Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 4

PlayStation 4 Następna generacja według Sony.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-03-2018, 15:21   #3741
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 12519

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Domyślnie Odp: PlayStation 4 - Temat ogólny

Nie pamiętam kiedy ostatni raz przeczytałem taki bełkot i pie*dolenie

Nawet nie wiem do czego się odnieść bo ilość absurdów mnie przytłoczyła. Ilość oraz jakość exów rozwala głowę a ten gada, że nie ma w co na tym grać, Horizon słaby, gry słabe, konsola słaba i w ogóle to zaraz wyjdą nowe gry a zaraz wyjdzie PS5 a potem PS6 to nie ma sensu kupować bo potem wyjdzie XOXOXO i będzie w ogóle pozamiatane.

Serio. Bełkot.
Stary 02-03-2018, 15:29   #3742
luck1985
Wariat
luck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłość

luck1985's Avatar

Reputacja: 1903

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Swój! Na dobre i na złe Jeden ekran to mało 
Liczba Osiągnięć: 7

lol

Kultura pracy- chces mi wmówić bełkot? LoL
Horizon jest nudne i tyle.
Skończyłeś Nier automate?
Wyskoczyłes teraz jak zza winkla.
O czym będziemy pisac? O mesjaszu the last guardian? Wymęczony średniak gdzie pan Ueda ma problemy z kamera w swoich grach.

Nie bede zdziwiony jak Become Human okaże sie średniakiem To samo co Heavy Rain, fajny początek z klimatem, w połowie sie rozlatuje i końcówka totalnie z kija.

Ale radujmy sie exami, to ze idzie usnąć jest mało ważne, to bełkot.
Tematu wyścigów nie poruszam, bo tu tez ps4 leży.
Stary 02-03-2018, 15:59   #3743
Assassin
Spambot
Assassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin NiewiarygodneAssassin Niewiarygodne

Assassin's Avatar

Reputacja: 12349

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live I love Apple Ten jedyny Stary dziad! 
Liczba Osiągnięć: 28

Powinieneś sobie przerwę od gier zrobić, patrząc na profil to odpalasz nową gre na 2h i więcej nie grasz. Myślę, że bardziej problem po Twojej stronie leży, a nie exów na pleja (jebać plejstejszyn oczywiście).
Stary 02-03-2018, 16:28   #3744
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Reputacja: 12519

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 

Przy Horizon ja i moi znajomi bawili się fantastycznie. Rzadko kiedy calakuje czy platynuje tytuły w ostatnim czasie ze względu na nagromadzenie się gier do ogrania ale dla HZD zrobiłem wyjątek i wbiłem wszystkie trofea. Jedna z najlepszych gier tej generacji i jeden z tych tytułów między którymi ciężko wybrać GOTY 2017.

Nier nie skończyłem z własnej winy no odpaliłem w trakcie coś innego ale sam tytuł jest bardzo fajny. Leży i czeka na kupce wstydu.

Nie mówię, że wszystkie exy PS to cuda bo taki Detroit to będzie wydmuszka znowu jak wszystko od Davida Cage (poza Project Indigo).
God of War za rogiem, The Last of Us to gra dla której warto mieć ten sprzęt, Shadow of the Colossus (to, że sterowanie i trzymanie R2 Ciebie przerasta nie oznacza, że gra jest słaba) z fantastycznym OST i grą nie opartą na rozwalaniu kill roomu jednego za drugim a właśnie koncentrowanie się na samej walce z kolejnym kolosem.

Zresztą co ja Ci będę wymieniać. Jesteś niezdecydowany bardziej niż niejedna baba, co chwila kupujesz coś i sprzedajesz a sam nie wiesz czego oczekujesz od gier.

Idź graj w indyki na steamie gdzie nikt nie słyszał o czymś takim jak QA może wtedy będziesz zadowolony bo marudzisz strasznie.
Stary 02-03-2018, 21:32   #3745
Marcin Boro
Wariat
Marcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innychMarcin Boro Wzór dla innych

Marcin Boro's Avatar

Reputacja: 765

Lista Osiągnięć
Old School Playaz Platynki jak dziewczynki Przybij piątkę! Stary dziad! 

Cytat:
Napisał luck1985 Zobacz post
Romans z Ps4 czas zakończyć.
Poleciałem z tematem i zakupiłem pół rok temu Ps4 Pro.
Kultura pracy tego padła- zerowa. Przy wymagającej gierce wyję ten szajs jak odkurzacz Prodomu z lat 80/90.
Pada wymaga resetu, bo spusty sprawiają wrażenie jakby zaraz miały odpaść. I te analogi...
Chciałem zaliczyć exy o których można tyle wspaniałego poczytać w necie i w każdej wojence jaki to X ma brak gier.
Te exy można skwitować jednym słowem- NUDA.

Nier- fakt, że tytułem się specjalnie nie interesowałem i liczyłem po cichu na slashera z laską w roli głównej. A tutaj japońska papka. I do tego 3x mam ukończyć, po 10h dałem sobie spokój.

Horizon. No Kujawska i reszta ekipy ładnie nakręciła hype. Na serio ktoś tam pociągnął 40h i więcej? Ja do 5 nie dobiłem, bo usypiałem. Myślałem, że jestem dziwny, ale kumpel jak szybko kupił tak szybko puścił dalej. Nie jest najgorzej ze mną

Konsole uratował Nioh którego teraz można na PC ograć.
Rykoszetem kolosy wpadły.
GOW 4 to gra na weekend więc nie czekam na to, Spider man się fajnie zapowiada i Become Human w maju. TLOU 2019 jak nic, bo koniec roku RDR2.
Jak coś będzie wartego uwagi, to wyrwę slima, bo te PRO nie jest warte grzechu ani kasy.

Tyle. Ps4 ssie Dziękuje za uwagę
hehe dobre, powiedź mi tylko gdzie są ludzie którzy tu przesiadywali jak mieli xbox360? Odpowiem Ci, kupili PS4 i poszli na fora prawdziwych graczy Została Was tutaj garstka, ale nie martw się zostanę z Wami do końca dni tej strony

PS, przestań grać w multiplatformy, weź się za exy z klocka. Wystarczy Ci grania na weekend
Stary 03-03-2018, 02:04   #3746
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 11208

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

Nie ma co atakować lucka. Nie pasuje mu ta konsola, pomarudził sobie, wyjaśnił dlaczego i tyle w temacie. Nie wiem co tu przeżywać.
Stary 03-03-2018, 14:09   #3747
luck1985
Wariat
luck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłośćluck1985 Przed nim wspaniała przyszłość

luck1985's Avatar

Lista Osiągnięć

Spoko.
Jeszcze poczekam, bo za miecha zaliczę*sobie GOW4. Nie spodziewam się niczego nowego i gierka na weekend. A potem kolejny miesiąc i mamy Become Human.
Przy BC obawiam się jednak średniaka i podobnie jak przy HR. Mocny początek, a w połowie gdzieś to się rozlatuje z totalnie odjechaną końcówką. Dlatego HR nie uważam za jakiegoś mesjasza. Koniec gry totalnie nie pasował i skopał całość- IMO ofcoz I czuję, że BC będzie miało podobnie. Ale może lepiej im wyjdzie serialowa gra niż quantum break.

Wężu, nie miałem problemu z trzymaniem R2, ta gra ma mniejsze bugi i tyle. Aaa i stamine miałem
Stary 03-03-2018, 15:42   #3748
kroolik37
Gang Świeżaków
kroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narody

kroolik37's Avatar

Reputacja: 6377

Lista Osiągnięć
Jeden ekran to mało Stary dziad! Zdarta klawiatura Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 24

Dajcie spokoj. Przecież wszyscy wiedza, ze Lucek to sezonowiec i lubi to, co pasuje mu aktualnie.

Niedługo będzie, ze Switch lipa bo słaby framerate i po Zeldzie konsola się skończyła
Stary 03-03-2018, 16:21   #3749
luck1985
Wariat

luck1985's Avatar

Lista Osiągnięć

Nigdzie się nie ukrywam z faktem, że Sony mnie wkurwia od czasów Ps3 I zawsze na 1 miejscu Xbox. Także....

Co do Switch, to czekam na E3 i co zapowiedzą. Zelda i Mario, a dalej ja tam nie mam co robić. Jak ktoś chce trzymać konsole 2/3 lata do następnej wartej uwagi gry, to niech trzyma. Ja się pozbywam.
Stary 04-03-2018, 16:58   #3750
kroolik37
Gang Świeżaków
kroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narodykroolik37 Klękajcie narody

kroolik37's Avatar

Lista Osiągnięć

Stary 05-03-2018, 12:25   #3751
luck1985
Wariat

luck1985's Avatar

Lista Osiągnięć

królik skończył zelde i jaki pros sie zrobił
NS puścisz szybciej niż ja.
Stary 05-03-2018, 16:34   #3752
kroolik37
Gang Świeżaków

kroolik37's Avatar

Lista Osiągnięć

Ja nie Ty
Stary 05-03-2018, 17:03   #3753
luck1985
Wariat

luck1985's Avatar

Lista Osiągnięć

Czekaj, a to nie Ty kupiłeś ps4 z unboxem na yt, potem Xbox i na końcu ps4?... Okok
Stary 06-03-2018, 00:11   #3754
kroolik37
Gang Świeżaków

kroolik37's Avatar

Lista Osiągnięć

Nope,

Kupiłem PS4, później X1, później sprzedałem X1, kupiłem X1S i na końcu zamieniłem PS4 na PS4Pro.

koniec offtopa

P.S. ciekawe kiedy zobaczymy nowe zdjęcie PS4Pro w bundlu z God of War pod nickiem luck1985
Stary 23-04-2018, 21:27   #3755
Grzenio10
Uzależniony
Grzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłość

Grzenio10's Avatar

Miasto: Pełczyce
Reputacja: 1556
Domyślnie Odp: God of War

Pytanko, jaki format koloru powinien być wyświetlany przy zawartości 4K HDR? RGB, YUV422 czy YUV420? Pytam bo raz mam RGB a raz YUV422.
Stary 23-04-2018, 22:52   #3756
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Grzenio10 Zobacz post
Pytanko, jaki format koloru powinien być wyświetlany przy zawartości 4K HDR? RGB, YUV422 czy YUV420? Pytam bo raz mam RGB a raz YUV422.
Szukając kiedyś informacji o różnych ustawieniach TV natknąłem się na takie coś i tak stosuję u siebie.

Cytat:
The settings for PS4 Pro are more complicated. For SDR games make sure to select AUTO (or RGB). For HDR games you need to manually select "YUV420" instead of RGB (Auto). Otherwise the console will send a 12 bit 4:2:2 signal. Also be aware that the PS4 Pro unfortunately doesn't support a native 10 bit HDR signal on all HDR capable tv's. For instance it sends a 12 bit 4:2:0 to my LG B7 OLED tv even when I manually select "YUV420" in the settings menu. Still I recommend the YUV420 setting over RGB (Auto) for HDR games since it doesn't alter chroma subsampling.
Stary 23-04-2018, 23:46   #3757
Grzenio10
Uzależniony
Grzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłośćGrzenio10 Przed nim wspaniała przyszłość

Grzenio10's Avatar

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Szukając kiedyś informacji o różnych ustawieniach TV natknąłem się na takie coś i tak stosuję u siebie.
Ogolnie w ustawieniach wszystko mam na auto. Czyli jak dobrze rozumiem przy grach z HDR mamy YUV422 a bez HDR RGB? W takim razie takie ustawienia są jak najbardziej poprawne czy 422 należało by zmienić na 420?
Stary 24-04-2018, 00:00   #3758
wrog
El Presidente

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

Cytat:
Napisał Grzenio10 Zobacz post
Ogolnie w ustawieniach wszystko mam na auto. Czyli jak dobrze rozumiem przy grach z HDR mamy YUV422 a bez HDR RGB? W takim razie takie ustawienia są jak najbardziej poprawne czy 422 należało by zmienić na 420?
Gdzie masz taki wybór? Ja widziałem tylko Auto, RGB albo YUV420 w rozdzielczościach 4K. W przypadku gier z HDRem wybierasz ręcznie YUV.

Ostatnio edytowane przez wrog : 24-04-2018 o 01:18
wrog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24-04-2018, 09:22   #3759
Grzenio10
Uzależniony

Grzenio10's Avatar

Cytat:
Napisał wrog Zobacz post
Gdzie masz taki wybór? Ja widziałem tylko Auto, RGB albo YUV420 w rozdzielczościach 4K. W przypadku gier z HDRem wybierasz ręcznie YUV.
Już wszystko jasne. Znalazłem całkiem dobre wytłumaczenie tych całych formatów kolorów. W XOX jest to jakoś bardziej proste i zrozumiałe dzięki za pomoc.

Cytat:
Here is SIMPLE WAY OF UNDERSTANDING IT!

YUV420 for old 4K TVs (1.4) don't support 60 HZ while RGB is for newer ones. It compresses the image - and everyone knows with compression comes some loss., With the YUV-420 you also get HDR - which together fills up the 18 GIG bandwith on the high speed cable (HDMI),.

Now if you turn on RGB - which is far superior - as its UNCOMPRESSED VIDEO - the RGB alone it eats up the whole 18 GIG bandwidth and there is no more space for HDR information being sent... So what the PS4 PRO does - it runs a special mode of YUV-422 when you want HDR with RGB...

Just try it and see for yourself... Run a HDR game in RGB - during game - press the Playstation button on controller - goto video settings and you will see its acctually running in "YUV-422" and not YUV-420

You cannot just select YUV-422 from options.. This is automatic mode PS4 PRO goes into when it wants to display HDR with RGB.

So if your TV is newest one - it will support RGB - and leave it on.. When your playing HDR game - your PS4 will go into this special video mode called: YUV-422 (and not the compressed YUV-420 mode).

Hope this makes it simple enough.. So much confusion..

When 2.2 cable comes out - full RGB and HDR will be supported - and mode YUV-422 will be phased out...

RGB + HDR = would burn out the current 2.0 cable as not enough bandwidth - hence 2.2 will support FULL RGB+HDR - for now when you RUN RGB PS4 pro will do HDR on RGB in YUV-422 mode and not YUV-420 mode. So the RGB + HDR = YUV-422 which is a small improvement over the YUV-420...

The real improvement will come once 2.2 cables are out supporting more bandwirth - then we will be able to run true RGB + HDR .. Until then we have a knockoff version called YUV-422 on the PS4 PRO ...

A step below that is YUV-420 (but for all tvs made in 2015 or before) this is the mode they use. For newer TVs - 2016 models and up - you can do RGB mode - and it will have HDR in YUV-422 (special self turning on mode for PS4 PRO)
Stary 24-04-2018, 09:31   #3760
wrog
El Presidente

wrog's Avatar

Lista Osiągnięć

Faktycznie zamotane. Mam TV Sony, więc też wrócę do Auto. Chyba na ich własnym telewizorze rozpozna, co ma zrobić Przenoszę dyskusję do tematu o PS4.

Xbox Online Center Forum > Sony > PlayStation 4

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania