Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Sprzęt i oprogramowanie Dyskusje o komputerowym sprzęcie i programach.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15-02-2009, 15:09   #1
Q-Jot
Guest

Reputacja:
Domyślnie Laptop czy Macbook?

Hejlo ,
stoję przed wyborem lapciaka .W zasadzie dość mam Windowsów ,bo współpraca z tym gorzej wqrwiała niż chodzenie do szkoły ,ale swoje zalety też mają .Przede wszystkim mnogośc aplikacji i wsparcie dla gier .Ogólnie jednak teraz zwracam uwagę tylko na surfowanie po Internecie ,ściąganie plików z Torrentów ,oglądanie filmów i gospodarowanie muzyką ,zdjęciami ,tekstami .Gry zostawiam konsoli ,ale miłoby było odpalić czasem na wczasach coś w stylu World of Goo i móc w to pograć na swoim mobilnym kompie .Nie wiem też jak jest na Macach z divixami ,mp3kami ,Skype`ami ,uTorrentami ,SubEditami ,cz innymi Wordami .Zależy mi na stabilności ,nieawaryjności ,łatwości obsługi i wyżej wymienionych .Nie miałem nigdy do czynienia z Macami (jedynie na lekcjach TI w liceum ,na starych Mac OS IX) ,więc nie mogę się oprzeć doświadczalnie .Jedynie czemu myślę o Macu to to ,że podobno są user-friendly ,bardo proste i nieawaryjne .Nie wywalają bezsensownych błędów ,nie stroją fochów i coś musi przemawiać za tym ,że w telewizji widać częściel Maci w filmach i teledyskach Proszę się wypowiedzieć ,czy lepiej wziąć Macbooka ,czy laptopa z Windowsem ,żeby potem nie żałować .Laptopik mniej więcej do 3 tysiaków ,jęsli Mac to z Leopardem ,bo podoba mi się to ,a nie wiem czy na każdym Macu można zainstalować .Pracować na tym nie będę ,czasem jakiś text w Wordzie ,czy drukowanie ściąg na egzaminy ,ale głównie fun .Tak więc ,co jest lepsze ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-02-2009, 22:44   #2
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Miasto: Podobno Stolica
Reputacja: 6427

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Zapalczywy Lubiany Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 24

Domyślnie Odp: Laptop ,czy Macbook ?

jak juz ktos w slocie napisal bede Ci wciskal Maca i sie nie pomulil
wiec tak :
Mac- systemy mozliwe do zainstalowania jaki sobie tam chcesz (mozesz miec odpalone nawet 2 systemy naraz i to dziala )
Pc - systemy do zainstalowania jaki tam sobie chcesz pod warunkiem ze jest od M$ lub linux
Wirusy sa na pc nie ochronisz sie przed nimi zlapiesz predzej czy puzniej na Maca wystarczy troche wyobrazni zaden szajs ci nie wlezie bez twojej zgody kazdy program wymaga od Ciebie zgody na instalacje ostatnio pojawil sie jakis trojan ale byl przyklejony do pirackiego iwork ale potrzebuje zgody usera do instalacji
co dostajesz z laptopem po za systemem ? qupe
do maca masz dokladane iLife (obecnie wer09) czyli pelne programy do obrobki zdjec (moze nie jest to PS ale..jest) iMovie spokojnie starcza do robienia filmow prezetacji innego badziewia iDVD do robienia wlasnych DVD iWeb do robienia wlasnych stron (mi ten program wystarczyl) ichat wiadomo podbno w snowleopard ma byc juz w zestawie iWork i QT pro. Skype jest (z mozliwoscia udostepniania pulpitu nie wiem czy jest cos takiego na pc) zamiast M$ office uzywam darmowego NeoOffice wystarcza mi to calkowicie nie jestem pro :P
co do gier jak wezmiesz Macbooka Pro mozesz spokojnie grac
aa i zamiast gg jest Adium
jak wykupisz mobileMe dostajesz idysk 10GB i inne pierdoly

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana

Ostatnio edytowane przez sobol : 15-02-2009 o 22:50
sobol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-02-2009, 22:55   #3
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11542

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Oczywiście nie wyobrażaj sobie Kujot, że system operacyjny Maca jest idealny. Programy też lubią się wysypywać, coś czasem nie zadziała jakbyś sobie życzył. Ja ogólnie, po pół roku używania, jestem zadowolony. Wszystko ma swoje zalety i wady. Trzeba sobie bilans zrobić i sprawdzić czy tego właśnie szukasz.
Stary 15-02-2009, 23:25   #4
sobol
Spambot
sobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narodysobol Klękajcie narody

sobol's Avatar

Lista Osiągnięć

no no wywali sie czasami ale nie caly system jak ja slysze czesto igesto o formatowaniu dysku bo cos w XP sie wywala to nie wiem czy smiac sie czy plakac
a no i mi bylo latwiej zmusic Maca do wspolpracy z Xpudlem niz PCeta co prawda kosztowalo mnie to wtedy 15$ teraz jest 20$ ale dziala super

WYSŁANE Z KRZESŁA OBROTOWEGO FIRMY INTAR TOOLS staram się nie ignorować P.Damiana
Stary 15-02-2009, 23:44   #5
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

A właśnie, jedna z wad - nie da się obejść blokady regionalnej Nie ma możliwości udostępnienia VPNa, przynajmniej w tym standardowym oprogramowaniu.
Stary 28-02-2009, 17:28   #6
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Oj dzisiaj się podjarałem Macbookiem Air i chyba na niego mój wybór padnie (gdyby nie ten brak napędu) .Czy są Maci w innych wersjach kolorystycznych niż białe ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-02-2009, 17:38   #7
wrog
El Presidente

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

Czarne, ale to zły wybór.
Stary 28-02-2009, 17:43   #8
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Dzisiaj w MM przyglądałem się białym Macom to były całe upierdolone .Czarne ślady po paluchach ,wewnątrz na matowym plastiku też szare plamy po brudzie ,kurzu .Biały kolor może też żółknąć z czasem .Nie chce ,żeby mój tak wyglądał ,bo jestem pedantem i estetą .
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-02-2009, 17:45   #9
elsaint360
Uzależniony
elsaint360 Grabi sobieelsaint360 Grabi sobie

elsaint360's Avatar

Reputacja: -111

Lista Osiągnięć
Na dobre i na złe Pokaż się! Hasbro Jakość, nie ilość 
Liczba Osiągnięć: 11

Cytat:
Napisał KuJot Zobacz post
Dzisiaj w MM przyglądałem się białym Macom to były całe upierdolone .Czarne ślady po paluchach ,wewnątrz na matowym plastiku też szare plamy po brudzie ,kurzu .Biały kolor może też żółknąć z czasem .Nie chce ,żeby mój tak wyglądał ,bo jestem pedantem i estetą .
A jak graliśmy w GoWa,to podobno syf miałeś. Upiedolone są z powodu wielu odwiedzających,każdy chce dotknąć. Jak będziesz o niego dbał,to będzie czyściutki

elsaint360 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-02-2009, 17:48   #10
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Jestem pedantem czystości ,nie porządku ...
---------

Wrog jesteś zadowolony ze swojego Macbooka i dlaczego tak ? Masz problemy z odpalaniem gier/aplikacji pod Winde ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-02-2009, 17:49   #11
wrog
El Presidente

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

Na czarnym będziesz miał za to rysy i wytarty kolor z czasem. Jestem zadowolony, nie odpalam gier i korzystam z odpowiedników dla Mac.
Stary 28-02-2009, 17:52   #12
elsaint360
Uzależniony

elsaint360's Avatar

Lista Osiągnięć

Mój brat ,,zakonserwował" sobie Macbooka (ma czarnego) i nic nie ma wytarte, a ma już rok. Wiem,że gry od EA spokojnie chodzą na nim.

Stary 28-02-2009, 17:53   #13
Q-Jot
Guest

Reputacja:

Czyli chcesz powiedzieć ,że wygoda pracy i spędzania czasu na Macu ,jest na tyle wyższa ,że nie wróciłbyś tak łatwo pod windę i utrzymujesz Maca ,jako sprzęt przyjazny współżyciu ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-02-2009, 18:01   #14
elsaint360
Uzależniony

elsaint360's Avatar

Lista Osiągnięć

Wiem,że to pytanie skierowałeś do Wroga,ale moim zdaniem TAK. Bardzo przyjemnie sie na nim pracuje.

Stary 28-02-2009, 19:30   #15
sobol
Spambot

sobol's Avatar

Lista Osiągnięć

ja mam czrnucha ponad 2 lata chyba bedzie i jedynie co jest wytarte to gladzik a po zatym nie wiem w czym widzisz problem skoro i tak nowe (wszystkie) maci sa alu.
i za ***** nie wrocil bym pod winde

Stary 28-02-2009, 22:25   #16
snakemaycry
Wariat
snakemaycry Jest wokół niego pozytywna aurasnakemaycry Jest wokół niego pozytywna aura

snakemaycry's Avatar

Reputacja: 198

Lista Osiągnięć
360 stopni Achievement Whore Donator Dopiero się rozkręcam! 
Liczba Osiągnięć: 5

Po pierwsze to kupowanie Maca żeby zainstalować sobie windowsa to troche mijające się z celem. Jak ni masz zamiaru korzystać z OSX to sobie Maca odpuść bo za ta samą cene mozna miec lepiej wyposazonego laptopa. Do tego najlepiej znać systemy *NIX na których OS X jest zbudowany.
Stary 26-01-2010, 14:46   #17
Ownon
Fanatyk
Ownon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znają

Ownon's Avatar

Miasto: Wawa
Reputacja: 596

Lista Osiągnięć
Byłem pierwszy! Szybko i wściekle Hall of Fame Star  
Liczba Osiągnięć: 12

Domyślnie Odp: Laptop czy Macbook?

MAC na filmach wszystkich jest, bo wiekszośc filmów jest ze stanów, a tam się maców używa, co wcale nie oznacza że są lepiej zaprojektowane - telefony komórkowe w stanach wyglądały jak cegły, kiedy w europie już prawie się w uchu mieściły :] nie wspominając o ntsc, które jest gorsze od PAL;

system maca może i jest bardziej intuicyjny, ale tylko przy założeniu, że nigdy wcześniej nie widziałeś komputera na oczy - jeśli całe życie siedziałeś na windowsie, to przejście na maca może byc udręką; sorry, ale ja do teraz po prostu nie przepadam za tym systemem, a wszyscy graficy po prostu cały czas na tym pracują i będa Ci wciskać kit o niesamowitej stabilności i wydajności tego systemu

system może i jest bardziej stabilny, ale wynika to bardziej z tego, że maca kupujesz w komplecie (stacjonarny), a pc'eta zazwyczaj składasz z różnych części i to właśnie ma główny wpływ na stabilność - współpraca poszczególnych zespołów; ale tylko spróbuj wrzucić do maca jakieś dokupione części, a będzie Ci sie wywalał niewiele rzadziej niz windows, doświadczysz problemów z instalacja i uruchomieniem aplikacji

no i cena... co prawda nie jestem na czasie, ale kupiony przeze mnie mac szybkością pracy na plikach graficznych niewiele odbiegał od peceta za połowę ceny maca - pociagnie więcej procesów na raz, ale co z tego jak tego nie zauważysz?

mac jest kolejnym amerykańskim wynalazkiem dla amerykańskich idiotów i tyle...
Stary 26-01-2010, 15:35   #18
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 2512

Lista Osiągnięć
Swój! Dopiero się rozkręcam! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 20

Temat jest o MacBooku, nie o iMac'u. Stąd mówienie o rozbudowaniu Maca powinno się ograniczyć do dołożenia Ramu jeśli zachodzi taka potrzeba. Narzeczona na swoim białasku działa prawie 3 lata (Tiger) i jakoś nie widzę takiej potrzeby.

Co do spójności konstrukcji - możesz kupić przecież stacjonarnego Della, HP czy innego Lenovo i przy przejściu z Visty na XP połowa hardware'u przestanie działać.

W większości amerykańskich filmów są Delle, Apple i Vaio - zależy jaki producent dogada się wytwórnią filmową. Czy oglądając polskie seriale widzisz w nich odbicie polskiej rzeczywistości? Ja nie bardzo

Intuicyjność, a raczej powierzchowna prostota obsługi mac osa to niezaprzeczalny fakt. Dla mnie największym problemem były pozamieniane znaki przy polskiej czcionce i klawisze okien po drugiej stronie.

Sam mam w tej chwili Vaio serii FW (jeszcze z Vistą) i bardzo je sobię chwalę ale gdy tylko wejdzie Office for Mac z Accesem po polsku to od razu przechodzę do obozu Apple

Ludzie mający styczność z MacOs dłużej niż 1h muszą być naprawdę ciężkimi ortodoksami aby nie docenić wszystkiego co ma do zaoferowania.

Narzeczona narzeka tylko na utleniającą się z czasem błyszczącą powłoką na pokrywie, no i zacinającą się kulkę na MightyMousie.

SethMethod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-01-2010, 16:50   #19
Ownon
Fanatyk
Ownon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znająOwnon Wszyscy go tu znają

Ownon's Avatar

Miasto: Wawa
Reputacja: 596

Lista Osiągnięć
Byłem pierwszy! Szybko i wściekle Hall of Fame Star  
Liczba Osiągnięć: 12

temat jest o porównaniu macbooka do laptopa i wiekszośc tego co napisałem powyżej i ponizej dotyczy systemów operacyjnych

ja programuję na PCetach juz od 19 lat, włacznie z programowaniem procesorów, jak pierwszy raz usiadłem do maca bodajże 6 lat temu to nic nie mogłem znaleźć; może i ortodoks ale to jest właśnie to, jak całe życie siedzisz w pecetach to ciężko się do maca przyzwyczaić; sorry, ale do teraz maca nie ogarniam (nie żebym jakoś silnie starał się przesiąść na ten system), pomimo iż prawie rok pracowałem na nim bez przerwy... nie podoba mi sie mac (jedyne co ma fajne to otwieraną obudowę, łatwy dostęp do wnętrza i prakttyczny brak ciągnących się kabli) i nie podoba mi sie wychwalanie tego produktu tylko dlatego że jest ogólny trend plucia na Billa Gatesa

o macach opinie sa tylko dobre, podczas gdy na windowsa wszyscy plują, ale faktem jest że przy macach system jest konstruowany pod maszynę, a windows to tylko system, gdzie producentów części są dziesiątki; i tak cud że ten system jest w stanie ogarnąć taką różnorodnośc sprzętu

intuicyjność jak wspomniałem jest dla amerykańskich idiotów, nie wspominając o całym designie tych maszyn (wczesne maci to monitor czy komputer???) - prosto w kobiece ręce lub na paradę równości

z xpekiem i dobrymi częściami pecet będzie lepiej pracował od maca za dwa razy większe pieniądze
Stary 27-01-2010, 19:16   #20
SethMethod
Wariat
SethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod CelebrytaSethMethod Celebryta

SethMethod's Avatar

Miasto: Katowice
Reputacja: 2512

Lista Osiągnięć
Swój! Dopiero się rozkręcam! Celebryta Bogacz 
Liczba Osiągnięć: 20

Nie wiem, mnie tam komputerki od apple bardzo się podobają, a przy zapychaniu nowego mieszkania sprzętem iMaca na biurku na pewno nie braknie.
Design rządzi. Co do pisania MacOs pod platformę - przecież apple skończył z tą polityką od wprowadzenia do maczków procków Intela...

Ostatnio edytowane przez SethMethod : 27-01-2010 o 19:19
SethMethod jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > PC > Sprzęt i oprogramowanie

Tagi
apple, laptop, macbook

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania