmierć 2000 osób dziennie. Dlaczego nie zakażać im nadawania brutalnych filmów, przecież też deprawują ludzi. Nie da się bo w tym sektorze rozrywki rządzi kasa taki zakaz oznaczał by miliardowe stracy dla stacji, inna sprawa zę ludzie chcą to po prostu oglądać tak samo jak mordować w grach. Problem w tym że licencję na śmierć chce mieć tylko TV i Kino.

Jasne można się uzależnić od gier, można też od sexu, picia kawy, trzepania kapucyna, golfa nawet adrenaliny, więc dlateczego gry są gorsze, jak to juz nie raz słyszałem, od cracku, wódki i tytoniu to nie wiem, nie widzę żadnego racjonalnego wytłuczenia poza spiskiem.
Stary 22-07-2008, 17:58   #8
Jaro5412
Wariat
Jaro5412 Coś z nim nie takJaro5412 Coś z nim nie tak

Jaro5412's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: -167

Brednie i tyle. Takie artykuły piszą osoby które nie mają o tym pojęcia. Trzeba na to spojrzec z innej strony. Normalne ku.wa jest ze psychol który zabił kolegów w szkole nie gra w Mario Bros , ale np. w GTA.Normalne jest ze osoby które lubia zapi...alać samochodem , lubią grać w gry wyscigowe.Ja kiedy np. pada deszcz to nie jade wieczorem na miasto samochodem poganiać sobie 170 po pustych ulicach , ale np. włączam Forze. Czy jeżeli kogos rozjade to będzie to oznaczac ze bo przez granie w wyścigi ?? Kupa prawda.Jeszcze jest jedna sprawa. Powiedzcie sami , ile razy rozładowaliście emocje minionego dnia przy partyjce w Dead Rising czy przy GTA ?? Nie poszliście komuś zaj..ać na ulicy , na co mieliście ochote. Ale pomogło wam zabicie kilku staruszek na ulicach Liberty City zeby się wyluzowac.

Ostatnio edytowane przez Jaro5412 : 22-07-2008 o 18:01
Jaro5412 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-07-2008, 18:50   #9
IMPERATORE PL
Stały bywalec
IMPERATORE PL Zobaczymy co z niego wyrośnie

Hm.. ciekawy temat. Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia, jeśli wolisz codziennie wieczorami pograć z ziomami z XBL pograć w jakąś giere na multi lub sam w jakiegoś hiciora, niż wyjść z przyjaciółmi/laską na miasto i taka sytuacja pojawia się notorycznie no to jest problem. Ludzie uzależnieni, często nie zauwazają problemu i na tym tle dochodzi do kłótni, rozwodów, morderstw? Uważam, że Wii jest najbezpieczniejszą konsolką, gry to w większości party games, łatwe lekkie i przyjemne. Ciężko, więc sie uzależnić. W przypadku PS 3 X-a czy PC na które to platformy powstaja rozbudowane gry często z opcją grania w sieci. Daje to możliwość tworzenia klanów, które chcąc coś osiągnąć trenuja po kilka godzin dziennie. Najbardziej, więc zagrożeni są klanowcy. Japonia, USA, i Europa już tez mają niezłą scenę do pokazywania swoich umiejętności. W porównaniu z tańczeniem breaka czy innymi aktywnościami takie zawody są, że tak powiem najmniej sprzyjące zdrowiu. Konosole to jest jeden z przykładów tego, że cywilizacja rozwija się, czy w dobrym kierunku hm... fast-foody i gry video to zdaniem "amerykańskich naukowców" główna przyczyna stale zwiększającej się otyłości wśród młodzieży. Nasz zaściankowy kraj, stara się gonić Europe i nietrudno o zagospodarowanie wolnego czasu. Kino, teatr, kluby, imprezy okolicznościowe, podróze i wiele innych wszystko zależy od szerokości własnych horyzontów, wzorców wyniesionych z domu, charakteru itp. Da się zauważyc, że ku wirtualnej zabawie skłaniają się ludzie samotni, zakompleksieni, z trudem nawiązujący znajomości. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki i reagowanie na takie artykuły w agresywny sposób, też może świadczyć o uzależnieniu, także zanim ktoś odpisze w stylu &$$%$& niech się dwa razy zastanowi...

Ostatnio edytowane przez IMPERATORE PL : 22-07-2008 o 18:52
IMPERATORE PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-07-2008, 19:47   #10
Spootn1k
Uzależniony
Spootn1k Wkroczył na dobrą drogę

Spootn1k's Avatar

Miasto: Lubawka
Reputacja: 12

Lista Osiągnięć
I ja tam byłem! Own3r! 360 stopni Go! Go! PSP/Vita 
Liczba Osiągnięć: 8

Z pasja zaaplikowaną w wieku 5 lat ciężko było by sie rozstać ale jakby trzeba było to bym rzucił w cholerę.

Co do siedzenia w domu i grania zamiast imprezowania to w moim małym mieście namnożyło sie kozaków którzy sie czegoś nażarli i ich siła rozpiera(przekonałem sie gdy dużo imprezowałem , wiec na weekendy wole zostać w domu i milo spędzić czas w gronie znajomych z live'a przy partyjce multi, no i tak naprawdę to w mojej okolicy nie ma gdzie sie dobrze rozerwać

Powyższa wypowiedz nie oznacza ze gram całymi dniami/nocami bo po prostu nie mam na to czasu (praca, obowiązki itp. itd.)
Stary 22-07-2008, 20:04   #11
IMPERATORE PL
Stały bywalec
IMPERATORE PL Zobaczymy co z niego wyrośnie

No właśnie o tym nie pomyślałem, ludzie mieszkający na wsi i to takiej dosyć oddalonej od miasta mają lekko przewalone, lista aktywności, które wymieniłem mocno się skraca. Naszczęscie ja mieszkam w mieście, w którym jest co robić, a o spotkanie z jakimś łysym żulkiem nietrudno, ale taki jest urok naszej kochanej RP.
Stary 22-07-2008, 19:30   #12
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Jaro, akurat Ty mógłbyś trochę przyhamować z emocjami w czasie grania. Słyszałem, że niedawno się Twojemu psu padem oberwało
Stary 22-07-2008, 22:15   #13
Jaro5412
Wariat
Jaro5412 Coś z nim nie takJaro5412 Coś z nim nie tak

Jaro5412's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: -167

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Jaro, akurat Ty mógłbyś trochę przyhamować z emocjami w czasie grania. Słyszałem, że niedawno się Twojemu psu padem oberwało
Jak Kilera znajde , to zastrzele. Co Ci nagadał ?? To wypadek był , te pady sie zbyt dobrze od ziemi odbjiają i nie przewidziałem ze odbije się tak daleko .A Kiler się pochwalił jak ze mną klanówke w Fife przedupczył ??? Jak mu żyły na twarzy wyszły??
Wracając do mnie .Jak się podku..ie to zdarza sie ze pad lub headset poleci gdzieś.Ale wiem ze sam w tym nie jestem.Kazdemu się zdarza

Cytat:
Napisał Darnok Zobacz post
Na pewno zdarzyło się, że to przez grę doszło do jakiegoś morderstwa, .
To nie gry popełniają przestępstwa , tylko ludzie. !!!!!!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowane przez Jaro5412 : 22-07-2008 o 22:15 Powód: Automatycznie scalone podwójne posty.
Jaro5412 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-07-2008, 20:00   #14
Darnok
Wariat
Darnok Zobaczymy co z niego wyrośnie

Darnok's Avatar

Lista Osiągnięć

Spóźniłem się ;( nie czytam tego, napiszę moje przemyślenia, jakby co to nie odgapiałem :>
Gry, tak jak inna "używka", która sprawia przyjemność jest z pewnością uzależniająca. Człowiek może wpaść w wirtualny świat i z niego nie wyjść. Może też przenieść niektóre gry na świat realny. Może i może, bo zakładamy, że nie wszyscy mają tak samo rozwinięte mechanizmy obronne i wpływ gier na psychikę jest zawsze różny. Na pewno zdarzyło się, że to przez grę doszło do jakiegoś morderstwa, częściej jednak jest to wygodna linia obrony (niepoczytalność). W każdym społeczeństwie znajdzie się świr i o ile do zamachów z użyciem broni (USA), pijanych korsarzy i szaleńców z piłą ludzie się przyzwyczaili (po każdym zamachu w USA wznawiana jest dyskusja co do dostępności broni, a i tak nic się nie zmienia), to gry są nowym czynnikiem, który na pewno "podkradnie" trochę sławy alkoholowi, narkotykom, korsarzom itd. Tylko teraz pytanie, czy podkradnie równa się ze ZWIĘKSZENIEM przestępczości? otóż NIE, bo jak wiadomo pier%)#(#@^ człowiek prędzej czy później i tak komuś krzywdę zrobi. Czy to w wieku 12 lat jak zabije kolegę, który mu 12k golda ukradł, czy to dziecko przejedzie po pijaku albo jadąc 100km za dużo, czy to wreszcie wskoczy do szkoły z glockiem. Gry po prostu przyspieszają ten proces debilizowania. A mediom nie można się dziwić, w zesonie ogórkowym, albo po jakiejś katastrofie zawsze starają się podjąć dyskusję, o ile jest jeszcze w modzie (vide o piratach, kompumaniakach i złodziejach w "Rozmowy w Toku"). Czy jestem uzależniony od grania? w pewnym sensie tak, bo gdybym stracił Ps3 albo kompa, to nieźle bym się wkurzył, bo to dla mnie najlepsza forma rozrywki (jestem raczej domownikiem co nie zmienia faktu, że znajomych mam). Piwo, broń, samochód, gry są dla ludzi, ale nie poje#@$%^ ameb.

Ostatnio edytowane przez Darnok : 22-07-2008 o 20:03
Darnok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-07-2008, 22:52   #15
gerber
Uzależniony
gerber Zobaczymy co z niego wyrośnie

gerber's Avatar

Miasto: Gryfów Śląski
Reputacja: 1

Lista Osiągnięć
Jakość, nie ilość Hall of Fame n00b Achievement Whore Mister Chief 
Liczba Osiągnięć: 5

Cała kwestia leży w rękach rodziców, to oni powinni kontrolować czym się zajmuje ich dziecko. Temat można zgłębić w parę chwil, a każde pudełko z grą jest oznaczone kategorią wiekową. W czym tkwi zatem problem ? Ano jak zwykle w tym że jakiś pan "dziennikarz" tworzy sensację z banalnej sprawy, która nie jest żadnym problemem gdyby wykazać trochę zdrowego rozsądku.

Celowe uwypuklanie jakichś głośnych spraw gdzie psychopata morduje ludzi (pewnie każdy bodziec się by dla takiego nadał, niekoniecznie musi to być jakaś gra) to typowe dla artykulików mających wywołać jakieś konkretne reakcje u rodziców którzy swoimi dzieciakami się interesują dopiero po tym gdy takie coś przeczytają, nie weryfikując nawet prawdziwości takiego artykułu... Ogólnie to się zgadzam z przedmówcami itp.

Granie wg. mnie to hobby jak każde inne. Jak mam dużo czasu to spędzam na graniu go również sporo. Sesje po 10h się też zdarzały. Uzależnieniem to dla mnie nie jest żadnym.

PS. Jak bym miał wybrać jakiś typ gier który może uzależnić to były by to MMORPG-i.
PS.2 W US rzeczywiście jest jakiś kolunio który ma trochę bardziej nie po kolei w głowie. chyba czołowy przedstawiciel frontu anty-gamingowego, ostatnio jak się nie mylę bojkotował GTA IV

gerber jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-07-2008, 00:18   #16
Darnok
Wariat
Darnok Zobaczymy co z niego wyrośnie

Darnok's Avatar

Lista Osiągnięć

Jaro mi chodziło o przestępstwo wywołane uzależnieniem, np. Tibia i krzesło. A ten kolunio stracił możliwość wykonywania swojego zawodu (prawnik) z tego co kojarzę
Stary 23-07-2008, 00:20   #17
Gawlick
Spambot

Gawlick's Avatar

Lista Osiągnięć

Jack Thompson huh? Z tego co pamiętam rzucał się nawet do symulatorów lotniczych bo nic nie robią tylko uczą terrorystów latania...
Stary 23-07-2008, 00:32   #18
simian raticus
Banned
simian raticus Może być tylko lepiej

Miasto: Hebefrenic brain 666!
Reputacja: -38

Alkohol odstawiłem z rozsądku, narkotyki z rozsądku ale gier nie rzucę raczej i rzucić nie zamierzam no chyba, że się znudzą. Ale to i tak najmniej destrukcyjny nałóg ;]
simian raticus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-07-2008, 12:12   #19
elsaint360
Uzależniony
elsaint360 Grabi sobieelsaint360 Grabi sobie

elsaint360's Avatar

Reputacja: -111

Lista Osiągnięć
Na dobre i na złe Pokaż się! Hasbro Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 11

Parę razy słyszałem,ze to wina rodziców. Ale popatrzmy na to z dwóch innych stron:
1. Bez tych ,,dzieciakó" firmy produkujące gry zarabiałyby 3razy mniej kaski i wtedy nie byłoby tak super dopracowanych gier jak GTA IV, bo po prostu nie mieliby na to funduszy.
2. Nie każdy niepełnoletni jest pier%@#!

Czy jestem uzalezniony? Chyba tak, gdyż gram ile tylko mogę, ostatnio miałem wolny dom i spędziłem na graniu 27h non stop, lecz musiałem skończyć,gdyż rodzice przyjechali. Gdybym mógł grałbym kilkanaście godz. dziennie Ale jedno mnie martwi. (oczy)

elsaint360 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-07-2008, 17:11   #20
LIMOP
Znajomy
LIMOP Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 24

Nikt z was nie wspomnial o RPGach bo to one w glownej mierze sa przyczyna uzaleznienia i wszelkiego "zla". Swiat tam wykreowany zaczyna byc wazniejszy, ciekawszy bardziej ekscytujacy niz szary swiat za oknem. To te gry maja na swoim koncie utraty pracy, partnera/partnerki , znajomych a nawet zycia. W gry gram o dzieciaka (teraz nawet ucze sie je pisac) i o uzaleznieniu nie ma mowy . Puki 3mamy sie konsol i naszych shooterow, a adv, i wyscigow itp uwazam ze jestesmy bezbieczni , klopoty sie zaczna przy FFXIII (chyba to ten ) , The Agency i innych tego tupu grach i dopiero wtedy sie okaze na ile silni jestesmy by nacisna PS Button i wybrac opcje "Quit game"

Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania