Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox Live

Xbox Live Xbox Live - Sony może tylko pozazdrościć!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28-12-2014, 21:47   #61
OCC Senior
Uzależniony
OCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innych

OCC Senior's Avatar

Miasto: Silesia
Reputacja: 905

Lista Osiągnięć

Domyślnie Odp: Open Nat Xbox One

co chcesz ustawić? przekierowanie portu 80 tylko na konsole?
OCC Senior jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-12-2014, 22:01   #62
geforc
Znajomy
geforc Wkrótce będzie sławny

geforc's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 62

Nic juz, nie wazne, w xboxie mam nat otwarty a w ps4 mam nat 2 czyli tez otwarty, wszystko ok jest.
◯ Intel Core i5 4670k ◉ AsRock z87 Extreme6 ◉ G.Skill TridentX 2x8gb 2133mhz CL9 ◉ 2x1TB WD EZEX Blue ◉ OCZ Vector 128gb SSD ◉ Palit Nvidia GTX 780 Super JetStream ◉ Fractal Design Newton R3 600W ◉ Fractal Desing Arc Midi R2 ◉ CPU PHANTEKS PH-TC14PE Orange ◉ Asus Xonar D1 ◉ LG IPS237L ◉ Edifier C3 Black ◯

Sony Xperia Z2 White
 Xbox One
 PlayStation 4
 iPad Air 32gb A1475 LTE

geforc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2015, 20:05   #63
Czezare
Fanatyk
Czezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innych

Czezare's Avatar

Reputacja: 769

Dopiero wczoraj znalazlem troche czasu aby ponownie pochylic sie nad problemem zamknietego NAT-a w moim Xbox One. Postanowilem wiec ustawic "na sztywniaka" adres mojejmu xboxowi. Jako ze zakres dynamicznych adresow DHCP w moim modemie jest ustawiony w zakresie od 192.168.o.100 do 192.168.0.199 to postanowilem, ze moj klocek dostanie adresik 192.168.0.120 i tak ustawilem to w konsoli:

Nastepnie zarezerwowalem ten adres w ustawieniach mojego routera:

Potem pootwieralem wszystkie zalecane porty dla tego adresu:

Zrestartowalem router odpalilem konsole i niestety...wydaje sie ze wpadlem z deszczu pod rynne NAT nie tylko nie zostal otwarty, ale pojawil sie nastepujacy komunikat przy probie sprawdzenia testu sieci dla wielu graczy:

Dla potwierdzenia jeszcze to:

Aha...bez znaczenia czy UPnP jest otwarty czy zamkniety. To samo.
Pytania mam: Czy ja popelnilem jakis blad? Czy jest jeszcze cos co moge zrobic aby ten zpipany NAT otworzyc, czy mam po prostu zrypany router lub czeka mnie powazna rozmowa z wlascicielem mojej osiedlowki?
Stary 02-01-2015, 20:22   #64
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12730

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

To pewnie przez to, że masz Windowsa XP .
Stary 02-01-2015, 20:35   #65
OCC Senior
Uzależniony
OCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innychOCC Senior Wzór dla innych

OCC Senior's Avatar

Lista Osiągnięć

po pierwsze:
nie ustawiaj sztywno adresu xboxa w przedziale przewidzianym przez router do przyznawania automatycznego ip czyli u Ciebie 100 do 200.
Ustaw sobie 99 (192.168.0.99) albo 201. Też będą działać a nigdy nie będzie konfliktu.
Po drugie ustaw alternativ dns jakiś ... nawet 8.8.8.8 jest lepszy niż puste pole.
Stary 02-01-2015, 20:36   #66
Czezare
Fanatyk
Czezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innychCzezare Wzór dla innych

Czezare's Avatar

Cytat:
Napisał OCC Senior Zobacz post
po pierwsze:
nie ustawiaj sztywno adresu xboxa w przedziale przewidzianym przez router do przyznawania automatycznego ip czyli u Ciebie 100 do 200.
Ustaw sobie 99 (192.168.0.99) albo 201. Też będą działać a nigdy nie będzie konfliktu.
Po drugie ustaw alternativ dns jakiś ... nawet 8.8.8.8 jest lepszy niż puste pole.
Ok, dzieki za rade. Sprobuje.
Stary 02-01-2015, 20:40   #67
OCC Senior
Uzależniony

OCC Senior's Avatar

Lista Osiągnięć

masz net przez telefonię komórkową? dziwne masz transfery.

Tak bdw: jakie macie pingi (opóźnienie) na tym Onowym bandwidzu? U mnie pokazują zawsze ~200ms.
Mniemam że konsola pinguje jakiś serwer w "Honolulu" bo stałe łącza kablowe nie mają takich pingów.

bdw2: niedawno też się tym bawiłem i wpiąłem iksa przed router domowy do głównego modemu.
Nat otworzył się z automatu. Wczoraj wchodzę tam przez przypadek , patrzę a tu ... umiarkowany.

Nie wiem czy to coś u mnie czy po stronie MS.

Ostatnio edytowane przez OCC Senior : 02-01-2015 o 20:42
Stary 02-01-2015, 21:02   #68
Czezare
Fanatyk

Czezare's Avatar

Cytat:
po pierwsze:
Zrobilem dokladnie jak radziles. Ustawilem zarowno na xboxie jak routerze adres 192.168.0.201. Alternative DNS 8.8.8.8.
Niestety nic to nie dalo. NAT dalej zamkniety, pakiety tracone 100%. Jedynie polepszyl sie nieco Download Speed tj na 8,47MB/sek, natomiast Upload Speed minimalnie sie pogorszyl na 9,07MB/sek.

Moze macie jeszcze jakies sugestie co moglbym zrobic? XBL dziala, grac po sieci moge jak dawniej, ale te komunikaty o NAT stricted oraz packet loss 100% niepomiernie mnie wcurwiaja

EDIT: internet jak juz wspomnialem dostaje kablem z sieci osiedlowej.

Ostatnio edytowane przez Czezare : 02-01-2015 o 21:04
Czezare jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2015, 01:12   #69
OCC Senior
Uzależniony

OCC Senior's Avatar

Lista Osiągnięć

co znaczy " ustawiłem na ruterze adres"? mam nadzieję że nie zmieniałeś ip routera?!

router jest bramą tak? masz w ogóle jakieś przejawy internetu w xboxie? jakas przeglądarka działa lub coś innego?

obawiam się ze przekombinowales i trzeba będzie router do ustawień fabrycznych przywrócić.
Stary 03-01-2015, 02:31   #70
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Cytat:
Napisał Czezare Zobacz post
EDIT: internet jak juz wspomnialem dostaje kablem z sieci osiedlowej.
Według mnie problem jest tutaj, a nie u Ciebie konkretnie. Poproś administratora sieci, by odblokował porty XBL na głównym routerze.
Stary 03-01-2015, 10:38   #71
Czezare
Fanatyk

Czezare's Avatar

Cytat:
co znaczy " ustawiłem na ruterze adres"? mam nadzieję że nie zmieniałeś ip routera?!

router jest bramą tak? masz w ogóle jakieś przejawy internetu w xboxie? jakas przeglądarka działa lub coś innego?

obawiam się ze przekombinowales i trzeba będzie router do ustawień fabrycznych przywrócić.

Wszystko w xboxie działa tj wszystkie usługi. Internet dla wszystkich domowników też. To co zrobiłem na routerze to zarezerwowałem adres dla xboxa (201) a xboxowi nakazałem się z tym adresem łączyć. Xbox nie łączy się z DHCP "byle jakim, jaki jest kolejno dostępny" Np 101 lub 102 tylko z 201. Po tej operacji wszystko hula, mogę robić wszystko łącznie z graniem, ale komunikaty dostaję jakie dostaję. Nic we własnym zakresie jak widać nie zrobię. Muszę pogadać z adminem. Pewnie zdecyduję się na stałe zewnętrzne IP. To powinno rozwiązać problem.
Stary 03-01-2015, 11:04   #72
OCC Senior
Uzależniony

OCC Senior's Avatar

Lista Osiągnięć

może ktoś dogadał się z adminem już wcześniej i przekierował sobie te porty na swoją konsolę.
Jeżeli reszta usług działa to trzeba zasięgnąć wiedzy u zródła.
Stary 03-01-2015, 11:23   #73
Czezare
Fanatyk

Czezare's Avatar

Cytat:
może ktoś dogadał się z adminem już wcześniej i przekierował sobie te porty na swoją konsolę.
Jeżeli reszta usług działa to trzeba zasięgnąć wiedzy u zródła.

I tak zrobię. Jeszcze jedno. We wcześniejszym poście napisałeś, że mam dziwne transfery. Co dokladnie miałeś na myśli?
Stary 03-01-2015, 12:18   #74
Rashid PL
Wariat
Rashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL CelebrytaRashid PL Celebryta

Rashid PL's Avatar

Miasto: Rybnik
Reputacja: 3091

Lista Osiągnięć
To drugie Wii Stary dziad! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 28

Cytat:
I tak zrobię. Jeszcze jedno. We wcześniejszym poście napisałeś, że mam dziwne transfery. Co dokladnie miałeś na myśli?
Większy upload niż download na pewno o to chodziło.
BTW. mono przez te problemy z siecią kijowo ci beta halo śmiga.

Ostatnio edytowane przez Rashid PL : 03-01-2015 o 12:20
Rashid PL jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2015, 12:50   #75
Czezare
Fanatyk

Czezare's Avatar

Cytat:
Napisał Rashid PL Zobacz post
Większy upload niż download na pewno o to chodziło.
BTW. mono przez te problemy z siecią kijowo ci beta halo śmiga.
Niewykluczone Rashid, ze tak wlasnie sie dzieje. Wiem, ze nie jestem wielkim graczem, zwlaszcza w Halo, ale takim lamerem jak wynika z moich rezultatow w becie tez nie jestem. Zreszta killcam wszystko pokazuje jak na dloni. Zdarza sie czesto nawet tak, ze koles zabija mnie zanim ... w ogole zaczne do niego strzelac( !!!), a z mojej perspektywy wynika, ze prowadze z nim w miare wyrownana wymiane ognia, tyle tylko ze na koncu zakonczona moim zgonem. Cos tu jest nie tak i to bardzo. Po rozmowie z adminem bede madrzejszy. Zobaczymy co on mi powie.

Ostatnio edytowane przez Czezare : 03-01-2015 o 12:55
Czezare jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-01-2015, 22:03   #76
typfon
Fanatyk
typfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumnytypfon Może być z siebie dumny

typfon's Avatar

Miasto: Ghibalb
Reputacja: 1073

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Ten jedyny Swój! Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 11

Cytat:
Niewykluczone Rashid, ze tak wlasnie sie dzieje. Wiem, ze nie jestem wielkim graczem, zwlaszcza w Halo, ale takim lamerem jak wynika z moich rezultatow w becie tez nie jestem. Zreszta killcam wszystko pokazuje jak na dloni. Zdarza sie czesto nawet tak, ze koles zabija mnie zanim ... w ogole zaczne do niego strzelac( !!!), a z mojej perspektywy wynika, ze prowadze z nim w miare wyrownana wymiane ognia, tyle tylko ze na koncu zakonczona moim zgonem. Cos tu jest nie tak i to bardzo. Po rozmowie z adminem bede madrzejszy. Zobaczymy co on mi powie.
OT

Skąd wiesz ze w becie killcamy działają poprawnie

Krul Frume
typfon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2015, 17:54   #77
Czezare
Fanatyk

Czezare's Avatar

Victory! Udalo mi sie w koncu otworzyc ten pieprzony NAT!Ostatecznie oprocz otwarcia portow 53,80,88,500,3074,3544,4500 na routerze dla stałego adresu xboxa pomoglo wlaczenie (Enabled) DMZ na tym adresie rowniez w ustawieniach routera Problem solved!
Stary 07-10-2015, 23:02   #78
NML
Znajomy
NML Po prostu miły człowiekNML Po prostu miły człowiekNML Po prostu miły człowiekNML Po prostu miły człowiek

Miasto: Nowe Miasto Lubawskie
Reputacja: 353

Podepnę się pod temat, co oznacza bład (0x780) ? Który wyskakuje podczas testowania połączenia dla wielu graczy ? Bo szukam w google i nic po Polsku znaleźć nie mogę :P
NML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-12-2015, 22:19   #79
salus3
Nowy
salus3 Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 10

Witam, jako nowy użytkownik x1 bardzo cieszyłem sie z zakupionego sprzętu.. do czasu kiedy nie zachciało mi się grac we force horizon 2 online, na początku oczywiście zacząłem szperać po necie i czytać dlaczego gra mi nie chce się w ogóle połączyć, po tym wszystkim, czego sie tu naczytałem mój mozg, prawie wyparował ale do rzeczy, udało mi sie zmienić nat z umiarkowanego na otwarty po przez włączenie Upnp na moim celpipe z neostrady i gra nadal nie chce mi sie połączyć z siecią, ma ktoś może doświadczenie z tym routerem? co jeszcze mogę zmienić? ( dodam ze fifa 16 działa normalnie online)
salus3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-12-2015, 10:35   #80
OCC Senior
Uzależniony

OCC Senior's Avatar

Lista Osiągnięć

masz wykupionego golda?
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox Live

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania