Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Hyde Park Tematy o wszystkim co aktualnie trapi naszych użytkowników.

Zobacz wyniki ankiety: czy zalegalizować dopalacze
tak 20 26.67%
nie 49 65.33%
nie mam zdania 6 8.00%
Głosujących: 75. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-11-2010, 19:14   #101
Mycu PL
Początkujący
Mycu PL Można na niego liczyćMycu PL Można na niego liczyćMycu PL Można na niego liczyć

Mycu PL's Avatar

Reputacja: 266

Lista Osiągnięć
360 stopni Na dobre i na złe Jakość, nie ilość Konsekwentny 
Liczba Osiągnięć: 5

Domyślnie Odp: Dopalacze - sprzedawac czy nie ?

Ja jestem za zakazaniem dopalaczy bo bierze je dużo dzieci a te jeszcze nie wiedzą jak bardzo sobie szkodzą.Co do marihuany to powinna być legalna, wielu ludzi tutaj się wypowiada że dilerzy dodają do marihuany chemii i mają racje a po legalizacji ten problem by znikł.Jeszcze jedno jak takie dziecko zapali sobie marihuany to przynajmniej nie ma ryzyka że umrze.

Ostatnio edytowane przez Mycu PL : 14-11-2010 o 19:17
Mycu PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-11-2010, 02:34   #102
karol191
Stały bywalec
karol191 Wkroczył na dobrą drogę

karol191's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 43

Lista Osiągnięć
Zapalczywy Konsekwentny Swój! Mister Chief 
Liczba Osiągnięć: 5

Niech biorą jak są głupi , chociaż średnie IQ się poprawi.
Stary 18-11-2010, 01:22   #103
Matik_MP
Znajomy
Matik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innych

Matik_MP's Avatar

Miasto: Edinburgh
Reputacja: 659

Lista Osiągnięć
Ilość, nie jakość Hall of Fame SuperStar Aniołek Swój! 
Liczba Osiągnięć: 18

W pełni zakazać, bo biorą to głównie dzieci lub osoby młode, czyli przyszłość tego kraju.
Tylko co z tego skoro, gdy sprawa przycichnie to nikt tego nie będzie znowu egzekwował. U nas niestety w 99% stosuje się wyłącznie wykładnię literalną przepisów prawa, a np. wykładnia celowościowa leży i kwiczy. Dlatego pojawiają się takie kwiatki jak te wspaniałe "produkty kolekcjonerskie", tylko po co u licha coś takiego kolekcjonować?
Może po to, żeby w przyszłości jakieś dziecko zjadło taki produkcik u tatusia w mieszkanku i wylądowało w najlepszym wypadku na intensywnej terapii w szpitalu?
Przecież "zwykłe" leki są dla ludzi niebezpieczne, a co dopiero takie *ówno.

Completed retail: 43 Completed arcade: 18
Matik_MP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-11-2010, 02:06   #104
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5252

przeciez to nie jest az tak znowu szkodliwe, przedawkowanie alkoholu skonczy sie podobnie a jego masz pod dostatkiem. po zjedzeniu jakiejs piguly dostaniesz banki na 20-30 minut a nie skonczysz w szpitalu, chyba ze wdupisz tego nie wiem ze 20, tyle ze mozesz tak skonczyc po wdupieniu jakichs innych normalnych legalnych lekow wydawanych bez recepty.
Stary 18-11-2010, 02:53   #105
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Miasto: Újszandec
Reputacja: 4039

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Old School Playaz Konsekwentny Pokaż się! 
Liczba Osiągnięć: 15

Cytat:
Napisał Matik_MP Zobacz post
W pełni zakazać
już to zrobili, kupić można przez neta tylko, a i to nie ma sensu, bo w ciemno kupować tego gówna nikt nie chce.
Stary 18-11-2010, 06:30   #106
juve26
Wariat
juve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebrytajuve26 Celebryta

juve26's Avatar

Miasto: Warszawa
Reputacja: 3726

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Swój! Celebryta Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 36

Cytat:
W pełni zakazać, bo biorą to głównie dzieci lub osoby młode, czyli przyszłość tego kraju.
Bogu dzięki, że alkohol piją tylko i wyłącznie osoby starsze, a młodzi się go nie tykają.
juve26 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-11-2010, 10:35   #107
doberman xPL
Początkujący
doberman xPL Wkrótce będzie sławnydoberman xPL Wkrótce będzie sławny

doberman xPL's Avatar

Miasto: Dublin
Reputacja: 132

Lista Osiągnięć
Zapalczywy Konsekwentny Old School Playaz 360 stopni 
Liczba Osiągnięć: 10

Cytat:
Napisał juve26 Zobacz post
Bogu dzięki, że alkohol piją tylko i wyłącznie osoby starsze, a młodzi się go nie tykają.
Tą silną wolę wyzwala w nich Pierwsza Komunia Święta, na wieki wiekow amen.
doberman xPL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-11-2010, 14:16   #108
Matik_MP
Znajomy
Matik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innychMatik_MP Wzór dla innych

Matik_MP's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał juve26 Zobacz post
E tam. Wydaje Ci się.
Przecież to oczywiste, że odbiorcami są ludzie w każdym wieku, ale chodzi mi o to, że dorośli przynajmniej z założenia powinni wiedzieć co może im zaszkodzić, a gówniarze robią to tylko dla funu, żeby zabić nudę. Ja tego nie pojmuję, bo nie dość że to jeden wielki shit to jeszcze kosztuje krocie. Mnie by było szkoda kasy na coś takiego, ale co tam, niektórym wszystko jedno. A co do alkoholu to piją go ludzie w różnym wieku, nawet gnojki z pierwszych klas podstawówki i doprowadzają się do nieprzytomności. I co? Jesteś w stanie to zaakceptować? Bo alkohol nie jest zakazany (przynajmniej teoretycznie od 18 lat).
A później kretyni mają pomysły jak Ci koledzy z Łodzi, z których jeden z trzech zadźgał innego, bo chciał zobaczyć na własne oczy jak umiera człowiek. Czy to normalne? Niezależnie czy to dopalacze, narkotyki, alkohol czy inne "leki". Jeżeli zaburzają postrzeganie rzeczywistości powinny być zakazane lub przynajmniej dostęp do nich powinien być mocno ograniczony (jak przy alkoholu). Inna kwestia to przestrzeganie tych ograniczeń, ale to powinno być osobno kontrolowane.

Stary 18-11-2010, 16:37   #109
Infidel
Stały bywalec
Infidel Jest wokół niego pozytywna auraInfidel Jest wokół niego pozytywna auraInfidel Jest wokół niego pozytywna aura

Infidel's Avatar

Reputacja: 225

Lista Osiągnięć
Zapalczywy Pokaż się! Hall of Fame n00b Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 9

Normalne leki, jak to nietrafnie ująłeś, nie są szkodliwe.
Dopalacze,narkotyki, alkohol i inne używki zostały stworzone dla człowieka. I wszystko jest dla ludzi,tylko trzeba umieć z tego racjonalnie korzystać. Nie można się od razu rzucać na duże ilości - spokojne dawkowanie to klucz do ,,sukcesu".
Myślę,żę w przypadku młodocianych z Łodzi to nie były same używki, tylko coś głębszego z psychiką.
Stary 19-11-2010, 14:42   #110
Matik_MP
Znajomy

Matik_MP's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Infidel Zobacz post
Normalne leki, jak to nietrafnie ująłeś, nie są szkodliwe.
Dopalacze,narkotyki, alkohol i inne używki zostały stworzone dla człowieka. I wszystko jest dla ludzi,tylko trzeba umieć z tego racjonalnie korzystać. Nie można się od razu rzucać na duże ilości - spokojne dawkowanie to klucz do ,,sukcesu".
Myślę,żę w przypadku młodocianych z Łodzi to nie były same używki, tylko coś głębszego z psychiką.
Jasne, że musieli mieć coś nie tak z głową, ale normalne leki też są szkodliwe, zwłaszcza w niewłaściwych ilościach. Jak sam powiedziałeś, wszystko jest dla ludzi, gdy się z tego racjonalnie korzysta. Kwestia tylko tego czy ludzie potrafią tak z tego korzystać. Jeśli nie potrafią i wychodzą takie kwiatki jak ostatnio z dopalaczami to znaczy, że albo im odbija, albo nie mają umiaru. Tak samo jest z innymi tego typu używkami. A w tym wypadku, trochę przegięli. Używki zawsze były, różnej "wagi". Kwestia rozbija się o to, czy ich używanie w taki sposób jest społecznie szkodliwe, czy nie. Dlatego wg. mnie dopalacze nie powinny być sprzedawane, a kawa (która też jest używką) może być. I to, i to może być szkodliwe, ale sposób ich używania i wpływ na człowieka jest troszkę inny.

Stary 19-11-2010, 21:39   #111
Kakolukian
Nowy
Kakolukian Wkrótce będzie sławny

Kakolukian's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 76

''Wszystko jest dla ludzi,tylko trzeba umieć z tego racjonalnie korzystać.'' Niekwestionowana prawda, choć akurat dopalacze to niezły szajs, i dobry sposób na szybkie zejście z tego padołu. Wystarczy jeden błąd, kupienie tandety, przedawkowanie i już wąchamy kwiatki od spodu. Zdecydowanie preferuje zwykłe fajki
Kakolukian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-11-2010, 21:12   #112
neo_angin
Wariat
neo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyćneo_angin Można na niego liczyć

neo_angin's Avatar

Miasto: Łódź
Reputacja: 329
Wyślij wiadomość przez AIM do neo_angin Send a message via Skype™ to neo_angin

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Cztery ściany Pokaż się! Przybij piątkę! 
Liczba Osiągnięć: 8

Przeczytałem kilka stron topicu, ale chyba nie wszystko. Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, na najważniejszy punkt. Dopalacze, fajki i alko są nie dla nas, tylko dla producentów, a przede wszystkim dla ich portfeli. TAk samo inne produkty, myślicie, że tylko taki król dopalaczy mówi o swoich klientach debile? Każdy kto robi żarcie, smieje się że ludzie kupują ten syf. We wszystkim co jesz na śniadanie jest więcej chemii niż w jednej torebce dopalacza. To Cię nie zabije od razu, ale za 20 lat wyjdzie alergia(którą już chyba ma każdy na coś) astma, rak, wrzody, problemy z wątrobą. Tego nikt nie zakaże, no bo to jedzenie.

Teraz się szczerze zastanówcie, komu tak naprawdę najbardziej przeszkadzały dopalacze?
Rządowi? Ba, rząd miał kasę z podatków, ludzie mieli miejsca pracy. Wszyscy zadowoleni.
Że niby im przeszkadza, że ludzie od tego giną? Świetnie, a kasa która idzie na jakieś AA? Alkoholu nikt nie zablokuje, bo to przecież akcyza, cła, podatki itd.
Najbardziej dopalacze przeszkadzały półswiatkowi handlującym prochami. Proste jak drut. Masz wybór, kupić coś od lumpa w parku, czy iść do sklepu i kupić sobie na legalu torebeczkę specyfiku, który da Ci takie same loty jak to nielegalne? Do tego jak już wspominałem legal, podatek i paragon

O tym mówił JKM (tak, jestem jego zwolennikiem), że tu poszła kasa. Ktoś z rządu dostał w łapę od kogoś z gangu (albo nawet ściepę zrobili, bo to przecież biznes jest) dali komuś z rządu kasę, albo zastraszyli i musiała się maszynka ruszyć. Tu nie chodzi o zgony, zgony mogły być, mogły nie być. Można było zrobić prowokację. Żyjemy w kraju pokomunistycznym, mamy takie zachowania we krwi. Cfaniactwo, chęć zarobku i przetrwania płynie w naszych żyłach od pokoleń. PROSTE jak konstrukcja cepa. Do tego społeczeństwo się cieszy, bo rząd pozbył się dopalaczy, zła ziemi nieczystej, przy okazji zapominając o tym, że od stycznia podniosą nam VAT ;] Super nie?
Media zrobiły nagonkę.

Nie mówię, że dopalacze są dobre. Wystarczy je zbadać, zalegalizwoać i sprzedawać. Tylko pełnoletnim, albo nawet od 21 lat. Ustalić normy, składniki, ilości. Teraz na to za późno. Sam brałem taki specyfik. Speeda takiego, do sesji. Inaczej bym 3 nocek pod rząd nie wyrobił siedząc z ołówkiem. Potem byłem wydymany, aż strach było w lustro patrzeć. Jedna tabletka, no czasem nawet pół. Więcej nie potrzebowałem, innych specyfików nie brałem.

Więc wiem o czym mówię. Sam fakt zabronienia trochę boli, rząd straci dużo wpływów do kasy, ludzie stracili pracę. Znowu trzeba będzie im płacić ew zasiłki i do tego koszta policyjne i sądowe. Zapłacimy jak zwykle my wszyscy. Na autostrady nie starczy znowu bo przecież to było ważniejsze.
Najbardziej mnie boli nagonka i pierdolenie (musiałem) mediów!

neo_angin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2010, 17:54   #113
norbi13
Nowy
norbi13 Zobaczymy co z niego wyrośnie

norbi13's Avatar

Miasto: Tłuszcz
Reputacja: 5

Lista Osiągnięć
Na dobre i na złe Cztery ściany Hasbro Achievement Whore 
Liczba Osiągnięć: 7

Dopalacze to gówno
Stary 05-12-2010, 15:24   #114
luck1985
Wariat
luck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłość

luck1985's Avatar

Reputacja: 1988

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Swój! Na dobre i na złe Jeden ekran to mało 

Cytat:
Skad te dane ? Sprzedawcy ze sklepow pytani o sredni wiek , podali , ze najczesciej ich odwiedzali ludzie w okolicy 30-40 roku zycia.

Cytat:
Napisał norbi13 Zobacz post
Dopalacze to gówno
Bardzo wymowne

Gorsze rzeczy wkladamy i trawimy od przyslowiowego gowna.
A w ogole , to gowno dobre jest - tysiace much nie moze sie mylic Dlatego jedzmy gowna , jak glosil kiedys bilbord .

Jakby to bylo legalne , to farmakologia by nad tym czuwala - wiedzial bys mniej wiecej co wkladasz do ust.I opakowanie kosztowalo by 40zl a nie 5zl.
Stary 05-12-2010, 15:34   #115
somber86
Stały bywalec
somber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłośćsomber86 Przed nim wspaniała przyszłość

somber86's Avatar

Miasto: Gdańsk
Reputacja: 1619

Lista Osiągnięć
Książkotwarz Widz Aniołek Your e-penis must be huge! 
Liczba Osiągnięć: 30

Cytat:
Napisał luck1985 Zobacz post
Skad te dane ? Sprzedawcy ze sklepow pytani o sredni wiek , podali , ze najczesciej ich odwiedzali ludzie w okolicy 30-40 roku zycia.

mieszkam koło największego takiego sklepu w gdańsku i na codzień widziałem kto do sklepu przychodzi wiec proszę cie nie pisz takich farmazonów o tym że sprzedawcy dopalaczy są odpowiedzialni (prawda w oczy kole chcą zarobić) pewnie dla tego że są ODPOWIEDZIALNI w większości sklepów do dopalaczy były dodawane rozpuszczalniki i tego typu substancję

pewnie młodzież poniżej 18 roku życia według ciebie alkoholu też
w sklepie nie kupi a pani sprzedawczyni mimo tego że koleś widać że dopiero co lekcje w podstawówce skończył to i tak powie że przecież wyglądał na 18 lat

na szczęście unia europejska zabroniła produkcji i rozprowadzania mefedronu czyli głównego składnika 98% dopalaczy uwaga cytat "hehehe"
Stary 05-12-2010, 15:42   #116
luck1985
Wariat
luck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłość

luck1985's Avatar

Reputacja: 1988

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Swój! Na dobre i na złe Jeden ekran to mało 

Nie mozesz wkladac wszystkich sklepow w polsce , do jednego wora, bo mieszkasz kolo jednego I kolko sie zamyka Bylo i ni ma Koniec tematu dla mnie
Stary 12-12-2010, 15:25   #117
VooDooSajmon
Nowy
VooDooSajmon Wkroczył na dobrą drogę

VooDooSajmon's Avatar

Miasto: Głogów
Reputacja: 10

Fakt "młody" ze mnie tu He HE,ale powiem swoje zdanie na ten temat....
Jestem za tym żeby zakazano Dopalaczy z jednego powodu,a mianowicie nie można porównywać tego do alkoholu czy heroiny,kokainy etc. ...a dlatego,że po "tych używkach" jest lekarz w stanie cię "odratować" bo WIE CO WZIĄŁEŚ i jak Cię odtruć!....a weź się odtruj po dopalaczu,w którego zawartości jest WSZYSTKO i w nie wiadomo nawet jakich proporcjach?!.
Za dużo dzieciaków się za to zaczęło sięgać i to było niebezpieczne (a w wieku dorastania nic gorszego nie ma)!.
Więc reasumując nie jestem za legalizacją tego czegoś, ale z ręką na sercu przyznaję się do grass-a ....zdarzyło mi się parę razy
VooDooSajmon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2010, 16:23   #118
Butch
No-life
Butch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch CelebrytaButch Celebryta

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Nie ogarniam, czemu ten temat jeszcze nie jest zamknięty, bo

Cytat:
Napisał VooDooSajmon Zobacz post
Jestem za tym żeby zakazano Dopalaczy
już to zrobili, dopalacze = zło, szatan, zagłada, do tego nielegalne, wiec...
Stary 12-12-2010, 16:39   #119
VooDooSajmon
Nowy
VooDooSajmon Wkroczył na dobrą drogę

VooDooSajmon's Avatar

Miasto: Głogów
Reputacja: 10

he he he.... wiem ,tylko opinie dodałem do posta ...wiem,że zakazali "zło,szatana,zagładę....."
VooDooSajmon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2010, 20:52   #120
Butch
No-life

Butch's Avatar

Lista Osiągnięć

Nie odbieraj tego, jako osobistej wycieczki względem Ciebie, po prostu ten temat się skończył na Kill 'Em All

Xbox Online Center Forum > Inne > Hyde Park

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania