Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Xbox 360 Wszystko obrócone o 360 stopni, dokładnie zbadane i przedyskutowane w tym miejscu!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-11-2008, 20:26   #1
Arni69
Nowy
Arni69 Wkroczył na dobrą drogę

Reputacja: 10
Domyślnie Spolszczenia

Witam, czy ktoś wie dlaczego na x-boxa wychodzi tak mało gier w jezyku polskim i nie mówie tu o całkowitej Polonizacji z udziałem aktorów itp. przecierz wystarczyły by zwykłe napisy. Przecierz nie każdy jest biegły w innych językach. Pozdrawiam fanów X-BOX 360!
Arni69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-11-2008, 20:32   #2
sadorg
Znajomy
sadorg Wkroczył na dobrą drogę

sadorg's Avatar

Miasto: Gdańsk

Lista Osiągnięć
Go! Go! PSP/Vita Ilość, nie jakość 360 stopni Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 6

Domyślnie Odp: Spolszczenia

mało gier wychodzi? Coraz więcej właśnie! Z tego co wiem to gry polonizuje (tylko?) M$,a nie chce innym się polonizować bo dla nich nie ma takiego kraju jak polska bo nie mamy liva,smutna prawda

"Umiesz liczyć? Licz na siebie-Twoje szczęście innych jeb..!"
sadorg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-11-2008, 20:33   #3
BundyR
Nowy
BundyR Wkroczył na dobrą drogę

Uważam, że X360 i tak zrobił krok w przód jeśli chodzi o polonizację gier. Pewnie wcześniej siedziałeś tylko na PC, bowiem PSX, Ps2 i inne konsole miały naprawdę niewiele takich gier- mozna powiedzieć, że poza popierdółkowatymi wyjątkami nie miały ich wogóle. A tutaj proszę: Mass Effect, Gears of War 2, Banjo, Ninja Gaiden, Assasin Creed, Viva Piniata, Forza 2, PGR 4 same hity i do tego po polsku plus spolszczone menu konsoli - dla mnie jest naprawdę w porządku
BundyR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-11-2008, 21:22   #4
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 8496

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

W tym temacie chyba nie ma co narzekać jeśli o trzystasześćdziesiątke chodzi. No chyba,że ktoś wcześniej na PeCecie ciorał i brak mu tego co tam sie działo w tej kwestii.
zarzykrulezzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-11-2008, 23:14   #5
Artii007
Stały bywalec
Artii007 Wkroczył na dobrą drogę

Artii007's Avatar

Zgadzam się z "BundyR ".Naprawdę teraz wychodzi więcej gier spolszczonych na nasz język i są nawet spolszczone same hity które już wymienił .I naprawdę nie ma co narzekać .

Artii007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-11-2008, 23:41   #6
kamiKACe25
Banned
kamiKACe25 Wkroczył na dobrą drogę

Z wiara zabujcow sie niezgodze bo niejest po polsku ale fakt faktem kochana x-360 morze nam zaoferowac dozo wiecej nawet potezniejsza PS3 (co w brew pozorom nierobi roznicy graficznej) mimo ze ma bluray naped co pozwala na zapisanie dozo wiecej niz na zwyklej plycie dvd niema zadnych gier po polsku.
I co mnie zdziwilo zyje w Angli i nawet niesadzilem ze tu kupie tytuly z polskim dubingiem lub nawet chociaz z napisami az szok
kamiKACe25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23-11-2008, 23:58   #7
Mustang
Wariat
Mustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumnyMustang Może być z siebie dumny

Mustang's Avatar

Miasto: Wrocław
Reputacja: 1488

Lista Osiągnięć
Aniołek Książkotwarz Gra roku 2012 No-life? 
Liczba Osiągnięć: 30

Specjalnie tak piszesz czy po prostu lepiej znasz angielski niż polski?
Stary 24-11-2008, 11:26   #8
kamiKACe25
Banned
kamiKACe25 Wkroczył na dobrą drogę

stwierdzam fak ze jest sporo gier w jezyku polskim na x-360 i napewno bedzie wiecej i ze niespodziewalem sie ze nawet w angli kupie spolszczone gry.
kamiKACe25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-11-2008, 11:42   #9
Smerfu
Znajomy
Smerfu Wkroczył na dobrą drogę

Smerfu's Avatar

Miasto: sto(L)ica

Ja też sądze, że wychodzi sporo spolszczonych gier... Weźmy po uwagę, że polska nie ma nawet własnego XBL, a pomimo tego jest naprawde sporo (i to dobrych) tytułów, które zostały przetłumaczone. Uważam że najbardziej przydałyby się napisy do gier RPG (których de facto nie jest za wiele na X360). Jest tam dużo dialogów, można posłuchać/przeczytać wiele ciekawych historii ze świata gry i osoby które nie znają dobrze angielskiego wiedzą co mają zrobić ale nie wgłębiają się w świat gry poza tym co muszą wiedzieć, gra traci wtedy wiele swego uroku. Sądze, że zamiast takiej forzy 2 czy PGR 4, bardziej przydałyby się napisy do chociażby obliviona. Oczywiście zdaje sobie sprawe z tego, że byłoby to o wiele więcej pracy, ale napewno byłoby to bardziej przydatne.
Stary 24-11-2008, 12:08   #10
HiTMAN47
Wariat
HiTMAN47 Wkroczył na dobrą drogę

HiTMAN47's Avatar

Reputacja: 41

szkoda tylko ze tytuly multiplatformowe np. jak COD5 zostal PL tylko na PC i PS3
HiTMAN47 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-11-2008, 12:44   #11
qbes
Stały bywalec
qbes Jest wokół niego pozytywna auraqbes Jest wokół niego pozytywna aura

Miasto: Bydgoszcz
Reputacja: 175

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Old School Playaz  Ilość, nie jakość 
Liczba Osiągnięć: 12

Oby wszystkie gry były spolszczane oczywiście tylko i wyłącznie kinowo.
qbes jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-11-2008, 12:53   #12
Nightmare360
Nowy
Nightmare360 Wkroczył na dobrą drogę

Nightmare360's Avatar

Lista Osiągnięć
Old School Playaz 360 stopni Jakość, nie ilość Na dobre i na złe 
Liczba Osiągnięć: 5

Cytat:
Napisał Smerfu Zobacz post
Uważam że najbardziej przydałyby się napisy do gier RPG (których de facto nie jest za wiele na X360). Jest tam dużo dialogów, można posłuchać/przeczytać wiele ciekawych historii ze świata gry i osoby które nie znają dobrze angielskiego wiedzą co mają zrobić ale nie wgłębiają się w świat gry poza tym co muszą wiedzieć, gra traci wtedy wiele swego uroku. Sądze, że zamiast takiej forzy 2 czy PGR 4, bardziej przydałyby się napisy do chociażby obliviona. Oczywiście zdaje sobie sprawe z tego, że byłoby to o wiele więcej pracy, ale napewno byłoby to bardziej przydatne.
W 100 procentach się z toba zgadzam , dziwne że nie spolszczono Obliviona , w Mass Effect mamy porównywalną (jeśli nie większą ) liczbe dialogów i kto grał ten wie jak świetnie spolszczono tę gre. Dziwne że nie zrobiono tego z Oblivionem , spolszczenie przecież było już zrobione pod wersje PC wystarczyło je "przerzucić" do wersji konsolowej.
Przy okazji , wiadomo coś na temat spolszczenia Fallout 3 ?
Nightmare360 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-11-2008, 14:42   #13
Smerfu
Znajomy
Smerfu Wkroczył na dobrą drogę

Smerfu's Avatar

Miasto: sto(L)ica

Cytat:
Napisał HiTMAN47 Zobacz post
szkoda tylko ze tytuly multiplatformowe np. jak COD5 zostal PL tylko na PC i PS3
Z tym akurat nie moge się zgodzić. Żadna to szkoda według mnie. Widziałeś spolszczenie CoD4? Bo ja jak zobaczyłem wersje PC - przetłumaczenia niektórych perków (a raczej nie przetłumaczenia tylko jakieś śmieszne nazwy wymyślone zupełnie spod czachy), to nie mogłem przestać się śmiać przez dobre 30 minut.

Cytat:
Napisał Nightmare360 Zobacz post
Dziwne że nie zrobiono tego z Oblivionem , spolszczenie przecież było już zrobione pod wersje PC wystarczyło je "przerzucić" do wersji konsolowej
No dokładnie... Wszystko było już tak naprawde zrobione, nie musieli nawet bawić się w przetłumaczanie. Trzeba było tylko przystosować to pod konsole... Być może nie jest to takie proste jak się wydaje (nie mam pojęcia na jakiej zasadzie jest to portowane) Albo druga opcja (chyba ta bardziej prawdopodobna) jest taka że M$ (poland loves u :*) stwierdził, że nie warto robić spolszczenia.

Ostatnio edytowane przez Smerfu : 24-11-2008 o 14:46
Smerfu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-11-2008, 17:32   #14
Saszłyk
Znajomy
Saszłyk Komuś podpadł

Miasto: Warszawa
Reputacja: -5

Ja jestem szczerze mówiąc coraz bardziej dumny z naszego kraju mlekiem i miodem płynącom. Postawa Micro$oftu coraz bardziej mi się podoba (jeszcze tylko polski Live i będę ich czcił ). Ostatnio coraz częściej organizowane imprezy, fundowane nagrody, ogromna ilość ostatnio polonizacji (Mercenaries2, Dead Space, Fable2, a nawet co mnie ździwiło Fallout3). Jest coraz lepiej, zarabiamy coraz więcej, gry tanieją Cliff przyjeżdrza do polski. Ech tylko żyć i grać
Saszłyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-11-2008, 17:46   #15
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 8496

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

>>Saszłyk ja bym aż w taką euforie co do postawy M$ nie popadał,ciekawe co Vartan na to??? ;p
zarzykrulezzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-11-2008, 08:48   #16
Kroolik
Początkujący
Kroolik Wkroczył na dobrą drogę

Kroolik's Avatar

Miasto: Rudeboyz City

Lista Osiągnięć
Achievement Whore Wiisi mi to Ze mną nie zginiesz Old School Playaz 
Liczba Osiągnięć: 8

To Mercenaries 2 jest spolszczone? Jakoś nie zauważyłem...
Panowie, najważniejsze, że co raz więcej gier jest wydawanych ze znaczkiem PL
Do tego, ostatnio wszystkie głośne tytuły: Dead Space, Fable 2, Fallout 3, Far Cry 2, GoW 2, Left 4 Dead... Kompletnie nie ma co narzekać. A przypominam, że w Polsce nie ma oficjalnie XBL. A ma wyjść jeszcze Prince of Persia.
Do listy "staroci" prócz ww. "Mass Effect, BanjoNinja Gaiden 2, Assassin Creed, Viva Piniata, Forza 2, PGR 4" dosać można Crackdown i DoAX 2.
Co innego jakość tłumaczenia kinowego/dubbingu. Tutaj bywa różnie.

Kroolik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-11-2008, 14:12   #17
Saszłyk
Znajomy
Saszłyk Komuś podpadł

Miasto: Warszawa
Reputacja: -5

Cytat:
Napisał Kroolik Zobacz post
To Mercenaries 2 jest spolszczone? Jakoś nie zauważyłem...
Sorry mój błąd;p
Saszłyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-11-2008, 21:25   #18
Joker_King
Nowy
Joker_King Wkroczył na dobrą drogę

Wazne ze cos sie ruszylo i mamy coraz wiecej gier w ojczystym jezyku na konsolach. Dziwi mnie gdy ktos twierdzi ze tzreba szlifowac jezyk obcy, ok ale w niektorych grach(fps zazwyczaj) sa czasem takie zwroty ktore w nauczaniu praktycznie w ogole nei wystepuja, druga sprawa to czemu my mieli bysmy nie meic polonizacji skoro tworzy sie wersje, japonskie, koreanskie, portugalskie itp.
Joker_King jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2009, 21:06   #19
djk_25
Początkujący
djk_25 Wkroczył na dobrą drogę

djk_25's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Saszłyk Zobacz post
Ja jestem szczerze mówiąc coraz bardziej dumny z naszego kraju mlekiem i miodem płynącom. Postawa Micro$oftu coraz bardziej mi się podoba (jeszcze tylko polski Live i będę ich czcił ). Ostatnio coraz częściej organizowane imprezy, fundowane nagrody, ogromna ilość ostatnio polonizacji (Mercenaries2, Dead Space, Fable2, a nawet co mnie ździwiło Fallout3). Jest coraz lepiej, zarabiamy coraz więcej, gry tanieją Cliff przyjeżdrza do polski. Ech tylko żyć i grać

jak narazie to ciagle odkladaja premiere fallout 3. teraz podobno 20.03.2009, choc grubo w to watpie

Ostatnio edytowane przez djk_25 : 06-03-2009 o 21:12
djk_25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2009, 11:26   #20
Shinnok
Początkujący
Shinnok Wkroczył na dobrą drogę

Shinnok's Avatar

Miasto: Rybnik

Nie wrzucajscie trzeciego Fallouta do worka spolszczonych gier. Spolszczenia nie ma i nie wiadomo czy wogóle będzie. Cenega cały czas opóźnia i opóźnia... chyba już nie chcą tego wydać.
Shinnok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Xbox Online Center Forum > Microsoft > Xbox 360

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania