Xbox Online Center Forum

Wróć   Xbox Online Center Forum > Online Center > Konkursy, turnieje i inne!

Konkursy, turnieje i inne! Przedsięwzięcia i ciekawe okazje od Online Center.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-12-2015, 23:28   #1
Snake
Spambot
Snake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake NiewiarygodneSnake Niewiarygodne

Snake's Avatar

Miasto: Poznań
Reputacja: 11332

Lista Osiągnięć
Nie mam nic lepszego do roboty Ten jedyny Stary dziad! Książkotwarz 
Liczba Osiągnięć: 30

Domyślnie Gra Roku 2015 - GOTY 2015

Nie ma co się rozdrabniać niepotrzebnie.

Premiery z roku 2015 wypstrykały się i jakoś przetrwaliśmy tę nawałnicę fantastycznej jesieni w wykonaniu premier gier. Gorzej u niektórych jeśli chodzi o portfele bo jednak chcąc pograć w te kilka gier z tej jesieni trzeba było wydać 1,5-2 tysięcy złotych Jednak kto wydał ten raczej nie żałuje.

Za nami premiery takich gier jak długo oczekiwane zamknięcie sagi Metal Gear Solid w wykonaniu Kojimy co odbyło się w otoczce srania na ryj słynnego Japończyka przy każdej możliwej okazji. Dobrze, że Sony wzięło go pod skrzydła tam będzie mógł sobie dłubać nad swoim projektem ile będzie chciał. W końcu The Last Guardian jest robiony już od 60 lat więc Kojimy też raczej nikt nie będzie specjalnie popędzać. Mam tylko nadzieję, że skradnie ze sobą trochę ekipy, która została w Kompromitami (Shinjkawa czyli główny rysownik to dla mnie jeden z pewniaków pracujący z Hideo od chyba samego początku). No ale też pojawiły się takie długo oczekiwane perełki jak Fallout 4, Wiedźmin 3 Dziki Gon, Rise of the Tomb Raider, FIFA 16 (), HALO 5, Forza Motorsport 6, Bloodborne, Ori and the Blind Forest a także wiele, wiele innych gier, które skradły z naszego życia mniej lub więcej godzin. Na co głosować w takim razie? Niech każdy odda swój głos na powiedzmy - TOP 5 gier tego roku. Dałbym TOP 3 ale w nawałnicy ilości dobrych gier myślę, że 5 tytułów powinno być ok. Jak Marcin uzna, że za mało/za dużo to zmieni sobie i tyle.

Ankiety nie daję bo mam możliwość wpisania tylko 10 odpowiedzi a gier wartych uwzględnienia jest zdecydowanie więcej niż przeciętny człowiek spoza Czarnobyla ma palców na obydwu dłoniach.

Ja ze swoimi głosami jeszcze się wstrzymam bo sam do końca nie znam swojej kolejności poza miejscem nr 1.

Planuje także dać u siebie rozczarowanie roku. Jeden tytuł, który mnie najbardziej zawiódł i nie sprostał oczekiwaniom nałożonym na niego przeze mnie ale także przez twórców.

To tyle. Myślę, że warto pozostawić temat żywy do końca stycznia tak aby każdy z aktywnych mniej lub bardziej forumowiczów mógł oddać swój głos.

Marcin może rzuci forumowe osiągnięcie za udział w głosowaniu a jak znajdzie jakiś kod na skrzynce mailowej to może nawet spośród głosujących uda się wybrać to najlepiej uargumentowane czy też metodą losowania z którego będzie transmisja live na FB. Co ty na to szefuńciu

Pozdrawiam

Spoiler:
Nie pozdrawiam
Stary 21-12-2015, 19:50   #2
chrono87
Spambot
chrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebrytachrono87 Celebryta

chrono87's Avatar

Miasto: Gdynia
Reputacja: 4347
Domyślnie Odp: Gra Roku 2015 - GOTY 2015

Tak na szybko, żeby nie było ci przykro, że każdy olał ten temat.
1. Bloodborne - rewelacyjny system walki + świetne miejscówki i bossowie, chyba nawet kupie Dark Souls 3 i remastera na PS5
2. Wiedźmin 3 - gdyby gameplay i pojedynki z bossami nie były przeciętne to może miałbym dylemat
3. BO3 - w końcu multi godne CoD, ale i tak się mi nudzi
4. MGS5 - to miejsce oznacza, że to najwiekszy zawód roku
5. Rocket League/Until Dawn - niespodzianki roku

Ogólnie to rok był dość oszczędny w prawdziwe killery.
Stary 21-12-2015, 22:08   #3
YuSuzuki
forever Charlie
YuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narody

YuSuzuki's Avatar

Miasto: Kamaishi
Reputacja: 6225

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 32

1 Dead or Alive 5 Last Round- absolutnie genialna,jeszcze bardziej płynna z wieloma trybami,świetne multi , cóż więcej dodać nic tylko grać

2.Dynasty Warriors 8 Empire- od zawsze uwielbiam tę serię, chyba najładniejsza ze wszystkich dotychczas wydanych części,klimaty Trzech Królestw to potęga,mnóstwo grywalnych postaci,ulepszony system walki, dodano wiele specjali i combosów przez co można wykręcać tysiące hit- combo.Nice

3.Bloodborne- chyba najładniejsza gra na obecną generację konsol,świetny system walki,niezwykły,mroczny klimat,lokacje przepięknie wykonane, wymagająca i fascynująca podróż no i prawdziwie wielki następca serii DS

4.Forza 6 - każdy gracz wie ,że zawsze każda część na długo przykuwa uwagę , ładna grafika i jak zawsze bardzo dobry model jazdy

5.Halo 5 Guardians- kultowa seria od zawsze budząca podziw , kolejne przygody Johna- 117 w niezłej oprawie,szkoda tylko ,że gra krótka ale rozbudowany tryb multi pozwoli na tysiące godzin miodnej gry
Stary 21-12-2015, 22:37   #4
r1p
No-life
r1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebrytar1p Celebryta

r1p's Avatar

Miasto: Nysa
Reputacja: 3037

Lista Osiągnięć
Celebryta Handlowiec Dopiero się rozkręcam! Lubiany 
Liczba Osiągnięć: 12

Co prawda nie udało mi się zagrać we wszystkie tegoroczne premiery dostępne na X1, nie mówiąc już o exach na PS4 (czy nawet Wii U...), ale kilka ciekawych tytułów się trafiło.

Wygrywa bezapelacyjnie Wiedźmin 3 i żadna inna gra pod względem grywalności się do niego nie zbliżyła. Teksty typu "na 100 godzin" zawsze mnie śmieszą, ale w tym wypadku rzeczywiście dopiero po upływie tego czasu zaczyna się wkradać nuda. No i jeszcze ten dodatek...

Wyróżnienie należy się Life is Strange, które przebiło w tym roku opowiastki od Telltale. Trochę słaby finał, ale nie na tyle słaby, żeby zepsuć odbiór całości.

Dorzuciłbym jeszcze Forzę 6, kawał dobrej ścigałki, z resztą i tak nic lepszego nie ma

Podobał mi się też nowy Fallout, ale ten cały crafting prawie go zabił.
Nie najgorszy był i Asasyn, szkoda, że w dużym stopniu zrąbali aktywności poboczne.

Rozczarowały: Dying Light (rozumiem, że "dobre, bo polskie", ale jednak pod wieloma względami przereklamowane), Need for Speed (miał być zajebisty reset serii, a wyszedł przeciętniak, Rise of the Tomb Raider (gra bardzo fajna, ale liczyłem na więcej, tak naprawdę to tylko jedynka w nieco większej skali, proszę nie hejtować mnie )

r1p jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2016, 15:06   #5
lvizzz
Fuck games, games suck
lvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca światalvizzz Władca świata

lvizzz's Avatar

Miasto: London
Reputacja: 8086

Lista Osiągnięć
Stary dziad! Ten jedyny Weteran Xbox Live Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 46

Jako, że gejming się praktycznie dla mnie skończył i nie gram, albo gram mało, to mam jednego kandydata.

Wiedźmin 3 - mimo dużych kłopotów technicznych, gra jest wspaniała, piękny świat, czuć klimat prozy Sapka - naprawdę ktoś jeszcze nie czytał - a taki quest z Paniami, muzyka mu towarzysząca, to ciary na plecach, których jeszcze w gejmingu nie doświadczyłem tak mocno. Realistyczne dialogi, żywe postaci, no super to wszystko jest zrobione.

Co mi się nie podoba, nie tylko w W3, ale ogólnie w gierkach, to traktowanie gracza niczym dziecka, które musi dostać te same klocki, żeby było zadowolone. Nie potrzebuję bossa, z którym się będę męczył, nie potrzebuję jego przydupasa przed główną walką, z którym się będę męczył jeszcze bardziej, są to rozwiązania sprzed wielu lat, nie wiem dlaczego istniejące do tej pory. No, ale Infinite cierpiał na to samo: był shooterem w klasycznym stylu, gdzie tak naprawdę powinien być przygodówką czy może RPG.

Wiedźmak urzeka swoim światem, słowiańską naturą, wspaniałym soundtrackiem, rozmachem questów, naturalnością, perfekcyjnym wręcz przeniesieniem języka Sapkowskiego na growe medium. Tyle.
lvizzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2016, 11:23   #6
wrog
El Presidente
wrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodnewrog Niewiarygodne

wrog's Avatar

Miasto: Kutno
Reputacja: 10280

Lista Osiągnięć
4 The Players Platynki jak dziewczynki Forever Alone Ten jedyny 
Liczba Osiągnięć: 47

1. Rise of the Tomb Raider - powtórzę się chyba, ale co tam: idealna mieszanka akcji, eksploracji, walki i zagadek. Świetna kontynuacja poprzednich przygód Lary. Nie chciałem żeby się kończyła.

2. Rainbow Six: Siege - czarny koń końcówki tego roku i zdecydowanie najlepszy multiplayer 2015. Na liczniku dziesiątki godzin, a gierka dalej potrafi czymś zaskoczyć. Każdy mecz potrafi być inny. Jak jest jeszcze pełna ekipa i robi się wspólne szturmy/obronę, to już w ogóle miodzio. Szkoda, że ciągle są problemy techniczne.

3. Destiny: The Taken King - Bungie wyciągnęło wnioski i zrobiło świetne rozszerzenie. Większość zmian na plus, a do tego ciekawa historia i rozwijanie uniwersum, a w pakiecie najlepszy z dotychczasowych Raidów. Tydzień premiery to była niezła jazda i nołlajfowanie przed konsolą.

4. Batman: Arkham Knight - bardzo dobre zwieńczenie batmanowej trylogii Rocksteady. Może faktycznie za dużo batmobilu, ale i tak bawiłem się świetnie.

5. Ori and the Blind Forest - wspaniała przygoda w bajkowym świecie, z bardzo dobrym wzorowaniem się na klasykach gatunku.

Wyróżnienia: Wiedźmin 3, Metal Gear Solid 5 i Life is Strange. Dwie pierwsze jedynie napoczęte, czekają na lepsze czasy, więc nie będę uwzględniał. LiS mocno polecam, jak ktoś lubi epizodyczne serie. Telltale Games, które poszło na masówkę, może się uczyć od Dontnod (chociaż podobno Tales from the Borderlands im wyszło w tym roku).
Stary 05-01-2016, 11:28   #7
YuSuzuki
forever Charlie
YuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narodyYuSuzuki Klękajcie narody

YuSuzuki's Avatar

Miasto: Kamaishi
Reputacja: 6225

Lista Osiągnięć
Weteran Xbox Live Ilość, nie jakość Your e-penis must be huge! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 32

co ja widzę Raider przed Destiny ???!!! brałeś coś Marcinie?
Stary 05-01-2016, 14:08   #8
komar
bzzz bzzz bzzz
komar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca światakomar Władca świata

komar's Avatar

Miasto: Częstochowa
Reputacja: 8001

Lista Osiągnięć
Ten jedyny Święty Graal 4 The Players Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 36

1. Bloodborne
2. Wiedźmin 3
3. Fallout 4

reszta to crapy
Stary 05-01-2016, 14:51   #9
Grzenio10
Uzależniony
Grzenio10 Wzór dla innychGrzenio10 Wzór dla innychGrzenio10 Wzór dla innychGrzenio10 Wzór dla innychGrzenio10 Wzór dla innychGrzenio10 Wzór dla innychGrzenio10 Wzór dla innychGrzenio10 Wzór dla innych

Grzenio10's Avatar

Miasto: Pełczyce
Reputacja: 965

1. Wiedźmin 3 - nigdy przy singlu nie spędziłem tyle godzin co z Geraltem, a przy okazji gra nie nudziła mnie ani trochę. I ten klimat. I Yennefer na jednorożcu
2. Black Ops 3 - multi, multi i jeszcze raz multi.
3. Forza Motorsport 6 - miło było wrócić do serii po przerwie od części 4. I jak w przypadku DC, lubię do niej wracać.

Na uwagę zasługuje jeszcze Ori, którego nie skończyłem, ale z pewnością to zrobię. Rise of the Tomb Raider, ograłem co prawda tylko demo, ale wiem jaki będzie mój kolejny zakup a i Batman też był naprawdę dobry.

Ostatnio edytowane przez Grzenio10 : 05-01-2016 o 14:54
Grzenio10 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-01-2016, 10:16   #10
zarzykrulezzz
Ma kosę z Baczkiem
zarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca światazarzykrulezzz Władca świata

zarzykrulezzz's Avatar

Miasto: KrasnyStafff
Reputacja: 7895

Lista Osiągnięć
Ten jedyny No-life? Stary dziad! Aniołek 
Liczba Osiągnięć: 45

No to i ja skrobnę coś od siebie.

Nikogo nie zdziwie chyba jak na pierwszym miejscu wyląduje u mnie:

Gears of War: Ultimate Edition - Tak powinno się robić remastery. Gra obłędna pod względem grywalności w multi. Od czasu zassania na dysk, przez dłuuugi czas przestało się liczyć cokolwiek innego do grania. Gra wygląda jak na remaster pięknie, działa zaskakująco dobrze (zdarzają cię cyrki ale to normalne, przecież bez nich GoW nie byłby GoWem) no i przede wszystkim zebrała się Gearsowa forumowa ekipa, nawet Kubek gdzieś się chwilowo napataczał. Damiana nie było, ale to zrozumiałe, w tej części nie ma obrzyna. 9/10

Rise of the Tomb Raider - od razu zaznaczam, że jeszcze nie skończyłem. Na liczniku cos koło 17h a ja mam 34% gry, ale to dlatego,że zachwycam się każdym detalem, widokiem, no wszystkim. Liżę każde drzewo, ścianę, sarnę, wszystko co się da. Gra o przepięknej oprawie wizualnej, a sama Lara jest jeszcze ładniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Mnogość zagadek, wielkość terenu, spora ilość wszelakiego rodzaju znajdziek no i sama akcja nie pozwalają oderwać się od tej gry przez długi czas. A przecież włączyłem tylko na chwilę??? Ode mnie 10!

Ori and the blind forest - bajecznie wciągający platformer o magicznej oprawie. Przechodząc cały czas z bananem na ryju, łykałem kolejne levele. Gra w każdym calu warta swej ceny - kto nie grał i czekał na jakieś przeceny ten z Poznania. 9/10.

Wiedźmin 3 Dziki Gon - dopiero niedawno zacząłem swoją przygodę z Geraltem. Stąd w moim zestawieniu znajduje się on tylko tutaj. Ale gra już od samego początku zjadła mnie, swoim ogromem, możliwościami eksploracji, dialogami. Po prostu rozmachem. Nie będę się tu rozwodził, bo jaki koń jest każdy widzi. Skończe to powiem może coś więcej. Dlatego też bez oceniania.

Tyle ode mnie, z tytułow, których nie gałem jeszcze w tym roku chciałbym obskoczyć jeszcze MGS. I chyba tyle. Dobra, lece na Tomb Raidera, Pjona!
Stary 08-01-2016, 03:53   #11
re4per
Znajomy
re4per Można na niego liczyćre4per Można na niego liczyćre4per Można na niego liczyć

re4per's Avatar

Miasto: Newcastle upon Tyne
Reputacja: 297

Wiedzmin 3: Lvizzz juz wszystko o tej grze napisal wyzej, gdyby nie bledy techniczne to gra ideal.

Fallout 4: Gra na ktora czekalem bardzo dlugo, i jestem szczesliwy ze mnie nie zawiodla. Co prawda fabula nie porywa tak jak historia np. Geralta, ale i tak trzyma wysoki poziom. Niestety wykokanie techniczne to tragedia, bugow jest cala masa, w moim przypadku nie bylo jakis ktore by zepsuly mi rozgrywke, aczkolwiek spadki klatek niekiedy mocno irytowaly.

MGSV:TPP: Moj pierwszy MGS(nie liczac GZ) w jakiego zagralem i niestety ogromny zawod. Wiele sie nasluchalem przez lata o serii, ze genialna fabula, cut scenki i bossowie. Niestety w TPP tego wszystkie jest bardzo malo. Fabula jest srednia, nie liczac niektorych zwrotow akcji to mozna by rzec ze slaba. Zawiodla wielu fanow, i zawiodla tez mnie, a przeciez jest to moj pierwszy MGS. Jedno trzeba jednak przyznac Kojimie, gra ma swietny klimat, a sam gameplay jest wrecz ze dopracowany do perfekcji, no ale jednak gra nie spelnila moich osobistych oczekiwan, a moze poprostu mialem za wysokie.

Dying Light: Bardzo ciezko bylo mi wybrac te top 5 gier tego roku, kilka swietnych tytulow wciaz nie zagralem. DL napewno jak dla mnie bylo pozytywnym zaskoczeniem. Spodziewalem sie poprostu kolejnej kopii Dead Island, i moze gra jest bardzo podobna ale mimo wszystko jest o wiele ciekawsza. Fabula jest nawet niezla, jak na gre o zombie. Gameplay jest swietny, a i w co opie zabawa jest naprawde przednia.

Payday 2: I tutaj pewnie wiekszosc osob pomysli sobie co to wogole jest za gra. Payday 2 stal sie dla mnie czyms, co dla niektorych tutaj Destiny. Nie spodziewalem sie tak swietnej, w mojej opini gry. Przez praktycznie cale 3 miesiace nabilem prawie 800h, 800h ktore spedzilem bawiac sie genialnie. Gra oferuje naprawde duzo contentu, co prawda jest bardzo powtarzalna bo wszystkie misje mozna skonczyc w kilkanascie godzin, ale jednak chce sie to powtarzac. Co prawda gra wyglada naprawde slabo, a i posiada sporo bugow ale mimo wszystko gra sie genialnie. Niestety, juz od dluzszego czasu nie gram w Paydaya, wiekszosc osob ktore poznalem na tej grze tez przestalo, a i granie samemu nie ma sensu, no i developer leci w ***** jezeli chodzi o wspieranie wersji konsolowej. Moze kiedys wroce jeszcze do tej gry, z checia bym spedzil drugie 800h. Osobiscie jak najbardziej polecam.

Ta lista pewnie jeszcze bardzo sie zmieni po tym jak ogram Batmana i Tomb Raidera. Wymienil bym rowniez dwie gierki od Telltale, Tales from the Borderlands milo mnie zaskoczylo bo spodziewalem sie dosyc slabej historii, i nie potrafilem sobie wyobrazic intereaktywnego serialu w swiecie Bordow ale wyszlo naprawde niezle. Gra o Tron tez trzyma bardzo wysoki poziom, opowiadana historia jest bardzo ciekawa, zwroty akcji jak i wybory moim zdaniem maja najwiekszy wplyw na to jak potoczy sie historia ze wszystkich gier od Telltale, tak wiec tutaj mega plus. Rowniez bardzo polecam.

Ostatnio edytowane przez re4per : 08-01-2016 o 16:20
re4per jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2016, 04:22   #12
WiZi
Spambot
WiZi CelebrytaWiZi CelebrytaWiZi CelebrytaWiZi CelebrytaWiZi CelebrytaWiZi CelebrytaWiZi CelebrytaWiZi CelebrytaWiZi CelebrytaWiZi CelebrytaWiZi Celebryta

WiZi's Avatar

Miasto: Chicago
Reputacja: 4989

Lista Osiągnięć
To drugie Wii Ten jedyny Stary dziad! Swój! 
Liczba Osiągnięć: 36

U mnie rowniez Bloodborne najlepsza gra roku, klitmat, klimat i jeszcze raz klimat a pozniej gameplay, gameplay i jeszcze raz gameplay. W nic lepszego w tym roku nie gralem. Rise of the Tomb Raider mimo iz jest kapitalny to Bloodborne jest dla mnie lepsza gra, byc moze ze wzgledu na gatunek, ktory tak bardzo uwielbiam.

Na drugim miejscu siada Rise of the Tomb Raider. CD odwalilo kawal naprawde swietnej roboty. Bardzo fajne i klimatyczne miejscowki, gra bardziej nastawiona na eksploracje niz walke no i w koncu Tomb Raider odnalazl swoja tozsamosc, nie jest juz biedniejsza wersja przygod Nathana, jak dla mnie RotTR jest rownie dobry jak Uncharted 2.
WiZi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-01-2016, 21:02   #13
crazzie
Spambot
crazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narodycrazzie Klękajcie narody

Miasto: Poznań, Poland
Reputacja: 6580

Lista Osiągnięć
Own3r! Wiisi mi to Ten jedyny Zbieram puchary 
Liczba Osiągnięć: 42

ja nawet wole takie gry przygodowe z nastawieniem na kombinowanie i eksploracje niz strzelanie i walke, ktos moglby wymyslic jakas gre survivalowa, jak dont starve ale w normalnym otoczeniu i tpp