Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Inne > Pomoc

Pomoc Wszelkie problemy natury technicznej rozwiązywane są w tym miejscu.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21-09-2015, 15:55   #1
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

Reputacja: 5130
Domyślnie reinstalka systemu

mam pare pytan. ziomek dal mi laptopa do sformatowania, no to standardowo wgralem instalke win 10 na pendrive'a, wybralem opcje instalacji razem z formatem wszystkiego co jest i poszlo. problem pojawil sie taki ze ma teraz dwie partycje, a chce miec jedna. po instalce nie moge zmienic partycji gdzie jest system, czyli nie moge np. skasowac drugiej i dodac wolne miejsce do pierwszej (tej z systemem), a przy samej instalce nie mialem zadnej opcji zabawy partycjami. co moge z tym zrobic? to jest pyt. nr 1, pytanie nr 2 to mimo tego ze wybralem opcje z formatowaniem wszystkiego, zostal mi folder windows.old (ktory zreszta pozniej usunalem przez porzadkowanie dysku) ale typ mi zrzedzi ze chce 'czysty system' taki co to instaluja Ci przy kupnie laptopa w sklepie (kij ze on tez nie jest nigdy czysty, no i w sumie zaluje ze mu powiedzialem ze w ogole windows.old usuwalem) da sie to wgrac po prostu z pena? czy to wymaga wiekszego kombinowania? jest w ogole jakakolwiek roznica w takim a tym 'super czystym'? ku*wa juz trwalo to pare godzin zabawa z tym wszystkim a teraz jeszcze mi marudzi ze to ze tamto.
kbrs jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-09-2015, 16:04   #2
jaskier04
Wariat
jaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebryta

jaskier04's Avatar

Reputacja: 3046

Lista Osiągnięć
Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Byłem pierwszy! Celebryta 
Liczba Osiągnięć: 20

Domyślnie Odp: reinstalka systemu

Co do pierwszej sprawy, to programem bodajże partition magic można coś pokombinować, nie jestem tylko pewien czy partycję systemową można rozszerzać, co do drugiego pytania, to nie wiem w czym problem, usunąłes i jest ok, po co to temu typowi? Jak instalujesz nowy system po raz pierwszy, to nie ma tego folderu.
Stary 21-09-2015, 16:08   #3
kbrs
Spambot
kbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narodykbrs Klękajcie narody

kbrs's Avatar

no wlasnie slyszalem ze mozna kombinowac, mozna tez w systemie to zmieniac tyle ze niby nie mozna ruszac dysku rozruchowego z systemem, ja mam te opcje 'na szaro' nieklikalne po prostu.

z tym drugim to nie wiem, uparl sie na takie cos bo skoro kiedys tak bylo to teraz tez musi. w sensie gosc nie ma za bardzo pojecia o komputerach. no i niby jak wszystko, lacznie z systemem wywalisz, odpalisz dopiero wtedy instalacje systemu (nie wiem za bardzo jak to zrobic) to taki zainstalowany bedzie lepszy niz ten co go instalujesz 'na inny system'. czy cos takiego, ciezko mi to w sumie wytlumaczyc.
Stary 21-09-2015, 17:19   #4
jaskier04
Wariat
jaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebrytajaskier04 Celebryta

jaskier04's Avatar

Reputacja: 3046

Lista Osiągnięć
Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Byłem pierwszy! Celebryta 
Liczba Osiągnięć: 20

Robisz bootowalny pendrive albo cd/DVD, ustawiasz w BIOSie uruchomienie z niego i jak klikniesz później zainstaluj teraz, to będzie opcja instalacja zaawansowana czy jakoś tak, tam musisz sformatować dysk z systemem, tą drugą partycję usunąć i dać opcje rozszerzenia tej pierwszej o tyle ile miała ta usunięta. Później normalnie instalujesz system i będzie goły.
Stary 21-09-2015, 19:27   #5
kbrs
Spambot

kbrs's Avatar

jak zrobic bootowalny pendrive i ustawic w biosie uruchomienie z niego? :>

edit: dobra znalazlem info, zobaczymy.

próbuje jeszcze bawic sie z paragon partition manager ale trwa to dlugo. nie wiem w sumie czy to zadziala, ale gdy chce scalic partycje to mam jakby 4 partycje, jedna mala nienazwana, dysk C, druga mala nienazwana, dysk D. nie moge scalic C i D razem bo dzieli je ta mala. probuje scalic najpierw C z ta mala i potem jak beda obok siebie z D. da sie tak czy to bez sensu robota?

---------- Wiadomość dodana 19:27 ---------- Pierwotna wiadomość opublikowana 18:06 ----------

ok poszlo, udalo sie zrobic jedna partycje. odpalilem tez system z pena, tylko tutaj nie ma w advanced options opcji formatu wczesniejszego. nie wiem moze pozniej to bedzie, sprobuje jeszcze z 7mka.

Ostatnio edytowane przez kbrs : 21-09-2015 o 18:22
Stary 22-09-2015, 20:28   #6
hub3k pl
Wariat
hub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innychhub3k pl Wzór dla innych

hub3k pl's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 852

Lista Osiągnięć
Stary dziad! 4 The Players Aniołek Swój! 
Liczba Osiągnięć: 21

zrób format wszystkich partycji przy użyciu jakiegoś programu+biosa i zainstaluj win10 od poczatku z plyty/pendriva . Przy instalacji powinna być opcja zarządzania dyskami i wtedy scal je albo podłącz dysk do innego kompa i wtedy to tylko kilka kliknięć żeby sformatować i scalić .

hub3k pl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Inne > Pomoc

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania